Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
ortega
Posts: 167
Joined: 01/04/2011 00:20

#20301 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by ortega »

slavim ja danasnji ne brini, mada mi nije drag, kao nekad, jer se ispostavilo da je lazan, sva njegova nacela su izigrana, od strane komsija, tako da i meni ima dvojako znacenje...sto se alije tice, borac sam bio i otac mi, znamo u kakvim uslovima je radio, i borio se, borcima kazem sto i ovde i svi imaju slicno misljenje, tako da, alija hvala ti, da ne govorim u odnosu na ostale predsjednike tada kakva si gromada,da je neke stvari moglo bolje naravno, svako zna koliko je alija bio tuzan kad je potpisao sporazum, rekao je bolje nepravedan mir, nego nastavak rata, isto se zna koje bi bil posljedice da nije potpisao, lako je sada pricati, ja znam da je narod slavio ko lud kad je rat stao, a sad o ludackoj kouslji, vrati se u ono vrijeme, bilo je bitno samo da stane..da nije potpisao, narod bi njega likvidirao, eto kakvo je stanje bilo..
User avatar
andromeda101
Posts: 2539
Joined: 21/04/2011 03:47
Location: Milky Way

#20302 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by andromeda101 »

Murisno1 wrote:
andromeda101 wrote:Najvecu stetu sto nam je Alija nanio je islamizacija Armije BiH, i oslanjanje na pomoc iz islamskih zemalja.

Klanjanje u UN, dok drzava krvari i ljudi ginu.

Pogledaj Albance, bili su veci vjernici za vrijeme SFRJ od nas, za vrijeme njihove borbe za Kosovo i autonomiju u Makedoniji, nije se culo ni A za Islam.
trebo se ipak okrenuti dokazanim zapadnjačkim frendovima.

najveća njegova greška je, a tu grešku mnogi kad tad plate, je što je mislio da ovdje živi normalan svijet.
Trebo se on ugledati na Albance.

To ti je najjači narod na Balkanu. Nema jačeg.

Zato ih svi mrze i ljubomorni su na njih.

Nismo im mi ni do koljena. Veoma pametan narod.
User avatar
andromeda101
Posts: 2539
Joined: 21/04/2011 03:47
Location: Milky Way

#20303 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by andromeda101 »

Odradili su Četnike samo tako.

Pustite te šuplje o dogovorima, nacrtima i zacrtanom.

To su priče za malu djecu, koje furaju dušmanske obaveštajne službe da demorališu, a slabi padaju na njih.

Što nije Slobodan "ugovorio" s njima?
Murisno1
Posts: 2038
Joined: 06/10/2005 09:10
Location: Sarajevo

#20304 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Murisno1 »

andromeda101 wrote:
Murisno1 wrote:
andromeda101 wrote:Najvecu stetu sto nam je Alija nanio je islamizacija Armije BiH, i oslanjanje na pomoc iz islamskih zemalja.

Klanjanje u UN, dok drzava krvari i ljudi ginu.

Pogledaj Albance, bili su veci vjernici za vrijeme SFRJ od nas, za vrijeme njihove borbe za Kosovo i autonomiju u Makedoniji, nije se culo ni A za Islam.
trebo se ipak okrenuti dokazanim zapadnjačkim frendovima.

najveća njegova greška je, a tu grešku mnogi kad tad plate, je što je mislio da ovdje živi normalan svijet.
Trebo se on ugledati na Albance.
To ti je najjači narod na Balkanu. Nema jačeg.
Zato ih svi mrze i ljubomorni su na njih.
Nismo im mi ni do koljena. Veoma pametan narod.
Nema se on na kog ugledat, valjda se mi na nekog trebamo ugledat.
On je odradio šta je mogo, šta bi uradili ti ili ja ... pojma nemam. Hvala Bogu nisam bio na njegovom mjestu. A što se tiče nas kao naroda, to je toliko iskompleksirano, ljubomorno, besciljno .. da te Bog sačuva. I nije to neka patetika, to je činjenica, to se vidi svaki dan, od tog nas nema i neće niko spasit...
User avatar
andromeda101
Posts: 2539
Joined: 21/04/2011 03:47
Location: Milky Way

#20305 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by andromeda101 »

Na greškama se uči, gledajmo dalje!

Pametni uče na tuđim, možda su Albanci učili na našim, moguće.
User avatar
andromeda101
Posts: 2539
Joined: 21/04/2011 03:47
Location: Milky Way

#20306 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by andromeda101 »

Mi smo ti još u onom fazonu, ja ove ne mogu smisliti, ja one ne mogu smisliti.

Koga možeš ne možeš smisliti nije problem, nit te ko pita, uči od pametnijih.
Murisno1
Posts: 2038
Joined: 06/10/2005 09:10
Location: Sarajevo

#20307 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Murisno1 »

andromeda101 wrote:Mi smo ti još u onom fazonu, ja ove ne mogu smisliti, ja one ne mogu smisliti.

