Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#47551 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Grean »



da se članstvo BiH u EU može u potpunosti isključiti.

da je u međuvremenu prazan prostor iskoristila Turska, koja je povećala svoj utjecaj u BiH i Sjevernoj Makedoniji.

da osim Turske, nekolicine lokalnih političara i njihovih pristaša, koji lično imaju koristi od haosa i nefunkcionalnih institucija, niko nije zadovoljan situacijom u BiH.


NON-PAPER
Znaci Turska im je glavni problem?












Pa ako je tako daj da im bude jos veci, da sa non paperom ide turska baza na zelenoj teritoriji.
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#47552 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by BHCluster »

sinuhe wrote: 15/04/2021 13:12
BHCluster wrote: 15/04/2021 13:11
sinuhe wrote: 13/04/2021 23:12 Nece biti da je bas tako. Komso se pojavio za najveceg mira kao covjek velikih ambicija sa nevjerovatnom podrskom. Nije glas za Komsu bio samo glas protiv Covica.
Eno ga Komso sluzeci se fake news napada EU.
O kojem je fake newsu rijec?
Vidi njega :D Citira me sa druge teme.
Komsine sitne zajebancije.

Koja druga tema kad si ovo napisao na 1896 strani?
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#47553 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Kikibombona »

daddy-kool wrote: 15/04/2021 12:52
Kikibombona wrote: 15/04/2021 12:51
Amerika i EU posalji mirovne trupe na granice novih drzava i to je to. Za njih laganica posao. Nemojmo se lagati da nesto ne moze. Sve moze. Ako budemo samo cekali da se nesto desi, sto nama ne odgovara, onda ce se desiti.

Mi smo u opasnoj situaciji jer oni koji se deklarativno zalazu za BiH demonstriraju da je normalna drzava nemoguca. Pokradose boga-oca, sve zivo unistise. Hajmo mi uraditi sto je do nas, napraviti drzavu u Sarajevu, Tuzli i Zenici, pa ce onda stranci povjerovati da je normalna BiH moguca. Ovo sada nigdje ne vodi, bastion kriminala i korupcije.
Naravno da sve može, može i drvena furuna. Mogu doći sutra vanzemaljci i insistirati na bošnjačkoj fildžan državi. Samo nije baš realno.
I ja mislim da trenutno nije realno. Medjutim, ono sto nije realno danas ne znaci da nece biti realno za 20 ili 30 godina. Raspadala su se velika carstva i velike drzave. Sta mislis da je neko tvojima sezdesetih rekao da ceste raspasti Jugoslavija, svi bi odgovorili da je to nemoguce. Tako je tada izgledalo.

Ljudi kojima je stalo do BiH konacno moraju preuzeti inicijativu i krenuti u gradnju drzave. I ja i ti znamo da ovo kurcu ne valja, da smo bastion kriminala, korupcije, nerada i neznanja. Nema drzave ni na jednom kvadratnom metru. Mora se nesto pokrenuti da cijeli svijet vidi da u BiH raste jedna pozitivna prica koja promovise zakon i pravdu, multikulturalizam i ostale evropske vrijednosti.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#47554 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Milenkov buraz »

Ma jasno je već odavno da ovo nije fake news već kada su ih uhvatili spuštenih gaća sada se Slovenci vade a ostali se prave englezi. Dakle ovo je sve samo ne fake i izmišljena vijest u cilju skretanja teme sa afere respiratori.
User avatar
sinuhe
Posts: 11457
Joined: 03/06/2011 11:33

#47555 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sinuhe »

BHCluster wrote: 15/04/2021 13:16
sinuhe wrote: 15/04/2021 13:12
BHCluster wrote: 15/04/2021 13:11

O kojem je fake newsu rijec?
Vidi njega :D Citira me sa druge teme.
Komsine sitne zajebancije.

