Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
zavrzlama
Posts: 10305
Joined: 15/01/2006 18:35

#22201 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by zavrzlama »

Ako zelite da saznate iskrenost sagovornika i saznate njegove ideoloske stavove....samo treba iste osobe upitati o ukidanju diskriminacije i to ono nepotrebne i frustrirajuce za druge "institucijalne diskriminacije"

Zar nije fasizam,sovinizam i najveca diskriminacija nazivat jedan entitet po imenu jednog naroda,obiljeziti ga obiljezjima jednog naroda i slavit praznike institucija slavama jedne religije.....eto nek se ukljuce BIH srbi na ovom forumu i daju argumente zasto bi to trebalo da tako ostane...


na svaku dikriminaciju sa strane bosnjacke politike i politicara,ja kao pripadnik/pojedinac tog naroda ,sam spreman iskreno dati svoje misljenje o svakoj diskriminacije na koju mi se ukaze ovdje na forumu od strane bilo kojeg forumasa...pa izvolite..

radi se o institucijalnoj diskriminaciji koju podrzavaju politicke stranke i institucije u BIH....
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#22202 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by seln »

zavrzlama wrote:Ako zelite da saznate iskrenost sagovornika i saznate njegove ideoloske stavove....samo treba iste osobe upitati o ukidanju diskriminacije i to ono nepotrebne i frustrirajuce za druge "institucijalne diskriminacije"

Zar nije fasizam,sovinizam i najveca diskriminacija nazivat jedan entitet po imenu jednog naroda,obiljeziti ga obiljezjima jednog naroda i slavit praznike institucija slavama jedne religije.....eto nek se ukljuce BIH srbi na ovom forumu i daju argumente zasto bi to trebalo da tako ostane...


na svaku dikriminaciju sa strane bosnjacke politike i politicara,ja kao pripadnik/pojedinac tog naroda ,sam spreman iskreno dati svoje misljenje o svakoj diskriminacije na koju mi s eukaze ovdje na forumu od strane bilo kojeg forumasa...pa izvolite..
zavrzlama, ne mozes zahtijevati da nasi dobronamjerni sagovornici imaju coming out ovdje, na forumu.
To su sve ljudi koji zagovaraju toleranciju i dijalog. Pregovarati, pregovarati i samo pregovarati, makar to potrajalo hiljadu godina i zemlja stagnirala. Samo tako cemo dokazati da smo pravi demokrate.
I pregovarati se mora o svemu: o trecem, o decentralizaciji, janje-za-klanje...htjedoh reci, demilitarizaciji...
o vojnoj imovini, o hrvatskom kanalu (nesto kao panamski, samo plici), o specijalnim vezama...
samo tako cemo postati demokrate.
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)
zavrzlama
Posts: 10305
Joined: 15/01/2006 18:35

#22203 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by zavrzlama »

seln wrote:
zavrzlama wrote:Ako zelite da saznate iskrenost sagovornika i saznate njegove ideoloske stavove....samo treba iste osobe upitati o ukidanju diskriminacije i to ono nepotrebne i frustrirajuce za druge "institucijalne diskriminacije"

Zar nije fasizam,sovinizam i najveca diskriminacija nazivat jedan entitet po imenu jednog naroda,obiljeziti ga obiljezjima jednog naroda i slavit praznike institucija slavama jedne religije.....eto nek se ukljuce BIH srbi na ovom forumu i daju argumente zasto bi to trebalo da tako ostane...


na svaku dikriminaciju sa strane bosnjacke politike i politicara,ja kao pripadnik/pojedinac tog naroda ,sam spreman iskreno dati svoje misljenje o svakoj diskriminacije na koju mi s eukaze ovdje na forumu od strane bilo kojeg forumasa...pa izvolite..
zavrzlama, ne mozes zahtijevati da nasi dobronamjerni sagovornici imaju coming out ovdje, na forumu.
To su sve ljudi koji zagovaraju toleranciju i dijalog. Pregovarati, pregovarati i samo pregovarati, makar to potrajalo hiljadu godina i zemlja stagnirala. Samo tako cemo dokazati da smo pravi demokrate.
I pregovarati se mora o svemu: o trecem, o decentralizaciji, janje-za-klanje...htjedoh reci, demilitarizaciji...
o vojnoj imovini, o hrvatskom kanalu (nesto kao panamski, samo plici), o specijalnim vezama...
samo tako cemo postati demokrate.
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)
i ja sam za njihovu toleranciju i dijalog mada je neiskrena i salonska....a znas zasto....sto to dugotrajno mrcvarenje vise steti njihovom ideoloskom cilju ,nego mojemu :wink:
radostan dan
Posts: 27092
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#22204 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by radostan dan »

1gorstak wrote:
radostan dan wrote:Dijalog, dijalog, dijalog.
Upoznavanje, upoznavanje, upoznavanje.
Ekonomija, ekonomija, ekonomija...
Znaci nista konkretno. Dijalog o cemu ? O tom je li izvrsen genocid ? O tom treba li svojatati pola drzave krsnim slavama ? Evo konkretan primjer, SDP i HDZ imaju suprotstavljenu viziju uloge koju SDP moze igrati jer HDZ odbija mogucnost da se SDP mijesa u imenovanje hrvatske kvote. Kako bi ti to dijalogom, dijalogom, dijalogom rijesio ? To je nemoguce, jedna strana mora popustiti i u ovom je slucaju HDZ prihvatio to da i SDP moze imenovati ljude u hrvatsku kvotu. I sve je tako, suprotstavljeni koncepti gdje jedna strana mora popustiti.
Ne bih rekao da je HDZ prihvatio to na tako ružičast način kao što ti doživljavaš (ne moraš mi objašnjavati, upoznat sam sa tvojim postovima u vezi toga).
Okvir postoji i on je preciziran Dejtonom, koji je potpisan od strane onih koji su ga potpisali, uključujući i tvog predstavnika.
Danas smatraš da je isti prevaziđen i da ga treba mjenjati.
Ok.
Čime ćemo ga mjenjati?
Dijalogom?
Sporo, besmisleno?
Ok.
Idemo sa pritiscima, i u konačici sa preglasavanjem...što se onda čudiš otporima takvom političkom djelovanju?
I ukoliko takvo političko djelovanje ne da rezultat koji se očekuje, a insistira se na tome, samo su dva puta - ili revolucija ili rikverc na dijalog.
User avatar
vee-jay
Posts: 8725
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#22205 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by vee-jay »

