Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
Lug
Posts: 2530
Joined: 09/02/2009 15:27

#61576 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Lug »

Nije govno nego se pas posr'o!
User avatar
Login77777
Posts: 8689
Joined: 18/05/2021 09:11

#61577 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Login77777 »

meridiyan wrote: 29/11/2022 22:31
Login77777 wrote: 29/11/2022 22:25
Radi se o ovome gore sto je postavio @meridiyan. Ne pise nigdje „legitimno predstavljanje“ naravno. Pise Predsjednistvo BiH i presude US BiH. A poznato je da nema presude US BiH da je izbor clanaova Predsjednistva mimo Ustava.
Mozda su pobrkali sa mostarskim sporazumom Bakira Izetbegovica. Tamo ima „legitimno predstavljanje“ u Predsjednistvu BiH.
Covic:
Kada smo razgovarali na nižim nivoima, a razgovarali smo sa svim političkim opcijama i unutar hrvatskog naroda kroz HNS, ali i s ostalima, ono što smo željeli, željeli smo da imamo legitimno predstavljanje i to je osnova svega, ja bih kazao, u odabiru – istakao je Čović.

Sumnjam da bi Covic potpisao sporazum da nije iznudio legitimno prestavljanje.
Ne kazem ja nista lose. Samo kazem da u sporazumu nema „legitimno predstavljanje“ barem ne u tom sto si bio gore postavio. U ostalom ne znam jer nisam ni citao sporazum.
Presuda isto nema sto sectice Predsjednistva, barem ne onako kako HNS to zeli. A sta su se dogovorili to ne znam jer nisam bio tu. Ali ako su sta lose isposlovali onda ce ici kritika ako se usvoji.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#61578 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by channel10 »

Moguce da sam procitao neki njegov intervju neki dan i da je tu spominjano legitimno predstavljanje, a sve u vezi izbora clana predsjednistva.

Htio maloprije napisati, ali rekoh da ne petljam bezveze jer sam spominjao sporazum maloprije.

Ali da se spominjalo, to jest sigurno samo se ne mogu sjetiti gdje.
A_A_AKCIJA
Posts: 5963
Joined: 16/11/2009 02:54

#61579 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by A_A_AKCIJA »

meridiyan wrote: 29/11/2022 22:31 Sumnjam da bi Covic potpisao sporazum da nije iznudio legitimno prestavljanje.
Vi nikako da skontate sa kakvim protivnikom imate posla. Upravo zato se i potpisuje dokumenat dostupan svima, da se izbiju argumenti SDA propagandistima.

Činjenice, ništa šuplja!

Dokument je javan, citiraj nam "legitimno predstavljanje"
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11030
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#61580 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Prpa.ba »

duh_sa_sjekirom wrote: 29/11/2022 21:45 Znači, npr mostarski sporazum o legitimnom predstavljanju, by B.I., čist k'o suza? Dosadašnji izbori delegata u DN po želji dodika i čovića su ok? Aferim ti, majstore...
Izmjene IZ su nametnute, nije ih niko od osmorke izglasao... I da ih je MZ htjela kazniti (separatiste) do sad bi to uradila. Dok su oni lobirali po svijetu, nekima su važniji bili ponderi i tenderi i bogate i vrijedne opštine...
Pogresno si me razumio. Pred katolicima, pravoslavnim i medjunarodnom zajednicom, branit cu SDA cak i kad se ne slazem s njima, jer necu da bosnjacki prljavi ves bistre nasi neprijatelji. Unutar bosnjackog korpusa, na njih cu bacati drvlje i kamenje.

