Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
Trappist
Posts: 4268
Joined: 12/09/2020 08:52

#79676 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Trappist »

Dok kulin ban i dalje trabunja o sda, dodik najavio da nece proci ukidanje akciza. Odlicno za obican narod, vec se vide ogromne promjene :bih:
User avatar
Athlon64
Posts: 2522
Joined: 24/11/2022 17:51

#79677 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Athlon64 »

JohnnyS wrote: 01/02/2023 16:14
Athlon64 wrote: 01/02/2023 16:07

Brate ti ne kontas osnovnu logiku ovdje - znaci ako je stranka X u koaliciji sa strankom Y - mrzi najvise od svih, ja onda glasam za stranku Z - ako stranka Z ide u koaliciju sa strankom Y - jos vise im podilaziti nego stranka X ... naravno da ce taj koji je glasao za stranku Z biti razocaran tom strankom.

Sljedece: Jako mali broj stranackih poslusnika bezrezervno podrzava stranku za koju je glasao, postoji i sasvim solidan broj "swing" glasaca - posebno medju Bosnjacima. Evo ja sam prvi takav. Jednostavno u tom momentu glasas ZA ili PROTIV neke politike - ako ta stranka za koju si glasao promjeni svoju politiku - mijenjas i ti svoje opredjeljenje na iducim izborima...
Ja smatram svaki razlog da za nekog glasaš sasvim opravdanim. To je tvoj ili bilo čiji glas i glasaš po svom nahođenju, nema veze jel razlog pozitivan, jel u pitanju mržnja protiv nekoga ili glasaš za nekog jer ima dobre ženske na listi.
Pitanje koje se nameće je zašto, a tu se misli prije svega na ove kao zabrinute članove SDPa kakav kolega tvrdi da jest, zašto je SDP ako uđe u koaliciju s HDZ-om izdajnička dritanovska stranka, a kad SDA to uradi, onda je to nužnost?
I s kime je stari ezdepeovac spit_fire mislio da će SDP sastavljati vlast nakon izbora?
Necu da odgovaram u njegovo ime, ali sam se nakacio na tvoj post. Ne vjerujem da iko problematizira ulazak SDP-a u vlast sa HDZ-om. Ono sto se ovdje na forumu problematizira jeste odnos medju koalicionim partnerima. Eto DF je usao u vlast sa nama mrskim HDZ-om, ali je bilo bas povuci-potegni oko ANP-a i NATO-a. Bez obzira znacio li taj dokument nesto, DF je pokazao tu neki minimalni princip - ono sto se spocitava Osmorci jeste sto nemaju ama bas nijedan zahtjev prema HDZ/SNSD - niti jednu crvenu liniju...
User avatar
Sanjarko
Posts: 23199
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#79678 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Sanjarko »

Trappist wrote: 01/02/2023 16:16 Dok kulin ban i dalje trabunja o sda, dodik najavio da nece proci ukidanje akciza. Odlicno za obican narod, vec se vide ogromne promjene :bih:
Ni uvodzenje 2 stope PDV-a ili smanjenje barem.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12312
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#79679 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dr_Evil »

palermo wrote: 01/02/2023 16:16
dr_Evil wrote: 01/02/2023 15:50

Susjed, daj link prvo, pa cu ti reci. Nemam pojma ko je to rekao i kada, ko iz cetvorke?
Pa nije niko rekao, to sam ja rekao, referirajuci se na tvoj citat Baketovih rijeci. Kako ti je I zasya je ovaj Baketov citat argument ?
Ah pa dobro, dakle ti si izmislio citat! Pardoniram, pomislio sam da je neko zaista ovo rekao.

Bake je ovo zaista rekao. I time pokazao da zna biti i ponizan i relaksiran, sto ova recenica svakako jeste. Sve ono sta kolega mes cini challenger prebacuje sada nekom drugom, pod paskom da ovi prije nisu bili takvi.