zavrzlama wrote:
seln wrote:
zavrzlama wrote:Ako zelite da saznate iskrenost sagovornika i saznate njegove ideoloske stavove....samo treba iste osobe upitati o ukidanju diskriminacije i to ono nepotrebne i frustrirajuce za druge "institucijalne diskriminacije"

Zar nije fasizam,sovinizam i najveca diskriminacija nazivat jedan entitet po imenu jednog naroda,obiljeziti ga obiljezjima jednog naroda i slavit praznike institucija slavama jedne religije.....eto nek se ukljuce BIH srbi na ovom forumu i daju argumente zasto bi to trebalo da tako ostane...


na svaku dikriminaciju sa strane bosnjacke politike i politicara,ja kao pripadnik/pojedinac tog naroda ,sam spreman iskreno dati svoje misljenje o svakoj diskriminacije na koju mi s eukaze ovdje na forumu od strane bilo kojeg forumasa...pa izvolite..
zavrzlama, ne mozes zahtijevati da nasi dobronamjerni sagovornici imaju coming out ovdje, na forumu.
To su sve ljudi koji zagovaraju toleranciju i dijalog. Pregovarati, pregovarati i samo pregovarati, makar to potrajalo hiljadu godina i zemlja stagnirala. Samo tako cemo dokazati da smo pravi demokrate.
I pregovarati se mora o svemu: o trecem, o decentralizaciji, janje-za-klanje...htjedoh reci, demilitarizaciji...
o vojnoj imovini, o hrvatskom kanalu (nesto kao panamski, samo plici), o specijalnim vezama...
samo tako cemo postati demokrate.
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)
i ja sam za njihovu toleranciju i dijalog mada je neiskrena i salonska....a znas zasto....sto to dugotrajno mrcvarenje vise steti njihovom ideoloskom cilju ,nego mojemu :wink:
I upravo je to razlog Dodikovih frustracija i zelje da u eventualnom sukobu Pro-BiH-strana bude ona koja ga je pocela.
User avatar
1gorstak
Posts: 4549
Joined: 27/01/2008 22:00

#22206 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by 1gorstak »

radostan dan wrote:Idemo sa pritiscima, i u konačici sa preglasavanjem...što se onda čudiš otporima takvom političkom djelovanju?
Ne cudim, ne bi me iznenadilo ni da izazovu krvoprolice.
I ukoliko takvo političko djelovanje ne da rezultat koji se očekuje, a insistira se na tome, samo su dva puta - ili revolucija ili rikverc na dijalog.
U mom kalendaru nema rokova. Imacemo mrcvarenje dok jedna od strana ne prizna poraz.
User avatar
vee-jay
Posts: 8725
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#22207 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by vee-jay »

1gorstak wrote:
radostan dan wrote:Idemo sa pritiscima, i u konačici sa preglasavanjem...što se onda čudiš otporima takvom političkom djelovanju?
Ne cudim, ne bi me iznenadilo ni da izazovu krvoprolice.
I ukoliko takvo političko djelovanje ne da rezultat koji se očekuje, a insistira se na tome, samo su dva puta - ili revolucija ili rikverc na dijalog.
U mom kalendaru nema rokova. Imacemo mrcvarenje dok jedna od strana ne prizna poraz.
Ne vjerujem da ce poraz biti priznan, prije da ce se od njega napraviti pobjeda :D
radostan dan
Posts: 27092
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#22208 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by radostan dan »

1gorstak wrote:
radostan dan wrote:Idemo sa pritiscima, i u konačici sa preglasavanjem...što se onda čudiš otporima takvom političkom djelovanju?
Ne cudim, ne bi me iznenadilo ni da izazovu krvoprolice.
I ukoliko takvo političko djelovanje ne da rezultat koji se očekuje, a insistira se na tome, samo su dva puta - ili revolucija ili rikverc na dijalog.
U mom kalendaru nema rokova. Imacemo mrcvarenje dok jedna od strana ne prizna poraz.
Ja sam izgleda imao pogrešnu procjenu da se Platformi žuri...

U svakom slučaju, bez obzira na različite stavove, bilo je zadovoljstvo razmjeniti mišljenja...Sretna Nova Godina.
User avatar
1gorstak
Posts: 4549
Joined: 27/01/2008 22:00

#22209 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by 1gorstak »

radostan dan wrote:
1gorstak wrote:
radostan dan wrote:Idemo sa pritiscima, i u konačici sa preglasavanjem...što se onda čudiš otporima takvom političkom djelovanju?
Ne cudim, ne bi me iznenadilo ni da izazovu krvoprolice.
I ukoliko takvo političko djelovanje ne da rezultat koji se očekuje, a insistira se na tome, samo su dva puta - ili revolucija ili rikverc na dijalog.
U mom kalendaru nema rokova. Imacemo mrcvarenje dok jedna od strana ne prizna poraz.
Ja sam izgleda imao pogrešnu procjenu da se Platformi žuri...
Pa zuri, ovo stanje ne odgovara nikom, ali nema nekog roka nakon kojeg se podvuce crtu i preda mec.
U svakom slučaju, bez obzira na različite stavove, bilo je zadovoljstvo razmjeniti mišljenja...Sretna Nova Godina.
i tebi druze :thumbup:
User avatar
muha_sa
Posts: 128607
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#22210 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by muha_sa »

zagazaga wrote:SRETNA NOVA GODINA :D
oke moje lijepe :-D :kiss: :kiss:
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#22211 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by popajic »

muha_sa wrote:
zagazaga wrote:SRETNA NOVA GODINA :D
oke moje lijepe :-D :kiss: :kiss:
Bogme Muha , ako u tebe hanuma pogleda o kakvim se okama ovdje radi :D ne bih ti bio u kozi :D
gomilego
Posts: 411
Joined: 30/09/2010 13:58

