Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
sajber87
Posts: 3889
Joined: 25/07/2008 13:14

#78326 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sajber87 »

A_A_AKCIJA wrote: 27/01/2023 22:13
sajber87 wrote: 27/01/2023 20:10

Moze i bez njih ali tijesno, bolje je ici sa njima, mislim da bi to bila najbolja opcija, koliko kontam ne znam da li grijesim trojka 28 sa pda pomakom i kasumovicem 31 tamo hdz i hdz 1990 19, 50 ukupno tijesno u bobu ne bi bilo stabilno zato mislim da je osmorka najbolja opcija za drzavu
Osmorka garantuje da nema zlatne ruke, sjetimo se Radeljaša, BOSSa u KS, SzBiH u federaciji...

NES i SzaBiH jesu bitni, ali se bez njih može.

Pogotovo jer se zna da Semir ima namjeru da napusti Osmorku poslije izbora za načelnika 2024. Njegova netrpeljivost sa Konakovićem je previše lična i on nikada neće moći prihvatiti Dinu kao lidera.

Ove dvije stranke su devet glasova, ali se teoretski može i bez njih, pogotovo ako se zna da ih ima dovoljno koji će ih napustiti u slučaju bilo kakvog približavanja ili igre u korist SDA. I ovo je na svim nivoima, od općina, preko kantona do Federacije.

Stare lekcije su, na svu sreću, dobro naučene.
Nes je interesna grupacija tu nema price , efendic preuzeo ekspresno sbih naravno po uputama sda. Nadam se da si u pravu i da u tim strankama ima ljudi koji bi bili spremni preci na prozapadnu stranu na federalnom nivou jer to je ono sto bosnjacima treba , sve drugo je lagana smrt za nas.
saale
Posts: 1398
Joined: 08/07/2008 13:39

#78327 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by saale »

dale cooper wrote: 27/01/2023 23:24
Nebozemlja wrote: 27/01/2023 23:03

Vojin priželjkuje koaliciju sa SDA.
Iznenađen sam i frapiran...
Ako to urade, što se mene tiče mogu se odmah i ugasiti. Više ne bih nikada glasao za njih, u stvari ne bih više glasao...full stop.
Jednom isprobano i znaju se rezultati. Sva ova zajebancija bi onda bila nizašta.
Jedno su zelje a drugo mogucnosti, politika je umjece mogoceg :D
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18293
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#78328 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by GandalfSivi »

miop wrote: 27/01/2023 22:27
GandalfSivi wrote: 27/01/2023 22:10

Milion maraka za “promociju rada Vlade FBiH”, sve javno, sve od nasih para (dobro, ne mojih, ali ista poenta).
Od nasih para i Adis Arapovic, ublehas, prima tzv. "Bijeli hljeb", a sve najgore o bijelom hljebu govorio, a neki mu ovdje temu otvarali i agitovali ko da im je brat rodjeni
Adis Arapović, politički analitičar, za „Avaz“ kaže da „nemoralna, neopravdana i pohlepna praksa otimačine javnog novca skrivena iza eufemizma bijeli hljeb hitno mora biti ukinuta za sva vremena“.
Ubi ba covjece, kakve ja veze imam sa tim? Pogledaj datum teme ba, otvarao sam ja i mnoge druge teme...
Last edited by GandalfSivi on 27/01/2023 23:34, edited 1 time in total.
User avatar
Student_u_Ostavci
Posts: 3901
Joined: 04/09/2015 16:50

#78329 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Student_u_Ostavci »

Ublehaš Vojin je potrojena ličnost. Nema drugog objašnjenja za njegove javne istupe u proteklih nekoliko mjeseci.
User avatar
dale cooper
Posts: 28474
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#78330 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dale cooper »

saale wrote: 27/01/2023 23:32
dale cooper wrote: 27/01/2023 23:24

Ako to urade, što se mene tiče mogu se odmah i ugasiti. Više ne bih nikada glasao za njih, u stvari ne bih više glasao...full stop.
Jednom isprobano i znaju se rezultati. Sva ova zajebancija bi onda bila nizašta.
Jedno su zelje a drugo mogucnosti, politika je umjece mogoceg :D
Ovo ja govorim za sebe kao glasača i simpatizera SDP-a. Bilo kakvo kombinovanje sa SDA je za mene crvena linija. Izgubiće moj glas
u budućnosti i to je to.
mirza_15
Posts: 10605
Joined: 19/01/2015 09:26

