Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Intimus

#25226 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Intimus » 03/04/2012 03:05

pravaistina wrote:STA CE NA OVO RECI RADNICI KRIVAJE :x :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
A šta je sa Konjuhom iz Živinica? Ili su i njega sahranili?

mirsek

#25227 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by mirsek » 03/04/2012 06:56

Vjerovali ili ne ali nije se mogla naci fabrika ili vise proizvodjac u BIH koji bi mogao 11000 ISTIH crvenih stolica napraviti..Mislim da su stolica plasticne dakle nista konjuh ili krivaja...Moguce je da su se mogli jos informisati i angazovati u potrazi ako nista radi politicke tezine dogadjaja i tu ih mozemo kritikovati al ovako cisto ekonomomski odluka je razumljiva...

popajic

#25228 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by popajic » 03/04/2012 08:38

@CortoMaltese
Niko drugi nije bolje kvalifikovan za taj posao od njih. Firma iz Srbije ih je i učinila praznim.
Do bola tacno...kakvo uzasno ponizenje za stradale sugradjane :x :(

The 51st State

#25229 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by The 51st State » 03/04/2012 08:41

mirsek wrote:Vjerovali ili ne ali nije se mogla naci fabrika ili vise proizvodjac u BIH koji bi mogao 11000 ISTIH crvenih stolica napraviti..Mislim da su stolica plasticne dakle nista konjuh ili krivaja...Moguce je da su se mogli jos informisati i angazovati u potrazi ako nista radi politicke tezine dogadjaja i tu ih mozemo kritikovati al ovako cisto ekonomomski odluka je razumljiva...
Bekto precisa Gorazde radi plasticne mjenjace za BMV i ostale svjetske automobilske brendove, a kamo li nekakve Pasoviceve stolice da ne moze odraditi, fuj balije....

ultima_palabra

#25230 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by ultima_palabra » 03/04/2012 08:44

Na stranu stolice i njihov emotivni značaj... ali dok ne napravimo i ispoštujemo propise po kojima će domaće firme imati prednost za svaku javnu nabavku, bićemo banana država.

nosara

#25231 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by nosara » 03/04/2012 09:06

Kolika je ukupna cifra...?

Za te pare mogli su pokrenut izradu spomenika visokog 30 metara kojim bi se trajno obiljezile nase patnje i zauvijek sacuvalo sjecanje na nase poginule sugradjane...

I, naravno da je politika odgovorna i za ove gafove (plagijat, stolice iz srbije i ko zna sta jos)... Jadni smo, sta vise rec... :roll:

VjecitiStudent

#25232 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by VjecitiStudent » 03/04/2012 09:08

nosara wrote:Kolika je ukupna cifra...?

Za te pare mogli su pokrenut izradu spomenika visokog 30 metara kojim bi se trajno obiljezile nase patnje i zauvijek sacuvalo sjecanje na nase poginule sugradjane...

I, naravno da je politika odgovorna i za ove gafove (plagijat, stolice iz srbije i ko zna sta jos)... Jadni smo, sta vise rec... :roll:
Mora da se salis.
Kad se jednom bude pravio spomenik od 30 metara, nasi ce umjetnici za to traziti 30 miliona.

nosara

#25233 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by nosara » 03/04/2012 09:15

Corto Maltese wrote: Niko drugi nije bolje kvalifikovan za taj posao od njih. Firma iz Srbije ih je i učinila praznim.
Prejako... I pretuzno, takodje...

nosara

#25234 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by nosara » 03/04/2012 09:19

VjecitiStudent wrote:

Mora da se salis.
Kad se jednom bude pravio spomenik od 30 metara, nasi ce umjetnici za to traziti 30 miliona.
Jebem ja nase umjetnike...

Neka suge iz vlasti organizuju akciju "Spomenik" i pozovu svjetske kipare, skulptore, vajare... da pro bono ucestvuju u izgradnji, javice ih se bar hiljadu, a i materijal bi sigurno dobili kao znak pijeteta... Jebale im stolice iz srbije mater, a forspan za "Pacific" oca... :x

joint union

#25235 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by joint union » 03/04/2012 09:28

VjecitiStudent wrote:

Mora da se salis.