Trolanje s moje strane, kao odgovor na trolanje s strane kolege challenger. Nista vise.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#79680 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

Sanjarko wrote: 01/02/2023 16:19
Trappist wrote: 01/02/2023 16:16 Dok kulin ban i dalje trabunja o sda, dodik najavio da nece proci ukidanje akciza. Odlicno za obican narod, vec se vide ogromne promjene :bih:
Ni uvodzenje 2 stope PDV-a ili smanjenje barem.
"Bavimo se pitanjima koja su bitna za svakodnevni zivot"
User avatar
Athlon64
Posts: 2522
Joined: 24/11/2022 17:51

#79681 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Athlon64 »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/dodik-n ... /230201145

WTF

Pa misli li ovaj ikad vise izaci na izbore :-)

Relaksacija na nivou.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12312
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#79682 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dr_Evil »

Athlon64 wrote: 01/02/2023 16:20 https://www.klix.ba/vijesti/bih/dodik-n ... /230201145

WTF

Pa misli li ovaj ikad vise izaci na izbore :-)

Relaksacija na nivou.
Sta je pisac htio da kaze, Dodik sve ispricao kao sto prica zadnjih 10 godina. Nije Dino rekao "tako je care", rekao je da se ne slaze. Mogao mu je pljesku opali doduse, bilo bi zabavnije.
User avatar
Athlon64
Posts: 2522
Joined: 24/11/2022 17:51

#79683 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Athlon64 »

dr_Evil wrote: 01/02/2023 16:22
Athlon64 wrote: 01/02/2023 16:20 https://www.klix.ba/vijesti/bih/dodik-n ... /230201145

WTF

Pa misli li ovaj ikad vise izaci na izbore :-)

Relaksacija na nivou.
Sta je pisac htio da kaze, Dodik sve ispricao kao sto prica zadnjih 10 godina. Nije Dino rekao "tako je care", rekao je da se ne slaze. Mogao mu je pljesku opali doduse, bilo bi zabavnije.
Naravno, samo sto ste vi do jucer optuzivali SDA za akcize i PDV i govorili o "vaznim zivotnim pitanjima". Nemaju svi pamcenje zlatne ribice.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#79684 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

dr_Evil wrote: 01/02/2023 16:22
Athlon64 wrote: 01/02/2023 16:20 https://www.klix.ba/vijesti/bih/dodik-n ... /230201145

WTF

Pa misli li ovaj ikad vise izaci na izbore :-)

Relaksacija na nivou.
Sta je pisac htio da kaze, Dodik sve ispricao kao sto prica zadnjih 10 godina. Nije Dino rekao "tako je care", rekao je da se ne slaze. Mogao mu je pljesku opali doduse, bilo bi zabavnije.
Bezveze stavise Dinu u naslov kao da je on rekao a ne Dodik
User avatar
dr_Evil
Posts: 12312
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#79685 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dr_Evil »

Athlon64 wrote: 01/02/2023 16:25
Naravno, samo sto ste vi do jucer optuzivali SDA za akcize i PDV i govorili o "vaznim zivotnim pitanjima". Nemaju svi pamcenje zlatne ribice.
Opet ne kontam, halali. Dodik je rekao da ce glasati protiv akciza, kao sto je i glasao jucer. Dino to nije rekao, i koji qrc ja ovdje glumim advokata za NiP :D

De procitaj clanak ziv bio!
palermo
Posts: 22328
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#79686 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

dr_Evil wrote: 01/02/2023 16:20
palermo wrote: 01/02/2023 16:16

Pa nije niko rekao, to sam ja rekao, referirajuci se na tvoj citat Baketovih rijeci. Kako ti je I zasya je ovaj Baketov citat argument ?
Ah pa dobro, dakle ti si izmislio citat! Pardoniram, pomislio sam da je neko zaista ovo rekao.

Bake je ovo zaista rekao. I time pokazao da zna biti i ponizan i relaksiran, sto ova recenica svakako jeste. Sve ono sta kolega mes cini challenger prebacuje sada nekom drugom, pod paskom da ovi prije nisu bili takvi.