#78331 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by mirza_15 »

saale wrote: 27/01/2023 23:32
Jedno su zelje a drugo mogucnosti, politika je umjece mogoceg :D
Šta kažu centrali? Ima li većine za VM :mrgreen:
saale wrote: 23/01/2023 09:58
noviforumas wrote: 23/01/2023 09:54
Dodaj tome jos onu Fudinu, Sabinu koja je na ivici, raspadose se Kiflini i Fortini snovi :lol:
Nebozemlja
Posts: 802
Joined: 04/10/2020 17:20

#78332 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Nebozemlja »

dale cooper wrote: 27/01/2023 23:24
Nebozemlja wrote: 27/01/2023 23:03

Vojin priželjkuje koaliciju sa SDA.
Iznenađen sam i frapiran...
Ako to urade, što se mene tiče mogu se odmah i ugasiti. Više ne bih nikada glasao za njih, u stvari ne bih više glasao...full stop.
Jednom isprobano i znaju se rezultati. Sva ova zajebancija bi onda bila nizašta.
Isto mislim.
User avatar
BHCluster
Posts: 23419
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#78333 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by BHCluster »

Student_u_Ostavci wrote: 27/01/2023 23:34 Ublehaš Vojin je potrojena ličnost. Nema drugog objašnjenja za njegove javne istupe u proteklih nekoliko mjeseci.
NeJma dovoljno fotelja koliko njima treba, meni samo zaVo ovih vorumskiH stazista, toliko truda a na kraju nece dobiti ni fisek bajatih cvOraka.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#78334 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by channel10 »

dimitrov wrote: 27/01/2023 21:19
Ambula wrote: 27/01/2023 21:03 Ljudi, jel mi moze reci sta je problem sa klixom, kakvi su ovo naslovi jebote... Prvo osmorka ce dati HDZ 4 delegata kad se to nije desilo, sad se raspada osmorka sto SDP nema svog delegata. Koji kurac se desava sa ovim portalom. Ovo je bukvalno miks placanja i licnog animoziteta urednika prema pojedinicima iz osmorke

Mislim uslo u krv da udjes na klix al inace cu se truditi da izbjegavam ovo sranje u sta se pretvara
SDA ulaže velike pare i napore da se osmorka ocrni gdje god se stigne. To se vidi iz aviona.
Nije da se ne trudi i osmorka da se ocrni.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#78335 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by channel10 »

Roccohljup wrote: 27/01/2023 21:43
velikonja wrote: 27/01/2023 21:12

nemoj muhu, picija joj treba aplicirati. ili karananu :mrgreen:
Da je malo mladja karanana bi bio idealan da je utjesi :D
Ne sumnjaj u karananu i njegove mogucnosti :D
A_A_AKCIJA
Posts: 5946
Joined: 16/11/2009 02:54

#78336 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by A_A_AKCIJA »

mirza_15 wrote: 27/01/2023 23:10 Gore su iz SBiH uradili. Sa SDA glasovima uzeli bošnjačko mjesto u DN
Da, to pokazuje Semirovu saradnju sa SDA.
Igra kontra SDP-a je udar na koaliciju i treba ga postaviti na mjesto koje mu pripada ili ga nogirati.

Ako NES misli da ide s njim, oh well...
A_A_AKCIJA
Posts: 5946
Joined: 16/11/2009 02:54

#78337 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by A_A_AKCIJA »

dale cooper wrote: 27/01/2023 23:36 Ovo ja govorim za sebe kao glasača i simpatizera SDP-a. Bilo kakvo kombinovanje sa SDA je za mene crvena linija. Izgubiće moj glas
u budućnosti i to je to.
Prošlo se sa njima ovo bezbroj puta.

Koalicija sa SDA je poljubac smrti. Halališ se sa par izbornih ciklusa.

Sa Osmorkom neće ići lako zbog Semira, Miletića i sličnih, ali je opet bezbroj puta bolje od SDA.

