Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
plavi_E
Posts: 6480
Joined: 18/10/2021 19:47

#61201 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

BHCluster wrote: 28/11/2022 15:50
Spoiler
Show
U četvrtak izbor delegata za Dom naroda iz Posavine, iz HDZ-a ipak najavili dolazak na sjednicu
Image
Ovi izgleda zive u NDH?!
Nije izgleda nego je ocevidno da zive u NDH. Samo malo ih je ovdje koji znaju u koji "cosak" se gleda.
plavi_E
Posts: 6480
Joined: 18/10/2021 19:47

#61202 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

saimidin wrote: 27/11/2022 20:49
Spoiler
Show
plavi_E wrote: 27/11/2022 16:37 Zagrebu i Beogradu ne odgovara urusavanje Dejtona jer trenutno nisu spremni za njegovo urusavanje. Najvaznije pitanje buducnosti BiH i Bosnjaka je ko ce biti spremniji za urusavanje Dejtona kad do toga dodje.
Za ono ranije, pa valjda je svima jasno bilo odmah nakon potpisa dejtona da ce se morati mijenjati, kako se mijenjao, jasno je po kuknjavi dodika I covica, sada je problem sto se prvo pod inzkon nije mijenjao, a pod smitom se mijenja da ide u korist covica izborni, a nije iskljuceno I dodiku da preda imovinu drzave

A za raspad sistema, pa opet ce bosnjaci biti najmanje spremni, I psiholoski I materijalno
Pripreme su u toku:
Kako bi pojačali svoja politička nastojanja, i Hrvatska i Mađarska sada kidišu i na sigurnosni prostor BiH. Hrvatska sa nastojanjem da se ubaci u misiju EFOR-a, a Mađarska sa inicijativom o izgradnji svoje faktički vojne baze u Brčkom. Naime, Mađarska sa Srbijom kani izgraditi humanitarni centar u Brčkom koji će se baviti pitanjima civilne zaštite sa primarnim akcentom zaštite od požara.
Treba Dejton odhebati sto prije dok nije kasno i vidjeti sta se moze uraditi za koju godinu na pripremama za raspad sistema. Jos nije kasno.

Drugi primjer:
S druge strane, Hrvatska osim ekološkog problema nije prstom mrdnula na najave o izgradnji po svim gabaritima tipičnog vojnog aerodroma u Trebinju sa istom CZ pozadinom. Na očigled Amerikanaca i Britanaca dvije zemlje EU-a ekonomski ucijenjene od Ruske Federacije i Kine vrše direktno prekrajanje geopolitičke karte Zapadnog Balkana kroz objedinjavanje teritorije entiteta RS u Brčkom i uspostavom proxy vojnih baza u Brčkom i Trebinju koje će nominalno služiti kao obavještajno-operativni centri FSB-a i baze za infiltriranje agentura i hibridne gerile poput plaćenika iz Wagnera, finansiranje i širenje ruskih medija i uspostave i održavanje farme servera za kontrolu društvenih mreža.

Ne vidim razlog za kukanje. Ako HR odgovara vojni aerodrom nekoliko kilometara od Dubrovnika sto nebi i nama.

U svakom slucaju za odobrenje ova dva projekta treba vidjeti sta se moze dobiti kao ustupak. Ako je ponuda dobra sto da ne. Onda nek se ovi u HR brinu za to.
Officer Crabtree
Posts: 3553
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#61203 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Officer Crabtree »

Nonsens bez SNSD a nije nonsens bez SDA.
Da ne krene SDA bot, hoću da kažem da nije nonsens bez SNSD.
plavi_E
Posts: 6480
Joined: 18/10/2021 19:47

#61204 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

Bez Dodika se ne moze jer Covic ne dozvoljava da se on izbaci iz vlasti pa da nema ni jednog delegata u Domu Naroda BiH. Inace sasvim normalna je pojava da na razlicitim nivoma vlasti vladaju razlicite koalicije. Za BiH je isto bio Dodik ili opozicija. Izgleda da stranci traze da oni imaju mogucnost ucjene Dodika. Naravno da SDA nece pomagati strancima jer su je izbacili iz vlasti.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10974
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#61205 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Prpa.ba »

