Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
Whisperer...
Posts: 41
Joined: 20/11/2011 21:41

#20701 Re: Dva koncepta u BiH

Post by Whisperer... »

Sasvim_Obican wrote:Kad Dodik kaže - "Imamo dva koncepta u pogledu uređenja BiH" laže ! Jedna strana zastupa koncept opstanka države, drugi nestanka i uništenja države. HDZ-ovi imaju neku priču - "Ovo je naša zemlja" bla bla, ali svojim djelima i stupanjem u koaliciju sa najvećim neprijateljem državnosti BiH dovoljno su rekli.

Pobjedit će koncept za državu ! Tako je uvijek bilo.
Samo malo. I jedni i drugi kazu da ce se BiH raspasti ukoliko pobjedi drugi koncept. A da i jedni i drugi rade na unistavanju drzave to vidimo svaki dan.
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#20702 Re: Dva koncepta u BiH

Post by popajic »

Nisu tri - samo dva !
PRO i KONTRA BIH !
Sve ostalo je cista ubleha .
Kad kontra nije pobijedila 92-95e , nece ni danas ni sutra.Ko ne vjeruje neka proba 8)
User avatar
Sasvim_Obican
Posts: 1784
Joined: 17/08/2010 16:58
Location: partijska dalekovidnica

#20703 Re: Dva koncepta u BiH

Post by Sasvim_Obican »

Whisperer... wrote:
Sasvim_Obican wrote:Kad Dodik kaže - "Imamo dva koncepta u pogledu uređenja BiH" laže ! Jedna strana zastupa koncept opstanka države, drugi nestanka i uništenja države. HDZ-ovi imaju neku priču - "Ovo je naša zemlja" bla bla, ali svojim djelima i stupanjem u koaliciju sa najvećim neprijateljem državnosti BiH dovoljno su rekli.

Pobjedit će koncept za državu ! Tako je uvijek bilo.
Samo malo. I jedni i drugi kazu da ce se BiH raspasti ukoliko pobjedi drugi koncept. A da i jedni i drugi rade na unistavanju drzave to vidimo svaki dan.
Sklon sam vjerovati da je onaj ko obori 70 % pro-EU zakona opstrukcijom i zloupotrebom mehanizma nacionalnog glasanja protiv države i da bi se njegovim jačanjem slabila država.
User avatar
bosanski
Posts: 421
Joined: 03/03/2010 10:53

#20704 Re: Dva koncepta u BiH

Post by bosanski »

popajic wrote:Nisu tri - samo dva !
PRO i KONTRA BIH !
Sve ostalo je cista ubleha .
Kad kontra nije pobijedila 92-95e , nece ni danas ni sutra.Ko ne vjeruje neka proba 8)
a ko je to pobijedio 95.????? bakir i babo mu u njega? jel to bosna sarajevo( u koga jedino ulazu turci i arapi)
Konsenzus
Posts: 84
Joined: 17/11/2011 22:38

#20705 Re: Dva koncepta u BiH

Post by Konsenzus »

Sistem je uglavnom

-Stranke iz RSa svoje birace hrane srbovanjem i napadima na BiH - dok pljackaju taj isti narod
-Stranke iz Sarajeva svoje birace hrane laznim patriotizmom napadima na Dodika - dok pljackaju taj isti narod
-Stranke sa hrvatskim predznamo svoje birace hrane pricom o trecem entitetu - dok pljackaju taj isti narod

Princip je isti, sve su ostalo nijanse

U Bosni i Hercegovini je jasna i iskristalisana jedna politika a to je politika njenog unistenja
Stranke koje se trebaju boriti protiv takve politike nemaju adekvatan odgovor i u sustini se bave perifernim stvarima.
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#20706 Re: Dva koncepta u BiH

Post by popajic »

bosanski wrote:
popajic wrote:Nisu tri - samo dva !
PRO i KONTRA BIH !
Sve ostalo je cista ubleha .
Kad kontra nije pobijedila 92-95e , nece ni danas ni sutra.Ko ne vjeruje neka proba 8)
a ko je to pobijedio 95.????? bakir i babo mu u njega? jel to bosna sarajevo( u koga jedino ulazu turci i arapi)
Debelo , debelo grijesis !
Bakirov babo je stavio potpis na nakaznu podjelu drzave , ali je BIH ostala BIH uprkos tom potpisu , uprkos agresiji , uprkos mracnim plemenskim teznjama da se ona rascerupa .
Ko je pobijedio ?
Pa, BIH i njeni rodoljubi !
Dokaz ?
Pred UN se vijori BIH zastava , a ne neke plemenske sarenice 8)
Sta ti je nejasno :?
User avatar
bosanski
Posts: 421
Joined: 03/03/2010 10:53

