Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

zavrzlama

#22251 Re: POLITIČKI STATUS HRVATA U BOSNI I HERCEGOVINI

Post by zavrzlama » 03/01/2012 20:35

vivaldi wrote:
zavrzlama wrote:
prva stvar. U sukobe apsolutno ne vjerujem jer ne postoji ni jedan jedini razlog zbog cega bi sukob bilo kome bio u interesu. Ponavljam NI JEDAN JEDINI RAZLOG.
razlog :-)

pa zar su velikosrbi u BIH ratovali da zive u dvije enklave(istocno i zapadno od DC Brcko) u medjunarodno priznatoj drzavi BIH...zar mislis da rs moze egzistirati a da konstantno se ne negira drzava BIH...zar je moguce da srbi zive u drzavi koju ne vole....zar je moguce da ce srbi sa ovako slabim natalitetom gdje im se godisnje broj smanjuje za 10-11 000,cekati skrestenih ruku da bez ispaljenog metka izgube ono za sta su ratovali....zar mislis da je srpski narod toliko glup i naivan da im lideri negiraju BIH narednoih 30 godina i obecavaju secesiju od BIH a oni idalje u drzavi BIH....

velikosrbi ce gurnuti srbe u BIH u secesiju tu nema price...samo je pitanje kad ce to srbiji biti potrebno....
Pa covjece TI SI HILJADU PUTA napisao na forumu kako velikosrbi vise nemaju JNA za ledjima, da ovo vise nije 92 itd.

Pa meni stvarno ne ide u glavu da ako u ratu kada su sve to imali, kada su kontrolisali i brcko i vise teritorije nego sada NISU DOBILI NEZAVISNOST kako ce je sada dobiti????

Sta bi dobili ratom?? Sta bi osvajali??? Da vrse etnicko ciscenje nad vec ociscenog teritorijom? Da dodik bude predsjednik? Da vladu entiteta kontrolisu srbi, obrazovanje, zdravstvo, policiju????

Nema smisla.

On nije odustao od svog cilja samo zna, ko sto svi znaju, da to ne moze dobiti oruzjem vec jedino moze pokusati politicki. Upravo zbog toga pare trosi na lobiranje, a ne na tenkove. Upravo zbog toga je htio dati milion dolara univerzitetu kolumbija, a ne univerzitetu banjaluka.
i sta nakon 10 godina lobiranje i politicki put ne odvoji rs od BIH....drugo...cilj srpske politike je podjela BIH,bez obzira na cijenu....a tacno znaju i koje su te cijene:

a) pokusaj secesije,svijet aminuje,status quo par godina uvodi se srpski dinar,tablice i ostalo i svijet prihvaca realnost.(velikosprski snovi,izvodljivost 1%)
b) pokusaj secesije ,svijet pusta da se dobije pobjednik ,zabranivsi usput srbiji da se umijesa i "scenario Oluje( sanse za ovu opciju 10%)
c) pokusaj secesije...MZ uz pomoc OSBIH i lojalnim policijskim snagama hvata kolovodje,EUFOR postavlja 10-tak punktova cime ispresijeca rs na vise mjesta,zaprijeti srbiji sankcijama ako ne urazumi pobunjenike i srbija dovodi politicara ala Cavic ili krsmanovic spasavajuci sopstveni medjunarodni polozaj,shvatajuci da od secesije nema nista( sanse 80% ovakvog scenarija)

srbi u BIH ce kad tad pokusati secesiju jer znaju da u 2 od 3 scenarija im nece BIH nigdje pobjeci,a rs je svakako etnicki cist ,jedino sto u najgorem slucaju mogu izgubiti je esklizivitet (nacionalnih prefiksa) a ziviti bez diskriminacije i u suzivotu im nije strana stvar svakako jer su 35 godina zivjeli tako u BIH...znaci secesija ide jer se nema svakako puno toga izgubiti,a kontaju da moze proci ono pod A.

Bosnolog

#22252 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Bosnolog » 03/01/2012 20:46

popajic wrote:
@zavrzlama
moj se stav zna...vecina BIH srba stanizovana i podrzava ono sto su kradzic i mladic uz pomoc srbije stvorili...manjina srba otvoreno se suprostavlja vecini....
Moram te pitati sta ti podrazumijevas pod ovim - biti satanizovan ?
Pitam jer mi se cini da ne upotrebljavas pravilno ovaj izraz.
Srbi su prvo zavedeni mitologijama od Kosova polja kojeg slave kao pobjedu iako je to bio poraz,historija je prestavljana krivo a citava jedna velikosrpska masinerija je radila na ideoloskoj i mentalnoj pripremi Srba za ono sto su cinili ili podrzavali devedeseth godina,...SANU je krajem osamdesetijh godina osmislio Memorandum ili bolje receno nastavio projektat NACERTANIJA,Oni su nakon TItine smrti procjenili da je ekonomska i politicka kriza koja je bila zahvatila ex YU uz raspad sovjetskog saveza bio odlican momenat da se prede na realizaciju sna stvaranja sto vece Srboslavije na rusevinama druge Yugoslavije.Ona je pocela sa Kosova i tamo je zavrsena odnosno zavrsava se,....

