Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#47101 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Milenkov buraz »

breuer wrote: 11/04/2021 08:56
p206 wrote: 09/04/2021 16:53 11000 ubijenih od strane agresora Srba, i ono bi nešto mijenjalo na Vijećnici koju su zapalili, pogan svjetska.
ko zna koliko bitnih historijskih knjiga su uništili, koliko i samih Srba ubili u Sarajevu..
pa upravo zbog tih Srba koji su izgubili život od JNA i četnika ili su bili u Armiji BiH, nije uredu da stoji srpska granata ili sl.
Srpski agresor! Isto kao kada kažeš islamski terorizam i ako se ja na to brecnem i bunim do mene je...tako isto i ovo sa srpskim agresorom ako se ti pronalaziš u tome "srpski agresor" onda je do tebe a ne do naziva te agresije. Ta nismo ratovali sa pingvinima :oops:
soferina
Posts: 214
Joined: 08/10/2020 10:06

#47102 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by soferina »

Milenkov buraz wrote: 12/04/2021 13:18
sarajevsko_pivo wrote: 12/04/2021 12:32 Ja sam za razilazenje! Ovakva BiH nema nikakvu buducnost.
Svakako, ovo je dokaz da ovakva struktura uspostavljena u Dejtonu je neodrživa.
I ja sam da se ovo razjebe i da se konsčno počne živiti bez priče krivi oni tamo, svakako djeca i nemaju pojma o drugim nacijsma, sad je svuda jednonacionalna sredina, koga više lažemo, još kad krene priča o povratku, kakav povratak 30 god poslije ...
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#47103 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by neko_sa_strane »

Grean wrote: 12/04/2021 12:36
sarajevsko_pivo wrote: 12/04/2021 12:32 Ja sam za razilazenje! Ovakva BiH nema nikakvu buducnost.
Nema je ni takva razidjena. Gdje ce povuci granicu izmedju Bosnjaka i Hrvata? Gdje ce Brcko, sta sa povratnicima u Srebrenicu Kozarac? Zasto Turska ne moze dobiti nezavisnost Sjevernog Kipra od iste te EU?

Milion pitanja bez odgovora.
Sjeverni Kipar je okupirana teritorija Republike Kipar i nema pregovora o nezavisnosti. Turska je napala Kipar i zauzela tuđu teritoriju. Bolje poređenje je upravo Kosovo čija je nezavisnost dovela do slučajeva Abhazije, Južne Osetije i naravno Krima.
Moje mišljenje je da se opet radi o popularnoj metodi skretanja pažnje sa katastrofalnih odluka kod kuće u BiH od strane njenih političara. Treba skrenuti pažnju sa nenabavke vakcina, afere Respiratori i brojnih drugih,
uništenog zdravstvenog sistema, stavljanja u upotrebu beskorisnih respiratora na kojima ljudi umiru a narod stoka sitnog zuba kao i uobičajeno loži se i iduće će godine opet glasati za iste. Nema ovdje pomoći. Ne bih se iznenadio da ne žele nabaviti vakcine kako bi spriječili odlazak ljudi van BiH.
User avatar
BHCluster
Posts: 23357
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#47104 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by BHCluster »

Neki su stvorili drzave od naseljavanja "svojih" a kod nas bi da odustanu a jos nisu krenuli ni da puzu kao pravi likovi iz viceva umisljeni bez buducnosti i cilja.
džakailibu
Posts: 615
Joined: 08/05/2013 11:37

#47105 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by džakailibu »

jedan od rijetkih trenutaka kada sam bio ponosan na nasu zemlju je bilo davne 96 cini mi se kada je BiH uspostavila vizni rezim za slo gradjane nakon sto je slovenija isto uradila za bih gradjane. sjecam se da je peterle, ili neko drugi, hitno dosao u sa na razgovore. i taj ponos je trajao mozda jedan dan jer je bih odlucila sa ukine vizni rezim za slo gradjane a slovenija, znate i sami. dalje su bila nagadjanja u slobodnoj bosni ili danima da je slovenija obecala gradnju islamskog centra u ljubljani.
kao sto neko napisa da smo mi pravi i znamo sta hocemo ne bi lik dolazio sa takvim pitanjem. a opet razmisljam sta li su mu ona dvojica i kako odgovorili? pravo covjek na pravom mjestu bi znao kako slovenca dovesti u red.
pyrocool1
Posts: 310
Joined: 21/07/2020 09:08

#47106 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by pyrocool1 »

