Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
User avatar
Leverage
Posts: 9513
Joined: 27/05/2018 16:32

#63876 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Leverage »

palermo wrote: 07/12/2022 08:24
Leverage wrote: 07/12/2022 08:17
Ne legitimiraš se, u očima Srba i Hrvata u mjestima gdje oni predstavljaju većinu, kao bošnjačka stranka po tome što uzimaš bošnjačke ministarske pozicije nego po tome što za tebe dominantno glasaju Bošnjaci. Neće SDP biti, u očima takvih, ništa više multietnički ako uzme neko ministarstvo iz hrvatske ili srpske kvote ili ako nakrca izborne liste Srbima i Hrvatima. To nije pokazatelj ničega u njihovim očima osim eventualno da ih se pokušava prevariti.

Ako SDP istinski želi da ostvari ozbiljan rezultat tamo gdje Bošnjaci žive u malom broju, a Hrvati ili Srbi u znatno većem, onda mora prići tim glasačima sa pričom koju oni razumiju. Nikad se to nije desilo, a i kako bi, kad takvi poput tebe odma skaču da svako približavanje proglase izdajom i prodajom.

Kad Dino kaže da nije fer da Bošnjaci biraju Komšića (evo već četvrti mandat) to je znak opšte uzbune za izdaju. Ako SDP ikad bude želio dobiti ikakvu značajniju podršku među tim ljudima to je najmanje što treba konstatovati. Za to još uvijek nema spremnosti, što zbog straha, što zbog neslaganja sa tom logikom.
Nemoj da se ljutis, al bogami, nisi ti dva Hrvata u zivotu sreo. Neces ti nikoga pridobiti time sto udovoljavas necijim zahtjevima. Samo ce ispasti jado.

Umjesto toga bilo bi bolje da postavis principe, I onda se boris za njih. Postovanjem tih principa.
Pričaš gluposti. Bukvalno ti i onaj hakiz valjate takve nebuloze da je to mučno i čitati.

Pa to na sceni imamo već 32 godine i sad ti meni reci koliko je to SDP, ili bilo ko drugi ko se ne predstavlja ekskluzivna srpska ili hrvatska stranka, zapravo dobio glasova u sredinama gdje dominantno žive Srbi i Hrvati.

Najbolji ti je primjer Komšić, zadebelio, drži do sebe, postavio principe, bori se za njih.

Rezultat:

Široki Brijeg - 56 glasova
Čitluk - 38
Posušje - 20
Ljubuški - 66
Neum - 19, itd.

Ali treba biti uporan, još 20 godina ovakve politike i onda će svi Hrvati glasati za Komšića.
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#63877 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Dr. Kuca »

Samo je pederska agenda agresivnija od botova trojke.
Kad nema gdje onda pokusavaju vrijedjati :bih:
Novak20
Posts: 13964
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#63878 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Novak20 »

palermo wrote: 07/12/2022 08:31

Pa Komsic nije nikad prihvatio da zastupa interese samo Bosnjaka. Koliko ja znam on je clan predsjednistva iz reda hrvatskog naroda. A SDP se sprema da prihvati ulogu bosnjackih predstavnika. Samo bosnjackih...

A kako je to politika SDPa drzava ispred nacije.... ja vidim da oni ulaze u bosnjacku reprezentaciju....meni se vise cini da je politika SDP- a vlast iznad svega
Hahahahaha. Nema dalje.
palermo
Posts: 22353
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#63879 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

Leverage wrote: 07/12/2022 08:32
palermo wrote: 07/12/2022 08:24

Nemoj da se ljutis, al bogami, nisi ti dva Hrvata u zivotu sreo. Neces ti nikoga pridobiti time sto udovoljavas necijim zahtjevima. Samo ce ispasti jado.

Umjesto toga bilo bi bolje da postavis principe, I onda se boris za njih. Postovanjem tih principa.
Pričaš gluposti. Bukvalno ti i onaj hakiz valjate takve nebuloze da je to mučno i čitati.

Pa to na sceni imamo već 32 godine i sad ti meni reci koliko je to SDP, ili bilo ko drugi ko se ne predstavlja ekskluzivna srpska ili hrvatska stranka, zapravo dobio glasova u sredinama gdje dominantno žive Srbi i Hrvati.

Najbolji ti je primjer Komšić, zadebelio, drži do sebe, postavio principe, bori se za njih.