Satanizacija srpskog naroda je ucinjena upravo od strane srpske ideolosko akademske (SANU) politicke olarhije,vjerske (SPC) i drzavnobezbjednosne (DB) sluze,koja je od njaveceg dijela srpskog naroda nacinila poslusne zombije i izvrsioce projekta pretvaranja ex YU u etnicki citu Srboslaviju,odnosno veliku Srbiju,...Oni koji su se protivili proglaseni su izdajnicima a u Bosni Alijinim Srbima,odnosno koleteralnom stetom koja se trebal zrtvovati u ime vecih ciljeva velikosrpskog projekta,dok su politicki protivnici i glasni neistomisljenici likvidirani od strane DB Srbije iza cijih odluka je stajala ideolosko politicki i crkveni vrh,.....

Nakon svih izgubljenih ratova devedesetih godina koje je zapocela velikosrpska masinerija koji su zavrsili bombardovanjem Srbije i gubitka Kosova,presuda pred medunarondim sudovima,dokazima i svjedocima, velikosrpska bolest je karantinirana.Iako je ona u stvari najvise unesrecila srpski narod a kojeg i dalje drze u grcu satanizacijskog propadanja,kojeg su svjesne iste one elite koje su im to nacinile.One su i dalje ubjedeni da ce uspjeti na kraju da ostvare ono o cemu sanjaju,nadajuci se propasti Amerike i Evrope i uzdizanju Rusije i bal vampira ce nastaviti ono sto smo vidjeli devedesetih godina,....

U nedostatku zelje za distanciranjem i zokretom od velikosrpske bolesne ideologije devedesetih godina,ta ista velikosrpska hobotnica iako je ostal bez vecine krakova je i dalje ziva i nada se da ce sa ostalim prezivjelim krakovima dovrsiti visedestoljetne snove o velikoj Srbiji,ili barem skracenoj velikoj Srbiji (dio BiH i dio Kosova),zato i drze Srbe u BiH u utopisticko frustrirajucoj fazi negacije,pravdanja i pranja onog sto su planirali i cinili jer nisu do kraja porazeni i adekvatno osudeni po uzoru na Naciste,...

Stoga treba stalno ukazivati na uzrocno posljedicne veze kontnuiteta velikosrpske bolesti koja i danas traje i trajat ce dok ne uspiju u svojim nakanama ili dok ne dozive potpuni poraz i prestanu biti izvor zla i nestabilnost regije sto su bili zadnjih 150 zapocevsi gotovo sve ratove ukljucucjuci i WWI

vivaldi

#22253 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by vivaldi » 03/01/2012 20:48

@ gorstak

U pravu si. I ja seruckam o ponekad bas o iranu kojeg si spomenuo iako nikad tamo nisam bio.

Povlacim onaj dio posta. :thumbup:

vivaldi

#22254 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by vivaldi » 03/01/2012 20:59

zavrzlama wrote:i sta nakon 10 godina lobiranje i politicki put ne odvoji rs od BIH
Pa vjerovatno isto ko i i tih narednih 10 godina. Ciljevi vjerovatno ostanu isti, samo pomjere rokove. Jbg nisam ja nikakav ni globalni ni lokalni analiticar. Na vecinu ovih pitanja sasvim sigurno nema odgovor niko u BiH, a mozda ni u svijetu jer bas i ne razsmiljaju o nama previse.

Ti trazis ultimativne odgovore, a ja ih ne znam. Niti ih iko zna. Zato se i ne slazem sa tvojim 100% odlucnim, sigurnim itd. prognozama.

zavrzlama

#22255 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by zavrzlama » 03/01/2012 21:08

vivaldi wrote:
zavrzlama wrote:i sta nakon 10 godina lobiranje i politicki put ne odvoji rs od BIH
Pa vjerovatno isto ko i i tih narednih 10 godina. Ciljevi vjerovatno ostanu isti, samo pomjere rokove. Jbg nisam ja nikakav ni globalni ni lokalni analiticar. Na vecinu ovih pitanja sasvim sigurno nema odgovor niko u BiH, a mozda ni u svijetu jer bas i ne razsmiljaju o nama previse.

Ti trazis ultimativne odgovore, a ja ih ne znam. Niti ih iko zna. Zato se i ne slazem sa tvojim 100% odlucnim, sigurnim itd. prognozama.
nesreca je u tome sto moje prognoze nisu prognoze ,nego logicki zakljucci onog sto ce izazvati velikosrpska politika....

malo je naivno a vise "licemjerno" ovo sto radi dodik i srbija smatrat neozbiljnim i bez mogucih posljedica kad tad...a ti konstantno dodikove prijetnje svodis na zajebanciju i ne pridajes im znacaj...zasto....pa znam zasto,ali ti necu reci jer sam znas zasto..

heckler

#22256 Re: POLITIČKI STATUS HRVATA U BOSNI I HERCEGOVINI

Post by heckler » 03/01/2012 21:11

vivaldi wrote:
heckler wrote:Ok sve u redu, ali nista od ovog napisanog ne mijenja sustinu mog posta nego ga cak potvrdjuje.

1) Status kvo ne dovodi do nezavisnosti
Tacno! Za to on radi aktivno na tome u sjeni. Lize dupe izraelcima, ( u americi se sada sastao sa predj.svjetskog kongresa jevrejea, liberman je poznata stvar), muti sa raznim evropksim politicarima, rusi ga vec guraju..to je taj lobisticki dio.

na unutrasnjem planu, aktivno urusava institucije u cilju dokazivanja svijetu da nista drzavno ne funkcionise. Medijski koristi svako sranje u federaciji. Od covica preko mevludina. Sta i kakve talove ima sa odredjenim strankama u fbih ne znam, ali traze pukotine sigurno. sasvim sigurno i preko srbije nesto pokusava.

