Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
User avatar
Styling
Posts: 12601
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#78901 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Styling »

dr_Evil wrote: 30/01/2023 10:36
Styling wrote: 30/01/2023 10:29
Nije bitno sta ja vjerujem, ako si krenuo sa optuzbama onda sve fino taksativno nabrojis. Pausalne ocjene i procjene ne prolaze. Prica tipa "znam ga ja....." je bez veze.
Styling pregonis, Zvizdic je bio Baketov covjek od povjerenja, tolikog povjerenja da ga je poslao Vucicu ko emisara za tuzbu koju je upropastio Bakir(i niko vise) po nalogu SANU oceva, a to je samo kapljica koju smo doznali. Campara je bio Bakirov ministar unutrasnjih poslova FBiH, Ademovic je bio Bakirov i Alijin tajni policajac.

Nisu osobe koje mogu glumiti moralne vertikale.

Ti naravno imas pravo da ih branis, ali niko ko pluta 30 godina po vrhu SDA ne moze imati ciste ruke. Sitna buranija naravno da moze, ali vrh nikako. Onda cemo amnestirati i Bakira i Aliju, Softica, Dzaferovica, i sve ostale, ako cemo pausalno. Samo Genjcu sve halalim!
Ne branim ja nikoga. Ja nikako ne mogu halaliti sto je Zvizdic u NIP-u. Caparu inekako, ali ovoga nikako. A i Camparine procjene sa Efendicem su se pokazale pogresnim, tako da nijedan nisu bas na mojoj listi favorit osoba.
sajber87
Posts: 3877
Joined: 25/07/2008 13:14

#78902 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sajber87 »

Styling wrote: 30/01/2023 10:26
Athlon64 wrote: 30/01/2023 08:12

Najvise ga sanja Nermin Niksic trenutno.

A Dino je uspio ono sto je rijetko kome poslo za rukom, da prakticno i ne stupi na vlast, a postane omrazeniji lik u javnosti i od Bakira. ;-)
O cemu pricas?
Za onog ko zna da cita prica ono cega se u centrali najvise boje i gdje su uperene otrovne strele :D . Ako je vec tako onda je izbor lagan
sajber87
Posts: 3877
Joined: 25/07/2008 13:14

#78903 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sajber87 »

Athlon64 wrote: 30/01/2023 10:34
Spit_fire wrote: 30/01/2023 10:29 U moru nebolza koje lupa ovdje je Dino rekao dobru stvar. Ako bakiru koji je dobio punooo manje glaosva nego stranka nije ovo znak da se treba povuc kao i sva ta garnitura ljudi koju su on i hanuma doveli onda ne znam sta jes.

Mnogi su napustili SDA, mnogi radi koristoljublja, ali bilo je i kvalitetnih kadrova koji su otisli iskljucivo radi vodeceg dvojca a ne jer im je stranka smetala
Tacno, samo sto on ne konta da je to onda igra kontra njega. SDA trpi zbog Sebije i Bakira. Kad se njih oslobode, rasturaju.

Ako neko drugi preuzme SDA (posebno ako to bude Mehmedovic) i urade se neke minorne kadrovske promjene u vrhu - SDA rastura naredna 2 izborna ciklusa u svim opcijama.
Sa hdz ili bez :lol:
sajber87
Posts: 3877
Joined: 25/07/2008 13:14

#78904 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sajber87 »

Athlon64 wrote: 30/01/2023 10:45
palermo wrote: 30/01/2023 10:42

De bolan :D kakav crni Mehmedovic

Bez Bakira bi se u ovom trenutku SDA raspala....

Bakir je u ovom trenutku svima koristan I SDA, a bogami I osmorki da imaju metu za gadanje...
Vjerovatno da bi se raspala - ali bi ono sto ostane od nje bilo boljeg kvaliteta. SDA se vec do sad raspala na najmanje 5-6 stranaka koje su od nje nastale, pa eto i dalje zivi.

Ne znam sta je problem slusati volju glasaca, to je izgleda problem u svim strankama. Ako glasaci nekome da povjerenje, a nekome ne da - ocito ima razlog za to. Najbolji primjer su Bakir i Niksic.
Sda ne drzi bakir od raspada i pucanja nego jedino i iskljucivo 6.7 milijardi maraka federalnog budzeta, to da im uzmes rasuli bi se ko kila rize
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#78905 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by meridiyan »

sajber87 wrote: 30/01/2023 11:05

Za onog ko zna da cita prica ono cega se u centrali najvise boje i gdje su uperene otrovne strele :D . Ako je vec tako onda je izbor lagan
Nisu "strele" nego "strijele,", :mrgreen:

p.s. 'ajd sad jedno trideset puta "mi bosnjaci" "ja kao bosnjak" .... :-D
sajber87
Posts: 3877
Joined: 25/07/2008 13:14

