Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
gomilego
Posts: 411
Joined: 30/09/2010 13:58

#15876 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by gomilego »

Ko to tamo peva wrote:
gomilego wrote: ja se nisam odrekao nijednog cm2 BIH
i banjaluka je i moja kao i "njihova"
Zasto ne odes kod brace u BL?
pa u izlet se i ode, onako turisticki u obilazak svoje drzave
a ako kontas zauvjek, prvo mi objasni zasto to da uradim?
Ko to tamo peva
Posts: 167
Joined: 17/05/2011 19:49

#15877 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Ko to tamo peva »

gomilego wrote: pa u izlet se i ode, onako turisticki u obilazak svoje drzave
a ako kontas zauvjek, prvo mi objasni zasto to da uradim?
Zato sto ti tamo zive braca.
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#15878 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hemel »

Ko to tamo peva wrote:
Hemel wrote:
Ko to tamo peva wrote:Ne,ja Aliju zbog tog potpisa smatram najvecim izdajnikom Bosnjackog nroda.
Bosnjaci bi se vratili na teritoriju gdje su i prije bili i sve bi bilo super,ali Srbin Alija nas je zahebo i njegov multietnicizam.
Banja luka je po meni najbosnjackiji grad,ima bogatu historiju,volio bi kada bi bila u BiH ali izdajnik Alija je potpisom to zahebo i danas ima preko 200 000 Srba koji se furaju na Karadzica sa kojima bi ti dijelio zajednicku drzavu.

Lijepo Bogami,mene i Komrada poredis sa onima koji su rusili BiH.
ja mislim da bi svaki povratnik bosnjak dobio pride buket cvijeca... :shock:
sta ti pises, ne vrijedi ni citati...
Bi dobio da nije ALija potpisao onu nakaznu tvorevinu.
ti ili si mlad ili ne poznajes neke elementarne stvari.
kakvo je stanje bilo na terenu prije potpisa, koliko je ljudi (civila, vojnika) izginulo samo da se sacuva bioloski opstanak bosnjaka na ovim prostorima, koliko ljudi je protjerano i raseljeno sirom zemaljske kugle (to su oni sto su imali srece da izvuku zivu glavu), koliko je bilo muke da se prvi raseljeni vrate na svoja ognjista...i ti kazes ''svi bi se vratili na svoje'' . ti ne znas da je bosnjacima bila namijenjena sudbina nestanka...
...
User avatar
Komrad
Posts: 3884
Joined: 05/09/2010 21:03
Location: Republika Bosna

#15879 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Komrad »

popajic wrote: Ti Komrade nemas pojma sta se podrazumijeva pod multietnicka BIH.
To ne znaci da je svako stubiste , svaki zaseok , svaki grad u procentima tacno izmijesan.
Nego su to upravo ti krstovi i krizevi i polumjeseci i krsne slave i ramazani...
Ono pitanje o Francuskoj i Njemackoj u poredjenju sa BIH je toliko diletantsko ...sta ti bi :roll: :D

@ko to tamo pjeva,
Ti si garant bio jedan od onih sto je pjevao - potpisi Alija , makar bila ko avlija !?
Sta ce nam BL sa 200.000 Srba :?
Tebi izgleda ne treba niko osim Komrada , Cere i MuftYja , pa makar se gurali u ogradjenom frtalju BIH.
BL je u BIH. Bila i bice.
U njoj doduse boravi vecina koja sniva snove slicne tvojim i Komradovim ...ali , probudice se i oni i vi ...100% 8)
Super znaci i dvije skole pod jednim krovom su odlika multietnickog drustva, krsne slave institucija i skola u republici srpskoj su takodje odlika multietnickog drustva?
User avatar
Komrad
Posts: 3884
Joined: 05/09/2010 21:03
Location: Republika Bosna

#15880 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Komrad »