Koga možeš ne možeš smisliti nije problem, nit te ko pita, uči od pametnijih.
kako ćemo učit od pametnijih kad od nas niko nije pametniji.
User avatar
andromeda101
Posts: 2539
Joined: 21/04/2011 03:47
Location: Milky Way

#20308 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by andromeda101 »

Murisno1 wrote:
andromeda101 wrote:Mi smo ti još u onom fazonu, ja ove ne mogu smisliti, ja one ne mogu smisliti.

Koga možeš ne možeš smisliti nije problem, nit te ko pita, uči od pametnijih.
kako ćemo učit od pametnijih kad od nas niko nije pametniji.
To nam je slabost, na kojoj trebamo raditi, a ne sakrivati i prekrivati.
Murisno1
Posts: 2038
Joined: 06/10/2005 09:10
Location: Sarajevo

#20309 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Murisno1 »

andromeda101 wrote: To nam je slabost, na kojoj trebamo raditi, a ne sakrivati i prekrivati.
ne može jarane, prekorumpirani smo i to svi.
ovdje može samo onaj raz-al-gul il kako se već zove onaj batmanov filozof da riješi pitanje.

Jer ako mi fakat ne kontamo, a fakat ne kontamo, da nisu problem narodne i etničke podjele, nego nerad, onda se nema šta pričat. Na kraju krajeva, i Alija je rekao da pustimo neka srbi budu srbi, hrvati hrvati, bošnjaci bošnjaci i da to ostavimo po strani. Radom na drugom polju, hint. saraj kanton, pokaži kako se država pravi, niko ti ne smeta, sve imaš, niko ti pisnut neće ..

al jok. ovi se se tako katastrofalno zapetljali da sam se i ja počeo zbog njih crvenit ..
User avatar
star(i)mo
Posts: 11062
Joined: 21/06/2010 14:25

#20310 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by star(i)mo »

:shock:
Image :D
kv99
Posts: 2637
Joined: 09/01/2008 21:08

#20311 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by kv99 »

vukovic wrote:@kv99 nije dodika postavio beograd već sarajevo. sve što se dešava u republici srpskoj i u zapadnoj hercegovini je posljedica sarajevske politike.

na zapadu postoji samo interes, nema vječne ljubavi, a interes se kupuje novcem ili političkim uslugama.jesi čuo za APEC? to je najvažnija lobi grupa u američkom kongresu (jevrejska grupa), koja praktično sama odlučuje o američkoj spoljnoj politici. znaš ko koordinira njen rad? avigor liberman koji je mezimče askeneza, američkih i britanskih jevreja koji su ga i postavili za mip-a izraela. taj lik je već tri puta prošle godine bio u banjaluci i nije izlazio iz dodikovog imanju, roštiljo sa njim, igro basket...i svaki put je produžavao posjetu na nekoliko dana.misliš da je to slučajno? jasno je zašto se dodik sada tako ponaša. a pitam ja tebe sad. ako ameri donesu u kongresu zaključak da se mora priznati realnost u bih i dozvoliti pravo rs na referendum, šta misliš kako bošnjaci treba da reaguju???

