Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
User avatar
Haris.ba
Posts: 24833
Joined: 08/09/2005 20:08

#79751 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Haris.ba »

Ja jesam za ukidanje akciza.

Ali, zabluda je da ce se izbjeci poskupljenja.

A sa vremenom samo ce se cijena goriva nastimati na skoro isti nivo ko sa akcizama, s time da ce ono sto je islo za akcize sada ici naftasima.
User avatar
Athlon64
Posts: 2663
Joined: 24/11/2022 17:51

#79752 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Athlon64 »

A_A_AKCIJA wrote: 01/02/2023 18:00
vee-jay wrote: 01/02/2023 17:17 znate da se nece nista radikalno promijeniti, samo sto ce aBd Seka u zatvor.
Pa, kada je Sebija u pitanju, nema previsoke cijene.

Prošle godine oko ovih doba, SDA je pristala na 60 miliona za bolnicu Mostar, samo da bi Sebija dobila povoljan nadzorni i upravni odbor.

Tako da, nije se zajebavati na tu temu
Nije, ali nažalost sa ovim amandmanima na budžet i 8-ka je nastavila istim putem. SDA barem ima razlog - Sebija, šta je osmorkin razlog ?
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#79753 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Sanjarko »

Haris.ba wrote: 01/02/2023 18:07 Ja jesam za ukidanje akciza.

Ali, zabluda je da ce se izbjeci poskupljenja.

A sa vremenom samo ce se cijena goriva nastimati na skoro isti nivo ko sa akcizama, s time da ce ono sto je islo za akcize sada ici naftasima.
Nisu sad problem akcize, nego povrat love iz budzeta nazad narodu, ne samo od akciza. Ako budu vracali narodu kako treba, skidam im kapu.
User avatar
Student_u_Ostavci
Posts: 3901
Joined: 04/09/2015 16:50

#79754 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Student_u_Ostavci »

palermo wrote: 01/02/2023 18:06
A_A_AKCIJA wrote: 01/02/2023 17:53

Da ubije SDA ko zeca :D

Da poskida korumpirane direktore, tendere, zaustavi stranačko zapošljavanje.

I da nam te milijarde, koje su krali, usmjeri u jačanje države.

Da bude love za helikoptere, obuku i naoružavanje policije, poticaje povratnicima, motiviranje ljudi da ne idu vani, lobiranje za normalnu državu.

Eto, za početak :bih:
Oko ovoga se može dogovoriti sa SNSD-om i HDZ-om ? Oko ovoga ????? Da usmjere pare u jačanje države ????????

Pobogu, pa razmisliš li imalo prije nego pritisneš ono Submit...
Lik samo kopira postove sa Dininog fba, ne znam ko njega shvata ozbiljno?!

Bukvalno ih Dodik isprka po faci, oni se obrišu i vele 'idemo jačati državu'.
A_A_AKCIJA
Posts: 5942
Joined: 16/11/2009 02:54

#79755 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by A_A_AKCIJA »

