Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
sajber87
Posts: 3890
Joined: 25/07/2008 13:14

#79701 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sajber87 »

Hakiz wrote: 01/02/2023 16:35
dr_Evil wrote: 01/02/2023 16:27

Opet ne kontam, halali. Dodik je rekao da ce glasati protiv akciza, kao sto je i glasao jucer. Dino to nije rekao, i koji qrc ja ovdje glumim advokata za NiP :D

De procitaj clanak ziv bio!
Poenta je da akcize neće biti ukinute, gorivo (lančano i drgi proizvodi i usluge) neće biti jeftinije. Kakva korist onda od NIP-a? Eto, nije genocid, nje NATO, nije državna imovina, ukidanje entiteta, ukidanje konstitutivnosti itd. I jeftinije gorivo je nešto oko čega se ne mogu dogovoriti, pa će to ostaviti sa strane.

Oko čega se, onda, mogu dogovoriti, da znamo zbog čega je ljubav NIP, NS, SDP sa HDZ i SNSD prihvatljiva?

Da neko stavi spisak, taksativno nabroji oko čega se neće dogovarati a oko čega hoće.

Ovako, mućak.
A da se saceka bar 6 mjeseci da vidimo rezultate pa da analiziramo, po meni najvaznija stvar je sto usa i eu na tkz probosanskoj strani sada imaju saveznike i ljude koji se nece baviti pljackom javnih resursa. U danasnjem vremenu biti saveznik zapada po meni je prioritet br 1 za bosnu i bosnjake
carobnjak_N
Posts: 816
Joined: 18/06/2020 13:11

#79702 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by carobnjak_N »

Izetbegović: Krajina će biti najveći dobitnik nakon usvajanja Zakona o akcizama
Objavljeno: 29.06.2017. u 20:46

Član Predsjedništva Bosne i Hercegovine Bakir Izetbegović u pratnji federalnog ministra za poljoprivredu Šemsudina Dedića, doputovao je danas u Bihać gdje se susreo sa gradonačelnikom Bihaća Šuhretom Fazlićem, javlja Anadolu Agency.

Kako je saopćeno iz Grada Bihaća, posjetu Gradskoj upravi Bihaća, Izetbegović i Dedić iskoristili su da se zajedno sa kantonalnim premijerom Huseinom Rošićem upoznaju sa stanjem u gradu Bihaću, sa akcentom na projekte koje će viši nivoi vlasti od kantona do države, realizirati na području grada Bihaća.

-Razgovarali smo o podršci i pomoći svih nivoa vlasti gradu Bihaća i tu se ne trebamo dijeliti na stranke, već raditi za dobrobit svih građana bez obzira na politiku. Naravno podrška bi bila još veća da nije oboren Zakon o akcizama jer je USK trebao biti najveći dobitnik kada su u pitanju infrastrukturni projekti u putnoj komunikaciji o kojoj govorimo decenijama - kazao je Izetbegović.

Na sastanku su najavljena daljnja izdvajanja za izgradnju aerodroma Golubić, pa se pored osiguranih dva miliona KM do kraja godine mogu očekivati i nova izdvajanja za izgradnju aerodroma. Razgovaralo se i o podršci Vlade FBiH generacijskom projektu odvodnje i prečišćavanja otpadnih voda, za što je do sada od Vlade FBiH izdvojeno skoro osam miliona KM, te projektu navodnjavanja poljoprivrednog zemljišta, uspostavi saobraćaja Unskom prugom i rješavanju problema vodosnabdijevanja prema Štrbačkom buku, saopćeno je iz Grada Bihaća.

-Sretan sam zbog posjete predsjednika Izetbegovića, ministra Dedića i premijera Rošića jer smo otvoreno razgovarali o projektima i problemima s kojim se Gradska uprava susreće i koji se mogu riješiti zajedničkim naporom i saradnjom. Istakao sam zahvalu za dosadašnju podršku Vlade FBiH i raduju me današnje riječi i podrška koju će Bihać dobiti od viših nivoa vlasti. Ovaj sastanak me ohrabrio jer otvara mogućnost za značajniji rast i investicijski zamah u gradu Bihaću – kazao je gradonačelnik Fazlić.

Izetbegović se obratio i građanima u hotelu "Park", na tribini Stranke demokratske akcije, čiji je predsjednik, pod nazivom "Odgovori SDA na aktualna politička pitanja".

Tokom posjete gradonačelniku Bihaća Izetbegović je, dakle, kazao da će osigurati pomoć tom gradu sa viših nivoa vlasti gdje najviše uticaja ima SDA. No, u Bihaću je najviše zbog izmjena Zakona o akcizama, što je i naglasio u obraćanju medijima.

