Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#47151 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Kolinda »

horkesh wrote: 12/04/2021 18:08
Kolinda wrote: 12/04/2021 17:59
horkesh wrote: 12/04/2021 16:51 Blokada ugovora sa IZ, blokada izbora novih sudija Ustavnog suda FBiH, blokada izbora nove Vlade FBiH, blokada izbora predsjednika FBiH, blokada krivičnog gonjenja negatora genocida, višedecenijsko nesprovođenje odluka ustavnih sudova... Ovo je, onako, samo čega se prvo mogu sjetiti.

Pošteno :thumbup:
Evo sad će uzurpator potpisati ugovor sa IZ, obećao je koliko se sjećam :lol: :lol:
Samo se ti cerekaj, a ugovor je blokirao Čovke dok je sjedio u Predsjedništvu BiH. Meni je uvijek drago kad ispliva tvoja zluradost :thumbup:
Pa evo nema Čovića, što se čeka ???? :mrgreen:
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#47152 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by horkesh »

Kolinda wrote: 12/04/2021 18:15
horkesh wrote: 12/04/2021 18:08
Kolinda wrote: 12/04/2021 17:59

Evo sad će uzurpator potpisati ugovor sa IZ, obećao je koliko se sjećam :lol: :lol:
Samo se ti cerekaj, a ugovor je blokirao Čovke dok je sjedio u Predsjedništvu BiH. Meni je uvijek drago kad ispliva tvoja zluradost :thumbup:
Pa evo nema Čovića, što se čeka ???? :mrgreen:
Ja sam nabrojao ono što Čović i HDZ blokiraju. Ti, naravno, ništa ne sporiš, a i zašto bi, ponosiš se s tim.

Ma hej, ozbiljno ti kažem, meni to kreveljenje i cerekanje, zluradost i zloba koja izbijaju iz tebe, uopšte ne smetaju. Samo, znaš, tako padaju u vodu sve one priče o jadnim Hrvatima koje muče ti grozni Bošnjaci.

Uvijek je dobro kad je svima jasno o čemu je riječ :thumbup:
User avatar
visuljak
Posts: 994
Joined: 26/11/2020 14:05

#47153 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by visuljak »

Kolinda wrote: 12/04/2021 17:59
horkesh wrote: 12/04/2021 16:51 Blokada ugovora sa IZ, blokada izbora novih sudija Ustavnog suda FBiH, blokada izbora nove Vlade FBiH, blokada izbora predsjednika FBiH, blokada krivičnog gonjenja negatora genocida, višedecenijsko nesprovođenje odluka ustavnih sudova... Ovo je, onako, samo čega se prvo mogu sjetiti.

Pošteno :thumbup:
Evo sad će uzurpator potpisati ugovor sa IZ, obećao je koliko se sjećam :lol: :lol:
Obecao je i Papa Franjo priznati Gospu iz Medjugorja pa kada je saznao o kakvim se prevarantima radi, stavio na cekanje.
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#47154 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Kolinda »

visuljak wrote: 12/04/2021 18:56
Kolinda wrote: 12/04/2021 17:59
horkesh wrote: 12/04/2021 16:51 Blokada ugovora sa IZ, blokada izbora novih sudija Ustavnog suda FBiH, blokada izbora nove Vlade FBiH, blokada izbora predsjednika FBiH, blokada krivičnog gonjenja negatora genocida, višedecenijsko nesprovođenje odluka ustavnih sudova... Ovo je, onako, samo čega se prvo mogu sjetiti.

