Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
Anquilla
Posts: 2391
Joined: 25/04/2016 19:31

#63801 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Anquilla »

Hakiz wrote: 06/12/2022 21:55 To kada SDA kaže.

Kada SDP, NiP, NS... to kažu, to nije isto. Suprotno je. Treba to drugačije tumačiti, ne može doslovno...
Pa ne znam da je to rekao Nikšić, Konaković ili Forto.
Štaviše, podržavam Sabinu, treba suprotno od ovog Bakirovog stava - prvo građani, pa sve ostalo :)
User avatar
Leverage
Posts: 9484
Joined: 27/05/2018 16:32

#63802 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Leverage »

Anquilla wrote: 06/12/2022 21:57
Hakiz wrote: 06/12/2022 21:55 To kada SDA kaže.

Kada SDP, NiP, NS... to kažu, to nije isto. Suprotno je. Treba to drugačije tumačiti, ne može doslovno...
Pa ne znam da je to rekao Nikšić, Konaković ili Forto.
Štaviše, podržavam Sabinu, treba suprotno od ovog Bakirovog stava - prvo građani, pa sve ostalo :)
Kako je konkretno u interesu građana da umjesto Čavare tu sjedi neki drugi HDZ-ovac?

Kako je suprotno interesima građana da se radi ovog pitanja ugrozi koalicija, mislim da je jasno svima.
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#63803 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Dr. Kuca »

Znaci i u nipu, i sdpu se zavrsavaju stvari na asimov nacin?
User avatar
Leverage
Posts: 9484
Joined: 27/05/2018 16:32

#63804 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Leverage »

Dr. Kuca wrote: 06/12/2022 22:01 Znaci i u nipu, i sdpu se zavrsavaju stvari na asimov nacin?
Šta je nezakonito u političkoj odluci da se glasa za Čavaru?

Poređenje je zlonamjerno i netačno.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#63805 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by channel10 »

Dr. Kuca wrote: 06/12/2022 22:01 Znaci i u nipu, i sdpu se zavrsavaju stvari na asimov nacin?
U svakoj stranci se tako zavrsavaju. Sve su klasicne kriminalne organizacije. Kod svih je manje vise isto, a kao niko nije kao ovaj drugi :mrgreen:
Hakiz
Posts: 39974
Joined: 30/07/2015 20:01

#63806 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hakiz »

Anquilla wrote: 06/12/2022 21:57
Hakiz wrote: 06/12/2022 21:55 To kada SDA kaže.

Kada SDP, NiP, NS... to kažu, to nije isto. Suprotno je. Treba to drugačije tumačiti, ne može doslovno...
Pa ne znam da je to rekao Nikšić, Konaković ili Forto.
Štaviše, podržavam Sabinu, treba suprotno od ovog Bakirovog stava - prvo građani, pa sve ostalo :)
Kada SDA trenira stranačku stogoću, to je za osudu.

Trening strogoće drugih stranaka je za pohvalu.

Samo, još niko nije potvrdio da je NS naredio kako se mora glasati. Čak je i Peđu se moralo tjerati kako kaže na Mreži večeras, ni osmorka nije imala naredbu. Znači, nije bilo instrukcije, svako je glasao po savjesti.

I sada je napadati je smiješno.
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#63807 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Dr. Kuca »

Leverage wrote: 06/12/2022 22:02
Dr. Kuca wrote: 06/12/2022 22:01 Znaci i u nipu, i sdpu se zavrsavaju stvari na asimov nacin?
Šta je nezakonito u političkoj odluci da se glasa za Čavaru?

Poređenje je zlonamjerno i netačno.
Pa zavrsavaju se glasovi. Dosao da mu kazu kako ce se glasat, a evo nip ovog nekog izbacio iz stranke.
Znaci, kad asim to radi je kriminal, kad kilfici i niksici rade onda je to stranacka ustrojenost?
User avatar
tandmand
Posts: 5652
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#63808 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tandmand »

Leverage wrote: 06/12/2022 21:35
Student_u_Ostavci wrote: 06/12/2022 21:32

Pa jer su Ameri i EU protiv tog Marinka koliko znam, čuj zašto bi to iko tražio. Želite li Ameriku i EU ili želite crne liste, Iran, Rusiju, sankcije? :lol:
Vi ste se toliko zapetljali u tu priče da više ni sami ne znate kako napisati nešto a da nije kontradiktorno sa onim što ste napisali prije dva minuta.
Ne znaš dobro, vjeruješ ispraznim ambasadorskim saopštenjima.