archi_a wrote: 01/02/2023 16:32 Vize za Rusiju?!? Konaković:"ako dodik kaže neće moći a mi kažemo moći će... Sjest ćemo i pregovarati, ako može može, ako ne može, NE MOŽE. I mi ćemo izaći i reći vam to!" Kako je tu Bosna na dobitku moj Dino! Šta je drugačije od kad je sda bila na vlasti?!? Jeste vi ti NAPREDNI, NOVI? I do sada smo znali zbog koga ne može, a vi ste dojahali na priči da ćete relaksirati i promijeniti hdz i snsd, koalirate sa onima zbog kojih i do sada NIJE MOGLO!
I ne postoje jednonacionalni konzulati, kako te je dodik informirao. Postoje konzulati Bosne i Hercegovine koji su uz sve blokade i protivljenja secesionističkog faktora pokušavali na bilo koji način da urade nešto za državu Bosnu i Hercegovinu i dijelom oni konzulati BiH u kojima su postavljeni kadrovi po nalogu čovića, a više dodika radili sve kako bi predstavili državu BiH u što gorem svjetlu, i pokušali progurati secesionističke ideje, oni koji su odbijali promijeniti poderanu zastavu BiH na zgradi, oni koji su odbijali spustiti zastavu na polja koplja na dane ukopa u Potočarima, oni koji su isticali zastavu entiteta rs u službenim prostorijama, oni koji su odbijali da izvrše naloge Ministarstva vanjskih poslova, oni ambasadori koji su odbijali da se jave u kabinet nadređene ministrice po pozivu. Na kraju krajeva, oni koji su odbili da odobre budžet za finansiranje novootvorenih konzulata u hrv. i CG. Zato su, po nalogu predsjedništva oni otvoreni, ali su ih minirali nefinansiranjem, a to si zaboravio da kažeš,, već spinjuješ i "meteš". Da, blokirao je taj što ti stoji na konferenciji iza leđa, tvoj drug košarkaš. Ne znam zašto odmah sad nisi rekao, ne može to tako, ambasadori moraju raditi za sve u BiH i ne mogu biti stranački kandidati. Svako ime mora odobriti svaki član predsjedništva, a ne svaki član daje svoje. To bi na kraju bila neka promjena dosadašnjeg narativa. Ali.....
I opet, sve pobrojano, blokadama i opstrukcijama su radili upravo oni koje kao svoje koalicione partnere najviše i hvalite, a ne oni koje ste predstavili najvećim remetilačkim faktorom u BiH, DF i SDA.
Upravu si, ali i totalno nerealan. Kada bi Osmorka imala čarobni štapić, a neće da ga koristi, e onda si upravu.

Ko je ikada obećao da će preko noći ukinuti sve loše stvari u ovoj državi? Osmorka sigurno nije, niti je pošteno stavljati im to kao zadatak. Imamo okvire koje imamo i mijenjamo šta možemo.

Za početak, SDA. Njih možemo i hoćemo promijeniti. Iz te promjene ćemo izaći jači, da se približimo za korak prema ovom idealu savršene države, u kojoj ćemo imati tako jake poluge da možemo ubijediti Srbe da ne glasaju za Mileta i da su neke stvari puno bolje i za njih.

SDA i DF jednostavno nemaju nikakav plan, ideju i inicijative da išta mijenjaju. Niti imaju konkretne rezultate. Neka se malo odmore, osvježe kadrovski, kutarišu idiots u redovima i svima će biti bolje.

Sebija, Bisera, Bakir, Zahiragić, Osmica, Asim, Tigar, Prevljak, Diareja... su društvo za Farme, cirkusa, ili slične situacije, a ne da vode džavu. Ako ništa, za prvi korak, njih moramo i možemo izbaciti iz kalkulacija.
A_A_AKCIJA
Posts: 5942
Joined: 16/11/2009 02:54

#79756 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by A_A_AKCIJA »

palermo wrote: 01/02/2023 18:06 Oko ovoga se može dogovoriti sa SNSD-om i HDZ-om ? Oko ovoga ????? Da usmjere pare u jačanje države ????????

Pobogu, pa razmisliš li imalo prije nego pritisneš ono Submit...
Da, "dogovoriti".

U smislu da se ne pitaju za stvari na koje ne mogu previše uticati.
Hakiz
Posts: 40521
Joined: 30/07/2015 20:01

#79757 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hakiz »

sajber87 wrote: 01/02/2023 17:44
Hakiz wrote: 01/02/2023 17:34

Pa, danas povećane penzije, Fadil je još na čelu.

Kao što ti reče, da sačekamo pa vidimo, koliko će ih ova nova koalicija brojeva i HDZ-a podići.

Šta ti misliš, koliko i kada?

I zašto trol, zbog toga što me interesuje da li će mi invalidnina biti veća i za koliko? I da me to interesuje više od drugih stvari? Šta misliš, koliko bi mladi, porodilje, podržavali trojku u kantonu da nije dala pare?