Sta jos ima izmedju sto se ne zna - nemam pojma. ovo su samo opste poznate stvari.
heckler wrote:2) Status kvo vodi daljnem gubitku velikosrpske pozicije unutar BiH zbog nepovoljnih demografskih i migracijskih trendova

ovo je vec vrlo diskutabilno, narocito kada pogledas rezultate izbora. Druga stvar, entitetsko uredjenje mu daje mehanizma za apsolutnu kontrolu. Primjer Sarajevo i Lukavica. U sarajevu zivi 350 hiljada bosnjaka u lukavici 10-15 puta manje srba, ali uprkos tome oni lukavici imaju totalnu vlast.

drugi primjer su ti Kozarac ili Janja koji nemaju status opstine, ali ga imaju npr istocni stari grad, istocni drvar i ostale rupe sa 100 stanovnika. Pogadjaj dvaput sto je to tako? Sutra po potrebi moze od dvije napraviti jednu samo da nesto iskontrusie kako mu odgovara.
heckler wrote:3) Samoubilacki proboj iz "mrske i nametnute" cim Srbija da prvi mig. AKA traktorijada....
jbg ne znam sta da ti kazem na ovo. Smisljeno kolektivno samoubistvo ne smatram ozbiljnim argumentom.

Uz pogresno drvo laje. Da se sta rusiju, slovacku i izrael pita svijet bi bio mnogo drugacije mjesto. Za svakog lobistu na dodinom platnom spisku pro - BiH lobisti koji rade za dzabe imaju po jednu rezoluciju izglasanu u americkom kongresu. Ovo je bila i ostalo americko-evropska, tojest NATO interesna zona. Ako neko misli da je u NATOu interes da imaju pusto ostrvo okruzeno NATO zemljama kao rursku prciju za postavljanje raketa onda nemamo sta da pricamo. Da se drzava lobiranjem dobija do sada bi S. Irska, Skotska, Baskija, Krudistan, Kashmir itd itd itd uz jos 20ak drugih kojima ni ime neznate izgovoriti bili drzave. Ako ce se interesne zone mijenjati nece sigurno preci iz NATO u rusko-izraelsko-slovacku. Vise vam se Turska smijesi nego rusija iza karpata.

Otvori godisnji izvjestaj statistickih zavoda pa gledaj koliko je diskutabilno. Proguglaj i vidi koliko je podrucnih skola zatvoreno prosle godine.
Sve to stoji za opstine i centralizovanost cetniteta, ali jedina stvar koja ista u ovoj prici znaci u ovom momentu je entietsko glasanja a do brisanja njega stoji samo 5 ruku u predstavnickom domu PS BiH. Samo 5 i citav PC postaja protokolarno drustvo za svadbe i sahrane sa ingerencijama vatrogasnog drustva. Tojest samo kanton.
Nakon vise od 100 godina Bosnjaci cine nadpolovicnu vecinu u ovoj drzavi sa trendom povecavanja. Ako se sadasnji trend nastavi velikosrbi imaju jos 10-15 godina da trube i onda dolazi kraj parade. Neka odpuhuje sad ko hoce, odpuhivao je i smijao se i HDZ dok se ne stvori 6 ruku u domu naroda. I to ofrlje odokativno bez ikakve strategije. Da se islo organizovano od pocetka izbora na obezbjedjivanje tih 6 ruku, ne bi bilo 6 nego 9. Sve legalno i cisto uz postovanje svih ustavnih i zakonskih demokratskih poluga bez ispaljenog metka ili ruznog pogleda. Ljudi su kratkog pamcenja pa su valjda zaboravili na sta je federacija licila 1997 a na sta lici danas. To je snaga prirodnih procesa.

Velikosrpska politika je poznata po samoubilackih pohodima pa ne znam sto bi sad bilo ista drugacije?

1gorstak

#22257 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by 1gorstak » 03/01/2012 21:12

vivaldi wrote:@ gorstak

U pravu si. I ja seruckam o ponekad bas o iranu kojeg si spomenuo iako nikad tamo nisam bio.

Povlacim onaj dio posta. :thumbup:
OK, dakle ako ne mozemo iskljuciti mogucnost da ce Dodik poceti povlaciti te jednostrane poteze, trebamo razmisljati i o tom kako bi se u tom slucaju ponasali pojedini politicari u Sarajevu, medjunarodna zajednica, drzavne bezbjedonosne strukture, povratnici itd

Voditi dijalog o tom nije huskanje na rat, ipak se radi o izjavama predsjednika jednog od nasih entiteta, sto nije bezazlena stvar koju bi trebali ignorisati.

vivaldi

#22258 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by vivaldi » 03/01/2012 21:15

1gorstak wrote:OK, dakle ako ne mozemo iskljuciti mogucnost da ce Dodik poceti povlaciti te jednostrane poteze, trebamo razmisljati i o tom kako bi se u tom slucaju ponasali pojedini politicari u Sarajevu, medjunarodna zajednica, drzavne bezbjedonosne strukture, povratnici itd

