Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#51876 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by skafiskafsnjak »

Suzivot suzivot....
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#51877 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by skafiskafsnjak »

Hocemo.suzivot !!!! Dajte im treci, ko ga jebe . Oprosteno im je sve.

Uspješna mostarska fitness trenerica otkriva: Mit je da je zdrava prehrana skuplja
http://www.klix.ba/clanak/220113126
saimidin
Posts: 2753
Joined: 20/05/2011 17:53

#51878 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by saimidin »

https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih ... -rs-725223

Evo neki stranci krcme :bih: sa dodikom/vucicem

Ohr je koliko se sjecam osnovao neku grupu da pripremi zakone I imovini :bih:

Zanimljivo, jako :evil:

Sa druge strane pritiscu izborni za hdz

Ima sada smisla ona prica da ce bosnje dobiti usvajanje inzkovog zakona u parlamentu
User avatar
nKrkan
Posts: 4984
Joined: 28/06/2013 23:11
Location: Tuzinje

#51879 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by nKrkan »

Image
User avatar
arman1
Posts: 5294
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#51880 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by arman1 »

Kolinda wrote: 13/01/2022 20:41
skafiskafsnjak wrote: 13/01/2022 20:37

Dokazi.
ZHK 700 Bosnjaka :-)
Ja mislio da ćeš skontati ali ne ide.....ajde da ti pomognem....u ŽZH Bošnjaci a prije Muslimani su oduvijek na nivou 1% kako prije tako i poslije rata i zašto bi to bilo mjerilo bilo čega????
Zato što fabrikuješ neistine. Moja familija s majčine strane je s tog područja i u zadnjem ratu i poslije njega doživjeli su torture ravvne onima koje su imali jevreji u trećem rajhu. Ubistva, progoni, maltretiranja fizička i psihička, oduzimanje i uništavanje imovine , preinake zemljišnjih knjiga, uništavanje kulturnog nasljeđa itd. U HNK i ZHK su se dešavale stvari koje graniče s zdravim razumom i nespojive su s ponašanjem naroda koji se naziva europejci.
User avatar
sehohari
Posts: 7962
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#51881 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sehohari »

arman1 wrote: 13/01/2022 22:50
Kolinda wrote: 13/01/2022 20:41

Ja mislio da ćeš skontati ali ne ide.....ajde da ti pomognem....u ŽZH Bošnjaci a prije Muslimani su oduvijek na nivou 1% kako prije tako i poslije rata i zašto bi to bilo mjerilo bilo čega????
Zato što fabrikuješ neistine. Moja familija s majčine strane je s tog područja i u zadnjem ratu i poslije njega doživjeli su torture ravvne onima koje su imali jevreji u trećem rajhu. Ubistva, progoni, maltretiranja fizička i psihička, oduzimanje i uništavanje imovine , preinake zemljišnjih knjiga, uništavanje kulturnog nasljeđa itd. U HNK i ZHK su se dešavale stvari koje graniče s zdravim razumom i nespojive su s ponašanjem naroda koji se naziva europejci.
Nemoj je... ona to ne zna....
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#51882 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by zlajaBHF »

Kolinda wrote: 13/01/2022 20:41
skafiskafsnjak wrote: 13/01/2022 20:37

Dokazi.
ZHK 700 Bosnjaka :-)
Ja mislio da ćeš skontati ali ne ide.....ajde da ti pomognem....u ŽZH Bošnjaci a prije Muslimani su oduvijek na nivou 1% kako prije tako i poslije rata i zašto bi to bilo mjerilo bilo čega????
Hmmmm

Ocigledno nisi iz ZHK'

Da li znas da su muslimani nekad bili vecina u Ljubuskom. Da li znas da je prije ovog rata u Ljubuskom bilo oko 30% Bosnjaka?
Buli6
Posts: 359
Joined: 29/03/2020 09:53

#51883 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Buli6 »

Čitam jedan komentar

"Zanima me, jeste li svjesni da ukoliko taj dogovor bude ratificiran u parlamentu, FBiH de facto i de jure postaje konfederacija s RH"

Od kuda čovjeku ta pomisao?
mo-town
Posts: 1573
Joined: 30/12/2021 05:11

#51884 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by mo-town »