Dakle, mostarski sporazum nije cist k'o suza. Izbor delegata po zeljama Dodika i Covica nisu ok. Ipak, smijem primijetiti da je mostarskim sporazumom Covic dobio maglu na papiru kojom je istina dobro znao mahati, a Bakir probosansku vecinu koja je mogla izabrati Gradonacelnika Mostara. Egzibicije "probosanske" Boske Cavar koja je bliza HRS-u i slicnim katolickim radikalima umjesto NS-u pisat cemo pod x-tu podvalu Bosnjacima na ime multikulture. :mrgreen:

Dalje, nametnute izmjene izbornog zakona nije niko izglasao, ali im se osim DF-a i kozmeticki SDA nije niko usprotivio. Ne da odbije provoditi, nego ono, da se makar oglasi snaznom objavom preko fejsbuka. Kad se mogu komentarisati diplome i pojedinacni slucajevi pred Sudom BiH, valjda moze i zakon koji je nametnut po volji Zagreba, sto je akcija OHr-a bez presedana kontra probosanske politike. S obzirom da nista od toga, ispada da koordinacija Zagreba i OHr-a nije nista lose, pa ocekujemo onda slicne akcije i u buducnosti. Ne samo da necemo imati protest i koherentan odgovor, nego cemo umjesto toga pricati o unutarbosnjackim obracunima.

Konacno, dobro je makar da se slazemo oko toga da tzv. MZ ne zeli kaznjavati separatiste, i da smo mi zbog lose vodjene politike dosli u situaciju da kontra sebe imamo ne samo katolicke i pravoslavne separatiste, nego i MZ.
Last edited by Prpa.ba on 29/11/2022 22:40, edited 2 times in total.
laik1981
Posts: 13010
Joined: 05/12/2012 13:04

#61581 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by laik1981 »

A_A_AKCIJA wrote: 29/11/2022 22:36
meridiyan wrote: 29/11/2022 22:31 Sumnjam da bi Covic potpisao sporazum da nije iznudio legitimno prestavljanje.
Vi nikako da skontate sa kakvim protivnikom imate posla. Upravo zato se i potpisuje dokumenat dostupan svima, da se izbiju argumenti SDA propagandistima.

Činjenice, ništa šuplja!

Dokument je javan, citiraj nam "legitimno predstavljanje"
Vidjeli u mostarskom sporazumu, pa im se sad svugdje prividja :mrgreen:
palermo
Posts: 22361
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#61582 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

CrveniKuk wrote: 29/11/2022 22:12
palermo wrote: 29/11/2022 22:06

de bolan, ne lupaj i nemoj prosipati te populističke fraze meni.....
Populističke,navedi primjer da nisam upravu!? Ja te opet pitam,gdje je država!? Država nije samo zastava i granica. Gdje su institucije!? Imamo nivo federacije,pa kantone i opstine!? Čovječe,ona ne postoji na način da bude nama na usluzi,da nam pomaze i olakšavala život u ovoj zemlji. Oteta je i nama odavno ne pripada.
Reci mi, ima li u Hrvatskoj korupcije, ima li u Bugraskoj nepotizma, kažu li u Hrvatskoj nemamo državu, kažu li u Bugarskoj nemamo državu.

Bosna i Hercegovina nije meni samo servis, nego je i moja domovina, nešto iz čega crpim svoj identitet ( makar dio moga identiteta) svoje biće, .....šta je za tebe Bosna i Hercegovina, to ostavljam tebi....
sajber87
Posts: 3890
Joined: 25/07/2008 13:14

#61583 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sajber87 »

meridiyan wrote: 29/11/2022 22:31
Login77777 wrote: 29/11/2022 22:25
Radi se o ovome gore sto je postavio @meridiyan. Ne pise nigdje „legitimno predstavljanje“ naravno. Pise Predsjednistvo BiH i presude US BiH. A poznato je da nema presude US BiH da je izbor clanaova Predsjednistva mimo Ustava.
Mozda su pobrkali sa mostarskim sporazumom Bakira Izetbegovica. Tamo ima „legitimno predstavljanje“ u Predsjednistvu BiH.
Covic:
Kada smo razgovarali na nižim nivoima, a razgovarali smo sa svim političkim opcijama i unutar hrvatskog naroda kroz HNS, ali i s ostalima, ono što smo željeli, željeli smo da imamo legitimno predstavljanje i to je osnova svega, ja bih kazao, u odabiru – istakao je Čović.