Voditi dijalog o tom nije huskanje na rat, ipak se radi o izjavama predsjednika jednog od nasih entiteta, sto nije bezazlena stvar koju bi trebali ignorisati.
Ok. Priznao sam da si u pravu, povlacim ono sto sam rekao :thumbup: . Moram sad heckleru replicirati, post je malo duzi :D

Ima Bosne_Bice Bosne
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#22259 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Ima Bosne_Bice Bosne » 03/01/2012 21:17

stari grad Visegrad wrote:Pitanje: kako se izboriti pritiv velikosrpskog fashizma.
Predlazem: Ima literatura i iskusvata drugih drzava kako su se izborili protiv fashizma. Treba zaroviti i procitati ta iskustva napraviti plan primjene.
Oni ciji su legendarni generali skovali plan i uspijeli da slome njemacki fasizam su prijetnjama sprijecili jednog naseg legendarnog generala da ucini to isto.

Ono boldirano: Nije do iskustva i plana nego do zelenog svjetla.
Last edited by Ima Bosne_Bice Bosne on 03/01/2012 21:47, edited 1 time in total.

vivaldi

#22260 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by vivaldi » 03/01/2012 21:31

heckler wrote:Uz pogresno drvo laje. Da se sta rusiju, slovacku i izrael pita svijet bi bio mnogo drugacije mjesto. Za svakog lobistu na dodinom platnom spisku pro - BiH lobisti koji rade za dzabe imaju po jednu rezoluciju izglasanu u americkom kongresu. Ovo je bila i ostalo americko-evropska, tojest NATO interesna zona. Ako neko misli da je u NATOu interes da imaju pusto ostrvo okruzeno NATO zemljama kao rursku prciju za postavljanje raketa onda nemamo sta da pricamo.
On laje uz drvo uz koje moze, a tamo gdje ne moze to ocigledno pokusava. Da li mu Rusija i ostali mogu pomoci u naumu, jeste diskutabilno, ali mu s druge strane mozda mogu pomoci da zadrzi ovo sto ima. Ipak, nepobitna je cinjenica da je pritisak na banjaluku i ekonomski i politicki i vojni (pretresi eufor-a) neuporedivo manji nego prije 10-ak godina.

ne znam cija je ovo interesna zona, ali ako jeste americka ne znam zasto nas onda ne prime u nato. Hajde cak i nas sto ne zovu, ali Srbija bi im trebala biti jos vaznija pa i nju uslovljavaju iako im to po tebi nebi trebao biti interes.
heckler wrote:Da se drzava lobiranjem dobija do sada bi S. Irska, Skotska, Baskija, Krudistan, Kashmir itd itd itd uz jos 20ak drugih kojima ni ime neznate izgovoriti bili drzave. Ako ce se interesne zone mijenjati nece sigurno preci iz NATO u rusko-izraelsko-slovacku. Vise vam se Turska smijesi nego rusija iza karpata.
Sve nabrojano jeste tacno, ali je isto tako tacno i da se broj zastava pred zgradom UN-a povecava svake godine od osnivanja.
heckler wrote:Otvori godisnji izvjestaj statistickih zavoda pa gledaj koliko je diskutabilno. Proguglaj i vidi koliko je podrucnih skola zatvoreno prosle godine.
Sve to stoji za opstine i centralizovanost cetniteta, ali jedina stvar koja ista u ovoj prici znaci u ovom momentu je entietsko glasanja a do brisanja njega stoji samo 5 ruku u predstavnickom domu PS BiH. Samo 5 i citav PC postaja protokolarno drustvo za svadbe i sahrane sa ingerencijama vatrogasnog drustva. Tojest samo kanton.
Tacno je da se podrucne skole zatvaraju, ali je tacno i da se otvaraju nove. Npr ona na Palama ima kapacitet ko 20 podrucnih, btw. 10-ak dana poslije nje se otvorila skola u vojkovicima, a par dana poslije i u zvorniku.

Ipak to ne znaci da se broj stanovnika ne osipa i o tome sam vec davno dao prognozu. Natalitetni trendovi ukazuju da je dugorocna prognoza u BiH po narodima za 50-60 godina: Srbi 750-800.000, Bosnjaci 1,5 -1,6 miliona. Hrvati 300-350-000.
heckler wrote:jedina stvar koja ista u ovoj prici znaci u ovom momentu je entietsko glasanja a do brisanja njega stoji samo 5 ruku u predstavnickom domu PS BiH.
Ne mora ovo nista znaciti. Zavisi od toga kojih je to pet ruku, ali i to moze biti beznacajno ako onih ostalih 10 ruku sastavi entitetsku vladu. isto ono sto je vazilo sada za SDP kada je rekao da na drzavnom niovu mogu biti i u opoziciji.

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#22261 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by PipiDugaDevetka » 03/01/2012 21:48

Bosnolog wrote:Srbi su prvo zavedeni mitologijama od Kosova polja kojeg slave kao pobjedu iako je to bio poraz,historija je prestavljana krivo a citava jedna velikosrpska masinerija je radila na ideoloskoj i mentalnoj pripremi Srba za ono sto su cinili ili podrzavali devedeseth godina,...
Odajem priznanje velikosrpskoj mašineriji propagande! U filmu Težina lanaca skoro, pa genijalno su odgovorili na to što slave svoj poraz na Kosovu. Rekli su da je to njihov ALAMO. I fakat, ALAMO je bio poraz teksaške/američke vojske i fakat ga oni slave.
Image
Last edited by PipiDugaDevetka on 03/01/2012 21:49, edited 1 time in total.