Rezultat:

Široki Brijeg - 56 glasova
Čitluk - 38
Posušje - 20
Ljubuški - 66
Neum - 19, itd.

Ali treba biti uporan, još 20 godina ovakve politike i onda će svi Hrvati glasati za Komšića.
Super.....Onda kazes, predajemo se....zajebali smo se, zajebali smo I vas....idemo se mi boriti sa nas trokutistan...tu je nasa nafaka....

Nego, jel vas u SDP- u imalo stid sto ste izdali ovih 38 ljudi u "Citluku, 56 u Sirokom brijegu....znam, znam , jebo ti 56 ljudi....AL ti ljudi su vjerovali u vas....mislili da imate principe....AL ocito da n8ste sazreli do tacke da znate sta znaci I koliko je mocno oruzje imati principe....
User avatar
Leverage
Posts: 9513
Joined: 27/05/2018 16:32

#63880 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Leverage »

Evo, ovakvi likovi kao ovaj kod nas govore da su za Europsku Uniju. Lik je očito zaglavio u prošlom ili pretprošlom vijeku, bez ikakvih naznaka da će u skorije vrijeme biti civilizacijskog upliva u njegov način razmišljanja.

To što ti nazivaš "pederska agenda", to ti se u Europskoj Uniji naziva pravo na polnu jednakost. I nikad nećeš ući tamo prije nego što to prihvatiš.
User avatar
Leverage
Posts: 9513
Joined: 27/05/2018 16:32

#63881 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Leverage »

palermo wrote: 07/12/2022 08:43
Leverage wrote: 07/12/2022 08:32
Pričaš gluposti. Bukvalno ti i onaj hakiz valjate takve nebuloze da je to mučno i čitati.

Pa to na sceni imamo već 32 godine i sad ti meni reci koliko je to SDP, ili bilo ko drugi ko se ne predstavlja ekskluzivna srpska ili hrvatska stranka, zapravo dobio glasova u sredinama gdje dominantno žive Srbi i Hrvati.

Najbolji ti je primjer Komšić, zadebelio, drži do sebe, postavio principe, bori se za njih.

Rezultat:

Široki Brijeg - 56 glasova
Čitluk - 38
Posušje - 20
Ljubuški - 66
Neum - 19, itd.

Ali treba biti uporan, još 20 godina ovakve politike i onda će svi Hrvati glasati za Komšića.
Super.....Onda kazes, predajemo se....zajebali smo se, zajebali smo I vas....idemo se mi boriti sa nas trokutistan...tu je nasa nafaka....

Nego, jel vas u SDP- u imalo stid sto ste izdali ovih 38 ljudi u "Citluku, 56 u Sirokom brijegu....znam, znam , jebo ti 56 ljudi....AL ti ljudi su vjerovali u vas....mislili da imate principe....AL ocito da n8ste sazreli do tacke da znate sta znaci I koliko je mocno oruzje imati principe....
Ne kažem ja ništa, ti si došao sa pričom kako treba žestoko s Hrvatima i oni će ti dat glas :lol:

To su glasači Željka Komšića, a ne SDP-a. Ne znam da li si upratio, ali Komšić nije član SDP-a već 10 godina.
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#63882 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Dr. Kuca »

Leverage wrote: 07/12/2022 08:46 Evo, ovakvi likovi kao ovaj kod nas govore da su za Europsku Uniju. Lik je očito zaglavio u prošlom ili pretprošlom vijeku, bez ikakvih naznaka da će u skorije vrijeme biti civilizacijskog upliva u njegov način razmišljanja.

To što ti nazivaš "pederska agenda", to ti se u Europskoj Uniji naziva pravo na polnu jednakost. I nikad nećeš ući tamo prije nego što to prihvatiš.

Hvala Bogu pa necu i nisam europejac.
User avatar
Leverage
Posts: 9513
Joined: 27/05/2018 16:32

#63883 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Leverage »

palermo wrote: 07/12/2022 08:31
dr_Evil wrote: 07/12/2022 08:24

Tvojom logikom prihvatas izjavu Covica da u predsjednistvu sjede 2 Bosnjacka clana predsjednistva, jer Komsic zastupa interese Bosnjaka.