Pošteno :thumbup:
Evo sad će uzurpator potpisati ugovor sa IZ, obećao je koliko se sjećam :lol: :lol:
Obecao je i Papa Franjo priznati Gospu iz Medjugorja pa kada je saznao o kakvim se prevarantima radi, stavio na cekanje.
Sram te može biti kad diraš u svetinje....
User avatar
Truba
Posts: 81765
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#47155 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Truba »

Sve su to lazi sto pise
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#47156 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Kolinda »

horkesh wrote: 12/04/2021 18:44
Kolinda wrote: 12/04/2021 18:15
horkesh wrote: 12/04/2021 18:08

Samo se ti cerekaj, a ugovor je blokirao Čovke dok je sjedio u Predsjedništvu BiH. Meni je uvijek drago kad ispliva tvoja zluradost :thumbup:
Pa evo nema Čovića, što se čeka ???? :mrgreen:
Ja sam nabrojao ono što Čović i HDZ blokiraju. Ti, naravno, ništa ne sporiš, a i zašto bi, ponosiš se s tim.

Ma hej, ozbiljno ti kažem, meni to kreveljenje i cerekanje, zluradost i zloba koja izbijaju iz tebe, uopšte ne smetaju. Samo, znaš, tako padaju u vodu sve one priče o jadnim Hrvatima koje muče ti grozni Bošnjaci.

Uvijek je dobro kad je svima jasno o čemu je riječ :thumbup:
Ma sve ti je osporivo.....nego zapitajte se koliko naivnosti u glasačkom tijelu uzurpatora postoji...obećao ugovor sa IZ, i gdje je???? Uzurpator, Edim, Anel i Zlatko su dovoljni da je cijeli svijet shvatio što radite Hrvatima u BiH...
User avatar
visuljak
Posts: 994
Joined: 26/11/2020 14:05

#47157 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by visuljak »

Kolinda wrote: 12/04/2021 19:14
visuljak wrote: 12/04/2021 18:56
Kolinda wrote: 12/04/2021 17:59

Evo sad će uzurpator potpisati ugovor sa IZ, obećao je koliko se sjećam :lol: :lol:
Obecao je i Papa Franjo priznati Gospu iz Medjugorja pa kada je saznao o kakvim se prevarantima radi, stavio na cekanje.
Sram te može biti kad diraš u svetinje....
I ti se cerekas time sto je potpisan sporazum sa Katolickom crkvom a nije sa Islamskom zajednicom. Napravili ste prevaru i jos se falite.
Sto se tice Gospe iz Medjugorja, dok imate kome prodavati ublehu samo koristite.
User avatar
visuljak
Posts: 994
Joined: 26/11/2020 14:05

#47158 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by visuljak »

Kolinda wrote: 12/04/2021 19:18

Ma sve ti je osporivo.....nego zapitajte se koliko naivnosti u glasačkom tijelu uzurpatora postoji...obećao ugovor sa IZ, i gdje je???? Uzurpator, Edim, Anel i Zlatko su dovoljni da je cijeli svijet shvatio što radite Hrvatima u BiH...
Pa neces ti valjda odredjivati ko je Hrvat a ko ne.


Sjecam se pocetkom rata ko je god htjeo dobiti krstenicu to je mogao uraditi odlaskom do crkve. Na osnovu kstenice dijelile se domovnice pa putovnice. Dosta je uzelo krstenice jer su u mijesanim brakovima(znam ih i danas a ne osjecaju se ni vjernicima ni katolicima).

Druga kategorija je zamisli, svi oni ciji se preci izjasnjavali kao Hrvati. Muslimani se nisu mogli izjaniti kao nacionalna skupina pa su se morali izjasnjavati kao Srbi ili Hrvati ili ostali...i ti ces nekome odredjivati ko moze biti Hrvat a ko ne.
Mozda si ti Madjar ili Austrijanac ili Cheh ali si katolik pa po vasoj logici "Hrvat'' a takvih je poprilican broj.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#47159 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by bingov buraz »

Kolinda wrote: 12/04/2021 19:18 Uzurpator, Edim, Anel i Zlatko su dovoljni da je cijeli svijet shvatio što radite Hrvatima u BiH...
U Ugandi kolektivna nevjerica,na Sejšelima se spaljuju u znak solidarnosti,planeta bruji,korona pala u drugi plan :mrgreen:
bhnapoleon1
Posts: 6502
Joined: 11/05/2014 23:47