-Iskoristio bih priliku da pozovem građane Krajine da izvrše pozitivni pritisak na zastupnike iz Krajine koji su oborili akcize, jer Krajina treba da bude najveći dobitnik u izgradnji nakon usvajanja Zakona o akcizama. Svi projekti o kojima se decenijama priča, spajanje Bihaća sa Cazinom, svi ti problemi saobraćajni koje imate, konačno bi se počeli rješavati. Naravno i cesta, od Sarajeva do Bihaća ne bi vožnja trajala pet sati nego ugodnom cestom tri sata. To treba uraditi, treba nastaviti i izdvajanje za aerodrom u Bihaću da bi se desio bum u turizmu kakvog Krajina zaslužuje - kazao je Izetbegović.

Treba li naglasiti da se ništa od navednog nije desilo?
Last edited by carobnjak_N on 01/02/2023 16:49, edited 1 time in total.
Hakiz
Posts: 40542
Joined: 30/07/2015 20:01

#79703 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hakiz »

Athlon64 wrote: 01/02/2023 16:38
carobnjak_N wrote: 01/02/2023 16:37 Sda je dogovorio akcize sa Dodikom, i sad bi Konaković trebao da odgovara za to ?!
OK, sta onda moze Konakovic da napravi na drzavnom nivou za drzavu BiH i za narod BiH - poseban akcenat na "vazna zivotna pitanja"

Oko cega se onda moze dogovoriti sa SNSD i HDZ ?
A, dobro sada, čovjek je postao Ministar Vanjskih Poslova, šta ima više sa unutrašnjim pitanjima BiH? Osim ako, kao predsjednik stranke, nema uticaj na ljude u stranci koji se bave unutrašnjim pitanjima. Što, onda, postavlja pitanje kako se ta stranka razlikuje od svih drugih u kojima predsjednik nije predsjednik nego bog? NiP djl?

Teška situacija,teška :lol:
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#79704 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

sajber87 wrote: 01/02/2023 16:42
Hakiz wrote: 01/02/2023 16:35

Poenta je da akcize neće biti ukinute, gorivo (lančano i drgi proizvodi i usluge) neće biti jeftinije. Kakva korist onda od NIP-a? Eto, nije genocid, nje NATO, nije državna imovina, ukidanje entiteta, ukidanje konstitutivnosti itd. I jeftinije gorivo je nešto oko čega se ne mogu dogovoriti, pa će to ostaviti sa strane.

Oko čega se, onda, mogu dogovoriti, da znamo zbog čega je ljubav NIP, NS, SDP sa HDZ i SNSD prihvatljiva?

Da neko stavi spisak, taksativno nabroji oko čega se neće dogovarati a oko čega hoće.

Ovako, mućak.
A da se saceka bar 6 mjeseci da vidimo rezultate pa da analiziramo, po meni najvaznija stvar je sto usa i eu na tkz probosanskoj strani sada imaju saveznike i ljude koji se nece baviti pljackom javnih resursa. U danasnjem vremenu biti saveznik zapada po meni je prioritet br 1 za bosnu i bosnjake
S kbzirom da je cilj amera da razyebu BiH radi drugih interesa onda ti saveznici su iskljucivo za to
User avatar
dr_Evil
Posts: 12429
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#79705 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dr_Evil »

Bossona wrote: 01/02/2023 16:34
Spoiler
Show
A_A_AKCIJA wrote: 01/02/2023 13:00

Inače, objašnjenje za levate koji ne znaju čitati. Zamolite u centrali da vam prepričaju.

Uzalud se radujete. SDA ostaje na klupi. Osmorka predaje potpise za mandatara. Nikšić, na presici potvrdio da imaju 59-60 potpisa.

Dakle, SDA ako hoće, neka skupi većinu i preda svog kandidata za mandatara. Ako nemaju mogu samo blokirati Osmorkinog. Mogu igrati crnim figurama i vući drugi potez.

Za to ima više prepreka. HDZ neće sa DF, jer bi tim potezom priznali da DF i Komšić nisu problem i. Da su bezveze kukali.

SzaBiH i NES bi mogli ostati bez svega, ako krenu sa SDA. Većina koju bi napravili bi trajala toliko dok iz stranaka ne izađu članovi kantonalnih i Federalnog parlamenta, a koji ni pod koju cijenu ne žele sa SDA. Ti ljudi bi pristupili Osmorki i vratili većinu.