Officer Crabtree wrote: 28/11/2022 18:14 Nonsens bez SNSD a nije nonsens bez SDA.
Da ne krene SDA bot, hoću da kažem da nije nonsens bez SNSD.
Nonsensi kao i nonpaperi, svi dolaze iz iste ambasade, pa se diktiraju istom politickom otpadu, pa na kraju u eter..
Officer Crabtree
Posts: 3553
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#61206 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Officer Crabtree »

plavi_E wrote: 28/11/2022 18:27 Bez Dodika se ne moze jer Covic ne dozvoljava da se on izbaci iz vlasti pa da nema ni jednog delegata u Domu Naroda BiH. Inace sasvim normalna je pojava da na razlicitim nivoma vlasti vladaju razlicite koalicije. Za BiH je isto bio Dodik ili opozicija. Izgleda da stranci traze da oni imaju mogucnost ucjene Dodika. Naravno da SDA nece pomagati strancima jer su je izbacili iz vlasti.
Oj pa te mantre ponavljamo sto godina već...

Za BiH najbolje najveća govna da odlučuju, ambasade će ucijeniti Dodika bla bla...

Što ga do sad nisu ucijenili.

Tom logikom najbolje da je i SDA pa i njih mogu ucijeniti, čime će ucijenili NiP
User avatar
Login77777
Posts: 8646
Joined: 18/05/2021 09:11

#61207 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Login77777 »

Prpa.ba wrote: 28/11/2022 18:27
Officer Crabtree wrote: 28/11/2022 18:14 Nonsens bez SNSD a nije nonsens bez SDA.
Da ne krene SDA bot, hoću da kažem da nije nonsens bez SNSD.
Nonsensi kao i nonpaperi, svi dolaze iz iste ambasade, pa se diktiraju istom politickom otpadu, pa na kraju u eter..
Prpo eno fino Niksic kaze da nece SDA i DF da se ide s opozicijom iz manjeg entiteta. Znaci sta je onda slagao Dino?
SDP je bio spreman da ide bez SNSD ali nece vase lazne patriote iz SDF. :thumbup:
sajber87
Posts: 3877
Joined: 25/07/2008 13:14

#61208 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sajber87 »

Officer Crabtree wrote: 28/11/2022 18:14 Nonsens bez SNSD a nije nonsens bez SDA.
Da ne krene SDA bot, hoću da kažem da nije nonsens bez SNSD.
NIsi shvatio , nonsens je bez snsd i hdz zajedno a samo bez snsd nije nonsens vec i pozeljno pod uslovom da im delegat sda , df i zelenih ne da 4 u domu naroda
Last edited by sajber87 on 28/11/2022 18:50, edited 2 times in total.
User avatar
Login77777
Posts: 8646
Joined: 18/05/2021 09:11

#61209 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Login77777 »

Officer Crabtree wrote: 28/11/2022 18:14 Nonsens bez SNSD a nije nonsens bez SDA.
Da ne krene SDA bot, hoću da kažem da nije nonsens bez SNSD.
Kako nije? Pa eno Niksic kaze da SDA i DF nece da podrze delegata iz Kluba Srba za DN BiH.
sajber87
Posts: 3877
Joined: 25/07/2008 13:14

#61210 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sajber87 »

plavi_E wrote: 28/11/2022 18:27 Bez Dodika se ne moze jer Covic ne dozvoljava da se on izbaci iz vlasti pa da nema ni jednog delegata u Domu Naroda BiH. Inace sasvim normalna je pojava da na razlicitim nivoma vlasti vladaju razlicite koalicije. Za BiH je isto bio Dodik ili opozicija. Izgleda da stranci traze da oni imaju mogucnost ucjene Dodika. Naravno da SDA nece pomagati strancima jer su je izbacili iz vlasti.
Ako dodiku sda df i zeleni ne isporuce cetvrtog dodik nece biti u vlasti, covic je svasta ali glup nije
Officer Crabtree
Posts: 3553
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#61211 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Officer Crabtree »