Precizni Mehaničar

#22262 Re: POLITIČKI STATUS HRVATA U BOSNI I HERCEGOVINI

Post by Precizni Mehaničar » 03/01/2012 21:49

zavrzlama wrote: a) pokusaj secesije,svijet aminuje,status quo par godina uvodi se srpski dinar,tablice i ostalo i svijet prihvaca realnost.(velikosprski snovi,izvodljivost 1%)
Vjerovatno će odmah uvesti Euro.

Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji

#22263 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Chmoljo » 03/01/2012 21:51

pa da, ali oni koji zijaniše na Alamu su toliko izdevetali meksičku vojsku da im je Teksas i pripao zahvaljujući toj žrtvi.

niĐŽe veze titam' :D

popajic

#22264 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by popajic » 03/01/2012 21:57

Bosnolog wrote:
popajic wrote:
@zavrzlama
moj se stav zna...vecina BIH srba stanizovana i podrzava ono sto su kradzic i mladic uz pomoc srbije stvorili...manjina srba otvoreno se suprostavlja vecini....
Moram te pitati sta ti podrazumijevas pod ovim - biti satanizovan ?
Pitam jer mi se cini da ne upotrebljavas pravilno ovaj izraz.
Srbi su prvo zavedeni mitologijama od Kosova polja kojeg slave kao pobjedu iako je to bio poraz,historija je prestavljana krivo a citava jedna velikosrpska masinerija je radila na ideoloskoj i mentalnoj pripremi Srba za ono sto su cinili ili podrzavali devedeseth godina,...SANU je krajem osamdesetijh godina osmislio Memorandum ili bolje receno nastavio projektat NACERTANIJA,............
Bolan ne bio sto ces meni sve ovo objasnjavati :D
Moje pitanje zavrzlami je bilo sasvim , ali bas sasvim druge prirode.On je shvatio , meni se cini ti nisi :D

slobodni armirach

#22265 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by slobodni armirach » 03/01/2012 21:58

Chmoljo wrote:pa da, ali oni koji zijaniše na Alamu su toliko izdevetali meksičku vojsku da im je Teksas i pripao zahvaljujući toj žrtvi.

tema vec postoji :D
http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... &start=175

popajic

#22266 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by popajic » 03/01/2012 22:02

Chmoljo wrote:pa da, ali oni koji zijaniše na Alamu su toliko izdevetali meksičku vojsku da im je Teksas i pripao zahvaljujući toj žrtvi.

:D
Za sve je kriv veliki Manitu iliti nakav indijanski Mahnitov , a kasu pokusao Panco Vila , da bi Bush dobio Texas - koncizno i nadasve logicno :D

Bosnolog

#22267 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Bosnolog » 03/01/2012 22:20

popajic wrote: Bolan ne bio sto ces meni sve ovo objasnjavati :D
Moje pitanje zavrzlami je bilo sasvim , ali bas sasvim druge prirode.On je shvatio , meni se cini ti nisi :D
Ipak ja satanizaciju vidim kao posljedicu planskih i ciljanih manipulacija generacijsog ispiranja mozgova mitologijom,laznom historijom i planskom osvetnickom zloupotrebe iste kao pripremom za ono sto su uradili devedesitih a sto se desava i sada kao posljeidica te ideologije,...

To su faze i kombinacija vise faktora vremnskog perioda i okolnosti desavanja,te mnogih nepredvidenih ishoda koje planeri satanizatori nisu predvidjeli...

Ja to ocito gledam i analiziram iz sasvim drugog ugla,... :roll:

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#22268 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by PipiDugaDevetka » 03/01/2012 22:30

http://www.louisbeam.com/kosovo.htm wrote: Kosovo, The Alamo of Europe

By Louis Beam

Such is the history of the Alamo like stand of Serbian manhood against the invading foes of Western Christian Civilization. Kosovo province is the heart and soul of Serbia and they will not yield it to today=s Albanian Muslim terrorists backed by American cruise missiles and B2 bombers. The United States= aggression against the Serbs will be valiantly opposed by the descendants of those who died upon Kosovo Plain. The attempt to break it away from the Serbian nation will fail and America will reap more shame and condemnation for it=s cowardly bombing of the Yugoslavian people. Like the Mexican commander Santa Anna who called for the Texans to surrender before his troops stormed the walls of the Alamo, Clinton has called for the surrender of Kosovo. He will not get it. And he will make martyrs of those he kills. Liberty and Faith still has it=s defenders.
Samo ti ponižavaj velikosrpsku propagandu,...a ona je veoma uspješna!