A blokade će se rješavati kada se dese. Ako se dese. Ipak se treba sjetiti da je uobičajeno da SDA napuštaju članovi.
Ne postoji slika emotivnijeg ushićenja i sretnijeg osmjeha od ove s ljubavlju prema državi svog porijekla i svom prekodrinskom gazdi "100 za jednog"




Image

Ibran Mustafic -
Gledam pametnjakovice po TV ekranima. Sve zivi pametnjakovic. Samo, niko jos uvijek ne izgovara kljucnu recenicu o bosanskom beznadju, a koja se odnosi na lik i nedjelo grobara RBiH Alije Izetbegovica.
Dejtonski ustav, izdaja, podjela, prevara, pljacka, otimacina, negativni imidz BiH u svijetu, legalizacija genocida, zloupotreba vjere i IZ BiH i hiljade drugih nedjela su izricito produkt Alije Izetbegovica i njegovih mentora van BiH. A pricati o Bakiru, Silajdzicu, Zlogumdziji, Lazovicu, Dodiku (njegovim sinovima); Becirovicu, Komsicu, onom autoubici Efendicu i drugim njegovim unučićima a ne reci da su oni sastavni dio dinastije Alije Izetbegovica, puko je zamlacivanje ovog jadnog naroda.
Dok se Alija Izetbegovic javno ne proglasi i osudi kao najveci stetocina i veleizdajnik, dok se koliko-toliko ne saniraju stete ovog veleizdajnika, dok se iz politickog zivota ne uklone sve persone koje nemaju decidan stav o veleizdaji i veleizdajniku, pljuvati po njegovim sinovima i unucicima je isto kao kad covjek sa palube prekookeanskog broda pisa na sred Atlantika sa ciljem da isti ucini neupotrebljivim za kupanje po svim plazama Karipskog arhipelaga.
Bez decidnog stava prema veleizdajniku i njegovim rabotama, prije cemo nestati nego ikad izaci na zelenu granu.



Image
IZETBEGOVIĆI SU JAHIĆI IZ SRBIJE

Spoiler
Show
Beogradske "Naše novine" objavile su da je bošnjački član predsjedništva Alija , pa sin mu Bakir BiH vuku korijene iz stare begovske porodice, koja je u doba Karađorđa u svom vlasništvu imala zemljište na Gornjem Dorćolu i cijelu Adu Ciganliju, to potvrđuje i sam Bakir.
Bakir analizom porodičnog stabla Izetbegovića zna da su u 18. i 19. vijeku bili poznati beogradski veleposjednici, a Srbiju su napustili tek 1868. godine, nakon raspada Otomanskog carstva.
Do tada su se bavili trgovinom i živjeli na velelepnom imanju, gdje se danas nalaze Narodno pozorište i Klub književnika.
Porodična kuća Izetbegovića bila je sastavljena iz tri posebna objekta i veća od pet stotina kvadrata. Kako bi nesmetano nastavili s razmjenom robe, uvozom i izvozom, Bakirovi preci morali su se poturčiti i održavati bliske kontakte s lokalnim beogradskim begovima.
Međutim, po oslobođenju Srbije od Turaka, prinuđeni su da napuste sve i iz Beograda se presele u tadašnji Bosanski Šamac, napustaju prezime Živković - Jahić od lokalnog bega Izeta uzimaju prezime i postaju Izetbegovići. U ovom gradiću begovska porodica Izetbegović nastavlja da širi svoj uticaj i bogatstvo.
Godine 1925. u ovoj bogatoj porodici rođen je Alija, lider bosanskih muslimana, koji se s roditeljima tri godine kasnije preselio u Sarajevo.
Da je svjestan porijekla, potvrdio je u i Alijin nasljednik kada je tokom jednodnevne posjete Srbiji naglasio da se u Beogradu osjeća kao kod kuće i da mu se uvijek rado vraća.
Beograđani su divni domaćini i lijepo su me dočekali. Drago mi je zbog toga, jer je glavni grad Srbije grad mojih predaka - priznao je Izetbegović u obilasku Knez Mihailove i Kalemegdana.
On je naglasio da u srpskoj prestonici ima mnogo prijatelja i da je često dolazio u Beograd.
Sa Izetbegovićevim srpskim korijenima upoznat je i muftija srbijanski Muhamed Jusufspahić, koji je izrazio želju da ubrzo dođe do konačnog pomirenja između Bošnjaka i Srba i dodao da tome nema prepreka, jer su, kako je naveo, Bakirovi preci "srpskiji" od njegovih.
- Oni su svojevremeno živjeli u Francuskoj ulici u Beogradu. Negdje su se neke stvari potpuno zatvorile, desilo se da smo se udaljili, ali za to nema razloga, jer mi svakog dana šetamo Knez Mihailovom, to je naša Baščaršija - rekao je Jusufspahić.
Mozes li zamisliti sebi ovu situaciju, ja je zamisljam vrlo cesto, kad Omer Pasa Latas uvjerava crnogorce da je njihov pa pokazuje krst i prekrizi ruke, :

"
Ne gledajte me, deco, kao tuđina, što znate da sam turski paša", nastavio je. "Ja sam vazda bio i ostao samo Srbin. Uvek sam disao, pa i sada, kao mušir (maršal) Turske carevine, dišem samo srpskim duhom, gajim i negujem samo srpska osećanja. Srbiji predstoji, u skoroj budućnosti, potreba u ljudima vojnički spremnim, pa vi, sadašnji podmladak njen, treba da budete u tom momentu, u stanju poslužiti otadžbini na polju časti i životnih interesa Srpstva. Ja sam, za prve vlade kneza Miloša, prešao u Srbiju, kao austrijski vojni begunac. Primljen tada vrlo dobro u Srbiji, dobio sam mesto za učitelja u Gruži. Ja bih tada i ostao da služim Srbiji i Srpstvu, koliko bih umeo i mogao mojom spremom i znanjem."

