Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
User avatar
Point.
Posts: 27750
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#65351 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Point. »

tvojkomsija wrote: 09/12/2022 21:23 Hrvati su sposoban narod, sto se vidi po hrvatskim gradovima i selima u BiH..fasada po kucama ima triput vise nego u bosnjackim :-D :-D

Ako vec neko treba bit "tata" nama Bosnjacima, bolje oni nego Srbi da nas uvode u open Serbia srpski nebeski svet... njima ce jos malo vize za EU uvesti kako su krenuli drugovati sa Rujama


A ima i ovih, najvise iz SDA, sto ne bi ni sa jednima ni sa drugima..ganjaju neke Irance, Saudijce i ostalu druzinu. Za njih ce se ambasade pobrinuti :thumbup:

Jaka je SDA u ovim bosanskim okvirima ali udariti direktno protiv SAD, koja je i napravila ovu drzavu.. e to je samoubilacki potez

Hint: glasanje Svena Alkalaja u UN
Hint 2: Bisera abu al-Turkovic
Ovo samopišanje i nepoštovanje je jadno i tužno za čitati.
User avatar
Point.
Posts: 27750
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#65352 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Point. »

sehohari wrote: 09/12/2022 23:12
Point. wrote: 09/12/2022 23:11
Medolino je čini mi se iz Travnika, valjda ga je opčinjenost Kulina Dine učinila slijepim pred činjenicom da bi mu HB zaigrala i pred njegovim pragom. Iskali ste evo vam ga.
Pa šta ima veze, valjda mu nije mrsko pokazati pasoš u Paklarevu ili Biloj.
Da se odnosi malo relaksiraju.
U inozemstvo u Turbe.
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#65353 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sehohari »

Point. wrote: 09/12/2022 23:13
tvojkomsija wrote: 09/12/2022 21:23 Hrvati su sposoban narod, sto se vidi po hrvatskim gradovima i selima u BiH..fasada po kucama ima triput vise nego u bosnjackim :-D :-D

Ako vec neko treba bit "tata" nama Bosnjacima, bolje oni nego Srbi da nas uvode u open Serbia srpski nebeski svet... njima ce jos malo vize za EU uvesti kako su krenuli drugovati sa Rujama


A ima i ovih, najvise iz SDA, sto ne bi ni sa jednima ni sa drugima..ganjaju neke Irance, Saudijce i ostalu druzinu. Za njih ce se ambasade pobrinuti :thumbup:

Jaka je SDA u ovim bosanskim okvirima ali udariti direktno protiv SAD, koja je i napravila ovu drzavu.. e to je samoubilacki potez

Hint: glasanje Svena Alkalaja u UN
Hint 2: Bisera abu al-Turkovic
Ovo samopišanje i nepoštovanje je jadno i tužno za čitati.
Majke mi
Ali to uvjeravanje u vlastitu inferiornost, bolesno.

Jebote kao da su ti drugi ljudi neki ubermensch, a sve nijanse jedno te istog sranja.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7827
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#65354 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Idemedosumom »

A_A_AKCIJA wrote: 09/12/2022 23:10
Idemedosumom wrote: 09/12/2022 21:16 Ja kmečanja, Allahu dragi.

Pa ako je sda potpisala rs, šta fali da osmorka ušerijati hb :D
Ma ja sam za Wošingonski sporazum.

Dobra reprezentacija, more, kuš bolje

:D
Konfederacija all the way, nema bržeg puta do EU, Šengena :bih:
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7827
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#65355 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Idemedosumom »

Point. wrote: 09/12/2022 23:11 Medolino je čini mi se iz Travnika, valjda ga je opčinjenost Kulina Dine učinila slijepim pred činjenicom da bi mu HB zaigrala i pred njegovim pragom. Iskali ste evo vam ga.
Nema šanse! Zeleni su najjači ovdje, neće to nikad' dopustiti :D
User avatar
Point.
Posts: 27750
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#65356 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Point. »

Idemedosumom wrote: 09/12/2022 23:22
A_A_AKCIJA wrote: 09/12/2022 23:10

Ma ja sam za Wošingonski sporazum.