#22212 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by gomilego »

1gorstak wrote:
radostan dan wrote:Ja se sa tobom slažem...ali promjena društvenog (ne političkog) sistema je proces mnogo duži nego što neki pretpostavljaju ili žele.
Preuvelicavas tezinu problema. Potrebno je nesto predstaviti modernim i sire mase ce to brzo poceti slijediti, narod je takav. Ako im putem medija serviras sovinisticku pricu o tom kako je za njihovu dobrobit potrebno dizanje zidova medju narodima, oni ce podrzati zidove i podjele. Ako SDS i SNSD preko svojih medija podrze suzivot, pozitivne ideje ce brzo pustiti korijen. Nisu Ratko Mladic i Karadzic organizovali genocid jer je to od njih zahtjevao srpski narod, srpski bi narod bio zadovoljan i s multietnickom BiH, sa visokim stepenom decentralizacije koja ne bi imala etnicki karakter, srpski narod je bolji i plemenitiji nego sto proizilazi iz tvog stava. Problem je indoktrinacija, sijanje nepovjerenja i mrznje. Kada se to zaustavi, kada tim ljudima istim kanalima posaljes drugaciju, pozitivnu poruku, bolesni ce ozdraviti u rekordnom roku.
ovol'ki :thumbup:
Ovo je ujedno odgovor na tezu da je srpski narod satanizovan i jedini nacin da nasa BIH opstane dugorocno kao multietnicka. Eh sad, koliko tu ima prostora da se djeluje kontra sanu i koliko bi ta borba kostala je nepoznato, ali vrijedi pokusat.
User avatar
1gorstak
Posts: 4549
Joined: 27/01/2008 22:00

#22213 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by 1gorstak »

gomilego wrote:
1gorstak wrote:
radostan dan wrote:Ja se sa tobom slažem...ali promjena društvenog (ne političkog) sistema je proces mnogo duži nego što neki pretpostavljaju ili žele.
Preuvelicavas tezinu problema. Potrebno je nesto predstaviti modernim i sire mase ce to brzo poceti slijediti, narod je takav. Ako im putem medija serviras sovinisticku pricu o tom kako je za njihovu dobrobit potrebno dizanje zidova medju narodima, oni ce podrzati zidove i podjele. Ako SDS i SNSD preko svojih medija podrze suzivot, pozitivne ideje ce brzo pustiti korijen. Nisu Ratko Mladic i Karadzic organizovali genocid jer je to od njih zahtjevao srpski narod, srpski bi narod bio zadovoljan i s multietnickom BiH, sa visokim stepenom decentralizacije koja ne bi imala etnicki karakter, srpski narod je bolji i plemenitiji nego sto proizilazi iz tvog stava. Problem je indoktrinacija, sijanje nepovjerenja i mrznje. Kada se to zaustavi, kada tim ljudima istim kanalima posaljes drugaciju, pozitivnu poruku, bolesni ce ozdraviti u rekordnom roku.
ovol'ki :thumbup:
Ovo je ujedno odgovor na tezu da je srpski narod satanizovan i jedini nacin da nasa BIH opstane dugorocno kao multietnicka. Eh sad, koliko tu ima prostora da se djeluje kontra sanu i koliko bi ta borba kostala je nepoznato, ali vrijedi pokusat.
@zavrzlama ispravno govori kada kaze da je srpski narod satanizovan, problem je sto to nije ono sto @zavrzlama pokusava reci. Ovaj trpni glagolski pridjev podrazumjeva da je neko sa strane predstavio srpski narod gorim nego sto on jeste, satanizovati znaci oljagati, ocrniti, lazno prikazati negativnim i losim. Kolega pokusava reci da srpski narod jeste izgubio neke svoje kvalitete i da ogromna vecina Srba iskreno podrzava velikosrpstvo, ali zato sto (za svoju tezu) koristi neprikladan termin, kolega nesvjesno i neplanski govori istinu. Da se srpski narod ocrnilo, oljagalo i prikazalo onakvim kakav on nije. Da je satanizovan.

A sto se tice cijene o kojoj govoris, koliko ce nas kostati borba protiv velikosrpstva, Dodika i mrznje ? Ne znam, to zavisi izmedju ostalog i od tog koliko se jos podrske Dodiku nadje u Sarajevu. Kako god, mi ne bi trebali kalkulisati po tom pitanju, ne podrzavamo suzivot jer nam se isplati, nego zato sto je to jedina pravedna, jedina ljudska opcija. Na tom cemo putu trositi vrijeme, novac i zdravlje, jer znamo da bi se lose osjecali kada bi ustuknuli pred silama mrznje i netolerancije.
User avatar
independer
Posts: 710
Joined: 29/03/2007 11:07
Location: REPUBLIKA BOSNA I HERCEGOVINA Sa Gradacca bijele kule Zmaja od Bosne

#22214 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by independer »

Sreca da imamo PreCjednika, da je na njegovom mjestu onaj Radojicic vec bi davno od Bosne i Hercegovine ostalo samo ime. PreCjednik na braniku slobode i najveci borac za unitarnu Bosnu i Hercegovinu. Vrlo zanimljiv clanak procitah na 24sata.info. Evo da ga kopiram:
Vasković: Bosićev pad ispod kukavičijeg gnijezda
S. K. | 03. 01. 2012. • 09:25

Veličina slova:
Mladen Bosić / 24sata.info

(*** SPAM ***) - Srpska demokratska stranka i njen šef Mladen Bosić potpuno su u funkciji Milorada Dodika i njegovih ličnih interesa.

