Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
zabit_mehmedov
Posts: 204
Joined: 13/10/2022 00:26

#64476 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by zabit_mehmedov »

ispade ono sto smo govorili, smit je jedino valjao sda-u i svojim izmjenama je zakocio a ne otkocio formiranje vlasti

eh sad neka lijepo donese dopunu odluke i nek kaze ne treba skoro polovina jednog kluba nego jedna trecina, tj. 8 od 23, ili samo za ove izbore jer je mijenjao pravila u toku igre, ili i za sve naredne
User avatar
Styling
Posts: 12655
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#64477 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Styling »

ford transit wrote: 08/12/2022 13:59 Meni žao Dine, a taman se lijepo ufurao, šteta! :D :D :D Nema meda na hrastiću! :D :-D :D :D
Dino ide u VM, a ovo ce se vec nekako rijesiti.
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9222
Joined: 31/03/2007 00:07

#64478 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Bosanski_kralj »

Bosanski_kralj wrote: 08/12/2022 13:57 Ima isplaniran scenario i za ovo.

No sikiriki, SDA je izvisila :bih:
Sve će ti se samo kazati.
Nebozemlja
Posts: 804
Joined: 04/10/2020 17:20

#64479 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Nebozemlja »

Ukoliko se vlast opet ne bude mogla formirati to je prije svega krivica Šmita i treba mu jebati majku/majku zbog toga.
palermo
Posts: 22372
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#64480 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

noviforumas wrote: 08/12/2022 13:59
palermo wrote: 08/12/2022 13:55

Kako se.mogu obrusiti a da im istovremeno ne raste popularnost? Volio bih znati.....
Dzaba popularnost kad sviras klavir. Ako je MZ spremna dotle da ide, moze i to. Jasno je da ih ne zele, vec hoce SNSD, HDZ, i Osmorku.
Pa sve je moguce.....pa znamo svi da ako amerika.odluci da.nas pripoj8 sebi da ce nas pripojiti......AL dugorocno, staviti u zatvor ljude iz SDA a ostaviti na vlasti SNSD I HDZ stvara sjajnu podlogu za radikalizam....jedino ako je MZ to cilj
Seyfo
Posts: 4338
Joined: 23/08/2011 14:12

#64481 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Seyfo »

dr_Evil wrote: 08/12/2022 13:55
Seyfo wrote: 08/12/2022 13:53 Ih, sad misle da će sve blokirati ako im se sve ne da ...ma hajte molim Vas. Jedno kinder jaje ne čini proljeće.
A ti naivno mislis da nece. Ja sam ovdje pisao(na svoju zalost, a i vasu) da ce SDA uzeti lutriju i blokirati sve. Ima od toga 4 sedmice.

Vezite se dobro, tek pocinje! Bit ce tumbanja i pretumbanja i SDA odnosi pobjedu.

Nece niko ko glasa za SDP i NS se spustiti na njihov nivo, jedino ako NP-ovci sta ne sacuvaju.
SDA odnosi pobjedu ako budu dali Asimu da to "završi".
:izet:
User avatar
Haris.ba
Posts: 24892
Joined: 08/09/2005 20:08

#64482 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Haris.ba »

kluz franjo wrote: 08/12/2022 13:59

SDA/DF se samo još dublje mogu ukopati pokušajima opstrukcije.

a) predsjedavajuća ZD Parlamenta FBiH uputi ustavnu apelaciju zbog neustavnog sastava Vlade
b) parlamentarna većina u oba doma izglasa nepovjerenje tehničkom Fadilu
c) Čampara podnese ostavku na mjesto ministra
d) HDZ povuče ministre iz Vlade

Ili se SDA ili čak i DF može ponašati državotvorno (poput SDP-a 2014.) i demokratski prihvatiti gubitak vlasti.
To se kao što kažeš vjerovatno neće desiti. Zato će biti potpune paralize FBiH i "patriJotskog kalimerisanja" na kraju balade.
A) Ne znaci nista i da se dobije. Jer to sto neko proglasi vladu neustavnom ne znaci da ona prestaje da radi. Vlada se mijenja izborom nove.

