Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
User avatar
Nebula
Posts: 178
Joined: 24/08/2011 12:07
Location: Sarajevo

#20326 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Nebula »

zagazaga wrote:
Nebula wrote:
Ozbiljno diskutujem naravno. Možda je čovjek u pravu ali evo pitam za razloge? Zašto tako misli i on ali očigledno i ti?
Zato sto onaj povratnik u Srebrenicu ima bar licnu kartu na kojoj je grb BiH. Tebi ocito ne valjaju ni ovdasnji Bosnjaci ni BiH a za ostale da ne pitam?
Ništa ne bi trebalo biti tako očito dok ne upoznaš osobu sa kojom pričaš. Ne možeš nekoga upoznati na osnovu 2 posta ili 10 postova. Ovdje je paranoja izrazito zastupljena pa se na osnovu 2 posta nekoga odmah proglasi "trollom" ili "ubačenim elementom". Da nije smiješno bilo bi žalosno. Ja sam to već ponudio moderaciji preko regularnog načina za žalbe na banove ali nisam dobio nikakav odgovor pa ću evo i tebi ponuditi lično. Može i preko PP. Ako želiš poslaću ti svoju vojnu knjižicu Armije BiH i svoje ostale podatke. Dosta više paranoje. Bošnjak sam, ateista, čitav život glasač SDP-a i bivši pripadnik Armije BiH koji je čitav rat proveo u Sarajevu. U ratu sam izgubio nekoliko članova bliže porodice a uz to sam bio i izbjeglica. Imam dosta različito mišljenje od većine Bošnjaka i mojih sugrađana ali valjda sam se izborio da kažem šta mislim? Sve dok ne kršim pravila foruma.

To što onaj povratnik ima ličnu kartu na kojoj je grb BiH nema veze sa mojim pitanjem i sa tezom koja je postavljena. Teza je bila da bi se odvajanjem RS-a doveo u pitanje opstanak Bošnjaka na ovim prostorima. Dakle Bošnjaka kao naroda a ne povratnika u RS.
User avatar
Nebula
Posts: 178
Joined: 24/08/2011 12:07
Location: Sarajevo

#20327 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Nebula »

heckler wrote:
:lol: Eki tebe, zar trebas takvo sta i pitati. Nebuloza za nebulozom. Jos jedan dobri "Bosnjak" koji nam ovdje savjetuje da je najbolje ustvari da se Bosnjaci odcjepe iz BiH. :-)
Najbolje bi bilo da se niko ne odcjepljuje i da svi živimo u ljubavi. Ali ako je realnost drugačija radije bih normalnu državu nego ovu rahat patnju.

Nebula je maglica (svemir ovo ono). Nebuloza je uvreda.
User avatar
Nebula
Posts: 178
Joined: 24/08/2011 12:07
Location: Sarajevo

#20328 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Nebula »

Hemel wrote:
haj za pocetak zazidaj vrata jedne od dvije sobe i reci komsiji nek se prosiri u tu prostoriju...
Znači Bošnjaci, kao narod, bi mogli nestati jer se ne bi mogli širiti u RS? Je li to tvoja logika? Bošnjacima malo Federacija za opstanak?
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#20329 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hemel »

Nebula wrote:
heckler wrote:
:lol: Eki tebe, zar trebas takvo sta i pitati. Nebuloza za nebulozom. Jos jedan dobri "Bosnjak" koji nam ovdje savjetuje da je najbolje ustvari da se Bosnjaci odcjepe iz BiH. :-)
Najbolje bi bilo da se niko ne odcjepljuje i da svi živimo u ljubavi. Ali ako je realnost drugačija radije bih normalnu državu nego ovu rahat patnju.