[24 sata info]
SDS je, pod Bosićevim vođstvom, postao isprazna organizacija (forma bez suštine) i, kao takva, trenutno je najjači Dodikov oslonac: njenim nedjelovanjem, uškopljena je opozicija, ali i frakcije unutar Saveza nezavisnih socijaldemokrata, koje se ne usuđuju krenuti u snažniji sukob sa Dodikom, pošto mu sluganska pozicija SDS-a omogućava širok koalicioni kapacitet. U ovakvom ambijentu, svi oni unutar SNSD-a, kojima je dojadilo apsolutističko dejstvovanje čelnika najjače stranke (a tih je sve više), ne usuđuju se glasno „kukuriknuti“, jer bi odmah završili „u loncu“ u kojem se kuvaju „nacionalni izdajnici“.

Bosić već petnaest mjeseci drži SDS u šizofrenoj situaciji, insistirajući da je ta stranka na bh. nivou „partner sa SNSD-om u odbrani „srpskih nacionalnih interesa“, a na entitetskoj ravni opozicija istom tom SNSD-u. Neodrživo. Posebno nakon prednovogodišnjeg „sarajevskog pakta“ o novom Savjetu ministara, gdje su Dodik i Bosić hladno prodali poziciju ministra inostranih poslova (a kleli su se da neće) za (privremeno) obustavljanje istrage Specijalnog tužilaštva RS o malverzacijama na izgradnji autoputa, Administrativnog centra, RTV doma... U svim ovim istragama Dodik je bio (i ostao) centralna figura, a Bosića nigdje nema. Utoliko je njegovo ponašanje, sa političkog aspekta gledano, potpuno suludo. Bosić je „prodao“ ono za šta se, deklarativno i javno, najviše zalaže: interese SDS i RS, da bi Dodiku ishodio privremenu aboliciju od nezakonitosti počinjenih na navedenim projektima.

SDS jeste godinama (stidljivo) tvrdio da su pare pokradene, a Bosić je hladnokrvno pljunuo na priču stranke koju vodi. Zapanjujuće za sve one koji ne znaju da se Bosić patološki plaši Dodika i njegovih medija. Sama pomisao da bi se mogao naći na „meniju“ režimske medijske armade, Bosića pretvara u pihtiju sa kojom lider SNSD-a radi šta hoće. Uz sve to, u vrhu SDS-a, kao i u poslaničkom klubu te stranke, duboko je involvirano nekoliko Dodikovih igrača, koji Bosića drže u stanju permanentnog sljepila: čovjek ne vidi ni drvo, a kamoli šumu! (Ali zato nemilosrdno krči ono šiblja što mu je preostalo).


Činjenica je da Bosić nije ni pisnuo o sarajevskom pregovaračkom debaklu, u kojem je on najveći gubitnik: SDS-u su bila obećana dva mjesta u SM, a dobiće (možda) jedno; SDS-u je bilo obećano ministarstvo inostranih poslova, a dobiće ga u nekom drugom univerzumu ili životu; SDS-u je obećan ravnopravan tretman u pregovorima, a Dodik je sve dogovorio bez Bosićevog znanja...

Čak se protiv takvog Dodikovog ponašanja pobunio i Igor Radojičić, visoki funkcioner SNSD-a. Istina, i Radojičić i Nebojša Radmanović su izigrani, jer je Dodik sa njima (i Bosićem) u Banjaluci dogovorio jednu pregovaračku platformu, a u Sarajevu to jednostavno „zaboravio“ i implementirao svoj lični dogovor sa strancima i strankama iz Federacije BiH. Očito ih je do te mjere ponizio da crveni dvojac, poznat po izuzetno velikom pragu tolerancije, ovaj put nije mogao da otćuti posljednje u nizu nipodaštavanja.

Radojičić je izjavio da je međustranački dogovor o formiranju SM postignut „preko leđa RS”. Očito i preko njegovih leđa, jer se nije pojavio na prijemu koji je za predstavnike Narodne skupštine i Vlade RS upriličio Dodik, što je dokaz ozbiljnog raskola. Radmanović je bio nešto blaži i rekao je da je RS izgubila, ali da se “tako moralo”. Lider SDS-a Mladen Bosić rekao je da Republika Srpska nije ništa izgubila ustupcima.
„Ovo je fer dogovor za Republiku Srpsku”, rekao je Bosić. Isto to kazao je i Dodik.

Osim što su namagarčeni, Radojičić i Radmanović su ljuti na Dodika i zbog činjenice da MUP RS intenzivno vodi istrage protiv nekolicine SNSD-ovaca, koji pripadaju njihovom krilu. Na taj način Dodik upozorava da bi ih „frakcijašenje“ moglo preskupo stajati i vrši pritisak na njihove ljude, tjerajući ih da se odmaknu od RR faktora. Bosićevo sluganstvo mu je od ključne važnosti tokom unutarstranačkog rata niskog intenziteta, koji se vodi već mjesecima.Sam Bosić ni ne pokušava iskoristiti ovu situaciju, već SDS gura još dublje u šizo/mazo stanje: onog trenutka kada se formira Savjet ministara sa SDS-om u njemu, ta stranka će prestati da diše plućima i preći će na škrge. Biće potpuno debilno da tada kritikuju SNSD, sa kojim su i zvanično u koaliciji. Bosić je bar djelimično svjestan političkog pakla u koji je svojevoljno ušao, te katastrofalnu situaciju u kojoj se SDS našao pokušava prikriti bacajući javnosti „na razmatranje“ političku lešinu Mirka Šarovića, pričom da će ovaj nekada bitni, a danas beznačajni, funkcioner stranke postati ministar trgovine u SM.