Trolanje s moje strane, kao odgovor na trolanje s strane kolege challenger. Nista vise.
Nije ti ovaj citat argument. Siguran sam da se mogu naci citayi koji bi sluzili kao argument, al ovaj nije. Cak ni za trolanje. Al haj, nije nesto da bi o tome trunili
sajber87
Posts: 3876
Joined: 25/07/2008 13:14

#79687 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sajber87 »

Sanjarko wrote: 01/02/2023 15:50
sajber87 wrote: 01/02/2023 15:15

Dodik hoce i to je argument da ce biti :lol: budi ozbiljan, svi mi imamo svoje zelje kad bi bilo ko sta hoce. Evo ja sad ko prosjecan gradjanin da ti kazem, to sto dodik hoce nece se desiti a u buducnosti cemo vidjeti ko je u pravu dodik i ti na jednoj strani ili ja :D
Nije smijesno, ni za ismijavanja, nego je ozbiljno. Takva je prica isla i predrat, nece i sl.
Kao sto rekoh vidjecemo na kraju ko ce biti u pravu
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#79688 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

Al iko ikad sa SBB..ugasila se stranka a 4 aktuelnaministra u vladi FBiH :lol: i to Bog zna do kad ce ostat tu
User avatar
dr_Evil
Posts: 12312
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#79689 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dr_Evil »

Spit_fire wrote: 01/02/2023 16:29 Al iko ikad sa SBB..ugasila se stranka a 4 aktuelnaministra u vladi FBiH :lol: i to Bog zna do kad ce ostat tu
I kako ikako Kifla misli da on kontrolise ova 4 SBB-ova. Iskustvo sa SBB-om, ko najvise ponudi taj vlada. Redovno skakucu izmedju SDA i HDZ, osim pred izbore, tad ko fol izlaze iz svega.

Komedija od preCjednika NIPa. Ko da je jos jucer kod Senada govorio da ga ne cudi da je Radoncic razbio sestorku, ali ga boli sto je Komso to uradio.
archi_a
Posts: 10386
Joined: 11/12/2011 18:11

#79690 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by archi_a »

Vize za Rusiju?!? Konaković:"ako dodik kaže neće moći a mi kažemo moći će... Sjest ćemo i pregovarati, ako može može, ako ne može, NE MOŽE. I mi ćemo izaći i reći vam to!" Kako je tu Bosna na dobitku moj Dino! Šta je drugačije od kad je sda bila na vlasti?!? Jeste vi ti NAPREDNI, NOVI? I do sada smo znali zbog koga ne može, a vi ste dojahali na priči da ćete relaksirati i promijeniti hdz i snsd, koalirate sa onima zbog kojih i do sada NIJE MOGLO!
I ne postoje jednonacionalni konzulati, kako te je dodik informirao. Postoje konzulati Bosne i Hercegovine koji su uz sve blokade i protivljenja secesionističkog faktora pokušavali na bilo koji način da urade nešto za državu Bosnu i Hercegovinu i dijelom oni konzulati BiH u kojima su postavljeni kadrovi po nalogu čovića, a više dodika radili sve kako bi predstavili državu BiH u što gorem svjetlu, i pokušali progurati secesionističke ideje, oni koji su odbijali promijeniti poderanu zastavu BiH na zgradi, oni koji su odbijali spustiti zastavu na polja koplja na dane ukopa u Potočarima, oni koji su isticali zastavu entiteta rs u službenim prostorijama, oni koji su odbijali da izvrše naloge Ministarstva vanjskih poslova, oni ambasadori koji su odbijali da se jave u kabinet nadređene ministrice po pozivu. Na kraju krajeva, oni koji su odbili da odobre budžet za finansiranje novootvorenih konzulata u hrv. i CG. Zato su, po nalogu predsjedništva oni otvoreni, ali su ih minirali nefinansiranjem, a to si zaboravio da kažeš,, već spinjuješ i "meteš". Da, blokirao je taj što ti stoji na konferenciji iza leđa, tvoj drug košarkaš. Ne znam zašto odmah sad nisi rekao, ne može to tako, ambasadori moraju raditi za sve u BiH i ne mogu biti stranački kandidati. Svako ime mora odobriti svaki član predsjedništva, a ne svaki član daje svoje. To bi na kraju bila neka promjena dosadašnjeg narativa. Ali.....
I opet, sve pobrojano, blokadama i opstrukcijama su radili upravo oni koje kao svoje koalicione partnere najviše i hvalite, a ne oni koje ste predstavili najvećim remetilačkim faktorom u BiH, DF i SDA.
Last edited by archi_a on 01/02/2023 16:34, edited 1 time in total.
sajber87
Posts: 3876
Joined: 25/07/2008 13:14

#79691 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sajber87 »

Athlon64 wrote: 01/02/2023 16:20 https://www.klix.ba/vijesti/bih/dodik-n ... /230201145

WTF

Pa misli li ovaj ikad vise izaci na izbore :-)

Relaksacija na nivou.
To dodik vergla od pada aprilskog paketa, ali polako nema vise antizapadne saradnike na drugoj strani
Last edited by sajber87 on 01/02/2023 16:37, edited 1 time in total.
Bossona
Posts: 5224
Joined: 21/12/2020 03:28

#79692 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Bossona »

A_A_AKCIJA wrote: 01/02/2023 13:00

Inače, objašnjenje za levate koji ne znaju čitati. Zamolite u centrali da vam prepričaju.