Ne bi ni ti branio koaliciju trojka/HDZ da nemaš interes u tome.
Fadil povecao iz svog dzepa ili kako mislis ili iz budzeta koje su osmorka i hdz donijeli :mrgreen:
Pa, nisam ja kriv što je budžet predan Fadilu da ga podijeli :wink:

Fadile, dok još možeš, digni i meni invalidninu pa da glasam za tebe sljedeći put :lol:
velikonja
Posts: 793
Joined: 19/01/2014 20:37

#79758 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by velikonja »

A_A_AKCIJA wrote: 01/02/2023 17:53
Athlon64 wrote: 01/02/2023 16:38

OK, sta onda moze Konakovic da napravi na drzavnom nivou za drzavu BiH i za narod BiH - poseban akcenat na "vazna zivotna pitanja"

Oko cega se onda moze dogovoriti sa SNSD i HDZ ?
Da ubije SDA ko zeca :D

Da poskida korumpirane direktore, tendere, zaustavi stranačko zapošljavanje.

I da nam te milijarde, koje su krali, usmjeri u jačanje države.

Da bude love za helikoptere, obuku i naoružavanje policije, poticaje povratnicima, motiviranje ljudi da ne idu vani, lobiranje za normalnu državu.

Eto, za početak :bih:

prblem je sto on to ne radi

nego ti korumpirani direktori uzmu clansku nip-a i po starom, al su sad od grijeha ocisceni i ne bi vise u korupciju ni pogledali

HINT: zvizdici, campare, konakovici aka plazme, hadziahmetovici...isti se ljudi vrte, sda u drugim dresovima, nista drugo


eto, i pocetak i kraj
A_A_AKCIJA
Posts: 5942
Joined: 16/11/2009 02:54

#79759 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by A_A_AKCIJA »

velikonja wrote: 01/02/2023 18:29 HINT: zvizdici, campare, konakovici aka plazme, hadziahmetovici...isti se ljudi vrte, sda u drugim dresovima, nista drugo
Nije tačno.

NiP je u KS imenovao skoro pola direktora, UO, NO, nestranačkih osoba.

A ja bih volio jednog direktora koji se makar u medijima veže za afere (realne, a ne očaj od SDA propagande tipa televizora), a da je prešao u NiP i da ga je NiP imenovao.

Eto, imaš od mene penal, iskoristi ga.
palermo
Posts: 22353
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#79760 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

A_A_AKCIJA wrote: 01/02/2023 18:23
palermo wrote: 01/02/2023 18:06 Oko ovoga se može dogovoriti sa SNSD-om i HDZ-om ? Oko ovoga ????? Da usmjere pare u jačanje države ????????

Pobogu, pa razmisliš li imalo prije nego pritisneš ono Submit...
Da, "dogovoriti".

U smislu da se ne pitaju za stvari na koje ne mogu previše uticati.
Ja bih bogami ostao kod svoga savjeta.

Prvo procitaj sta si napisao, pa onda pritisni submit.
User avatar
canvra888
Posts: 4336
Joined: 09/07/2021 15:03

#79761 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by canvra888 »

Mate_Miso_Kovac wrote: 01/02/2023 18:00 Baš je slatko što iko misli da bi ukidanjem akciza išta pojeftinilo u bilo kakvoj razumnoj mjeri. Dje se imaju kupiti te roza naočale kroz koje gledate naše biznismene? 8)
Ne kažem da bi pojeftinilo, nego da potencijalno ne bi došlo do tolikih poskupljenja.

Uostalom, to ne kažem ja, nego Faruk Hadžić. Priznat ekonomski analitičar.
User avatar
vee-jay
Posts: 8741
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#79762 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by vee-jay »

palermo wrote: 01/02/2023 17:25
vee-jay wrote: 01/02/2023 17:17

Moguce je da si u pravu.
Razlog vise da se izbaci SDA iz vlasti.