pomenuo si krajeve u republici srpskoj gdje su većina bošnjaci. da li znaš kako su glasali na prošlim izborima? u tim krajevima stranke iz republike srpske su uzele više bošnjačkih glasova od sda, sdbih i sl. imaš primjer prijedora i dns-a. ideja da će neko u rs da organizuje pobunu je suluda.
Dodika postavilo Sarajevo i sve sto se radi jer odgovor na ponasanje Sarajeva ? Da nije Sarajevo postavilo Milosevica, Karadzica, Tudjmana , Bobana i ostale ? Da nije Sarajevo krivo sto su cetnici klali ne samo po Bosni i Hercegovini vec i po Hrvatskoj pa i po Kosovu ? Da i za to nije krivo Sarajevo ?
I kao sto sam primjetio vidi se da se doslo u odnosima sa MZ od vezivanja za stubove do nade da ce ta ista MZ da dadne sto se sam ne moze. Moze Avigor Liberman da se preseli u Laktase kod dodika ali ako se stvarno nadas da ce on dati cetnicima ono sto sami ne mogu da uzmu nastavi da se nadas. MZ moze da dadne podrsku , moze i da prizna sve sto cetnici urade ali ako mislis da ce ta ista MZ da na tanjiru dadne sto cetnici nisu mogli sami da urade onda se grdno varas. A to znam jer je ta ista MZ vec prije i davala podrsku a i priznavala sve sto su cetnici radili pa opet ne bi onako kako su cetnici planirali i opet ne bi bez krvavih gaca i ne samo neduznih civila vec na kraju i krvnika. Podrska i priznanje se daju tek kada sam nesto uradis pa ako mislis da ce se moci promjeniti stanje na terenu onako kako kvislinzima odgovara jer je tako rekao Avigor ili da ce on ili neko drugi da posalje svoje vojnike da ginu za cetnike samo nastavi da se nadas.
Ti ili neko drugi nikako da odgovorite kako to mislite da ce MZ , Avigor ili neko drugi da obezbjedi na miru to sto kvislinzi zele tj da se preko 500 000 Bosnjaka sami pokupe sa par kesa u ruci jer to je ono sto je potrebno da bi se dobila mirna podjela ? Ili se nadate da ce oni poslati svoje vojnike da urade sto kvislinzi nemogu / ne smiju ? Toliko price o "mirnoj podjeli " a niko da kaze kako bi se to izvelo , da preko 500 000 ljudi sami krenu u izbjeglistvo i to sve bez sile ?
Nisam ja samo spomenuo krajeve u genocidnoj stvorevini gdje bi ljudi bili proganjani vec sam spomenuo i krejeve koji nisu u genocidnoj stvorevini a koji bi trebali da budu okuupirani da bi ta ista genocidna stvorevina imala sto zeli. Na to se nisi osvrnuo jer znas da ne mozes da objasnis kako bi neko iz Lukavice krenuo na Gorazde ili iz Bijeljine na Brcko. Znas to pa se zato i nadas da ce Avigor da dadne sto se sam nesmije ali kao onda pjesma " Nadaj se, nadaj se...". Promjena stanja na terenu je potreban da bi se odcjepilo a toga nema bez krvavih gaca jer je tesko natjerati nekoga da se pokupi da par kesa u ruci. Tesko i krvavo ali sada je problem za kvislinge sto krvavo ne bi bilo samo na jednoj strani pa se zato nadaju Avigoru i da ce on da salje svoje vojnike da krvare za kvislinge :lol:
hercegovac_pravi
Posts: 6672
Joined: 14/03/2009 22:59
Location: Klinika za maDŽorizaciju

#20312 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by hercegovac_pravi »

kv99 wrote:
vukovic wrote:@kv99 nije dodika postavio beograd već sarajevo. sve što se dešava u republici srpskoj i u zapadnoj hercegovini je posljedica sarajevske politike.

na zapadu postoji samo interes, nema vječne ljubavi, a interes se kupuje novcem ili političkim uslugama.jesi čuo za APEC? to je najvažnija lobi grupa u američkom kongresu (jevrejska grupa), koja praktično sama odlučuje o američkoj spoljnoj politici. znaš ko koordinira njen rad? avigor liberman koji je mezimče askeneza, američkih i britanskih jevreja koji su ga i postavili za mip-a izraela. taj lik je već tri puta prošle godine bio u banjaluci i nije izlazio iz dodikovog imanju, roštiljo sa njim, igro basket...i svaki put je produžavao posjetu na nekoliko dana.misliš da je to slučajno? jasno je zašto se dodik sada tako ponaša. a pitam ja tebe sad. ako ameri donesu u kongresu zaključak da se mora priznati realnost u bih i dozvoliti pravo rs na referendum, šta misliš kako bošnjaci treba da reaguju???