SDP ne zastupa interese Bosnjaka nego uzima mjesta koja pripadaju Bosnjacima prema Ustavu koji je Alija potpisao, jer su Bosnjaci glasali za SDP. Odvaratno i ruzno je i meni, ali to je realnost. SDP nije nacionalna stranka jer se ne bori za jednu etniju u kojoj je etnija iznad drzave. Politika SDP-a je drzava iznad nacije.

Uh vidi vraga, po mojoj definiciji ispade SDP fasisticka stranka, braca sta napisah :D
Pa Komsic nije nikad prihvatio da zastupa interese samo Bosnjaka. Koliko ja znam on je clan predsjednistva iz reda hrvatskog naroda. A SDP se sprema da prihvati ulogu bosnjackih predstavnika. Samo bosnjackih...

A kako je to politika SDPa drzava ispred nacije.... ja vidim da oni ulaze u bosnjacku reprezentaciju....meni se vise cini da je politika SDP- a vlast iznad svega
Nije prihvatio tako što je 2014. prepustio svih 5 pozicija iz hrvatske kvote HDZ-u. To što nije prihvatio na jeziku nikom ništa ne znači.
User avatar
Leverage
Posts: 9513
Joined: 27/05/2018 16:32

#63884 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Leverage »

Dr. Kuca wrote: 07/12/2022 08:49
Leverage wrote: 07/12/2022 08:46 Evo, ovakvi likovi kao ovaj kod nas govore da su za Europsku Uniju. Lik je očito zaglavio u prošlom ili pretprošlom vijeku, bez ikakvih naznaka da će u skorije vrijeme biti civilizacijskog upliva u njegov način razmišljanja.

To što ti nazivaš "pederska agenda", to ti se u Europskoj Uniji naziva pravo na polnu jednakost. I nikad nećeš ući tamo prije nego što to prihvatiš.

Hvala Bogu pa necu i nisam europejac.
Blago nama s takvim kao ti. I onda se pitamo što smo na civilizacijskom dnu.

Odgovor je vrlo jednostavan. Zato što ovo predstavlja većinsko mišljenje.
palermo
Posts: 22353
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#63885 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

Leverage wrote: 07/12/2022 08:48
palermo wrote: 07/12/2022 08:43

Super.....Onda kazes, predajemo se....zajebali smo se, zajebali smo I vas....idemo se mi boriti sa nas trokutistan...tu je nasa nafaka....

Nego, jel vas u SDP- u imalo stid sto ste izdali ovih 38 ljudi u "Citluku, 56 u Sirokom brijegu....znam, znam , jebo ti 56 ljudi....AL ti ljudi su vjerovali u vas....mislili da imate principe....AL ocito da n8ste sazreli do tacke da znate sta znaci I koliko je mocno oruzje imati principe....
Ne kažem ja ništa, ti si došao sa pričom kako treba žestoko s Hrvatima i oni će ti dat glas :lol:

To su glasači Željka Komšića, a ne SDP-a. Ne znam da li si upratio, ali Komšić nije član SDP-a već 10 godina.
Skontao sam da si mislio na Komsica. Moja greska.

Al jos bolje. Ja koliko znam SDP je imao I vise glasova u tim sredinama od Komsica pa pitanje ostaje isto...jel vas imalo stid ostaviti te ljude...

I nista ja nisam predlagao da se ide zestoko.....ja samo mislim da je dobro imati principe....OK, nekad se moze nesto I prekrsiti...Ali ne.mozes krsiti princip koji ti je ugraden u same temelje stranke....Onda nisi ta syranka, onda si nesto drugo
User avatar
Leverage
Posts: 9513
Joined: 27/05/2018 16:32

#63886 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Leverage »

palermo wrote: 07/12/2022 08:54
Leverage wrote: 07/12/2022 08:48
Ne kažem ja ništa, ti si došao sa pričom kako treba žestoko s Hrvatima i oni će ti dat glas :lol:

To su glasači Željka Komšića, a ne SDP-a. Ne znam da li si upratio, ali Komšić nije član SDP-a već 10 godina.
Skontao sam da si mislio na Komsica. Moja greska.

Al jos bolje. Ja koliko znam SDP je imao I vise glasova u tim sredinama od Komsica pa pitanje ostaje isto...jel vas imalo stid ostaviti te ljude...

