Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
User avatar
Sasvim_Obican
Posts: 1784
Joined: 17/08/2010 16:58
Location: partijska dalekovidnica

#12651 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Sasvim_Obican »

M u Cazinu uskoro imamo «štraparijadu», Srbi su je otvarali, srpski pjevači na njoj nastupaju, srpsko piće i hrana se služi, i tražiću od načelnika općine da im makar pošalje inspekcije jer niko od njih nema uredne dozvole - kaže Keškić i zaključuje da nikada više u životu njegova noga neće nagaziti ni travku od Republike Srpske.

Pored gotovo šokantne izjave koja uključuje i srpsko piće i srpsku hranu koja se, bezbeli razlikuje od bošnjačke, pitam se šta je "štraparadijada", pošto nisam čuo da takvo što postoji u Cazinu :? :?
User avatar
andromeda101
Posts: 2539
Joined: 21/04/2011 03:47
Location: Milky Way

#12652 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by andromeda101 »

Sta sam rekao!?
http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... 4#p5877404
andromeda101 wrote:
Palestinac1 wrote:REDSJEDNIK SRBIJE BORIS TADIĆ U BRUXELLESU: Moramo naći rješenje za bosanske Hrvate
Opet udarac ispod pojasa. Ovako se handre živci domaćim političarima.
Lagumdžija: Moramo naći rješenje sa sandžačke bošnjake! :-)
Ovo drugo neces nikad procitat, jer bi zlatko mislio da ovo treba reći samo ako to zaista misliš.
A jel ovo borisova briga za hrvate ili je prcanje?
On je glup ko tele. Jes pod ekstasijem sto je predao Mladica pa glumi neku velicinu. Pokusava da zametne trag preko BiH kao i obicno. Mogu misliti kad mu se EU nasmjesi i samo kaze:

"Hvala vam lijepa Mr. Tadicu fino je sto vi imate misljenje i paznju za bosanske Hrvate, mi mislimo da vi trebate sad pobrinuti da Srbija ispunjava kriterije za clanstvo EU-a. Brigom za BiH i stanje u BiH to necete ispuniti, BiH prepustite nama."
andromeda101 wrote: "Ama sve je to fino Mr. Tadicu.....ali ovo su vam kriteriji koje morate ispuniti......"
"....moramo priznati....veoma ste pazljiv covjek Mr. Tadicu....ama ovoliko se ni Hrvatska ne brine o bosanskim Hrvatima Mr. Tadicu.....ali oni su svoje kriterije vec ispunili Mr. Tadicu."
andromeda101 wrote: Jeli vi stvarno mislite da su Evropljani naivni? Koji su vladali i izivljavali se nad kolonijama sirom svjeta. Koji su toliko svjeta drzali pod kontrolom,da njima ovi nasi glupaci mogu prodati maglu?
Blic wrote: Vensan Dežer: Nema novih uslova za Srbiju

Srbija ne bi trebalo da troši energiju na spekulacije i beskorisno lobiranje. Samo činjenice i rezultati se računaju i pokazuju kapacitet i kredibilitet zemlje da napravi sledeći korak na evropskom putu. Ubeđen sam da Srbija ima potencijala da se izbori sa izazovima koji su pred njom, ali na kraju, samo srpske vlasti drže ključ za ispunjavanje reformi koje su neophodne za taj sledeći korak - kaže u razgovoru za „Blic“ Vensan Dežer, šef delegacije Evropske unije u Srbiji.
Image
Vensan Dežer

Šta Srbija treba da uradi da bi do kraja godine dobila status kandidata i datum za početak pregovora o članstvu u EU?

- Hapšenjem Ratka Mladića, Srbija je ispunila veoma važnu međunarodnu obavezu. Novi momenat je stvoren i on bi trebalo da da novu energiju ispunjavanju reformi, koje su ključni uslov da Evropska komisija prezentira pozitivno mišljenje o napretku Srbije u oktobru ove godine. To znači da Srbija treba da ubrza i intenzivira svoj rad na reformama. Ovo nisu „novi uslovi“, oni su bili i u izveštaju Komisije iz novembra prošle godine. I sam komesar za proširenje EU Štefan File ih je ponovio u srpskom parlamentu marta ove godine, a mnogi od njih se nalaze i u akcionom planu koji je donela Vlada Srbije.

Kako ocenjujete dosadašnji napor Srbije na ispunjavanju reformi? Da li je dovoljno učinjeno?

- Bilo je važnih napredaka nedavno kada je u pitanju izborni zakon i ukidanje blanko ostavki, kao i na polju finansiranja političkih partija. Ali, i dalje ostaju značajni izazovi poput restitucije, vlasničkih prava, reforme pravosuđa, ozbiljne revizije u izboru sudija i tužilaca, donošenja medijske strategije, kao i rezultata u borbi protiv korupcije i organizovanog kriminala ili funkcionisanja ekonomije.
Postoje li u ovom trenutku među članicama EU zemlje koje neće podržati napredak Srbije?