Hemel wrote: ti ili si mlad ili ne poznajes neke elementarne stvari.
kakvo je stanje bilo na terenu prije potpisa, koliko je ljudi (civila, vojnika) izginulo samo da se sacuva bioloski opstanak bosnjaka na ovim prostorima, koliko ljudi je protjerano i raseljeno sirom zemaljske kugle (to su oni sto su imali srece da izvuku zivu glavu), koliko je bilo muke da se prvi raseljeni vrate na svoja ognjista...i ti kazes ''svi bi se vratili na svoje'' . ti ne znas da je bosnjacima bila namijenjena sudbina nestanka...
...
i Sta danas sutra opet Bosnjaci trebaju dozivjeti isto jer je to zaboga zrtva za multietnicku BiH?
Jel opet treba poginuti 100 000 ljudi da bi tamo neki Alija danas-sutra dao Gorazde kao sto je dao Srebrenicu?ili bilo koji drugi grad. Zasto su Bosnjaci jedini koji moraju braniti ovu drzavu od raspada, a nemaju pravo traziti da bude njihova?
Ko to tamo peva
Posts: 167
Joined: 17/05/2011 19:49

#15881 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Ko to tamo peva »

Hemel wrote: ti ili si mlad ili ne poznajes neke elementarne stvari.
kakvo je stanje bilo na terenu prije potpisa, koliko je ljudi (civila, vojnika) izginulo samo da se sacuva bioloski opstanak bosnjaka na ovim prostorima, koliko ljudi je protjerano i raseljeno sirom zemaljske kugle (to su oni sto su imali srece da izvuku zivu glavu), koliko je bilo muke da se prvi raseljeni vrate na svoja ognjista...i ti kazes ''svi bi se vratili na svoje'' . ti ne znas da je bosnjacima bila namijenjena sudbina nestanka...
...
Onda su se dzaba borili,jer su danas Bosnjaci u BiH nacionalna manjina.
Srbi bi pristali i na kantone,ali Alija nije to htio ni cuti...da su kantoni umjesto PC danas bi bilo drugacije,vjerovatno bi se vecina Bosnjaka vratila na svoja vjekovna ognjista.
gomilego
Posts: 411
Joined: 30/09/2010 13:58

#15882 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by gomilego »

Ko to tamo peva wrote:
gomilego wrote: pa u izlet se i ode, onako turisticki u obilazak svoje drzave
a ako kontas zauvjek, prvo mi objasni zasto to da uradim?
Zato sto ti tamo zive braca.
Izgleda da tvoja nezive pa te boli neka stvar za Bosnjacima u sumskoj ... nema sta patriotski.
Nego sta ces ti u Sarajevu? hajde ti pravac braci u Pazar, a nas ostavi da se rahat patimo od une do drine od save do mora
gomilego
Posts: 411
Joined: 30/09/2010 13:58

#15883 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by gomilego »

Ko to tamo peva wrote: Onda su se dzaba borili,jer su danas Bosnjaci u BiH nacionalna manjina.
Na osnovu cega to tvrdis?
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#15884 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by popajic »

Ko to tamo peva wrote:
popajic wrote: @ko to tamo pjeva,
Ti si garant bio jedan od onih sto je pjevao - potpisi Alija , makar bila ko avlija !?
Sta ce nam BL sa 200.000 Srba :?
Tebi izgleda ne treba niko osim Komrada , Cere i MuftYja , pa makar se gurali u ogradjenom frtalju BIH.
BL je u BIH. Bila i bice.
U njoj doduse boravi vecina koja sniva snove slicne tvojim i Komradovim ...ali , probudice se i oni i vi ...100% 8)
Ne,ja Aliju zbog tog potpisa smatram najvecim izdajnikom Bosnjackog nroda.
Bosnjaci bi se vratili na teritoriju gdje su i prije bili i sve bi bilo super,ali Srbin Alija nas je zahebo i njegov multietnicizam.
Banja luka je po meni najbosnjackiji grad,ima bogatu historiju,volio bi kada bi bila u BiH ali izdajnik Alija je potpisom to zahebo i danas ima preko 200 000 Srba koji se furaju na Karadzica sa kojima bi ti dijelio zajednicku drzavu.

Lijepo Bogami,mene i Komrada poredis sa onima koji su rusili BiH.
Ne izvlaci nakazne zakljucke . Znas ti dobro na sta sam mislio.
A izmedju ostalog i dalje tvrdim da svako ko masta o " vlastitoj" drzavici NE zeli dobro BIH.