I nista ja nisam predlagao da se ide zestoko.....ja samo mislim da je dobro imati principe....OK, nekad se moze nesto I prekrsiti...Ali ne.mozes krsiti princip koji ti je ugraden u same temelje stranke....Onda nisi ta syranka, onda si nesto drugo
Principi SDP-a su opšti, vjerujem da ne bi apsolutno nikom ne bi smetali.

Stvar je u tome što kad neko u SDP-u kaže "ravnopravnost naroda" ne misli isto kao neko ko u HDZ-u kaže "ravnopravnost naroda". A SDP dobija ili ne dobija glasove upravo na tome kako tumači ravnopravnost naroda, a ne kako je deklamuje.

SDP ima dvije opcije. Ili da se drži istog kursa i u vlasti zauzima isključivo pozicije iz bošnjačke kvote, ili da promijeni kurs i proba (u značajnom broju) pridobiti glasače u mjestima gdje su Hrvati i Srbi većina.

Od priče da se traže pozicije iz hrvatske i srpske (na državnom nivou) kvote, a da se glasovi dobivaju samo tamo gdje su Bošnjaci većina - nema ništa. To nije moje mišljenje, to je realnost koju živimo 27 godina.
palermo
Posts: 22353
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#63887 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

I vi ste odlucili da sedrzite onog prvog kursa....de da mi dobijemo glasove ovdjw gdje mozemo, a ostalo, jbg....

Pa dobro, nisam ja nista drugo govorio.......samo nemojte vise govoriti da ste multietnicka stranka...I sve ok
User avatar
Login77777
Posts: 8682
Joined: 18/05/2021 09:11

#63888 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Login77777 »

………
User avatar
Styling
Posts: 12638
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#63889 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Styling »

palermo wrote: 07/12/2022 08:31
dr_Evil wrote: 07/12/2022 08:24

Tvojom logikom prihvatas izjavu Covica da u predsjednistvu sjede 2 Bosnjacka clana predsjednistva, jer Komsic zastupa interese Bosnjaka.

SDP ne zastupa interese Bosnjaka nego uzima mjesta koja pripadaju Bosnjacima prema Ustavu koji je Alija potpisao, jer su Bosnjaci glasali za SDP. Odvaratno i ruzno je i meni, ali to je realnost. SDP nije nacionalna stranka jer se ne bori za jednu etniju u kojoj je etnija iznad drzave. Politika SDP-a je drzava iznad nacije.

Uh vidi vraga, po mojoj definiciji ispade SDP fasisticka stranka, braca sta napisah :D
Pa Komsic nije nikad prihvatio da zastupa interese samo Bosnjaka. Koliko ja znam on je clan predsjednistva iz reda hrvatskog naroda. A SDP se sprema da prihvati ulogu bosnjackih predstavnika. Samo bosnjackih...

A kako je to politika SDPa drzava ispred nacije.... ja vidim da oni ulaze u bosnjacku reprezentaciju....meni se vise cini da je politika SDP- a vlast iznad svega
Ako je SDP samo Bosnjacka kako onda obasnjavas da su u RS uzeli dovoljno glasova da imaju dvojicu u NSRS, obojica Srbi, i da su u Livanjskom kantonu usli u skupstinu i bore za Dom naroda. Da nisu mozda, Bosnjackim glasovima.
User avatar
Styling
Posts: 12638
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#63890 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Styling »

Dr. Kuca wrote: 07/12/2022 08:40 Samo je pederska agenda agresivnija od botova trojke.
Kad nema gdje onda pokusavaju vrijedjati :bih:


Ti si sam od sebe oksimoron :lol: :lol:
palermo
Posts: 22353
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#63891 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

Styling wrote: 07/12/2022 09:40
palermo wrote: 07/12/2022 08:31

Pa Komsic nije nikad prihvatio da zastupa interese samo Bosnjaka. Koliko ja znam on je clan predsjednistva iz reda hrvatskog naroda. A SDP se sprema da prihvati ulogu bosnjackih predstavnika. Samo bosnjackih...

A kako je to politika SDPa drzava ispred nacije.... ja vidim da oni ulaze u bosnjacku reprezentaciju....meni se vise cini da je politika SDP- a vlast iznad svega
Ako je SDP samo Bosnjacka kako onda obasnjavas da su u RS uzeli dovoljno glasova da imaju dvojicu u NSRS, obojica Srbi, i da su u Livanjskom kantonu usli u skupstinu i bore za Dom naroda.