heckler

#22269 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by heckler » 03/01/2012 23:16

vivaldi wrote:
heckler wrote:Uz pogresno drvo laje. Da se sta rusiju, slovacku i izrael pita svijet bi bio mnogo drugacije mjesto. Za svakog lobistu na dodinom platnom spisku pro - BiH lobisti koji rade za dzabe imaju po jednu rezoluciju izglasanu u americkom kongresu. Ovo je bila i ostalo americko-evropska, tojest NATO interesna zona. Ako neko misli da je u NATOu interes da imaju pusto ostrvo okruzeno NATO zemljama kao rursku prciju za postavljanje raketa onda nemamo sta da pricamo.
On laje uz drvo uz koje moze, a tamo gdje ne moze to ocigledno pokusava. Da li mu Rusija i ostali mogu pomoci u naumu, jeste diskutabilno, ali mu s druge strane mozda mogu pomoci da zadrzi ovo sto ima. Ipak, nepobitna je cinjenica da je pritisak na banjaluku i ekonomski i politicki i vojni (pretresi eufor-a) neuporedivo manji nego prije 10-ak godina.

ne znam cija je ovo interesna zona, ali ako jeste americka ne znam zasto nas onda ne prime u nato. Hajde cak i nas sto ne zovu, ali Srbija bi im trebala biti jos vaznija pa i nju uslovljavaju iako im to po tebi nebi trebao biti interes.
heckler wrote:Da se drzava lobiranjem dobija do sada bi S. Irska, Skotska, Baskija, Krudistan, Kashmir itd itd itd uz jos 20ak drugih kojima ni ime neznate izgovoriti bili drzave. Ako ce se interesne zone mijenjati nece sigurno preci iz NATO u rusko-izraelsko-slovacku. Vise vam se Turska smijesi nego rusija iza karpata.
Sve nabrojano jeste tacno, ali je isto tako tacno i da se broj zastava pred zgradom UN-a povecava svake godine od osnivanja.
heckler wrote:Otvori godisnji izvjestaj statistickih zavoda pa gledaj koliko je diskutabilno. Proguglaj i vidi koliko je podrucnih skola zatvoreno prosle godine.
Tacno je da se podrucne skole zatvaraju, ali je tacno i da se otvaraju nove. Npr ona na Palama ima kapacitet ko 20 podrucnih, btw. 10-ak dana poslije nje se otvorila skola u vojkovicima, a par dana poslije i u zvorniku.

Ipak to ne znaci da se broj stanovnika ne osipa i o tome sam vec davno dao prognozu. Natalitetni trendovi ukazuju da je dugorocna prognoza u BiH po narodima za 50-60 godina: Srbi 750-800.000, Bosnjaci 1,5 -1,6 miliona. Hrvati 300-350-000.
heckler wrote:jedina stvar koja ista u ovoj prici znaci u ovom momentu je entietsko glasanja a do brisanja njega stoji samo 5 ruku u predstavnickom domu PS BiH.
Ne mora ovo nista znaciti. Zavisi od toga kojih je to pet ruku, ali i to moze biti beznacajno ako onih ostalih 10 ruku sastavi entitetsku vladu. isto ono sto je vazilo sada za SDP kada je rekao da na drzavnom niovu mogu biti i u opoziciji.
U NATO se ne prima zbog lijepih ociju. Postoji redosljed. Mi smo na zadnjem koraku pred punopravno clanstvo u takozvanom MAP-u. U MAP smo primljeni uslovno i stupa na snagu onog momenta kada se rijesi problem vojnom imovinom, tojest kad se ista uknjizi u vlasnistvo OSBiH. Odbijajuci da uradi to uknjizenje Dodo odgadja aktiviranje MAP-a vec godinu dana. Sva ostala tehnicka pitanja su rijesena i ostaje taj politicki potpis. I dalje postoje teoretske sanse da se u punopravno clanstvo pridje 2014 sto bi bila simbolicni cin na 100tu godisnjicu teroristickog atentata i pocetka 1. sv. rata.

Toliko o NATOu.

Sto se tice skola tek tu nemoj bogati da diskutujemo jer bar za to postoji precizna statistika. Evo slucajnosti bas clanak iz danasnjek dodinog biltena tojest (ne)zavisnih novina.
Tri radnika škole - učiteljica, sekretar i čistačica, te isto toliko učenika čine sumornu stvarnost u velikom broju seoskih obrazovnih ustanova u RS.

Navrati u takvo odjeljenje jednom ili dva puta sedmično i nastavnica engleskog, a dođe bogami i vjeroučitelj, pa se ispostavi da je osoblje brojnije od đaka.

Obično su te škole izgrađene prije 20, 30 ili više godina, kada se iz svake kuće školovalo po nekoliko mališana, a danas, u nekada krcate učionice, zalutaju samo prašina i paučina.

A na roditeljskim sastancima, kada bi zbog jednog učenika, pored roditelja, došle sve strine, ujne i tetke, opet bi pola školskih klupa, koje svjedoče o nekim boljim vremenima, ostale prazne.

Školska graja i kolone učenika na putu prema kući, slika je koja se sada može vidjeti samo u gradskim sredinama. Seoskim putem prolaze samo rijetki, koji sticajem okolnosti sa roditeljima nisu "pobjegli" u grad.

Ne tako davno, mogao se učenik koji nije spreman za odgovaranje osloniti na sreću, odnosno ponadati se da mentor neće otvoriti baš njegov broj u dnevniku. Kada se u ozloglašenoj plavoj velikoj svesci jedno do drugog nađu prezimena koja počinju sa A i sa M, znak je to da se moramo zapitati hoće li školska zvona na selu utihnuti.