Sumnjam da bi Covic potpisao sporazum da nije iznudio legitimno predstavljanje.
Ne znam ja sta bi ko volio ali crno na bijelo nigdje nema legitimno predstavljanje sto je velika pobjeda osmorke jer je ovim natjerala covica da odustane od onog sto je dobio od bakira.
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#61584 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by guruguru95 »

Još jednom:

U posljednjoj verziji koja je danas potpisana, iz sporazuma je izbačen Briselski sporazum, a u sporazumu se pojavljuje "zaštita kolektivnih prava" i izmjene izbornog zakonodavstva koje će obuhvatiti Predsjedništvo BiH i Domove naroda:

"zaštita kolektivnih prava" - "legitimno predstavljanje", u celofanu upakovanom karanfilima :mrgreen:

Dodajte tome i Čovićevu izjavu prije par dana:

Kada smo razgovarali na nižim nivoima, a razgovarali smo sa svim političkim opcijama i unutar hrvatskog naroda kroz HNS, ali i s ostalima, ono što smo željeli, željeli smo da imamo legitimno predstavljanje i to je osnova svega, ja bih kazao, u odabiru – istakao je Čović.

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/27 ... a_bih.html

https://faktor.ba/vijest/osmorka-prista ... lju/182506

https://www.klix.ba/vijesti/bih/ovo-je- ... /221129066


I na kraju, potpuno gratis, reforma cjelokupnog RTV sistema BiH i FBiH u skladu s Ustavom. U prevodu rtv pristojba za tv kanal uzp herceg bosne na državnoj sisi.

Bravo majstori :bih:
Last edited by guruguru95 on 29/11/2022 22:50, edited 1 time in total.
Lug
Posts: 2530
Joined: 09/02/2009 15:27

#61585 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Lug »

Dom naroda i Predsjednistvo dati Hrvatskoj da koci sve sto zeli u BiH i da odredjuje ko je legitiman a ko ne u BiH. Drzavnu imovinu podijeliti entitetima i kantonima. Poslije toga kasno je za sve..! Zato je bitno da se ukazuje na to i sprijeci takvo sto u pokusaju, sad a ne poslije. Poslije toga uostalom vise nije ni bitno ko je na vlasti.
seksi_ideje
Posts: 1090
Joined: 29/07/2022 15:43

#61586 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by seksi_ideje »

Neki sada sasvim otvoreno kazu: " Bosanski katolici i pravoslavci su nasi neprijatelji". Jeli to sada postao neki mainstream da se to ovdje javno pise? Dakle, BiH Bosnjacima? Jesmo li konacno dosli do sustine kmecanja?
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11030
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#61587 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Prpa.ba »

treba reći da su Izetbegović i Komšić najodgovorniji za to što su Dodik i Čović ovoliko snažni. Važno je da za sto s njima ne sjednu isti pregovarači. Imat će posla s ljudima koji drže datu riječ, koji ne lažu i koji nikada neće biti odgovorni zato što nešto stoji u državi. Kada Bakir potpiše s Čovićem "mostarski sporazum" i javno se obaveže da će ga provesti, a onda to ne učini, naravno da će se Čović osjetiti prevarenim i da će to odvesti u radikalizaciju. Mi nećemo kreirati konflikte
Ako na vlasti ostanu SNSD, HDZ i SDA od reformi ne može biti ništa jer će oni učiniti sve da se nikad ne desi ni reforma pravosuđa ni borba protiv korupcija.
Vidim po nastupima HDZ-a i njenog predsjednika i još nekih kolega s kojima komuniciram da je dakle ljudima muka od dosadašnje prakse, da je vrijeme da zaista nekoliko suštinskih reformi i da prioritete koje imamo kao obavezu na putu ka Evropskoj uniji
Energija koja ne proizvodi konflikte, energija koja nudi rješenja. Odličan sastanak u centrali HDZ-a, razgovor o programskom koaliranju, bez ucjena, ultimatima i bez podjele fotelja. U interesu države Bosne i Hercegovine, naroda i građana koji u njoj žive - naveo je Konaković.
:mrgreen:
Ovo pokazes tzv. MZ i ljudi shvate da je problem u SDA. I evo, ljudi rijese problem, potekne med i mlijeko.. i programi.. :lol:
Last edited by Prpa.ba on 29/11/2022 22:55, edited 1 time in total.
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#61588 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by guruguru95 »

seksi_ideje wrote: 29/11/2022 22:50 Neki sada sasvim otvoreno kazu: " Bosanski katolici i pravoslavci su nasi neprijatelji". Jeli to sada postao neki mainstream da se to ovdje javno pise? Dakle, BiH Bosnjacima? Jesmo li konacno dosli do sustine kmecanja?
Velikosrpski i velikohrvatski UZP separatisti (Milorad Dodik i Dragan Čović) i svi njihovi fanovi i sljedbenici su naši neprijatelji. :thumbup: :bih:
CrveniKuk
Posts: 2935
Joined: 22/04/2022 21:54

