Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#88526 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by SaraFina »

tramvajtrojka wrote: 25/03/2023 20:05
dale cooper wrote: 25/03/2023 20:01

Pa jesu li IZ nametnuli Nerko i Dino ili VP i MZ? A ti govoriš o nekoj tobožoj izdaji ove dvojice, a nije još ništa ni usaglašeno, a kamoli izglasano.
Kako je to bilo izvjesno da će HDZ biti neutraliziran? Možemo mi pričati šta hoćemo, ali HDZ još uvijek predstavlja većinsku izbornu volju
Hrvata u BiH. Ne sviđa se ni meni to, ali je tako.
Ma ona je jos u modeu od proslog ljeta kad su slavili da su suknuli HDZ-u i da nece biti izmjena izbornog zakona pa se ovdje slavilo u dodikovom stilu ne moze nam niko ništa jaci smo od sudbine, pa kad je realnost pokucala na vrata sad su svi izdajice osim tih samouvjerenih slavljenika od prošlog ljeta

Ljudi kojima je sav politički opus i podrska na nivou nek smo im se nagovorili , i tjt nikakva dobijena bitka za drzavu , nek si izgubio svu naklonost zapada al nek smo im se nagovorili :oops:
Izvjesno je bilo sa 98% sigurnosti da će HDZ biti neutraliziran. I bio bi. Da nije bilo nametanja IZ. A ta prilika naravno da je bila za slavljenje. Ta neću plakati sto remetilački faktor ide na smetljiste valjda? Mislim tebe razumijem da ti je bilo za plakanje. Ali meni jbg slavlje 🤣
palermo
Posts: 22328
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#88527 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

trasport wrote: 25/03/2023 20:04
palermo wrote: 25/03/2023 19:54

A dje Fata, dje su cevapi, dje semso......slabo pamtis...
Zaboravio si smajli...
Tocno :D ....Haj dosta price, sad ce nam Vatreni igrati...
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10697
Joined: 27/04/2021 22:52

#88528 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tramvajtrojka »

SaraFina wrote: 25/03/2023 20:08
tramvajtrojka wrote: 25/03/2023 20:05

Ma ona je jos u modeu od proslog ljeta kad su slavili da su suknuli HDZ-u i da nece biti izmjena izbornog zakona pa se ovdje slavilo u dodikovom stilu ne moze nam niko ništa jaci smo od sudbine, pa kad je realnost pokucala na vrata sad su svi izdajice osim tih samouvjerenih slavljenika od prošlog ljeta

Ljudi kojima je sav politički opus i podrska na nivou nek smo im se nagovorili , i tjt nikakva dobijena bitka za drzavu , nek si izgubio svu naklonost zapada al nek smo im se nagovorili :oops:
Izvjesno je bilo sa 98% sigurnosti da će HDZ biti neutraliziran. I bio bi. Da nije bilo nametanja IZ. A ta prilika naravno da je bila za slavljenje. Ta neću plakati sto remetilački faktor ide na smetljiste valjda? Mislim tebe razumijem da ti je bilo za plakanje. Ali meni jbg slavlje 🤣
Ljetos smo vas upozoravali govorili nece ovo dobro završiti, dobijena neka glupost ne znaci dobijen rat al jok glavom kroz zid i tjt , to je unistilo rahat patnju i svu vasu borbu pokazalo smijesnom . I u kojem si ti slucaju mislila da će hdz biti neutraliziran u kojim ti snovima zivis :lol: :lol: , smijesno da se ovo tvoje i komentarise al haj mora se covjek nasmijati loma za vikend :lol:
User avatar
no_sekirli
Posts: 4270
Joined: 02/10/2013 18:36

#88529 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by no_sekirli »

SaraFina wrote: 25/03/2023 20:08
Izvjesno je bilo sa 98% sigurnosti da će HDZ biti neutraliziran. I bio bi. Da nije bilo nametanja IZ. A ta prilika naravno da je bila za slavljenje. Ta neću plakati sto remetilački faktor ide na smetljiste valjda? Mislim tebe razumijem da ti je bilo za plakanje. Ali meni jbg slavlje 🤣
Samo molim te daj pokazi nam svima da je sa 98% HDZ mogao biti neutraliziran.