pomenuo si krajeve u republici srpskoj gdje su većina bošnjaci. da li znaš kako su glasali na prošlim izborima? u tim krajevima stranke iz republike srpske su uzele više bošnjačkih glasova od sda, sdbih i sl. imaš primjer prijedora i dns-a. ideja da će neko u rs da organizuje pobunu je suluda.
Dodika postavilo Sarajevo i sve sto se radi jer odgovor na ponasanje Sarajeva ? Da nije Sarajevo postavilo Milosevica, Karadzica, Tudjmana , Bobana i ostale ? Da nije Sarajevo krivo sto su cetnici klali ne samo po Bosni i Hercegovini vec i po Hrvatskoj pa i po Kosovu ? Da i za to nije krivo Sarajevo ?
I kao sto sam primjetio vidi se da se doslo u odnosima sa MZ od vezivanja za stubove do nade da ce ta ista MZ da dadne sto se sam ne moze. Moze Avigor Liberman da se preseli u Laktase kod dodika ali ako se stvarno nadas da ce on dati cetnicima ono sto sami ne mogu da uzmu nastavi da se nadas. MZ moze da dadne podrsku , moze i da prizna sve sto cetnici urade ali ako mislis da ce ta ista MZ da na tanjiru dadne sto cetnici nisu mogli sami da urade onda se grdno varas. A to znam jer je ta ista MZ vec prije i davala podrsku a i priznavala sve sto su cetnici radili pa opet ne bi onako kako su cetnici planirali i opet ne bi bez krvavih gaca i ne samo neduznih civila vec na kraju i krvnika. Podrska i priznanje se daju tek kada sam nesto uradis pa ako mislis da ce se moci promjeniti stanje na terenu onako kako kvislinzima odgovara jer je tako rekao Avigor ili da ce on ili neko drugi da posalje svoje vojnike da ginu za cetnike samo nastavi da se nadas.
Ti ili neko drugi nikako da odgovorite kako to mislite da ce MZ , Avigor ili neko drugi da obezbjedi na miru to sto kvislinzi zele tj da se preko 500 000 Bosnjaka sami pokupe sa par kesa u ruci jer to je ono sto je potrebno da bi se dobila mirna podjela ? Ili se nadate da ce oni poslati svoje vojnike da urade sto kvislinzi nemogu / ne smiju ? Toliko price o "mirnoj podjeli " a niko da kaze kako bi se to izvelo , da preko 500 000 ljudi sami krenu u izbjeglistvo i to sve bez sile ?
Nisam ja samo spomenuo krajeve u genocidnoj stvorevini gdje bi ljudi bili proganjani vec sam spomenuo i krejeve koji nisu u genocidnoj stvorevini a koji bi trebali da budu okuupirani da bi ta ista genocidna stvorevina imala sto zeli. Na to se nisi osvrnuo jer znas da ne mozes da objasnis kako bi neko iz Lukavice krenuo na Gorazde ili iz Bijeljine na Brcko. Znas to pa se zato i nadas da ce Avigor da dadne sto se sam nesmije ali kao onda pjesma " Nadaj se, nadaj se...". Promjena stanja na terenu je potreban da bi se odcjepilo a toga nema bez krvavih gaca jer je tesko natjerati nekoga da se pokupi da par kesa u ruci. Tesko i krvavo ali sada je problem za kvislinge sto krvavo ne bi bilo samo na jednoj strani pa se zato nadaju Avigoru i da ce on da salje svoje vojnike da krvare za kvislinge :lol:
:thumbup:
Pusti ih neka sanjaju..budjenje ce biti grubo..sa kantom ledene vode po glavi..

@Skijas..na prijasnji post i odgovor Vukovicu.. :thumbup:

I jos da dodam...ako zelite pretvoriti BiH u nacionalanu drzavu Bosnjaka..slobodno zadrzite status quo. Ako ne zelite da se BiH pretvori u nacionalnu drzavu Bosnjaka..mjenjajte Dayton. U protivnom "mrka kapa
User avatar
Nebula
Posts: 178
Joined: 24/08/2011 12:07
Location: Sarajevo

#20313 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Nebula »

roštilj wrote: elite su izmislile vjeru, naciju i obicaje da bi lakse upravljali masama. onda imamo mase (glupe) koji se identifikuju sa nacijom i ne mogu da skontaju kako ovaj svijet zapravo funkcionise.
Važi li to i za mase koje se identifikuju sa državom pa su spremni ratovati za nju? Znaju li te mase šta je država i za šta služi? Misle li te mase da su država i njene granice bogom dane kategorije ili su svjesne da je država servis narodu i da ako narod želi može i da mijenja državu pa i njene granice? Koliko su te mase upšte upoznate sa teorijom države i koja je svrha države? Da li su ikada razmišljale kako su nastale prve države i sa kojim ciljem? Zašto su se ljudi počeli udruživati u zajednice a kasnije i u države? Shvaćaju li te mase smisao riječi UDRUŽIVATI iz moje prethodne rečenice? Jesu li te mase svjesne osnovnih ljudskih nagona koji se onda prenose i kao nagoni cijelih naroda/zajednica?
User avatar
Nebula
Posts: 178
Joined: 24/08/2011 12:07
Location: Sarajevo

#20314 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Nebula »

hercegovac_pravi wrote: Dalje, znači tvoja teorija je sljedeća...ocepićemo se, uništiti BiH kao jedini garant opstojnosti Bošnjačkog naroda i ti na sve to očekuješ da će ljudi mirno gledati i potpisati svoj nestanak i pristati na jednu vrstu biološkog uništenja?
Jedinstvena BiH je jedini garant opstojnosti Bošnjačkog naroda? Zašto? Možeš li to malo pojasniti? Zašto bi recimo otcjepljenjem RS Bošnjački narod bio više ugrožen nego što je danas? Imaš li objašnjenje ili samo prepisuješ šta si negdje pročitao?
User avatar
Nebula
Posts: 178
Joined: 24/08/2011 12:07
Location: Sarajevo

#20315 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Nebula »