Nebula je maglica (svemir ovo ono). Nebuloza je uvreda.
ti bi sa fildzanom bio zadovoljan??
User avatar
Nebula
Posts: 178
Joined: 24/08/2011 12:07
Location: Sarajevo

#20330 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Nebula »

zagazaga wrote:
Nisam ti se obratila kao moderator. Tvoji podaci me ne zanimaju a svoj sam stav formirala na osnovu tvog pisanja. Uostalom, nebitno.....
Na osnovu mog pisanja si formirala stav da meni ne valjaju ni Bošnjaci ni BiH? Haj da si rekla da mi ne valjaju Muslimani. To bih i shvatio jer sam na PF Religija dosta "militantno" nastupao protiv svih vrsta religija i podjela među ljudima. Ali Bošnjaci? Moj narod?

A jeste bitno jer si me banirala na mjesec dana isto tako kada si formirala svoj stav. Nisam bio prekršio nikakvo pravilo foruma. Samo sam napisao da mislim da je ovdje bio građanski rat i da nema boljih i gorih naroda. Različiti narodi stavljeni u istu situaciju bi isto reagovali. Dakle nema bolji i gorih naroda. Misliti drugačije je fašizam.

Ali ti si jednostavno formirala stav da sam neki provokator i odmah bez upozorenja ban na 30 dana. Dakle to kako ti formiraš svoj stav je jako bitno nama običnim smrtnicima. Jer i kada ga formiraš kada ne nastupaš kao moderator to će uticati na tvoju odluke kada nastupaš kao moderator. Naravno, i po pravilima foruma ti imaš pravo da radiš šta hoćeš i da se za to nikome ne pravdaš ali nije tačno da to nije bitno. Meni je bilo.

A ja ću i dalje govoriti šta mislim pa makar ne bilo politički korektno.
User avatar
Sasvim_Obican
Posts: 1784
Joined: 17/08/2010 16:58
Location: partijska dalekovidnica

#20331 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Sasvim_Obican »

Stvari sa "mrinim razdruživanjem" stoje prilično jasno - nema, ne teoretske, nego teorijske faking šanse.

Meni niko ne može reći da ja nemam pravo na Banja Luku, da ja nemam pravo na Srebrenicu, Bratunac, na Prijedor. Niko mi ne može oduzeti osjećaj tuge kad prođem kroz Banja Luku i sjetim se svojih prijatelja koje je pokušaj "mirnog razdruživanja" raselio od Australije do Amerike. Ne možete vi nešto čije su granice doslovno i presudama utvrđeno zalivene krvlju jednog naroda smatrati nečim što ima prirodno pravo na samostalnost. Ne možete jer su u toj tvorevini nekad živjeli Bošnjaci Višegrada, Vlasenice, Rogatice, Čajniča, Trebinja, Foče, Novog, Kozarca, Prijedora, Doboja, Šamca i drugih gradova, a sada, kad ih više nema, praviti se da oni nikad i nisu postojali, i da je etnički čist teritoriji bogom dan i predviđen da malo pomalo opstruira BiH.

Ja se ne čudim pojedincima u Republici Srpskoj koji se nisu okanili tih floskula. Ali se čudim ljudima svih nacija koji su probosanske orjentacije i koji "funkcionalnosti države radi" priželjkuju da se "zli Srbi" otcijepe, a mi nastavimo živjeti normalno. Ne može gospodo ! Dok god u označenim i neoznačenim mezarima i grobnicama leže kosti "nemirno razdruženih" mi imamo pravo da ne odstupimo ni za pedalj.
User avatar
Nebula
Posts: 178
Joined: 24/08/2011 12:07
Location: Sarajevo

#20332 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Nebula »

Hemel wrote:
Nebula wrote:
heckler wrote:
:lol: Eki tebe, zar trebas takvo sta i pitati. Nebuloza za nebulozom. Jos jedan dobri "Bosnjak" koji nam ovdje savjetuje da je najbolje ustvari da se Bosnjaci odcjepe iz BiH. :-)
Najbolje bi bilo da se niko ne odcjepljuje i da svi živimo u ljubavi. Ali ako je realnost drugačija radije bih normalnu državu nego ovu rahat patnju.

