Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
Daft Haruki
Posts: 257
Joined: 05/04/2019 14:18

#63751 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Daft Haruki »

sajber87 wrote: 06/12/2022 19:28
jazzer wrote: 06/12/2022 15:09 Momentum za izgradnju normalne, funkcionalne drzave BiH je davno prosao. Izasli smo iz rata kao pozitivna strana,
koja nije cinila najstrasnije ratne zlocine. Koja je cuvala bogomolje ma kome pripadale. U ocima svijeta bili smo pozitivci.

Onda dolazi SDA. I s njom sve ono katastrofalno za ovo drustvo i drzavu. Ne vrijedi nabrajati svaku poru drustva koju
oni nisu kriminizovali. Ko zeli da vidi, vidjece.

Ovo danas je posljedica tih 25 godina njihovog vladanja. Sada smo (Bosnjaci) samo jedna od strana u drzavi za koju vise
niko u svijetu ne zna sta bi s njom. Prezivljavamo iz godine u godinu bez ikakvog pomaka naprijed.

Kandidati za EU, NATO..ma znamo svi da od toga nema nista. Razvlacice nas ako treba i narednih 100 godina.

Helem, danas kusamo ono sto su nam nadrobili u ovih 25 godina. Oni (SDA) su mislili da mogu bez posljedica sve to raditi
a ni mi se nismo nesto posebno bunili.

Bolje od ovoga vjerovatno nismo ni zasluzili.
Covjek objasnio :thumbup:
Mislim da je istina malo jos crnija.
Eu nikad i nije zelio normalnu drzavu od Bih . Jer uvjek je dobro imati takvu drzavu na rubu unije iz koje crpis ljudske i ostale resurse,u koju saljes svoje politicare da uzimaju platu i peru novac i najvaznije kad ti u njihovoj drzavi krene previranje dobro je imati drzavu u kojoj mozes izazvati incidente,peripetije,ratno stanje da odvuces fokus od svojih problema.
SDA nije imala viziju u proteklih trideset godina kako da se izborimo sa komsijskim zeljama za separacijom i jedini posao i vizija im je bila ocuvanje stranke kao kriminalne organizacije a svakom politicaru da krcmi buzet i otima od svog naroda i da kmece eu i mole da ih prime u eu i NATO.
Ali iskreno nije im zamjeriti puno jer kakav narod takva i vlast.
sumirprimus
Posts: 81469
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#63752 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sumirprimus »

Leverage wrote: 06/12/2022 19:25
sumirprimus wrote: 06/12/2022 18:21 Hm nije mi dino za mvp
Iskreno najvise bih od njeha ocekivao da pomete federaciju. A cudicka na mvp.. zensko.bila u ukrajini spasavala.nam obraz za razilku od ove bisere sa irancima :-) ko to ne konta sad dzaba mu sav patriotizam.
Kako da ne.

Na prvoj prilici da se pokaže kohezija u koalicionim odnosima, ona je uspjela proklizati zarad najjeftinijih i najprizemnijih političkih bodova, grubo se poigravajući sa osjećajima polupismenih glasača koji misle da njeno glasanje protiv Čavare predstavlja nekakvu političku principijelnost.

Samo nam još treba da sa ministarske pozicije urušava koalicioni dogovor, gdje bi sasvim sigurno solirala i povlačila populističke poteze na opšte zadovoljstvo polupismene svjetine.

Nakon onakvog sramnog glasanja, Sabina Ćudić ne može biti ništa u novoj vlasti osim onoga što je i dobila na izborima, tj. može biti zastupnica i to je to. Nikakva izvršna pozicija ne dolazi u obzir, inače niko neće moći kontrolisati njeno soliranje, jer ako se oglušila na stav svoje stranke onda će se sigurno oglušiti i na stavove koalicije.
Tako je i sdp izgubio na kredibilitetu prvi put kad nije sutnuo niksica
laik1981
Posts: 12973
Joined: 05/12/2012 13:04

#63753 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by laik1981 »

Leverage wrote: 06/12/2022 20:11 Koliko neinteligentan trebaš biti da bi zaključio da se Sabina Ćudić i ja poznajemo. Moj problem sa Sabinom Ćudić je taj što ona kao koalicioni partner SDP-a koristi svaku priliku da napadne SDP kako bi pridobila glasače SDP-a na svoju stranu. E to je pravi razlog zbog kojeg po njoj udaram bez zadrške.