Ovo nije nista dalje od toga da je Komsic samo nasjeo na necije laprdanje na neko opskurnom portalu..
Jedina dobra stvar bi bila da se pocne stajati u kraj pisanju budalastina pod izgovorom slobode govora kroz procesuiranje lazi pred pravosudnim institucijama. Ili tuzbama po privatnoj osnovi pa ce se misliti prije nego li se sta isprdne.
izvrsni direktor
Posts: 9321
Joined: 20/12/2018 16:11

#47107 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by izvrsni direktor »

ma hajte molim vas..
ODBACIO ŠPEKULACIJE
Janez Janša demantirao da je u Brisel slao "non paper" u kojem se predviđa mogućnost raspada BiH
ovaj janez hoce sad reci da je komso sda potrcko i da po sda portalima siri objave koje pogoduju sda....ovaj janez stvarno hoce po prstima da dobije.
ocekujem i denisa becirovica sa jednom objavom o odbrani bosne
saimidin
Posts: 2788
Joined: 20/05/2011 17:53

#47108 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by saimidin »

neko_sa_strane wrote: 12/04/2021 13:36
Grean wrote: 12/04/2021 12:36
sarajevsko_pivo wrote: 12/04/2021 12:32 Ja sam za razilazenje! Ovakva BiH nema nikakvu buducnost.
Nema je ni takva razidjena. Gdje ce povuci granicu izmedju Bosnjaka i Hrvata? Gdje ce Brcko, sta sa povratnicima u Srebrenicu Kozarac? Zasto Turska ne moze dobiti nezavisnost Sjevernog Kipra od iste te EU?

Milion pitanja bez odgovora.
Sjeverni Kipar je okupirana teritorija Republike Kipar i nema pregovora o nezavisnosti. Turska je napala Kipar i zauzela tuđu teritoriju. Bolje poređenje je upravo Kosovo čija je nezavisnost dovela do slučajeva Abhazije, Južne Osetije i naravno Krima.
Moje mišljenje je da se opet radi o popularnoj metodi skretanja pažnje sa katastrofalnih odluka kod kuće u BiH od strane njenih političara. Treba skrenuti pažnju sa nenabavke vakcina, afere Respiratori i brojnih drugih,
uništenog zdravstvenog sistema, stavljanja u upotrebu beskorisnih respiratora na kojima ljudi umiru a narod stoka sitnog zuba kao i uobičajeno loži se i iduće će godine opet glasati za iste. Nema ovdje pomoći. Ne bih se iznenadio da ne žele nabaviti vakcine kako bi spriječili odlazak ljudi van BiH.
Naravno da je iskoristeno za skretanje paznje

Ali pravo pitanje jeste, kakav ce biti odgovor ako se stvarno od nekog iz eu predlozi priznanje, necega vec: da li dvije drzavice za sr I hr, ili pripojenje odredjenih dijelova bih komsijama/susjedima, ili neka kombinacija

Realno glavno pitanje je, da li je u pozadini vec usa, sa rusima ili nekim sklopila neki dil, jer ovo sto do sada vidimo eu nije sposobna o sebi da se brine, a kamoli da odlucuje sta ce biti sa :bih:
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#47109 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Kolinda »

Ja se nadam još jednom mandatu uzurpatora, on nam je dar s neba :kiss:
palermo
Posts: 22335
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#47110 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

Kolinda wrote: 12/04/2021 14:05 Ja se nadam još jednom mandatu uzurpatora, on nam je dar s neba :kiss:
pa šta će te sa tim darom :? neka ideja, nešto.....
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#47111 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Kolinda »

palermo wrote: 12/04/2021 14:09
Kolinda wrote: 12/04/2021 14:05 Ja se nadam još jednom mandatu uzurpatora, on nam je dar s neba :kiss:
pa šta će te sa tim darom :? neka ideja, nešto.....
Dobiti ono što je naše, svoju državu BiH gdje ćemo imati pravo izabrati svoje predstavnike kao što to čine Bošnjaci i Srbi, ni više ni manje...
Benjo34
Posts: 1988
Joined: 21/01/2018 00:49

#47112 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Benjo34 »

Sve dok Bosna i Hercegovina ne bude funkcionisala kao svaka višenacionalna država - jedan čovjek jedan glas, i sve dok mi svi budemo birali "svoje" predstavnike, naselja će biti pustija, džepov prazniji. To što komšije žele nema nigdje na svijetu, a ni državu ne mogu dobit jer su prostor čistili genocidom i UZPom tako da su skupa sa nama taoci rahat patnje do istrebljenja, mirnog istrebljenja ekonomski i natalitetom.