Dobra reprezentacija, more, kuš bolje

:D
Konfederacija all the way, nema bržeg puta do EU, Šengena :bih:
Brate ako ti je toliko stalo do EU, reci sredićemo nešto, Njemačka puna naših ljudi kažu, nema potrebe da se ovoliko saginješ hnsU.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7827
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#65357 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Idemedosumom »

Point. wrote: 09/12/2022 23:27 Brate ako ti je toliko stalo do EU, reci sredićemo nešto, Njemačka puna naših ljudi kažu, nema potrebe da se ovoliko saginješ hnsU.
Nein danke, ich mag es hier :bih:
A_A_AKCIJA
Posts: 5895
Joined: 16/11/2009 02:54

#65358 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by A_A_AKCIJA »

Idemedosumom wrote: 09/12/2022 23:22
A_A_AKCIJA wrote: 09/12/2022 23:10

Ma ja sam za Wošingonski sporazum.

Dobra reprezentacija, more, kuš bolje

:D
Konfederacija all the way, nema bržeg puta do EU, Šengena :bih:
Nego, recider, znaš li đe ima krstića kupiti, da lijepimo na tespihe i pravimo brojanice?

:D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66020
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#65359 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by _BataZiv_0809 »

Point. wrote: 09/12/2022 23:04
Leverage wrote: 09/12/2022 21:12
Poruči jaranu da ćemo svoditi račun za četiri godine. Tada ćemo vidjeti koje kome i u kojoj mjeri ispunio želje.
Kašike mi kažu da će.za 4 godine biti neformalni reći entitet u vidu treće IJ koju će kontrolisati programski partner a BiH će u najboljem slučaju imati kandidatski status za EU inu narednih 40 godina. Zavisno kad će Dragan otegnuti papke.
Neformalni treci entitet imas i sad.

Ne kontam sta toliko imas protiv Osmorke.
zabit_mehmedov
Posts: 204
Joined: 13/10/2022 00:26

#65360 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by zabit_mehmedov »

Prpa.ba wrote: 09/12/2022 22:48 Da sam na mjestu Osmorkasa, dobro bih se zabrinuo zbog sastanka na relaciji SDA-Ohr. Moguce je da su ambasade uvidjele da su odigrale slabu ruku, pa ide preslagivanje.

Hajde sto cemo mi gradjani najebati jer SDA i DF nece imati kredibilnu alternativu iducih par izbornih ciklusa, ali sto ce najebati oni koji su obecavali kule i gradove kad im hranitelji odbiju placati racune.. :mrgreen:
Prije ce biti da ih je pozvao da znaju sta ih ceka ako krenu u blokade, a vrlo moguce i da opipa teren uoči dopuna odredbi kojima ce vjerovatno spustiti prag za predlaganje samo za ove izbore, pod izgovorom loseg tajminga za donosenje odluke

sda ce vjerovatno potencirati pricu kako su u istoj situaciji kao i hdz kada je u pitanju predstavljanje svog naroda, medjutim nece im to proci, hdz koliko god da nam je mrzak ipak realno jeste legitimna volja barem 70 posto biraca hrvata, dok je sda na nekih 30 posto kod bosnjaka i zato smit i amerika sigurno nece tu staviti znak jednakosti,

jasno je da je izbacivanje hdz ili hns stranaka iz, vlasti dekonstituiranje hrvata prema dejtonskim pravilima, dok je izbacivanje sda iz vlasti sasvim normalan demokratski cin,i tu im nece pomoci vecina u klubu bosnjaka, pogotovo zbog nacina na koji su dosli do nje,

kupovina i kuglice nece im sacuvati guzice u foteljama, vrijeme je da se nabavlja sprej wd-40 jer su im guzice zapekle u tim foteljama i trebat ce zaspricati dobro da se odvoje
Lug
Posts: 2526
Joined: 09/02/2009 15:27

#65361 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Lug »

_BataZiv_0809 wrote: 09/12/2022 23:38
Point. wrote: 09/12/2022 23:04
Kašike mi kažu da će.za 4 godine biti neformalni reći entitet u vidu treće IJ koju će kontrolisati programski partner a BiH će u najboljem slučaju imati kandidatski status za EU inu narednih 40 godina. Zavisno kad će Dragan otegnuti papke.
Neformalni treci entitet imas i sad.