Po savetu kneza Miloša, potpomognut srpskim vlastima onoga doba, prešao sam u Tursku, gde sam se ne samo primio državne službe, već sam prešao u muhamedansku veru. U turskoj vojsci napredovao sam i doživeo slave i gospodstva kao retko koji. Nu, opet, nikad nisam zaboravio, niti ću, ubuduće, zaboraviti one mudre reči i roditeljske savete kneza Miloša. Vazda i u svakoj prilici moga rada ostao sam Srbin i prijatelj Srpstva. Samo moje srpsko srce i osećanje rukovodili su me te nisam skrhao Crnu Goru, kao što sam, u poznatoj prilici, to mogao uraditi onda kada sam bio glavni vojskovođa silne turske vojske od 55.000 ljudi i sa njom pobedno ušao u Crnu Goru. Sa mojim osećanjem da sam Srbin, odugovlačio sam dalji napad na Crnu Goru i slao sam u Carigrad izveštaje da nije vredno da turska vojska gine za gole crnogorske stene i vrleti. A time sam dao vremena, te su se Rusija i Evropa zauzele za Crnu Goru i spasile je od sigurne tadašnje propasti...

Historija se ponavlja cesto, samo ne pratimo, ebi ga.
Hakiz
Posts: 40542
Joined: 30/07/2015 20:01

#79706 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hakiz »

sajber87 wrote: 01/02/2023 16:42
Hakiz wrote: 01/02/2023 16:35

Poenta je da akcize neće biti ukinute, gorivo (lančano i drgi proizvodi i usluge) neće biti jeftinije. Kakva korist onda od NIP-a? Eto, nije genocid, nje NATO, nije državna imovina, ukidanje entiteta, ukidanje konstitutivnosti itd. I jeftinije gorivo je nešto oko čega se ne mogu dogovoriti, pa će to ostaviti sa strane.

Oko čega se, onda, mogu dogovoriti, da znamo zbog čega je ljubav NIP, NS, SDP sa HDZ i SNSD prihvatljiva?

Da neko stavi spisak, taksativno nabroji oko čega se neće dogovarati a oko čega hoće.

Ovako, mućak.
A da se saceka bar 6 mjeseci da vidimo rezultate pa da analiziramo, po meni najvaznija stvar je sto usa i eu na tkz probosanskoj strani sada imaju saveznike i ljude koji se nece baviti pljackom javnih resursa. U danasnjem vremenu biti saveznik zapada po meni je prioritet br 1 za bosnu i bosnjake
Za 6 mjesesci, čak ako Dodik i pristane na ukidanje akciza, šteta je već napravljena. Simbolička je to stvar, kažeš nešto, "partner" kaže nema šanse, ti pogneš glavu i kažeš, "OK, onda ništa".

Marketing je čudo.
User avatar
Athlon64
Posts: 2715
Joined: 24/11/2022 17:51

#79707 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Athlon64 »

sajber87 wrote: 01/02/2023 16:42
Hakiz wrote: 01/02/2023 16:35

Poenta je da akcize neće biti ukinute, gorivo (lančano i drgi proizvodi i usluge) neće biti jeftinije. Kakva korist onda od NIP-a? Eto, nije genocid, nje NATO, nije državna imovina, ukidanje entiteta, ukidanje konstitutivnosti itd. I jeftinije gorivo je nešto oko čega se ne mogu dogovoriti, pa će to ostaviti sa strane.

Oko čega se, onda, mogu dogovoriti, da znamo zbog čega je ljubav NIP, NS, SDP sa HDZ i SNSD prihvatljiva?

Da neko stavi spisak, taksativno nabroji oko čega se neće dogovarati a oko čega hoće.

Ovako, mućak.
A da se saceka bar 6 mjeseci da vidimo rezultate pa da analiziramo, po meni najvaznija stvar je sto usa i eu na tkz probosanskoj strani sada imaju saveznike i ljude koji se nece baviti pljackom javnih resursa. U danasnjem vremenu biti saveznik zapada po meni je prioritet br 1 za bosnu i bosnjake
Za 6 mjeseci cemo reci, sacekajmo jos 6 - Ja ovdje vidim da saveznike jedino ima HDZ, ako HE Buk-Bijela nije pljacka resursa - sta je onda ? Da ne pricam za ostale pljacke drzavne imovine u RS.