Samo bi volio da vidim šta bi tražili poslije izbornog zakona po faštističkoj mjeri kakvog zagovaraju :-)
Sigma90
Posts: 972
Joined: 16/12/2020 07:55

#47113 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Sigma90 »

palermo wrote: 12/04/2021 14:09
Kolinda wrote: 12/04/2021 14:05 Ja se nadam još jednom mandatu uzurpatora, on nam je dar s neba :kiss:
pa šta će te sa tim darom :? neka ideja, nešto.....
Da je pameti pustit ih da biraju 2022 Covica za clana predsjednistva iz reda Hrvata. Pa da vidimo sta onda ide iduce na potraznju. Svakako s vitalnim nema nikakve koristi ta pozicija.
User avatar
mk ultra
Posts: 19462
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#47114 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by mk ultra »

Benjo34 wrote: 12/04/2021 14:18 Sve dok Bosna i Hercegovina ne bude funkcionisala kao svaka višenacionalna država - jedan čovjek jedan glas, i sve dok mi svi budemo birali "svoje" predstavnike, naselja će biti pustija, džepov prazniji. To što komšije žele nema nigdje na svijetu, a ni državu ne mogu dobit jer su prostor čistili genocidom i UZPom tako da su skupa sa nama taoci rahat patnje do istrebljenja, mirnog istrebljenja ekonomski i natalitetom.

Samo bi volio da vidim šta bi tražili poslije izbornog zakona po faštističkoj mjeri kakvog zagovaraju :-)
pa ne bih se složio
neko sa HR ili Srbijanskim pasošem ima daleko više opcija nego neko sa Bosanskim
zna se ko ostaje da ga dudla :mrgreen:

neka nas priem u EU, ukinu granice i onda je sve svejedno :lol:
Hemsworth30
Posts: 566
Joined: 29/09/2020 02:33

#47115 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hemsworth30 »

Sigma90 wrote: 12/04/2021 14:26
palermo wrote: 12/04/2021 14:09
Kolinda wrote: 12/04/2021 14:05 Ja se nadam još jednom mandatu uzurpatora, on nam je dar s neba :kiss:
pa šta će te sa tim darom :? neka ideja, nešto.....
Da je pameti pustit ih da biraju 2022 Covica za clana predsjednistva iz reda Hrvata. Pa da vidimo sta onda ide iduce na potraznju. Svakako s vitalnim nema nikakve koristi ta pozicija.
Ne znam kakve veze Komšić ima sa ekonomijom i drugim pitanjima u BiH ali tamo gdje im HDZ vlada (solo ili sa SDA) Hrvati se iseljavaju bez prestanka. Srednja Bosna, Tropolje, Posavina. Čak i Čapljina i zapadni dio Mostara. Ne vide taj problem već samo Komšića, valjda je lakše druge okriviti za svoje probleme.

Ljudi su zaljubljeni u HDZ i da ih bičuje na trgu u svakom gradiću u kojem žive oni bi i dalje ljubili Čovićeve tabane.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#47116 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Grean »

neko_sa_strane wrote: 12/04/2021 13:36
Grean wrote: 12/04/2021 12:36
sarajevsko_pivo wrote: 12/04/2021 12:32 Ja sam za razilazenje! Ovakva BiH nema nikakvu buducnost.
Nema je ni takva razidjena. Gdje ce povuci granicu izmedju Bosnjaka i Hrvata? Gdje ce Brcko, sta sa povratnicima u Srebrenicu Kozarac? Zasto Turska ne moze dobiti nezavisnost Sjevernog Kipra od iste te EU?

Milion pitanja bez odgovora.
Sjeverni Kipar je okupirana teritorija Republike Kipar i nema pregovora o nezavisnosti. Turska je napala Kipar i zauzela tuđu teritoriju. Bolje poređenje je upravo Kosovo čija je nezavisnost dovela do slučajeva Abhazije, Južne Osetije i naravno Krima.
Moje mišljenje je da se opet radi o popularnoj metodi skretanja pažnje sa katastrofalnih odluka kod kuće u BiH od strane njenih političara. Treba skrenuti pažnju sa nenabavke vakcina, afere Respiratori i brojnih drugih,
uništenog zdravstvenog sistema, stavljanja u upotrebu beskorisnih respiratora na kojima ljudi umiru a narod stoka sitnog zuba kao i uobičajeno loži se i iduće će godine opet glasati za iste. Nema ovdje pomoći. Ne bih se iznenadio da ne žele nabaviti vakcine kako bi spriječili odlazak ljudi van BiH.
Sigurno nije blize pitanje Kosova koje je imalo autonomiju koja mu je ukinuta od Sjevernog Kipra gdje su se Turci digli jer je vojna hunta zamislila pripojiti Kipar Grckoj. Turska je samo zastitila Turke a ne okupirala teritoriju.

