Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
mishic
Posts: 6242
Joined: 28/04/2011 16:29

#53676 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by mishic »

Na kraju da stranka odavno nije DJL u vlasništvu direktorice UKC-a Bakira bi uklonili radi dobrobiti i stranke i naroda i Države.
User avatar
Kiki_Musampa
Posts: 1603
Joined: 11/06/2011 07:36

#53677 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Kiki_Musampa »

Kolinda wrote: 12/05/2022 22:25
Kiki_Musampa wrote: 12/05/2022 22:17 Pitanje za Kolindu,al ozbiljno?
Sobzirom na ovo zatezanje konopaca do pucanja, da slučajno opet pukne, shvata li da će 60% postati brzo 70-80%,jer ovi ne mogu nigdje pobjeći?

Ps:dajte hr državljanstvo svakom ko glasa za Čovketa,hem ćete ga imati doživotno za predsjednika,hem će broj hrvata brzo narasti :sax:
Samo jedno pitanje, tipkaš li iz BiH?
Naravno,inače bi me bolila ona stvar da se svi pokoljete 8-)
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#53678 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Kolinda »

Kiki_Musampa wrote: 12/05/2022 22:36
Kolinda wrote: 12/05/2022 22:25

Samo jedno pitanje, tipkaš li iz BiH?
Naravno,inače bi me bolila ona stvar da se svi pokoljete 8-)
Kako onda sine lupaš te brojke, kakvih 60-70-80? Eto ti misliš da bi mene netko potjerao iz moje BiH, gdje, kako, na koji način? Pojasni der mi....
User avatar
Kiki_Musampa
Posts: 1603
Joined: 11/06/2011 07:36

#53679 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Kiki_Musampa »

Ne bi te niko otjerao. Trebao bi biti žešći retard da imaš EU putovnicu,700km granice EU koju možeš preći,a da ostaneš tamo gdje se ratuje. Razumiješ li sad?
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#53680 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Kolinda »

Kiki_Musampa wrote: 12/05/2022 22:53 Ne bi te niko otjerao. Trebao bi biti žešći retard da imaš EU putovnicu,700km granice EU koju možeš preći,a da ostaneš tamo gdje se ratuje. Razumiješ li sad?
Naravno da ne razumijem....prošao sam jedan rat pa nigdje nisam išao niti itko moj....a priče o ratu ako želiš nastaviti otvori temu pa si tamo nađi sugovornike....
User avatar
Kiki_Musampa
Posts: 1603
Joined: 11/06/2011 07:36

#53681 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Kiki_Musampa »

Kolinda wrote: 12/05/2022 22:56
Kiki_Musampa wrote: 12/05/2022 22:53 Ne bi te niko otjerao. Trebao bi biti žešći retard da imaš EU putovnicu,700km granice EU koju možeš preći,a da ostaneš tamo gdje se ratuje. Razumiješ li sad?
Naravno da ne razumijem....prošao sam jedan rat pa nigdje nisam išao niti itko moj....a priče o ratu ako želiš nastaviti otvori temu pa si tamo nađi sugovornike....
Pa ne znam čemu onda podpitanja,to si nakon prvog pitanja mogao napisati.
HD_2015
Posts: 930
Joined: 27/08/2015 12:54

#53682 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by HD_2015 »

arman1 wrote: 12/05/2022 21:44
Kolinda wrote: 12/05/2022 21:33

Da ti ne bi bilo puno za nabiti :mrgreen:
Pa važan je motiv.
Što se Komše tiće vidio sam ga kad zagusti, 94. je s momkom iz naše čete izvlačio babu kod mosta na malti. Snajper(četnički) joj propucao obje noge. Dok smo mi pokrivali njih dvojica su je vukli. U jednom momentu metak je pogodio (okrznuo) šljem jaranu mi i komirao ga momentalno.
Komšo nije bio čkapi nego je izvukao babu i vratio se po našeg. Tad je bio zamjenik komandanta bataljona Enisa Srne.
Komšić je pokazao da je heroj i u miru, za razliku od Riđobradog, koji kad god zagusti u svojim mislima se skriva u trezor. Pogotovo će ostati u pamćenju Komšićeva državnička podrška Ukrajini.
HD_2015
Posts: 930
Joined: 27/08/2015 12:54

