Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10780
Joined: 27/04/2021 22:52

#79351 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tramvajtrojka »

animus wrote: 31/01/2023 21:50
A_A_AKCIJA wrote: 31/01/2023 13:47

Ovo ide u greatest shits ovog foruma.

Oficijelni SDA trol na mojoj listi.

Nema ništa kompleksno u korupciji. Krađa državnog novca i resursa i zloupotreba položaja.

SDA su kraljevi korupcije koji su pokrali milijarde, a ti navijaš da nastave dalje.

Ko god je dio korupcije, uključujući i apologete poput tebe, želim da se taj haram novac vrati kroz bolesti, nesreću i patnju na soba svijeta. Amin.
Ne mogu svima odgovoriti posebno pa cu ovako napisati na jednom mjestu za sva pominjanja mog posta koji vas je pogodio.
Svi ste napisali da je sranje i glup itd ali niko nije napisao ništa što bi pobilo i jednu riječ koju sam napisao. @A_A_AKCIJA je bar pokušao ali i on je opet otišao na stranačku pricu iako ja niti jednom nisam pomenuo bilo koju stranku. Ja sam pisao činjenice o korupciji i specijalnom ratu protiv države. Shvatam da vas ta prica ne zanima ali pokušajte bar nekad malo šire razmišljati i gledati širi kontekst. Nije sve u pozicijama tj foteljama, kad nam unište državu onda ce te pozicije nestati same od sebe.

Primjer iskorištavanja korupcije za urusavanje države koji je dosta koštao čitavu BiH je afera Agrokomerc neposredno prije rata. Tada je cilj bio da se skloni Hamdija Pozderav tadasnji potpredsjednik Predsjedništva SFRJ (budući predsjednik) koji je bio i šef Komisije za ustavne promjene. Vrijeme je pokazalo da je citava afera srbijanska konstrukcija koja je uspjesno izvedena i koja je uništila Pozderca i kroz zatvor i ucjene stvorila svog pijuna koji ce napraviti najveci unutarbošnjacki sukob. BiH je nakon te afere izašla vrlo oslabljena pred predstojecu agresiju.
Ne želim da me se pogrešno shvati i da kažem da korupcija nije važna prica. Naprotiv vrlo je bitna. Ali u ovim okolnostima moramo biti vrlo oprezni ako ne želimo da nam se ponovi afera Agrokomerc.

I još jedan odgovor sam dužan vezan za transparentnost ugovora Vlade KS. Imali su oni tajne ugovore za koje necu reci da su kriminal ali su skriveni i time i problematicni.
Image
toliko puta prezvakana prica u vezi EBRD-a i njihovih uslova pri potpisivanju ugovora ti stvarno mislis da kredit koji mora odobriti kantonalna, federalna , vijece ministara i predsjedništvo je primjer korupcije :lol: :lol:

i to jos sa EBRD-om koji je najveca evropska razvojna banka i koja je ulozila vise desetina milijardi u BiH, i koja ima isti tip ugovora i za autoput i za obnovu pruge i za rekonstrukciju luke u Brčkom, nije hamidova pijaca nego najveci evropski kreditor :zzzz:
User avatar
vee-jay
Posts: 8741
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#79352 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by vee-jay »

animus wrote: 31/01/2023 21:50
A_A_AKCIJA wrote: 31/01/2023 13:47

Ovo ide u greatest shits ovog foruma.

Oficijelni SDA trol na mojoj listi.

Nema ništa kompleksno u korupciji. Krađa državnog novca i resursa i zloupotreba položaja.

SDA su kraljevi korupcije koji su pokrali milijarde, a ti navijaš da nastave dalje.

Ko god je dio korupcije, uključujući i apologete poput tebe, želim da se taj haram novac vrati kroz bolesti, nesreću i patnju na soba svijeta. Amin.
Ne mogu svima odgovoriti posebno pa cu ovako napisati na jednom mjestu za sva pominjanja mog posta koji vas je pogodio.
Svi ste napisali da je sranje i glup itd ali niko nije napisao ništa što bi pobilo i jednu riječ koju sam napisao. @A_A_AKCIJA je bar pokušao ali i on je opet otišao na stranačku pricu iako ja niti jednom nisam pomenuo bilo koju stranku. Ja sam pisao činjenice o korupciji i specijalnom ratu protiv države. Shvatam da vas ta prica ne zanima ali pokušajte bar nekad malo šire razmišljati i gledati širi kontekst. Nije sve u pozicijama tj foteljama, kad nam unište državu onda ce te pozicije nestati same od sebe.