Kakva jadna akcija: kome je uopšte bitan Šarović, koji niti šta može niti šta smije učiniti na političkoj sceni?! Potpuno je irelevantno da li će ili neće dobiti pomenutu funkciju, jer on nema realnu političku snagu, ali je Bosiću u ovom trenutku itekako važno Šarovićevo zombiranje, ne bi li spriječio pitanja o sopstvenoj odgovornosti za debakl u sarajevskim razgovorima/dogovorima.

Uz sve to, Bosićeva politika „kukavičijeg jajeta“ u odnosima sa SNSD-om (čitaj: primaći ćemo se Dodiku, pa ga istisnuti iz gnijezda), doživjela je potpuni krah, jer njeni „dometi“ kažu da je SDS od najjače opozicione partije prešao u poziciju čuvara „Dodikovog plamena“. Da bi to prikrio, Bosić će, („tradicionalno“), morati u najskorije vrijeme „žrtvovati“ nekog od visokih funkcionera te stranke. Ostalo ih je još ponešto za spaliti.



Izvor vijesti: http://www.24sata.info/kolumne/fatamorg ... z1iOH3WxWo
zavrzlama
Posts: 10305
Joined: 15/01/2006 18:35

#22215 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by zavrzlama »

@zavrzlama ispravno govori kada kaze da je srpski narod satanizovan, problem je sto to nije ono sto @zavrzlama pokusava reci. Ovaj trpni glagolski pridjev podrazumjeva da je neko sa strane predstavio srpski narod gorim nego sto on jeste, satanizovati znaci oljagati, ocrniti, lazno prikazati negativnim i losim. Kolega pokusava reci da srpski narod jeste izgubio neke svoje kvalitete i da ogromna vecina Srba iskreno podrzava velikosrpstvo, ali zato sto (za svoju tezu) koristi neprikladan termin, kolega nesvjesno i neplanski govori istinu. Da se srpski narod ocrnilo, oljagalo i prikazalo onakvim kakav on nije. Da je satanizovan.

A sto se tice cijene o kojoj govoris, koliko ce nas kostati borba protiv velikosrpstva, Dodika i mrznje ? Ne znam, to zavisi izmedju ostalog i od tog koliko se jos podrske Dodiku nadje u Sarajevu. Kako god, mi ne bi trebali kalkulisati po tom pitanju, ne podrzavamo suzivot jer nam se isplati, nego zato sto je to jedina pravedna, jedina ljudska opcija. Na tom cemo putu trositi vrijeme, novac i zdravlje, jer znamo da bi se lose osjecali kada bi ustuknuli pred silama mrznje i netolerancije.
Da razjasnim sta podrazumijevam sta je satanizacija i ko je satanizovao srpski narod..

BIH srbe su stanizovali SANU,SPC i DB jer bez satanizacije srpskog naroda ne bi se mogle stvoriti predpostavke za monstruozne zlocine i genocid u zadnjim ratovima srba protiv svih ostalih.....

plan je bio nagovoriti srbe kao narod da podrze najsvirepije metode etnickog ciscenja,torture zarobljenih civila,i genocida,kad je isti narod malo sutke,malo pod prisilom,malo sto je htio prihvatio tu ulogu,kasnije je bilo kasno da se otrgnu od te stanizacije,jer srpskoj eliti treba da srbi kao narod izgledaju sto ruznije u tudjim ocima da bi mogli preko istih ostvarivati svoje bolesne ciljeve....pa tako danas kad se samo ukaze na istinu i gole cinjenice o karakteru agresije na BIH,po automatizmu ispada medju obicnim srbima da ih drugi satanizuju,a u stvari se ukazuje na satanizovanost od strane njihovih crkvenih,politickih i intelektualnih lidera...logikom razmisljanja obicnog srbina ispada da je nemoguce da jedan(zavrzlama) zeli vise dobra srbima nego njegovi navedeni lideri....

velikosrbi su na najperfidiniji nacin uvukli srbe kao narod u spiralu zlocina i poremecenih moralnih vrijednosti toliko duboko da im nisu ostavili nikakvu drugu alternativu osim da zive sami(protjeravsi druge) ili da krenu u seobu( zbog neuspjelog pokusja da zadrze okupiranu teritoriju koja je bila samo njihova jer su druge protjerali)...

ukazivanje na poremecene moralne i ljudske vrijednosti koje podrzava vecina srba u BIH nije oljagavanje i stanizacija srpskog naroda ,nego usluga istom narodu da se krene i otpocne sa suzivotom i gradi suzivot na demokratskim i moralnim vrijednostima,MEDJUTIM obicnom srbinu je neshvatljivo da mu drugi mogu biti preci od lidera iz sopstevnog korpusa,i to je tesko izljecivo stanje..
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#22216 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by PipiDugaDevetka »

@zavrzlamu za doktora socijalne psihologije i psihijatrije!
:thumbup: Image
User avatar
1gorstak
Posts: 4549
Joined: 27/01/2008 22:00

#22217 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by 1gorstak »

independer wrote:Sreca da imamo PreCjednika, da je na njegovom mjestu onaj Radojicic vec bi davno od Bosne i Hercegovine ostalo samo ime.
Slazem se. Sve dok velikosrbe vode Karadzici i Miloradi, a ne Koljevici i Radojicici, ishod ovog okrsaja nije upitan.
palermo
Posts: 22337
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#22218 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