Ti kao da si prespavao od 1948. god. - BiH je od tada saveznik Zapada, a pogotovo Bosnjaci u svim mogucim politickim opcijama...
sajber87
Posts: 3890
Joined: 25/07/2008 13:14

#79708 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sajber87 »

Hakiz wrote: 01/02/2023 16:39
carobnjak_N wrote: 01/02/2023 16:37 Sda je dogovorio akcize sa Dodikom, i sad bi Konaković trebao da odgovara za to ?!
Pa, ako Dodik kaže "neće biti", a Konaković kaže "OK, neće", onda bi trebao za to da odgvarara.
Trojka ce glasati za, snsd u domu naroda protiv i pasce akcize jer dodik ima 4 nece biti entitetske vecine
Hakiz
Posts: 40542
Joined: 30/07/2015 20:01

#79709 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hakiz »

sajber87 wrote: 01/02/2023 16:45
Hakiz wrote: 01/02/2023 16:39

Pa, ako Dodik kaže "neće biti", a Konaković kaže "OK, neće", onda bi trebao za to da odgvarara.
Trojka ce glasati za, snsd u domu naroda protiv i pasce akcize jer dodik ima 4 nece biti entitetske vecine
Koja, onda, korist od trojke?
carobnjak_N
Posts: 816
Joined: 18/06/2020 13:11

#79710 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by carobnjak_N »

Hakiz wrote: 01/02/2023 16:39
carobnjak_N wrote: 01/02/2023 16:37 Sda je dogovorio akcize sa Dodikom, i sad bi Konaković trebao da odgovara za to ?!
Pa, ako Dodik kaže "neće biti", a Konaković kaže "OK, neće", onda bi trebao za to da odgvarara.
pozanaješ li ti elementarnu činjenicu našeg sistema u kojem u domu naroda SVAKO može oboriti SVE?
I nije rekao "ok neće", već "ja kažem hoće, Dodik neće i šta ćemo sad?"
sajber87
Posts: 3890
Joined: 25/07/2008 13:14

#79711 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sajber87 »

Hakiz wrote: 01/02/2023 16:45
sajber87 wrote: 01/02/2023 16:42
A da se saceka bar 6 mjeseci da vidimo rezultate pa da analiziramo, po meni najvaznija stvar je sto usa i eu na tkz probosanskoj strani sada imaju saveznike i ljude koji se nece baviti pljackom javnih resursa. U danasnjem vremenu biti saveznik zapada po meni je prioritet br 1 za bosnu i bosnjake
Za 6 mjesesci, čak ako Dodik i pristane na ukidanje akciza, šteta je već napravljena. Simbolička je to stvar, kažeš nešto, "partner" kaže nema šanse, ti pogneš glavu i kažeš, "OK, onda ništa".

Marketing je čudo.
Ko kaze da ce trojka glasati protiv akciza, vec je glasala za ukidanje, dodik ima 4 u domu naroda
carobnjak_N
Posts: 816
Joined: 18/06/2020 13:11

#79712 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by carobnjak_N »

Isti oni koji su donijeli zakon o akcizama, sad se zgrožavaju što ih, pobugu, Dino sad ne ukida.
sajber87
Posts: 3890
Joined: 25/07/2008 13:14

#79713 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sajber87 »

Athlon64 wrote: 01/02/2023 16:45
sajber87 wrote: 01/02/2023 16:42
A da se saceka bar 6 mjeseci da vidimo rezultate pa da analiziramo, po meni najvaznija stvar je sto usa i eu na tkz probosanskoj strani sada imaju saveznike i ljude koji se nece baviti pljackom javnih resursa. U danasnjem vremenu biti saveznik zapada po meni je prioritet br 1 za bosnu i bosnjake
Za 6 mjeseci cemo reci, sacekajmo jos 6 - Ja ovdje vidim da saveznike jedino ima HDZ, ako HE Buk-Bijela nije pljacka resursa - sta je onda ? Da ne pricam za ostale pljacke drzavne imovine u RS.

Ti kao da si prespavao od 1948. god. - BiH je od tada saveznik Zapada, a pogotovo Bosnjaci u svim mogucim politickim opcijama...
Do pojave sda narocito ove zadnje garniture, ali dobro je da si bar shvatio da je saveznistvo sa zapadom jedina opcija za nas
palermo
Posts: 22362
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#79714 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

Ma dina vam, jel ovo I cuveni madionicar sa teme bosnjacki radikalizam se morao posvetiti promidzbi xorkinih stavova :D
sajber87
Posts: 3890
Joined: 25/07/2008 13:14

#79715 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sajber87 »