Da je Fadil ostao 16 godina ovo bi bila Zapadna Obala u punom kapacitetu.
To sto Sabina zna bocnuti SDP ne znaci da nije najbolja opcija za MVP. Isto bi tvrdio da je ona clan SDP-a, NiP-a ili bilo koje druge stranke u koaliciji.. A i ne kontam sto je tebi toliki problem ako se bocne SDP.. Jednoumlje nikad nista dobro nije donijelo.. Na zapadu su marketing i ambalaza jako bitni, a Sabina je poprilicno dobro upakovana zena.. Sabina je najjaca faca u NS..

Iskreno i Bisera koja bi slusala novu vlast bi bila bolja opcija za MVP od bilo koga iz Nip-a, bar od ovih koji se pominju, s tim da uopste ne mislim da NiP, SDP i ostali nemaju kvalitetnih kadrova koji bi bili bolja rjesenje za ostala ministarstva od bilo koga iz NS..

E sad sto su sujeta i egoizam ispred onoga sto je najbolje za drzavu je drugi par cipela..
User avatar
Leverage
Posts: 9496
Joined: 27/05/2018 16:32

#63754 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Leverage »

laik1981 wrote: 06/12/2022 20:34
Leverage wrote: 06/12/2022 20:11 Koliko neinteligentan trebaš biti da bi zaključio da se Sabina Ćudić i ja poznajemo. Moj problem sa Sabinom Ćudić je taj što ona kao koalicioni partner SDP-a koristi svaku priliku da napadne SDP kako bi pridobila glasače SDP-a na svoju stranu. E to je pravi razlog zbog kojeg po njoj udaram bez zadrške.

Da je Fadil ostao 16 godina ovo bi bila Zapadna Obala u punom kapacitetu.
To sto Sabina zna bocnuti SDP ne znaci da nije najbolja opcija za MVP. Isto bi tvrdio da je ona clan SDP-a, NiP-a ili bilo koje druge stranke u koaliciji.. A i ne kontam sto je tebi toliki problem ako se bocne SDP.. Jednoumlje nikad nista dobro nije donijelo.. Na zapadu su marketing i ambalaza jako bitni, a Sabina je poprilicno dobro upakovana zena.. Sabina je najjaca faca u NS..

Iskreno i Bisera koja bi slusala novu vlast bi bila bolja opcija za MVP od bilo koga iz Nip-a, bar od ovih koji se pominju, s tim da uopste ne mislim da NiP, SDP i ostali nemaju kvalitetnih kadrova koji bi bili bolja rjesenje za ostala ministarstva od bilo koga iz NS..

E sad sto su sujeta i egoizam ispred onoga sto je najbolje za drzavu je drugi par cipela..
Nije to nikakvo "bockanje", to su otvoreni napadi, a koristi se svaka prilika. To je neodgovorno ponašanje i ugrožava koaliciju.

Nema problema, nek "bocka", ali onda nismo koalicioni partneri.
User avatar
Leverage
Posts: 9496
Joined: 27/05/2018 16:32

#63755 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Leverage »

Hakiz wrote: 06/12/2022 20:16
Leverage wrote: 06/12/2022 20:11 Koliko neinteligentan trebaš biti da bi zaključio da se Sabina Ćudić i ja poznajemo. Moj problem sa Sabinom Ćudić je taj što ona kao koalicioni partner SDP-a koristi svaku priliku da napadne SDP kako bi pridobila glasače SDP-a na svoju stranu. E to je pravi razlog zbog kojeg po njoj udaram bez zadrške.

Da je Fadil ostao 16 godina ovo bi bila Zapadna Obala u punom kapacitetu.
Zašto onda podržavaš onoga ko je Fadilu omogućio 8?

A to za Sabinu, tebe i mene, što teže kvalifikacije mi upućuješ, to je jasnije da jače ubadam. Niko be voli intimu iznijeti javno.

Neka čitaoci sami odluče :lol:
Zato što će ga sad maknuti.

Tako je, nek čitaoci sami odluče, a ne da ih ti svako malo ubjeđuješ u gluposti.
sumirprimus
Posts: 81469
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#63756 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sumirprimus »

Nepotrebne rasrpave kad je sda na koljenima
laik1981
Posts: 12973
Joined: 05/12/2012 13:04

#63757 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by laik1981 »

Leverage wrote: 06/12/2022 20:45
laik1981 wrote: 06/12/2022 20:34
To sto Sabina zna bocnuti SDP ne znaci da nije najbolja opcija za MVP. Isto bi tvrdio da je ona clan SDP-a, NiP-a ili bilo koje druge stranke u koaliciji.. A i ne kontam sto je tebi toliki problem ako se bocne SDP.. Jednoumlje nikad nista dobro nije donijelo.. Na zapadu su marketing i ambalaza jako bitni, a Sabina je poprilicno dobro upakovana zena.. Sabina je najjaca faca u NS..