Ne kontam sta toliko imas protiv Osmorke.
prije ce biti da ima protiv politike i saginjanja. tebi je to ok, well!
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66020
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#65362 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by _BataZiv_0809 »

Lug wrote: 09/12/2022 23:58
_BataZiv_0809 wrote: 09/12/2022 23:38
Neformalni treci entitet imas i sad.

Ne kontam sta toliko imas protiv Osmorke.
prije ce biti da ima protiv politike i saginjanja. tebi je to ok, well!
Nije protiv SDA
Lug
Posts: 2526
Joined: 09/02/2009 15:27

#65363 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Lug »

_BataZiv_0809 wrote: 09/12/2022 23:59
Lug wrote: 09/12/2022 23:58

prije ce biti da ima protiv politike i saginjanja. tebi je to ok, well!
Nije protiv SDA
jeste kad treba, ali u konkretnom slucaju sda se ne saginje..
User avatar
Point.
Posts: 27750
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#65364 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Point. »

_BataZiv_0809 wrote: 09/12/2022 23:38
Point. wrote: 09/12/2022 23:04
Kašike mi kažu da će.za 4 godine biti neformalni reći entitet u vidu treće IJ koju će kontrolisati programski partner a BiH će u najboljem slučaju imati kandidatski status za EU inu narednih 40 godina. Zavisno kad će Dragan otegnuti papke.
Neformalni treci entitet imas i sad.

Ne kontam sta toliko imas protiv Osmorke.
Imam protiv tog narativa da je za sve što nevalja u BiH krivi jedni a ne drugi i treći. Imam protiv toga da su odjednom najveći kočničari, HNS, odjednom poželjan partner i da protiv njih ne smiju prdnuti.

Imam protiv toga da se gaze vlastiti principi (čitaj Kojović) pa glasaju za jednog od glavnog kočničara zadnje 4 godine, smrada Čavaru, al eto njega jadnog to muči svaku noć pred spavanje pa je to ok.

Imam protiv toga da se Osmorka prodavala kao nešto novo, drugačije a politika im se zasniva na paroli "kad je mogla SDA možemo i mi". Znači isto sranje, drugo pakovanje.

Imam protiv ovog popuštanja prvenstveno prema Čoviću koji je odjednom postao dobri sijedi starac koji se bori na za državu BiH, a znamo i ti i ja da vuk dlaku mijenja al čud nikada.

Imam protiv ovog ultra brzog saginjanja koje se toliko, sa pravom da dodam, nabija na nos SDA smradovima. Osmorka se u ovih mjesec više sagela nego SDA sve ove godine. Zbog čega? Zbog neke relaksacije kurca graha, prije bi reko da se što prije raspodjele fotelje, resursi i budžeti.
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3027
Joined: 25/06/2014 14:16

#65365 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by kakotakonikako »

tramvajtrojka wrote: 09/12/2022 10:41
kakotakonikako wrote: 09/12/2022 10:34
Evo da ti odgovori jedan BiH Patriota.

Ne bih bio, ni pisao ni iz dojclanda i skandinavije ili iz irana i saudije, NEGO BIH BIO I BICU U DRZAVI BOSNA I HERCEGOVINA. :bih:
A vi koji bi zbog mrznje prema nekoj stranci IZDALI I UKINULI Drzavu BOSNU I HECEGOVINU - nikada mi necete biti jasni. To je toliko jadno i bijedno da zbog mrznje prema nekome UNISTITE nesto sto velikoj vecini ( pa trebalo bi i vama ) je svetinja i nesto za su bili spremni dati i svoj zivot. E NECE MOCI !!!!!

:bih: :bih:
jarane rat je gotov prije 27 godina 1/3 stanovništva ove države nije doživjela taj rat al treba stalno pricati i govoriti ja sam bio u ratu moja je najpametnija i govoriti da je svako izdajica ako ne zeli da prica o necemu sto je bilo prije 30 godina nego ga zanima buducnost

shvatite generacije rodjene za vrijeme rata sad imaju djecu koja uskoro krecu u skole , a vi bi tko je koji rov cuvao gdje postavljali kao neki argument narednih 40 godina :lol:
Opet, kao i ranije izvrces poentu moga pisanja. Meni je Drzava Bosna i Hercegovina na prvom mjestu,za razliku od pojedinih kojima je neka politicka opcija ispred svega, pa ovdje cak pisu da ako njihova politicka opcija nije glavna da se moze i Drzava raspasti. E nece da moze.