Skijaš wrote: I četvrta karta je Joker Mevlid i igranje Sarajeva na tu kartu radikalizacije ako međunarodna zajednica odluči prihvatiti Dodikove ultimatume. Bošnjaci su danas sekularni i uglavnom nemaju pojma o islamu. Simbol sebi prepuštenih Bošnjaka je kamp na Pogorelici sa iranskim instruktorima ili Bočinja sa arapskim dobrovoljcima. Kada Bošnjake ne pritišćeš, kada ih ne tretiraš kao stoku, idu pod američkom zastavom i u Irak i u Afganistan. S pjesmom. Sedam šuma i čitava ona padina Trebevića je zatrpana kondomima a alternativa tom razuzdanom životu su vjerske policije i mjerenje brade. Taj Joker velikosrbi nemaju, šta oni mogu reći "ako ne bude po našem, nećemo se kupati dva mjeseca" ? I zašto bi bilo ko pametan u američkoj kuhinji između sekularnih i radikalnih Bošnjaka, išao na jačanje ovih radikalnih ? Iz puste želje da se odobrovolji ksenofobne elemente u srpskom narodu koji nisu raspoloženi za suživot ?
Eno sad Mevlid Joker Sarajeva :lol: Pa jesi li svjestan koliko je puta Dodik pomenuo Mevluda do sada? Kaže Dodik da mora uvijek biti paritet jer ko zna, možda nekad Mevlidova raja pobjede kod Bošnjaka. Mevlid je Joker Dodika a nikako Sarajeva.

Dalje, sve da se otcjepi RS pa čak i da se odcjepe hrvati nekako, to nema nikakve veze sa radikalizaciom Bošnjaka. Mada moram priznati da je to dobra priča kojom SDP plaši malu djecu. Sve i da ostane nekakav bošnjakistan on bi opet bio puno puno sličniji Turskom islamu nego Saudijskom. U velikoj većini Bošnjaci su "light" muslimani baš kao i Turci. Alkohol, minjaci i razvratnost na sve strane. Internet, pjesma i evropski mentalitet. Nema šanse da se to promjeni samo zato što bi se Srbi i Hrvati otcjepili. Priče za malu djecu.
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#20316 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hemel »

HRONIKA UČMALE SVAKODNEVICE: U čemu je razlika između Mevlida Jašarevića i Dane Čankovića?


Petak | 25.11.2011.

Čanković i ekipa maligna su skupina koja predstavlja ekstremno krilo vladajućih republičkosrpskih politika, skupina koja iskazuje stavove koje vladajuće republičkosrpske političke elite misle, a ne bi bilo baš dobro da ih javno iskažu. Pa stoga njeguju čankoviće i slične, kako bi preko njih zadovoljili svoju potrebu za radikalizmom i fašizmom

Image

Piše: Đorđe Krajišnik

Nakon što je Mevlid Jašarević pucao na Ambasadu SAD-a u Sarajevu, bh. političari su se utrkivali koji će prije uputiti osudu i gnušati se nad tim činom. Takođe, koji će uputiti prisniju i nježniju poruku podrške američkom ambasadoru, osoblju ambasade i svima onima koji su bili žrtve terorističkog napada u Sarajevu. Jer, nije se šaliti s Amerikom, treba joj se uvijek naći pri ruci u nevolji, još kad se belaj desi na američkom kutku tvoje zemlje; to je već ozbiljna stvar.

Političari iz Federacije iskoristili su tu priliku kako bi ponovo pokazali i potvrdili svoju besprijekornu odanost američkim prijateljima, te se ogradili, posebice oni s probošnjačkim, sdaovskim, obilježjima od bilo kakve povezanosti sa onim čega je Jašarević produkt. Prije svega se misli na ratni uvoz mudžahedina i drugih arapskih, džihadskih ratnika od strane ratnog bošnjačkog političkog i vojnog vrha.

Političari iz RS tu su priliku iskoristili kako bi potvrdili svoju staru tezu o radikalnim islamistima kao najvećoj prijetnji za sigurnost BiH, te kako bi se obračunali sa svojim bošnjačkim kolegama i rekli im da je BiH nemoguća zemlja, da se ovi trude da je islamiziraju, i da u konačnici treba doći do raspada takve zemlje. Još su uz pomoć režimskih medija par sedmica bildali priču o vehabijama, raznoraznim reportažama o njihovim navodnim aktivnostima, skrivenim selima i čemu već ne.

Predsjednik je tom prilikom rekao, nešto u smislu, da se treba obračunati sa svim ekstremistima i radikalima, te konačno jednom raskrstiti s time. U svjetlu ove njegove, parafrazirane, rečenice pozabavićemo se nekim nedavnim događanjima u Predsjednikovom entitetu.