Iskreno i Bisera koja bi slusala novu vlast bi bila bolja opcija za MVP od bilo koga iz Nip-a, bar od ovih koji se pominju, s tim da uopste ne mislim da NiP, SDP i ostali nemaju kvalitetnih kadrova koji bi bili bolja rjesenje za ostala ministarstva od bilo koga iz NS..

E sad sto su sujeta i egoizam ispred onoga sto je najbolje za drzavu je drugi par cipela..
Nije to nikakvo "bockanje", to su otvoreni napadi, a koristi se svaka prilika. To je neodgovorno ponašanje i ugrožava koaliciju.

Nema problema, nek "bocka", ali onda nismo koalicioni partneri.
Cime ugrozava koaliciju? Time sto kaze svoje misljenje? Time sto ne pazi da se neko u SDP-u slucajno ne uvrijedi, pa da ne pocnu razmisljati o koaliciji sa SDA? Koalicija se cuva postovanjem onoga sto se dogovori u sporazumu koji koalicioni partneri potpisu.. Ako u tom sporazumu pise da se ne smiju izmedju sebe kritikovati onda neka izbace NS iz te koalicije.. Ja sam glasao za Sabinu Cudic upravo zbog toga sto nema dlake na jeziku i nadam se da ce u skorijoj buducnosti postati predsjednica NS..

I ako moze ime i prezime osobe koja je kvalitetnije i pozeljnije rjesenje za poziciju MVP od Sabine Cudic?
User avatar
Student_u_Ostavci
Posts: 3901
Joined: 04/09/2015 16:50

#63758 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Student_u_Ostavci »

SDPovci navikli na komunjarski narativ zvani 'Ne smiješ imati svoj stav'. Opušćeno, smiju ljudi i u koaliciji reći šta misle, ovo je demokratija a ne komunizam.
HelaS
Posts: 5605
Joined: 22/09/2018 13:21

#63759 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by HelaS »

Ministarstvo sigurnosti BiH izuzetno je bitno ministarstvo, i ubijeđen sam da bi ga Konaković višestruko efikasno i produktivno obnašao. Ministarstvo kao stvoreno za njegov profil.

Sabina Čudić je, "hladnokrvna", smirena, perfidna, elokventna, sa mnogo međunarodnih prijatelja i poznanika, iskusna u tim vodama, a i politički poprilično obrazovana, i uz Arnauta, najbolji kandidat za MVP BiH.
User avatar
Leverage
Posts: 9496
Joined: 27/05/2018 16:32

#63760 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Leverage »

laik1981 wrote: 06/12/2022 20:54
Leverage wrote: 06/12/2022 20:45
Nije to nikakvo "bockanje", to su otvoreni napadi, a koristi se svaka prilika. To je neodgovorno ponašanje i ugrožava koaliciju.

Nema problema, nek "bocka", ali onda nismo koalicioni partneri.
Cime ugrozava koaliciju? Time sto kaze svoje misljenje? Time sto ne pazi da se neko u SDP-u slucajno ne uvrijedi, pa da ne pocnu razmisljati o koaliciji sa SDA? Koalicija se cuva postovanjem onoga sto se dogovori u sporazumu koji koalicioni partneri potpisu.. Ako u tom sporazumu pise da se ne smiju izmedju sebe kritikovati onda neka izbace NS iz te koalicije.. Ja sam glasao za Sabinu Cudic upravo zbog toga sto nema dlake na jeziku i nadam se da ce u skorijoj buducnosti postati predsjednica NS..

I ako moze ime i prezime osobe koja je kvalitetnije i pozeljnije rjesenje za poziciju MVP od Sabine Cudic?
Dogovor koji imaju Forto, Konaković i Nikšić je takav da nema međusobnih napada i sva trojica se drže toga. Problem je što Forto ne može kontrolisati Sabinu Ćudić, jer ona pretenduje da preuzme stranku i otela se svakoj kontroli. Kritikovanje među koalicionim partnerima ne može biti javno i tu se slažem sa njima trojicom.