Uzalud se radujete. SDA ostaje na klupi. Osmorka predaje potpise za mandatara. Nikšić, na presici potvrdio da imaju 59-60 potpisa.

Dakle, SDA ako hoće, neka skupi većinu i preda svog kandidata za mandatara. Ako nemaju mogu samo blokirati Osmorkinog. Mogu igrati crnim figurama i vući drugi potez.

Za to ima više prepreka. HDZ neće sa DF, jer bi tim potezom priznali da DF i Komšić nisu problem i. Da su bezveze kukali.

SzaBiH i NES bi mogli ostati bez svega, ako krenu sa SDA. Većina koju bi napravili bi trajala toliko dok iz stranaka ne izađu članovi kantonalnih i Federalnog parlamenta, a koji ni pod koju cijenu ne žele sa SDA. Ti ljudi bi pristupili Osmorki i vratili većinu.

A blokade će se rješavati kada se dese. Ako se dese. Ipak se treba sjetiti da je uobičajeno da SDA napuštaju članovi.
Ne postoji slika emotivnijeg ushićenja i sretnijeg osmjeha od ove s ljubavlju prema državi svog porijekla i svom prekodrinskom gazdi "100 za jednog"




Image

Ibran Mustafic -
Gledam pametnjakovice po TV ekranima. Sve zivi pametnjakovic. Samo, niko jos uvijek ne izgovara kljucnu recenicu o bosanskom beznadju, a koja se odnosi na lik i nedjelo grobara RBiH Alije Izetbegovica.
Dejtonski ustav, izdaja, podjela, prevara, pljacka, otimacina, negativni imidz BiH u svijetu, legalizacija genocida, zloupotreba vjere i IZ BiH i hiljade drugih nedjela su izricito produkt Alije Izetbegovica i njegovih mentora van BiH. A pricati o Bakiru, Silajdzicu, Zlogumdziji, Lazovicu, Dodiku (njegovim sinovima); Becirovicu, Komsicu, onom autoubici Efendicu i drugim njegovim unučićima a ne reci da su oni sastavni dio dinastije Alije Izetbegovica, puko je zamlacivanje ovog jadnog naroda.
Dok se Alija Izetbegovic javno ne proglasi i osudi kao najveci stetocina i veleizdajnik, dok se koliko-toliko ne saniraju stete ovog veleizdajnika, dok se iz politickog zivota ne uklone sve persone koje nemaju decidan stav o veleizdaji i veleizdajniku, pljuvati po njegovim sinovima i unucicima je isto kao kad covjek sa palube prekookeanskog broda pisa na sred Atlantika sa ciljem da isti ucini neupotrebljivim za kupanje po svim plazama Karipskog arhipelaga.
Bez decidnog stava prema veleizdajniku i njegovim rabotama, prije cemo nestati nego ikad izaci na zelenu granu.