Primjer iskorištavanja korupcije za urusavanje države koji je dosta koštao čitavu BiH je afera Agrokomerc neposredno prije rata. Tada je cilj bio da se skloni Hamdija Pozderav tadasnji potpredsjednik Predsjedništva SFRJ (budući predsjednik) koji je bio i šef Komisije za ustavne promjene. Vrijeme je pokazalo da je citava afera srbijanska konstrukcija koja je uspjesno izvedena i koja je uništila Pozderca i kroz zatvor i ucjene stvorila svog pijuna koji ce napraviti najveci unutarbošnjacki sukob. BiH je nakon te afere izašla vrlo oslabljena pred predstojecu agresiju.
Ne želim da me se pogrešno shvati i da kažem da korupcija nije važna prica. Naprotiv vrlo je bitna. Ali u ovim okolnostima moramo biti vrlo oprezni ako ne želimo da nam se ponovi afera Agrokomerc.

I još jedan odgovor sam dužan vezan za transparentnost ugovora Vlade KS. Imali su oni tajne ugovore za koje necu reci da su kriminal ali su skriveni i time i problematicni.
Image
Bukvalno sve oko Osmice je korupcija, sve oko Sebije je korupcija, sve oko Novalica je korupcija, sve oko Asima je korupcija, sve oko Brankovica je korupcija, sve oko Cikotica je korupcija, sve oko Causevica je korupcija, sve oko Bakira je korupcija, sve oko respiratora je korupcija, sve oko TV HRHB je korupcija, sve oko tunela Hranjen je korupcija, sve oko autoputa je korupcija, sve oko granicne policije je korupcija, sve oko Terminala 7 je korupcija ...

upm ko me natjera da na gluposti odgovoaram ...
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#79353 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by animus »

Pa nije baš da moraš odgovarati. Naročito ako nemaš smisleni odgovor. Pomozi nam svima pa drugi put preskoci ako nemas sta da kazes.
User avatar
vee-jay
Posts: 8741
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#79354 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by vee-jay »

Ma pusti to, jesi vidio Niksica i glave mu - zacrvenio sav - ide Schmidtu na noge - joj sege ....
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#79355 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by animus »

Ta je scena porazna za sve nas ali svakako nema veze s ovim što smo ranije pisali.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#79356 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by channel10 »

Nakon svih ovih nebuloza Niksica, jedino sto se moze zakljuciti da je kompletna stranka otisla u qrc cim niko od njih ne reaguje nakon ova tri cetiri mjeseca samoebavanja u glavu.
User avatar
Student_u_Ostavci
Posts: 3901
Joined: 04/09/2015 16:50

#79357 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Student_u_Ostavci »

vee-jay wrote: 31/01/2023 22:26 Ma pusti to, jesi vidio Niksica i glave mu - zacrvenio sav - ide Schmidtu na noge - joj sege ....
Pusti to, jesi vidio novog kooperativnog SNSDa?
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#79358 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by channel10 »

Student_u_Ostavci wrote: 31/01/2023 17:32 Nerko baš nervozan i tužan.
Biti će još tužniji kada mu 'međunarodni partneri' kažu tešku istinu.
Kako misle izabrati vlast na federalnom nivou?

Na drzavnom nivou imaju prohodnost zakona jer imaju onog Ademovica u klubu Bosnjaka? Istina ili grijesim?

Kakvo je stanje u parlamentu BIH? Da li i tu imaju vecinu?

Ako imaju, onda mogu raditi sta hoce, pa cak i ustav da mijenjaju :shock: . Opet istina ili ne?
User avatar
Haris.ba
Posts: 24840
Joined: 08/09/2005 20:08

#79359 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Haris.ba »

channel10 wrote: 31/01/2023 23:10
Student_u_Ostavci wrote: 31/01/2023 17:32 Nerko baš nervozan i tužan.
Biti će još tužniji kada mu 'međunarodni partneri' kažu tešku istinu.
Kako misle izabrati vlast na federalnom nivou?

Na drzavnom nivou imaju prohodnost zakona jer imaju onog Ademovica u klubu Bosnjaka? Istina ili grijesim?

Kakvo je stanje u parlamentu BIH? Da li i tu imaju vecinu?