:bih: :bih:
Lug
Posts: 2526
Joined: 09/02/2009 15:27

#65366 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Lug »

ma dzaba im pricati.. al' takav im pos'o. :D :izet:
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3027
Joined: 25/06/2014 14:16

#65367 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by kakotakonikako »

sumirprimus wrote: 09/12/2022 10:43
kakotakonikako wrote: 09/12/2022 10:34
Evo da ti odgovori jedan BiH Patriota.

Ne bih bio, ni pisao ni iz dojclanda i skandinavije ili iz irana i saudije, NEGO BIH BIO I BICU U DRZAVI BOSNA I HERCEGOVINA. :bih:
A vi koji bi zbog mrznje prema nekoj stranci IZDALI I UKINULI Drzavu BOSNU I HECEGOVINU - nikada mi necete biti jasni. To je toliko jadno i bijedno da zbog mrznje prema nekome UNISTITE nesto sto velikoj vecini ( pa trebalo bi i vama ) je svetinja i nesto za su bili spremni dati i svoj zivot. E NECE MOCI !!!!!

:bih: :bih:
aaa :lol: bravo patrioto, koji si broj, nema para , paket saljem :lol:
I ovim postom pokazujes ko si ustvari.

:bih: :bih:
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3027
Joined: 25/06/2014 14:16

#65368 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by kakotakonikako »

Tananarive wrote: 09/12/2022 12:00
kakotakonikako wrote: 09/12/2022 10:34
Evo da ti odgovori jedan BiH Patriota.

Ne bih bio, ni pisao ni iz dojclanda i skandinavije ili iz irana i saudije, NEGO BIH BIO I BICU U DRZAVI BOSNA I HERCEGOVINA. :bih:
A vi koji bi zbog mrznje prema nekoj stranci IZDALI I UKINULI Drzavu BOSNU I HECEGOVINU - nikada mi necete biti jasni. To je toliko jadno i bijedno da zbog mrznje prema nekome UNISTITE nesto sto velikoj vecini ( pa trebalo bi i vama ) je svetinja i nesto za su bili spremni dati i svoj zivot. E NECE MOCI !!!!!

:bih: :bih:
to reci svojima iz sda stranke koja evo skoro 30 godina radi to što ti pričaš, uništava BiH i svoj narod, kad god neko iz sdoooo spomene islam jedan pravi musliman u svijetu umre :thumbup:
Evo jos jednog pametnjakovica, koji dozvoljava sebi da nekoga negdje svrstava.

Grijesis da sam ja iz sda stranke, jer u mrznji prema toj stranci vidis pogresno stvari.

Znam da neces vjerovati ( kao i jos neki ) zaboli mene za sda, kao i za ostale stranke u Drzavi Bosni i Hercegovini :bih: , jer je meni Drzava BiH na prvom mjestu i nemam nikakve licne koristi ni od jedne partije/stranke. Niti sam clan i jedne.

:bih: :bih:
User avatar
Leverage
Posts: 9496
Joined: 27/05/2018 16:32

#65369 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Leverage »

Lik je očito zaglavio na predškolskom nivou.
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#65370 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by guruguru95 »

Point. wrote: 10/12/2022 00:09
_BataZiv_0809 wrote: 09/12/2022 23:38
Neformalni treci entitet imas i sad.

Ne kontam sta toliko imas protiv Osmorke.
Imam protiv tog narativa da je za sve što nevalja u BiH krivi jedni a ne drugi i treći. Imam protiv toga da su odjednom najveći kočničari, HNS, odjednom poželjan partner i da protiv njih ne smiju prdnuti.

Imam protiv toga da se gaze vlastiti principi (čitaj Kojović) pa glasaju za jednog od glavnog kočničara zadnje 4 godine, smrada Čavaru, al eto njega jadnog to muči svaku noć pred spavanje pa je to ok.