Nebula je maglica (svemir ovo ono). Nebuloza je uvreda.
ti bi sa fildzanom bio zadovoljan??
Zavisi koliki je fildzan. U trenutnoj situaciji niko ni za šta ne odgovara jer uvijek mogu reći "oni nas opstruiraju". Države su se mijenjale oduvijek. Ni Bosna nije uvijek bila u ovim granicama. Bila je i manja i veća. Ono što mene zanima je jedna država sa jednom vladom i da napokon normalno živimo. Ovako smo svi taoci političkih igara. Važnije mi je moje dijete i njen prosperitet od bilo kakve politike i država.
User avatar
Nebula
Posts: 178
Joined: 24/08/2011 12:07
Location: Sarajevo

#20333 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Nebula »

zagazaga wrote:
Nebula wrote:
heckler wrote:
:lol: Eki tebe, zar trebas takvo sta i pitati. Nebuloza za nebulozom. Jos jedan dobri "Bosnjak" koji nam ovdje savjetuje da je najbolje ustvari da se Bosnjaci odcjepe iz BiH. :-)
Najbolje bi bilo da se niko ne odcjepljuje i da svi živimo u ljubavi. Ali ako je realnost drugačija radije bih normalnu državu nego ovu rahat patnju.

Nebula je maglica (svemir ovo ono). Nebuloza je uvreda.
Mozes podrzavati odcjepljenje samo onog sto ti je tvoj babo ostavio. Znam da ti je tesko ali svoju fildzan drzavu neces docekati ni ti ni dodik a ni covic.
Ja samo hoću normalnu državu za svoje dijete. Za svoju malu curicu. Gledam je i žao mi je u kakvoj državi će da odrasta. U državi čiji su građani taoci politike. Hoću funkcionalnu državu sa jednom vladom a ne stotinu vlada. Nije mi do inaćenja i tjeranja pravde u svijetu bez pravde. Ja sam se borio i ratovao za normalnu državu a ne za ovo troglavo čudovište.
User avatar
andromeda101
Posts: 2539
Joined: 21/04/2011 03:47
Location: Milky Way

#20334 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by andromeda101 »

Nebula wrote:
Hemel wrote:
Nebula wrote: Najbolje bi bilo da se niko ne odcjepljuje i da svi živimo u ljubavi. Ali ako je realnost drugačija radije bih normalnu državu nego ovu rahat patnju.

Nebula je maglica (svemir ovo ono). Nebuloza je uvreda.
ti bi sa fildzanom bio zadovoljan??
Zavisi koliki je fildzan. U trenutnoj situaciji niko ni za šta ne odgovara jer uvijek mogu reći "oni nas opstruiraju". Države su se mijenjale oduvijek. Ni Bosna nije uvijek bila u ovim granicama. Bila je i manja i veća. Ono što mene zanima je jedna država sa jednom vladom i da napokon normalno živimo. Ovako smo svi taoci političkih igara. Važnije mi je moje dijete i njen prosperitet od bilo kakve politike i država.
A to ćeš sve promjenuti fildžan državom?

Ne mjenja se država, nego vođstvo.
User avatar
andromeda101
Posts: 2539
Joined: 21/04/2011 03:47
Location: Milky Way

#20335 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by andromeda101 »

Ako se kome pravi fildžan država, nek idu u Srbiju pa nek tamo prave.
User avatar
Nebula
Posts: 178
Joined: 24/08/2011 12:07
Location: Sarajevo

#20336 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Nebula »

Sasvim_Obican wrote:Stvari sa "mrinim razdruživanjem" stoje prilično jasno - nema, ne teoretske, nego teorijske faking šanse.

Meni niko ne može reći da ja nemam pravo na Banja Luku, da ja nemam pravo na Srebrenicu, Bratunac, na Prijedor. Niko mi ne može oduzeti osjećaj tuge kad prođem kroz Banja Luku i sjetim se svojih prijatelja koje je pokušaj "mirnog razdruživanja" raselio od Australije do Amerike. Ne možete vi nešto čije su granice doslovno i presudama utvrđeno zalivene krvlju jednog naroda smatrati nečim što ima prirodno pravo na samostalnost. Ne možete jer su u toj tvorevini nekad živjeli Bošnjaci Višegrada, Vlasenice, Rogatice, Čajniča, Trebinja, Foče, Novog, Kozarca, Prijedora, Doboja, Šamca i drugih gradova, a sada, kad ih više nema, praviti se da oni nikad i nisu postojali, i da je etnički čist teritoriji bogom dan i predviđen da malo pomalo opstruira BiH.