Ovo je greška za greškom organizatora, prvo plagijat sa stolicama iz New York-a, a zatim i ovo da stolice proizvodi firma iz Srbije (ja se sve nešto nadam da to nije istina). Prvo što me interesuje je da li će organizator platiti nekome za ideju o stolicama i kome? Ono kao intelektualno vlasništvo, pa da bar znamo kome da se na+ebemo bliže i dalje familije, kad već ništa drugo nećemo uraditi. Zar toliki broj poginulih nije zaslužio više od pukog pretraživanja interneta o ideji obilježavanja i kopiranja iste? Gdje nestadoše one silne pametne glave i raznorazni savjetnici? Tuga je da u našoj državi nema firme koja bi napravila tu količinu stolica (bile one željezne ili drvene, bar ta dva resursa i pogone za njihovu obradu bi trebali imati). Šta da se desilo da je posao izrade stolica dobila firma iz RS? Neka Dodikova iz Laktaša npr. To bi tek zaokružilo citavu ovu situaciju. Ma fuj!

VjecitiStudent

#25236 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by VjecitiStudent » 03/04/2012 09:30

nosara wrote:
VjecitiStudent wrote:
Mora da se salis.
Jebem ja nase umjetnike...

Neka suge iz vlasti organizuju akciju "Spomenik" i pozovu svjetske kipare, skulptore, vajare... da pro bono ucestvuju u izgradnji, javice ih se bar hiljadu, a i materijal bi sigurno dobili kao znak pijeteta... Jebale im stolice iz srbije mater, a forspan za "Pacific" oca... :x
Jebem ja nasu vlast prije svega.
Ja jos uvijek ne mogu prezalitii potrosena DVA MILIONA za ono staklo u Velikom parku, za nesto sto je moralo kostati barem 10 x manje.
A od preostalog novca su se mogli srediti parkovi i igralista za ZIVU djecu Sarajeva.

Chisum

#25237 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Chisum » 03/04/2012 09:32

yugi wrote:STOLICE ZA PERFORMANS UBIJENIM SARAJLIJAMA, KUPLJENE U SRBIJI

Pašović je rekao da je 11.541 crvenu stolicu nije bilo moguce naći u BiH, te da je najbolji ponuđač bio iz Srbije iz Nove Pazove. Za ovaj posao, inkasirao je preko 100 hiljada maraka!

Prazne stolice su postavljene prošle godine u njujorškom Bryant parku

U centru Sarajeva će 6. aprila, kada se obilježava 20. godišnjica opsade grada, biti postavljena 11.541 crvena prazna stolica u znak sjećanja na broj ubijenih Sarajlija.

Ista kampanja je prošle godine provedena u Americi, kada je postavljena 2,753 prazna stolica za žrtve stradale 11. septembra u Njojrku, kada su u terorističkom napadu srušeni „blizanci“, zgrada Svjetskog trgovačkog centra.

Manifestacijom "Sarajevska crvena linija" će, kako je rekao autor i reditelj projekta Haris Pašović, glavni grad BiH će obilježiti 20. godišnjicu od početka opsade, uz bogat scensko-muzički program.

On je objasnio da je „Sarajevska crvena linija“ kompleksan događaj koji počinje u 7 sati ujutru, a saobraćaj biti zaustvavljen 28 sati u glavnom gradu BiH.

Osim praznih stolica, koje simbolizuju broj ubijenih Sarajlija tokom opsade grada i u izlozima s jedne i druge strane ulice će biti postavljena izložba plakata za događaje koji su održani tokom opsade.

Biće održan i koncert obrađene domaće i strane muzike, a izvođači će biti poznati operski pjevači iz BiH.

Pašović je rekao da su stolice naručene iz jedne fabrike u Novoj Pazovi u Srbiji.

Stolice će kasnije, kako je rekao Pašović, biti uskladištene, a u planu je da se sagradi memorijalni park gdje će te stolice biti izložene kao memorijal za ubijene građane sarajeva.