#61589 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by CrveniKuk »

palermo wrote: 29/11/2022 22:42
CrveniKuk wrote: 29/11/2022 22:12
Populističke,navedi primjer da nisam upravu!? Ja te opet pitam,gdje je država!? Država nije samo zastava i granica. Gdje su institucije!? Imamo nivo federacije,pa kantone i opstine!? Čovječe,ona ne postoji na način da bude nama na usluzi,da nam pomaze i olakšavala život u ovoj zemlji. Oteta je i nama odavno ne pripada.
Reci mi, ima li u Hrvatskoj korupcije, ima li u Bugraskoj nepotizma, kažu li u Hrvatskoj nemamo državu, kažu li u Bugarskoj nemamo državu.

Bosna i Hercegovina nije meni samo servis, nego je i moja domovina, nešto iz čega crpim svoj identitet ( makar dio moga identiteta) svoje biće, .....šta je za tebe Bosna i Hercegovina, to ostavljam tebi....
I sta želiš time reci!? Znaci,ima korupcije i nepotizma u Bugarskoj,Hrvatskoj…..ne znam sta kažu ljudi u Hrvatskoj ili Bugarskoj,ali iz tih država se masovno odlazi put zapada. I tamo nema države na način na koji ja govorim. Država nije samo teritorija ni zastava,država je i institucije na svim nivoima vlasti…od države do mjesne zajednice,od zdravstva,kulture do obrazovanja…sve je to država i nje nažalost nema. Ja ne dovodim u pitanju granicu ni zastavu ni historiji ni ljude koji žive u njoj,nego državu kao skup organa koji sprovode zakone i mjere na isti način prema svakom građaninu ove zemlje. Sve je to ukradeno od nas…nažalost ovo je tender država za pojedinca i manje grupe,organozovana anarhija u kojoj samo mali broj istinski dobro žive. I za takvo stanje,nije kriv dejtonski sporazum,niti kako se voli reci ustase niti cetnici…samo se sjeti privatizacije državne imovine i firmi!? Koliko je preduzeca u tom procesu uništeno!? Ja ne dovodim upitanju domovinu BiH i ona je za mene samo jedna,iz mnogih razloga….samo ti govorim,da država kao pojam određenog,kako ti reče servisa ne postoji,nema je,jer je oteta…kada bih imao prostora i vremena da ti napišem kakvu ja BiH sanjam i kakvu je ja želim…i da samo znaš,kako je volim,ostao bi ti bez rijeci…
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#61590 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by guruguru95 »

Prpa.ba wrote: 29/11/2022 22:53
treba reći da su Izetbegović i Komšić najodgovorniji za to što su Dodik i Čović ovoliko snažni. Važno je da za sto s njima ne sjednu isti pregovarači. Imat će posla s ljudima koji drže datu riječ, koji ne lažu i koji nikada neće biti odgovorni zato što nešto stoji u državi. Kada Bakir potpiše s Čovićem "mostarski sporazum" i javno se obaveže da će ga provesti, a onda to ne učini, naravno da će se Čović osjetiti prevarenim i da će to odvesti u radikalizaciju. Mi nećemo kreirati konflikte
Ako na vlasti ostanu SNSD, HDZ i SDA od reformi ne može biti ništa jer će oni učiniti sve da se nikad ne desi ni reforma pravosuđa ni borba protiv korupcija.
Vidim po nastupima HDZ-a i njenog predsjednika i još nekih kolega s kojima komuniciram da je dakle ljudima muka od dosadašnje prakse, da je vrijeme da zaista nekoliko suštinskih reformi i da prioritete koje imamo kao obavezu na putu ka Evropskoj uniji
Energija koja ne proizvodi konflikte, energija koja nudi rješenja. Odličan sastanak u centrali HDZ-a, razgovor o programskom koaliranju, bez ucjena, ultimatima i bez podjele fotelja. U interesu države Bosne i Hercegovine, naroda i građana koji u njoj žive - naveo je Konaković.
:mrgreen:
Relaksirajuće poruke novog forumskog mesije :thumbup: :gunjastajl:

seksi_ideje
Posts: 1090
Joined: 29/07/2022 15:43

#61591 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by seksi_ideje »

guruguru95 wrote: 29/11/2022 22:53
seksi_ideje wrote: 29/11/2022 22:50 Neki sada sasvim otvoreno kazu: " Bosanski katolici i pravoslavci su nasi neprijatelji". Jeli to sada postao neki mainstream da se to ovdje javno pise? Dakle, BiH Bosnjacima? Jesmo li konacno dosli do sustine kmecanja?
Velikosrpski i velikohrvatski UZP separatisti (Milorad Dodik i Dragan Čović) i svi njihovi fanovi i sljedbenici su naši neprijatelji. :thumbup: :bih:
To nije bilo napisano. Bilo je sasvim jasno. A sta cemo sa onima koji su nam oteli drzavu i cak kontrolisu tuziteljstva i sudove, tako da ih se nikada ne mozemo rijesiti? Jesu li nam to uradili Velikosrbi i hrvatski separatisti?
Last edited by seksi_ideje on 29/11/2022 23:04, edited 1 time in total.
palermo
Posts: 22361
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#61592 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

CrveniKuk wrote: 29/11/2022 22:55
palermo wrote: 29/11/2022 22:42

Reci mi, ima li u Hrvatskoj korupcije, ima li u Bugraskoj nepotizma, kažu li u Hrvatskoj nemamo državu, kažu li u Bugarskoj nemamo državu.

Bosna i Hercegovina nije meni samo servis, nego je i moja domovina, nešto iz čega crpim svoj identitet ( makar dio moga identiteta) svoje biće, .....šta je za tebe Bosna i Hercegovina, to ostavljam tebi....
I sta želiš time reci!? Znaci,ima korupcije i nepotizma u Bugarskoj,Hrvatskoj…..ne znam sta kažu ljudi u Hrvatskoj ili Bugarskoj,ali iz tih država se masovno odlazi put zapada. I tamo nema države na način na koji ja govorim. Država nije samo teritorija ni zastava,država je i institucije na svim nivoima vlasti…od države do mjesne zajednice,od zdravstva,kulture do obrazovanja…sve je to država i nje nažalost nema. Ja ne dovodim u pitanju granicu ni zastavu ni historiji ni ljude koji žive u njoj,nego državu kao skup organa koji sprovode zakone i mjere na isti način prema svakom građaninu ove zemlje. Sve je to ukradeno od nas…nažalost ovo je tender država za pojedinca i manje grupe,organozovana anarhija u kojoj samo mali broj istinski dobro žive. I za takvo stanje,nije kriv dejtonski sporazum,niti kako se voli reci ustase niti cetnici…samo se sjeti privatizacije državne imovine i firmi!? Koliko je preduzeca u tom procesu uništeno!? Ja ne dovodim upitanju domovinu BiH i ona je za mene samo jedna,iz mnogih razloga….samo ti govorim,da država kao pojam određenog,kako ti reče servisa ne postoji,nema je,jer je oteta…kada bih imao prostora i vremena da ti napišem kakvu ja BiH sanjam i kakvu je ja želim…i da samo znaš,kako je volim,ostao bi ti bez rijeci…
Vjerujem ti potpuno da bih ostao bez riječi
Jordan1961
Posts: 2045
Joined: 29/07/2022 17:35

#61593 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Jordan1961 »

Login77777 wrote: 29/11/2022 22:25
A_A_AKCIJA wrote: 29/11/2022 22:18

Super, haj mi kopiraj taj dio pa nam postavi.