Ja se ne čudim pojedincima u Republici Srpskoj koji se nisu okanili tih floskula. Ali se čudim ljudima svih nacija koji su probosanske orjentacije i koji "funkcionalnosti države radi" priželjkuju da se "zli Srbi" otcijepe, a mi nastavimo živjeti normalno. Ne može gospodo ! Dok god u označenim i neoznačenim mezarima i grobnicama leže kosti "nemirno razdruženih" mi imamo pravo da ne odstupimo ni za pedalj.
Žao mi je ali meni je moje dijete važnije od inata. Desila se strašna nepravda i zločin. Tačno. Hiljadama godina se na ovoj planeti dešavaju strašne nepravde i zločini. Oduvijek važi pravilo jači kači. A jači najćešće radi nepravde. Ja ih ne mislim ispravljati. Moja curica mi je važnija od bilo kakvog inata. I znam da nisam jedini koji tako misli.

Kao što sam već rekao, i ja sam dosta stradao u prošlom ratu. Ali nisam naučio mziti. I zato mislim da oni nisu pobijedili. Mene bar nisu. Ali kada vidim koliko je mržnje i inata ovdje recimo onda se bojim da ipak jesu pobijedili.
User avatar
ljiljan89
Posts: 302
Joined: 30/09/2011 01:14

#20337 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by ljiljan89 »

Salazar wrote:
Hemel wrote: Petak | 25.11.2011.
(BL!N MAGAZIN) Piše: Đorđe Krajišnik HRONIKA UČMALE SVAKODNEVICE: U čemu je razlika između Mevlida Jašarevića i Dane Čankovića?
Razlika je ogromna.Nikad niko nije rekao da se Danković koristi terorizmom da bi ostvario svoje ciljeve.
sta je parada ravnogoraca nego terorizam? terorizam nije samo uzeti pusku ili bombu u ruke.
User avatar
andromeda101
Posts: 2539
Joined: 21/04/2011 03:47
Location: Milky Way

#20338 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by andromeda101 »

Murisno1 wrote:
andromeda101 wrote:
Murisno1 wrote: trebo se ipak okrenuti dokazanim zapadnjačkim frendovima.

najveća njegova greška je, a tu grešku mnogi kad tad plate, je što je mislio da ovdje živi normalan svijet.
Trebo se on ugledati na Albance.
To ti je najjači narod na Balkanu. Nema jačeg.
Zato ih svi mrze i ljubomorni su na njih.
Nismo im mi ni do koljena. Veoma pametan narod.
Nema se on na kog ugledat, valjda se mi na nekog trebamo ugledat.
On je odradio šta je mogo, šta bi uradili ti ili ja ... pojma nemam. Hvala Bogu nisam bio na njegovom mjestu. A što se tiče nas kao naroda, to je toliko iskompleksirano, ljubomorno, besciljno .. da te Bog sačuva. I nije to neka patetika, to je činjenica, to se vidi svaki dan, od tog nas nema i neće niko spasit...
On i vodjstvo snose i te kako odgovornost. To sam i objasnio i nisu cisti. Ali nisu ni prljavi kao sto ih neki hoce da predstave.

Zasto kazem ugledajmo se na Albance.

Da li vi vidite igdje kako Albanci trube o Palestinskom problemu?! Da li Albanci sad glume neke velike muslimane?

A kao sto rekoh, za vrijeme SFRJ, nasi Bosnjaci su ih ismijavali kako su veliki vjernici, cuvaju zene i zene im zamotane. Znaci oni su bili vjernici i tada, ali se nista nisu busali ni tada ni sada.