Najbitnije je da RS ima manje osnova za nezavisnost nego Sjeverni Kipar s tim da je Evropa svakako ovdje primijenila duple standarde i na neki nacin legitimizirala srpsku pobunu dajuci im entitet dok je turska pobuna na Kipru stigmatizovana.
Last edited by Grean on 12/04/2021 14:40, edited 1 time in total.
Sigma90
Posts: 972
Joined: 16/12/2020 07:55

#47117 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Sigma90 »

Hemsworth30 wrote: 12/04/2021 14:35
Sigma90 wrote: 12/04/2021 14:26
palermo wrote: 12/04/2021 14:09

pa šta će te sa tim darom :? neka ideja, nešto.....
Da je pameti pustit ih da biraju 2022 Covica za clana predsjednistva iz reda Hrvata. Pa da vidimo sta onda ide iduce na potraznju. Svakako s vitalnim nema nikakve koristi ta pozicija.
Ne znam kakve veze Komšić ima sa ekonomijom i drugim pitanjima u BiH ali tamo gdje im HDZ vlada (solo ili sa SDA) Hrvati se iseljavaju bez prestanka. Srednja Bosna, Tropolje, Posavina. Čak i Čapljina i zapadni dio Mostara. Ne vide taj problem već samo Komšića, valjda je lakše druge okriviti za svoje probleme.

Ljudi su zaljubljeni u HDZ i da ih bičuje na trgu u svakom gradiću u kojem žive oni bi i dalje ljubili Čovićeve tabane.
Sve je to tacno sto si naveo. Ali ovo sam mislio iz perspektive da vidimo sta poslje sljedi nakon sto se mjesto clana predsjednistva iz reda Hrvata pusti Covicu. Jer sam siguran da cak Bakir im potpise aparthajd IZ da bi potraznje za nesto iduce ubrzo usljedilo.
Hemsworth30
Posts: 566
Joined: 29/09/2020 02:33

#47118 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hemsworth30 »

Sigma90 wrote: 12/04/2021 14:40
Hemsworth30 wrote: 12/04/2021 14:35
Sigma90 wrote: 12/04/2021 14:26

Da je pameti pustit ih da biraju 2022 Covica za clana predsjednistva iz reda Hrvata. Pa da vidimo sta onda ide iduce na potraznju. Svakako s vitalnim nema nikakve koristi ta pozicija.
Ne znam kakve veze Komšić ima sa ekonomijom i drugim pitanjima u BiH ali tamo gdje im HDZ vlada (solo ili sa SDA) Hrvati se iseljavaju bez prestanka. Srednja Bosna, Tropolje, Posavina. Čak i Čapljina i zapadni dio Mostara. Ne vide taj problem već samo Komšića, valjda je lakše druge okriviti za svoje probleme.

Ljudi su zaljubljeni u HDZ i da ih bičuje na trgu u svakom gradiću u kojem žive oni bi i dalje ljubili Čovićeve tabane.
Sve je to tacno sto si naveo. Ali ovo sam mislio iz perspektive da vidimo sta poslje sljedi nakon sto se mjesto clana predsjednistva iz reda Hrvata pusti Covicu. Jer sam siguran da cak Bakir im potpise aparthajd IZ da bi potraznje za nesto iduce ubrzo usljedilo.
Pa to je tako. Jednostavno, njihovi apetiti se neće zadovoljiti. Oni rade sve na dodatnom etničkom parčanju države, a to vodi do daljnje destabilizacije.
User avatar
mk ultra
Posts: 19462
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#47119 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by mk ultra »

Hemsworth30 wrote: 12/04/2021 14:35
Sigma90 wrote: 12/04/2021 14:26
palermo wrote: 12/04/2021 14:09

pa šta će te sa tim darom :? neka ideja, nešto.....
Da je pameti pustit ih da biraju 2022 Covica za clana predsjednistva iz reda Hrvata. Pa da vidimo sta onda ide iduce na potraznju. Svakako s vitalnim nema nikakve koristi ta pozicija.
Ne znam kakve veze Komšić ima sa ekonomijom i drugim pitanjima u BiH ali tamo gdje im HDZ vlada (solo ili sa SDA) Hrvati se iseljavaju bez prestanka. Srednja Bosna, Tropolje, Posavina. Čak i Čapljina i zapadni dio Mostara. Ne vide taj problem već samo Komšića, valjda je lakše druge okriviti za svoje probleme.