Imam protiv toga da se Osmorka prodavala kao nešto novo, drugačije a politika im se zasniva na paroli "kad je mogla SDA možemo i mi". Znači isto sranje, drugo pakovanje.

Imam protiv ovog popuštanja prvenstveno prema Čoviću koji je odjednom postao dobri sijedi starac koji se bori na za državu BiH, a znamo i ti i ja da vuk dlaku mijenja al čud nikada.

Imam protiv ovog ultra brzog saginjanja koje se toliko, sa pravom da dodam, nabija na nos SDA smradovima. Osmorka se u ovih mjesec više sagela nego SDA sve ove godine. Zbog čega? Zbog neke relaksacije kurca graha, prije bi reko da se što prije raspodjele fotelje, resursi i budžeti.
Džaba ti sva priča i objašnjenja. Forumaši koji nisu pristali da glade muda SDA ljigavcu Konakoviću i uzp negatoru genocida Čoviću ovdje su od strane forumskih "bulija" automatski okarakterisani kao stranački botovi, radikalni islamisti, talibani, kadirovci itd.

Ti ljudi ne mogu da shvate da niko ovdje ne kritikuje koaliciju Osmorke i HDZ-a, već kritikuju izjave i narativ koji prati formiranje te koalicije. U samo nekoliko sedmica pogazili su sve principe o kojima su godinama ovdje palamudili. Sad su im odjednom poželjni i prihvatljivi i Dodik i Čović i Čavara i Kukić, pa čak i Jelka koja je optužena za isti kriminal kao i Fadil i ostala SDA bagra. Isti ti likovi danima među redovima hinjski i perfidno provlače priču o Alijinoj krivici za rat, izjednačavanje Alije sa Mladićem, priču o Srebrenici i pristanku na genocid, relativizaciju i izjednačavanje žrtve i agresora, priču o "nemogućoj državi" koja ne može da uspije i treba da se podijeli kako bi se okončala "rahat patnja" i ostale bljuvotine. Iskren da budem, ovakve grozote sam i ranije čitao i slušao ali ih prvi put čujem od ljudi koji se predstavljaju kao neki Bošnjaci, Bosanci, Hercegovci, patriote i ljudi koji su preživjeli agresiju na Bosnu i Hercegovinu.
Last edited by guruguru95 on 10/12/2022 01:54, edited 3 times in total.
User avatar
corolla02
Posts: 10370
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#65371 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by corolla02 »

guruguru95 wrote: 10/12/2022 01:32
Point. wrote: 10/12/2022 00:09
Imam protiv tog narativa da je za sve što nevalja u BiH krivi jedni a ne drugi i treći. Imam protiv toga da su odjednom najveći kočničari, HNS, odjednom poželjan partner i da protiv njih ne smiju prdnuti.

Imam protiv toga da se gaze vlastiti principi (čitaj Kojović) pa glasaju za jednog od glavnog kočničara zadnje 4 godine, smrada Čavaru, al eto njega jadnog to muči svaku noć pred spavanje pa je to ok.

Imam protiv toga da se Osmorka prodavala kao nešto novo, drugačije a politika im se zasniva na paroli "kad je mogla SDA možemo i mi". Znači isto sranje, drugo pakovanje.

Imam protiv ovog popuštanja prvenstveno prema Čoviću koji je odjednom postao dobri sijedi starac koji se bori na za državu BiH, a znamo i ti i ja da vuk dlaku mijenja al čud nikada.