Ovo je malo priča da se disciplinuje Semir. Poslije ovoga može sanjati privredu. I to me zbog NiP-a nego SDP-a.
pemanapemani
Posts: 5358
Joined: 09/09/2008 15:12

#78338 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by pemanapemani »

BHCluster wrote: 27/01/2023 23:39
Student_u_Ostavci wrote: 27/01/2023 23:34 Ublehaš Vojin je potrojena ličnost. Nema drugog objašnjenja za njegove javne istupe u proteklih nekoliko mjeseci.
NeJma dovoljno fotelja koliko njima treba, meni samo zaVo ovih vorumskiH stazista, toliko truda a na kraju nece dobiti ni fisek bajatih cvOraka.
Fakat fascinantna opsjednutost klempom u svakodnevne svrhe.
To ono ko cetnici o smradu loja po gradovima.

To je ta gradjanstina. :run:
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#78339 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Point. »

sajber87 wrote: 27/01/2023 23:27
Point. wrote: 27/01/2023 20:54

I to ima veze sa Ukrajinom i Rusijom kako?
Nesto slicno kao milanovic, on je za ukrajinu protiv putina i agresije a gazi po amerima gdje stigne
Neće ti poći za rukom taj jeftini i jadni spin i poturanje prorusizma političkim protivnicima sopstvenog naroda. Niko od bošnjačkih/bosanskih stranaka nikad ni jednom riječju nije podržao Ruse zato smanji ribu. Ja ne znam ko titra Dodikova relaksirana jajca u jeku ruske agresije dok on odlikuje Putina i ko tepa tom istom Dodiku da je proevropski nastrojen i time laže samog sebe a i druge.
User avatar
anelsol
Posts: 3072
Joined: 10/05/2017 22:41

#78340 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by anelsol »

A_A_AKCIJA wrote: 28/01/2023 00:18
dale cooper wrote: 27/01/2023 23:36 Ovo ja govorim za sebe kao glasača i simpatizera SDP-a. Bilo kakvo kombinovanje sa SDA je za mene crvena linija. Izgubiće moj glas
u budućnosti i to je to.
Prošlo se sa njima ovo bezbroj puta.

Koalicija sa SDA je poljubac smrti. Halališ se sa par izbornih ciklusa.

Sa Osmorkom neće ići lako zbog Semira, Miletića i sličnih, ali je opet bezbroj puta bolje od SDA.

Ovo je malo priča da se disciplinuje Semir. Poslije ovoga može sanjati privredu. I to me zbog NiP-a nego SDP-a.
Ne razumijem sto je takva negativna energija prema Efendiću. Pa hebem mu miša zar niste u koaliciji? Čovjek je svojim amandmanima na budžet spasio Zrak od propasti, i to je, što se tiče mene, jedini dobar amandman.
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#78341 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by MUNAFIK »

anelsol wrote: 28/01/2023 00:38
A_A_AKCIJA wrote: 28/01/2023 00:18

Prošlo se sa njima ovo bezbroj puta.

Koalicija sa SDA je poljubac smrti. Halališ se sa par izbornih ciklusa.

Sa Osmorkom neće ići lako zbog Semira, Miletića i sličnih, ali je opet bezbroj puta bolje od SDA.

Ovo je malo priča da se disciplinuje Semir. Poslije ovoga može sanjati privredu. I to me zbog NiP-a nego SDP-a.
Ne razumijem sto je takva negativna energija prema Efendiću. Pa hebem mu miša zar niste u koaliciji? Čovjek je svojim amandmanima na budžet spasio Zrak od propasti, i to je, što se tiče mene, jedini dobar amandman.
Lik igra troduplu igru i sabotira cijeli projekat zarad svog sicara iako u politici postoji samo interes, opet u nekim aktivnostima dobro je pokazati i neke principe do kojih drzis...

Semirovi nisu bas za pohvalit se cak i za jednog politicara.
giannibelif
Posts: 1979
Joined: 28/01/2017 22:11

#78342 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by giannibelif »

Čim su primili tu stoku seljačku u ovo sve, znalo se da će praviti probleme. Seljober gladni. Treba ga otresti na lokalnim izborima i završiti ovo.
User avatar
anelsol
Posts: 3072
Joined: 10/05/2017 22:41

#78343 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by anelsol »

MUNAFIK wrote: 28/01/2023 00:44
anelsol wrote: 28/01/2023 00:38

Ne razumijem sto je takva negativna energija prema Efendiću. Pa hebem mu miša zar niste u koaliciji? Čovjek je svojim amandmanima na budžet spasio Zrak od propasti, i to je, što se tiče mene, jedini dobar amandman.
Lik igra troduplu igru i sabotira cijeli projekat zarad svog sicara iako u politici postoji samo interes, opet u nekim aktivnostima dobro je pokazati i neke principe do kojih drzis...