Ljudi su zaljubljeni u HDZ i da ih bičuje na trgu u svakom gradiću u kojem žive oni bi i dalje ljubili Čovićeve tabane.
pa iseljavali bi se i sa svojim entitetom i svojom državom ako je to upitno... tako da ekonomija za njih nije problem, rade ionako vani
Hemsworth30
Posts: 566
Joined: 29/09/2020 02:33

#47120 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hemsworth30 »

mk ultra wrote: 12/04/2021 14:42
Hemsworth30 wrote: 12/04/2021 14:35
Sigma90 wrote: 12/04/2021 14:26

Da je pameti pustit ih da biraju 2022 Covica za clana predsjednistva iz reda Hrvata. Pa da vidimo sta onda ide iduce na potraznju. Svakako s vitalnim nema nikakve koristi ta pozicija.
Ne znam kakve veze Komšić ima sa ekonomijom i drugim pitanjima u BiH ali tamo gdje im HDZ vlada (solo ili sa SDA) Hrvati se iseljavaju bez prestanka. Srednja Bosna, Tropolje, Posavina. Čak i Čapljina i zapadni dio Mostara. Ne vide taj problem već samo Komšića, valjda je lakše druge okriviti za svoje probleme.

Ljudi su zaljubljeni u HDZ i da ih bičuje na trgu u svakom gradiću u kojem žive oni bi i dalje ljubili Čovićeve tabane.
pa iseljavali bi se i sa svojim entitetom i svojom državom ako je to upitno... tako da ekonomija za njih nije problem, rade ionako vani
Ma da im onda popustimo pa damo entitet, a onda i državu ako žele, a?
Last edited by Hemsworth30 on 12/04/2021 14:45, edited 1 time in total.
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#47121 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Kolinda »

Da pokušamo ovo malo kronološki složiti:
- Pahor u Sarajevu 05.ožujka na sastanku s predsjedništvom
- prolazi skoro 40 dana i ništa se ne događa
- nakon 40 dana se oglašava ŽK pa evo danas i ŠDž
- SDA piše priopćenja

Pa čekaj, znači 40 dana znaju što im je Pahor rekao i šute da bi se danas odjedanput svi oglasili
Pa ovo je :lol: :lol: :lol:
Benjo34
Posts: 1988
Joined: 21/01/2018 00:49

#47122 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Benjo34 »

Kolinda wrote: 12/04/2021 14:45 Da pokušamo ovo malo kronološki složiti:
- Pahor u Sarajevu 05.ožujka na sastanku s predsjedništvom
- prolazi skoro 40 dana i ništa se ne događa
- nakon 40 dana se oglašava ŽK pa evo danas i ŠDž
- SDA piše priopćenja

Pa čekaj, znači 40 dana znaju što im je Pahor rekao i šute da bi se danas odjedanput svi oglasili
Pa ovo je :lol: :lol: :lol:
Ma glupost živa, nit je to slovenska politika, nit iko u EU ozbiljnim krugovima to spominje ( ne računajući Obrana i te klaunove a i to možda). Klasično zatezanje, nećel se malo skrenut priča sa respiratora i ostalih sranja.
User avatar
BrziGonzales
Posts: 400
Joined: 09/05/2018 17:40

#47123 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by BrziGonzales »

Kolinda wrote: 12/04/2021 14:45 Da pokušamo ovo malo kronološki složiti:
- Pahor u Sarajevu 05.ožujka na sastanku s predsjedništvom
- prolazi skoro 40 dana i ništa se ne događa
- nakon 40 dana se oglašava ŽK pa evo danas i ŠDž
- SDA piše priopćenja

Pa čekaj, znači 40 dana znaju što im je Pahor rekao i šute da bi se danas odjedanput svi oglasili
Pa ovo je :lol: :lol: :lol:
Predstava za mase.
Poziva se i ambasadorica Slovenije da našem ŽK objasni šta mu je tada Slovenac rekao.
Treba što prije otvoriti nova žarišta da se zaborave ventilatori, KCUS, Bogić, vakcine...
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#47124 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by General War »

Gdje ima dima, ima i vatre.
Neka, nisu bosnje nista bolje ni zasluzili sa svojom
" politikom".
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#47125 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Milenkov buraz »

Ispipavaju puls, stare su to metode. Prvo kao nezvanično ispod žita pa onda kada ih uhvatiš na djelu sa prstima u marmeladi krene vadiona i demanti...ma nismo mi, gdje bi mi, mi vas volimo, EU, demokratija, Tito i partija :lol:
Locked