Smetljari!

Odvratnijeg i snishodljivijeg naroda ne vidjeh od nas samih. Fuj, jebem vam sve...
Ni ponosa, ni obraza, a ni stida.

palermo

#25238 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo » 03/04/2012 10:03

Chisum wrote:
yugi wrote:STOLICE ZA PERFORMANS UBIJENIM SARAJLIJAMA, KUPLJENE U SRBIJI

Pašović je rekao da je 11.541 crvenu stolicu nije bilo moguce naći u BiH, te da je najbolji ponuđač bio iz Srbije iz Nove Pazove. Za ovaj posao, inkasirao je preko 100 hiljada maraka!

Prazne stolice su postavljene prošle godine u njujorškom Bryant parku

U centru Sarajeva će 6. aprila, kada se obilježava 20. godišnjica opsade grada, biti postavljena 11.541 crvena prazna stolica u znak sjećanja na broj ubijenih Sarajlija.

Ista kampanja je prošle godine provedena u Americi, kada je postavljena 2,753 prazna stolica za žrtve stradale 11. septembra u Njojrku, kada su u terorističkom napadu srušeni „blizanci“, zgrada Svjetskog trgovačkog centra.

Manifestacijom "Sarajevska crvena linija" će, kako je rekao autor i reditelj projekta Haris Pašović, glavni grad BiH će obilježiti 20. godišnjicu od početka opsade, uz bogat scensko-muzički program.

On je objasnio da je „Sarajevska crvena linija“ kompleksan događaj koji počinje u 7 sati ujutru, a saobraćaj biti zaustvavljen 28 sati u glavnom gradu BiH.

Osim praznih stolica, koje simbolizuju broj ubijenih Sarajlija tokom opsade grada i u izlozima s jedne i druge strane ulice će biti postavljena izložba plakata za događaje koji su održani tokom opsade.

Biće održan i koncert obrađene domaće i strane muzike, a izvođači će biti poznati operski pjevači iz BiH.

Pašović je rekao da su stolice naručene iz jedne fabrike u Novoj Pazovi u Srbiji.

Stolice će kasnije, kako je rekao Pašović, biti uskladištene, a u planu je da se sagradi memorijalni park gdje će te stolice biti izložene kao memorijal za ubijene građane sarajeva.

Smetljari!

Odvratnijeg i snishodljivijeg naroda ne vidjeh od nas samih. Fuj, jebem vam sve...
Ni ponosa, ni obraza, a ni stida.
Čovjek ponekad zaista ostane bez riječi. Pa zar se ništa nema u toj tintari, jebem mu sve..

draganbl

#25239 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by draganbl » 03/04/2012 10:04

Ponovo se ovdje ne vodi rasprava o glavnom, već o sporednom problemu.
Neka su stolice kupljene u Srbiji, mogle su stići i iz Kine ili pasti sa Marsa. Ono što je suština jeste da mi u Bosni ne možemo ni šugave plastične stolice da proizvedemo. I sad nam je naravno kriv neko drugi ko može.
Meni iskreno ne čudi što tamo neka mala privreda iz okoline Beograda može da napravi nešto što ima kome da proda. Stara Pazova, Inđija i druge opštine koje gravitiraju Beogradu posluju u visokoj konkurenciji, dobijaju povoljne kredite od države i iz EU fondova. Zapošljavaju ljude koji su završili, a ne kupili fakultet. Srbija ima nekakvu strategiju razvoja SME, ostvaruju saradnju u regionu (i ovo je rezultat toga). A mi ćemo i dalje kukati, pozivati na povlačenje našeg ambasadora iz Srbije, ignorisati dolazak premijera Hrvatske i jadati se samima sebi kako nas niko ne voli.

vee-jay

#25240 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by vee-jay » 03/04/2012 10:10

mirsek wrote:Vjerovali ili ne ali nije se mogla naci fabrika ili vise proizvodjac u BIH koji bi mogao 11000 ISTIH crvenih stolica napraviti..Mislim da su stolica plasticne dakle nista konjuh ili krivaja...Moguce je da su se mogli jos informisati i angazovati u potrazi ako nista radi politicke tezine dogadjaja i tu ih mozemo kritikovati al ovako cisto ekonomomski odluka je razumljiva...
cekaj, 'se ti zahebavas?!?