B) Mrsko mi sada gledati o izglasavanju nepovjerenja, ali to opet mislim da nista ne znaci. Premijer si sve dok drugog ne izaberu.
To je slicno ko fazon kad je Niksic podnio ostavku kao premijer.

C) Campara podnese ostavku, nikakav problem ako postoji kvorum za odlucivanje. Jer Vlada odlucuje ko mijenja ministra. Pomocnik, sekretar....

D) Ne postoji institut povlacenja ministara. Na kraju, opet je bitno postoji li kvorum za odlucivanje vlade.
Last edited by Haris.ba on 08/12/2022 14:10, edited 1 time in total.
PM72
Posts: 17796
Joined: 30/04/2012 16:54

#64483 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by PM72 »

Styling wrote: 08/12/2022 14:02
ford transit wrote: 08/12/2022 13:59 Meni žao Dine, a taman se lijepo ufurao, šteta! :D :D :D Nema meda na hrastiću! :D :-D :D :D
Dino ide u VM, a ovo ce se vec nekako rijesiti.
Ovo VM se misli na Vijeće Ministara ili u Vražiju Mater? :D
User avatar
Student_u_Ostavci
Posts: 3901
Joined: 04/09/2015 16:50

#64484 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Student_u_Ostavci »

Nebozemlja wrote: 08/12/2022 14:04 Ukoliko se vlast opet ne bude mogla formirati to je prije svega krivica Šmita i treba mu jebati majku/majku zbog toga.
Naravno da je krivica Šmita samo što NiPovski botovi to ne žele priznati jer su vrtili drugu priču ali evo, oprostiti ćemo im. :lol:
neon-x
Posts: 609
Joined: 18/07/2012 19:13

#64485 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by neon-x »

Osmorka sad niposto ne bi smjela popusiti i dopustiti da ih razdvoje. Nek se drze zajedno cak i u slucaju ulaska i SDA u vlast. Niposto ne smiju prepustiti SDA da sama liderise i radi sta hoce. SDP ako sam ode sada s njima dzenaza im je na slj. izborima.

Ako se stvarno mora ubaciti i SDA u kolo onda nek im daju dio kolaca koliko im pripada po broju mandata ali nikako premijerske i druge najbitnije funkcije. Izgleda da je na kraju rijesenje za BiH da svi ulaze u vlast jer ocito svako moze blokirati i da podijele dio kolaca koliko im je pripalo po broju glasova.

Najveca glupost i bh. politici je ici u opoziciju iz toboze nekih principa.
User avatar
Styling
Posts: 12655
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#64486 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Styling »

neon-x wrote: 08/12/2022 14:10 Osmorka sad niposto ne bi smjela popusiti i dopustiti da ih razdvoje. Nek se drze zajedno cak i u slucaju ulaska i SDA u vlast. Niposto ne smiju prepustiti SDA da sama liderise i radi sta hoce. SDP ako sam ode sada s njima dzenaza im je na slj. izborima.

Ako se stvarno mora ubaciti i SDA u kolo onda nek im daju dio kolaca koliko im pripada po broju mandata ali nikako premijerske i druge najbitnije funkcije. Izgleda da je na kraju rijesenje za BiH da svi ulaze u vlast jer ocito svako moze blokirati i da podijele dio kolaca koliko im je pripalo po broju glasova.