#78906 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sajber87 »

meridiyan wrote: 30/01/2023 11:15
sajber87 wrote: 30/01/2023 11:05

Za onog ko zna da cita prica ono cega se u centrali najvise boje i gdje su uperene otrovne strele :D . Ako je vec tako onda je izbor lagan
Nisu "strele" nego "strijele,", :mrgreen:

p.s. 'ajd sad jedno trideset puta "mi bosnjaci" "ja kao bosnjak" .... :-D
Hahahaha, zar opet, znaci nisam bosnjak je li
palermo
Posts: 22338
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#78907 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

JohnnyS wrote: 30/01/2023 10:53 San o poštenoj SDA je nešto poput sna o poštenom HDZu u Hrvatskoj. To je vlažni san većine državljana tih država jer su u pravilu konzervativni i jedva dočekaju nekog Sanadera ili Plenkovića, uglađen, a konzervativan, priča jezike, a nije komunjara. Problem je što su te stranke lopovske, nemoguće je da ne kradu, priča o poštenom HDZu (iz Hrvatske) ili SDA je priča za malu djecu, za budale i naivne. To je nemoguće. I da odu Bakir i Sebija, doći će netko novi, možda i gori, takve stranke su piramidalna shema gdje se najmanje krade na nivou mjesne zajednice pa progresivno sve više do vrha, ali nemoguće da se ne krade, takvi brzo otpadnu, čim shvate da se uhodan program ne može promijeniti
Pa HDZ i SDA su samo uspostavili, tačnije nastavili sistem koji je uspostavio Savez komunista bivše nam države. Temelj tog sistema je još davno prezntovao drug nam Tito čuvenim riječima, priznajem samo sud svoje partije, a kasnije se to bolikovalo u isto tako čuvene riječi, stranka je važnija od države i slično. Premisa je vrlo jasna, stranka te hrani, od stranke živiš, odanost je najveća vrlina. Odanost se plaća time što ti je dozvoljeno biti i raditi ono što drugima nije, i što je jedini ko ti može suditi (kako drug Tito proročki reče) je tvoja partija. Ovo premisu su prihvatil i sve druge stranke, bez izuzetka. Uoatalom, sjetimo se samo Stranke za boljitak zbog koje su ljudi išli u samoubistvo, SBB-a i njegovuh kadrova, pa i SDP-a koji ima čitavu lepezu kadrova koji su se istakli u tom periodu , sjetimo se Bože Ljubića koji je, haman pa bio alternativa Čoviću i da dalje ne nabrajam. Konačno, vidimo i na ovom forumu da se sve može braniti, pa čak i nesuvisle ideje, al stranka te hrani ti je braniš. Na toj paradigmi počiva naš sistem. I njega neće niti mogu promijeniti stranke njega može promijeniti samo jačanje civilnog društva, građanske kontrole nad onim što vlast radi, a to opet podrazumijeva, slobodne i nezavisne medije, slobodne i kvalitetne organizacije civilnog društva i što je najvažnije građansku svijest o tome da si ti subjekt a ne samo objekt. Od toga smo jako daleko, jedino što nas tješi je da i mnogi u okruženju nisi otišli dalje.

Ono što nas razlikuje od drugih je da ovdje nije riješeno pitanje države. Hoće li je biti ili neće.....ako će je biti, kakva će biti...i sva razlika u političkom habitusu stranaka se očituje u ovome. Na kojoj strani je koja stranka.....a ostalo, nevažno....za obične ljude nevažno, i vjerujem sa pravom nevažno.
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#78908 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by meridiyan »

Avdo u petoj brzini. :D

sajber87
Posts: 3877
Joined: 25/07/2008 13:14

#78909 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sajber87 »

meridiyan wrote: 30/01/2023 11:26 Avdo u petoj brzini. :D

Postaje simptomaticno da su najveci napadi na smita od dodika i sda. Bice da i jedni i drugi imaju strah od odluka koje dolaze u ovoj godini
mishic
Posts: 6248
Joined: 28/04/2011 16:29

#78910 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by mishic »

Cijena principijelnosti baš enormno raste. U ovom trenutku je teško reći jesu li principijelniji ovi što se otimaju i bore za vlast (čitaj lični interes) ili botovi i skotovi (opet čitaj lični ali nešto skromniji interes)

A narod, država, rezultati izbora, sladunjave dječije bajke i obečanja... ?!!
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10719
Joined: 27/04/2021 22:52

#78911 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tramvajtrojka »

sajber87 wrote: 30/01/2023 11:29
meridiyan wrote: 30/01/2023 11:26 Avdo u petoj brzini. :D