Login77777 wrote: 28/11/2022 18:48
Prpa.ba wrote: 28/11/2022 18:27

Nonsensi kao i nonpaperi, svi dolaze iz iste ambasade, pa se diktiraju istom politickom otpadu, pa na kraju u eter..
Prpo eno fino Niksic kaze da nece SDA i DF da se ide s opozicijom iz manjeg entiteta. Znaci sta je onda slagao Dino?
SDP je bio spreman da ide bez SNSD ali nece vase lazne patriote iz SDF. :thumbup:
Ma nisam čitao, vidio bradu i pročitao samo naslov.

Nije moj niko, ja nisam oko tih stranaka, meni da je da bude bolje pa ko god bude.
User avatar
Styling
Posts: 12601
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#61212 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Styling »

Prpa.ba wrote: 28/11/2022 18:27
Officer Crabtree wrote: 28/11/2022 18:14 Nonsens bez SNSD a nije nonsens bez SDA.
Da ne krene SDA bot, hoću da kažem da nije nonsens bez SNSD.
Nonsensi kao i nonpaperi, svi dolaze iz iste ambasade, pa se diktiraju istom politickom otpadu, pa na kraju u eter..
A, ti se, Muzafere, kupaj :run:
plavi_E
Posts: 6480
Joined: 18/10/2021 19:47

#61213 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plavi_E »

Iz PzD su javno priznali da neke ambasade vrse ogroman pritisak na njih da glasaju za opozicionog kandidata da Dodik nebi imao 4 ruke. Zbog cega im treba to oni najbolje znaju. I normalno je da SDA nece da glasa po volji stranih ambasada jer su ih izbacili iz vlasti. Mora se polako navikavati da SDA nije u vlasti i da oni ne moraju nista raditi sto vlast od njih trazi. Dosta smo se naslusali "necemo spasavati vojnika Bakira" od sad ce mo slusati "necemo spasavati vojnika Nermina". I to je najnormalnija promjena.
User avatar
Pandakonda
Posts: 4380
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#61214 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Pandakonda »

Login77777 wrote: 28/11/2022 18:49
Officer Crabtree wrote: 28/11/2022 18:14 Nonsens bez SNSD a nije nonsens bez SDA.
Da ne krene SDA bot, hoću da kažem da nije nonsens bez SNSD.
Kako nije? Pa eno Niksic kaze da SDA i DF nece da podrze delegata iz Kluba Srba za DN BiH.
Nije bas tako. Komsic je rekao da nema kontrolu nad svojim delegatom i nema garanciju da ce ovaj glasati dok je Niksic pricao sa SDA oko Salkica ali ocigledno nista od toga jer je Bakir u kontru htio koaliciju SDA - SDP - DF. A naravno to opozicija iz RS ne zeli.
sajber87
Posts: 3877
Joined: 25/07/2008 13:14

#61215 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sajber87 »

plavi_E wrote: 28/11/2022 19:05 Iz PzD su javno priznali da neke ambasade vrse ogroman pritisak na njih da glasaju za opozicionog kandidata da Dodik nebi imao 4 ruke. Zbog cega im treba to oni najbolje znaju. I normalno je da SDA nece da glasa po volji stranih ambasada jer su ih izbacili iz vlasti. Mora se polako navikavati da SDA nije u vlasti i da oni ne moraju nista raditi sto vlast od njih trazi. Dosta smo se naslusali "necemo spasavati vojnika Bakira" od sad ce mo slusati "necemo spasavati vojnika Nermina". I to je najnormalnija promjena.
Kad su bili u vlasti dali su svojim glasom dodiku 4, a sad kad nece biti u vlasti ne moraju da glasaju pa makar dodik opet dobio 4. :lol: . Ko ih ne zna skupo bi ih platio
sajber87
Posts: 3877
Joined: 25/07/2008 13:14