Najveca glupost i bh. politici je ici u opoziciju iz toboze nekih principa.
Naravno da nece. Ovo je samo omanji set-back. Racunali su oni na to. To je i Covic rekao. Ide sve po planu.
User avatar
Tananarive
Posts: 902
Joined: 22/04/2021 14:45

#64487 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Tananarive »

CrveniKuk wrote: 08/12/2022 13:13
sumirprimus wrote: 08/12/2022 13:08

ja, ovaj ce klosar doc i pravit drzavu sa sdaovcima :lol:
Čuj ono spominje Allaha....kako mi se gade ovi likovi.
Kako je ovo gadan i odvratan hajvan to majka rodjena ne moze da voli, a nju bih i ja nagradjivao svaki dan dok srce ne popusti.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12436
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#64488 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dr_Evil »

Seyfo wrote: 08/12/2022 14:05
dr_Evil wrote: 08/12/2022 13:55

A ti naivno mislis da nece. Ja sam ovdje pisao(na svoju zalost, a i vasu) da ce SDA uzeti lutriju i blokirati sve. Ima od toga 4 sedmice.

Vezite se dobro, tek pocinje! Bit ce tumbanja i pretumbanja i SDA odnosi pobjedu.

Nece niko ko glasa za SDP i NS se spustiti na njihov nivo, jedino ako NP-ovci sta ne sacuvaju.
SDA odnosi pobjedu ako budu dali Asimu da to "završi".
:izet:
Kod njih je svaka druga osoba Asim. Zavrsit ce oni to, sta njima znac da jos pokoji konj izvrsi samoubistvo.
neon-x wrote: 08/12/2022 14:10 Osmorka sad niposto ne bi smjela popusiti i dopustiti da ih razdvoje. Nek se drze zajedno cak i u slucaju ulaska i SDA u vlast. Niposto ne smiju prepustiti SDA da sama liderise i radi sta hoce. SDP ako sam ode sada s njima dzenaza im je na slj. izborima.

Ako se stvarno mora ubaciti i SDA u kolo onda nek im daju dio kolaca koliko im pripada po broju mandata ali nikako premijerske i druge najbitnije funkcije. Izgleda da je na kraju rijesenje za BiH da svi ulaze u vlast jer ocito svako moze blokirati i da podijele dio kolaca koliko im je pripalo po broju glasova.

Najveca glupost i bh. politici je ici u opoziciju iz toboze nekih principa.
Trojka se nece raspasti, ne mogu zamisliti taj scenario, ali ove manje stranke upitnog morala tipa NES vrlo lako mogu preletit kad krene Asimovo zavrtanje. Nema situacije gdje Trojka ulazi sa SDA u vlast. Ima samo opcija HDZ uzima SDA opet za kuma i da ovo drugi izvise. ALi polahko... jos ovdje nije bistra voda.
kluz franjo
Posts: 6096
Joined: 26/06/2009 01:37

#64489 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by kluz franjo »

Haris.ba wrote: 08/12/2022 14:07
kluz franjo wrote: 08/12/2022 13:59

SDA/DF se samo još dublje mogu ukopati pokušajima opstrukcije.

a) predsjedavajuća ZD Parlamenta FBiH uputi ustavnu apelaciju zbog neustavnog sastava Vlade
b) parlamentarna većina u oba doma izglasa nepovjerenje tehničkom Fadilu
c) Čampara podnese ostavku na mjesto ministra
d) HDZ povuče ministre iz Vlade

Ili se SDA ili čak i DF može ponašati državotvorno (poput SDP-a 2014.) i demokratski prihvatiti gubitak vlasti.
To se kao što kažeš vjerovatno neće desiti. Zato će biti potpune paralize FBiH i "patriJotskog kalimerisanja" na kraju balade.
A) Ne znaci nista i da se dobije. Jer to sto neko proglasi vladu neustavnom ne znaci da ona prestaje da radi. Vlada se mijenja izborom nove.

B) Mrsko mi sada gledati o izglasavanju nepovjerenja, ali to opet mislim da nista ne znaci. Premijer si sve dok drugog ne izaberu.

C) Campara podnese ostavku, nikakav problem ako postoji kvorum za odlucivanje.

D) Ne postoji institut povlacenja ministara. Na kraju, opet je bit o postoji li kvorum za odlucivanje.
A) znači da sve buduće odluke takve vlade podliježu ispitu ustavnosti
B) Nemoj da ti je mrsko :)
C) Sastav i kvorum
D) Izvinjenje. Da preciziram. Ministri HDZ-a podnesu ostavke. Može li taj institut? I šta je onda sa sastavom i KVALIFICIRANIM kvorumom?