Imam protiv ovog ultra brzog saginjanja koje se toliko, sa pravom da dodam, nabija na nos SDA smradovima. Osmorka se u ovih mjesec više sagela nego SDA sve ove godine. Zbog čega? Zbog neke relaksacije kurca graha, prije bi reko da se što prije raspodjele fotelje, resursi i budžeti.
Džaba ti sva priča i objašnjenja. Forumaši koji nisu pristali da glade muda SDA ljigavcu Konakoviću i uzp negatoru genocida Čoviću ovdje su od strane forumskih "bulija" automatski okarakterisani kao stranački botovi, radikalni islamisti, talibani, kadirovci itd. Ti "buliji" su u samo nekoliko sedmica pogazili sve principe o kojima su godinama ovdje palamudili. Sad su im odjednom poželjni i prihvatljivi i Dodik i Čović i Čavara i Kukić, pa čak i Jelka koja je optužena za isti kriminal kao i Fadil i ostala SDA bagra. Isti ti likovi danima među redovima hinjski i perfidno provlače priču o Alijinoj krivici za rat, izjednačavanje Alije sa Mladićem, priču o Srebrenici i pristanku na genocid, relativizaciju i izjednačavanje žrtve i agresora, priču o "nemogućoj državi" koja ne može da uspije i treba da se podijeli kako bi se okončala "rahat patnja" i ostale bljuvotine. Iskren da budem, ovakve grozote sam i ranije čitao i slušao ali ih prvi put čujem od ljudi koji se predstavljaju kao neki Bošnjaci, Bosanci, Hercegovci, patriote i ljudi koji su preživjeli agresiju na Bosnu i Hercegovinu.
sve je jasno, covicu grunt, nama soliteri i bezicna konekcija gore sa vecom silom :-D
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#65372 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by guruguru95 »

P.S. Ovo se naravno ne odnosi na mog kolegu Batu ili nekog lično, nego komentarišem generalno kakav se ovdje narativ provlači zadnjih par mjeseci koji može da nekome bude kontroverzan i provokativan. :thumbup:

Predlažem da smirimo tenzije na forumu i počnemo slušati i uvažavati suprotna mišljenja i stavove. :bih:
Last edited by guruguru95 on 10/12/2022 02:05, edited 2 times in total.
ReymondReddington
Posts: 668
Joined: 07/01/2018 22:25

#65373 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by ReymondReddington »

Prpa.ba wrote: 09/12/2022 22:48 Da sam na mjestu Osmorkasa, dobro bih se zabrinuo zbog sastanka na relaciji SDA-Ohr. Moguce je da su ambasade uvidjele da su odigrale slabu ruku, pa ide preslagivanje.

Hajde sto cemo mi gradjani najebati jer SDA i DF nece imati kredibilnu alternativu iducih par izbornih ciklusa, ali sto ce najebati oni koji su obecavali kule i gradove kad im hranitelji odbiju placati racune.. :mrgreen:
HDZ nece sa SDA
SDA izdigao HDZ i ambasade radi izbornog zakona
OHR radio izmjene 5 do 12 da bi osigurao HDZ u vlasti
Hrvatska lobirala godinu dana za to EU clan i NATO clan

I sad ce ambasade reci ma ide opet SDA

Prije ce biti da im je receno da ce dobiti potpredsjednika ali da se ne upustaju u blokadu vlasti.

Mnogi ce reci HDZ je blokirao 4.godine pa sto ne bi i SDA. Slazem se ali situacija nije ista. Prije 4 godine nismo imali visokog predstavnika vec osobu koja je izrazavala zabrinutost. Sada imamo VP koji jednostavno nece dozvoliti da se vlast opet nalazi u nekom tehnickom mandatu.

HDZ je rekao necemo sa SDA
Osmorka rekla necemo isto

SDA nema treceg koalicinog partnera i morat ce prihvatiti realnost situacije. Morat ce podrzati formiranje vlasti bez njih.
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#65374 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by guruguru95 »

ReymondReddington wrote: 10/12/2022 01:59 Mnogi ce reci HDZ je blokirao 4.godine pa sto ne bi i SDA. Slazem se ali situacija nije ista. Prije 4 godine nismo imali visokog predstavnika vec osobu koja je izrazavala zabrinutost. Sada imamo VP koji jednostavno nece dozvoliti da se vlast opet nalazi u nekom tehnickom mandatu.
Da li mislite da će novi visoki predstavnik reagovati na prve znakove ucjene ili blokade od strane HDZ-a i SNSD-a?
User avatar
Leverage
Posts: 9496
Joined: 27/05/2018 16:32

#65375 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Leverage »

Ponašanje Čovića najbolji je odgovor na to pitanje.

Njemu je jasno rečeno da će biti u vlasti ali da ni ne pomišlja da blokira bilo šta. Inače su moguće i druge opcije.
Locked