#20707 Re: Dva koncepta u BiH

Post by bosanski »

popajic wrote:
bosanski wrote:
popajic wrote:Nisu tri - samo dva !
PRO i KONTRA BIH !
Sve ostalo je cista ubleha .
Kad kontra nije pobijedila 92-95e , nece ni danas ni sutra.Ko ne vjeruje neka proba 8)
a ko je to pobijedio 95.????? bakir i babo mu u njega? jel to bosna sarajevo( u koga jedino ulazu turci i arapi)
Debelo , debelo grijesis !
Bakirov babo je stavio potpis na nakaznu podjelu drzave , ali je BIH ostala BIH uprkos tom potpisu , uprkos agresiji , uprkos mracnim plemenskim teznjama da se ona rascerupa .
Ko je pobijedio ?
Pa, BIH i njeni rodoljubi !
Dokaz ?
Pred UN se vijori BIH zastava , a ne neke plemenske sarenice 8)
Sta ti je nejasno :?
prvo mi je nejasan tekst himne...
User avatar
slobodni armirach
Posts: 5588
Joined: 22/06/2010 17:17
Location: Administrativni Centar Kantona 4

#20708 Re: Dva koncepta u BiH

Post by slobodni armirach »

Whisperer... wrote:Zemlje u okruzanju napreduju,
kakav početak posta :lol: :lol: :lol:
u cemu to oni napreduju da mi je samo znat, i prema cemu napreduju

jel to radis neki seminarski ?

i mogo si pocet svoj post BEZ NAVIJANJA

Dejton Dejton samo Dejton, Dejton nama treba :D
Whisperer...
Posts: 41
Joined: 20/11/2011 21:41

#20709 Re: Dva koncepta u BiH

Post by Whisperer... »

popajic wrote:Nisu tri - samo dva !
PRO i KONTRA BIH !
Sve ostalo je cista ubleha .
Kad kontra nije pobijedila 92-95e , nece ni danas ni sutra.Ko ne vjeruje neka proba 8)
Pojednostavljeno.
Kontra BiH moze biti Srbija, Hrvatska, Njemacka, Finska itd. Ne moze kontra BiH biti neko ko je BiH a to su njeni stanovnici. BiH nije Sarajevo niti zgrade u kojima se nalaze BiH istitucije. Raspad BiH sa jedne strane i brisanje kolektivnih identiteta u korist individualnosti sa druge je samo predstava za sopstvene glasace. Krajnji domet tzv. secesionisticke opcije su tri teritorijalne jedinice bez kontinuiteta cime se pogovoto cementira opstanak BiH u dugorocnom periodu. Ako vec govoris o raspadu kao opciji, veca je sansa za raspad ukoliko se RS i FBiH udalje u tolikoj mjeri da svako priblizavanje gubi smisao. I jedno i drugo je u totalnoj suprotnosti sa onim o cemu pricaju.
Last edited by Whisperer... on 10/12/2011 17:10, edited 1 time in total.
Whisperer...
Posts: 41
Joined: 20/11/2011 21:41

#20710 Re: Dva koncepta u BiH

Post by Whisperer... »

popajic wrote: Dokaz ?
Pred UN se vijori BIH zastava , a ne neke plemenske sarenice 8)
Pred Vladom RS se ne viori BiH zastava a po Hercegovini se viore druge zastave. Pobjeda u BiH je relativna stvar a dokazivanje na primjeru zastava je pogresno. Pogotovo ako uzmemo u obzir o kakvoj zastavi BiH pricamo.
seshat
Posts: 359
Joined: 18/07/2008 22:03

#20711 Re: Dva koncepta u BiH

Post by seshat »

Debelo , debelo grijesis !
Bakirov babo je stavio potpis na nakaznu podjelu drzave , ali je BIH ostala BIH uprkos tom potpisu , uprkos agresiji , uprkos mracnim plemenskim teznjama da se ona rascerupa .
Ko je pobijedio ?
Pa, BIH i njeni rodoljubi !
Dokaz ?
Pred UN se vijori BIH zastava , a ne neke plemenske sarenice 8)
Sta ti je nejasno :?[/quote]
prvo mi je nejasan tekst himne...[/quote]

pa kako ti je nejasan! glasi ovako: mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm.... baš onako domoljubno patriotski
User avatar
prljavi Hare
Posts: 10553
Joined: 28/02/2011 09:14
Location: Šta se ono u Njujorku plavi,Donaldovi prameni na glavi

#20712 Re: Dva koncepta u BiH

Post by prljavi Hare »

Milorad će pobijediti,slomi sve neprijatelje privredom i ulaganjima! :oops:
Konsenzus
Posts: 84
Joined: 17/11/2011 22:38