Koja druga tema kad si ovo napisao na 1896 strani?
Aha OK. I ti citao na klixu da Slovenci nesto muljaju pa povjerovao?
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#47556 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by daddy-kool »

Kako se budemo bližili članstvu u NATO paktu, biće ovoga sve više.
User avatar
Herr Flick
Posts: 8951
Joined: 02/04/2012 13:00

#47557 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Herr Flick »

Dobro je Mile reko,bice onako kako Amerika kaze i to je to a szto se tice ovog dokumenta,to je neko Slovencima poturio da oni to salju,tipujem na Svabe
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#47558 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by BHCluster »

sinuhe wrote: 15/04/2021 13:21
BHCluster wrote: 15/04/2021 13:16
sinuhe wrote: 15/04/2021 13:12

Vidi njega :D Citira me sa druge teme.
Komsine sitne zajebancije.

Koja druga tema kad si ovo napisao na 1896 strani?
Aha OK. I ti citao na klixu da Slovenci nesto muljaju pa povjerovao?
U danasnjem dobu gdje smo prplavljni fake newsom rekoh da sta nisam preskocio?
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#47559 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Milenkov buraz »

Herr Flick wrote: 15/04/2021 13:23 Dobro je Mile reko,bice onako kako Amerika kaze i to je to a szto se tice ovog dokumenta,to je neko Slovencima poturio da oni to salju,tipujem na Svabe
Kažu da je Orban i jasno je da je ovo ona ruska linija, nemaju Švabe veze sa ovim.

P.S Interesantno će biti vidjeti šta misle o ovme i Turci jer su spomenuti u izvještaju a kobajagi eto nema nikakvog ruskog uticaja. Ma vidi se iz aviona ko je pisao. :mrgreen:
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#47560 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by BHCluster »

daddy-kool wrote: 15/04/2021 13:23 Kako se budemo bližili članstvu u NATO paktu, biće ovoga sve više.
:thumbup: Zato ona izjava ruskog ambasadora. Nemaju ovi lokalni trabanti kapaciteta za ovu igru, medjutim su ra ovog ili onog razloga saucesnici.
User avatar
sinuhe
Posts: 11457
Joined: 03/06/2011 11:33

#47561 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sinuhe »

BHCluster wrote: 15/04/2021 13:23 U danasnjem dobu gdje smo prplavljni fake newsom rekoh da sta nisam preskocio?
Sta kazes na to da Zeljko Komsic koji nije Bosnjak uvlaci Bosnjake u neku njegovu zajebanciju sa EU.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#47562 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Kikibombona »

Grean wrote: 15/04/2021 13:15


da se članstvo BiH u EU može u potpunosti isključiti.

da je u međuvremenu prazan prostor iskoristila Turska, koja je povećala svoj utjecaj u BiH i Sjevernoj Makedoniji.

da osim Turske, nekolicine lokalnih političara i njihovih pristaša, koji lično imaju koristi od haosa i nefunkcionalnih institucija, niko nije zadovoljan situacijom u BiH.


NON-PAPER
Znaci Turska im je glavni problem?












Pa ako je tako daj da im bude jos veci, da sa non paperom ide turska baza na zelenoj teritoriji.
Da li si ozbiljan, sta bi postigao sa turskom bazom osim sto bi sebi dodatno otezao poziciju?

BiH je okružena drzavama koje slijepo slusaju EU, a to su Hrvatska i Crna Gora. Jedino ako mislis da turske trupe dolaze u BiH preko Srbije na osnovu prijateljstva Vucic - Erdogan.

To je suplja prica, BiH ekonomski ne moze prezivjeti 7 dana bez EU. Ako bi nam pukli rampu skapavali bi od gladi veoma brzo. Turska je daleko, izmedju BiH i Turske je mnogo drzava.

...

Ja sam davno govorio da EU nece nikada gledati blagonaklono na erdogansku SDA koja je ideološki bliza Ankari nego Briselu.
lajkujMe
Posts: 12136
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#47563 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by lajkujMe »

Odavno sam to govorio ali niko me nije shvatao ozbiljno.
Opsesija Bosnjackog naroda da se uzda da Amerika i EU rijese i nametnu nase probleme je dovela do toga da sad te iste zemlje zagovaraju raspad BIH i Palestinizovanja Bosnjaka u geto zvani BIh i to malo h jer koliko vidim od Hercegovine nece ostati nista.