Ja ne mogu da nađem "legitimno predstavljanje"
Radi se o ovome gore sto je postavio @meridiyan. Ne pise nigdje „legitimno predstavljanje“ naravno. Pise Predsjednistvo BiH i presude US BiH. A poznato je da nema presude US BiH da je izbor clanaova Predsjednistva mimo Ustava.
Mozda su pobrkali sa mostarskim sporazumom Bakira Izetbegovica. Tamo ima „legitimno predstavljanje“ u Predsjednistvu BiH.
Ima, ima. Pitaj Novaka i ekipu. Ljubic problematizira nacin izbora delegata iz kantona u domove naroda FBiH, US dijelom usvoji apelaciju na temelju cega ljubitelji UZP krenu larmati kako treba mijenjati nacin izbora clanova Predsjednistva BiH. A nidje veze. I onda dodje pametni Dino i ekipa k'o Kalimero: "To nije fer".
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#61594 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sehohari »

Prpa.ba wrote: 29/11/2022 22:53
treba reći da su Izetbegović i Komšić najodgovorniji za to što su Dodik i Čović ovoliko snažni. Važno je da za sto s njima ne sjednu isti pregovarači. Imat će posla s ljudima koji drže datu riječ, koji ne lažu i koji nikada neće biti odgovorni zato što nešto stoji u državi. Kada Bakir potpiše s Čovićem "mostarski sporazum" i javno se obaveže da će ga provesti, a onda to ne učini, naravno da će se Čović osjetiti prevarenim i da će to odvesti u radikalizaciju. Mi nećemo kreirati konflikte
Ako na vlasti ostanu SNSD, HDZ i SDA od reformi ne može biti ništa jer će oni učiniti sve da se nikad ne desi ni reforma pravosuđa ni borba protiv korupcija.
Vidim po nastupima HDZ-a i njenog predsjednika i još nekih kolega s kojima komuniciram da je dakle ljudima muka od dosadašnje prakse, da je vrijeme da zaista nekoliko suštinskih reformi i da prioritete koje imamo kao obavezu na putu ka Evropskoj uniji
Energija koja ne proizvodi konflikte, energija koja nudi rješenja. Odličan sastanak u centrali HDZ-a, razgovor o programskom koaliranju, bez ucjena, ultimatima i bez podjele fotelja. U interesu države Bosne i Hercegovine, naroda i građana koji u njoj žive - naveo je Konaković.
:mrgreen:
Ovo pokazes tzv. MZ i ljudi shvate da je problem u SDA. I evo, ljudi rijese problem, potekne med i mlijeko.. i programi.. :lol:
Treba vidjeti.
Tako je i Bakir Čoviću sve živo obećavao, pa ovaj svako mjesec dana izjavljivao "rješavamo legitimno predstavljanje do kraja godine".

Mi sada svakako ne možemo više da utičemo na razvoj događaja. Narod je birao, i tako će onda i biti. Ako stvarno bude krenulo u ispunjavanje Čovićevih želja, mislim da će koalicija brzo puknuti. Ako je kod Aprilskog paketa SDA mogla izgubiti zastupnike, kako li to tek izgleda kada imaš osam stranaka koje su se nazor ujedinile.
Pola koalicije (Nikšić, Efendić i tkd.) već sada ima SDA na umu, kako li će to tek izgledati za par mjeseci.

Moramo makar jednom vidjeti da li postoji neka dobra alternativa vladavini SDA, dati im šansu pa vidjeti kako bude U PRAKSI. Ovo je još uvijek samo puko nagađanje.
Ako se stvarno budu upozorenja ispostavila kao tačna, koalicija će po mom mišljenju brzo puknuti, a sljedi nam opet 3 decenije SDA i možemo njihovu vladavinu u BiH smatrati definitivnom. Iselit će se ostali ljudi, normalni i oni za koje je Alija kriv za rat, i to je to.
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#61595 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sehohari »

seksi_ideje wrote: 29/11/2022 23:01
guruguru95 wrote: 29/11/2022 22:53

Velikosrpski i velikohrvatski UZP separatisti (Milorad Dodik i Dragan Čović) i svi njihovi fanovi i sljedbenici su naši neprijatelji. :thumbup: :bih:
To nije bilo napisano. Bilo je sasvim jasno. A sta cemo sa onima koji su nam oteli drzavu i cak kontrolisu tuziteljstva i sudove, tako da ih se nikada ne mozemo rijesiti? Jesu li nam to uradili Velikosrbi i hrvatski separatisti?
Za boldirano: Jesu, separatisti su uzeli to. I to tokom SDP-ove vladavine 2010-14.
CrveniKuk
Posts: 2935
Joined: 22/04/2022 21:54