A daleko su postigli bolje rezultate (Kosovo otrgli Srbiji, i ostvarili autonomiju u Makedoniji) i u mnogo boljem su polozaju.

Dok se mi sad busamo kao da smo nesto posebno, a sta smo ostvarili? Dejton? Sta je to nase vodjstvo ostvarilo? Koliko je bilo mudro?

Vodjstvo snosi ogromnu odgovornost, jer drugi piuni ginu.
User avatar
andromeda101
Posts: 2539
Joined: 21/04/2011 03:47
Location: Milky Way

#20339 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by andromeda101 »

Dok nasi klanjaju u UN-u i bore se za Palestinu. Da bi se drugima pokazali kao neki veliki vjernici.

Sto Saudijci ne pomognu Palestincima, nego se lizu sa Izraelom protiv Irana?!

Svako gleda svoje interese, samo mi gledamo tudje.
Last edited by andromeda101 on 26/11/2011 06:08, edited 1 time in total.
User avatar
andromeda101
Posts: 2539
Joined: 21/04/2011 03:47
Location: Milky Way

#20340 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by andromeda101 »

E de sad uporedi mudrost Izetbegovica, bosnjackog clana predsjednistva BiH, koji na neki nacin vodi i predstavlja ovaj nas jadni narod.

I da li je on dorastao zadaci za taj posao ili ti oko njega, sto mu sufliraju.
User avatar
andromeda101
Posts: 2539
Joined: 21/04/2011 03:47
Location: Milky Way

#20341 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by andromeda101 »

Ja samo kazem, sreca je da imamo Zeljka. :wink:
User avatar
vee-jay
Posts: 8745
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#20342 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by vee-jay »

...
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#20343 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Corto Maltese »

Nebula wrote: Meni je moje dijete važnije od inata.
Sinoć ti htjedoh napisati da sa tim stavom nećeš zoru dočekati na ovom forumu :(
Last edited by Anonymous on 26/11/2011 15:26, edited 1 time in total.
Reason: 26. Nov. 2011. 15:24 Banned user for reason “zabranjena rasprava o moderiranju foruma” » Corto Maltese
User avatar
andromeda101
Posts: 2539
Joined: 21/04/2011 03:47
Location: Milky Way

#20344 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by andromeda101 »

Corto Maltese wrote:
Nebula wrote: Meni je moje dijete važnije od inata.
Sinoć ti htjedoh napisati da sa tim stavom nećeš zoru dočekati na ovom forumu :(
Takva je majka priroda, slabi, naivni nestaju, ostaju jaki i oprezni.

Sto bi ovaj forum bio drugaciji.

Sa kakvim se zlom bocimo i kroz sta smo prosli, dobro je da smo ostali iole normalni.
User avatar
Skijaš
Posts: 12618
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#20345 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Skijaš »

Corto, neko će drugi reći obrnuto, neko će reći da interes svog djeteta brani očuvanjem cjelovitosti države jer je očigledno da su granice Srbije i Hrvatske za Bošnjake otvorene samo zbog Hrvata i Srba ove zemlje. Kada bi Bošnjaci pristali na neki svoj Bošnjakistan, oko njih bi se diglo nekoliko metara visok zid a ta bi državica, opkoljena sa svih strana, bila žrtva stalnih ucjena Srbije i Hrvatske. Bošnjacima je od vitalnog interesa očuvanje cjelovite BiH jer bez BiH nema ni Bošnjaka, odnosno ima, ali jako kratko. Ne zna se koliko će na čelu Srbije biti Tadić a na čelu Hrvatske Josipović i kada će ih zamjeniti poludjeli fašisti spremni na ponovne invazije. I zato Bošnjaci "granicu" moraju držati što dalje od sebe ako misle dobro sebi i svojoj djeci. To je neka racionalna, pragmatična analiza. A tu je naravno i onaj ljudski pristup svemu, želja za suživotom i tolerancijom koju bi trebali prenijeti na svoju djecu umjesto da ih odgajamo na ideji kako ne možemo živjeti zajedno.
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#20346 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Corto Maltese »