cisto ekonomski? pod "cisto ekonomski" se i genocid moze razumjeti.

da ponovim: ako je firma iz Srbije bila "najbolji ponuđač" znaci da je bilo i drugih, zar ne? a ako nije bilo drugih firmi, trebalo se sjesti da se smisli alternativa, jer nabavka stolica iz Srbije nije moguce rjesenje. evo meni dok ovo pisem su pale dvije ideje na um: "ukljuciti osnovne i srednje skole u akciju" + "unajmiti stolice gradjana" koje mozda nemaju istu stilistiku ali puno jaci znacaj.

Corto Maltese

#25241 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Corto Maltese » 03/04/2012 10:17

vee-jay wrote:
da ponovim: ako je firma iz Srbije bila "najbolji ponuđač" znaci da je bilo i drugih, zar ne? a ako nije bilo drugih firmi, trebalo se sjesti da se smisli alternativa, jer nabavka stolica iz Srbije nije moguce rjesenje. evo meni dok ovo pisem su pale dvije ideje na um: "ukljuciti osnovne i srednje skole u akciju" + "unajmiti stolice gradjana" koje mozda nemaju istu stilistiku ali puno jaci znacaj.
11500 stolica, starih, novih, jednobojnih, šarenih, prikupljenih od građana Sarajeva, javnim pozivom ... čini mi se da bi imalo i veči značaj i nosilo jaču poruku, od ove, Novo Pazovske.

Skijasch

#25242 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Skijasch » 03/04/2012 10:22

draganbl wrote:Ponovo se ovdje ne vodi rasprava o glavnom, već o sporednom problemu.
Neka su stolice kupljene u Srbiji, mogle su stići i iz Kine ili pasti sa Marsa.
Pa trebale su onda stići iz Kine ili pasti s Marsa. U vrijeme dok beogradsko tužilaštvo nastavlja s lažima i procesom vezanim za Dobrovoljačku, dok je na sceni rehabilitacije Draže Mihajlovića, Srbiju ne možemo gledati kao dobronamjernog komšiju. A kupiti tamo stolice za ovakav događaj, e to je ludilo.

Ja sam protiv toga da Sarajevo živi od statusa žrtve, treba napraviti taj iskorak i okrenuti se budućnosti, ali problem je što mnogi prošlost negiraju. Imaš veoma bitne ljude koji otvoreno negiraju sudske presude o genocidu. Zašto u srbijanskoj deklaraciji o genocidu nije mogla naći mjesto i ta riječ genocid ? Zato što na sceni imamo sistematsko negiranje prošlosti, negiranje zločina. Ne možemo govoriti o budućnosti ako mi se kaže da smo sami sebe samoubijali na Markalama. Kakva budućnost ?

I zato su ove stolice, ako ih se nije moglo napraviti u BiH (a jeste), trebale doći iz Kine, nikako iz Srbije.

draganbl

#25243 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by draganbl » 03/04/2012 10:34

Skijasch wrote:
draganbl wrote:Ponovo se ovdje ne vodi rasprava o glavnom, već o sporednom problemu.
Neka su stolice kupljene u Srbiji, mogle su stići i iz Kine ili pasti sa Marsa.
Pa trebale su onda stići iz Kine ili pasti s Marsa. U vrijeme dok beogradsko tužilaštvo nastavlja s lažima i procesom vezanim za Dobrovoljačku, dok je na sceni rehabilitacije Draže Mihajlovića, Srbiju ne možemo gledati kao dobronamjernog komšiju. A kupiti tamo stolice za ovakav događaj, e to je ludilo.