Buli6 wrote: 14/01/2022 00:15 Čitam jedan komentar

"Zanima me, jeste li svjesni da ukoliko taj dogovor bude ratificiran u parlamentu, FBiH de facto i de jure postaje konfederacija s RH"

Od kuda čovjeku ta pomisao?
Je li palo mozda napamet da pitas onog ko je to napisao. Kako mi mozemo znati odkud njemu ta pomisao?
mo-town
Posts: 1573
Joined: 30/12/2021 05:11

#51885 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by mo-town »

Bloo wrote: 13/01/2022 21:09 debeljko
trajni
Trolanje i vrijedanje
Jel' se to trajni lazno predstavljao? Mislim, nije potrajao.
Buli6
Posts: 359
Joined: 29/03/2020 09:53

#51886 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Buli6 »

mo-town wrote: 14/01/2022 00:26
Buli6 wrote: 14/01/2022 00:15 Čitam jedan komentar

"Zanima me, jeste li svjesni da ukoliko taj dogovor bude ratificiran u parlamentu, FBiH de facto i de jure postaje konfederacija s RH"

Od kuda čovjeku ta pomisao?
Je li palo mozda napamet da pitas onog ko je to napisao. Kako mi mozemo znati odkud njemu ta pomisao?
Neda mi se registrirati
Bossona
Posts: 5138
Joined: 21/12/2020 03:28

#51887 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Bossona »

Akademik Kukić: Hrvatska i BiH moraju zajedno ustati protiv velikosrpskog nacionalizma
12. 01. 2022.
Dopredsjedavajući Doma naroda BiH i lider SDA Bakir Izetbegović razgvoarao je u ponedjeljak navečer sa premijerom Hrvatske Andrejom Plenkovićem o situaciji u Bosni i Hercegovini, izbornoj reformi, te o pripremama zajedničkih sjednica dvije vlade.

Sudeći po reakcijama koje stižu kako iz Zagreba, tako i iz Hercegovine, određenih napredaka u tim razgovorima ima.

Kako je preneseno, u razgovoru bilo riječi o potrebi političko dogovora o izbornoj reformi s ciljem osiguranja ravnopravnosti konstitutivnih i ostalih naroda, te, što je posebno indikativno, uklanjanju blokada u funkcioniranju institucija.

Prijateljski odnosi
Da li ovakvi razgovori mogu donijeti pomak u odnosima sa zvaničnim Zagrebom? O tome za Radiosarajevo.ba govori akademik Slavo Kukić, univerzitetski profesor i politički analitičar.

Sastanak / Bakir Izetbegović u Dubrovniku razgovarao sa Andrejem Plenkovićem
"Godinama ponavljam da BiH s Hrvatskom i Srbijom funkcionira po zakonu spojenih posuda, i da bi bh. političari to uvijek morali imati na umu. Sasvim je drugo pitanje je li to, sve ove godine, bilo jasno i onima koji su kreirali državnu politiku ove zemlje. Ako nije, vrijeme je da to konačno shvate. Jer, nije tajna da glavnina dvaju naroda, koji ovdje imaju status konstitutivnih, živi u Hrvatskoj i Srbiji. Nije, potom, tajna, da masa Bosanaca i Hercegovaca danas živi u te dvije zemlje, da su ti prostori isprepleteni na još stotine načine – i da zatezanje odnosa s tim susjedima ne može ostati bez odjeka i unutar BiH", kaže Kukić.

Prema njegovim riječima, Hrvatska i Bosna i Hercegovina, osim toga, imaju još jedan razlog da grade prijateljske, i odnose međusobnog uvažavanja.

"A to je činjenica da je danas na sceni ponovo velikosrpski nacionalizam, ideja koja je dovela do disolucije bivše Jugoslavije, do rata devedesetih, a koja se kroz Memorandum 2 – danas u formi "srpskog svijeta", pa i kroz ideju "otvorenog Balkana" – ponovo vraća na historijsku pozornicu i prijeti, uz sve što može proizvesti drugdje, na Kosovu, Crnoj Gori i Makedoniji, narušavanjem stabilnosti i jene i druge", kaže Kukić.