Daj brojeve konkretno i nacin kako bi se to desilo.

Unaprijed hvala.
User avatar
dale cooper
Posts: 28457
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#88530 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dale cooper »

SaraFina wrote: 25/03/2023 20:06
dale cooper wrote: 25/03/2023 20:01

Pa jesu li IZ nametnuli Nerko i Dino ili VP i MZ? A ti govoriš o nekoj tobožoj izdaji ove dvojice, a nije još ništa ni usaglašeno, a kamoli izglasano.
Kako je to bilo izvjesno da će HDZ biti neutraliziran? Možemo mi pričati šta hoćemo, ali HDZ još uvijek predstavlja većinsku izbornu volju
Hrvata u BiH. Ne sviđa se ni meni to, ali je tako.
Nisu Nerko i Dino nametnuli IZ. Ali jesu nakon nametanja spremni legalizirati njegovu primjenu. Shodno tome, da imaju IQ veći od sobne trebali su tražiti neke garancije od MZ. Dakle u paketu sa legaliziranjem nametnutog i učešćem u formiranju vlasti, Nerko i Dinček traže garanciju pristupa BIH NATO-u. Recimo.
Fino je bilo izvjesno da će HDZ biti neutraliziran. Da nije nametnut IZ, to bi se sasvim sigurno desilo. Dakle sto je MZ spriječila neutralizaciju HDZ? I ako je već spriječila izvoli neka dadne ustupke i Nerko i Dini. To toliko teško skontati?
Koliko se sjećam rekli su da su spremni da razgovaraju da se nađe svima prihvatljivo rješenje. Jedno od rješenja o kojima su govorili je čini mi se
bilo obuhvaćeno i aprilskim paketom koji smo tako glupo srušili i time na duži period otuđili američke saveznike.

Opet pitam po čemu je to bilo izvjesno da će HDZ biti neutraliziran čak i pod starim IZ?
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#88531 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by SaraFina »

tramvajtrojka wrote: 25/03/2023 20:12
SaraFina wrote: 25/03/2023 20:08

Izvjesno je bilo sa 98% sigurnosti da će HDZ biti neutraliziran. I bio bi. Da nije bilo nametanja IZ. A ta prilika naravno da je bila za slavljenje. Ta neću plakati sto remetilački faktor ide na smetljiste valjda? Mislim tebe razumijem da ti je bilo za plakanje. Ali meni jbg slavlje 🤣
Ljetos smo vas upozoravali govorili nece ovo dobro završiti, dobijena neka glupost ne znaci dobijen rat al jok glavom kroz zid i tjt , to je unistilo rahat patnju i svu vasu borbu pokazalo smijesnom . I u kojem si ti slucaju mislila da će hdz biti neutraliziran u kojim ti snovima zivis :lol: :lol: , smijesno da se ovo tvoje i komentarise al haj mora se covjek nasmijati loma za vikend :lol:
A tko ste to Vi molim lijepo? :kiss: Tko? Lol
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#88532 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Grean »

sime_cipol wrote: 25/03/2023 19:49
Kako biraju kada Komsic uzima 4 mandata? 16 godina.
I tako i treba i da ostane, jedino jos tu nisu privilegovani. Jedina rupa u zakonu koja im ne ide u prilog u moru ostalih.

Naravno poenta nije bila u tome vec pitanje zasto je BiH jedina zemlja na svijetu u kojoj se biraju tri predsjednika, po jedan iz svakog naroda.