Semirovi nisu bas za pohvalit se cak i za jednog politicara.
Na sta konkretno misliš?
sajber87
Posts: 3889
Joined: 25/07/2008 13:14

#78344 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sajber87 »

Point. wrote: 28/01/2023 00:28
sajber87 wrote: 27/01/2023 23:27

Nesto slicno kao milanovic, on je za ukrajinu protiv putina i agresije a gazi po amerima gdje stigne
Neće ti poći za rukom taj jeftini i jadni spin i poturanje prorusizma političkim protivnicima sopstvenog naroda. Niko od bošnjačkih/bosanskih stranaka nikad ni jednom riječju nije podržao Ruse zato smanji ribu. Ja ne znam ko titra Dodikova relaksirana jajca u jeku ruske agresije dok on odlikuje Putina i ko tepa tom istom Dodiku da je proevropski nastrojen i time laže samog sebe a i druge.
Df i sda su zbog svoje guzice u zestokom sukobu sa amerima, toliko bljuvotuna na racun amerikanaca ni orban neizgovori a izgovori ekstrem begic, nastavi li moze ruku pod ruku sa dodikom. Ako to ne vidis po izjavama doticnog onda te niko nece ubijediti, a to ko je proamericki prozapadni ili proevropski nastrojen ne odredjuje begic i slicni ekstremisti neko evropa i ameri. Sad jos treba begic i slicni da uce americku administraciju kako da se ponasaju i sta su stvarni americki interesi. Ludilo
mirza_15
Posts: 10605
Joined: 19/01/2015 09:26

#78345 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by mirza_15 »

anelsol wrote: 28/01/2023 00:38
A_A_AKCIJA wrote: 28/01/2023 00:18

Prošlo se sa njima ovo bezbroj puta.

Koalicija sa SDA je poljubac smrti. Halališ se sa par izbornih ciklusa.

Sa Osmorkom neće ići lako zbog Semira, Miletića i sličnih, ali je opet bezbroj puta bolje od SDA.

Ovo je malo priča da se disciplinuje Semir. Poslije ovoga može sanjati privredu. I to me zbog NiP-a nego SDP-a.
Ne razumijem sto je takva negativna energija prema Efendiću. Pa hebem mu miša zar niste u koaliciji? Čovjek je svojim amandmanima na budžet spasio Zrak od propasti, i to je, što se tiče mene, jedini dobar amandman.
Nisi ti to dobro skontao. Semir štima samo sebi. Semir želi to ministarstvo u vladi FBiH i ovo su pare kojima će on kao ministar da ispadne spasioc Zraka. Upravo taj efekat koji je ostvario kod tebe je bio cilj. Lik samo kupi jeftine političke poene. Iz istog razloga je pobjegao sa državnog nivoa (nije trenutno popularno) a sada se glasovima SDA gura upravo u DN na državnom nivou gdje je trebao da ide SDP. On bi malo u koaliciju kada treba nešto da od nje dobije, a onda bi malo sa SDA da solira. Ne sviđa mi se kako SDA medijski dere po nama na državnom nivou i tu ću se povući, na nivou FBiH hoću najjače ministarstvo i da mi se obezbijede pare za projekte da bildam sebe, ali ću u isto vrije, sa strujom iz protivničkog tabora da idem protiv najjače stranke bez koje ne bi ni imao sve to. Pravi mali kalkulant čija riječ ne vrijedi ništa. Trojka je Trojka jer niko nikoga tu nije izradio i jer postoji visok stepen povjerenja. Ovaj šupak je tu samo jer mora i to dokazuje svaki dan.
User avatar
denis.istok
Posts: 912
Joined: 09/04/2010 13:12