#47160 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by bhnapoleon1 »

bingov buraz wrote: 12/04/2021 19:44
Kolinda wrote: 12/04/2021 19:18 Uzurpator, Edim, Anel i Zlatko su dovoljni da je cijeli svijet shvatio što radite Hrvatima u BiH...
U Ugandi kolektivna nevjerica,na Sejšelima se spaljuju u znak solidarnosti,planeta bruji,korona pala u drugi plan :mrgreen:
2022. i hdz bitan ko bugarska nacionalna manjina
Blizanac
Posts: 722
Joined: 28/01/2005 13:02

#47161 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Blizanac »

Uzurpatori, majorizatori...šta je sljedeće :D
Baš su zle i podle ove Bošnje
:izet:
User avatar
arman1
Posts: 5341
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#47162 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by arman1 »

visuljak wrote: 12/04/2021 19:18
Kolinda wrote: 12/04/2021 19:14
visuljak wrote: 12/04/2021 18:56

Obecao je i Papa Franjo priznati Gospu iz Medjugorja pa kada je saznao o kakvim se prevarantima radi, stavio na cekanje.
Sram te može biti kad diraš u svetinje....
I ti se cerekas time sto je potpisan sporazum sa Katolickom crkvom a nije sa Islamskom zajednicom. Napravili ste prevaru i jos se falite.
Sto se tice Gospe iz Medjugorja, dok imate kome prodavati ublehu samo koristite.
Tzv. vidjelice su djeca koja su u igri koristila najlonske kese i sintelan. Znam jer u vrijeme viđenja sam se često kretao Potpoljem i Vijanicom(kasnije prekrštene u vionicu) opština/općina Čitluk. Moji u Čitluku i Međugorju imaju zemlju, a imali su i neke objekte(2 objekta smatrana istorijskim naslijeđem) ali su ih UZP-ovci sve sravnali dinamitom. Naravno prije toga su uredno izuzeli traktore i ostalu opremu. I dan danas jedan IMT uredno ore istina sad su papiri na drugo ime.
User avatar
arman1
Posts: 5341
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#47163 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by arman1 »

Klix je izvjestio o protestima u Mostaru ali je zaboravio da navede perfomans huliganske skupine "ultras".
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#47164 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by horkesh »

Kolinda wrote: 12/04/2021 19:18
Ma sve ti je osporivo.....nego zapitajte se koliko naivnosti u glasačkom tijelu uzurpatora postoji...obećao ugovor sa IZ, i gdje je???? Uzurpator, Edim, Anel i Zlatko su dovoljni da je cijeli svijet shvatio što radite Hrvatima u BiH...
Yawn. Jaštaradi, eto vas k'o Mile. Pušu drugi vjetrovi, geopolitika, bla bla.

Samo vi to čekajte, nemam ništa protiv. Iskustvo iz rata i poraća nas je sve naučilo da se uvijek vrijedi osloniti na međunarodnu zajednicu.

A te mantre ti slobodno ponavljaj, ništa nisi osporio od svega što sam nabrojao. Znate vi dobro da vi niste nikakva nevinašca. A zna to i cijeli svijet, ne boj se.

A, iskreno, ja Edima i slične ne bih spominjao tako kao ti, punih usta. Pojedini Hrvati zaspu kao Hrvati pa se probude kao Srbi. Još se, jadni, žale da nisu Srbi, ali džaba im, kad HDZ kaže da su Srbi - onda su Srbi.
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#47165 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by horkesh »

visuljak wrote: 12/04/2021 19:18
Kolinda wrote: 12/04/2021 19:14
visuljak wrote: 12/04/2021 18:56

Obecao je i Papa Franjo priznati Gospu iz Medjugorja pa kada je saznao o kakvim se prevarantima radi, stavio na cekanje.
Sram te može biti kad diraš u svetinje....
I ti se cerekas time sto je potpisan sporazum sa Katolickom crkvom a nije sa Islamskom zajednicom. Napravili ste prevaru i jos se falite.
Sto se tice Gospe iz Medjugorja, dok imate kome prodavati ublehu samo koristite.
Meni je njegovo cerekanje sasvim u redu, zna on dobro šta su uradili, zato i jeste tako samozadovoljan. Prevarili, naravno, slagali, svakako, kao i nebrojeno puta prije i poslije toga.