I to nikom nije problem, problem je sto Komsic sjedi u predsjednistvu.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#88533 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by SaraFina »

dale cooper wrote: 25/03/2023 20:17
SaraFina wrote: 25/03/2023 20:06

Nisu Nerko i Dino nametnuli IZ. Ali jesu nakon nametanja spremni legalizirati njegovu primjenu. Shodno tome, da imaju IQ veći od sobne trebali su tražiti neke garancije od MZ. Dakle u paketu sa legaliziranjem nametnutog i učešćem u formiranju vlasti, Nerko i Dinček traže garanciju pristupa BIH NATO-u. Recimo.
Fino je bilo izvjesno da će HDZ biti neutraliziran. Da nije nametnut IZ, to bi se sasvim sigurno desilo. Dakle sto je MZ spriječila neutralizaciju HDZ? I ako je već spriječila izvoli neka dadne ustupke i Nerko i Dini. To toliko teško skontati?
Koliko se sjećam rekli su da su spremni da razgovaraju da se nađe svima prihvatljivo rješenje. Jedno od rješenja o kojima su govorili je čini mi se
bilo obuhvaćeno i aprilskim paketom koji smo tako glupo srušili i time na duži period otuđili američke saveznike.

Opet pitam po čemu je to bilo izvjesno da će HDZ biti neutraliziran čak i pod starim IZ?
Dragi Dejle… Pa zašto misliš da su izvršene intervencije, ako nije bilo već izvjesno neutraliziranje HDZ-a?
Čović je već sjedio u presjedništvu pod starom IZ. Dakle zašto je intervenirao VP ako nametanje nije imalo nikakve znakovite svrhe?
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#88534 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by SaraFina »

[media][/media]
no_sekirli wrote: 25/03/2023 20:15
SaraFina wrote: 25/03/2023 20:08
Izvjesno je bilo sa 98% sigurnosti da će HDZ biti neutraliziran. I bio bi. Da nije bilo nametanja IZ. A ta prilika naravno da je bila za slavljenje. Ta neću plakati sto remetilački faktor ide na smetljiste valjda? Mislim tebe razumijem da ti je bilo za plakanje. Ali meni jbg slavlje 🤣
Samo molim te daj pokazi nam svima da je sa 98% HDZ mogao biti neutraliziran.

Daj brojeve konkretno i nacin kako bi se to desilo.

Unaprijed hvala.
Sto će ti brojevi. Evo ti konkretno primjeri Alijansa i Platforma. 😂😂😂😂😂
User avatar
dale cooper
Posts: 28457
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#88535 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dale cooper »

SaraFina wrote: 25/03/2023 20:21
dale cooper wrote: 25/03/2023 20:17

Koliko se sjećam rekli su da su spremni da razgovaraju da se nađe svima prihvatljivo rješenje. Jedno od rješenja o kojima su govorili je čini mi se
bilo obuhvaćeno i aprilskim paketom koji smo tako glupo srušili i time na duži period otuđili američke saveznike.

Opet pitam po čemu je to bilo izvjesno da će HDZ biti neutraliziran čak i pod starim IZ?
Dragi Dejle… Pa zašto misliš da su izvršene intervencije, ako nije bilo već izvjesno neutraliziranje HDZ-a?
Čović je već sjedio u presjedništvu pod starom IZ. Dakle zašto je intervenirao VP ako nametanje nije imalo nikakve znakovite svrhe?
Evo daj mi dokaze za ovo što tvrdiš, daj da vidim matematiku. Možda bi bilo nešto tjesnije nego sad, ali da ih izbaciš? Čisto sumnjam.
Ali evo...možda sam u krivu...daj brojke.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#88536 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by SaraFina »

dale cooper wrote: 25/03/2023 20:24
SaraFina wrote: 25/03/2023 20:21

Dragi Dejle… Pa zašto misliš da su izvršene intervencije, ako nije bilo već izvjesno neutraliziranje HDZ-a?
Čović je već sjedio u presjedništvu pod starom IZ. Dakle zašto je intervenirao VP ako nametanje nije imalo nikakve znakovite svrhe?
Evo daj mi dokaze za ovo što tvrdiš, daj da vidim matematiku. Možda bi bilo nešto tjesnije nego sad, ali da ih izbaciš? Čisto sumnjam.
Ali evo...možda sam u krivu...daj brojke.