Skijaš wrote:Corto, neko će drugi reći obrnuto, neko će reći da interes svog djeteta brani očuvanjem cjelovitosti države jer je očigledno da su granice Srbije i Hrvatske za Bošnjake otvorene samo zbog Hrvata i Srba ove zemlje. Kada bi Bošnjaci pristali na neki svoj Bošnjakistan, oko njih bi se diglo nekoliko metara visok zid a ta bi državica, opkoljena sa svih strana, bila žrtva stalnih ucjena Srbije i Hrvatske. Bošnjacima je od vitalnog interesa očuvanje cjelovite BiH jer bez BiH nema ni Bošnjaka, odnosno ima, ali jako kratko. Ne zna se koliko će na čelu Srbije biti Tadić a na čelu Hrvatske Josipović i kada će ih zamjeniti poludjeli fašisti spremni na ponovne invazije. I zato Bošnjaci "granicu" moraju držati što dalje od sebe ako misle dobro sebi i svojoj djeci. To je neka racionalna, pragmatična analiza. A tu je naravno i onaj ljudski pristup svemu, želja za suživotom i tolerancijom koju bi trebali prenijeti na svoju djecu umjesto da ih odgajamo na ideji kako ne možemo živjeti zajedno.
Ne ulazeći u kvalitet života u bošnjakistanu, mogu reći da ne mislim braniti pravo na stav nikome, pa čak ni onome kome je inat važniji od njegovog djeteta.
kv99
Posts: 2637
Joined: 09/01/2008 21:08

#20347 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by kv99 »

Corto Maltese wrote: Sinoć ti htjedoh napisati da sa tim stavom nećeš zoru dočekati na ovom forumu :(
Vidim da ti je zao jer je banovan pa onda ti objasni o kakvom se to inatu radi ? Mislis li ti stvarno da je samo pitanje inata zbog kojih bi nastao sukob u slucaju pokusaja odvajanja ? Pitao sam do sada na desetine puta i NIKO , ama bas NIKO od svih ovih koji zagovaraju "mirnu podjelu ", koji tvrde da se treba pristati na sve ucjene i zahtjeve kvislinga : KAKO SE MOZE DOGODITI MIRNA PODJELA ? Ko to moze da nagovori na stotine hiljada ljudi da se mirno ,sa 2 kese u ruci pokupe i odu u izbjeglistvo ?

Vidim da isto tako ovdje neki tvrde da niko nije spreman da iz Sarajeva , Tuzle , Zenice ide da jurisa na Banja Luku ili Trebinje i da ce zbog toga sve proci u miru kada beograd odluci da dodik proglasi nezavisnost pa me zanima kako to mislite da ce se na terenu provesti ?
Ako je tvoje dijete vaznije od inata sta ces reci svome djetetu kada jedno jutro u njegovoj skoli osvanu izbjeglice protjerane ponovo ne samo iz genocidne stvorevine vec i iz Brckog, Gorazda, Trnova, Mostara, Stoca, Kiseljaka, Prozora, Gornjeg Vakufa, Novog Travnika, Viteza itd-itd u Sarajevo, Tuzlu, Zenicu, Bihac ? Hocete li se tada zaliti sto su vam izbjeglice dosle u vase skole, vrtice, sto ste dobili otkaz jer gazda sada ima ko ce da mu radi jos jeftinije?