Ni SAD-u ni EU niti bilo kome nije bitno da li će tu biti Čavara ili ne. Instrukcija je jasna, mičite SDA iz vlasti.

I evo, mičemo vas.
ako je to tako onda bi i Kordić mogao biti TU
Hakiz
Posts: 39974
Joined: 30/07/2015 20:01

#63809 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hakiz »

tandmand wrote: 06/12/2022 22:09
Leverage wrote: 06/12/2022 21:35
Ne znaš dobro, vjeruješ ispraznim ambasadorskim saopštenjima.

Ni SAD-u ni EU niti bilo kome nije bitno da li će tu biti Čavara ili ne. Instrukcija je jasna, mičite SDA iz vlasti.

I evo, mičemo vas.
ako je to tako onda bi i Kordić mogao biti TU
Misliš U vlasti?
seksi_ideje
Posts: 1079
Joined: 29/07/2022 15:43

#63810 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by seksi_ideje »

Kakve gluposti se ovdje pisu oko Sabine i NS.

Naravno da ce u NS glasati da li su za ulazak u vlast ili ne. To cesto rade demokratske stranke sirom Evrope prije ulazak u novu vlast.
I neki bi se morali naviknuti da ni u jednoj stranci ne postoji samo jedan stav. Zvanicni stav je jednostavno ono sto se zastupa u parlamentu ili skupstini.

Sabina ne "solira". Zena je bila najglasnija oko Vojina i iskreno sam ocekivao od njega zescu reakciju, ali gle: kad je Sabina digla glas sljedeci dana su se svi dobro pozabavili oko toga za koga ce on glasati, daleko vise nego prije.

Nece Sabina nista sabotirati, niti ce NS izaci iz koalicije. Odluka je pala, NS ce biti dio koalicije i tako ce se raditi.
Last edited by seksi_ideje on 06/12/2022 22:12, edited 1 time in total.
Anquilla
Posts: 2391
Joined: 25/04/2016 19:31

#63811 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Anquilla »

Leverage wrote: 06/12/2022 22:00
Anquilla wrote: 06/12/2022 21:57

Pa ne znam da je to rekao Nikšić, Konaković ili Forto.
Štaviše, podržavam Sabinu, treba suprotno od ovog Bakirovog stava - prvo građani, pa sve ostalo :)
Kako je konkretno u interesu građana da umjesto Čavare tu sjedi neki drugi HDZ-ovac?

Kako je suprotno interesima građana da se radi ovog pitanja ugrozi koalicija, mislim da je jasno svima.
Ako će se koalicija ugroziti jer je jedna ruka bila protiv lika sa američke crne liste, jbg...

Izbjegavam konkretnije komentarisati koaliciju koja još nije formirala vladu, ali se nadam da je nešto dobijeno za te glasove za Marinka, umjesto nekog drugog HDZ-ovca koji bar nije bio jedna od kočnica u proteklom periodu, ili bar nije tako pogan na jeziku.
Trenutno imam razloga za optimizam, ne hvalim poteze, ne kudim poteze...

Moje quotani post se uopšte nije konkreno odnosio na Sabinu, nego generalno da bih stav da je stranka važnija od građana zamjerila i NS i SDP-u kao što zamjeram SDA.
Anquilla
Posts: 2391
Joined: 25/04/2016 19:31

#63812 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Anquilla »

Hakiz wrote: 06/12/2022 22:05
Anquilla wrote: 06/12/2022 21:57

Pa ne znam da je to rekao Nikšić, Konaković ili Forto.
Štaviše, podržavam Sabinu, treba suprotno od ovog Bakirovog stava - prvo građani, pa sve ostalo :)
Kada SDA trenira stranačku stogoću, to je za osudu.