Daj nemoj zezati. Pa već je HDZ bio na klupi za vrijeme Alijanse i platforme. Da je ostao stari IZ to bi se desilo i u ovom izbornom ciklusu. Jedina razlika bi bila u tome sto se ne bi nikad uspio vratiti sa rezervne klupe. I sto bi postao stranka neke kantonalne razine vlasti.
User avatar
no_sekirli
Posts: 4270
Joined: 02/10/2013 18:36

#88537 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by no_sekirli »

SaraFina wrote: 25/03/2023 20:22 [media][/media]
no_sekirli wrote: 25/03/2023 20:15

Samo molim te daj pokazi nam svima da je sa 98% HDZ mogao biti neutraliziran.

Daj brojeve konkretno i nacin kako bi se to desilo.

Unaprijed hvala.
Sto će ti brojevi. Evo ti konkretno primjeri Alijansa i Platforma. 😂😂😂😂😂
Ocekivan odgovor, tj.nastavak cjelodnevnog drvljenja i spamanja teme. Dinu i Nerku proglasavas izdajnicima BiH, bez da si navela barem 3 zakona, odluke ili ustupka koji su uradili.
Sad pricas da bi na ovim izborima sa sigurnoscu od 98% pao HDZ, i kad trebas to potkrijepiti dokazima, ukucas 5 smajlica.

De sad malo opet kako su Nerko i Dino izdajnici, a cijeli svijet se urotio da HDZ ostane na vlasti. Svi, od Putina, preko Smita, do Bidena.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#88538 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by SaraFina »

Ja ne mogu samoj sebi da se nacudim da raspravljam s ljudima koji ne kuže koncept nametanja ovog IZ. Šta je vama ba?
User avatar
dale cooper
Posts: 28457
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#88539 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dale cooper »

SaraFina wrote: 25/03/2023 20:27
dale cooper wrote: 25/03/2023 20:24

Evo daj mi dokaze za ovo što tvrdiš, daj da vidim matematiku. Možda bi bilo nešto tjesnije nego sad, ali da ih izbaciš? Čisto sumnjam.
Ali evo...možda sam u krivu...daj brojke.

Daj nemoj zezati. Pa već je HDZ bio na klupi za vrijeme Alijanse i platforme. Da je ostao stari IZ to bi se desilo i u ovom izbornom ciklusu. Jedina razlika bi bila u tome sto se ne bi nikad uspio vratiti sa rezervne klupe. I sto bi postao stranka neke kantonalne razine vlasti.
De ba pokaži dokaze ili prestani šupljirati. :-)
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#88540 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by SaraFina »

no_sekirli wrote: 25/03/2023 20:28
SaraFina wrote: 25/03/2023 20:22 [media][/media]

Sto će ti brojevi. Evo ti konkretno primjeri Alijansa i Platforma. 😂😂😂😂😂
Ocekivan odgovor, tj.nastavak cjelodnevnog drvljenja i spamanja teme. Dinu i Nerku proglasavas izdajnicima BiH, bez da si navela barem 3 zakona, odluke ili ustupka koji su uradili.
Sad pricas da bi na ovim izborima sa sigurnoscu od 98% pao HDZ, i kad trebas to potkrijepiti dokazima, ukucas 5 smajlica.