Hakiz wrote: 01/02/2023 16:46
sajber87 wrote: 01/02/2023 16:45

Trojka ce glasati za, snsd u domu naroda protiv i pasce akcize jer dodik ima 4 nece biti entitetske vecine
Koja, onda, korist od trojke?
Umjesto 3 tkz probosanca sad imas 4 umjesto 11 11 14 bhs funkcija sad imas vraceno na 12 12 12. Ekipa ogrezla u korupciji zamjenjena je ljudima koji su pokazali rezultatom u najbogatijem kantonu da se moze boriti protiv iste i po meni najvazniji da je dosla prozapadna ekipa za razliku od dosadasnje iransko erdoganovsko putinovske. Samo to je po meni dovoljno da budem za sada zadovoljan
User avatar
Sanjarko
Posts: 23280
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#79716 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Sanjarko »

carobnjak_N wrote: 01/02/2023 16:50 Isti oni koji su donijeli zakon o akcizama, sad se zgrožavaju što ih, pobugu, Dino sad ne ukida.
Donijeli ih pod pritiskom MZ, MMF-a najvise, istina za volju, svi nasi ovo politikanti jedva docekali da ih usvoje, zbog vise love u budzetima.
carobnjak_N
Posts: 816
Joined: 18/06/2020 13:11

#79717 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by carobnjak_N »

Sanjarko wrote: 01/02/2023 17:01
carobnjak_N wrote: 01/02/2023 16:50 Isti oni koji su donijeli zakon o akcizama, sad se zgrožavaju što ih, pobugu, Dino sad ne ukida.
Donijeli ih pod pritiskom MZ, MMF-a najvise, istina za volju, svi nasi ovo politikanti jedva docekali da ih usvoje, zbog vise love u budzetima.
Pa da, ali čemu sad prenemaganje kako ih nova vlast ne ukida.
Bossona
Posts: 5276
Joined: 21/12/2020 03:28

#79718 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Bossona »

dr_Evil wrote: 01/02/2023 16:45
Spoiler
Show
Bossona wrote: 01/02/2023 16:34
Spoiler
Show

Ne postoji slika emotivnijeg ushićenja i sretnijeg osmjeha od ove s ljubavlju prema državi svog porijekla i svom prekodrinskom gazdi "100 za jednog"




Image



Image
IZETBEGOVIĆI SU JAHIĆI IZ SRBIJE
Spoiler
Show
Beogradske "Naše novine" objavile su da je bošnjački član predsjedništva Alija , pa sin mu Bakir BiH vuku korijene iz stare begovske porodice, koja je u doba Karađorđa u svom vlasništvu imala zemljište na Gornjem Dorćolu i cijelu Adu Ciganliju, to potvrđuje i sam Bakir.
Bakir analizom porodičnog stabla Izetbegovića zna da su u 18. i 19. vijeku bili poznati beogradski veleposjednici, a Srbiju su napustili tek 1868. godine, nakon raspada Otomanskog carstva.
Do tada su se bavili trgovinom i živjeli na velelepnom imanju, gdje se danas nalaze Narodno pozorište i Klub književnika.
Porodična kuća Izetbegovića bila je sastavljena iz tri posebna objekta i veća od pet stotina kvadrata. Kako bi nesmetano nastavili s razmjenom robe, uvozom i izvozom, Bakirovi preci morali su se poturčiti i održavati bliske kontakte s lokalnim beogradskim begovima.
Međutim, po oslobođenju Srbije od Turaka, prinuđeni su da napuste sve i iz Beograda se presele u tadašnji Bosanski Šamac, napustaju prezime Živković - Jahić od lokalnog bega Izeta uzimaju prezime i postaju Izetbegovići. U ovom gradiću begovska porodica Izetbegović nastavlja da širi svoj uticaj i bogatstvo.
Godine 1925. u ovoj bogatoj porodici rođen je Alija, lider bosanskih muslimana, koji se s roditeljima tri godine kasnije preselio u Sarajevo.
Da je svjestan porijekla, potvrdio je u i Alijin nasljednik kada je tokom jednodnevne posjete Srbiji naglasio da se u Beogradu osjeća kao kod kuće i da mu se uvijek rado vraća.
Beograđani su divni domaćini i lijepo su me dočekali. Drago mi je zbog toga, jer je glavni grad Srbije grad mojih predaka - priznao je Izetbegović u obilasku Knez Mihailove i Kalemegdana.
On je naglasio da u srpskoj prestonici ima mnogo prijatelja i da je često dolazio u Beograd.
Sa Izetbegovićevim srpskim korijenima upoznat je i muftija srbijanski Muhamed Jusufspahić, koji je izrazio želju da ubrzo dođe do konačnog pomirenja između Bošnjaka i Srba i dodao da tome nema prepreka, jer su, kako je naveo, Bakirovi preci "srpskiji" od njegovih.
- Oni su svojevremeno živjeli u Francuskoj ulici u Beogradu. Negdje su se neke stvari potpuno zatvorile, desilo se da smo se udaljili, ali za to nema razloga, jer mi svakog dana šetamo Knez Mihailovom, to je naša Baščaršija - rekao je Jusufspahić.
Mozes li zamisliti sebi ovu situaciju, ja je zamisljam vrlo cesto, kad Omer Pasa Latas uvjerava crnogorce da je njihov pa pokazuje krst i prekrizi ruke, :