#20713 Re: Dva koncepta u BiH

Post by Konsenzus »

prljavi Hare wrote:Milorad će pobijediti,slomi sve neprijatelje privredom i ulaganjima! :oops:
Treba se manje baviti Miloradom a vise konkretnim stvarima. Federacija nije u nista boljem polozaju od RSa.
Ne brine mene koliko je Milorad slab ili jak, nego koliko smo mi slabi ili jaki.
User avatar
bosanski
Posts: 421
Joined: 03/03/2010 10:53

#20714 Re: Dva koncepta u BiH

Post by bosanski »

Konsenzus wrote:
prljavi Hare wrote:Milorad će pobijediti,slomi sve neprijatelje privredom i ulaganjima! :oops:
Treba se manje baviti Miloradom a vise konkretnim stvarima. Federacija nije u nista boljem polozaju od RSa.
Ne brine mene koliko je Milorad slab ili jak, nego koliko smo mi slabi ili jaki.
a ko ste to (uslovno receno) vi a ko je to milorad?
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#20715 Re: Dva koncepta u BiH

Post by popajic »

Whisperer... wrote:
popajic wrote:Nisu tri - samo dva !
PRO i KONTRA BIH !
Sve ostalo je cista ubleha .
Kad kontra nije pobijedila 92-95e , nece ni danas ni sutra.Ko ne vjeruje neka proba 8)
Pojednostavljeno.
Kontra BiH moze biti Srbija, Hrvatska, Njemacka, Finska itd. Ne moze kontra BiH biti neko ko je BiH a to su njeni stanovnici. BiH nije Sarajevo niti zgrade u kojima se nalaze BiH istitucije. Raspad BiH sa jedne strane i brisanje kolektivnih identiteta u korist individualnosti sa druge je samo predstava za sopstvene glasace. Krajnji domet tzv. secesionisticke opcije su tri teritorijalne jedinice bez kontinuiteta cime se pogovoto cementira opstanak BiH u dugorocnom periodu. Ako vec govoris o raspadu kao opciji, veca je sansa za raspad ukoliko se RS i FBiH udalje u tolikoj mjeri da svako priblizavanje gubi smisao. I jedno i drugo je u totalnoj suprotnosti sa onim o cemu pricaju.
Ja svjesno pojednostavljeno , jer je tendencija da se sve uvija u celofan ...a mrzim celofan :D
MOZE biti kontra BIH i neko ko je U BIH - lici li ti Mile na nekog ko je ZA BIH ?
Ili onaj dio krezubog BIH stanovnistva sto je balavio od suza kad je dzeneral uhapsen . I oni su U BIH , a vrlo kontra te iste BIH.
Ti ne citas dobro.
Ne govorim ja o raspadu kao opciji , nego govorim da postoji grupacija koja sanja taj raspad . Neka sanja , od snova glava ne boli :D

Mozemo mi ovdje nabaciti 20-30 stranica jalove diskusije , opet ce se sve svesti na te "moje" dvije opcije :
PRO i KONTRA BIH !
Koliko god se neko trudi da izmisli i trecu dzaba mu - ne postoji !
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#20716 Re: Dva koncepta u BiH

Post by popajic »

bosanski wrote:
Konsenzus wrote:
prljavi Hare wrote:Milorad će pobijediti,slomi sve neprijatelje privredom i ulaganjima! :oops:
Treba se manje baviti Miloradom a vise konkretnim stvarima. Federacija nije u nista boljem polozaju od RSa.
Ne brine mene koliko je Milorad slab ili jak, nego koliko smo mi slabi ili jaki.
a ko ste to (uslovno receno) vi a ko je to milorad?
Svi smo mi Milorad :D
( kakvo pitanje takav i odgovor :zzzz: )
User avatar
prljavi Hare
Posts: 10553
Joined: 28/02/2011 09:14
Location: Šta se ono u Njujorku plavi,Donaldovi prameni na glavi

#20717 Re: Dva koncepta u BiH

Post by prljavi Hare »

popajic wrote:
bosanski wrote: a ko ste to (uslovno receno) vi a ko je to milorad?
Svi smo mi Milorad :D
( kakvo pitanje takav i odgovor :zzzz: )
Istina za Milorada! :D
Konsenzus
Posts: 84
Joined: 17/11/2011 22:38

#20718 Re: Dva koncepta u BiH

Post by Konsenzus »

bosanski wrote:
Konsenzus wrote:
prljavi Hare wrote:Milorad će pobijediti,slomi sve neprijatelje privredom i ulaganjima! :oops:
Treba se manje baviti Miloradom a vise konkretnim stvarima. Federacija nije u nista boljem polozaju od RSa.
Ne brine mene koliko je Milorad slab ili jak, nego koliko smo mi slabi ili jaki.
a ko ste to (uslovno receno) vi a ko je to milorad?
Mi smo oni koji se smatramo BH patriotama a nemamo snage, znanja i politike koja se iskreno bori za izgradnju Bosne i Hercegovine.