Image
IZETBEGOVIĆI SU JAHIĆI IZ SRBIJE

Spoiler
Show
Beogradske "Naše novine" objavile su da je bošnjački član predsjedništva Alija , pa sin mu Bakir BiH vuku korijene iz stare begovske porodice, koja je u doba Karađorđa u svom vlasništvu imala zemljište na Gornjem Dorćolu i cijelu Adu Ciganliju, to potvrđuje i sam Bakir.
Bakir analizom porodičnog stabla Izetbegovića zna da su u 18. i 19. vijeku bili poznati beogradski veleposjednici, a Srbiju su napustili tek 1868. godine, nakon raspada Otomanskog carstva.
Do tada su se bavili trgovinom i živjeli na velelepnom imanju, gdje se danas nalaze Narodno pozorište i Klub književnika.
Porodična kuća Izetbegovića bila je sastavljena iz tri posebna objekta i veća od pet stotina kvadrata. Kako bi nesmetano nastavili s razmjenom robe, uvozom i izvozom, Bakirovi preci morali su se poturčiti i održavati bliske kontakte s lokalnim beogradskim begovima.
Međutim, po oslobođenju Srbije od Turaka, prinuđeni su da napuste sve i iz Beograda se presele u tadašnji Bosanski Šamac, napustaju prezime Živković - Jahić od lokalnog bega Izeta uzimaju prezime i postaju Izetbegovići. U ovom gradiću begovska porodica Izetbegović nastavlja da širi svoj uticaj i bogatstvo.
Godine 1925. u ovoj bogatoj porodici rođen je Alija, lider bosanskih muslimana, koji se s roditeljima tri godine kasnije preselio u Sarajevo.
Da je svjestan porijekla, potvrdio je u i Alijin nasljednik kada je tokom jednodnevne posjete Srbiji naglasio da se u Beogradu osjeća kao kod kuće i da mu se uvijek rado vraća.
Beograđani su divni domaćini i lijepo su me dočekali. Drago mi je zbog toga, jer je glavni grad Srbije grad mojih predaka - priznao je Izetbegović u obilasku Knez Mihailove i Kalemegdana.
On je naglasio da u srpskoj prestonici ima mnogo prijatelja i da je često dolazio u Beograd.
Sa Izetbegovićevim srpskim korijenima upoznat je i muftija srbijanski Muhamed Jusufspahić, koji je izrazio želju da ubrzo dođe do konačnog pomirenja između Bošnjaka i Srba i dodao da tome nema prepreka, jer su, kako je naveo, Bakirovi preci "srpskiji" od njegovih.
- Oni su svojevremeno živjeli u Francuskoj ulici u Beogradu. Negdje su se neke stvari potpuno zatvorile, desilo se da smo se udaljili, ali za to nema razloga, jer mi svakog dana šetamo Knez Mihailovom, to je naša Baščaršija - rekao je Jusufspahić.
Hakiz
Posts: 40303
Joined: 30/07/2015 20:01

#79693 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hakiz »

dr_Evil wrote: 01/02/2023 16:27
Athlon64 wrote: 01/02/2023 16:25
Naravno, samo sto ste vi do jucer optuzivali SDA za akcize i PDV i govorili o "vaznim zivotnim pitanjima". Nemaju svi pamcenje zlatne ribice.
Opet ne kontam, halali. Dodik je rekao da ce glasati protiv akciza, kao sto je i glasao jucer. Dino to nije rekao, i koji qrc ja ovdje glumim advokata za NiP :D

De procitaj clanak ziv bio!
Poenta je da akcize neće biti ukinute, gorivo (lančano i drgi proizvodi i usluge) neće biti jeftinije. Kakva korist onda od NIP-a? Eto, nije genocid, nje NATO, nije državna imovina, ukidanje entiteta, ukidanje konstitutivnosti itd. I jeftinije gorivo je nešto oko čega se ne mogu dogovoriti, pa će to ostaviti sa strane.

Oko čega se, onda, mogu dogovoriti, da znamo zbog čega je ljubav NIP, NS, SDP sa HDZ i SNSD prihvatljiva?

Da neko stavi spisak, taksativno nabroji oko čega se neće dogovarati a oko čega hoće.

Ovako, mućak.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#79694 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

Hakiz wrote: 01/02/2023 16:35
dr_Evil wrote: 01/02/2023 16:27

Opet ne kontam, halali. Dodik je rekao da ce glasati protiv akciza, kao sto je i glasao jucer. Dino to nije rekao, i koji qrc ja ovdje glumim advokata za NiP :D

De procitaj clanak ziv bio!
Poenta je da akcize neće biti ukinute, gorivo (lančano i drgi proizvodi i usluge) neće biti jeftinije. Kakva korist onda od NIP-a? Eto, nije genocid, nje NATO, nije državna imovina, ukidanje entiteta, ukidanje konstitutivnosti itd. I jeftinije gorivo je nešto oko čega se ne mogu dogovoriti, pa će to ostaviti sa strane.

Oko čega se, onda, mogu dogovoriti, da znamo zbog čega je ljubav NIP, NS, SDP sa HDZ i SNSD prihvatljiva?