Kao prvo, možda će to mjesto pripasti SNSD-u, onda džaba tvrdimo pazar. A ako ne pripadne, siguran sam da Trojka ima kvalitetno rješenje, a da istovremeno ta osoba neće vršiti koaliciona proklizavanja. Nije moje da kadroviram.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#63761 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Roccohljup »

Sda joz nisu zvanicno istisnuli iz vlasti a vec se naziru problemi oko podjele plijena (resori i pozicije). Tek ce biti problema kad gladni fuke, rumeni i oni asda ppcnu traziti svoj dio kolaca.
User avatar
Leverage
Posts: 9496
Joined: 27/05/2018 16:32

#63762 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Leverage »

Student_u_Ostavci wrote: 06/12/2022 20:56 SDPovci navikli na komunjarski narativ zvani 'Ne smiješ imati svoj stav'. Opušćeno, smiju ljudi i u koaliciji reći šta misle, ovo je demokratija a ne komunizam.
Ti baš nećeš da razumiješ, baš se onako trudiš.

Niko nikom ništa ne brani, ali za neodgovorno političko djelovanje postoje političke posljedice. Da li si ikad čuo da Nikšić, Konanković i Forto (a ranije Kojović) govore bilo šta protiv drugih stranaka unutar Trojke? Da li si ih čuo da su kazali bilo šta ružno protiv HDZ-a u prethodnih mjesec dana?

To je odgovorno koaliciono ponašanje, a ne da se zadovolje niske strasti političke polupismene svjetine. Prošla je predizborna.
A_A_AKCIJA
Posts: 5896
Joined: 16/11/2009 02:54

#63763 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by A_A_AKCIJA »

Dajte, ljudi, ne zajebavajte se.

Najveća opozicija unutar trojke od samog početka, rukama i nogama se borila protiv, da sada ubere plodove strpljenja i rada. Nakon što je prestajala sa strane i čekala propast trojke i "I told you so" momenat.

Možda najbolji kandidat za MVP je Arnaut.

Sabina je salonac bez ikakve veze sa stvarnom politikom.
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#63764 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by guruguru95 »

Anquilla wrote: 06/12/2022 20:12
Leverage wrote: 06/12/2022 19:25 Kako da ne.

Na prvoj prilici da se pokaže kohezija u koalicionim odnosima, ona je uspjela proklizati zarad najjeftinijih i najprizemnijih političkih bodova, grubo se poigravajući sa osjećajima polupismenih glasača koji misle da njeno glasanje protiv Čavare predstavlja nekakvu političku principijelnost.

Samo nam još treba da sa ministarske pozicije urušava koalicioni dogovor, gdje bi sasvim sigurno solirala i povlačila populističke poteze na opšte zadovoljstvo polupismene svjetine.

Nakon onakvog sramnog glasanja, Sabina Ćudić ne može biti ništa u novoj vlasti osim onoga što je i dobila na izborima, tj. može biti zastupnica i to je to. Nikakva izvršna pozicija ne dolazi u obzir, inače niko neće moći kontrolisati njeno soliranje, jer ako se oglušila na stav svoje stranke onda će se sigurno oglušiti i na stavove koalicije.
To što Sabina nije glasala za Marinka Ćavaru uopšte nije sramno.
:thumbup:
sumirprimus
Posts: 81469
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#63765 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sumirprimus »

Pa arnaut je za sda kadrove profesor doktor. Nije ni on los izbor.
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#63766 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by guruguru95 »

Officer Crabtree wrote: 06/12/2022 19:40
Leverage wrote: 06/12/2022 19:39 Vi znate najbolje kako je to lijepo.
To je ta matrica, ako nisi naš onda si SDA...

Jadno na šta se forum pretvorio.
:thumbup: :run:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#63767 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by channel10 »

HelaS wrote: 06/12/2022 20:57 Ministarstvo sigurnosti BiH izuzetno je bitno ministarstvo, i ubijeđen sam da bi ga Konaković višestruko efikasno i produktivno obnašao. Ministarstvo kao stvoreno za njegov profil.

Sabina Čudić je, "hladnokrvna", smirena, perfidna, elokventna, sa mnogo međunarodnih prijatelja i poznanika, iskusna u tim vodama, a i politički poprilično obrazovana, i uz Arnauta, najbolji kandidat za MVP BiH.
Gdje ce onda Campara?