Ni slucajno ne bih DIJELIO drzavu sa Radovanovim pobornicima. Ne bih je uopste dijelio - kontas ?
SVI zivimo u njoj i podjele nema.
Ako sta treba protjerati i razdijeliti iz drzave to su sovinizmi , primitivizmi, separatizmi , avlijanerizmi...pune ruke posla :D
Ko to tamo peva
Posts: 167
Joined: 17/05/2011 19:49

#15885 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Ko to tamo peva »

gomilego wrote: Izgleda da tvoja nezive pa te boli neka stvar za Bosnjacima u sumskoj ... nema sta patriotski.
Nego sta ces ti u Sarajevu? hajde ti pravac braci u Pazar, a nas ostavi da se rahat patimo od une do drine od save do mora
Ne bija tako lako pustio Sumsku da se odvoji,trazio bi neke dijelove gdje zive Bosnjaci u zamjenu za nezavisnost,ili gdje ih je bilo,jbg.nezavisnost kosta.
Dobro si mi rekao,da odem u Pazar,danas su oni u Novom pazaru veci Bosnjaci nego mi po Sarajevu,Tuzli i Zenici.
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#15886 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hemel »

Komrad wrote:
Hemel wrote: ti ili si mlad ili ne poznajes neke elementarne stvari.
kakvo je stanje bilo na terenu prije potpisa, koliko je ljudi (civila, vojnika) izginulo samo da se sacuva bioloski opstanak bosnjaka na ovim prostorima, koliko ljudi je protjerano i raseljeno sirom zemaljske kugle (to su oni sto su imali srece da izvuku zivu glavu), koliko je bilo muke da se prvi raseljeni vrate na svoja ognjista...i ti kazes ''svi bi se vratili na svoje'' . ti ne znas da je bosnjacima bila namijenjena sudbina nestanka...
...
i Sta danas sutra opet Bosnjaci trebaju dozivjeti isto jer je to zaboga zrtva za multietnicku BiH?
Jel opet treba poginuti 100 000 ljudi da bi tamo neki Alija danas-sutra dao Gorazde kao sto je dao Srebrenicu?ili bilo koji drugi grad. Zasto su Bosnjaci jedini koji moraju braniti ovu drzavu od raspada, a nemaju pravo traziti da bude njihova?
Zato sto nemaju izbora. BiH je i Bosnjacka a nikako ekskluzivno njihova. BiH je svacija ko je prihvata kao svoju maticnu drzavu (ima jos casnih Hrvata, Srba, Roma...). Svi oni koji kalkulisu sa BiH ''je li to moja maticna drzava ili nije'' morat ce to uraditi prije ili kasnije a bolje prije. Svi oni koji je ne prihvate takvu, kad-tad ce otici sa ovih prostora jer su bili zavedeni.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#15887 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by madner »

Komrad wrote:
Hemel wrote: ti ili si mlad ili ne poznajes neke elementarne stvari.
kakvo je stanje bilo na terenu prije potpisa, koliko je ljudi (civila, vojnika) izginulo samo da se sacuva bioloski opstanak bosnjaka na ovim prostorima, koliko ljudi je protjerano i raseljeno sirom zemaljske kugle (to su oni sto su imali srece da izvuku zivu glavu), koliko je bilo muke da se prvi raseljeni vrate na svoja ognjista...i ti kazes ''svi bi se vratili na svoje'' . ti ne znas da je bosnjacima bila namijenjena sudbina nestanka...
...
i Sta danas sutra opet Bosnjaci trebaju dozivjeti isto jer je to zaboga zrtva za multietnicku BiH?
Jel opet treba poginuti 100 000 ljudi da bi tamo neki Alija danas-sutra dao Gorazde kao sto je dao Srebrenicu?ili bilo koji drugi grad. Zasto su Bosnjaci jedini koji moraju braniti ovu drzavu od raspada, a nemaju pravo traziti da bude njihova?
Zato sto su najmnogobrojnija skupina, koja ima najvecu odgovornost. Nije se Jugoslavija raspala zbog Hrvata, nego kada su Srbi odlucili da prave Veliku Srbiju.
Ko to tamo peva
Posts: 167
Joined: 17/05/2011 19:49

#15888 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Ko to tamo peva »

madner wrote: Zato sto su najmnogobrojnija skupina, koja ima najvecu odgovornost. Nije se Jugoslavija raspala zbog Hrvata, nego kada su Srbi odlucili da prave Veliku Srbiju.
Mislis koji jedini imaju odgovornost...
Evo samo pogledaj po forumu,koliko se Srba i Hrvata zalaze za te stavove kao vi...i ako se zalaze ne zalazu se oni iz zapadne Hercegovine ili Sumske.
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#15889 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by popajic »