Svi koji i dalje kolutaju ocima i kazu ovo je srpsko-hrvatski spin i Slovenacki pokusaj boga zna cega.
Da znate pocela je prica, a jednom kad pocne ne mozes je zaustaviti, pogotovo ne ako si slab. Razdor unutar pro bosanakih elemenata je toliki da ne ko da se usprostavi ovom pocetku cjepanja.
Ne samo to, narod je toliko otupio na ovakva desavanja da nema 1 osobe makar ispred Slovenacke Ambasade da protestvuje.
Koliko vidim Bosnjacki narod ce prekasno i preblaho reagovati na ovo sto ae desava i izgubiti ce drzavu, sigurnost i vjerovatno na koncu svoje domove a mozda i zivote.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#47564 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by nosara »

Ovo je samo i iskljucivo pokusaj spasavanja sda u kojem ucestvuju svi kumovi i prijatelji.

Dok se vi po drustvenim mrezama koljete verbalno, ekipa uzima vagonima, podupire clanove omerte i smislja ovakve pizdarije. Medjunarodna ekipa. Ekipa bez granica.

A tu je uvijek i nasa inteligentna dijaspora da posoli. Sta ih kosta? :D
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#47565 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by LBVIEW »

Grean wrote: 15/04/2021 13:15


da se članstvo BiH u EU može u potpunosti isključiti.

da je u međuvremenu prazan prostor iskoristila Turska, koja je povećala svoj utjecaj u BiH i Sjevernoj Makedoniji.

da osim Turske, nekolicine lokalnih političara i njihovih pristaša, koji lično imaju koristi od haosa i nefunkcionalnih institucija, niko nije zadovoljan situacijom u BiH.


NON-PAPER
Znaci Turska im je glavni probl




Pa ako je tako daj da im bude jos veci, da sa non paperom ide turska baza na zelenoj teritoriji.
To i ja kazem, zamisli turske dronove koji spartaju duz granice s EU. :D
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#47566 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by meridiyan »

sinuhe wrote: 15/04/2021 13:10 Ko je rekao da su Slovenci poslali bilo kakav non paper?
Gdje ima dima ima i vatre.
Video
https://news1.mk/archives/25643

Image
User avatar
klaki
Posts: 2303
Joined: 15/02/2013 17:49
Location: 榛名山峠

#47567 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by klaki »

lajkujMe wrote: 15/04/2021 13:31 Odavno sam to govorio ali niko me nije shvatao ozbiljno.
Opsesija Bosnjackog naroda da se uzda da Amerika i EU rijese i nametnu nase probleme je dovela do toga da sad te iste zemlje zagovaraju raspad BIH i Palestinizovanja Bosnjaka u geto zvani BIh i to malo h jer koliko vidim od Hercegovine nece ostati nista.

Svi koji i dalje kolutaju ocima i kazu ovo je srpsko-hrvatski spin i Slovenacki pokusaj boga zna cega.
Da znate pocela je prica, a jednom kad pocne ne mozes je zaustaviti, pogotovo ne ako si slab. Razdor unutar pro bosanakih elemenata je toliki da ne ko da se usprostavi ovom pocetku cjepanja.
Ne samo to, narod je toliko otupio na ovakva desavanja da nema 1 osobe makar ispred Slovenacke Ambasade da protestvuje.
Koliko vidim Bosnjacki narod ce prekasno i preblaho reagovati na ovo sto ae desava i izgubiti ce drzavu, sigurnost i vjerovatno na koncu svoje domove a mozda i zivote.
Na stranu sto smo kao narod paglu, ali nemamo ni grama ponosa/casti kako ja vidim
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#47568 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by LBVIEW »

nosara wrote: 15/04/2021 13:32 Ovo je samo i iskljucivo pokusaj spasavanja sda u kojem ucestvuju svi kumovi i prijatelji.

Dok se vi po drustvenim mrezama koljete verbalno, ekipa uzima vagonima, podupire clanove omerte i smislja ovakve pizdarije. Medjunarodna ekipa. Ekipa bez granica.