Dino moze biti glasnogovornik...
sumirprimus
Posts: 81469
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#63768 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sumirprimus »

Campara u pravosudje da ganja kriminal bivse vlasti jehe
User avatar
Styling
Posts: 12601
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#63769 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Styling »

A_A_AKCIJA wrote: 06/12/2022 21:10 Dajte, ljudi, ne zajebavajte se.

Najveća opozicija unutar trojke od samog početka, rukama i nogama se borila protiv, da sada ubere plodove strpljenja i rada. Nakon što je prestajala sa strane i čekala propast trojke i "I told you so" momenat.

Možda najbolji kandidat za MVP je Arnaut.

Sabina je salonac bez ikakve veze sa stvarnom politikom.
Ne znam šta je NS zamišljala da će biti nakon izbora. S kim su oni mislili ući u vlast sa kapacitetom koji imaju. Znaju kakva je situacija. Nisu trebali ni izlaziti na izbore ako nisu spremni praviti kompromise. Oni sve rade da ostanu kantonalna stranka.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#63770 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by channel10 »

Leverage wrote: 06/12/2022 20:59
laik1981 wrote: 06/12/2022 20:54
Cime ugrozava koaliciju? Time sto kaze svoje misljenje? Time sto ne pazi da se neko u SDP-u slucajno ne uvrijedi, pa da ne pocnu razmisljati o koaliciji sa SDA? Koalicija se cuva postovanjem onoga sto se dogovori u sporazumu koji koalicioni partneri potpisu.. Ako u tom sporazumu pise da se ne smiju izmedju sebe kritikovati onda neka izbace NS iz te koalicije.. Ja sam glasao za Sabinu Cudic upravo zbog toga sto nema dlake na jeziku i nadam se da ce u skorijoj buducnosti postati predsjednica NS..

I ako moze ime i prezime osobe koja je kvalitetnije i pozeljnije rjesenje za poziciju MVP od Sabine Cudic?
Dogovor koji imaju Forto, Konaković i Nikšić je takav da nema međusobnih napada i sva trojica se drže toga. Problem je što Forto ne može kontrolisati Sabinu Ćudić, jer ona pretenduje da preuzme stranku i otela se svakoj kontroli. Kritikovanje među koalicionim partnerima ne može biti javno i tu se slažem sa njima trojicom.

Kao prvo, možda će to mjesto pripasti SNSD-u, onda džaba tvrdimo pazar. A ako ne pripadne, siguran sam da Trojka ima kvalitetno rješenje, a da istovremeno ta osoba neće vršiti koaliciona proklizavanja. Nije moje da kadroviram.
Citas li ti sta napises?

Otimaju se.kontroli? Kakvoj kontroli? Mora biti kako vrh kaze, a vrh dogovori sa strancima sta se mora i kako uraditi i ne d'o Bog da neko nesto drugo pomisli?!

Tebi je ovo normalno?
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#63771 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by channel10 »

sumirprimus wrote: 06/12/2022 21:20 Campara u pravosudje da ganja kriminal bivse vlasti jehe
To jedan brother, a DZe ce drugi?
User avatar
Student_u_Ostavci
Posts: 3901
Joined: 04/09/2015 16:50

#63772 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Student_u_Ostavci »

Leverage wrote: 06/12/2022 21:02
Student_u_Ostavci wrote: 06/12/2022 20:56 SDPovci navikli na komunjarski narativ zvani 'Ne smiješ imati svoj stav'. Opušćeno, smiju ljudi i u koaliciji reći šta misle, ovo je demokratija a ne komunizam.
Ti baš nećeš da razumiješ, baš se onako trudiš.

Niko nikom ništa ne brani, ali za neodgovorno političko djelovanje postoje političke posljedice. Da li si ikad čuo da Nikšić, Konanković i Forto (a ranije Kojović) govore bilo šta protiv drugih stranaka unutar Trojke? Da li si ih čuo da su kazali bilo šta ružno protiv HDZ-a u prethodnih mjesec dana?

To je odgovorno koaliciono ponašanje, a ne da se zadovolje niske strasti političke polupismene svjetine. Prošla je predizborna.
A neodgovorno je to što je bila protiv Marinka?
Pa trebali ste svi biti protiv tog kriminalca Cavare i tražiti od koaliciong partnera HDZa da predloži nekog drugog.
No, s obzirom da je prošla predizborna i da bajke za svjetinu više nisu u opticaju, kako ti to duhobito kažeš, sada su vam krivi ljudi koji drže barem malo do svog stava.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#63773 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by channel10 »

Styling wrote: 06/12/2022 21:21
A_A_AKCIJA wrote: 06/12/2022 21:10 Dajte, ljudi, ne zajebavajte se.