Trening strogoće drugih stranaka je za pohvalu.

Samo, još niko nije potvrdio da je NS naredio kako se mora glasati. Čak je i Peđu se moralo tjerati kako kaže na Mreži večeras, ni osmorka nije imala naredbu. Znači, nije bilo instrukcije, svako je glasao po savjesti.

I sada je napadati je smiješno.
Ko hvali treniranje strogoće?
User avatar
tandmand
Posts: 5652
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#63813 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tandmand »

Hakiz wrote: 06/12/2022 22:10
tandmand wrote: 06/12/2022 22:09

ako je to tako onda bi i Kordić mogao biti TU
Misliš U vlasti?
Ako crne liste nisu bitne, ako nije bitno s kim si u vlasti .. već samo da se istjera SDA (što i jesu zaslužili), teoretski oni bi progutali da im je umjesto Čavare Čović podmetnuo Kordića
Hakiz
Posts: 39974
Joined: 30/07/2015 20:01

#63814 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hakiz »

tandmand wrote: 06/12/2022 22:15
Hakiz wrote: 06/12/2022 22:10

Misliš U vlasti?
Ako crne liste nisu bitne, ako nije bitno s kim si u vlasti .. već samo da se istjera SDA (što i jesu zaslužili), teoretski oni bi progutali da im je umjesto Čavare Čović podmetnuo Kordića
Pa da, to je tako.
User avatar
Leverage
Posts: 9484
Joined: 27/05/2018 16:32

#63815 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Leverage »

Pa ako je već poganog jezika, bolje da sjedi na mjestu gdje ga niko neće ni čuti, što objektivno jest kolegij predstavničkog doma, nego da bude u izvršnoj vlasti gdje bi svako malo bio u fokusu.

HDZ-u je očito bilo bitno da ga smjesti tu i to uopšte ne može biti razlog da se zateže. Puno važnije stvari nas čekaju.
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#63816 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by meridiyan »

Styling wrote: 06/12/2022 21:54
channel10 wrote: 06/12/2022 21:50
Ma nije bitno ko je.

Takvih koliko hoces ima i imam osjecaj da sve stranke umjesto da gledaju da osvoje sto vise regularnih mandata, njima je prvo na.pameti da osvajaju ove kompenzacijske ili kako se vec zovu.
Ne bi bilo lose, ko je bolje upucen da nam ovdje izbaci koja je stranka i koliko osvojila tih mandata ljudi za koje nije niko glasao, a prosli su.
Pa da.se.onda uporedi broj regularnih sa brojem tih drugih mandata.
Evo ti pa čitaj sam

https://www.izbori.ba/Rezultati_izbora/ ... /4/0/0/0/0

Znaš li ti uopšte za šta služe ti kompenzacijski mandati i kako se dobijaju?
https://hayat.ba/sta-su-kompenzacijski- ... ju/777301/
Hakiz
Posts: 39974
Joined: 30/07/2015 20:01

#63817 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hakiz »

Anquilla wrote: 06/12/2022 22:12
Hakiz wrote: 06/12/2022 22:05

Kada SDA trenira stranačku stogoću, to je za osudu.

Trening strogoće drugih stranaka je za pohvalu.

Samo, još niko nije potvrdio da je NS naredio kako se mora glasati. Čak je i Peđu se moralo tjerati kako kaže na Mreži večeras, ni osmorka nije imala naredbu. Znači, nije bilo instrukcije, svako je glasao po savjesti.

I sada je napadati je smiješno.
Ko hvali treniranje strogoće?
Svako ko kritikuje Sabinino (ne)glasanje.
User avatar
Leverage
Posts: 9484
Joined: 27/05/2018 16:32

#63818 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Leverage »

Hakiz wrote: 06/12/2022 22:15
tandmand wrote: 06/12/2022 22:15

Ako crne liste nisu bitne, ako nije bitno s kim si u vlasti .. već samo da se istjera SDA (što i jesu zaslužili), teoretski oni bi progutali da im je umjesto Čavare Čović podmetnuo Kordića
Pa da, to je tako.
Pravite se budale obojica. Kordić je osuđeni ratni zločinac.
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#63819 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by guruguru95 »

Dr. Kuca wrote: 06/12/2022 22:09
Leverage wrote: 06/12/2022 22:02
Šta je nezakonito u političkoj odluci da se glasa za Čavaru?