Podvlači kako je problem, međutim, na čemu se ti odnosi temelje.

"Ja razumijem da političari imaju potrebe razgovarati o svemu i svačemu. No, ako se radi o međudržavnim odnosima, o njima bi morali razgovarati u kapacitetu nositelja državnih funkcija. Da, dakle, predmet njihova razgovora u konkretnom slučaju mogu biti samo hrvatsko-bosanskohercegovački državni odnosi", ocijenio je.

U čije ime govore?
Međutim, nije siguran da se razgovori između Plenkovića i Izetbegovića temelje na toj premisi.

"Dojam je, hoću reći, da i jedan i drugi nastupaju u kapacitetu tumača interesa svojih naroda. Na to, uostalom, upućuje i izjava hrvatskog premijera da su dubrovački razgovori samo nastavak dijaloga, te da je na njima predmet razgovora bila BiH, dogovori o reformi izbornoga zakonodavstva itd – dakle, pitanja iz nadležnosti isključivo dogovora političkih aktera i institucija vlasti u BiH", ocijenio je Kukić.

S druge strane, ako takvu agendu razgovora prihvaća i lider SDA, to je, najblaže kazano, zabrinjavajuće.
"Jer, on to, kako stvari stoje, čini kao osoba koja sebi prisvaja pravo da to čini u ime čitava jednog naroda. S druge strane, on ignorira činjenicu da je BiH suverena država i da ima institucije ovlaštene za međudržavne razgovore – Predsjedništvo, Vijeće ministara i Ministarstvo vanjskih poslova – i daje takvo ponašanje, po uzoru na Dodikovo, izravan udar na BiH i njezin državnopravni subjektivitet.

Na koncu, prihvaćaju li se takve relacije, njima se daje vjetar u leđa pritiscima koje personificira prvi čovjek Hrvatske, gospodin Milanović, da dodatno pojača politiku koja neodoljivo asocira na politiku nekih drugih vremena o kojima bi priču najradije izbjegao", zaključuje Kukić.
https://radiosarajevo.ba/vijesti/bosna- ... zma/443486
:thumbup:

NIKO IZVANA NE MOŽE PODJELITI BOSNU AKO MI UNUTRA TO NE ŽELIMO
IVO KOMŠIĆ

Principi zagovornika podjele BiH vode u rat!

Ne vjerujem pregovaračima
Ivo Komšić ne vjeruje sadašnjim međunarodnim pregovaračima jer, kaže, pregovore vode u pogrešnom pravcu. Greška je, smatra on, pregovaranje sa liderima nacionalnih stranaka koji žele razgovarati sa strancima kao lideri naroda.

„Ja ne razumijem strance. Ne razumijem predstavnike Evropske unije i američke administracije koji dolaze ovdje i prihvataju tu koncepciju. Pa ta koncepcija nas 26 godina drži da se ne možemo pomaknuti s mjesta. Čak idemo nazad. Ta koncepcija je pogrešna. Mi imamo tu koncepciju u funkcioniranju naše vlasti“, smatra Komšić.

Nema razlike u politikama SNSD-a i HDZ-a u ovoj fazi pregovora
Zubčević: Kao nekad pred rat
11. januara 2022.
Edin Zubčević

Izetbegović je jedini političar iz Bosne i Hercegovine koji je potpisao Dejtonski mirovni sporazum, i prvi koji je priznao legitimitet RS-a. Otišao je u Dayton kao predsjednik međunarodno priznate Republike Bosne i Hercegovine, a vratio se sa Republikom Srpskom, a bez Republike Bosne i Hercegovine. U Daytonu je ostao Ustav Republike Bosne i Hercegovine kao pjesnikovo srce u Zvorniku. Čovjek je bio pravnik, znao je šta radi. Kao što je prihvatio pobunjenika Karadžića za pregovarača iako je tada, u ljeto devedeset druge, durmitorski čoban bio samo pobunjenik i terorista, a u UN-u je već postojao dokument koji potvrđuje da je na Bosnu izvršena agresija, pa je tako Izetbegović trebao pregovarati sa Miloševićem i Tuđmanom, a ne Karadžićem i svojim vječno dragim prijateljem Krajišnikom, odnosno sa bobanima i šušcima. To je jedna od posljedica Izetbegovićevog koncepta Bosne i Hercegovine kao dogovora naroda, predstavljenog nacionalnim političkim strankama koje su opet utjelovljene u vođama (u nigdje). Eto, vidimo na svojoj koži, svojim očima, kako koncept “dogovora naroda” u Bosni i Hercegovini funkcioniše zadnjih tridesetak godina od kada se kvazinacionalna a realno korumpirana i razbojnička bagra u ime naroda dogovara. Jedino oko čega se uvijek uspiju dogovoriti je pljačka vlastitih naroda i svih poštenih građana ove zemlje za političare i njihove bližnje.
https://nomad.ba/zubcevic-kao-nekad-pre ... gS5AHLR81U
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#51888 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by invincible1921 »