#61216 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sajber87 »

plavi_E wrote: 28/11/2022 19:05 Iz PzD su javno priznali da neke ambasade vrse ogroman pritisak na njih da glasaju za opozicionog kandidata da Dodik nebi imao 4 ruke. Zbog cega im treba to oni najbolje znaju. I normalno je da SDA nece da glasa po volji stranih ambasada jer su ih izbacili iz vlasti. Mora se polako navikavati da SDA nije u vlasti i da oni ne moraju nista raditi sto vlast od njih trazi. Dosta smo se naslusali "necemo spasavati vojnika Bakira" od sad ce mo slusati "necemo spasavati vojnika Nermina". I to je najnormalnija promjena.
Ovde se radi o spasavanju vojnika dodika, a tu nema pouzdanijeg igraca od sda. Spremni su drzave da nestane ako nisu u vlasti, za vlast bi majku rodjenu prodali a ne drzavu
User avatar
Login77777
Posts: 8646
Joined: 18/05/2021 09:11

#61217 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Login77777 »

Pandakonda wrote: 28/11/2022 19:19
Login77777 wrote: 28/11/2022 18:49

Kako nije? Pa eno Niksic kaze da SDA i DF nece da podrze delegata iz Kluba Srba za DN BiH.
Nije bas tako. Komsic je rekao da nema kontrolu nad svojim delegatom i nema garanciju da ce ovaj glasati dok je Niksic pricao sa SDA oko Salkica ali ocigledno nista od toga jer je Bakir u kontru htio koaliciju SDA - SDP - DF. A naravno to opozicija iz RS ne zeli.
Prije neki dan je rekao pratice SDP. Ocito na nagovor Bakira odustali.
DF će u NSRS-u pratiti SDP: Hoće li Pokret za državu ipak onemogućiti Dodiku četvrtog delegata
Zato kazem sa SDA i DF se ne pravi koalicija jer su spremni na ovakve stvari. Ovu ce pricu na kraju svaliti na SDP kako su Dodiku dali cetvrtog delegata. Vec su poceli Yasmin, Nedim i ekipa…

Da ce taj iz DFa glasati za Dodika je davno bilo jasno. On je povratnike tada u Prijedoru nagovarao da glasaju za gradonacelnika iz SNSD. Taj se davno Dodiku prodao.
Last edited by Login77777 on 28/11/2022 19:59, edited 1 time in total.
sajber87
Posts: 3877
Joined: 25/07/2008 13:14

#61218 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by sajber87 »

Pandakonda wrote: 28/11/2022 19:19
Login77777 wrote: 28/11/2022 18:49

Kako nije? Pa eno Niksic kaze da SDA i DF nece da podrze delegata iz Kluba Srba za DN BiH.
Nije bas tako. Komsic je rekao da nema kontrolu nad svojim delegatom i nema garanciju da ce ovaj glasati dok je Niksic pricao sa SDA oko Salkica ali ocigledno nista od toga jer je Bakir u kontru htio koaliciju SDA - SDP - DF. A naravno to opozicija iz RS ne zeli.
Komsic izgleda ima kontrolu samo nad onim delegatima koji pogoduju sda politici, tamo gdje treba pogurati da drzavi bude bolje, da se kontrira sda u i da se nogiraju rusioci tu se odmah gubi kontrola
User avatar
Login77777
Posts: 8646
Joined: 18/05/2021 09:11

#61219 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Login77777 »

Officer Crabtree wrote: 28/11/2022 18:53
Login77777 wrote: 28/11/2022 18:48

Prpo eno fino Niksic kaze da nece SDA i DF da se ide s opozicijom iz manjeg entiteta. Znaci sta je onda slagao Dino?
SDP je bio spreman da ide bez SNSD ali nece vase lazne patriote iz SDF. :thumbup:
Ma nisam čitao, vidio bradu i pročitao samo naslov.