Postaje simptomaticno da su najveci napadi na smita od dodika i sda. Bice da i jedni i drugi imaju strah od odluka koje dolaze u ovoj godini
nemoj smit haker ga gasi :lol: :lol: , zamisljam smita uz jutarnju kavicu kako gasi avdin portal i Twitter profil 8-) 8-)
User avatar
Student_u_Ostavci
Posts: 3901
Joined: 04/09/2015 16:50

#78912 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Student_u_Ostavci »

Da li će lažni visoki predstavnik uvesti sankcije za vođe osmorke ako nastave sa blokadom uspostave federalne vlasti?
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10719
Joined: 27/04/2021 22:52

#78913 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tramvajtrojka »

Student_u_Ostavci wrote: 30/01/2023 11:56 Da li će lažni visoki predstavnik uvesti sankcije za vođe osmorke ako nastave sa blokadom uspostave federalne vlasti?
opa krenulo se sa dodikovim narativom :lol: :lol:, sdf patriote i dodik na istom fonu da ih boli briga za Bosnom
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#78914 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by meridiyan »

tramvajtrojka wrote: 30/01/2023 11:38

nemoj smit haker ga gasi :lol: :lol: , zamisljam smita uz jutarnju kavicu kako gasi avdin portal i Twitter profil 8-) 8-)
Cim se vrati sa saslusanja iz Londona mogao bi se malo pozabaviti i Avdinim portalom
Bar neka tuzbica, demant ili sl da odagne nabacene optuzbe

https://www.klix.ba/vijesti/bih/schmidt ... /230129080

Ovako sumnje se samo pojacavaju

User avatar
Student_u_Ostavci
Posts: 3901
Joined: 04/09/2015 16:50

#78915 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Student_u_Ostavci »

tramvajtrojka wrote: 30/01/2023 11:58
Student_u_Ostavci wrote: 30/01/2023 11:56 Da li će lažni visoki predstavnik uvesti sankcije za vođe osmorke ako nastave sa blokadom uspostave federalne vlasti?
opa krenulo se sa dodikovim narativom :lol: :lol:, sdf patriote i dodik na istom fonu da ih boli briga za Bosnom
Ja nisam u vlasti sa Miloradom, ne znam o čemu zboriš?!
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#78916 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

sajber87 wrote: 30/01/2023 11:29
meridiyan wrote: 30/01/2023 11:26 Avdo u petoj brzini. :D

Postaje simptomaticno da su najveci napadi na smita od dodika i sda. Bice da i jedni i drugi imaju strah od odluka koje dolaze u ovoj godini
Dodik je napado sve redom eo 15 godina...cak sta vise mislim da smita najmanje napade

Cak sta vise ni smit se nesto ne bavi Dodikom
Last edited by Spit_fire on 30/01/2023 12:08, edited 1 time in total.
User avatar
Pandakonda
Posts: 4380
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#78917 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Pandakonda »

Znaci krenule su "zavjere" o Scmidtu kao sto su prije koji mjesec o Forti, Konakovicu i Larssonu sa maloljetnim orgijama na jahorini :D
sajber87
Posts: 3877
Joined: 25/07/2008 13:14

#78918 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sajber87 »

tramvajtrojka wrote: 30/01/2023 11:38
sajber87 wrote: 30/01/2023 11:29

Postaje simptomaticno da su najveci napadi na smita od dodika i sda. Bice da i jedni i drugi imaju strah od odluka koje dolaze u ovoj godini
nemoj smit haker ga gasi :lol: :lol: , zamisljam smita uz jutarnju kavicu kako gasi avdin portal i Twitter profil 8-) 8-)
Kad smit jednom ode iz bosne pricace se svabo je to svaka mu cast itd, kada ce to biti ne znam ali sam siguran da ce iza sebe ostaviti sistem a ne anarhiju sto smo imali pod tronozcem
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#78919 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

Pandakonda wrote: 30/01/2023 12:07 Znaci krenule su "zavjere" o Scmidtu kao sto su prije koji mjesec o Forti, Konakovicu i Larssonu sa maloljetnim orgijama na jahorini :D
Nema tu nikakve zavjere..Smit je covjek iz polufasiticke stranke koja je bratska maltene sa HDZ. Covjek otovreno kaze da su pregovari u ZG o izbornom zakonu...covjek odlikovan ordenom kao i ratni zlocnici...dosao ovdje sa primarnim ciljem da obezbijedu ako nista izbornu jedinicu covicu i vjecnu vlast HDZ

Naravno bez obzira na ideologiju sve je ovo masno naplaceno ne sumnjam u to
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#78920 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by meridiyan »