A Miloradi su oni koji imaju jasan cilj a to je razgradnja Bosne i Hercegovine i koriste svaku priliku da vrse opstrukcije u izgradnji iste.
User avatar
bosanski
Posts: 421
Joined: 03/03/2010 10:53

#20719 Re: Dva koncepta u BiH

Post by bosanski »

popajic wrote:
bosanski wrote:[quote="Konsenzus
Treba se manje baviti Miloradom a vise konkretnim stvarima. Federacija nije u nista boljem polozaju od RSa.
Ne brine mene koliko je Milorad slab ili jak, nego koliko smo mi slabi ili jaki.
a ko ste to (uslovno receno) vi a ko je to milorad?
Svi smo mi Milorad :D
( kakvo pitanje takav i odgovor :zzzz: )[/quote]
protece jos vode miljackom...
User avatar
bosanski
Posts: 421
Joined: 03/03/2010 10:53

#20720 Re: Dva koncepta u BiH

Post by bosanski »

prljavi Hare wrote:
popajic wrote:
bosanski wrote: a ko ste to (uslovno receno) vi a ko je to milorad?
Svi smo mi Milorad :D
( kakvo pitanje takav i odgovor :zzzz: )
Istina za Milorada! :D
:thumbup: briljantno
User avatar
bosanski
Posts: 421
Joined: 03/03/2010 10:53

#20721 Re: Dva koncepta u BiH

Post by bosanski »

Konsenzus wrote:
bosanski wrote:
Konsenzus wrote:quote="prljavi Hare"]Milorad će pobijediti,slomi sve neprijatelje privredom i ulaganjima! :oops:
Treba se manje baviti Miloradom a vise konkretnim stvarima. Federacija nije u nista boljem polozaju od RSa.
Ne brine mene koliko je Milorad slab ili jak, nego koliko smo mi slabi ili jaki.
a ko ste to (uslovno receno) vi a ko je to milorad?
Mi smo oni koji se smatramo BH patriotama a nemamo snage, znanja i politike koja se iskreno bori za izgradnju Bosne i Hercegovine.
A Miloradi su oni koji imaju jasan cilj a to je razgradnja Bosne i Hercegovine i koriste svaku priliku da vrse opstrukcije u izgradnji iste.[/quote]
pa s ovakvim kvalifikacijama ne mozes dobit ni posao kasirke u merkuru kod hilme, a ne pravo na drzavnost.
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#20722 Re: Dva koncepta u BiH

Post by popajic »

bosanski wrote:
popajic wrote:
bosanski wrote: a ko ste to (uslovno receno) vi a ko je to milorad?
( kakvo pitanje takav i odgovor :zzzz: )
protece jos vode miljackom...
ne mogu da upratim ( nije da se previse trudim :D ) sta je tebi nejasno , gdje je problem !?
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#20723 Re: Dva koncepta u BiH

Post by cyprus »

Za većinu država se vežu dvije vrste koncepata, koji se očituju kroz dvije vrste političkih snaga tj. sila:
1. centripetalne - koje teže državnom jedinstvu i centralizaciji
2. centrifugalne - koje teže razbijanju jedinstva (uslovno rečeno) i decentralizaciji...

Što je ova prva kategorija jača, to je država stabilnija. Tamo gdje je osjetnije dejstvo ovog drugog faktora, potreban je balans...
ludimilojko
Posts: 98
Joined: 24/07/2011 22:17

#20724 Re: Dva koncepta u BiH

Post by ludimilojko »

I ja se slazem da postoje te dvije struje koje vode zemlju u dva pravca jedna ka nekoj centralizaciji za koju ja nisam,a druga ka nekom unistenju zemlje.. za koju nevidim nikakvog interesa..Politiku koju vodi snsd nepodrzavam iako mi je u pocetku izgledalo nesto sasvim novo i dobro za sve nas al posle sve se promjenilo..Kad je dragi preCjednik Mile dosao do svog bogatstva sve naravno kriminalom i skontao da sve moze u rs da kontrolise zato nije zeljeo nista na bih nivou narocito ne sud. Posto zivim u rs i znam kako mi obicni ljudi zivimo sve mi bude jasno(al ne svima)...Ja i dalje nemam posla penzije su male,al narod opet glasa za njega al to vecinom oni iz sela a zna se da je na izborima glas sela jaci od glasa grada..tolko od mene :-)
User avatar
bosanski
Posts: 421
Joined: 03/03/2010 10:53

#20725 Re: Dva koncepta u BiH

Post by bosanski »

popajic wrote:
bosanski wrote:[quote="popajic( kakvo pitanje takav i odgovor :zzzz: )
protece jos vode miljackom...
ne mogu da upratim ( nije da se previse trudim :D ) sta je tebi nejasno , gdje je problem !?[/quote]
ma ja imam problem sto ko pravi bosanac uopste diskutujem na ovim bosnjackim forumima
Locked