1gorstak wrote:
independer wrote:Sreca da imamo PreCjednika, da je na njegovom mjestu onaj Radojicic vec bi davno od Bosne i Hercegovine ostalo samo ime.
Slazem se. Sve dok velikosrbe vode Karadzici i Miloradi, a ne Koljevici i Radojicici, ishod ovog okrsaja nije upitan.
Pa ne mogu ih voditi Koljevići i Radojčići ( naravno, i ja i ti govorimo u metaforičkom smislu) jer ako u baklavu staviš jabuku umjesto oraha onda ona nije više baklava nego pita sa jabukama.
Ergo, velikosrpska politka bez Radovana i Milorada nije više velikosrpska politika, odnosno ne stvaraju Radovan i Milorad velikosrpsku poltiku nego ona stvara njih.
User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#22219 Re: Politicko desavanje u BiH (dekontaminacija)

Post by dr.gog »

Zavrzlama, komplikuješ sa sociologijom tamo gdje joj nije mjesto. Ovdje se naprefinjenije teze kratko sažmu u verbalni šamar.

Trenutno je situacija takva da nam je svima najbolje kada bi za legalno izabrane političare RS bila postavljena rampa na ulazu u Kanton Sarajevo. To su što jesu zahvaljujući glasovima dobijenim na legalnim izborima.

Nemam emocija uopšte više, jer je najbolje ne tražiti "iznimke od Dodikove retorike" pa naći jednog Čavića ili Vaskovića.

Ne želim nikome ko je glasao za SNSD ništa dobro kao građaninu, ne interesira me zapravo ni njihovo dobro, ni njihovo zlo.

Kome ti pričaš o detaljima tipa "šta znači satanizacija i ko je koga satanizovao"?. K'o biva, trebam ja imati jasnu razliku u pogledima na sugrađane u RS? Trebam imati samo jako jasnu liniju u dijalogu i novčaniku i to je sve.
Svaki pojedinac koji ima pristup informacijama, zdravog razuma, a slijedi mišljenje jednog šoviniste, je moj direktni neprijatelj- mene kao građanina kojem je stalo da dešavanja ne protiču pokraj mene, bez da išta pokušam promijeniti.

Onaj kome je bitnije da je u "svom i na svom" nego da mene gleda kao ravnopravnog sugrađanina na cijeloj teritoriji zemlje, je moj neprijatelj, taman da sad ja ispadnem fašista pred svima vama.

Niko nikoga nije satanizovao i to je šuplja priča. Djela su učinjena- koliko ih je učestvovalo nije bitno, kao što nije ni bitno ko je to organizovao, jer ja ne mogu učiniti ono što bih želio poznavajući fakte : Ne mogu kao pojedinac ni na koji način da spriječim ponižavanje svoje zemlje jer mi je zemlja uništena i jer je moj ideal BiH uništen na moje oči.

Propali smo i sjebani smo, i to trebamo reći. Naša lijenost i manjak svijesti o zajedničkom djelovanju nas je doveo do toga da nam poricatelji genocida sjede na kafama 500 metara od lokacija gdje su se desili najveći masakri u Sarajevu. Kakvi "ravnopravni predstavnici"? Kakvi smo mi to legalisti?

Ja kažem da je politička korektnost uzrok činjenice da smo svi mi koji smo vjerovali u "duh multietničnosti i suživota" zasnovan na dijalogu i razgovoru sa notornim kriminalcima, takvim nastupom pustili "zmiju u njedra" i uništili šansu da naša generacija za sva vremena iz ovog grada odjebe posjetioce i "analitičare" srpskih nacionalista.

To je prokletstvo ovoga grada od pamtivijeka, pa su u stara vremena najelitinije ulice grada dobile imena po "uglednim" osobama koje nisu priznavale ni Bosnu ni bošnjake /muslimane kao zajednicu i narod. A danas bi se "oči kopale" da kojim slučajem napišem kako je jedan od najuvaženijih biskupa Sarajeva javno izjavljivao da Bosna treba biti i jeste Hrvatska...pojeli bi me "multietničari" koji sisaju kafe po Centru..

Teško je biti "sociolog" sa "rješenjima" ma koliko ja volio sociologiju. Mogu ja naučiti principe društvenog djelovanja, ali ne mogu zaboraviti ko mi je poslao geler u nogu i zbog čega, i zašto dosta mojih prijatelja pije Prozac i diazepam. Moja generacija će ostati trajno sjebana i nikakvo pametovanje na studentsko/NVO partijanjima za stolom neće to ispraviti.

Za mene je jedina odbrana ovo malo, premalo preostalog dostojanstva, da svi prekinu sa filozofiranjem i ovaj grad zauvijek zatvore, kao nekad davno Kragujevac za Nijemce, za -kako jasno rekoh- legalno izabrane političare RS koji javno odriču ime, jezik, kulturu, duhovnost i pravo drugog naroda.

Osjećam se politički ljigavo svako jutro za koje znam da je kilometar od mene u kancelariju ušao jedan Ognjen Tadić, sljedbenik Vojislava Šešelja, i žalim što onomad Alija ne pristade na Krajišnikovu ponudu da "vlast naprave u Lukavici, na granici ". Onda mi je bilo drago što stranci pritisnuše starog nesposobnjakovića...Sad mi je muka..

Ovo su , naravno, opasne riječi, jer ove forum teme redovno čitaju žbiri koji imaju od 1500 do 2500 razloga da prate sve što liči na "radikalne" izjave. Da pojasnim i završim: Ono što vidim kao efikasan i ljudski odgovor na nečiju mržnju i ponižavanje nije fizička prijetnja, ali nije ni ostvarivo. Nije moguće banovati te budale od Grada Sarajeva, jer je ovaj grad politički mrtav i jer ovdje nema kritične mase i zajedničke svijesti o političkom djelovanju.