#53683 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by HD_2015 »

mishic wrote: 12/05/2022 22:20 Dodikovi domaćini u Briselu precizno su pojasnili gdje je izvor tračka nade koja hrabri Dodika da nastavi sa svojim antiustavnim i antidržavnim djelovanjem. Dosluh koji pojedini činovnici iz Brisela imaju sa njim omogučio je i ovo namještanje slanja Tegeltije u njujork i Dodikov odlazak u Brisel gdje i dalje pravi budalama sve redom oko sebe pričajući jedno a eadeći sasvim drugo. Nakratko se činilo da će situacija u Ukrajini uozbiljiti Zapad, da će Putler riješiti neke višedecenijske ozbiljne pukotine naročito u EU ali je sada već potpuno jasno da su to uzaludna očekivanja.

Putin, Orban, Vučić i Dodik su ključni igraći jednog još šireg tima koji sinhronizovano djeluje uz dosluh jednog broja činovnika EU a to djelovanje temelji se se na finansijskom interesu i najtežim oblicima kriminala koji iz godine u godinu, kako vidimo raste. Signali koje od činovnika EU prima ova četvorka signaliziraju na pukotine i nesporazume u EU koje oni onda koriste kako za domaću upotrebu tako i za sinhroniziran nastup suprotan onome na kojem stoji demokratska večina u EU. Na kraju se sve svodi na to da mir i sigurnost postaju sve upitniji a da ključne iskre koje ih ugrožavaju dolaze iz Brisela i evropskih prijestonica. Privid visoke suglasnosti Zapada i zemalja EU koji je nakratko bljesnuo vezano za Ukrajinu brzo je nestao i pokazalo se pravo lice "stare dame" koja nikako da shvati da nesloga koja vlada među njenim članicama nije samo preskupa nego je i vrlo opasna.

Opasna po mir i sigurnost čija ugroženost je evidentna i sve veća i ovo sa Ukrajinom bi moglo postati tek zagrijavanje pred daleko veću havariju koja prijeti čitavoj Evropi ali i miru u svijetu. Tolerisanje ovih disidentskih desničarsko-fašističkih politika i pozitivni signali koji im se šalju iz Brisela i drugih centara moći EU ohrabrili su Putina a ti isti centri ohrabruju i one koji po svemu slijede Putina. Ukrajina kao lekcija očito nije dovoljna!
Možda i bolje. Najgore bi bilo za nas da su Srbi na istoj strani sa SAD i UK. Amerika bi rado nas pustila niz vodu, a da pridobije srbiju. Ovako par stotina javelina, stingera i čekamo svoju priliku za obnovu Republike BiH:
https://www.klix.ba/vijesti/bih/masovic ... /220421043
Razgovarali smo o sistemima koji su danas ključni u protuzračnoj i protuoklopnoj odbrani,
User avatar
Sanjarko
Posts: 23235
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#53684 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Sanjarko »

Kolinda wrote: 12/05/2022 21:56
Sanjarko wrote: 12/05/2022 21:51 ja provokatora, zgadi forum :-)
Dali bi htio da ti prepričam djelovanje Marija Karamatića za vrijeme rata u BiH? Kako je taj četnike ganjao....
Koga to zanima?
Mene ne, rat je završio prije 27 godina....
standardna tvoja trolovska, covjek fino rece da kukavica Komsic nije bio u ratu, cetnike nije spomenuo, i da je bolji on, nego Bakir krado, Mile Ronhil, ratni i post ratni profiter i hostapler, i Dragan isto sve navedeno kao Bakir i Mile jos pri tom grobar Sokola, Aluminija pa i Hrvata u Bosni, jos za prisilan rad koristio logorase

ali nastavi, trajlabe, trajlabe bacati upise
User avatar
Sanjarko
Posts: 23235
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#53685 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Sanjarko »