Primjetno je da Amerikanci imaju jedan plan za Zapadni Balkan a drugi Njemci/EU.
Nama ide u korist da smo dio Evrope i da za nas vise vaze evropske vrijednosti nego blisko-istocne.
Dakle mi moramo da se dogovaramo sa Njemcima i EU -- i preko EU mozda mozemo "preoblikovati" americke interese -- ali je vazno da to radimo u duhu evropskih, demokratskih vrijednosti.

Ja znam zasto se SDA ovako neumorno bori da ostane na vlasti.
Ali ne shvatam ove starije forumase koji nisu ni trolovi ni botovi - a ni u stranci.
Mislim wtf - SDA je izgubila izbore - znate da se nece nista radikalno promijeniti, samo sto ce aBd Seka u zatvor.
Ja moram iskreno reci da me je strah Dine Konakovica I njegove politike. Jos davno, prije dvije- tri godine sam o tome pisao, izmedju ostalog, I da ce tzv. gradjanske stranke biti najveci gubitnici....I sa, barem moje tacke gledista, ne vidim da sam pogrijesio.
Hvala na iskrenosti.

Sta je to Konakovic konkretno uradio da je tebe njega toliko strah?
I sta to Konakovic kao MVP i svoje ljude moze konkretno uraditi da te bude tolika strah?

A stranke ko stranke -- ako pogrijese, izgube izbore, dodju novi ljudi i idemo dalje.
Eto ako SDP/NS pogrijese - ostat ce DF, ZNG, SD.
I btw. da je DF ostao tada u Sestorci -- ta bi koalicija dominirala na svim nivoima.
velikonja
Posts: 793
Joined: 19/01/2014 20:37

#79763 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by velikonja »

A_A_AKCIJA wrote: 01/02/2023 18:34
velikonja wrote: 01/02/2023 18:29 HINT: zvizdici, campare, konakovici aka plazme, hadziahmetovici...isti se ljudi vrte, sda u drugim dresovima, nista drugo
Nije tačno.

NiP je u KS imenovao skoro pola direktora, UO, NO, nestranačkih osoba.

A ja bih volio jednog direktora koji se makar u medijima veže za afere (realne, a ne očaj od SDA propagande tipa televizora), a da je prešao u NiP i da ga je NiP imenovao.

Eto, imaš od mene penal, iskoristi ga.
ma daj, ne zajebaji

100% rukovodstva nip-a su kokosari iz sda, o ministrima i direktorima nemoj molim te

igrom sulcaja, pavijana iz breze, inace hadziju i bivseg direktora vik-a i sadasnjeg ministra znam vrlo dobro, jos iz perioda kada je radio u jednoj od sigurnosnih agnecija
User avatar
vee-jay
Posts: 8741
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#79764 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by vee-jay »

Sanjarko wrote: 01/02/2023 17:29
vee-jay wrote: 01/02/2023 17:17

Moguce je da si u pravu.
Razlog vise da se izbaci SDA iz vlasti.

Primjetno je da Amerikanci imaju jedan plan za Zapadni Balkan a drugi Njemci/EU.
Nama ide u korist da smo dio Evrope i da za nas vise vaze evropske vrijednosti nego blisko-istocne.
Dakle mi moramo da se dogovaramo sa Njemcima i EU -- i preko EU mozda mozemo "preoblikovati" americke interese -- ali je vazno da to radimo u duhu evropskih, demokratskih vrijednosti.

Ja znam zasto se SDA ovako neumorno bori da ostane na vlasti.
Ali ne shvatam ove starije forumase koji nisu ni trolovi ni botovi - a ni u stranci.
Mislim wtf - SDA je izgubila izbore - znate da se nece nista radikalno promijeniti, samo sto ce aBd Seka u zatvor.
Nisi upravu. Promjenit ce se. Narod stisla samo tako inflacija i mnogi drugi problemi. Ako sta nova vlast neuradi bilo sta po tome, prijeti nam kolaps mozda. Neodrzivo je ovo stanje dugorocno. Jos neko vrijeme i kljuc u bravu mozda.