Znači mogu sve, a može i kombinacija gore navedenih opcija.
Zato da ponovim.
Ili se SDA ili čak i DF može ponašati državotvorno (poput SDP-a 2014.) i demokratski prihvatiti gubitak vlasti.
To se kao što kažeš vjerovatno neće desiti. Zato će biti potpune paralize FBiH i "patriJotskog kalimerisanja" na kraju balade.
Horke
Posts: 517
Joined: 20/11/2019 13:43

#64490 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Horke »

palermo wrote: 08/12/2022 14:05
Pa sve je moguce.....pa znamo svi da ako amerika.odluci da.nas pripoj8 sebi da ce nas pripojiti......
Kad nesto razmislim, od nekih se ne bi ni branila... sto rece jednom neko.

Mala smo i nebitna drzava da bi stranci zbog nas zavodili red na silu i pripajali se. Nemamo ni naftu, niti sta slicno...

Evo ovdje je to lijepo receno:

https://youtu.be/CqqTXuP7af8

Sve zavisi od bolje naroda BiH. Zasto se do sada nisu uplitali i pritiskali? Zato sto je volja naroda bila da vlada SDA i pustili su. Volja naroda je da to bude HDZ i SNSD i pustaju. Prvi put je narod trazio promjene i oni guraju te promjene. Previse sebi laskamo da smo nekom bitni. Bitni smo samo da nismo problem njima.
Last edited by Horke on 08/12/2022 14:23, edited 1 time in total.
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#64491 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by meridiyan »

kluz franjo wrote: 08/12/2022 13:34
Haris.ba wrote: 08/12/2022 13:25

Pravni osnovi, principi se moraju na kraju braniti necim. Procedurom, propisom....

Potpredsjednik samo raspolaze svojom ustavnom nadleznosti. Sto to raspolaganje nekome uskracuje nadleznost samo znaci da postoji vrsta sukob nadleznosti.

I onda neko treba to utvrditi. Neka institucija.

Je li poznat slucaj izbora u Komisiju za vrijednosne papire? Tada Parlament nije htio potvrditi ono sto je doslo od predsjednika FBiH.

Obrnuta situacija. I sta se desilo?
Sve OK.
Biće "kalimerisanja" te vrste bez ikakve dileme. SDA može sada proći gore i od SDS i HDZ u vrijeme Petriča i Ešdauna.
Hebiga, sami sebe doveli u tu "nepravednu" situaciju.
Veća je ipak nepravda što i građane FBiH uzimaju kao taoce.
Opet potcjenjujete kapacitete SDA!
User avatar
pici
Posts: 43594
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#64492 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by pici »

sta podljezete spinovima sdO botova, cuj potpresjednik pederacije jedno mjesto dobili lopovskim zrijebanjem i mislite da MORAJU u vlast.Moraju moj qurac.Nek ne potpise taj kurban sto bude potpresjednik, volio bih neg ista.Sto komsic ne blokira rad predsjenistva i uspostavu vijeca ministara bez sdO-df.Eto nek i on stisne.Vlast cini vecinu u kantonu ko ima 18 ruku u pederaciji ko ima vecinu u predstavnickom i domu naroda.sdO i df nemaju i moraju zrijebom moliti da ili pokusati slomiti osmorku da udju u vlast.
"Ostajemo pri stavu da je potrebno formirati široki politički front stranaka sa najboljim izbornim rezultatima, koji će osigurati brzo formiranje vlasti na svim nivoima.
Koalicija se ne pravi sa najboljim izbornim rezultatom, nego sa programom koji koalicija podrzava, to se naucite vise u mehmeda spahe srbskoj villi.
kluz franjo
Posts: 6096
Joined: 26/06/2009 01:37