Ne zvone ona više za početak časa, već najavljuju uzbunu. Alarmiraju da mladi moraju da ostanu tamo gdje su rođeni, da osnivaju porodice. Nije to alarm omladini, već vlasti, da podrži opstanak na selu. Ne bude li se dovoljno novca ulagalo u ruralna područja, umiraće se od gladi i u gradu.

I na kraju, ne znam ko ti je dao te podatke o prirastaju i procjene ali sumnjam da je isti onaj genijalac koji i dalje potura ljudima pricu o 1.5 miliona ljudi u cetnitetu :lol:

Vec godinama Bosnjaci cine skoro 60% novorodjene djece u BiH i jedini imaju pozitivan i prirodni prirastaj i migracijski saldo. O kakvim crnim 50-60 godina ti pricas :shock: "End game" se nazire vec za 10-15 godina. Znaju to vrlo dobro i u srpskoj politici. Mig se ceka iz Srbije za pokusaj "proboja" a ovi opet cekaju ne bi li se kakav povoljan momenat ukazao da im se sve kockice poslazu pa da gurnu prekodrinsku bracu u veselje.

vivaldi

#22270 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by vivaldi » 04/01/2012 01:05

heckler wrote:U NATO se ne prima zbog lijepih ociju. Postoji redosljed.
Ako se radi o njihovom interesu, kao sto si rekao, onda nema redoslijeda.

Ako pogledas Bliski istok imas jako lijepih primjera gdje ameri neke dikatore miluju po glavi i uopste im ne drze predavanja o ljudskim pravima (npr. da i zene smiju voziti auta i sl), a nekima guraju kolac u guzicu.

Zakljucak: Tamo gdje se radi o njihovom interesu ni najelementarnija ljudska prava nisu vazna, a kamoli kakvi redoslijedi poteza.
heckler wrote:Vec godinama Bosnjaci cine skoro 60% novorodjene djece u BiH i jedini imaju pozitivan i prirodni prirastaj i migracijski saldo. O kakvim crnim 50-60 godina ti pricas "End game" se nazire vec za 10-15 godina.
Koliko "miliona" i koga svake godine odseljava i doseljava, ne znam niti me zanima. Na kraju kad se podvuce linija u BiH se godišnje radja u prosjeku 10.000 srba i 20.000 Bosnjaka. Ti to interpretiraj kako hoces, ali kakav god rezultat dobijes, omjer ova dva naroda moze biti samo 1:2.

zavrzlama

#22271 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by zavrzlama » 04/01/2012 09:58

vivaldi wrote:
heckler wrote:U NATO se ne prima zbog lijepih ociju. Postoji redosljed.
Ako se radi o njihovom interesu, kao sto si rekao, onda nema redoslijeda.

Ako pogledas Bliski istok imas jako lijepih primjera gdje ameri neke dikatore miluju po glavi i uopste im ne drze predavanja o ljudskim pravima (npr. da i zene smiju voziti auta i sl), a nekima guraju kolac u guzicu.

Zakljucak: Tamo gdje se radi o njihovom interesu ni najelementarnija ljudska prava nisu vazna, a kamoli kakvi redoslijedi poteza.
heckler wrote:Vec godinama Bosnjaci cine skoro 60% novorodjene djece u BiH i jedini imaju pozitivan i prirodni prirastaj i migracijski saldo. O kakvim crnim 50-60 godina ti pricas "End game" se nazire vec za 10-15 godina.
Koliko "miliona" i koga svake godine odseljava i doseljava, ne znam niti me zanima. Na kraju kad se podvuce linija u BiH se godišnje radja u prosjeku 10.000 srba i 20.000 Bosnjaka. Ti to interpretiraj kako hoces, ali kakav god rezultat dobijes, omjer ova dva naroda moze biti samo 1:2.

omjer bi isti bio uvijek,samo bi se povecavala razlika(npr. ako imas 2 000 000 bosnjaka sa 20 000 novorodjenih,a srba 1 000 000 sa 10 000 novorodjenih...razlika je 1 000 000) medjutim na isteku jedne godine razlika ce biti 1 010 000 i tako se povecabvati svake godine,,ali ako jos imas da srbi imaju 5000 u korist umrlih,a bosnjaci 5000 u korist rodjenih,tad je razlika godisnje 20 000,pa dodas vEce iseljavanje srba iz BIH nego bosnjaka...i dobijes argument zasto velikosrbi idu na negiranje BIH I secesiju i koji im je bio ratni cilj....upravo cinjenica ovih brojki koji su postavljene i desavanja u buducnosti...

gomilego

#22272 Re: Politicko desavanje u BiH (dekontaminacija)

Post by gomilego » 04/01/2012 10:02

zavrzlama wrote: "srbi ce znaci na kraju napraviti BIH normalnom drzavom"...moj zadatak je sto vise srba privuci na probosansku stranu,uvjeravajuci ih konstantno da vjeruju u ono sto javno tvrde da ne vjeruju,jer meni je u interesu , jer ja nemam rezervne drzave niti zelim neku drugu drzavu...
Upravo o tome i pricam cijelo vrijeme.
:thumbup: :bih:

Samo sto mi se nikako "kokice" neuklapaju u ovo?! :?

gomilego

#22273 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by gomilego » 04/01/2012 10:04

heckler wrote:
stari grad Visegrad wrote:Pitanje: kako se izboriti pritiv velikosrpskog fashizma.
Predlazem: Ima literatura i iskusvata drugih drzava kako su se izborili protiv fashizma. Treba zaroviti i procitati ta iskustva napraviti plan primjene.
Vrlo jednostavan odgovor tu postoji. Pro-Bosanske snage u ovom momentu i dalje imaju opciju takozvane dominantne strategije. To znaci da postoji strategija da svaki tvoj potez ne ovisi ni u jednoj kombinaciji od poteza neprijatelja.