Početkom sedmice, tačnije u ponedjeljak 21. novembra, ulice Banjaluke su osvanule oblijepljene plakatima sa sljedećim sadržajem: RECIMO SVI ZAJEDNO; Predsjedniče, srećna Ti krsna slava! Na prvi pogled, neupućeni posmatrač je, uprkos kosmatom krokiju u donjem lijevom uglu plakata, mogao pomisliti da slavu Arhangela Mihaila u narodu poznatiju kao Aranđelovdan slavi aktuelni Predsjednik RS Milorad Dodik. No, kada bi se malo bolje zagledao, taj neupućeni posmatrač, ustanovio bi da se na plakatu nalazi znatno glavatiji i čupaviji kroki, što izgleda nemoguće imajući u vidu gabarite sadašnjeg Predsjednika; riječ je dakako o krokiju glave Radovana Karadžića.

Banjaluku su, plakatima sa navedenom porukom i krokijem Radovana Karadžića, plaketirali Dane Čanković i njegov pokret „Izbor je naš“. Čanković i njegov pokret poznati su široj javnosti kao srpski desničari, koji graniče sa neonacističkim idejama i stavovima. Poznati su i po zagovaranju ideje samostalnosti Predsjednikovog entiteta, pridruživanju Republike majčici Rusiji, te podržavanju ratnih zločinaca i njihovih zlodjela.

Čanković i ekipa maligna su skupina koja predstavlja ekstremno krilo vladajućih republičkosrpskih politika, skupina koja iskazuje stavove koje vladajuće republičkosrpske političke elite misle, a ne bi bilo baš dobro da ih javno iskažu. Pa stoga njeguju čankoviće i slične, kako bi preko njih zadovoljili svoju potrebu za radikalizmom i fašizmom. S druge strane, preko Čankovića i sličnih vladajući režim radikalizuje stanje stvari u ovom bh. entitetu, tačnije radikalizuje umove ionako sluđenih građana, stvarajući tako sebi meso uvijek spremno za pravljenje belaja, samo kad ustreba. Sve to, naravno, pod krinkom zaštite srpskog naroda i njegovih interesa, a u stvarnosti radi stvaranja odstupnica za svakodnevne milionske pljačke, obespravljivanje i siromašenje istog tog naroda.

Image

Maligni Čanković i njegovi jednako maligni sljedbenici istoga dana kada su plaketirali bandere i ograde Banjaluke, dakle 21. novembra, organizovali su, potpomognuti članovima Ravnogorskog četničkog pokreta, defile ulicama ovog grada povodom obilježavanja 83 godišnjice od ulaska vojske Kraljevine Srbije u Banjaluku. O kakvoj se povorci radilo najbolje su u svom saopštenju objasnili članovi Jedinstvene organizacije za socijalizam i demokratiju: „Ko je danas prodefilovao Banjalukom? Grupa agresivnih, uniformisanih šovinista koji nose naziv Ravnogorski četnički pokret. Naslijednici i čuvari baštine nacional-terorističkih grupacija organizovanih početkom devedesetih godina, kroz saradnju Miloševićevih de-beovskih agenata i „domaćinskog“ kriminalnog miljea na čelu sa Karadžićem i Krajišnikom, koji su, u zajedničkom poduhvatu sa svojim poslovnim saradnicima i zatvorskim kolegama iz ostalih bosansko-hercegovačkih paravojski, započeli seriju pokolja nad nevinim stanovništvom i pripremili teren za krvavi rat. „

Ni na jedan od ova dva događaja, koji su obilježili početak sedmice u gradu na obalama Vrbasa nije reagovao niko iz političke, akademske, medijske, kulturne niti bilo koje druge republičkosrpske sfere. Svi su ih prešutali kao da se nisu ni desili, kao da im se tu pred nosom nisu šetkali oni koji veličaju raznorazne koljače i zločince, sa tendencijom da to isto, čim se ukaže prva povoljna prilika, postanu. Sve ovo svjedoči o mračnjačkom stanju društva u Republici Srpskoj, o njegovoj crvljivosti i zatrovanosti raznim rušilačkim i ekstremističkim elementima. O njegovoj nemogućnosti da odbaci ideologije mržnje i integriše se u svijet istinskih civilizacijskih vrijednosti i tekovina.

I Predsjednik je, negdje u tame svoje palate, zadeveran problemom mašinovođa koji su se usudili pobuniti, s odobravanjem šutao i u sebi tapšao ovoj povorci. Ali, dakako, od odstranjivanja radikalnih desničarskih elemenata, tu ispred svojih vrata, tik pred nosom, važnije je upiranje prstom na ekstremiste i radikale iz drugog tabora, jer oni su, jelte, mnogo opasniji od ovih našem srcu bližih. A zapravo nema nikakve suštinske razlike između Jašarevića i njegovovih saputnika ispranog mozga, i Čankovića i njegove skupine ispranog mozga. Pitanje je samo povoljnosti trenutka i okolnosti u kom će i jedni i drugi krenuti u odbranu imaginarnih i lažnih svetinja, dok sve dublje propadamo u neimaštinu i jad. Jer, važno je srpstvo,bošnjaštvo i hrvatstvo, važne su borbe u ime boga i alaha, u odbranu lažnih veličina i zločinaca a ne šta će se sutra jesti.