Ovdje je normalno da jedna politička plaćenica koja (redovnu) plaću dobija sa budžeta, ugošćava negatora genocida u sred "olimpijskog" Sarajeva, održi lekciju svim prisutnima, a da niko od istih ne zvekne cipelom najvećeg političkog šupka u istoriji BiH...em ti Sarajevo kad je palo na to da se po njemu p...a trgovac iz Laktaša, na sred Marijindvora.

Što je najgore, i da je neko odjebao tu budalu, sutra bi se, najvjerovatnije, "građani" zgražali nad "nekulturom" i "nacionalističkim ispadom koji ništa dobro ne donosi", kao i većina novinara- u strahu da ne ostanu bez posla ili da ih ne opservira OSA- fuj!!

Sarajevo je politički leš na aparatima.

Mogu reći "Marš od Sarajeva " kao Danis T., mogu pisati i lajati i smetati na prilično neugodan način, ali za ono što bih zaista želio da vidim, javni građanski bunt, nemam više mladosti, nemam zdravlja, i što najviše žalim- nemam barem hiljadu maraka mjesečno za plakate i grafite i advokata tipa đubreta Karkina da me vadi iz sranja.

Čekam i nadam se mlađima, luđima, obrazovanijima, bogatijima.

Upamtite, a dosta vas je bilo u mojoj koži od 92-95, da će doći vrijeme kada će nas kao starca Jovu Kapičića, po ulici šutati fašisti i neki novi jastrebovi ovog prokletog Balkana. I to prije nego njega u 95-oj godini, jer za života i mladosti nismo ni stigli postati zaštićeni i poštovani kao što su to sebi partizani osigurali bar za nekoliko decenija.

Jedino se nadam nekoj novoj struji, nečemu novom na ulicama, među mladima, što će jednako udariti protiv hipokrizije na svim stranama, kako one nacionalističko/fašističke desničarske , tako i ove lažno građanske kvaziSDPovske . Nek nam je Bog na pomoći..
gomilego
Posts: 411
Joined: 30/09/2010 13:58

#22220 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by gomilego »

PipiDugaDevetka wrote:@zavrzlamu za doktora socijalne psihologije i psihijatrije!
:thumbup: Image
Pa dobro u principu se svi i slazemo oko zavrzlamine analize, sa kojima inace pogadjaju malte ne u 100%tnoj mjeri.

Jedino na sta ja prigovaram i smatram pogresnim je rezonovanje da je ta satanizacija zavrsena za sva vremena i da se stanje nemoze korigovat. Ako neko nekog okrene protiv svoje drzave i svojih komsija onda je isto moguce da se isti okrenu ponovo ka drzavi i suzivotu. Ukoliko zelimo multikulturno bogatu BIH onda ta borba vrijedi i treba aktivno raditi na tome da bi nadolazece generacije bile postedjene gluposti u koje upadamo skoro svakih 40,50 godina.
User avatar
1gorstak
Posts: 4549
Joined: 27/01/2008 22:00

#22221 Re: Politicko desavanje u BiH (dekontaminacija)

Post by 1gorstak »

dr.gog wrote: ...
Rampe u Lukavici nema zbog onih koji cesto odu ili su se vratili na podrucje opstine Foca, velikosrbi i njihova sloboda kretanja su nebitni u tom svemu. Stavise, velikosrbi bi bili presretni da je ta rampa stavljena.

Ono sto mene ljuti je citava ona prica o legitimnim i nelegitimnim, po kojoj oni Srbi i Hrvati koji jesu branili suzivot, moraju da sute, dok oni koji su drzavu razvaljivali, treba da dobiju mehanizme kojim bi opstruisali funkcionisanje drzave koju nisu uspjeli unistiti.
Last edited by 1gorstak on 03/01/2012 16:51, edited 1 time in total.
User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#22222 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by dr.gog »

gomilego wrote: Ukoliko zelimo multikulturno bogatu BIH onda ta borba vrijedi i treba aktivno raditi na tome da bi nadolazece generacije bile postedjene gluposti u koje upadamo skoro svakih 40,50 godina.
Da, lično mislim da treba veoma konkretno raditi, ponajprije u vezi novaca za djelovanje i pravne podrške, organizacije u legalnom smislu. Ako se hoće boriti protiv zla, mora se imati prvo jako mnogo hrabrosti, a zatim jako mnogo novaca.
Hrabrost i znanje nisu problem, a novac je uvijek bio i to se mora raditi timski i uz čiste račune.

Treba omogućiti klincima da uvijek i svugdje imaju pristup tačnim podacima vezanim za istoriju dešavanja u ovoj zemlji, to je temeljni uvjet. Na lažima i mitologiji, čijoj god, pa i "našoj", ne može se izgraditi ništa jako i zdravo.

Ne na našu dušu, već na njihovu ako naprave istu grešku kao i mi.
User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#22223 Re: Politicko desavanje u BiH (dekontaminacija)

Post by dr.gog »