Ako imaju, onda mogu raditi sta hoce, pa cak i ustav da mijenjaju :shock: . Opet istina ili ne?
Nemaju ruku za mijenjanje ustava BiH. Treba im Sda.
Vecina je potanka, moraju svi da se pojave i budu zdravi.
Pa vidjelo se to sada na ovom zakonu o akcizama. Snsd glasao protiv. Nema tu neke prohodnosti zakona.

Na federalnom nivou postoji mogucnost da Sda ucestvuje u vlasti. Pitanje je sada da li bi na to pristao prije svega Nip.

Ali, kako sada stvari stoje Sda ce traziti ucestvovanje u vladi FBiH. Moguce je da ce Sdp zadrzati premijera u raspodjeli ali onda ce Sda traziti oko 5,6 ministarstava. Sda ovo vidi i kao dobar fazon da razvali se trojka.

Kako sada izgleda hdz, sda i sdp ce imati predsjednika i potpredsjednika i odlucivace ko ce biti premijer.
Last edited by Haris.ba on 31/01/2023 23:22, edited 1 time in total.
User avatar
vee-jay
Posts: 8741
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#79360 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by vee-jay »

Student_u_Ostavci wrote: 31/01/2023 23:08
vee-jay wrote: 31/01/2023 22:26 Ma pusti to, jesi vidio Niksica i glave mu - zacrvenio sav - ide Schmidtu na noge - joj sege ....
Pusti to, jesi vidio novog kooperativnog SNSDa?
Da naravno, zajedno za Trojkom dogovaraju nove Srebrenice, Tomasice, nova klanja Bosnjaka.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#79361 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by channel10 »

Haris.ba wrote: 31/01/2023 23:18
channel10 wrote: 31/01/2023 23:10

Kako misle izabrati vlast na federalnom nivou?

Na drzavnom nivou imaju prohodnost zakona jer imaju onog Ademovica u klubu Bosnjaka? Istina ili grijesim?

Kakvo je stanje u parlamentu BIH? Da li i tu imaju vecinu?

Ako imaju, onda mogu raditi sta hoce, pa cak i ustav da mijenjaju :shock: . Opet istina ili ne?
Nemaju ruku za mijenjanje ustava BiH. Treba im Sda.
Vecina je potanka, moraju svi da se pojave i budu zdravi.
Pa vidjelo se to sada na ovom zakonu o akcizama. Snsd glasao protiv. Nema tu neke prohodnosti zakona.

Na federalnom nivou postoji mogucnost da Sda ucestvuje u vlasti. Pitanje je sada da li bi na to pristao prije svega Nip.

Ali, kako sada stvari stoje Sda ce traziti ucestvovanje u vladi FBiH. Moguce je da ce Sdp zadrzati premijera u raspodjeli ali onda ce Sda traziti oko 5,6 ministarstava. Sda ovo vidi i kao dobar fazon da razvali se trojka.

Kako sada izgleda hdz, sda i sdp ce imati predsjednika i potpredsjednika i odlucivace ko ce biti premijer.
Oni ako imaju vecinu i ako ko slucajno bude bolestan, donijet ce ga na nosilima samo da zakon prodje.
A sto se tice zakona, tu sam mislio na zakone koji pomazu razgradnju drzave, a ne na akcize i SNSD. To je normalno da nece niko da glasa jer gube lovu. Ebe se njih za narod.

Imaju SNSD, HNS i dritana iz pipa. Je li to dovoljno da zakon prodje?
Last edited by channel10 on 31/01/2023 23:34, edited 1 time in total.
User avatar
Student_u_Ostavci
Posts: 3901
Joined: 04/09/2015 16:50

#79362 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Student_u_Ostavci »

vee-jay wrote: 31/01/2023 23:21
Student_u_Ostavci wrote: 31/01/2023 23:08

Pusti to, jesi vidio novog kooperativnog SNSDa?
Da naravno, zajedno za Trojkom dogovaraju nove Srebrenice, Tomasice, nova klanja Bosnjaka.
Čučnu koalicija na prvom glasanju. Programska koalicija.
Kae Sanja SDPu 'Vučete mi malo na SDA'.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#79363 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by channel10 »

Sanja i jest tu da podjebava. Iz nje govore Dodik i Covic.