Kiki_Musampa wrote: 12/05/2022 22:53 Ne bi te niko otjerao. Trebao bi biti žešći retard da imaš EU putovnicu,700km granice EU koju možeš preći,a da ostaneš tamo gdje se ratuje. Razumiješ li sad?
neznaju koliko bi sranje nastalo
User avatar
jasib
Posts: 1180
Joined: 25/08/2013 09:12

#53686 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by jasib »

Jedno hipotetičko pitanje:

Ako bi neka lokalna zajednica u BiH, npr. Istočni Stari Grad, ili npr. Istočno Goražde, itd. na referendumu sa 100% ZA izglasala promjenu entitetske pripadnosti iz RS u FBiH, bi li takav referendum imao pravno obavezujuću snagu, obzirom na Ustave i Daytonski ugovor?

Slično pitanje je i za HDZ-ov prijedlog za novo institucionalno i teritorijalno reorganizovanje BiH.

Image
https://www.klix.ba/vijesti/bih/colak-i ... /220513010
HD_2015
Posts: 930
Joined: 27/08/2015 12:54

#53687 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by HD_2015 »

Kolinda wrote: 12/05/2022 21:56
Sanjarko wrote: 12/05/2022 21:51 ja provokatora, zgadi forum :-)
Dali bi htio da ti prepričam djelovanje Marija Karamatića za vrijeme rata u BiH? Kako je taj četnike ganjao....
Koga to zanima?
Mene ne, rat je završio prije 27 godina....
Nije završio. Samo je promijenio oblik:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#53688 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by skafiskafsnjak »

HD_2015 wrote: 13/05/2022 08:54
Kolinda wrote: 12/05/2022 21:56

Dali bi htio da ti prepričam djelovanje Marija Karamatića za vrijeme rata u BiH? Kako je taj četnike ganjao....
Koga to zanima?
Mene ne, rat je završio prije 27 godina....
Nije završio. Samo je promijenio oblik:
Cilj je isti....
plavi_E
Posts: 6470
Joined: 18/10/2021 19:47

#53689 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

Čolak: Izvjesno je dostavljanje prijedloga za novo teritorijalno reorganiziranje BiH

Napokon smo saznali stvarni cilj koj se krio iza ovog cirkusa oko IZ. Ako HDZ pokrene reorganizaciju moglo bi im se desiti da na kraju oni budu najnezadovoljniji sa tom reorganizacijom. Borba protiv ruskih trojanski konja bi mogla biti nemilosrdna.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#53690 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by skafiskafsnjak »

plavi_E wrote: 13/05/2022 09:11 Čolak: Izvjesno je dostavljanje prijedloga za novo teritorijalno reorganiziranje BiH

Napokon smo saznali stvarni cilj koj se krio iza ovog cirkusa oko IZ. Ako HDZ pokrene reorganizaciju moglo bi im se desiti da na kraju oni budu najnezadovoljniji sa tom reorganizacijom. Borba protiv ruskih trojanski konja bi mogla biti nemilosrdna.
Koje su to hinje usrane... Sve se radi da se drzava destabilizuje i dijeli, a puna im usta Ustava i Dejtona....
plavi_E
Posts: 6470
Joined: 18/10/2021 19:47

#53691 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

Umislili da su pametni a pushe na sve strane. Najveci uspujeh im je podkupit nizerazredne EU funkcionere i Fahru i Konakovica.
:D
plavi_E
Posts: 6470
Joined: 18/10/2021 19:47

#53692 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

Principijelno ne treba biti protiv teritorijalne reorganizacije BiH. Mnogo je "teritorijalne nepravde" napravljeno u Dejtonu. Pogotovo prema Bosnjacima. Ako bi HDZ pokrenuo pitanje reorganizacije moglo bi se to iskoristiti da napokon 55-60% stanovnistva ima politicku kontrolu i nad toliko teritorije BiH. A sve u cilju suzbijanja ruskog karcinomnog uticaja u regionu.
User avatar
jasib
Posts: 1180
Joined: 25/08/2013 09:12