Meni svejedno ko je vlast, dok radi i za javno dobro, jer svi kradu, i ovdje i na Zapadu, i na Istoku. Samo neko manje, neko vise, a neko u isto vrijeme radi i za javno dobro, dok neki samo kradu.
Ja da imam izbor: da li da stavim Magazinovica na vlast ili sve ljude iz SDA zajedno - nebi bi trebalo puno da odlucim.
User avatar
canvra888
Posts: 4336
Joined: 09/07/2021 15:03

#79765 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by canvra888 »

Sanjarko wrote: 01/02/2023 17:56
canvra888 wrote: 01/02/2023 17:45 Koje je Dodikovo objašnjenje zašto ne želi podržati ukidanje akciza?

Je l' sad jasno svima da nema većeg zla od SNSD-a u ovoj državi?

Ne samo da su secesionističko-fašistički nastrojeni, nego ovakvim odlukama pate i svoj vlastiti narod (koji ih i bira doduše), gdje je logika?
Budzet. Ako ukinu akcize, budzeti bi bili dovedeni upitanje, i servisiranje zaduzenja iz tih budzeta. Valja vracati kredite i druga INO zaduzenja, a od cega ako ukinu akcize ili ih smanje. Jos dali pare za svasta nesto, od porodiljskih naknada pa nadalje, ukini akcize i to dovodis upitanje.

Nikome to sad trenutno nije u interesu.
Ako nikome to nije u interesu, zašto onda ljudi iz npr. SDP i SDA se zalažu za ukidanje akciza, a s druge strane već treći ili četvrti put isključivo SNSD blokira ukidanje?
NediM17
Posts: 21682
Joined: 05/11/2009 11:49

#79766 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by NediM17 »

Mile dubioza kolektiv.
velikonja
Posts: 793
Joined: 19/01/2014 20:37

#79767 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by velikonja »

vee-jay wrote: 01/02/2023 18:39
palermo wrote: 01/02/2023 17:25

Ja moram iskreno reci da me je strah Dine Konakovica I njegove politike. Jos davno, prije dvije- tri godine sam o tome pisao, izmedju ostalog, I da ce tzv. gradjanske stranke biti najveci gubitnici....I sa, barem moje tacke gledista, ne vidim da sam pogrijesio.
Hvala na iskrenosti.

Sta je to Konakovic konkretno uradio da je tebe njega toliko strah?
I sta to Konakovic kao MVP i svoje ljude moze konkretno uraditi da te bude tolika strah?

A stranke ko stranke -- ako pogrijese, izgube izbore, dodju novi ljudi i idemo dalje.
Eto ako SDP/NS pogrijese - ostat ce DF, ZNG, SD.
I btw. da je DF ostao tada u Sestorci -- ta bi koalicija dominirala na svim nivoima.
krao televizore jbt :mrgreen:

https://avaz.ba/vijesti/bih/573790/kona ... a-postupka

avdo ga na sudu dobije, diletant
A_A_AKCIJA
Posts: 5942
Joined: 16/11/2009 02:54

#79768 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by A_A_AKCIJA »

velikonja wrote: 01/02/2023 18:41
A_A_AKCIJA wrote: 01/02/2023 18:34

Nije tačno.

NiP je u KS imenovao skoro pola direktora, UO, NO, nestranačkih osoba.

A ja bih volio jednog direktora koji se makar u medijima veže za afere (realne, a ne očaj od SDA propagande tipa televizora), a da je prešao u NiP i da ga je NiP imenovao.

Eto, imaš od mene penal, iskoristi ga.
ma daj, ne zajebaji

100% rukovodstva nip-a su kokosari iz sda, o ministrima i direktorima nemoj molim te

igrom sulcaja, pavijana iz breze, inace hadziju i bivseg direktora vik-a i sadasnjeg ministra znam vrlo dobro, jos iz perioda kada je radio u jednoj od sigurnosnih agnecija
Ja ti dao podatke, dokaži da nisam upravu.