Komrad wrote: Super znaci i dvije skole pod jednim krovom su odlika multietnickog drustva, krsne slave institucija i skola u republici srpskoj su takodje odlika multietnickog drustva?
Komrade , Komrade...ko te ne zna skupo bi te platio :D
Odlicno ti znas da si upravo nabrojao novokomponovane odlike jednog klero- etnickog drustva.
Ono sto je u izvornom obliku bilo multietnicko blago ove drzave , danas je samo u sluzbi zapisavanja " vlastitog" teritorija. Ovo sto si nabrojao ti ( s pravom ) smeta , ali gle cuda , upravo ti ne bi imao nista protiv protiv istog takvog " vlastitog" teritorija :roll:
Gadna bolest taj sovinizam ...
gomilego
Posts: 411
Joined: 30/09/2010 13:58

#15890 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by gomilego »

Ko to tamo peva wrote:..,danas su oni u Novom pazaru veci Bosnjaci nego mi po Sarajevu,Tuzli i Zenici.
Sva je sreca pa je tako
:thumbup: :bih:

nego da neidemo bezze u off
imamo skroz suprostavljeno misljenje i svaka diskusija nevodi nicem korisnom
sto vazi za cetnike to vazi i za ostale novokompovane turbo nacionalne njuske:
NEMA KOMDANJA BIH, ni za koju cijenu, cak da se nudi i pola amerike ...
vozdra
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#15891 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by madner »

Ko to tamo peva wrote:
madner wrote: Zato sto su najmnogobrojnija skupina, koja ima najvecu odgovornost. Nije se Jugoslavija raspala zbog Hrvata, nego kada su Srbi odlucili da prave Veliku Srbiju.
Mislis koji jedini imaju odgovornost...
Evo samo pogledaj po forumu,koliko se Srba i Hrvata zalaze za te stavove kao vi...i ako se zalaze ne zalazu se oni iz zapadne Hercegovine ili Sumske.
Ja i?
Nisam ti ja od ovih tolerantnih. Mogu se slagat i ne slagat oko toga da li im je drazi Mancester United od Citija, oko ovoga nema price.
User avatar
Komrad
Posts: 3884
Joined: 05/09/2010 21:03
Location: Republika Bosna

#15892 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Komrad »

popajic wrote: Komrade , Komrade...ko te ne zna skupo bi te platio :D
Odlicno ti znas da si upravo nabrojao novokomponovane odlike jednog klero- etnickog drustva.
Ono sto je u izvornom obliku bilo multietnicko blago ove drzave , danas je samo u sluzbi zapisavanja " vlastitog" teritorija. Ovo sto si nabrojao ti ( s pravom ) smeta , ali gle cuda , upravo ti ne bi imao nista protiv protiv istog takvog " vlastitog" teritorija :roll:
Gadna bolest taj sovinizam ...
Opet dolazimo na isto.. Moze li jedan narod graditi multietnicko drustvo? To kazes da ono vec postoji a ja kazem da ono kao drustvo ne postoji iako u drzavi jel, ima vise naroda, u sustini svako gospodari uslovno receno na svom kako ovi krizevi u hercegovini tako i krsne slave sirom RSa...
User avatar
Komrad
Posts: 3884
Joined: 05/09/2010 21:03
Location: Republika Bosna

#15893 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Komrad »

madner wrote:
Zato sto su najmnogobrojnija skupina, koja ima najvecu odgovornost. Nije se Jugoslavija raspala zbog Hrvata, nego kada su Srbi odlucili da prave Veliku Srbiju.
Pa ako cemu imati najvecu odgovornost onda je red i da imamo najveca prava... ako cemo imati svi jedna prava onda trebamo imati i jednaku odgovornost bar bi u drzavi sa konstitutivnim narodima tako trebalo biti, ali nije.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#15894 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by madner »

Komrad wrote:
madner wrote:
Zato sto su najmnogobrojnija skupina, koja ima najvecu odgovornost. Nije se Jugoslavija raspala zbog Hrvata, nego kada su Srbi odlucili da prave Veliku Srbiju.
Pa ako cemu imati najvecu odgovornost onda je red i da imamo najveca prava... ako cemo imati svi jedna prava onda trebamo imati i jednaku odgovornost bar bi u drzavi sa konstitutivnim narodima tako trebalo biti, ali nije.
Ma kakvi, previse si slusao Dobricu Cosica. Moras se malo edukovati kod ozbiljnih nacija i kako su oni uspjeli naci modus.
gomilego
Posts: 411
Joined: 30/09/2010 13:58