Poređenje je zlonamjerno i netačno.
Pa zavrsavaju se glasovi. Dosao da mu kazu kako ce se glasat, a evo nip ovog nekog izbacio iz stranke.
Znaci, kad asim to radi je kriminal, kad kilfici i niksici rade onda je to stranacka ustrojenost?
Stranačka ustrojenost i odgovorno koaliciono ponašanje. :mrgreen: :lol:

:run:
User avatar
Leverage
Posts: 9484
Joined: 27/05/2018 16:32

#63820 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Leverage »

Dr. Kuca wrote: 06/12/2022 22:09
Leverage wrote: 06/12/2022 22:02
Šta je nezakonito u političkoj odluci da se glasa za Čavaru?

Poređenje je zlonamjerno i netačno.
Pa zavrsavaju se glasovi. Dosao da mu kazu kako ce se glasat, a evo nip ovog nekog izbacio iz stranke.
Znaci, kad asim to radi je kriminal, kad kilfici i niksici rade onda je to stranacka ustrojenost?
Kakva hrpa gluposti.

Stranačka disciplina nije završavanje glasova. To se podrazumijeva u svakoj normalnoj stranci. Nisu predstavnici Trojke išli okolo i kupovali tuđe ruke.

Ti si politički nepismen.
Anquilla
Posts: 2391
Joined: 25/04/2016 19:31

#63821 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Anquilla »

Leverage wrote: 06/12/2022 22:16 Pa ako je već poganog jezika, bolje da sjedi na mjestu gdje ga niko neće ni čuti, što objektivno jest kolegij predstavničkog doma, nego da bude u izvršnoj vlasti gdje bi svako malo bio u fokusu.

HDZ-u je očito bilo bitno da ga smjesti tu i to uopšte ne može biti razlog da se zateže. Puno važnije stvari nas čekaju.
Političari trebaju biti pragmatični.
Ne bi ni tebi bilo svejedno glasati za njega, kao ni meni, kao nikom u Osmorci. Da je ovisilo bukvalno od tog jednog glasa, i Sabina bi bila ZA, jer zna da se radi na većim i važnijim stvarima.
Jednostavno je imala privilegiju da ne ovisi od njenog glasa, pa je glasala kako bih i ja u njenoj situaciji, vjerovatno i ti.

Samo je ne treba zbog toga razapinjati, nije oborila prijedlog HDZ-a, Marinko prošao, njoj savjest čista i to je to.

Sad neka se spreme za teške pregovore oko većih imenovanja :)
Anquilla
Posts: 2391
Joined: 25/04/2016 19:31

#63822 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Anquilla »

Hakiz wrote: 06/12/2022 22:17
Anquilla wrote: 06/12/2022 22:12

Ko hvali treniranje strogoće?
Svako ko kritikuje Sabinino (ne)glasanje.
Velika manjina, zar ne? :)
To je pozitivno, da je SDA u pitanju, horski bi se opravdavalo borbom za državu.
User avatar
Leverage
Posts: 9484
Joined: 27/05/2018 16:32

#63823 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Leverage »

Anquilla wrote: 06/12/2022 22:23
Leverage wrote: 06/12/2022 22:16 Pa ako je već poganog jezika, bolje da sjedi na mjestu gdje ga niko neće ni čuti, što objektivno jest kolegij predstavničkog doma, nego da bude u izvršnoj vlasti gdje bi svako malo bio u fokusu.

HDZ-u je očito bilo bitno da ga smjesti tu i to uopšte ne može biti razlog da se zateže. Puno važnije stvari nas čekaju.
Političari trebaju biti pragmatični.
Ne bi ni tebi bilo svejedno glasati za njega, kao ni meni, kao nikom u Osmorci. Da je ovisilo bukvalno od tog jednog glasa, i Sabina bi bila ZA, jer zna da se radi na većim i važnijim stvarima.
Jednostavno je imala privilegiju da ne ovisi od njenog glasa, pa je glasala kako bih i ja u njenoj situaciji, vjerovatno i ti.