"
Ne gledajte me, deco, kao tuđina, što znate da sam turski paša", nastavio je. "Ja sam vazda bio i ostao samo Srbin. Uvek sam disao, pa i sada, kao mušir (maršal) Turske carevine, dišem samo srpskim duhom, gajim i negujem samo srpska osećanja. Srbiji predstoji, u skoroj budućnosti, potreba u ljudima vojnički spremnim, pa vi, sadašnji podmladak njen, treba da budete u tom momentu, u stanju poslužiti otadžbini na polju časti i životnih interesa Srpstva. Ja sam, za prve vlade kneza Miloša, prešao u Srbiju, kao austrijski vojni begunac. Primljen tada vrlo dobro u Srbiji, dobio sam mesto za učitelja u Gruži. Ja bih tada i ostao da služim Srbiji i Srpstvu, koliko bih umeo i mogao mojom spremom i znanjem."

Po savetu kneza Miloša, potpomognut srpskim vlastima onoga doba, prešao sam u Tursku, gde sam se ne samo primio državne službe, već sam prešao u muhamedansku veru. U turskoj vojsci napredovao sam i doživeo slave i gospodstva kao retko koji. Nu, opet, nikad nisam zaboravio, niti ću, ubuduće, zaboraviti one mudre reči i roditeljske savete kneza Miloša. Vazda i u svakoj prilici moga rada ostao sam Srbin i prijatelj Srpstva. Samo moje srpsko srce i osećanje rukovodili su me te nisam skrhao Crnu Goru, kao što sam, u poznatoj prilici, to mogao uraditi onda kada sam bio glavni vojskovođa silne turske vojske od 55.000 ljudi i sa njom pobedno ušao u Crnu Goru. Sa mojim osećanjem da sam Srbin, odugovlačio sam dalji napad na Crnu Goru i slao sam u Carigrad izveštaje da nije vredno da turska vojska gine za gole crnogorske stene i vrleti. A time sam dao vremena, te su se Rusija i Evropa zauzele za Crnu Goru i spasile je od sigurne tadašnje propasti...

Historija se ponavlja cesto, samo ne pratimo, ebi ga.
Image

Konvertit Omer (Mihajlo) Paša Latas je bio amater u uništavanju Bosne i Bošnjaka u poređenju sa SANU podvalom Izetbegovićima i njihovom lažnomuslimsnkom SDA sektom koja je ostvarila višestoljetni san državi svog porijekla i svojih prekodrinskih gazdi zapadno od Drine koji su ih decenijama planski pripremali i podvalili Bosni i Bošnjacima bez kojih nisu mogli legalizovati velikosrpske zločinačko genocidne rezultate i postdaytonsku devastaciju Bosne i Bošnjaka.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23280
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#79719 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Sanjarko »

carobnjak_N wrote: 01/02/2023 17:03
Sanjarko wrote: 01/02/2023 17:01

Donijeli ih pod pritiskom MZ, MMF-a najvise, istina za volju, svi nasi ovo politikanti jedva docekali da ih usvoje, zbog vise love u budzetima.
Pa da, ali čemu sad prenemaganje kako ih nova vlast ne ukida.
Pa trebali bi, zbog inflacije, ne samo akcize, nego pocet radit i na reformi poreskog sistema da se uvedu 2 stope PDV-a ili barem PDV stopu smanjiti. Ali sad je mozda i za jedno i za drugo kasno. Trebaju druge mjere. A nemisli ni nova vlast nista po tome.

SNSD i HDZ nece, SDP bi, NiP neznam, valja vracati rate za kredit sta su zaduzili KS. Nevjerujem ni da NiP zeli ukidanje akciza i reformu poreskog sistema, PDV-a.
User avatar
Styling
Posts: 12655
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#79720 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Styling »

dr_Evil wrote: 01/02/2023 16:11
Ne znam ko to manje želi. To bi moglo biti u slučaju samo neke atomske nužde. Vlada FBiH, vjerujete, bit će vrlo brzo formirana zato što ćete vidjet jedan proces koji pokazuje da imamo većinu u Vladi Fadila Novalića. Dakle, tamo sjedi pet HDZ ministara, četiri SBB i jedan je NiP. Ukoliko SDA obesmisli ili blokira sve ove procese tamo ćemo donositi odluke kako ova koalicija želi i time ne vidim potrebu da oni silom i novcem ostanu na vlasti", zaključio je Konaković.
Ovaj ahbab od @Styling postao pravo neozbiljan.
Ja sam o ovome kao o opciji već ovdje pisala. Osmorka već sada ima većinu u Federalnoj vladi.
carobnjak_N
Posts: 816
Joined: 18/06/2020 13:11

#79721 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by carobnjak_N »

Sanjarko wrote: 01/02/2023 17:08
carobnjak_N wrote: 01/02/2023 17:03

Pa da, ali čemu sad prenemaganje kako ih nova vlast ne ukida.
Pa trebali bi, zbog inflacije, ne samo akcize, nego pocet radit i na reformi poreskog sistema da se uvedu 2 stope PDV-a ili barem PDV stopu smanjiti. Ali sad je mozda i za jedno i za drugo kasno. Trebaju druge mjere. A nemisli ni nova vlast nista po tome.