Ako su kokošari, mora biti lagan zadatak pronaći afere sa silnim kokošima koje su pokrali.

Eto, Hadžiahmetović. Ja iskreno mislim da je najgori ministar NiP-a, ali nije lopov. Ja ne znam za neke afere koje se vežu za njega. Ja mu imam štošta prigovoriti, ali ne i lopovluk.

Ali, eto, tebi ostavljam zicer da me demantuješ.
User avatar
vee-jay
Posts: 8741
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#79769 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by vee-jay »

A_A_AKCIJA wrote: 01/02/2023 18:00
vee-jay wrote: 01/02/2023 17:17 znate da se nece nista radikalno promijeniti, samo sto ce aBd Seka u zatvor.
Pa, kada je Sebija u pitanju, nema previsoke cijene.

Prošle godine oko ovih doba, SDA je pristala na 60 miliona za bolnicu Mostar, samo da bi Sebija dobila povoljan nadzorni i upravni odbor.

Tako da, nije se zajebavati na tu temu
Promijenio sa IP adresu, pa nek me sad traze. :D

Ali iskreno, desit ce se mala revolucija u Bosnjaka kada Izetbegovici nestanu kao autoriteti.
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#79770 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by meridiyan »

velikonja wrote: 01/02/2023 18:29
A_A_AKCIJA wrote: 01/02/2023 17:53

Da ubije SDA ko zeca :D

Da poskida korumpirane direktore, tendere, zaustavi stranačko zapošljavanje.

I da nam te milijarde, koje su krali, usmjeri u jačanje države.

Da bude love za helikoptere, obuku i naoružavanje policije, poticaje povratnicima, motiviranje ljudi da ne idu vani, lobiranje za normalnu državu.

Eto, za početak :bih:

prblem je sto on to ne radi

nego ti korumpirani direktori uzmu clansku nip-a i po starom, al su sad od grijeha ocisceni i ne bi vise u korupciju ni pogledali

HINT: zvizdici, campare, konakovici aka plazme, hadziahmetovici...isti se ljudi vrte, sda u drugim dresovima, nista drugo


eto, i pocetak i kraj
Povuci, potegni i sve se svede na stranacko zaposljavanje. To ti je poenta svih stranaka i njihovog rukovodstva. Narod ce biti zadovoljan i bacenim mrvicama. Nije bolje ni zasluzio.
Ko nabije taj dobije.
velikonja
Posts: 793
Joined: 19/01/2014 20:37

#79771 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by velikonja »

A_A_AKCIJA wrote: 01/02/2023 18:49
velikonja wrote: 01/02/2023 18:41

ma daj, ne zajebaji

100% rukovodstva nip-a su kokosari iz sda, o ministrima i direktorima nemoj molim te

igrom sulcaja, pavijana iz breze, inace hadziju i bivseg direktora vik-a i sadasnjeg ministra znam vrlo dobro, jos iz perioda kada je radio u jednoj od sigurnosnih agnecija
Ja ti dao podatke, dokaži da nisam upravu.

Ako su kokošari, mora biti lagan zadatak pronaći afere sa silnim kokošima koje su pokrali.

Eto, Hadžiahmetović. Ja iskreno mislim da je najgori ministar NiP-a, ali nije lopov. Ja ne znam za neke afere koje se vežu za njega. Ja mu imam štošta prigovoriti, ali ne i lopovluk.

Ali, eto, tebi ostavljam zicer da me demantuješ.
evo ti predsjenika
https://avaz.ba/vijesti/bih/573790/kona ... a-postupka


hoces za okerica ( OKI doo ), hoces za muzura?

znam da neces i da te niko ne moze uvjeriti jer ne zelis da cujes istinu


pa dino 14-15 godina aktivno bio u sda i nije satro korumpiran...po tebi onda niko u sda nije... :run:
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#79772 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

canvra888 wrote: 01/02/2023 17:45 Koje je Dodikovo objašnjenje zašto ne želi podržati ukidanje akciza?