Nije moj niko, ja nisam oko tih stranaka, meni da je da bude bolje pa ko god bude.
Nisam rekao da si neciji. Nego kazem ne mozes vlast na drzavnom nivou praviti bez SNSDa ako su Bakir i Komsic odlucili dati Dodiku cetvrtog delegata.
User avatar
Gandalf
Posts: 10936
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#61220 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Gandalf »

zaista mi je teško razlučiti ima li iko sa pro BiH strane da zaista radi za BiH ili nastavljaju izdajničku politiku kirbaša

hoće li osmorka biti veči kirbaš od kirbaša, ostaje da se vidi, a na temi dosta stranačkih vojnika, svi jedni po drugima prosipaju demagogiju

mene kao nestranačkog čovjeka zaboli za ta vaša prepucavanja, no ta vaša stranačka prepucavanja su mi šuhveli situaciju učinila totalno nejasnom

znam samo da dini, nikšiću, ogreševiću ne vjerujem ništa više nego fadilu, asimu, fikusu, je li to do mene ili su pobrojani tolika gov... od ljudi, ne znam

nekada se na ovakvim temama moglo nešto i naučiti, saznati, ma makar nešto pretpostaviti, danas samo neka botovska šukanja

jedino što očekujem su neka nova izdajstva države i botovske odbrane, ne vidim u ovoj konstelaciji političkih snaga ništa pozitivno,

da budem iskren obje koalicije tj. osmorka i hdz, ali i sda-df-sdp-hdz izgledaju očajno, klimavo i izdajnički, nije ni čudo što nas zapad ovako jebucka

teško mi je i pretpostaviti ko je manje zlo za BiH od svih tih strančica kojima se upravlja na daljinski iz prijateljskih nam zapadnih ambasada

oprostite na off-u, nastavite sa botovanjem i sretno
dragan53
Posts: 275
Joined: 29/12/2012 10:19

#61221 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dragan53 »

Koliko sam ja shvatio ovo danas u SDP-u oni će definitivno dati Dodiku četvrtog delegata i još 4 godine biti u blokadi. Ova izjava Vukanovića danas je i politički hrabra za nekog ko dolazi iz RS i logično pitanje za sve stranke u Sarajevu.

https://avaz.com/vukanovic-nakon-sa ... -u-zemlji/

Ali kolik osam čuo neki dan Duratovića oni će definitovno glasati za Dodika jer je kao bolje sa njim nego sa SDS koji je ratovao 90-ih :roll:
User avatar
Pandakonda
Posts: 4380
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#61222 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Pandakonda »

dragan53 wrote: 28/11/2022 20:40 Koliko sam ja shvatio ovo danas u SDP-u oni će definitivno dati Dodiku četvrtog delegata i još 4 godine biti u blokadi. Ova izjava Vukanovića danas je i politički hrabra za nekog ko dolazi iz RS i logično pitanje za sve stranke u Sarajevu.

https://avaz.com/vukanovic-nakon-sa ... -u-zemlji/

Ali kolik osam čuo neki dan Duratovića oni će definitovno glasati za Dodika jer je kao bolje sa njim nego sa SDS koji je ratovao 90-ih :roll:
Ma SDP je rekao da ce ubrzo imati sastanak sa HDZom i ako se oni sloze da zele bez dodika SDP ce natjerati svoje delegate da podrze opoziciju i to je to. Ukoliko HDZ ne bude htio bez dodika onda svakako sve pada u vodu.

Inace Arnaut je danas na N1 jako dobro pojasnio situaciju i zasto je vitalno da SNSD nema tog cetvrtog delegata, Nadat se da ce u SDP-u imati mozga da ovo skontaju. Mogu samo zamisliti SDA rokade ako ovi dopuste da se to desi :-) Donekle se mogu izvuci jer je glasanje tajno ali ce se opet znati da je SDP prodao ukoliko opozicijska lista ne prođe.
Hakiz
Posts: 40405
Joined: 30/07/2015 20:01

#61223 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hakiz »