Da neko stavi spisak, taksativno nabroji oko čega se neće dogovarati a oko čega hoće.

Ovako, mućak.
Da Dino bude MVP :D
carobnjak_N
Posts: 816
Joined: 18/06/2020 13:11

#79695 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by carobnjak_N »

Sda je dogovorio akcize sa Dodikom, i sad bi Konaković trebao da odgovara za to ?!
User avatar
Athlon64
Posts: 2522
Joined: 24/11/2022 17:51

#79696 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Athlon64 »

Hakiz wrote: 01/02/2023 16:35
dr_Evil wrote: 01/02/2023 16:27

Opet ne kontam, halali. Dodik je rekao da ce glasati protiv akciza, kao sto je i glasao jucer. Dino to nije rekao, i koji qrc ja ovdje glumim advokata za NiP :D

De procitaj clanak ziv bio!
Poenta je da akcize neće biti ukinute, gorivo (lančano i drgi proizvodi i usluge) neće biti jeftinije. Kakva korist onda od NIP-a? Eto, nije genocid, nje NATO, nije državna imovina, ukidanje entiteta, ukidanje konstitutivnosti itd. I jeftinije gorivo je nešto oko čega se ne mogu dogovoriti, pa će to ostaviti sa strane.

Oko čega se, onda, mogu dogovoriti, da znamo zbog čega je ljubav NIP, NS, SDP sa HDZ i SNSD prihvatljiva?

Da neko stavi spisak, taksativno nabroji oko čega se neće dogovarati a oko čega hoće.

Ovako, mućak.
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
dr_Evil
Posts: 12312
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#79697 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dr_Evil »

Hakiz wrote: 01/02/2023 16:35
Poenta je da akcize neće biti ukinute, gorivo (lančano i drgi proizvodi i usluge) neće biti jeftinije. Kakva korist onda od NIP-a? Eto, nije genocid, nje NATO, nije državna imovina, ukidanje entiteta, ukidanje konstitutivnosti itd. I jeftinije gorivo je nešto oko čega se ne mogu dogovoriti, pa će to ostaviti sa strane.

Oko čega se, onda, mogu dogovoriti, da znamo zbog čega je ljubav NIP, NS, SDP sa HDZ i SNSD prihvatljiva?

Da neko stavi spisak, taksativno nabroji oko čega se neće dogovarati a oko čega hoće.

Ovako, mućak.
E sad vec pricamo konkretno. I vjerovatno si upravu, nisam ulazio u tu tematiku.

MOje misljenje je da ih trebaju ukinuti, Faruk Hadzic kaze da je sad za to prekasno, da je to trebalo uradit u martu ili aprilu, da sada trebaju druge mjere. U svakom slucaju, mucak :thumbup:
User avatar
Athlon64
Posts: 2522
Joined: 24/11/2022 17:51

#79698 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Athlon64 »

carobnjak_N wrote: 01/02/2023 16:37 Sda je dogovorio akcize sa Dodikom, i sad bi Konaković trebao da odgovara za to ?!
OK, sta onda moze Konakovic da napravi na drzavnom nivou za drzavu BiH i za narod BiH - poseban akcenat na "vazna zivotna pitanja"

Oko cega se onda moze dogovoriti sa SNSD i HDZ ?
Hakiz
Posts: 40303
Joined: 30/07/2015 20:01

#79699 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hakiz »

carobnjak_N wrote: 01/02/2023 16:37 Sda je dogovorio akcize sa Dodikom, i sad bi Konaković trebao da odgovara za to ?!
Pa, ako Dodik kaže "neće biti", a Konaković kaže "OK, neće", onda bi trebao za to da odgvarara.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#79700 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Spit_fire »

Pored svega sto kazem evo jedna iskrena i fkt nimalo zlonamjerna opaska prema osmorci

Mislim da oni nisu bili ni blizu svjesni kakva je razlika bit vlast i opozicija na nivou vecem od kantonu...dokaz tome je da stavove i rjesenja mijenjaju iz dana u dan...o ovim sto su baljezgali godinama da ne pricam

Kazu nesto onda skotnaju da ne moze pa onda nesto drugo pa onda ne moze ni to, a plus ih raja pljuje jer su uopste i preldozili..itd itd
Locked