#15895 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by gomilego »

Komrad wrote: Opet dolazimo na isto.. Moze li jedan narod graditi multietnicko drustvo? To kazes da ono vec postoji a ja kazem da ono kao drustvo ne postoji ...
Postoji itekako ...
otidji malo do "Arizone" (pijaca kod Brckog) pa prosetaj standove i posmatraj drustvo
upitaj Sirbegovica, Bingo ili Feal dali oni prodaju usluge izkljucivo "svojima".

jedino oni koji zive od strahova i zapisavnjem nevide ili NECE da vide
User avatar
Komrad
Posts: 3884
Joined: 05/09/2010 21:03
Location: Republika Bosna

#15896 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Komrad »

Hemel wrote:
Zato sto nemaju izbora. BiH je i Bosnjacka a nikako ekskluzivno njihova. BiH je svacija ko je prihvata kao svoju maticnu drzavu (ima jos casnih Hrvata, Srba, Roma...). Svi oni koji kalkulisu sa BiH ''je li to moja maticna drzava ili nije'' morat ce to uraditi prije ili kasnije a bolje prije. Svi oni koji je ne prihvate takvu, kad-tad ce otici sa ovih prostora jer su bili zavedeni.
A zasto ne bi imali izbor? Zasto BiH ne bi bila Bosnjacka? ako je ovi drugi ne priznaju kao svoju zasto je onda problem da ona bude bosnjacka?
Ko to tamo peva
Posts: 167
Joined: 17/05/2011 19:49

#15897 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Ko to tamo peva »

gomilego wrote:
Komrad wrote: Opet dolazimo na isto.. Moze li jedan narod graditi multietnicko drustvo? To kazes da ono vec postoji a ja kazem da ono kao drustvo ne postoji ...
Postoji itekako ...
otidji malo do "Arizone" (pijaca kod Brckog) pa prosetaj standove i posmatraj drustvo
upitaj Sirbegovica, Bingo ili Feal dali oni prodaju usluge izkljucivo "svojima".

jedino oni koji zive od strahova i zapisavnjem nevide ili NECE da vide
Kakve to ima veze.
gomilego
Posts: 411
Joined: 30/09/2010 13:58

#15898 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by gomilego »

Komrad wrote:...ako cemo imati svi jedna prava onda trebamo imati i jednaku odgovornost bar bi u drzavi sa konstitutivnim narodima tako trebalo biti, ali nije.
pa upravo za to se i treba boriti a ne odustajati od BIH :wink:
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#15899 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by popajic »

Ko to tamo peva wrote:
gomilego wrote: Izgleda da tvoja nezive pa te boli neka stvar za Bosnjacima u sumskoj ... nema sta patriotski.
Nego sta ces ti u Sarajevu? hajde ti pravac braci u Pazar, a nas ostavi da se rahat patimo od une do drine od save do mora
Ne bija tako lako pustio Sumsku da se odvoji,trazio bi neke dijelove gdje zive Bosnjaci u zamjenu za nezavisnost,ili gdje ih je bilo,jbg.nezavisnost kosta.
Dobro si mi rekao,da odem u Pazar,danas su oni u Novom pazaru veci Bosnjaci nego mi po Sarajevu,Tuzli i Zenici.

Nemoj jadan ne bio u Novi Pazar - tamo se pojavili ti neki covjekoliki Dzini sto gadjaju ljude saksijama :D i hodze se okupile da ih dohakaju...neka te ovdje dok belaj prodje :D
User avatar
Komrad
Posts: 3884
Joined: 05/09/2010 21:03
Location: Republika Bosna

#15900 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Komrad »

gomilego wrote:
Komrad wrote:...ako cemo imati svi jedna prava onda trebamo imati i jednaku odgovornost bar bi u drzavi sa konstitutivnim narodima tako trebalo biti, ali nije.
pa upravo za to se i treba boriti a ne odustajati od BIH :wink:
Ne moze se jedan narod boriti za to
Locked