De sad malo opet kako su Nerko i Dino izdajnici, a cijeli svijet se urotio da HDZ ostane na vlasti. Svi, od Putina, preko Smita, do Bidena.
Pa samim time sto su ušli u vlast s kriminalnom hobotnicom i razvaljivačima države iz HDZ-a počinili su izdaju. Ne? Treba dodatno i da podebljaju to? Možda ustupkom za biranje člana presjedništva? Lol
Nerko i Dino jesu izdajnici. I k tome nesposobni i glupi. Aki totalno. A takvih me najvise strah. Kao i tebe koji ne kužiš šta je nametanjem IZ HDZ dobio. Ili se praviš da ne kužiš.
palermo
Posts: 22328
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#88541 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

Sto bi rekao drug pilot, cinjenice a ne osjecaje....ili drug Mujo...jel ti Fato vjerujes meni ili svojim ocima....

Besmislena je sva ova prica....Ono odavno je, al eto..
User avatar
no_sekirli
Posts: 4270
Joined: 02/10/2013 18:36

#88542 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by no_sekirli »

SaraFina wrote: 25/03/2023 20:31
no_sekirli wrote: 25/03/2023 20:28

Ocekivan odgovor, tj.nastavak cjelodnevnog drvljenja i spamanja teme. Dinu i Nerku proglasavas izdajnicima BiH, bez da si navela barem 3 zakona, odluke ili ustupka koji su uradili.
Sad pricas da bi na ovim izborima sa sigurnoscu od 98% pao HDZ, i kad trebas to potkrijepiti dokazima, ukucas 5 smajlica.

De sad malo opet kako su Nerko i Dino izdajnici, a cijeli svijet se urotio da HDZ ostane na vlasti. Svi, od Putina, preko Smita, do Bidena.
Pa samim time sto su ušli u vlast s kriminalnom hobotnicom i razvaljivačima države iz HDZ-a počinili su izdaju. Ne? Treba dodatno i da podebljaju to? Možda ustupkom za biranje člana presjedništva? Lol
Nerko i Dino jesu izdajnici. I k tome nesposobni i glupi. Aki totalno. A takvih me najvise strah. Kao i tebe koji ne kužiš šta je nametanjem IZ HDZ dobio. Ili se praviš da ne kužiš.
Te floskule koje pises ostaju samo floskule, iza kojih nema nikakvih konkretnih odgovora. Ti isto da si zavrsila polticku akademiju HDZa, napisala si danas 100 postova, a nisi rekla nista konkretno niti bilo sta potkrijepila dokazima.

Ali bitno je da si danas u centru paznje i popujes svim ljudima na temi, ali kad trebas nesto poentirati, ukucas 5 smajlica.

Internet jurisnici...
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#88543 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by SaraFina »

dale cooper wrote: 25/03/2023 20:29
SaraFina wrote: 25/03/2023 20:27


Daj nemoj zezati. Pa već je HDZ bio na klupi za vrijeme Alijanse i platforme. Da je ostao stari IZ to bi se desilo i u ovom izbornom ciklusu. Jedina razlika bi bila u tome sto se ne bi nikad uspio vratiti sa rezervne klupe. I sto bi postao stranka neke kantonalne razine vlasti.
De ba pokaži dokaze ili prestani šupljirati. :-)
Dacu ti dokaze. Ali nakon toga očekujem da nastaviš supljirati po podforumu film i muzika. Si?
Dakle, po popisu iz 2013, i onoj famoznoj Bozinoj apelaciji US, da se taj popis primjenjuje HDZ bi iz svojih “većinskih kantona” davao većinu delegata u DN. Predhodno se delegiralo u DN po popisu iz 91’HDZ se bunio na to jer su u DN mogli “ući” i ne certificirani Hrvati.
Pa tako kantoni gdje su HDZ-ovci neprikosnoveni gospodari političke zbilje i u budućnosti (kad bude 50.000 Hrvata) imali bi kontrolu nad DN.
Je li dovdje ok? Razumljivo?
Šta je Švabo uradio? Shvatas to ili da i to pojasnim? Ovo povećanje sa 13 na 23?
Bobi
Forum administrator
Posts: 32126
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#88544 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Bobi »