U ovom slučaju su, realno, samo Bošnjaci krivi. U ovoj državi svako može sve blokirati, ali, eto, baš Bošnjaci moraju vazdan biti merhametli i ne stajati na put takvim ugovorima, uzdajući se da će i drugi tako isto postupiti.

Samo gledaj šta rade, a ne šta pričaju.
saimidin
Posts: 2796
Joined: 20/05/2011 17:53

#47166 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by saimidin »

Dakle neko je poslao slovence da bosnjacima ponude miran razlaz, I mi smo rekli ne moze, sad svi koji zele da rasparcaju bih znaju da nas moraju natjerati silom, istina nije nista sto do sada nismo rekli, pitanje je samo u cije ime pitaju, I dal je ovo zadnja ponuda

Sr/hr se naoruzavaju, I cekat ce povoljan trenutak, kada usa bude zaokupljena svojim/drugim problemima, ali mislim u narednih 5 god

Moguce da vec nakon sljedecih izbora krene potpuna blokada svih institucija, zatim I napadi/ekscesi, I tako lagano kuhanje zabe

Bosnjaci ce se probuditi kad niski specnaz krenu na predsjednistvo

Potpuno nespremni, jer smo zadnjih 25god proveli kreirajuci birokratistan u kojem se ne zna ko kosi ko vodu nosi, potpunu odsutnost pravne drzave, stvorili zapusten narod koji je dobrim dijelom zbog svega napustio ovu zemlju, a cim korona stane opet ce da krene masovno

Dakle za 5god supa od zaba ce biti spremna
:bih:

Ps
Vase procjene najcrnjeg scenarija?
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#47167 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by horkesh »

Najcrnji scenario je da ostane ovako još 25 godina. Svaka promjena statusa quo će biti dobra.
User avatar
Truba
Posts: 81765
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#47168 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Truba »

Od 2008 ista prica
Najcrnji scenarij isto ko danas da ce biti i jucer
User avatar
Truba
Posts: 81765
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#47169 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Truba »

arman1 wrote: 12/04/2021 20:09 Klix je izvjestio o protestima u Mostaru ali je zaboravio da navede perfomans huliganske skupine "ultras".
Jel aldzazira plasirala da su mostarski huligani s crnogorskim zastavama bili nasilni
Ko prosli put kad su lagali :lol:
soferina
Posts: 214
Joined: 08/10/2020 10:06

#47170 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by soferina »

visuljak wrote: 12/04/2021 19:24

Sjecam se pocetkom rata ko je god htjeo dobiti krstenicu to je mogao uraditi odlaskom do crkve. Na osnovu kstenice dijelile se domovnice pa putovnice.
Sječaš se ti klinac nego pišeš gluposti, nije crkva i krštenica SDA pa da djele nešto onako..da bi dobio krštenicu moraš se jel krstiti ...na osnovu krštenice se nisu djelile domovnice, domovnica se u najboljem slučaju djelila na osnovu pripadnosti HVO ako več nisi imao dokument da si se izjsšnjavao kao Hrvat sto je glavni uvjet da dobijes hrvatsko drzavljanstvo nio,.tako smanji tu propagandu
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#47171 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by BarbaDue »

horkesh wrote: 12/04/2021 20:43 Najcrnji scenario je da ostane ovako još 25 godina. Svaka promjena statusa quo će biti dobra.
...i to što kažeš...
User avatar
arman1
Posts: 5341
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#47172 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by arman1 »

saimidin wrote: 12/04/2021 20:39 Dakle neko je poslao slovence da bosnjacima ponude miran razlaz, I mi smo rekli ne moze, sad svi koji zele da rasparcaju bih znaju da nas moraju natjerati silom, istina nije nista sto do sada nismo rekli, pitanje je samo u cije ime pitaju, I dal je ovo zadnja ponuda