Ja sam protiv toga da Sarajevo živi od statusa žrtve, treba napraviti taj iskorak i okrenuti se budućnosti, ali problem je što mnogi prošlost negiraju. Imaš veoma bitne ljude koji otvoreno negiraju sudske presude o genocidu. Zašto u srbijanskoj deklaraciji o genocidu nije mogla naći mjesto i ta riječ genocid ? Zato što na sceni imamo sistematsko negiranje prošlosti, negiranje zločina. Ne možemo govoriti o budućnosti ako mi se kaže da smo sami sebe samoubijali na Markalama. Kakva budućnost ?

I zato su ove stolice, ako ih se nije moglo napraviti u BiH (a jeste), trebale doći iz Kine, nikako iz Srbije.
A zašto ih se "nije moglo napraviti u BiH"?
Sve dok nam je važnije da diskutujemo o tome što nam "mrski neprijatelj i negator genocida" Srbija uvaljuje stolice nego to što te iste stolice mi sami ne znamo da napravimo, dotle će nam iz te iste "mrske i genocidne" Srbije dolaziti i stolice i hrana i fiće i sve ostalo.
To što su srbijanske stolice završile kod nas nije uzrokovano time što Srbija nije uvrstila riječ genocid u Rezoluciju o Srebrenici, već zato što Srbija strateški razvija svoja SME i diplomatskim, političkim i drugim kanalima tim istim preduzećima otvara tržište, kako u regionu, tako i u Evropi.
Da naglasim, te stolice iz Srbije nam ne trebaju, (o potrebi izlizanog performansa ne bih pisao), ali i ako ih i ne kupimo iz Srbije, opet ih mi sami ne znamo proizvesti. Ni sebi, a kamoli još drugome.

Skijasch

#25244 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Skijasch » 03/04/2012 10:51

draganbl wrote:ako ih i ne kupimo iz Srbije, opet ih mi sami ne znamo proizvesti
Iz Kine Dragane, iz Kine, samo ne iz ovakve Srbije.

Jay Gatsby

#25245 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Jay Gatsby » 03/04/2012 11:12

Ne moraju se uopće koristiti stolice. Ima još 101 bolji i kreativniji način da se pošalje prava poruka. Nevjerovatno. Tačno mi dođe da se u petak ujutro ispalim negdje van grada - ako ostanem, samo ću se cijeli dan nervirati.

-LIBERO-
Čiča Gliša
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#25246 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by -LIBERO- » 03/04/2012 11:21

A bas me interesuje sta ce uraditi sa tih 11 000 stolica poslije?

Nebi me cudilo da se poslije, te crvene plasticne stolice, nadju na pijacama i buvljacima po gradu.
E onda bi dozivjeli i definitivni moralni fijasko.

Uletiti 100 000KM za te stolice, kupiti ih u Srbiji, i onda ih preprodati .

Fakat, sta planiraju uraditi poslije sa tih 11 000 stolica

draganbl

#25247 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by draganbl » 03/04/2012 11:24

Skijasch wrote:
draganbl wrote:ako ih i ne kupimo iz Srbije, opet ih mi sami ne znamo proizvesti
Ja kažem, ne trebaju nam stolice ni iz Kine ni iz Srbije, već iz Bosne, a ti kažeš samo da nisu iz Srbije.

Ovo je klasičan primjer izreke "samo da komšiji crkne krava", koja nas već godinama drži u blatu u kojem očigledno i zaslužujemo da budemo.

joint union

#25248 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by joint union » 03/04/2012 11:31

draganbl wrote:
Ja kažem, ne trebaju nam stolice ni iz Kine ni iz Srbije, već iz Bosne, a ti kažeš samo da nisu iz Srbije.

Ovo je klasičan primjer izreke "samo da komšiji crkne krava", koja nas već godinama drži u blatu u kojem očigledno i zaslužujemo da budemo.

Komšija ti ubio tvoju kravu, pokl'o ovce, zapalio štalu i ti si papak ako želiš da tom komšiji crkne krava?

nosara

#25249 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by nosara » 03/04/2012 11:31

draganbl wrote:
Skijasch wrote:

Pa ako je komsija supak... :wink:

hocunecu

#25250 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by hocunecu » 03/04/2012 11:34

ne trebaju iz Srbije ni da su poklonjene

Post Reply