Najveća opozicija unutar trojke od samog početka, rukama i nogama se borila protiv, da sada ubere plodove strpljenja i rada. Nakon što je prestajala sa strane i čekala propast trojke i "I told you so" momenat.

Možda najbolji kandidat za MVP je Arnaut.

Sabina je salonac bez ikakve veze sa stvarnom politikom.
Ne znam šta je NS zamišljala da će biti nakon izbora. S kim su oni mislili ući u vlast sa kapacitetom koji imaju. Znaju kakva je situacija. Nisu trebali ni izlaziti na izbore ako nisu spremni praviti kompromise. Oni sve rade da ostanu kantonalna stranka.
Ti stvarni viceve pricas. Cuj ona govori o kapacitetu, a tamo NS i PIP u pet deka po rezultatima izbora... :-)

Fino ja danas kazem, ovo ce biti shou kod uspostavljanja vlasti. Raspast ce se prije sastavljanja :D
User avatar
Leverage
Posts: 9496
Joined: 27/05/2018 16:32

#63774 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Leverage »

channel10 wrote: 06/12/2022 21:21
Leverage wrote: 06/12/2022 20:59
Dogovor koji imaju Forto, Konaković i Nikšić je takav da nema međusobnih napada i sva trojica se drže toga. Problem je što Forto ne može kontrolisati Sabinu Ćudić, jer ona pretenduje da preuzme stranku i otela se svakoj kontroli. Kritikovanje među koalicionim partnerima ne može biti javno i tu se slažem sa njima trojicom.

Kao prvo, možda će to mjesto pripasti SNSD-u, onda džaba tvrdimo pazar. A ako ne pripadne, siguran sam da Trojka ima kvalitetno rješenje, a da istovremeno ta osoba neće vršiti koaliciona proklizavanja. Nije moje da kadroviram.
Citas li ti sta napises?

Otimaju se.kontroli? Kakvoj kontroli? Mora biti kako vrh kaze, a vrh dogovori sa strancima sta se mora i kako uraditi i ne d'o Bog da neko nesto drugo pomisli?!

Tebi je ovo normalno?
Ne, nego mi je normalno da kao u kafani svako djeluje u skladu sa svojim mišljenjem kao da je najpametniji.

Zašto onda postoje stranke, stranački organi i slično? Ljudi kod nas polaze od stava da je njihov stav a priori ispravan i da se mora isključivo tako raditi.

Treba imati političku pa ako hoćeš i ljudsku širinu da prihvatiš da nekad možda i nisi u pravu. To naravno mogu ljudi koji su se izdigli iz populističke žabokrečine ulizivanja politički polupismenom glasačkom tijelu.
User avatar
Leverage
Posts: 9496
Joined: 27/05/2018 16:32

#63775 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Leverage »

Student_u_Ostavci wrote: 06/12/2022 21:23
Leverage wrote: 06/12/2022 21:02
Ti baš nećeš da razumiješ, baš se onako trudiš.

Niko nikom ništa ne brani, ali za neodgovorno političko djelovanje postoje političke posljedice. Da li si ikad čuo da Nikšić, Konanković i Forto (a ranije Kojović) govore bilo šta protiv drugih stranaka unutar Trojke? Da li si ih čuo da su kazali bilo šta ružno protiv HDZ-a u prethodnih mjesec dana?

To je odgovorno koaliciono ponašanje, a ne da se zadovolje niske strasti političke polupismene svjetine. Prošla je predizborna.
A neodgovorno je to što je bila protiv Marinka?
Pa trebali ste svi biti protiv tog kriminalca Cavare i tražiti od koaliciong partnera HDZa da predloži nekog drugog.
No, s obzirom da je prošla predizborna i da bajke za svjetinu više nisu u opticaju, kako ti to duhobito kažeš, sada su vam krivi ljudi koji drže barem malo do svog stava.
Zašto bi to iko tražio? Pa da onda dajemo nešto zauzvrat samo zato da bude neki Vinko a ne Marinko? Pa to je baš politički mudro :lol:

Nek drži do svog stava u opoziciji, nikakav problem.
channel10 wrote: 06/12/2022 21:24 Fino ja danas kazem, ovo ce biti shou kod uspostavljanja vlasti. Raspast ce se prije sastavljanja :D
To je nešto čemu se očajnički nadaju tvoji mentori u Mehmeda Spahe 14, ali neće se desiti :D
Locked