Sr/hr se naoruzavaju, I cekat ce povoljan trenutak, kada usa bude zaokupljena svojim/drugim problemima, ali mislim u narednih 5 god

Moguce da vec nakon sljedecih izbora krene potpuna blokada svih institucija, zatim I napadi/ekscesi, I tako lagano kuhanje zabe

Bosnjaci ce se probuditi kad niski specnaz krenu na predsjednistvo

Potpuno nespremni, jer smo zadnjih 25god proveli kreirajuci birokratistan u kojem se ne zna ko kosi ko vodu nosi, potpunu odsutnost pravne drzave, stvorili zapusten narod koji je dobrim dijelom zbog svega napustio ovu zemlju, a cim korona stane opet ce da krene masovno

Dakle za 5god supa od zaba ce biti spremna
:bih:

Ps
Vase procjene najcrnjeg scenarija?
https://www.klix.ba/vijesti/slovenacki- ... /210412147
User avatar
Truba
Posts: 81765
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#47173 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Truba »

Da bi se krstio moras godinu dana na vjeronauk
Kakva suplja
Ne znam ni sto pricamo o tome
Nakon 2008 taj dokument vise ne vrijedi

Dok sam bio promatrac na izborima za predsjesnika hrvatske vise bosnjaka je doslo glasovati nego hrvata...sve emine edini i mirze
Svaka im cast...al ne mogu sranja
Isto kao kenjanje po kšc
Onda nasoj katolickoj djeci treba stela da se upisu
Samo serete po forumu u realnosti gomila bosnjaka ima domovnice samo sute po picke
Sad ni nasi hrvati ne mogu dobiti
Mene peglali s vojnim rokom sto sam cicilno 2002. da mi daju putovnicu
User avatar
visuljak
Posts: 994
Joined: 26/11/2020 14:05

#47174 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by visuljak »

soferina wrote: 12/04/2021 20:46
visuljak wrote: 12/04/2021 19:24

Sjecam se pocetkom rata ko je god htjeo dobiti krstenicu to je mogao uraditi odlaskom do crkve. Na osnovu kstenice dijelile se domovnice pa putovnice.
Sječaš se ti klinac nego pišeš gluposti, nije crkva i krštenica SDA pa da djele nešto onako..da bi dobio krštenicu moraš se jel krstiti ...na osnovu krštenice se nisu djelile domovnice, domovnica se u najboljem slučaju djelila na osnovu pripadnosti HVO ako več nisi imao dokument da si se izjsšnjavao kao Hrvat sto je glavni uvjet da dobijes hrvatsko drzavljanstvo nio,.tako smanji tu propagandu
Drzi se ti volana i svog posla.
User avatar
visuljak
Posts: 994
Joined: 26/11/2020 14:05

#47175 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by visuljak »

Black swan wrote: 12/04/2021 20:51 Da bi se krstio moras godinu dana na vjeronauk
Kakva suplja
Ne znam ni sto pricamo o tome
Nakon 2008 taj dokument vise ne vrijedi

Dok sam bio promatrac na izborima za predsjesnika hrvatske vise bosnjaka je doslo glasovati nego hrvata...sve emine edini i mirze
Svaka im cast...al ne mogu sranja
Isto kao kenjanje po kšc
Onda nasoj katolickoj djeci treba stela da se upisu
Samo serete po forumu u realnosti gomila bosnjaka ima domovnice samo sute po picke
Sad ni nasi hrvati ne mogu dobiti
Mene peglali s vojnim rokom sto sam cicilno 2002. da mi daju putovnicu
Pricas o uslovima u ovom vremenu.
'92. god. masa je dobila krstenice a to vidi sa parosima.

Vjerovatno su i oni shvatili da su pretjerali pa su to obustavili.
Locked