Hoce li vase dijete biti sigurnije ako se Bosnjaci svedu u rezervate? Kakvu buducnost ima vase dijete ako se daje poruka kvislinzima da je dovoljno da se sto vise pobije, protjera i da ce poslije svega toga Bosnjaci pristati da se sami sabiju u rezervat ? Pa ako su Bosnjaci danas spremni da se na miru pokupe iz svih onih gore navednih i ostalih mjesta za kojima je kvislinska gu*ica zinula sto se ne bi pokupili kada za 10-20-30 godina zine i za "srpskim Sarajevom, Tuzlom " ili "hrvatskom Zenicom " ? Kakvom se lekcijom uce nasa dijeca ako im se kaze da je dovoljno da ih se sto vise pobije i protjera da bi se dobilo sta se zeli i ne samo to vec i pristanak onih koji nisu pobijeni i protjerani na sve zahtjeve i zelje krvnika poslije toga ?
Sjecate li se kada je 1992 gorila Bijeljina a u Zvorniku govorili : samo da nas ne diraju a nece nas ? Pa kada je gorio Zvornik u Visegradu : samo da nas ne diraju a nece nas ? Pa kada je Visegrad....pa sve tako dok nije doslo u sve i jedan grad i selo u drzavi. Pa ako je danas spremno da se kaze : "samo da nas ne diraju a nece nas" na kraju ce i do vas doci ali ako ti sada nisi zelio da pomognes nekom tudjem detjetu tada nece biti iko da pomogne tvome.
User avatar
Skijaš
Posts: 12618
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#20348 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Skijaš »

Corto Maltese wrote:
Skijaš wrote:Corto, neko će drugi reći obrnuto, neko će reći da interes svog djeteta brani očuvanjem cjelovitosti države jer je očigledno da su granice Srbije i Hrvatske za Bošnjake otvorene samo zbog Hrvata i Srba ove zemlje. Kada bi Bošnjaci pristali na neki svoj Bošnjakistan, oko njih bi se diglo nekoliko metara visok zid a ta bi državica, opkoljena sa svih strana, bila žrtva stalnih ucjena Srbije i Hrvatske. Bošnjacima je od vitalnog interesa očuvanje cjelovite BiH jer bez BiH nema ni Bošnjaka, odnosno ima, ali jako kratko. Ne zna se koliko će na čelu Srbije biti Tadić a na čelu Hrvatske Josipović i kada će ih zamjeniti poludjeli fašisti spremni na ponovne invazije. I zato Bošnjaci "granicu" moraju držati što dalje od sebe ako misle dobro sebi i svojoj djeci. To je neka racionalna, pragmatična analiza. A tu je naravno i onaj ljudski pristup svemu, želja za suživotom i tolerancijom koju bi trebali prenijeti na svoju djecu umjesto da ih odgajamo na ideji kako ne možemo živjeti zajedno.
Ne ulazeći u kvalitet života u bošnjakistanu, mogu reći da ne mislim braniti pravo na stav nikome, pa čak ni onome kome je inat važniji od njegovog djeteta.
Neke su ideje, nakon svega, hereza i ne mogu biti prihvaćene kao legitimno mišljenje. Štaviše, naša je ljudska obaveza da im se suprotstavimo i da ih suzbijemo.
User avatar
andromeda101
Posts: 2539
Joined: 21/04/2011 03:47
Location: Milky Way

#20349 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by andromeda101 »

Corto Maltese wrote:
Skijaš wrote:Corto, neko će drugi reći obrnuto, neko će reći da interes svog djeteta brani očuvanjem cjelovitosti države jer je očigledno da su granice Srbije i Hrvatske za Bošnjake otvorene samo zbog Hrvata i Srba ove zemlje. Kada bi Bošnjaci pristali na neki svoj Bošnjakistan, oko njih bi se diglo nekoliko metara visok zid a ta bi državica, opkoljena sa svih strana, bila žrtva stalnih ucjena Srbije i Hrvatske. Bošnjacima je od vitalnog interesa očuvanje cjelovite BiH jer bez BiH nema ni Bošnjaka, odnosno ima, ali jako kratko. Ne zna se koliko će na čelu Srbije biti Tadić a na čelu Hrvatske Josipović i kada će ih zamjeniti poludjeli fašisti spremni na ponovne invazije. I zato Bošnjaci "granicu" moraju držati što dalje od sebe ako misle dobro sebi i svojoj djeci. To je neka racionalna, pragmatična analiza. A tu je naravno i onaj ljudski pristup svemu, želja za suživotom i tolerancijom koju bi trebali prenijeti na svoju djecu umjesto da ih odgajamo na ideji kako ne možemo živjeti zajedno.
Ne ulazeći u kvalitet života u bošnjakistanu, mogu reći da ne mislim braniti pravo na stav nikome, pa čak ni onome kome je inat važniji od njegovog djeteta.
Misle nam opet neki davati narkozu pred klanje.