skafiskafsnjak wrote: 13/01/2022 20:37
Kolinda wrote: 13/01/2022 20:28

:lol: :lol: :lol: :lol:

Lažeš :lol: :lol:
Dokazi.
ZHK 700 Bosnjaka :-)
Ja bi reko da nema nijedan iskreno :D
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#51889 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by invincible1921 »

Kolinda wrote: 13/01/2022 20:08
skafiskafsnjak wrote: 13/01/2022 20:05

Ma ja.... Rat je zavrsio, ali istina ostaje.
Tako je, svi imamo svoju istinu ma koliko se drugi trudili nametnuti svoju....rat je prošlost a ekonomija budućnosti i sadašnjosti....
Vratimo se ma zastave.. zasto ni pred jednom opstinom (grude, SB, Posusje itd) nema zstave BiH

Necete ni makar delarwtivno reda radi da postujete drzavu
mo-town
Posts: 1573
Joined: 30/12/2021 05:11

#51890 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by mo-town »

Buli6 wrote: 14/01/2022 00:36
mo-town wrote: 14/01/2022 00:26
Je li palo mozda napamet da pitas onog ko je to napisao. Kako mi mozemo znati odkud njemu ta pomisao?
Neda mi se registrirati
Imas pravo. Lakse je posten svijet za'ebavat'
User avatar
shbc
Posts: 3322
Joined: 20/07/2012 12:13

#51891 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by shbc »

mo-town wrote: 13/01/2022 15:00
shbc wrote: 13/01/2022 14:01

Stvarno? Hadzikadic? Onaj sto jos uvijek nije skontao da pozicija u Predsjedništvu BiH nije isto kao biti predsjednik SAD-a? Onaj sto je pozivao sve na svoje proteste pa digao nos kad su se odazvali iz NIP-a, NS-a i SDP-a, a novinari se usudili da im uzimaju izjave? Onaj koji bi koalirao sa SDA (njegove rijeci)?

Taj lik je nesto pozitivno? Nesto novo?
Novi je sigurno. Eto on koji nikad bio na vlasti nije dobar al' valjaju ovi sto ih gledamo godinama i koji su nas doovdje doveli.
Jos gore. Novi pa odma ovo pobrojano iznad. Nezagrijan u red narcisizma, red nepoznavanja osnovne materije i red koaliranja sa SDA. Sta bi tek bilo da mu se pruzi prilika
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#51892 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Kolinda »

zlajaBHF wrote: 13/01/2022 23:41
Kolinda wrote: 13/01/2022 20:41

Ja mislio da ćeš skontati ali ne ide.....ajde da ti pomognem....u ŽZH Bošnjaci a prije Muslimani su oduvijek na nivou 1% kako prije tako i poslije rata i zašto bi to bilo mjerilo bilo čega????
Hmmmm

Ocigledno nisi iz ZHK'

Da li znas da su muslimani nekad bili vecina u Ljubuskom. Da li znas da je prije ovog rata u Ljubuskom bilo oko 30% Bosnjaka?
:shock: :shock: :shock:
glockov kolac
Posts: 1414
Joined: 30/04/2011 15:53

#51893 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by glockov kolac »

Broj zastava, krstova/križeva i nacionalističkih murala obrnuto je proporcionalan broju stanovnika u tim opštinama/općinama
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#51894 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by skafiskafsnjak »

Kolinda wrote: 14/01/2022 06:58
zlajaBHF wrote: 13/01/2022 23:41

Hmmmm

Ocigledno nisi iz ZHK'

Da li znas da su muslimani nekad bili vecina u Ljubuskom. Da li znas da je prije ovog rata u Ljubuskom bilo oko 30% Bosnjaka?
:shock: :shock: :shock:
Ako je vjerovati wikipediji i popisu, upravu je Zlaja.
Sta reci na ovo....