#53693 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by jasib »

plavi_E wrote: 13/05/2022 09:37 Principijelno ne treba biti protiv teritorijalne reorganizacije BiH. Mnogo je "teritorijalne nepravde" napravljeno u Dejtonu. Pogotovo prema Bosnjacima. Ako bi HDZ pokrenuo pitanje reorganizacije moglo bi se to iskoristiti da napokon 55-60% stanovnistva ima politicku kontrolu i nad toliko teritorije BiH. A sve u cilju suzbijanja ruskog karcinomnog uticaja u regionu.
jasib wrote: 13/05/2022 08:42 Ako bi neka lokalna zajednica u BiH, npr. Istočni Stari Grad, ili npr. Istočno Goražde, itd. na referendumu sa 100% ZA izglasala promjenu entitetske pripadnosti iz RS u FBiH, bi li takav referendum imao pravno obavezujuću snagu, obzirom na Ustave i Daytonski ugovor?

Slično pitanje je i za HDZ-ov prijedlog za novo institucionalno i teritorijalno reorganizovanje BiH.
plavi_E
Posts: 6470
Joined: 18/10/2021 19:47

#53694 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

Ovo sto HDZ predlaze je promjena Dejtona. Prakticno Dejton vise ne bi vazio. Zbog toga ne treba pricipijelno biti protiv reorganizacije.
User avatar
Gandalf
Posts: 10936
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#53695 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Gandalf »

HD_2015 wrote: 13/05/2022 08:54
Kolinda wrote: 12/05/2022 21:56

Dali bi htio da ti prepričam djelovanje Marija Karamatića za vrijeme rata u BiH? Kako je taj četnike ganjao....
Koga to zanima?
Mene ne, rat je završio prije 27 godina....
Nije završio. Samo je promijenio oblik:
Taj snimak nije konstitutivan, a youtube je poznati suporter velikobošnjačkog hegemonizma i unitarizma











:lol:
User avatar
Gandalf
Posts: 10936
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#53696 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Gandalf »

Onako laički pitam da li je po Deytonu dozvoljeno bezrazložno blokirati institucije Bosne o Hercegovine i podsticati separatizam u svakom mogućem obliku i formi :?:
User avatar
Login77777
Posts: 8643
Joined: 18/05/2021 09:11

#53697 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Login77777 »

skafiskafsnjak wrote: 13/05/2022 09:12
plavi_E wrote: 13/05/2022 09:11 Čolak: Izvjesno je dostavljanje prijedloga za novo teritorijalno reorganiziranje BiH

Napokon smo saznali stvarni cilj koj se krio iza ovog cirkusa oko IZ. Ako HDZ pokrene reorganizaciju moglo bi im se desiti da na kraju oni budu najnezadovoljniji sa tom reorganizacijom. Borba protiv ruskih trojanski konja bi mogla biti nemilosrdna.
Koje su to hinje usrane... Sve se radi da se drzava destabilizuje i dijeli, a puna im usta Ustava i Dejtona....
Treba im reci, treci entitet oke. Ali samo ona tri, cetri grada gdje oni zive tipa Siroki Brijeg itd. Ali naravno pod uslovom da se svaki entitet sam financira i da nema imena i zastave po jednom narodu.
Nista ono sto oni misle tipa Vitez, Bugojno itd gdje su vecina Bosnjaci i pro BiH stanovnistvo.
Ako im je malo teritorije neka se dogovore s Veprom jel moze sta iz manjeg entiteta. :mrgreen:
Ali to pod uslovom da pitanja sto se tice drzave, poput Nato pitanje, EU itd se odlucuje vecinski u Parlamentu.
Iste sekunde bi odustali. :mrgreen:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#53698 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by skafiskafsnjak »