#61596 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by CrveniKuk »

“ Rješavanje pitanja državne imovine u skladu sa Ustavom Bosne i Hercegovine”
Ovo stoji u sporazumu. Sta kaže Ustav BiH po tom pitanju? Kome pripada državna imovina i koje titular te imovine.
“Provedba odluka Ustavnog suda Bosne i Hercegovine u vezi s knjiženjem vojne imovine”
I ovo je iz sporazuma. Sta je rekao Ustavni sud BiH po ovom pitanju?

“Provođenje svih odluka pravosudnih institucija na svim nivoima Bosne i Hercegovine, ustavnih sudova i Evropskog suda za ljudska prava, s ciljem pune zaštite svih individualnih i kolektivnih prava”
Koje su sve odluke Evropskog suda za ljudska prava?

“Reforma cjelokupnog javnog RTV sistema Bosne i Hercegovine i Federacije Bosne i Hercegovine u skladu sa Ustavom”
Šta kaže Ustav BiH i FBiH oko organizacije RTV sistema u BiH.

“Provedba svih elemenata Akcijskog programa za članstvo u NATO-u (MAP) i pravovremeno usvajanje i provođenje godišnjih programa reformi”
I ovo je iz sporazuma.

“Provedba svih elemenata Akcijskog programa za članstvo u NATO-u (MAP) i pravovremeno usvajanje i provođenje godišnjih programa reformi”

Ovo su dijelovi sporazuma. Molio bih prisutne da prokomentarisu ove dijelove.
Last edited by CrveniKuk on 29/11/2022 23:21, edited 2 times in total.
benki2
Posts: 53
Joined: 20/09/2008 20:31

#61597 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by benki2 »

Nigdje na svijetu nema koalicije od 8 partija da je uspjela, tako da nece ni ova. Tu su stranke ljevice i desnice, to nema nigdje. Izgubiti ce vrijeme pregovarajuci i u internim prepirkama. Zato vrijeme hdz i snsd furaju svoju pricu, a bosnje su ni tamo ni vamo. Volio bih da nisam u pravu, ali vrijeme ce pokazati svoje
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#61598 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by guruguru95 »

seksi_ideje wrote: 29/11/2022 23:01
guruguru95 wrote: 29/11/2022 22:53

Velikosrpski i velikohrvatski UZP separatisti (Milorad Dodik i Dragan Čović) i svi njihovi fanovi i sljedbenici su naši neprijatelji. :thumbup: :bih:
To nije bilo napisano. Bilo je sasvim jasno. A sta cemo sa onima koji su nam oteli drzavu i cak kontrolisu tuziteljstva i sudove, tako da ih se nikada ne mozemo rijesiti? Jesu li nam to uradili Velikosrbi i hrvatski separatisti?
Naravno da jesu, uz bogatu asistenciju bošnjačkih kvislinga i munafika. Sve njih u kompletu treba procesuirati i poslati na dugogodišnju robiju.

Nadam se da će nova pro BiH garnitura učiniti nešto po tom pitanju, kao i da će zaustaviti svakodnevna poskupljenja i udare na životni standard građana, a ne samo palamuditi o jebenoj SDA i utrkivati se u hvalospjevima Čoviću i Dodiku kao "nezaobilaznim faktorima" u formiranju vlasti. :thumbup: :bih:
Last edited by guruguru95 on 30/11/2022 01:31, edited 2 times in total.
laik1981
Posts: 13010
Joined: 05/12/2012 13:04

#61599 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by laik1981 »

guruguru95 wrote: 29/11/2022 22:46 Još jednom:

U posljednjoj verziji koja je danas potpisana, iz sporazuma je izbačen Briselski sporazum, a u sporazumu se pojavljuje "zaštita kolektivnih prava" i izmjene izbornog zakonodavstva koje će obuhvatiti Predsjedništvo BiH i Domove naroda:

"zaštita kolektivnih prava" - "legitimno predstavljanje", u celofanu upakovanom karanfilima :mrgreen:

Dodajte tome i Čovićevu izjavu prije par dana:

Kada smo razgovarali na nižim nivoima, a razgovarali smo sa svim političkim opcijama i unutar hrvatskog naroda kroz HNS, ali i s ostalima, ono što smo željeli, željeli smo da imamo legitimno predstavljanje i to je osnova svega, ja bih kazao, u odabiru – istakao je Čović.