A tu je uvijek i nasa inteligentna dijaspora da posoli. Sta ih kosta? :D
Ima li ista inventivnije, uvijek ista prica o "skretanj teme".
Blizanac
Posts: 722
Joined: 28/01/2005 13:02

#47569 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Blizanac »

Kikibombona wrote: 15/04/2021 12:51
Blizanac wrote: 15/04/2021 12:43 Mirne disolucije nema.
Ja bih volio kad bi neko dao konkretan plan kako to izvesti?
Amerika i EU posalji mirovne trupe na granice novih drzava i to je to. Za njih laganica posao. Nemojmo se lagati da nesto ne moze. Sve moze. Ako budemo samo cekali da se nesto desi, sto nama ne odgovara, onda ce se desiti.

Mi smo u opasnoj situaciji jer oni koji se deklarativno zalazu za BiH demonstriraju da je normalna drzava nemoguca. Pokradose boga-oca, sve zivo unistise. Hajmo mi uraditi sto je do nas, napraviti drzavu u Sarajevu, Tuzli i Zenici, pa ce onda stranci povjerovati da je normalna BiH moguca. Ovo sada nigdje ne vodi, bastion kriminala i korupcije.
Ako si čitao sa razumjevanjem, Amerika je jasno rekla da promjena granica nema.
Sukladno tome, mirne disolucije nema.
konami666
Posts: 2426
Joined: 11/05/2015 21:57

#47570 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by konami666 »

Dobra ova mapa iznad izgleda, ja mislim da bi trebalo podijeliti Bosnu i krenuti dalje. Jest da ova mapa malo Lici na Palestinu ali šta je tu je.
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#47571 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by BHCluster »

sinuhe wrote: 15/04/2021 13:28
BHCluster wrote: 15/04/2021 13:23 U danasnjem dobu gdje smo prplavljni fake newsom rekoh da sta nisam preskocio?
Sta kazes na to da Zeljko Komsic koji nije Bosnjak uvlaci Bosnjake u neku njegovu zajebanciju sa EU.
Politicari se igraju politikanstva, sta je novo? A EU je stalo do nas kao do proizvodnje chachkalica u Vijetnamu.
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#47572 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by BHCluster »

konami666 wrote: 15/04/2021 13:39 Dobra ova mapa iznad izgleda, ja mislim da bi trebalo podijeliti Bosnu i krenuti dalje. Jest da ova mapa malo Lici na Palestinu ali šta je tu je.
Naravno, a odmah nakon podijele treba krenuti u unistenje muslimana naravno iz preventivni razloga. :mrgreen:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#47573 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Kikibombona »

Blizanac wrote: 15/04/2021 13:38
Kikibombona wrote: 15/04/2021 12:51
Blizanac wrote: 15/04/2021 12:43 Mirne disolucije nema.
Ja bih volio kad bi neko dao konkretan plan kako to izvesti?
Amerika i EU posalji mirovne trupe na granice novih drzava i to je to. Za njih laganica posao. Nemojmo se lagati da nesto ne moze. Sve moze. Ako budemo samo cekali da se nesto desi, sto nama ne odgovara, onda ce se desiti.

Mi smo u opasnoj situaciji jer oni koji se deklarativno zalazu za BiH demonstriraju da je normalna drzava nemoguca. Pokradose boga-oca, sve zivo unistise. Hajmo mi uraditi sto je do nas, napraviti drzavu u Sarajevu, Tuzli i Zenici, pa ce onda stranci povjerovati da je normalna BiH moguca. Ovo sada nigdje ne vodi, bastion kriminala i korupcije.
Ako si čitao sa razumjevanjem, Amerika je jasno rekla da promjena granica nema.
Sukladno tome, mirne disolucije nema.
Naravno da nema sada. Nece biti ni u narednih 10 godina. Ali je veoma opasno da se o ovome pocelo pricati na ovaj način, da se otvorila ta mogucnost. Mi ne znamo kakvo ce raspolozenje kod svjetskih moćnika biti za 20 ili 30 godina.