Da nisu mozda, Bosnjackim glasovima.
Super, zasto onda izdaju te Srbe I Hrvate ulazeci u vlast kao predstavn8ci Bosnjaka
User avatar
Styling
Posts: 12638
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#63892 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Styling »

palermo wrote: 07/12/2022 09:43
Styling wrote: 07/12/2022 09:40

Ako je SDP samo Bosnjacka kako onda obasnjavas da su u RS uzeli dovoljno glasova da imaju dvojicu u NSRS, obojica Srbi, i da su u Livanjskom kantonu usli u skupstinu i bore za Dom naroda.

Da nisu mozda, Bosnjackim glasovima.
Super, zasto onda izdaju te Srbe I Hrvate ulazeci u vlast kao predstavn8ci Bosnjaka
Oni nisu rekli da ulaze kao Bosnjacka vec kao pro-Bosanska strana. Ne znam, valjda je tebi to jedno te isto.
saale
Posts: 1398
Joined: 08/07/2008 13:39

#63893 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by saale »

Styling wrote: 07/12/2022 09:44
palermo wrote: 07/12/2022 09:43

Super, zasto onda izdaju te Srbe I Hrvate ulazeci u vlast kao predstavn8ci Bosnjaka
Oni nisu rekli da ulaze kao Bosnjacka vec kao pro-Bosanska strana. Ne znam, valjda je tebi to jedno te isto.
pro-Bosanska :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#63894 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Roccohljup »

da.... ali ih i čova i mile zovu "bošnjačka strana" i tako će ih sigurno tretirati kad se bude tal djelio. S druge strane ne znam da išta oko toga i mogu promjeniti ako već žele u vlast s njima.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#63895 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by channel10 »

Leverage wrote: 07/12/2022 07:38
channel10 wrote: 07/12/2022 06:25 Znaci ipak sve stranke koje nisu HDZ, SNSD,SDS potpadaju pod bosnjacku kvotu!

To su sve bosnjaci, bez obzira sto nisu.

Znaci ipak je osmorka ista kao i SDA. Nema razlike medju njima.
Razlika u odnosu na SDA neće se očitovati po tome koje su pozicije zauzete, nego da li se bolje radilo.
Ali se nastavilo njihovim stazama revolucije jer ste pristali na reprezentacije..nikakve razlike nema

Sljedeca je konsocijacija...
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10780
Joined: 27/04/2021 22:52

#63896 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tramvajtrojka »

et ostade mvp, odbrana i ministarstvo sigurnosti pro bih kvoti :thumbup: :thumbup:
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#63897 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Roccohljup »

jel nam izgleda ipak Sabina ide za MVP a kifla će morati jal sigurnost jal odbranu pokriti?
palermo
Posts: 22353
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#63898 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

Roccohljup wrote: 07/12/2022 10:39 jel nam izgleda ipak Sabina ide za MVP a kifla će morati jal sigurnost jal odbranu pokriti?
Vjerovatno ministarstvo sigurnosti....cisto radi kontinuiteya, Fahro , Dino.... :D Salim se, mozda ipak bude Dino najbolji ministar sigurnosti...
Trappist
Posts: 4287
Joined: 12/09/2020 08:52

#63899 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Trappist »

palermo wrote: 07/12/2022 10:43
Roccohljup wrote: 07/12/2022 10:39 jel nam izgleda ipak Sabina ide za MVP a kifla će morati jal sigurnost jal odbranu pokriti?
Vjerovatno ministarstvo sigurnosti....cisto radi kontinuiteya, Fahro , Dino.... :D Salim se, mozda ipak bude Dino najbolji ministar sigurnosti...
hoce sigurno, jer kulin ban ima toliko iskustva na tom polju :run:
palermo
Posts: 22353
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#63900 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

palermo wrote: 07/12/2022 10:43
Roccohljup wrote: 07/12/2022 10:39 jel nam izgleda ipak Sabina ide za MVP a kifla će morati jal sigurnost jal odbranu pokriti?
Vjerovatno ministarstvo sigurnosti....cisto radi kontinuiteya, Fahro , Dino.... :D Salim se, mozda ipak bude Dino najbolji ministar sigurnosti...
Edit, potpisah ispod pogresnog posta.....pardoniram Rocko
Locked