(BL!N MAGAZIN)
:thumbup:
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#20317 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hemel »

Nebula wrote:
hercegovac_pravi wrote: Dalje, znači tvoja teorija je sljedeća...ocepićemo se, uništiti BiH kao jedini garant opstojnosti Bošnjačkog naroda i ti na sve to očekuješ da će ljudi mirno gledati i potpisati svoj nestanak i pristati na jednu vrstu biološkog uništenja?
Jedinstvena BiH je jedini garant opstojnosti Bošnjačkog naroda? Zašto? Možeš li to malo pojasniti? Zašto bi recimo otcjepljenjem RS Bošnjački narod bio više ugrožen nego što je danas? Imaš li objašnjenje ili samo prepisuješ šta si negdje pročitao?
@Nebula,

je li ti trolas ili ozbiljno diskutujes?
User avatar
Nebula
Posts: 178
Joined: 24/08/2011 12:07
Location: Sarajevo

#20318 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Nebula »

Dozer wrote:Nije lapsus Nebula, ni greska u kucanju, a nije ni teorija urote, nego suhe cinjenice. Ne znam koliko godina imas i gdje si bio te '91, ali odavno se zna da je SDA na Palama crtala podjelu BiH zajedno sa SDS-om. Ako ces postaviti pitanje "a sto onda bi rat", odgovor je vrlo jednostavan - nije postojao drugi nacin da se mase ljudi natjeraju na preseljenje kako bi se zaokruzile danasnje etnicki ciste teritorije unutar BiH. Rezultat - svi sretni. Podijelili su BiH po etnickim savovima i svi su dobili sta su htjeli. Alija svoju fildzan drzavicu (davni mladomuslimanski san radi kojeg je kod Tileta lezao), Hrvati dobili svoj komad i danas kontrolisu sve finansije drzave (necu ovo elaborirat, sam se informisi), a Srbi su prosli najbolje jer su dobili najveci komad BiH kolaca - 49% na njih 35%, koliko ih je bilo po popisu '91. Istovremeno, ovo nisu samo 3 etnicke teritorije, nego i interesne, tj. ekonomske. I upravo iz ovih razloga je suludo ocekivati da ce se oni dogovoriti bilo sta konstruktivno po pitanju drzave kao takve. Pa niko od njih nije lud da sam sebi oduzme novcanik u kojem se nalaze milijarde. I to dugorocne. Ali, hajde, da ne bude pretjerivanje. Mozda Alija nije podjelu potpisao slovima '91, ali jeste zajedno sa SDS-om sve nacrtao i dogovorio.
Znači ipak teorija urote. Čuo sam već za tu teoriju i da budem iskren nema mi puno smisla. Evo recimo da povjerujem da je Alija zaista '91 podijelio BiH opet ne mogu da vjerujem da to nisu mogli bolje uraditi? Recimo, zašto su ostavili Brčko neriješeno? Zar nisu mogli i to dogovoriti? Zašto nisu Srebrenicu riješili kao Bijeljinu recimo? Čemu toliki pokolj? I na kraju krajeva zašto Alija nije dogovorio malo logičniju podijelu ako je već dogovarao? Ovako nema vezu sa Bihaćem koji je tako daleko od ostalih "bošnjačkih" teritorija. Zar nije bilo logičnije da dogovori da žrtvuje Bihaćku krajinu a ne podrinje? Recimo kada pogledaš raspored Bošnjaka '91-e zar ne bi bilo logičnije da dogovori ovakvo nešto za bošnjake:

Image

Nema smisla vjerovati da je dogovorio baš ovakvu nakaradnu i neodrživu podjelu.

Kada su u pitanju te teorije urote o prošlom ratu vjerujem samo da je posavina prodana i da je NA KRAJU i Srebrenica prodana. Ostalo ne.