Sprdaju se ljudi sa njima.
giannibelif
Posts: 1977
Joined: 28/01/2017 22:11

#79364 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by giannibelif »

Joj rahatluka u nacionalnim strankama, dovedeš ovakve idiote kao ova Vulićka, svakako su ti glasači još veći idioti i boli te ona stvar, smiješ se, šprdaš se, j...ih kako hoćeš.
User avatar
vee-jay
Posts: 8741
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#79365 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by vee-jay »

Student_u_Ostavci wrote: 31/01/2023 23:27
vee-jay wrote: 31/01/2023 23:21

Da naravno, zajedno za Trojkom dogovaraju nove Srebrenice, Tomasice, nova klanja Bosnjaka.
Čučnu koalicija na prvom glasanju. Programska koalicija.
Kae Sanja SDPu 'Vučete mi malo na SDA'.
Ja, i?
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#79366 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hajvan »

vee-jay wrote: 31/01/2023 23:21
Student_u_Ostavci wrote: 31/01/2023 23:08

Pusti to, jesi vidio novog kooperativnog SNSDa?
Da naravno, zajedno za Trojkom dogovaraju nove Srebrenice, Tomasice, nova klanja Bosnjaka.
Zapravo ste opisali SDA
Srpsku Demagosku Akciju
Mladomuslumasku organizaciju Srba mu'amedanaca
sajber87
Posts: 3889
Joined: 25/07/2008 13:14

#79367 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sajber87 »

channel10 wrote: 31/01/2023 23:29 Sanja i jest tu da podjebava. Iz nje govore Dodik i Covic.

Sprdaju se ljudi sa njima.
Ajde sto si dodika pomenuo ali nemoj covica, valjda znas da ukoliko sda df ekipa zeli da i pomisli na vlast u federaciji morace po ne znam koji put draganu na noge. :D
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#79368 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by animus »

channel10 wrote: 31/01/2023 23:10
Student_u_Ostavci wrote: 31/01/2023 17:32 Nerko baš nervozan i tužan.
Biti će još tužniji kada mu 'međunarodni partneri' kažu tešku istinu.
Kako misle izabrati vlast na federalnom nivou?

Na drzavnom nivou imaju prohodnost zakona jer imaju onog Ademovica u klubu Bosnjaka? Istina ili grijesim?

Kakvo je stanje u parlamentu BIH? Da li i tu imaju vecinu?

Ako imaju, onda mogu raditi sta hoce, pa cak i ustav da mijenjaju :shock: . Opet istina ili ne?
Za prohodnost zakona moraš imati najmanje dva delegata u DN iz svakog naroda. Bez SBiH trojka ima samo Ademovića. Zato im je sada Efendić Sine qua non.
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#79369 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by pinkman »

Haris.ba wrote: 31/01/2023 23:18
channel10 wrote: 31/01/2023 23:10

Kako misle izabrati vlast na federalnom nivou?

Na drzavnom nivou imaju prohodnost zakona jer imaju onog Ademovica u klubu Bosnjaka? Istina ili grijesim?

Kakvo je stanje u parlamentu BIH? Da li i tu imaju vecinu?

Ako imaju, onda mogu raditi sta hoce, pa cak i ustav da mijenjaju :shock: . Opet istina ili ne?
Nemaju ruku za mijenjanje ustava BiH. Treba im Sda.
Vecina je potanka, moraju svi da se pojave i budu zdravi.
Pa vidjelo se to sada na ovom zakonu o akcizama. Snsd glasao protiv. Nema tu neke prohodnosti zakona.

Na federalnom nivou postoji mogucnost da Sda ucestvuje u vlasti. Pitanje je sada da li bi na to pristao prije svega Nip.

Ali, kako sada stvari stoje Sda ce traziti ucestvovanje u vladi FBiH. Moguce je da ce Sdp zadrzati premijera u raspodjeli ali onda ce Sda traziti oko 5,6 ministarstava. Sda ovo vidi i kao dobar fazon da razvali se trojka.

Kako sada izgleda hdz, sda i sdp ce imati predsjednika i potpredsjednika i odlucivace ko ce biti premijer.
Sto bi SDA pristala da SDP ima premijera, a imaju najvise glasova?
sajber87
Posts: 3889
Joined: 25/07/2008 13:14

#79370 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sajber87 »

animus wrote: 01/02/2023 00:03
channel10 wrote: 31/01/2023 23:10

Kako misle izabrati vlast na federalnom nivou?

Na drzavnom nivou imaju prohodnost zakona jer imaju onog Ademovica u klubu Bosnjaka? Istina ili grijesim?

Kakvo je stanje u parlamentu BIH? Da li i tu imaju vecinu?