Zato kazem, ne trebamo sjediti skrstenih ruku i cekati da svjetski mocnici presude da je funkcionalna i jedinstvena BiH nemoguca misija.

Hajmo se boriti protiv kriminala i korupcije, hajmo se boriti za pravo i pravdu, za kvalitetno obrazovanje, za ekonomiju, promovirati evropske vrijednosti itd.

Ako za 10 godina budemo na istom nivou kao danas, ako kriminal i korupcija budu harali Bosnom, cemu se mozemo nadati?
User avatar
sinuhe
Posts: 11457
Joined: 03/06/2011 11:33

#47574 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sinuhe »

Ne smije Komso na Ambasadu. Lakse je na EU i to zamisli preko Slovenije :D

Ali pazi kako su se sa nekog portala ogradili. Imaju oni dokument ali nista drugo ne znaju.
Budući da se radi o neslužbenom diplomatskom dokumentu namijenjenom komuniciranju različitih stavova i inicijativa bez službenog karaktera, nema ni glavu ni potpis. Došao je do Charlesa Michela mimo službene diplomatske pošte, pa se njegovo postojanje može u bilo kojem trenutku javno poreći.
Last edited by sinuhe on 15/04/2021 13:48, edited 1 time in total.
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#47575 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by meridiyan »

Dijelovi dokumenta
OVI SU NJEGOVI DIJELOVI:
- Da je Daytonski sporazum 1995. godine, kojim je okončan rat u Bosni i Hercegovini, koji je odnio više od 100 000 života, praktički prepoznao ono što je postignuto u ratu, ali ne u načelu.
- Da je u ovom trenutku teško zamisliti europske perspektive Srbije i Kosova. - da se članstvo BiH u EU može u potpunosti isključiti.
- Da je u međuvremenu prazan prostor iskoristila Turska, koja je povećala svoj utjecaj u BiH i sjevernoj Makedoniji.
- Da osim Turske, nekolicine lokalnih političara i njihovih pristaša koji osobno imaju koristi od kaosa i nefunkcionalnih institucija, nitko nije zadovoljan situacijom u BiH.
Ovdje dolazimo do ključnog dijela dokumenta - predloženih "rješenja" za gore opisane probleme.
Autori dokumenta naglasili su da Srbija, Hrvatska i Albanija trenutno imaju stabilne vlade i da su njihovi izabrani političari sposobni donositi strateške odluke, prenosi portal Necenzurisano.
PA, ŠTA ONI PREDLAŽU?
1) Ujedinjenje Kosova i Albanije. "Na Kosovu se 95 posto stanovništva želi ujediniti s izvornom albanskom nacijom. Slična je situacija i u Albaniji. Granica između Albanije (članice NATO-a) i Kosova praktički ne postoji. Srpski dio Kosova dobio bi poseban status - slijedeći primjer Južni Tirol ", navodi se u dokumentu. To je autonomna pokrajina u sjevernoj Italiji, gdje većinu stanovništva govori njemački.
2) Ujedinjenje većine teritorija Republike Srpske sa Srbijom. "Srpsko nacionalno pitanje može se u velikoj mjeri riješiti pripajanjem dijela Republike Srpske Srbiji. U ovom je slučaju Srbija spremna pristati na ujedinjenje Kosova i Albanije", navodi se u dokumentu.
3) "Hrvatsko nacionalno pitanje može se riješiti spajanjem većine hrvatskih kantona u BiH s Hrvatskom ili davanjem posebnog statusa hrvatskom dijelu BiH (po uzoru na Južni Tirol)."
4) "To bi Bošnjacima dalo neovisnu funkcionirajuću državu i preuzelo punu odgovornost za nju. Na referendumu bi ljudi odlučivali hoće li ući u EU ili u budućnost izvan EU (slijedeći primjer Turske. Za sada velika većina Bošnjaka podržava perspektiva EU i nagli porast turskog utjecaja i radikalnog islama, situacija bi se mogla drastično pogoršati tijekom sljedećeg desetljeća. "
Locked