Samo je ne treba zbog toga razapinjati, nije oborila prijedlog HDZ-a, Marinko prošao, njoj savjest čista i to je to.

Sad neka se spreme za teške pregovore oko većih imenovanja :)
Ne znam za tebe, ali ja nikad ne bih ni pomislio da glasam protiv, to bi bilo neodgovorno ponašanje.

Tako je, besmisleno se vraćati više na ovo.
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#63824 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by meridiyan »

Mozda je i bolje da NS ne ulazi u ovo kolo. Dodik ce za svaku uslugu traziti kontrauslugu.


Zeljka Cvijanovic
“Djeluje, međutim, da je EU spremnija da se BiH dodijeli kandidataski status. Finansijska podrška, koja će u različitim oblastima biti dodijeljena zemljama regije, dobrodošla je, ali nužno je i da budu deblokirana sredstva koja se odnose na infrastrukturne projekte u Republici Srpskoj. U tom smislu, mi smo u prethodnom periodu dobijali obećanja da će se to i desiti. Ukoliko to ne bi bilo tako onda bi u Predsjedništvu BiH i drugim institucijama morali i mi blokirati sredstva za FBiH, a to ne bi bilo dobro ni za jedne ni za druge. To sam i danas rekla svojim sagovornicima”, istakla je Cvijanović upitana kakvi su joj utisci nakon niza razgovora u Tirani i ima li prostora za optimizam da će se odnosi EU i BiH postaviti na realnije osnove.
A.Vucic (sigurno i dodikov stav)
„Ne mogu ni da sjedim ni stojim iza te deklaracije, jer nisam pisao deklaraciju, ali moram da kažem da se nismo saglasili sa sankcijama Rusiji, a nismo ih ni uveli. To je činjenica, a nekome se sviđa, a nekome ne. Rekao sam da je odnos prema sankcijama u stvari odnos prema građanima Srbije. Nije prirodno da mi učestvujemo u toj politici… Dobro smo razumjeli poruku EU, razumio sam to i kroz diskusiju“, rekao je Vučić.

https://ba.n1info.com/vijesti/cvijanovi ... YiUnSxSuXI
seksi_ideje
Posts: 1079
Joined: 29/07/2022 15:43

#63825 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by seksi_ideje »

meridiyan wrote: 06/12/2022 22:27 Mozda je i bolje da NS ne ulazi u ovo kolo. Dodik ce za svaku uslugu traziti kontrauslugu.


Zeljka Cvijanovic
“Djeluje, međutim, da je EU spremnija da se BiH dodijeli kandidataski status. Finansijska podrška, koja će u različitim oblastima biti dodijeljena zemljama regije, dobrodošla je, ali nužno je i da budu deblokirana sredstva koja se odnose na infrastrukturne projekte u Republici Srpskoj. U tom smislu, mi smo u prethodnom periodu dobijali obećanja da će se to i desiti. Ukoliko to ne bi bilo tako onda bi u Predsjedništvu BiH i drugim institucijama morali i mi blokirati sredstva za FBiH, a to ne bi bilo dobro ni za jedne ni za druge. To sam i danas rekla svojim sagovornicima”, istakla je Cvijanović upitana kakvi su joj utisci nakon niza razgovora u Tirani i ima li prostora za optimizam da će se odnosi EU i BiH postaviti na realnije osnove.
A.Vucic (sigurno i dodikov stav)
„Ne mogu ni da sjedim ni stojim iza te deklaracije, jer nisam pisao deklaraciju, ali moram da kažem da se nismo saglasili sa sankcijama Rusiji, a nismo ih ni uveli. To je činjenica, a nekome se sviđa, a nekome ne. Rekao sam da je odnos prema sankcijama u stvari odnos prema građanima Srbije. Nije prirodno da mi učestvujemo u toj politici… Dobro smo razumjeli poruku EU, razumio sam to i kroz diskusiju“, rekao je Vučić.

https://ba.n1info.com/vijesti/cvijanovi ... YiUnSxSuXI
NS je dio koalicije i tako ce i ostati
Locked