Image
plavi_E
Posts: 6378
Joined: 18/10/2021 19:47

#51895 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

Buli6 wrote: 14/01/2022 00:15 Čitam jedan komentar

"Zanima me, jeste li svjesni da ukoliko taj dogovor bude ratificiran u parlamentu, FBiH de facto i de jure postaje konfederacija s RH"

Od kuda čovjeku ta pomisao?
Koji dogovor?
Buli6
Posts: 359
Joined: 29/03/2020 09:53

#51896 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Buli6 »

ipak sam se registrirao i poslao sam mu upit. vjerojatno je nešto zabrijao. ali vidjet ćemo. to je sa hb foruma.
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#51897 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Kolinda »

skafiskafsnjak wrote: 14/01/2022 07:04
Kolinda wrote: 14/01/2022 06:58

:shock: :shock: :shock:
Ako je vjerovati wikipediji i popisu, upravu je Zlaja.
Sta reci na ovo....

Image
:lol: :lol:
Ljubuški znači ima 4000 stanovnika a ne 29700, ajde hvala na informaciji.....meni se Ljubuški ipak malo veći učinio :lol: :lol: :lol:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#51898 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by skafiskafsnjak »

Kolinda wrote: 14/01/2022 09:32
skafiskafsnjak wrote: 14/01/2022 07:04
Ako je vjerovati wikipediji i popisu, upravu je Zlaja.
Sta reci na ovo....

Image
:lol: :lol:
Ljubuški znači ima 4000 stanovnika a ne 29700, ajde hvala na informaciji.....meni se Ljubuški ipak malo veći učinio :lol: :lol: :lol:
Koja je razlika "naseljeno mjesto" i "Ljubuski" ?
Prvo grad, drugo Opcina ili sta ?
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#51899 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Kolinda »

skafiskafsnjak wrote: 14/01/2022 09:35
Kolinda wrote: 14/01/2022 09:32

:lol: :lol:
Ljubuški znači ima 4000 stanovnika a ne 29700, ajde hvala na informaciji.....meni se Ljubuški ipak malo veći učinio :lol: :lol: :lol:
Koja je razlika "naseljeno mjesto" i "Ljubuski" ?
Prvo grad, drugo Opcina ili sta ?
Ozbiljno pitaš ili zajebaješ?

Imaš mjesnu zajednicu Gradska u kojoj su Bošnjaci ja mislim skoro pa 100%, džamija je na svom mjestu i dominira dok prolaziš lokalnom cestom, u Ljubuškom su Bošnjaci koncentrirani unutar starog dijela grada, MZ Gradska i Vitina (možda sam nešto preskočio nenamjerno)....uvijek su tu živjeli, žive i sad....manji broj usporedno sa 91.ogleda se u odlasku u skandinavske zemlje a nikako zbog progona....kao i u slučaju TG Bošnjaci Ljuboškog po meni poznatim detaljima nemaju nikakvih problema....inače su 2,5% stanovništva Ljubuškog....
User avatar
Login77777
Posts: 8547
Joined: 18/05/2021 09:11

#51900 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Login77777 »

saimidin wrote: 13/01/2022 22:30 https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih ... -rs-725223

Evo neki stranci krcme :bih: sa dodikom/vucicem

Ohr je koliko se sjecam osnovao neku grupu da pripremi zakone I imovini :bih:

Zanimljivo, jako :evil:

Sa druge strane pritiscu izborni za hdz

Ima sada smisla ona prica da ce bosnje dobiti usvajanje inzkovog zakona u parlamentu
A sta ima Inzkov zakon sa Bosnjacima?
Locked