I ne bih se složio da su Srbi teritorijalno najbolje prošli. Samo Sarajevo vrijedi kao sve ostalo zajedno. Samo u Sarajevu je prije rata živjelo možda i više Srba nego Bošnjaka u cijelom podrinju. Kada se pogleda teritorija koju je nakon potpisa Daytona držala Armija BiH na tom području je prije rata živjelo 2.166.000 ljudi a Bošnjaka je prije rata bilo 1.903.000. Dakle Alija je na kraju ipak obezbjedio teritoriju na kojoj može živjeti 2 miliona ljudi što mu je svo vrijeme bio cilj.
User avatar
heckler
Posts: 3763
Joined: 24/01/2010 03:14

#20319 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by heckler »

@nebuloza

ne mora jedan jedini bosnjak da se "radikalizuje". Dovoljno je opet samo uspostaviti otvoreni vizni rezim sa zemljama bliskog istoka, ukinuti financijski i obavjestajni nadzor nad "humanitarnim organizacijama".
User avatar
Nebula
Posts: 178
Joined: 24/08/2011 12:07
Location: Sarajevo

#20320 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Nebula »

Hemel wrote:
Nebula wrote:
hercegovac_pravi wrote: Dalje, znači tvoja teorija je sljedeća...ocepićemo se, uništiti BiH kao jedini garant opstojnosti Bošnjačkog naroda i ti na sve to očekuješ da će ljudi mirno gledati i potpisati svoj nestanak i pristati na jednu vrstu biološkog uništenja?
Jedinstvena BiH je jedini garant opstojnosti Bošnjačkog naroda? Zašto? Možeš li to malo pojasniti? Zašto bi recimo otcjepljenjem RS Bošnjački narod bio više ugrožen nego što je danas? Imaš li objašnjenje ili samo prepisuješ šta si negdje pročitao?
@Nebula,

je li ti trolas ili ozbiljno diskutujes?
Ozbiljno diskutujem naravno. Možda je čovjek u pravu ali evo pitam za razloge? Zašto tako misli i on ali očigledno i ti?
User avatar
heckler
Posts: 3763
Joined: 24/01/2010 03:14

#20321 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by heckler »

Hemel wrote:
Nebula wrote:
hercegovac_pravi wrote: Dalje, znači tvoja teorija je sljedeća...ocepićemo se, uništiti BiH kao jedini garant opstojnosti Bošnjačkog naroda i ti na sve to očekuješ da će ljudi mirno gledati i potpisati svoj nestanak i pristati na jednu vrstu biološkog uništenja?
Jedinstvena BiH je jedini garant opstojnosti Bošnjačkog naroda? Zašto? Možeš li to malo pojasniti? Zašto bi recimo otcjepljenjem RS Bošnjački narod bio više ugrožen nego što je danas? Imaš li objašnjenje ili samo prepisuješ šta si negdje pročitao?
@Nebula,

je li ti trolas ili ozbiljno diskutujes?

:lol: Eki tebe, zar trebas takvo sta i pitati. Nebuloza za nebulozom. Jos jedan dobri "Bosnjak" koji nam ovdje savjetuje da je najbolje ustvari da se Bosnjaci odcjepe iz BiH. :-)
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#20322 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hemel »

Nebula wrote:
Hemel wrote:
Nebula wrote: Jedinstvena BiH je jedini garant opstojnosti Bošnjačkog naroda? Zašto? Možeš li to malo pojasniti? Zašto bi recimo otcjepljenjem RS Bošnjački narod bio više ugrožen nego što je danas? Imaš li objašnjenje ili samo prepisuješ šta si negdje pročitao?
@Nebula,

je li ti trolas ili ozbiljno diskutujes?
Ozbiljno diskutujem naravno. Možda je čovjek u pravu ali evo pitam za razloge? Zašto tako misli i on ali očigledno i ti?
haj za pocetak zazidaj vrata jedne od dvije sobe i reci komsiji nek se prosiri u tu prostoriju...
Last edited by Hemel on 26/11/2011 00:35, edited 1 time in total.
User avatar
Nebula
Posts: 178
Joined: 24/08/2011 12:07
Location: Sarajevo

#20323 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Nebula »

kv99 wrote:
Ti ili neko drugi nikako da odgovorite kako to mislite da ce MZ , Avigor ili neko drugi da obezbjedi na miru to sto kvislinzi zele tj da se preko 500 000 Bosnjaka sami pokupe sa par kesa u ruci jer to je ono sto je potrebno da bi se dobila mirna podjela ?
Kojih 500 000 Bošnjaka? Odakle da se pokupe?
User avatar
vee-jay
Posts: 8754
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#20324 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by vee-jay »

:zzzz:
User avatar
Nebula
Posts: 178
Joined: 24/08/2011 12:07
Location: Sarajevo

#20325 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Nebula »

heckler wrote:@nebuloza

ne mora jedan jedini bosnjak da se "radikalizuje". Dovoljno je opet samo uspostaviti otvoreni vizni rezim sa zemljama bliskog istoka, ukinuti financijski i obavjestajni nadzor nad "humanitarnim organizacijama".
I eto vehabija je li? Kome je to u interesu? Bošnjacima sigurno nije a na kraju bi se oni pitali. Danas Bošnjaci večinom ne mogu podnjeti vehabije i ne vidim zašto bi se to mijenjalo.

I nije "nebuloza" već "nebula"
Locked