Kakav inat.

Krijes zlo i nepravdu sa druge strane pod nekakvim nasim inatom.

Nemoj mjenjati inat sa dostojanstvom i zeljom za pravdom. :shock:
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#20350 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Corto Maltese »

kv99 wrote:
Corto Maltese wrote: Sinoć ti htjedoh napisati da sa tim stavom nećeš zoru dočekati na ovom forumu :(
Vidim da ti je zao jer je banovan pa onda ti objasni o kakvom se to inatu radi ? Mislis li ti stvarno da je samo pitanje inata zbog kojih bi nastao sukob u slucaju pokusaja odvajanja ? Pitao sam do sada na desetine puta i NIKO , ama bas NIKO od svih ovih koji zagovaraju "mirnu podjelu ", koji tvrde da se treba pristati na sve ucjene i zahtjeve kvislinga : KAKO SE MOZE DOGODITI MIRNA PODJELA ? Ko to moze da nagovori na stotine hiljada ljudi da se mirno ,sa 2 kese u ruci pokupe i odu u izbjeglistvo ?

Vidim da isto tako ovdje neki tvrde da niko nije spreman da iz Sarajeva , Tuzle , Zenice ide da jurisa na Banja Luku ili Trebinje i da ce zbog toga sve proci u miru kada beograd odluci da dodik proglasi nezavisnost pa me zanima kako to mislite da ce se na terenu provesti ?
Ako je tvoje dijete vaznije od inata sta ces reci svome djetetu kada jedno jutro u njegovoj skoli osvanu izbjeglice protjerane ponovo ne samo iz genocidne stvorevine vec i iz Brckog, Gorazda, Trnova, Mostara, Stoca, Kiseljaka, Prozora, Gornjeg Vakufa, Novog Travnika, Viteza itd-itd u Sarajevo, Tuzlu, Zenicu, Bihac ? Hocete li se tada zaliti sto su vam izbjeglice dosle u vase skole, vrtice, sto ste dobili otkaz jer gazda sada ima ko ce da mu radi jos jeftinije?

Hoce li vase dijete biti sigurnije ako se Bosnjaci svedu u rezervate? Kakvu buducnost ima vase dijete ako se daje poruka kvislinzima da je dovoljno da se sto vise pobije, protjera i da ce poslije svega toga Bosnjaci pristati da se sami sabiju u rezervat ? Pa ako su Bosnjaci danas spremni da se na miru pokupe iz svih onih gore navednih i ostalih mjesta za kojima je kvislinska gu*ica zinula sto se ne bi pokupili kada za 10-20-30 godina zine i za "srpskim Sarajevom, Tuzlom " ili "hrvatskom Zenicom " ? Kakvom se lekcijom uce nasa dijeca ako im se kaze da je dovoljno da ih se sto vise pobije i protjera da bi se dobilo sta se zeli i ne samo to vec i pristanak onih koji nisu pobijeni i protjerani na sve zahtjeve i zelje krvnika poslije toga ?
Sjecate li se kada je 1992 gorila Bijeljina a u Zvorniku govorili : samo da nas ne diraju a nece nas ? Pa kada je gorio Zvornik u Visegradu : samo da nas ne diraju a nece nas ? Pa kada je Visegrad....pa sve tako dok nije doslo u sve i jedan grad i selo u drzavi. Pa ako je danas spremno da se kaze : "samo da nas ne diraju a nece nas" na kraju ce i do vas doci ali ako ti sada nisi zelio da pomognes nekom tudjem detjetu tada nece biti iko da pomogne tvome.
Ne znam. Na to pitanje bi trebalo da odgovori onaj koji je napisao tu rečenicu. Ja sam samo prognozirao njegov rok trajanja.
Locked