Ako imaju, onda mogu raditi sta hoce, pa cak i ustav da mijenjaju :shock: . Opet istina ili ne?
Za prohodnost zakona moraš imati najmanje dva delegata u DN iz svakog naroda. Bez SBiH trojka ima samo Ademovića. Zato im je sada Efendić Sine qua non.
A zar se ne gleda entitetska vecina
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#79371 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by pinkman »

sajber87 wrote: 01/02/2023 00:22
animus wrote: 01/02/2023 00:03
Za prohodnost zakona moraš imati najmanje dva delegata u DN iz svakog naroda. Bez SBiH trojka ima samo Ademovića. Zato im je sada Efendić Sine qua non.
A zar se ne gleda entitetska vecina
Samo ne dodju 3/5 i dovidjenja
(1) Kvorum čini devet delegata, uz uslov da su prisutna najmanje tri bošnjačka, tri hrvatska i
tri srpska delegata.
sajber87
Posts: 3889
Joined: 25/07/2008 13:14

#79372 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sajber87 »

pinkman wrote: 01/02/2023 00:24
sajber87 wrote: 01/02/2023 00:22

A zar se ne gleda entitetska vecina
Samo ne dodju 3/5 i dovidjenja
(1) Kvorum čini devet delegata, uz uslov da su prisutna najmanje tri bošnjačka, tri hrvatska i
tri srpska delegata.
To je drugi par cipela tu vec dolazimo do blokada, a objasni mi zasto je onda vazan taj kao efendicev sto animus kaze ako sda i df imaju svejedno tri pa mogu blokirati kvorum. Mozes li mi to dovidjenja objasniti sta bi to znacilo u praksi :D
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#79373 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by pinkman »

sajber87 wrote: 01/02/2023 00:37
pinkman wrote: 01/02/2023 00:24

Samo ne dodju 3/5 i dovidjenja

To je drugi par cipela tu vec dolazimo do blokada, a objasni mi zasto je onda vazan taj kao efendicev sto animus kaze ako sda i df imaju svejedno tri pa mogu blokirati kvorum. Mozes li mi to dovidjenja objasniti sta bi to znacilo u praksi :D
Svaki delegat je bitan jer se odluke donose vecinom glasova onih koji su prisutni. Uz dva uslova:

- da po tri delegata iz svakog naroda budu prisutna
- namanje 1/3 glasova mora biti iz oba entiteta

Ako nema 1/3 glasova onda predsjedavajuci DN i zamjenici pokusavaju obezbijediti saglasnost u roku od 3 dana. Ako nema saglasnosti, onda se moze donijeti donijeti vecinom glasova uz uslov da nema 2/3 ili vise onih koji su protiv (iz oba entiteta).

Eto to je to... Dodik i Covic obzirom da imaju 3 delegata uvijek mogu odbiti doci na sjednicu i kraj.

Komsic i Becirovic imaju pravo da raspuste Dom naroda PSBIH (ne treba saglasnost Cvijanovicke), ali opet i u tom slucaju Dodik bi imao 3 glasa tako da je nezaobilazan. A i Covic.
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#79374 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by meridiyan »

sajber87 wrote: 01/02/2023 00:37
pinkman wrote: 01/02/2023 00:24

Samo ne dodju 3/5 i dovidjenja

To je drugi par cipela tu vec dolazimo do blokada, a objasni mi zasto je onda vazan taj kao efendicev sto animus kaze ako sda i df imaju svejedno tri pa mogu blokirati kvorum. Mozes li mi to dovidjenja objasniti sta bi to znacilo u praksi :D
https://www.parlament.ba/Content/Read/3 ... omu-naroda
kluz franjo
Posts: 6095
Joined: 26/06/2009 01:37

#79375 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by kluz franjo »

SDA je u zadnjih 2 mjeseca konačno i zadnjem "jednookom" dokazala da se po pitanju definicije BiH ni za jotu ne razlikuje od HDZ ili SNSD/SDS.
A sve to uz srdačnu asistenciju tzv. "građanluka" oličenom u ŽK-DF.
Za razliku od "jednookih", "slijepima" je svaki dokaz uzaludan.

Referendumsku BiH mogu i SNSD/SDS i HDZ samo pokušavati urušiti.
SDFA-ovci su ti koji će joj doći glave.

I sve OK. Demokratija... Izbori... "Postrojavanje k'o u Kumu"... I tako to...
Locked