:meza1:
User avatar
dale cooper
Posts: 28457
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#88545 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dale cooper »

SaraFina wrote: 25/03/2023 20:39
dale cooper wrote: 25/03/2023 20:29

De ba pokaži dokaze ili prestani šupljirati. :-)
Dacu ti dokaze. Ali nakon toga očekujem da nastaviš supljirati po podforumu film i muzika. Si?
Dakle, po popisu iz 2013, i onoj famoznoj Bozinoj apelaciji US, da se taj popis primjenjuje HDZ bi iz svojih “većinskih kantona” davao većinu delegata u DN. Predhodno se delegiralo u DN po popisu iz 91’HDZ se bunio na to jer su u DN mogli “ući” i ne certificirani Hrvati.
Pa tako kantoni gdje su HDZ-ovci neprikosnoveni gospodari političke zbilje i u budućnosti (kad bude 50.000 Hrvata) imali bi kontrolu nad DN.
Je li dovdje ok? Razumljivo?
Šta je Švabo uradio? Shvatas to ili da i to pojasnim? Ovo povećanje sa 13 na 23?
Daj brojke ba. :-) Koliko bi HDZ imao delegata u DN na ovim izborima da je ostao stari IZ? Eto...jednostavno i konkretno pitanje.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#88546 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by SaraFina »

no_sekirli wrote: 25/03/2023 20:36
SaraFina wrote: 25/03/2023 20:31

Pa samim time sto su ušli u vlast s kriminalnom hobotnicom i razvaljivačima države iz HDZ-a počinili su izdaju. Ne? Treba dodatno i da podebljaju to? Možda ustupkom za biranje člana presjedništva? Lol
Nerko i Dino jesu izdajnici. I k tome nesposobni i glupi. Aki totalno. A takvih me najvise strah. Kao i tebe koji ne kužiš šta je nametanjem IZ HDZ dobio. Ili se praviš da ne kužiš.
Te floskule koje pises ostaju samo floskule, iza kojih nema nikakvih konkretnih odgovora. Ti isto da si zavrsila polticku akademiju HDZa, napisala si danas 100 postova, a nisi rekla nista konkretno niti bilo sta potkrijepila dokazima.

Ali bitno je da si danas u centru paznje i popujes svim ljudima na temi, ali kad trebas nesto poentirati, ukucas 5 smajlica.

Internet jurisnici...
Kako nisam? Šta je nejasno vama?

Ljubičića apelacija ili nametanje IZ i posljedice? Pa ne mogu vas ja učiti osnovama političke situacije u BiH. To morate sami znati da bi diskutirali. No eno pojasnila sam Dejlu. Trebam li i nametanje i povećanje na 23? Ili to znate već? Pobogu ljudi došli da raspravljaju a ne znaju osnove dogadjanja u sopstvenoj zemlji. I onda traže od mrske dijaspore da im pojašnjava gdje su donji. 🤣
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#88547 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by SaraFina »

dale cooper wrote: 25/03/2023 20:42
SaraFina wrote: 25/03/2023 20:39

Dacu ti dokaze. Ali nakon toga očekujem da nastaviš supljirati po podforumu film i muzika. Si?
Dakle, po popisu iz 2013, i onoj famoznoj Bozinoj apelaciji US, da se taj popis primjenjuje HDZ bi iz svojih “većinskih kantona” davao većinu delegata u DN. Predhodno se delegiralo u DN po popisu iz 91’HDZ se bunio na to jer su u DN mogli “ući” i ne certificirani Hrvati.
Pa tako kantoni gdje su HDZ-ovci neprikosnoveni gospodari političke zbilje i u budućnosti (kad bude 50.000 Hrvata) imali bi kontrolu nad DN.
Je li dovdje ok? Razumljivo?
Šta je Švabo uradio? Shvatas to ili da i to pojasnim? Ovo povećanje sa 13 na 23?
Daj brojke ba. :-) Koliko bi HDZ imao delegata u DN na ovim izborima da je ostao stari IZ? Eto...jednostavno i konkretno pitanje.
17. A Svabo povećao na 23. To stvarno nisi znao? Pa o čemu bi ti s mrskom dijasporom ba raspravljao onda? Realno? 😂
Last edited by SaraFina on 25/03/2023 20:49, edited 1 time in total.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10697
Joined: 27/04/2021 22:52