Je l' sad jasno svima da nema većeg zla od SNSD-a u ovoj državi?

Ne samo da su secesionističko-fašistički nastrojeni, nego ovakvim odlukama pate i svoj vlastiti narod (koji ih i bira doduše), gdje je logika?


Faruk Hadžić je o ovome pričao, da su se akcize ukinule prošle godine u martu/aprilu, mogli su se potencijalno izbjeći ili barem ublažiti valovi poskupljenja svega ostalog, a izazvani poskupljenjem goriva.


Tako da se može reći da je SNSD/Dodik dobrim dijelom kriv zbog ovolikih poskupljenja svega.
Kad je bilo prvi put glasanje ja govorim jaranu iz RS aj reko u cenera da ce glasat protiv ukidanja jer nasteti drzavi pa makar slamu jeo..kae ma jesil lud...i eto ga
User avatar
BHCluster
Posts: 23405
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#79773 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by BHCluster »

tramvajtrojka wrote: 01/02/2023 13:50
Spit_fire wrote: 01/02/2023 13:48

Jel tad dan RS bio proglasen za neustavan?
znaci tad RS je bio malo manje sporan , znaci treba odluka suda koja će govoriti jel il nije sporan i ovo patriotski naricaj :lol: :lol: :lol:
Ustav i Zakoni se moraju postivati ma koliko se neTko sa istim ne slagao.
User avatar
vee-jay
Posts: 8741
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#79774 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by vee-jay »

velikonja wrote: 01/02/2023 18:44
vee-jay wrote: 01/02/2023 18:39

Hvala na iskrenosti.

Sta je to Konakovic konkretno uradio da je tebe njega toliko strah?
I sta to Konakovic kao MVP i svoje ljude moze konkretno uraditi da te bude tolika strah?

A stranke ko stranke -- ako pogrijese, izgube izbore, dodju novi ljudi i idemo dalje.
Eto ako SDP/NS pogrijese - ostat ce DF, ZNG, SD.
I btw. da je DF ostao tada u Sestorci -- ta bi koalicija dominirala na svim nivoima.
krao televizore jbt :mrgreen:

https://avaz.ba/vijesti/bih/573790/kona ... a-postupka

avdo ga na sudu dobije, diletant
da, od toga cu veceras imati nocne more.
palermo
Posts: 22353
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#79775 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

vee-jay wrote: 01/02/2023 18:39
palermo wrote: 01/02/2023 17:25

Ja moram iskreno reci da me je strah Dine Konakovica I njegove politike. Jos davno, prije dvije- tri godine sam o tome pisao, izmedju ostalog, I da ce tzv. gradjanske stranke biti najveci gubitnici....I sa, barem moje tacke gledista, ne vidim da sam pogrijesio.
Hvala na iskrenosti.

Sta je to Konakovic konkretno uradio da je tebe njega toliko strah?
I sta to Konakovic kao MVP i svoje ljude moze konkretno uraditi da te bude tolika strah?

A stranke ko stranke -- ako pogrijese, izgube izbore, dodju novi ljudi i idemo dalje.
Eto ako SDP/NS pogrijese - ostat ce DF, ZNG, SD.
I btw. da je DF ostao tada u Sestorci -- ta bi koalicija dominirala na svim nivoima.
Kao sto rekoh, o tome sam.pisao jos prije par godina. Zato samo ukratko, sljedbenik vucicevstine u politici koaj podrazumjeva netoleranciju, odsustvo bilokakvog obilka demokratije ( odnosno nastojanje da se ona dokine) manipulacija najnizim porivima.pucanstva, sposbnost sibicarenja, odsustvo bilokakvog stida, spremnost na sve samo da se docepa vlassti....Ja se samo nadam da ipak nije kapacitiran kao njegov uzor iz komsiluka jer uvjeren sam da ako se jednom docepa vlasti u punom obimu propisat cemo krv dok ga se ne rijesimo..

O potkapacitiranosti tzv lidera tzv.multietnickih stranaka neki drugi putt...
Locked