#64493 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by kluz franjo »

meridiyan wrote: 08/12/2022 14:23
kluz franjo wrote: 08/12/2022 13:34
Sve OK.
Biće "kalimerisanja" te vrste bez ikakve dileme. SDA može sada proći gore i od SDS i HDZ u vrijeme Petriča i Ešdauna.
Hebiga, sami sebe doveli u tu "nepravednu" situaciju.
Veća je ipak nepravda što i građane FBiH uzimaju kao taoce.
Opet potcjenjujete kapacitete SDA!
Ne bih rekao.
Ja sam potpuno uvjeren u ogroman nedemokratski kapacitet destrukcije kod SDA.
Štetu će sigurno napraviti. Koliku štetu? E to ne zavisi samo od SDA.
User avatar
Styling
Posts: 12655
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#64494 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Styling »

kluz franjo wrote: 08/12/2022 14:27
meridiyan wrote: 08/12/2022 14:23

Opet potcjenjujete kapacitete SDA!
Ne bih rekao.
Ja sam potpuno uvjeren u ogroman nedemokratski kapacitet destrukcije kod SDA.
Štetu će sigurno napraviti. Koliku štetu? E to ne zavisi samo od SDA.
Pokupujes tudje delegate i onda ih zoves u vlast :lol: :lol: :lol:

Presmijesni su. :run:
User avatar
Haris.ba
Posts: 24892
Joined: 08/09/2005 20:08

#64495 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Haris.ba »

pici wrote: 08/12/2022 14:24 .Nek ne potpise taj kurban sto bude potpresjednik, volio bih neg ista.Sto komsic ne blokira rad predsjenistva i uspostavu vijeca ministara bez
Zato sto postoji procedura da se zaobidje Komsic ako blokira.

A, zasto ne postoji na federalnom nivou? :D
User avatar
pici
Posts: 43594
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#64496 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by pici »

Image

:lol: i stvarno mislite da ovim zrijebom sdO i df ce preuzeti vlast.Ovo ni Monty Python nebi bolje smislio.
Seyfo
Posts: 4338
Joined: 23/08/2011 14:12

#64497 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Seyfo »

Nakon što je razbijeno kinder jaje, SDO botovi će dobiti vjetra u leđa, pomogla im nebesa. Đaba osmorci kad nije vjera na njihovoj strani.Uz Božiju pomoć će se SDO vratiti u sedlo. I Komšiću je isto drago.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12436
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#64498 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dr_Evil »

kluz franjo wrote: 08/12/2022 14:27
meridiyan wrote: 08/12/2022 14:23

Opet potcjenjujete kapacitete SDA!
Ne bih rekao.
Ja sam potpuno uvjeren u ogroman nedemokratski kapacitet destrukcije kod SDA.
Štetu će sigurno napraviti. Koliku štetu? E to ne zavisi samo od SDA.
Rasturit ce ih SDA ko beba zvecku. Znate kad botovi kazu SDA je drzava, oni to misle iz nekih drugih razloga, ali nisu daleko od istine. SDA je kriminalna hobotnica koja vlada svakom porom ove drzave, ako padne SDA pasti ce i sistem i zatresti ce se drzava. Oni imaju pipke toliko nisko da i cistaica im odgovara jer je i ona dobila mjesto preko stranke.

Samo Dino ovo moze izvuci. On je njihovog kalibra.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12436
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#64499 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dr_Evil »

pici wrote: 08/12/2022 14:32 Image

:lol: i stvarno mislite da ovim zrijebom sdO i df ce preuzeti vlast.Ovo ni Monty Python nebi bolje smislio.
Ja ih halalim samo zbog ove mlade sta drzi natpis.
Seyfo
Posts: 4338
Joined: 23/08/2011 14:12

#64500 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Seyfo »

pici wrote: 08/12/2022 14:32 Image

:lol: i stvarno mislite da ovim zrijebom sdO i df ce preuzeti vlast.Ovo ni Monty Python nebi bolje smislio.
Ja mislim da je nevsta na slici dobar pichic. Eno Mulahussein je simpatiše skroz. Tu smo isti :-)
Locked