SNSD i HDZ nece, SDP bi, NiP neznam, valja vracati rate za kredit sta su zaduzili KS. Nevjerujem ni da NiP zeli ukidanje akciza i reformu poreskog sistema, PDV-a.
Izvini, ali jesi li ti glup ?
User avatar
Styling
Posts: 12655
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#79722 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Styling »

dr_Evil wrote: 01/02/2023 16:32
Spit_fire wrote: 01/02/2023 16:29 Al iko ikad sa SBB..ugasila se stranka a 4 aktuelnaministra u vladi FBiH :lol: i to Bog zna do kad ce ostat tu
I kako ikako Kifla misli da on kontrolise ova 4 SBB-ova. Iskustvo sa SBB-om, ko najvise ponudi taj vlada. Redovno skakucu izmedju SDA i HDZ, osim pred izbore, tad ko fol izlaze iz svega.

Komedija od preCjednika NIPa. Ko da je jos jucer kod Senada govorio da ga ne cudi da je Radoncic razbio sestorku, ali ga boli sto je Komso to uradio.
Sa Fahrom je sve dogovoreno.
User avatar
Styling
Posts: 12655
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#79723 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Styling »

Athlon64 wrote: 01/02/2023 16:38
carobnjak_N wrote: 01/02/2023 16:37 Sda je dogovorio akcize sa Dodikom, i sad bi Konaković trebao da odgovara za to ?!
OK, sta onda moze Konakovic da napravi na drzavnom nivou za drzavu BiH i za narod BiH - poseban akcenat na "vazna zivotna pitanja"

Oko cega se onda moze dogovoriti sa SNSD i HDZ ?
Sjedi, pa ćeš vidjeti.
User avatar
vee-jay
Posts: 8744
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#79724 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by vee-jay »

palermo wrote: 01/02/2023 15:47
vee-jay wrote: 01/02/2023 15:41

Ovo se uopste ne radi radi SNSDa i HDZa nego radi Amerikanaca i Njemaca/EU.
Vazno je pozicionirati Bosnjake (i Ostale) kao demokratski narod koji se drzi Evropskih vrijednosti i koji se bore za te vrijednosti.
Pa zar vi stvarno niste u stanju da vidite koliko ogromna geostrateska prelamanja se u ovom trenutku desavaju u svijetu.
Ili mislis da Dodik i Covic radi kriminala ganjaju veze sa Izraelcima -- dok se Turkovicka guzi sa Irancima?

Pa moze se to I drugacije iscitati...recimo, vazno je eliminirati Bosnjake kao politicki faktor a onda ce rjesenje biti mnogo lakse....

Sad bih I ja mogao napisati ovo tvoje...zar stvarno sisi u stanju da.....itd
Moguce je da si u pravu.
Razlog vise da se izbaci SDA iz vlasti.

Primjetno je da Amerikanci imaju jedan plan za Zapadni Balkan a drugi Njemci/EU.
Nama ide u korist da smo dio Evrope i da za nas vise vaze evropske vrijednosti nego blisko-istocne.
Dakle mi moramo da se dogovaramo sa Njemcima i EU -- i preko EU mozda mozemo "preoblikovati" americke interese -- ali je vazno da to radimo u duhu evropskih, demokratskih vrijednosti.

Ja znam zasto se SDA ovako neumorno bori da ostane na vlasti.
Ali ne shvatam ove starije forumase koji nisu ni trolovi ni botovi - a ni u stranci.
Mislim wtf - SDA je izgubila izbore - znate da se nece nista radikalno promijeniti, samo sto ce aBd Seka u zatvor.
User avatar
vee-jay
Posts: 8744
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#79725 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by vee-jay »

pemanapemani wrote: 01/02/2023 15:44
512MB wrote: 01/02/2023 15:34
Ja nemam, ko ovu državu ne smatra svojom, neka ide u svoju rezervnu preko grane.
Pa ti po vlastitom priznanju imaš hrvatsko državljanstvo.
Otac ti je bio dragovoljac Hrvatske vojske.
Nekretnine na Hvaru, a živiš u Austriji...

Mislim, sam si ovo više puta pisao.

I onda verglaš o rezervnim domovinama i ovdje glumiš moralnu patriotsku vertikalu. :-)

Jebote, šta ljudi sebi umisle i daju za pravo.
Ne prati ga, on je jednostavno jedan mali, nebitni trol.
Locked