Login77777 wrote: 13/05/2022 11:25
skafiskafsnjak wrote: 13/05/2022 09:12

Koje su to hinje usrane... Sve se radi da se drzava destabilizuje i dijeli, a puna im usta Ustava i Dejtona....
Treba im reci, treci entitet oke. Ali samo ona tri, cetri grada gdje oni zive tipa Siroki Brijeg itd. Ali naravno pod uslovom da se svaki entitet sam financira i da nema imena i zastave po jednom narodu.
Nista ono sto oni misle tipa Vitez, Bugojno itd gdje su vecina Bosnjaci i pro BiH stanovnistvo.
Ako im je malo teritorije neka se dogovore s Veprom jel moze sta iz manjeg entiteta. :mrgreen:
Ali to pod uslovom da pitanja sto se tice drzave, poput Nato pitanje, EU itd se odlucuje vecinski u Parlamentu.
Iste sekunde bi odustali. :mrgreen:
Gospoda je zacrtala hidrocentrale...do Ivan Sedla :lol:
Konjic i Jablanicu zacrtali.... Nema 5% Hrvata tamo
User avatar
Login77777
Posts: 8643
Joined: 18/05/2021 09:11

#53699 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Login77777 »

skafiskafsnjak wrote: 13/05/2022 11:28
Login77777 wrote: 13/05/2022 11:25
Treba im reci, treci entitet oke. Ali samo ona tri, cetri grada gdje oni zive tipa Siroki Brijeg itd. Ali naravno pod uslovom da se svaki entitet sam financira i da nema imena i zastave po jednom narodu.
Nista ono sto oni misle tipa Vitez, Bugojno itd gdje su vecina Bosnjaci i pro BiH stanovnistvo.
Ako im je malo teritorije neka se dogovore s Veprom jel moze sta iz manjeg entiteta. :mrgreen:
Ali to pod uslovom da pitanja sto se tice drzave, poput Nato pitanje, EU itd se odlucuje vecinski u Parlamentu.
Iste sekunde bi odustali. :mrgreen:
Gospoda je zacrtala hidrocentrale...do Ivan Sedla :lol:
Konjic i Jablanicu zacrtali.... Nema 5% Hrvata tamo
Mogu oni crtati sta hoce ali zna se gdje zive. :mrgreen:
Ali stvarno bi im to ponudio da vidimo reakciju. :mrgreen:
Znaci ta tri, cetri grada i moraju se sami financirati. Bez mogucnost odcepljenja. I neka tu pokazu koliko su napredni. Znaci tu nema Bosnjaka tako da nema izgovora za nista. Sve je u njihovim rukama. Putevi, bolnice itd. Nema onda s parama Bosnjaka praviti puteve i sanirati dugove bolnica.
Ali zato jedan Predsjednik BiH koji se bira sa cijele BiH, odluke na drzavnom nivou idu vecinom Parlamenta. Vitalni samo moguce na odredjene stvari tipa ako vecina hoce da ukine jedan od tri sluzbena jezika itd. A ne porez na kladionice da bude vitalni.
Tako da svako svoj entitet/kanton moze urediti kako hoce i da tu bira svoje predstavnike i nema izgovora.
I naravno svaki narod salje u Parlament predstavnika koliko ga ima u BiH.
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#53700 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Truba »

Gandalf wrote: 13/05/2022 10:59 Onako laički pitam da li je po Deytonu dozvoljeno bezrazložno blokirati institucije Bosne o Hercegovine i podsticati separatizam u svakom mogućem obliku i formi :?:
jaro dragi blokiranje je sasvim demokratska poluga u svim društvima
pa sjetite se koliko belgiji treba da formira vlast
pa 5768 obaranja vlada u italiji

takav nam je politički sustav da možeš osvojiti vlast a ne sudjelovati u njoj i blokirati
također možeš i sudjelovati u vlasti i ne činiti ništa i opet osvojiti izbore
Locked