#88548 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tramvajtrojka »

SaraFina wrote: 25/03/2023 20:43
dale cooper wrote: 25/03/2023 20:42

Daj brojke ba. :-) Koliko bi HDZ imao delegata u DN na ovim izborima da je ostao stari IZ? Eto...jednostavno i konkretno pitanje.
13. A Svabo povećao na 23. To stvarno nisi znao? Pa o čemu bi ti s mrskom dijasporom ba raspravljao onda? Realno? 😂
jel ti shvacas sustinski zbog cega je to povecano da neki Edhem iz Goražda ne moze postati hrvat , niti Ante iz Ljubuškog postati bosnjak, sto se u prošlosti desavalo pri preglasavanjima sad su svi na jednakim pozicijama po zastupljenosti i niko nije ugrozen s tim od tri etnije
User avatar
Point.
Posts: 27703
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#88549 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Point. »

SaraFina wrote: 25/03/2023 20:19
tramvajtrojka wrote: 25/03/2023 20:12

Ljetos smo vas upozoravali govorili nece ovo dobro završiti, dobijena neka glupost ne znaci dobijen rat al jok glavom kroz zid i tjt , to je unistilo rahat patnju i svu vasu borbu pokazalo smijesnom . I u kojem si ti slucaju mislila da će hdz biti neutraliziran u kojim ti snovima zivis :lol: :lol: , smijesno da se ovo tvoje i komentarise al haj mora se covjek nasmijati loma za vikend :lol:
A tko ste to Vi molim lijepo? :kiss: Tko? Lol
On nešto upozoravao :lol: .

Ne zna napisati smislenu prostoproširenu misao bez najmanje tri smajlija al on je fol nešto upozoravao. ZajebaT bot
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#88550 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by SaraFina »

tramvajtrojka wrote: 25/03/2023 20:47
SaraFina wrote: 25/03/2023 20:43

17. A Svabo povećao na 23. To stvarno nisi znao? Pa o čemu bi ti s mrskom dijasporom ba raspravljao onda? Realno? 😂
jel ti shvacas sustinski zbog cega je to povecano da neki Edhem iz Goražda ne moze postati hrvat , niti Ante iz Ljubuškog postati bosnjak, sto se u prošlosti desavalo pri preglasavanjima sad su svi na jednakim pozicijama po zastupljenosti i niko nije ugrozen s tim od tri etnije
Lol ozbiljno? A to sto će KS davati koliko delegata u DN? TK? I ZDK koliko?
Koliko iz HNK Bošnjaka? Nemoj me zekiti! Gili gili!

Tip f. Je bio 17.
Šta je Šmit uradio?

Dom naroda sada će imati 80 delegata, umjesto dosadašnjih 56. Klubovi konstitutivnih naroda sada će imati 23 umjesto po 17 delegata.

Prvi put će u Domu naroda biti zastupljeni Ostali iz svih kantona, pošto se broj delegata u Klubu ostalih poveća sa 7 na 11. Šmit je na ovaj način pokušao da „reši” pitanje iz „Ljubića”. „presuda.

Rokovi su određeni i sada kantonalne skupštine ni po Ustavu FBiH neće moći blokirati delegiranje delegata u Dom naroda. Ako to urade, CIK će popuniti nedostajuće delegate.
Last edited by SaraFina on 25/03/2023 20:52, edited 1 time in total.
Locked