Par primjera

1) Neprijatelj ugrozava sigurnost zemlje kroz blokiranje rjesenja za vojnu imovinu i tako efektivno blokira put ka NATOu i ogranicavajuci budzet OS BiH.

Odgovor: Uvedimo sistem aktivne rezerve kroz Federalni MUP i opremimo je adekvatno do momenta ulaska u NATO.

2) Neprijatelj blokira proces povratka ili opstanak povratnika kroz diskriminaciju pri zaposljavanju, odrzavanje osjecaja sigurnosti kroz regularne incidente (parade cetnika, napadi na povratnike, napadi na objekte).

Odgovor: Pocnimo tretirati konacno povratak kao strateski prioritet broj 1. Stimulismo ga konacno i prestanimo ga kao do sada destimulisati. 1) osigirajmo da niko ne gubi beneficije iz federacije vadjenjem licne karte u cetnitetu, naprotiv obratno. 2) podizimo ustavne tuzbe tamo gdje nacionalni balans u policiji ne odgovara ustavom zagarantovanom omjeru iz 1991, 3) pokrecimo podruznice firmi iz federacije na povratnickim mjestima i otvarajmo radna mjesta neovisna od vlasti cetniteta 4) unajmimo zastitatske firme dok policija ne povrati prijeratni balans i pocne raditi svoj posao.

3) Entitetsko glasanje blokira put ka EU.

Odgovor: Obezbjedimo konacno tu potrebnu trecinu iz cetniteta. Organizujmo jedinstvenu izbornu listu sa svim pro-BiH strankama. Upornim radom na terenu i obilazenju SVAKE kuce dignimo izlaznost na izborima medju povratnicima. Pokrenimo kontinuiranu medijsku kampanju i animirajmo sve prognane iz dijaspore da vade dokumente u cetnitetu i glasaju na izborima.

itd itd itd
odlicni primjeri i ideje
:thumbup: :bih:

Zasto nema nikoga u proBIH eliti da ovo prepozna i aktivno radi u tom smjeru?

vivaldi

#22274 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by vivaldi » 04/01/2012 14:33

zavrzlama wrote:omjer bi isti bio uvijek,samo bi se povecavala razlika(npr. ako imas 2 000 000 bosnjaka sa 20 000 novorodjenih,a srba 1 000 000 sa 10 000 novorodjenih...razlika je 1 000 000) medjutim na isteku jedne godine razlika ce biti 1 010 000 i tako se povecabvati svake godine,,
Povecavat ce se jos max 3-4 godine i onda i Bosnjaci odlaze u minus. Ne znam koji ti dio nije jasan. Sa 20.000 rodjenih NE MOZES ODRZAVATI odnosno obnavljati populaciju od 2 miliona, ni od 1,9, ni od 1,8 miliona.

Srbi sa 10.000 NE MOGU ODRZAVATI popluaciju od 1,1, 1 ili 0,9 miliona. Matematicki ne mogu. Ako ih se za 10 godina rodi 100.000 ne moze ih u buducnosti biti vise od 750.000. Zasto 750.000? Pa zato sto je prosjecan zivotni vijek u BiH 75 godina. Neko zivi duze, neko krace, ali prosjek je 75. Nakon toga se krece od nule, isto ko bodovi u tenisu gdje se uvijek racunaju samo oni bodovi u posljednjih 12 mjeseci. U demografiji je to prosjecan zivotni vijek odnosno u nasem slucaju 75 godina.

Srbi i Hrvati su vec prije 10-ak godina poceli sa padom koji ce trajati sve dok ne izjednace mortalitet i natalitet. Bosnjaci su jos uvijek u plusu upravo zbog nesto boljeg povratka iz inostranstva i ponesto mladog stanovnistva iz Sandzaka pa zbog toga imaju u prosjeku nesto mladje stanovnistvo, ali to je APOSLUTNO nedovoljno. To je samo prolongiralo neminovnost. Ali posto brojevi govore bolje od rijeci, evo ti link.

http://en.wikipedia.org/wiki/Demographi ... erzegovina

Pogledaj koliko se ljudi u BiH radjalo od 2 svj. rata do 1991, a pogledaj koliko nakon 95. Sada se u cijeloj BiH radja cca 35.000, a nekada se radjalo i po 110.000. To je covjece skoro 70.000 manje rodjenih u jednoj jedinoj godini!!!!!!

Kada pocne izumiranje ovih generacija nakon 2. svj.rata pocinje opsta katastrofa, cak i ako odbijes par stotina hiljada bosanaca i hercegovaca koji od 92 zive u dijaspori pa se nece voditi pod bh. mortalitet vec pod svedski, americki, australijski itd., opet ostaje ogroman visak koji ce nas sve istopiti ko snijeg u narednim godinama.

radostan dan

#22275 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by radostan dan » 04/01/2012 14:57

Image

Post Reply