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/27 ... a_bih.html

https://faktor.ba/vijest/osmorka-prista ... lju/182506

https://www.klix.ba/vijesti/bih/ovo-je- ... /221129066


I na kraju, potpuno gratis, reforma cjelokupnog RTV sistema BiH i FBiH u skladu s Ustavom. U prevodu rtv pristojba za tv kanal uzp herceg bosne na državnoj sisi.

Bravo majstori :bih:
Jedini Bosnjak koji je potpisao dokument u kojem se decidno pominje legitimno predstavljanje je Bakir Izetbegovic. Kraj price.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11030
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#61600 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Prpa.ba »

sehohari wrote: 29/11/2022 23:08 Treba vidjeti.
Tako je i Bakir Čoviću sve živo obećavao, pa ovaj svako mjesec dana izjavljivao "rješavamo legitimno predstavljanje do kraja godine".
Jest, samo sto mu nikad nije odradio javnu rehabilitaciju kao sto je to odradila ova nova nejac. Bilo je tu degutantnih koketiranja tipa "emotivnog Adila", ali nikad preko granice kojom bi SDA u ime bosnjacke politike pokupila gelere i fakturu za tudji separatizam i blokade. :-)
sehohari wrote: 29/11/2022 23:08 Mi sada svakako ne možemo više da utičemo na razvoj događaja. Narod je birao, i tako će onda i biti. Ako stvarno bude krenulo u ispunjavanje Čovićevih želja, mislim da će koalicija brzo puknuti. Ako je kod Aprilskog paketa SDA mogla izgubiti zastupnike, kako li to tek izgleda kada imaš osam stranaka koje su se nazor ujedinile.
Pola koalicije (Nikšić, Efendić i tkd.) već sada ima SDA na umu, kako li će to tek izgledati za par mjeseci.

Moramo makar jednom vidjeti da li postoji neka dobra alternativa vladavini SDA, dati im šansu pa vidjeti kako bude U PRAKSI. Ovo je još uvijek samo puko nagađanje.
Ako se stvarno budu upozorenja ispostavila kao tačna, koalicija će po mom mišljenju brzo puknuti, a sljedi nam opet 3 decenije SDA i možemo njihovu vladavinu u BiH smatrati definitivnom. Iselit će se ostali ljudi, normalni i oni za koje je Alija kriv za rat, i to je to.
Ono cega se ja bojim jeste trenutna faza prihvatanja otvorene saradnje OHr-a sa Zagrebom i Beogradom. Ako "izborni zakon" po mjeri Zagreba prezivi Ustavni sud i Komsicevu apelaciju, lako mozemo doci u situaciju gdje ce OHr moci liberalno nametati rjesenja po mjeri neprijateljskih drzava, a domaci lubrikant ce vikati "ali respiratori!", "sta cemo, lobirali su" i u sustini cemo dobiti BiH kao katolicko-pravoslavni kondomnij plus rezervat-protektorat zadeveran diplomama i porodiljskim naknadama.

To je eliminacija Bosnjaka kao politickog aktera. Nas odgovor, mislim na cijelu probosansku politiku osim DF-a, na otvorenu saradnju OHr-a i Zagreba, je trcanje ko ce prije sabrati delegate za dom naroda po nametnutom modelu, i zurna koalicija za sustinske stvari.

Ma ustvari, kad ovo ovako poslozim, mi i jesmo za pravljenja cevapa i zabavljanje Stipeta i Dragana u konobi.. naravno, ona pokatolicena trecina.. zna se sta sljeduje ostale dvije trecine, po programu.
Locked