#78346 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by denis.istok »

mirza_15 wrote: 28/01/2023 06:56
anelsol wrote: 28/01/2023 00:38

Ne razumijem sto je takva negativna energija prema Efendiću. Pa hebem mu miša zar niste u koaliciji? Čovjek je svojim amandmanima na budžet spasio Zrak od propasti, i to je, što se tiče mene, jedini dobar amandman.
Nisi ti to dobro skontao. Semir štima samo sebi. Semir želi to ministarstvo u vladi FBiH i ovo su pare kojima će on kao ministar da ispadne spasioc Zraka. Upravo taj efekat koji je ostvario kod tebe je bio cilj. Lik samo kupi jeftine političke poene. Iz istog razloga je pobjegao sa državnog nivoa (nije trenutno popularno) a sada se glasovima SDA gura upravo u DN na državnom nivou gdje je trebao da ide SDP. On bi malo u koaliciju kada treba nešto da od nje dobije, a onda bi malo sa SDA da solira. Ne sviđa mi se kako SDA medijski dere po nama na državnom nivou i tu ću se povući, na nivou FBiH hoću najjače ministarstvo i da mi se obezbijede pare za projekte da bildam sebe, ali ću u isto vrije, sa strujom iz protivničkog tabora da idem protiv najjače stranke bez koje ne bi ni imao sve to. Pravi mali kalkulant čija riječ ne vrijedi ništa. Trojka je Trojka jer niko nikoga tu nije izradio i jer postoji visok stepen povjerenja. Ovaj šupak je tu samo jer mora i to dokazuje svaki dan.
Sve si u pravu. Ali sta reci za Dinu i Fortu? Oni inace gledaju samo druge.

SDP ispade zesca izrada, Niksic posebno. Bez SDA nikad premijer, a ovi drugi se namirili.

Doslo se do toga da ce SDA birati partnera za vlast. A valjda je i logicno SDA SDP kao najjace.
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#78347 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Point. »

sajber87 wrote: 28/01/2023 02:13
Point. wrote: 28/01/2023 00:28
Neće ti poći za rukom taj jeftini i jadni spin i poturanje prorusizma političkim protivnicima sopstvenog naroda. Niko od bošnjačkih/bosanskih stranaka nikad ni jednom riječju nije podržao Ruse zato smanji ribu. Ja ne znam ko titra Dodikova relaksirana jajca u jeku ruske agresije dok on odlikuje Putina i ko tepa tom istom Dodiku da je proevropski nastrojen i time laže samog sebe a i druge.
Df i sda su zbog svoje guzice u zestokom sukobu sa amerima, toliko bljuvotuna na racun amerikanaca ni orban neizgovori a izgovori ekstrem begic, nastavi li moze ruku pod ruku sa dodikom. Ako to ne vidis po izjavama doticnog onda te niko nece ubijediti, a to ko je proamericki prozapadni ili proevropski nastrojen ne odredjuje begic i slicni ekstremisti neko evropa i ameri. Sad jos treba begic i slicni da uce americku administraciju kako da se ponasaju i sta su stvarni americki interesi. Ludilo
Nije američka riječ i mišljenje Bogom dano i da se treba poklopiti ušima i govoriti samo yes sir. Vama su svi ekstremi ko god ima različito mišljenje. I jadan je ovaj tvoj pokušaj uvlačenja prorusizma u lokalne razmirice u BiH koje nemaju veze jedne sa drugom. Malo kritikovati američke neke stavove ne znači nužno da si prorus. Taj narativ je smiješan a i jako opasan za Bošnjake. Ohani malo.
User avatar
Styling
Posts: 12655
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#78348 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Styling »

mirza_15 wrote: 28/01/2023 06:56
anelsol wrote: 28/01/2023 00:38

Ne razumijem sto je takva negativna energija prema Efendiću. Pa hebem mu miša zar niste u koaliciji? Čovjek je svojim amandmanima na budžet spasio Zrak od propasti, i to je, što se tiče mene, jedini dobar amandman.
Nisi ti to dobro skontao. Semir štima samo sebi. Semir želi to ministarstvo u vladi FBiH i ovo su pare kojima će on kao ministar da ispadne spasioc Zraka. Upravo taj efekat koji je ostvario kod tebe je bio cilj. Lik samo kupi jeftine političke poene. Iz istog razloga je pobjegao sa državnog nivoa (nije trenutno popularno) a sada se glasovima SDA gura upravo u DN na državnom nivou gdje je trebao da ide SDP. On bi malo u koaliciju kada treba nešto da od nje dobije, a onda bi malo sa SDA da solira. Ne sviđa mi se kako SDA medijski dere po nama na državnom nivou i tu ću se povući, na nivou FBiH hoću najjače ministarstvo i da mi se obezbijede pare za projekte da bildam sebe, ali ću u isto vrije, sa strujom iz protivničkog tabora da idem protiv najjače stranke bez koje ne bi ni imao sve to. Pravi mali kalkulant čija riječ ne vrijedi ništa. Trojka je Trojka jer niko nikoga tu nije izradio i jer postoji visok stepen povjerenja. Ovaj šupak je tu samo jer mora i to dokazuje svaki dan.
Fino im se Vojin nagovori. A onog Marjanovića treba nogom nabiti.
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#78349 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by breuer »