Pandakonda wrote: 30/01/2023 12:07 Znaci krenule su "zavjere" o Scmidtu kao sto su prije koji mjesec o Forti, Konakovicu i Larssonu sa maloljetnim orgijama na jahorini :D
Da, stranacke kuhinje rade punom parom, samo ovdje imamo bar neke, recimo, "opipljive informacije"
DonieBrasco
Posts: 15423
Joined: 31/08/2016 16:09

#78921 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by DonieBrasco »

Pa jeste li culi sta je pricao za imovinu, hvatat cemo se svi za glavu kad nametne sta je zamislio za istu, Dodik moze da slavi kao i Covic.
A_A_AKCIJA
Posts: 5900
Joined: 16/11/2009 02:54

#78922 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by A_A_AKCIJA »

tramvajtrojka wrote: 30/01/2023 11:58
Student_u_Ostavci wrote: 30/01/2023 11:56 Da li će lažni visoki predstavnik uvesti sankcije za vođe osmorke ako nastave sa blokadom uspostave federalne vlasti?
opa krenulo se sa dodikovim narativom :lol: :lol:, sdf patriote i dodik na istom fonu da ih boli briga za Bosnom
To je taj politički amaterizam koji je ovladao SDA.
Stranka u kojoj je Zahiragić među boljim pravnicima, nema šansi za opstanak.

Decenije postavljanja podobnih na račun sposobnih, su dovele do ove situacije, da SDA ruši sve oko sebe. Državu, ugled, međunarodnu sliku o nama... Ko slon na kokainu.

Naravno da treba kritikovati sve, pa i Šmita. Naravno da se mora i treba izvršiti pritisak na njega i na nalogodavce. Uvijek može bolje i uvijek treba tražiti više za državu.

Ali je najgori i najštetniji način da ga zoveš lažnim visokim predstavnikom, njemačkim turistom, krstašem, da koristiš Miletov rječnik.

Ovaj posao je trebala raditi Bisera, Šefik, Komšić.
Ali jok. Daj da mi platimo Osmici da on angažuje botove da pljuju. Neće niko skontati da smo to mi.

Problem je što je taj posao težak, naporan i mora se raditi dugoročno. Prikupljati prijatelje po svijetu, tražiti da oni vrše diskretan pritisak mimo medija. Tražiti zajedničke interese u aktualnim događanjima i iskoristiti ih u svoju korist (Ukrajina). Lobirati, kupovati mišljenje uticajnih ljudi.

SDA nema te kadrove. Bisera to nije, niti zna. Komšić? Jednostavno, SDA to nikada nije imala u fokusu i nije im na kraju pameti bilo da išta urade. To je poput učenja ćuskije da pliva. Protivno prirodi kokošara koji su preuzeli SDA.

Da oni potroše milione na lobiranje kao Mile? Ma hajte molim vas! Pa znate koliko je to Bentleya, kuća na Poljinama, vikendica na moru? Pa nisu ludi da bacaju pare na zapad koji nas mrzi, krstaše i inkvizitore.
sajber87
Posts: 3877
Joined: 25/07/2008 13:14

#78923 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sajber87 »

Spit_fire wrote: 30/01/2023 12:07
sajber87 wrote: 30/01/2023 11:29

Postaje simptomaticno da su najveci napadi na smita od dodika i sda. Bice da i jedni i drugi imaju strah od odluka koje dolaze u ovoj godini
Dodik je napado sve redom eo 15 godina...cak sta vise mislim da smita najmanje napade

Cak sta vise ni smit se nesto ne bavi Dodikom
Polako , ozbiljne zapadne drzave politiku vode gledajuci malo duze ispred sebe nego sto to rade nasi kleptomani. Uzmi primjer rusije sjecam se kmeke putin im radi sta zeli uzeo abhaziju osetiju donbas krim ovi mu neke sankcijice spucali koje ne osjeti, zapad propada ne smije putinu nista itd. Ljudi samo cekali da som zagrize trokuku u vidu ukrajine i sada nema popustanja. To je ono sto bosanski izdajnici ne vide kad nas svadjaju sa zapadom radi svoje guzice. Dodik je tu jer treba da bude tu, da li mi je drago nije, zasto je tu, vidjece se u buducnosti, kada , e to ne znam.
User avatar
Student_u_Ostavci
Posts: 3901
Joined: 04/09/2015 16:50

#78924 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Student_u_Ostavci »

Do juče ste protestirali protiv Šmita, šta bulaznite sada? :lol:
User avatar
dr_Evil
Posts: 12375
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#78925 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dr_Evil »

Student_u_Ostavci wrote: 30/01/2023 11:56 Da li će lažni visoki predstavnik uvesti sankcije za vođe osmorke ako nastave sa blokadom uspostave federalne vlasti?
Haha dobra fora, odlicna! Ljubi majka, naucilo to da vlada diktaturom, demokratija i volja vecina ne dao bog.
Locked