1gorstak wrote:
dr.gog wrote: ...
Rampe u Lukavici nema zbog onih koji cesto odu ili su se vratili na podrucje opstine Foca, velikosrbi i njihova sloboda kretanja su nebitni u tom svemu. Stavise, velikosrbi bi bili presretni da je ta rampa stavljena.
Shvatam. Oni koji su se vratili na ognjišta su zato samo i sključivo naša sramota ako im je loše. Zato jer su tamo nepoželjni i jer je njihov identitet javan kao Potemkinovo selo lažne "građanske" RS. Građanstvo je to na grobnicama.
1gorstak wrote:Ono sto mene ljuti je citava ona prica o legitimnim i nelegitimnim, po kojoj oni Srbi i Hrvati koji jesu branili suzivot, moraju da sute, dok oni koji su drzavu razvaljivali, treba da dobiju mehanizme kojim bi opstruisali funkcionisanje drzave koju nisu uspjeli unistiti
Slažem se. Najveći razlog za šutnju je ipak oportunizam i "netalasanje",a ne nemogućnost djelovanja- najčešće kukavičluk. Možda je konzervativno, ali onaj ko me zaustavi u životu zbog mog imena koje nije bošnjačko, u gradu koji sam branio, dobiće žestoke batine za koje sam spreman odgovarati pred zakonom. Kraj priče. Jedino žalim one starce i bolesne nad kojima se ponekad iživljavaju SDA birokrati... Isto tako, nimalo mi nije žao birokrata foteljaša "patriota" koji su svoju ulogu multinacionalne ikebane naplaćivali platama iz budžeta, dok su njihovi preostali sunarodnici u Sarajevu skapavali od bijede pod stare dane, jer nisu otišli za "krstom i otadžbinom" u bratunačko Sarajevo.

Glede legitimnih fašista, važi Gebelsova rečenica : "Najveći vic demokratije je činjenica da daje sredstva za vlastito uništavanje!". Ako se to zna, karte su otvorene, a samo nas naše vlastito licemjerstvo spriječava da ta "sredstva" ne priznajemo.
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#22224 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by popajic »

@zavrzlama
plan je bio nagovoriti srbe kao narod da podrze najsvirepije metode etnickog ciscenja,torture zarobljenih civila,i genocida,kad je isti narod malo sutke,malo pod prisilom,malo sto je htio prihvatio tu ulogu,kasnije je bilo kasno da se otrgnu od te stanizacije,jer srpskoj eliti treba da srbi kao narod izgledaju sto ruznije u tudjim ocima da bi mogli preko istih ostvarivati svoje bolesne ciljeve....pa tako danas kad se samo ukaze na istinu i gole cinjenice o karakteru agresije na BIH,po automatizmu ispada medju obicnim srbima da ih drugi satanizuju,a u stvari se ukazuje na satanizovanost od strane njihovih crkvenih,politickih i intelektualnih lidera...logikom razmisljanja obicnog srbina ispada da je nemoguce da jedan(zavrzlama) zeli vise dobra srbima nego njegovi navedeni lideri....

velikosrbi su na najperfidiniji nacin uvukli srbe kao narod u spiralu zlocina i poremecenih moralnih vrijednosti toliko duboko da im nisu ostavili nikakvu drugu alternativu osim da zive sami(protjeravsi druge) ili da krenu u seobu( zbog neuspjelog pokusja da zadrze okupiranu teritoriju koja je bila samo njihova jer su druge protjerali)...
Ima puno istine u ovom sto govoris , ali...
Kad ljudi masovno pristanu da ih se "nagovori" na sva ova zlodjela onda to nije rijec o satanizaciji nego ipak o slobodnom izboru doticnih.
I u WW2 je dobar dio Srba otisao u partizane , a dobar dio u cetnike. Uvijek je postojao i postoji izbor !
Ja se ne mogu sazaliti niti zelim da razmisljam sta je koga navelo na pogresnu stranu ili zasto su jedni pogodna meta za ispiranje mozga , a drugi ne.
Informacije su danas dostupne svakom onom ko zeli da se zaista informise. Ko ne zeli nije satanizovan nego je glavom u srednjem vijeku , a meni ne pada na pamet da ga ja odatle izvlacim. Jedino se mogu truditi da mene sa sobom ne povuce u mrak svoje ludjacke ( bilo koje ) ideologije.
Fasizmi su nam se uvukli u kucu , cak i legitimno :oops: A na rusenje fasizma se nije nikad islo sociologijom ili
filozofijom , dijalogom ili kompromisom kao sto neki zagovaraju.
zavrzlama
Posts: 10305
Joined: 15/01/2006 18:35

#22225 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by zavrzlama »

gomilego wrote:
PipiDugaDevetka wrote:@zavrzlamu za doktora socijalne psihologije i psihijatrije!
:thumbup: Image
Pa dobro u principu se svi i slazemo oko zavrzlamine analize, sa kojima inace pogadjaju malte ne u 100%tnoj mjeri.

Jedino na sta ja prigovaram i smatram pogresnim je rezonovanje da je ta satanizacija zavrsena za sva vremena i da se stanje nemoze korigovat. Ako neko nekog okrene protiv svoje drzave i svojih komsija onda je isto moguce da se isti okrenu ponovo ka drzavi i suzivotu. Ukoliko zelimo multikulturno bogatu BIH onda ta borba vrijedi i treba aktivno raditi na tome da bi nadolazece generacije bile postedjene gluposti u koje upadamo skoro svakih 40,50 godina.


satanizacija je zavrsena ali nije nemoguca desatanizacija...problem lezi u istini da se destanizacija srpskog naroda u BIH ne moze ostvaraiti normalnim dijalogom i vlastitim snagama bez pritisaka sa strane(MZ),jer satanizaciju i zombijsko stanje u kome se nalazi vecina tog naroda se odrzava iz srbije...a potrcke poput dodika imaju svu financijsku,politicku i bezbjednonodsnu podrsku od strane staba u srbiji,tako da dodik moze svakog srbina/srpkinju koja pokusa da ucini nesto u korist BIH i suzivota,onemoguciti svim sredstvima jer ima zeleno svjetlo iz srbije...

nazalost desatanizacija BIH srba mora ici tezim putem,jer BIH srbi ne odlucuju ni o sebi ,ni o BIH ,ni njihovom odnosu sa nesrbima ,nego to za njih radi srbija,a srbiji nije interes da BIH srbi BIH dozivljavaju svojom a manji entitet ravnopravnim za sve druge narode...
Locked