sajber87 wrote: 28/01/2023 02:13
Point. wrote: 28/01/2023 00:28
Neće ti poći za rukom taj jeftini i jadni spin i poturanje prorusizma političkim protivnicima sopstvenog naroda. Niko od bošnjačkih/bosanskih stranaka nikad ni jednom riječju nije podržao Ruse zato smanji ribu. Ja ne znam ko titra Dodikova relaksirana jajca u jeku ruske agresije dok on odlikuje Putina i ko tepa tom istom Dodiku da je proevropski nastrojen i time laže samog sebe a i druge.
Df i sda su zbog svoje guzice u zestokom sukobu sa amerima, toliko bljuvotuna na racun amerikanaca ni orban neizgovori a izgovori ekstrem begic, nastavi li moze ruku pod ruku sa dodikom. Ako to ne vidis po izjavama doticnog onda te niko nece ubijediti, a to ko je proamericki prozapadni ili proevropski nastrojen ne odredjuje begic i slicni ekstremisti neko evropa i ameri. Sad jos treba begic i slicni da uce americku administraciju kako da se ponasaju i sta su stvarni americki interesi. Ludilo
koliko se sjećam, i Dino je prokazan od strane USA kao poštivalac Busuladžića, i ne vidim da je u međuvremenu promijenio mišljenje...

pravi lik za jačanje odnosa sa Izraelom :D
User avatar
anelsol
Posts: 3072
Joined: 10/05/2017 22:41

#78350 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by anelsol »

mirza_15 wrote: 28/01/2023 06:56
anelsol wrote: 28/01/2023 00:38

Ne razumijem sto je takva negativna energija prema Efendiću. Pa hebem mu miša zar niste u koaliciji? Čovjek je svojim amandmanima na budžet spasio Zrak od propasti, i to je, što se tiče mene, jedini dobar amandman.
Nisi ti to dobro skontao. Semir štima samo sebi. Semir želi to ministarstvo u vladi FBiH i ovo su pare kojima će on kao ministar da ispadne spasioc Zraka. Upravo taj efekat koji je ostvario kod tebe je bio cilj. Lik samo kupi jeftine političke poene. Iz istog razloga je pobjegao sa državnog nivoa (nije trenutno popularno) a sada se glasovima SDA gura upravo u DN na državnom nivou gdje je trebao da ide SDP. On bi malo u koaliciju kada treba nešto da od nje dobije, a onda bi malo sa SDA da solira. Ne sviđa mi se kako SDA medijski dere po nama na državnom nivou i tu ću se povući, na nivou FBiH hoću najjače ministarstvo i da mi se obezbijede pare za projekte da bildam sebe, ali ću u isto vrije, sa strujom iz protivničkog tabora da idem protiv najjače stranke bez koje ne bi ni imao sve to. Pravi mali kalkulant čija riječ ne vrijedi ništa. Trojka je Trojka jer niko nikoga tu nije izradio i jer postoji visok stepen povjerenja. Ovaj šupak je tu samo jer mora i to dokazuje svaki dan.
Ako tako razmisljate o njemu, ne znam što ga ne otpilate. A to za Zrak. To bi bili zaista jeftini politički poeni da ne postoji čitava historija odnosa Efendića i Zraka koja seže unazad desetak godina. Uvjek ih je gurao i stvorio ljutog neprijatelja u lobiju koji je htio da potopi Zrak radi nekretnina. Čovjek je iskoristio svoj položaj i još jednom ih pomogao da se održi strateški važna firma za ovu državu, i da se održi egzistencija stotinjak porodica. Treba nam što više takvih "jeftinih poena". Tajming za njega jeste dobar, ali kako rekoh postoji historija odnosa i nije to tek samo tako došlo. Kako se niko os vas nije sjetio pa da ubere malo tih političkih poena pa da uradi za Binas ono što je Efendić uradio za Zrak?
Locked