Gandalf wrote: 28/11/2022 20:15 zaista mi je teško razlučiti ima li iko sa pro BiH strane da zaista radi za BiH ili nastavljaju izdajničku politiku kirbaša

hoće li osmorka biti veči kirbaš od kirbaša, ostaje da se vidi, a na temi dosta stranačkih vojnika, svi jedni po drugima prosipaju demagogiju

mene kao nestranačkog čovjeka zaboli za ta vaša prepucavanja, no ta vaša stranačka prepucavanja su mi šuhveli situaciju učinila totalno nejasnom

znam samo da dini, nikšiću, ogreševiću ne vjerujem ništa više nego fadilu, asimu, fikusu, je li to do mene ili su pobrojani tolika gov... od ljudi, ne znam

nekada se na ovakvim temama moglo nešto i naučiti, saznati, ma makar nešto pretpostaviti, danas samo neka botovska šukanja

jedino što očekujem su neka nova izdajstva države i botovske odbrane, ne vidim u ovoj konstelaciji političkih snaga ništa pozitivno,

da budem iskren obje koalicije tj. osmorka i hdz, ali i sda-df-sdp-hdz izgledaju očajno, klimavo i izdajnički, nije ni čudo što nas zapad ovako jebucka

teško mi je i pretpostaviti ko je manje zlo za BiH od svih tih strančica kojima se upravlja na daljinski iz prijateljskih nam zapadnih ambasada

oprostite na off-u, nastavite sa botovanjem i sretno
:thumbup:
User avatar
Styling
Posts: 12601
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#61224 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Styling »

sajber87 wrote: 28/11/2022 19:53
Pandakonda wrote: 28/11/2022 19:19

Nije bas tako. Komsic je rekao da nema kontrolu nad svojim delegatom i nema garanciju da ce ovaj glasati dok je Niksic pricao sa SDA oko Salkica ali ocigledno nista od toga jer je Bakir u kontru htio koaliciju SDA - SDP - DF. A naravno to opozicija iz RS ne zeli.
Komsic izgleda ima kontrolu samo nad onim delegatima koji pogoduju sda politici, tamo gdje treba pogurati da drzavi bude bolje, da se kontrira sda u i da se nogiraju rusioci tu se odmah gubi kontrola
Komšić nema konztrolu ni nad svojom ženom.
Jordan1961
Posts: 2020
Joined: 29/07/2022 17:35

#61225 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Jordan1961 »

Hakiz wrote: 28/11/2022 21:52
Gandalf wrote: 28/11/2022 20:15 zaista mi je teško razlučiti ima li iko sa pro BiH strane da zaista radi za BiH ili nastavljaju izdajničku politiku kirbaša

hoće li osmorka biti veči kirbaš od kirbaša, ostaje da se vidi, a na temi dosta stranačkih vojnika, svi jedni po drugima prosipaju demagogiju

mene kao nestranačkog čovjeka zaboli za ta vaša prepucavanja, no ta vaša stranačka prepucavanja su mi šuhveli situaciju učinila totalno nejasnom

znam samo da dini, nikšiću, ogreševiću ne vjerujem ništa više nego fadilu, asimu, fikusu, je li to do mene ili su pobrojani tolika gov... od ljudi, ne znam

nekada se na ovakvim temama moglo nešto i naučiti, saznati, ma makar nešto pretpostaviti, danas samo neka botovska šukanja

jedino što očekujem su neka nova izdajstva države i botovske odbrane, ne vidim u ovoj konstelaciji političkih snaga ništa pozitivno,

da budem iskren obje koalicije tj. osmorka i hdz, ali i sda-df-sdp-hdz izgledaju očajno, klimavo i izdajnički, nije ni čudo što nas zapad ovako jebucka

teško mi je i pretpostaviti ko je manje zlo za BiH od svih tih strančica kojima se upravlja na daljinski iz prijateljskih nam zapadnih ambasada

oprostite na off-u, nastavite sa botovanjem i sretno
:thumbup:
Slazem se i ja. Dino je vedrio i oblacio u SDA, bio kantonalni premijer a sada bi da je majka Tereza. Nece sa lopovskom SDA (ok, to je stvarno u redu) ali hoce sa meleckim HDZ-om i SNSD-om. Sve moralne vertikale tamo.
Locked