- Tokom poslednjih godina sve članice su pozdravile odlučan napredak koji je Srbija načinila na mnogim poljima, od zajedničke rezolucije u UN o dijalogu Beograda i Prištine, pa do nedavnog hapšenja Mladića nakon 16 godina skrivanja. Primer toga je i potpisivanje sporazuma između EU i Srbije o učešću u mirovnim misijama. Sada članice očekuju dobro sročeno mišljenje Komisije. Svaka od njih će proučiti situaciju, a potom će jednoglasno odlučiti o sledećim koracima. Zato je potrebno da se u narednim nedeljama intenziviraju napori kako bi svi bili ubeđeni da je Srbija spremna da krene dalje i otvori novo poglavlje na evropskom putu.
Kakva će uticaj na Srbiju imati pridruživanje Hrvatske EU?

- Priključenje Hrvatske će biti jasna demonstracija da proces proširenja EU i dalje traje. To će, takođe, biti pozitivan signal za sve zemlje zapadnog Balkana da je evropska perspektiva realnost. Samim tim, to će biti i ohrabrenje svima da ispune reforme i napreduju na putu pomirenja.
User avatar
andromeda101
Posts: 2539
Joined: 21/04/2011 03:47
Location: Milky Way

#12653 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by andromeda101 »

Ovo isto slijedi Dodiku posto je poceo imitirati Tadica, "salonskog cetnika".

Sad ce radikali a i drugi poceti ovo da eksploatisu protiv Tadica i Dacica i ostale "politicke ofanzive u Bruxellesu". Nebi me iznenadilo. Ako nisu zauzeti svadjama izmedju sebe.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#12654 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by seln »

andromeda101 wrote:Ovo isto slijedi Dodiku posto je poceo imitirati Tadica, "salonskog cetnika".

Sad ce radikali a i drugi poceti ovo da eksploatisu protiv Tadica i Dacica i ostale "politicke ofanzive u Bruxellesu". Nebi me iznenadilo. Ako nisu zauzeti svadjama izmedju sebe.
Za BiH bi bilo najbolje da u Srbiji pobijede radikali. Odhebali bi Dodika, a izgubili podrsku EU.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#12655 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by LBVIEW »

Hemel wrote:
Keškić: Psovali su nam majku balijsku i prijetili da će oteti djecu

Pijani srpski nacionalisti sa majicama Ratka Mladića i kokardama na kapama vrijeđali su i fizički nasrtali na nekolicinu Bošnjaka iz Bihaća, prilikom skupa u Drinićima, u srpskom dijelu općine Bosanski Petrovac.

Prvi incident

Naime, kao i svake godine, nekoliko hiljada ljudi okupilo se na Drinićkoj «štraparijadi» gdje se demonstriraju vještine drvosječa, a od Dejtonskog mira upravo na ovakvim skupovima u oba entiteta, ljudi različitih nacionalnosti su se spajali i obnavljali prijateljstva. Međutim, ovaj put sve je krenulo po zlu, priča nam Zarif Keškić iz Bihaća.

- Prodavao sam piće dok je moja supruga Emina pravila ćevape za roštiljem, sve papire i dozvole imali smo uredno. A onda su počeli dolaziti u grupama, u majicama sa likom Ratka Mladića i kokardama na čelenkama. Odmah mi je jedan nogom prevrnuo stol. Psovali su nam majku balijsku, rahmetli Aliju Izetbegovića, sve što postoji, gurali tri prsta u lice. Prijavio sam prvi incident policiji ali su oni mlako postupili, nakon toga uslijedili su i gori incidenti. Napali su na automobil u kojem je bio Samir Škergić, iz auta su izveli njegovog sina Đejlana koji je drečao i plakao kao da ga deru. Uspjeli su pobjeći i Samir je jučer otišao nazad u Austriju.

Sjekira i motorka

Onda su se opet okomili na nas. Strahovao sam za suprugu i djevojčicu Zarifu, koja je osmi razred i koja je bila tu sa nama. Jedan četnik mi je rekao, šta mislim kada bi mi djevojčicu sada odveli za Romaniju? Da sam bio sam uzeo bih sjekiru i motorku, ne bi se živ vratio ali bi i oni zapamtili mene, ali ovako smo tek uspjeli pobjeći sretni što smo izvukli žive glave - priča nam Zarif Keškić.

On je demobilisani borac, ratni vojni invalid i ima jedno stakleno oko, ali kaže da goreg četnikluka u životu nije vidio, a taj drastičan preobražaj ljudi sa kojima je do jučer sarađivao objašnjava kao posljedicu probuđenih strasti nakon hapšenja Ratka Mladića.

- M u Cazinu uskoro imamo «štraparijadu», Srbi su je otvarali, srpski pjevači na njoj nastupaju, srpsko piće i hrana se služi, i tražiću od načelnika općine da im makar pošalje inspekcije jer niko od njih nema uredne dozvole - kaže Keškić i zaključuje da nikada više u životu njegova noga neće nagaziti ni travku od Republike Srpske.

F.Bender
ja ovo ne mogu da vjerujem... :shock: :oops:
Kad se samo sjetim svojih rasprava sa onim saloncem Willsonom, inace podrijetlom s Bravska, i kako sam i tada govorio ko i sto su mu sunarodnjaci. 8-) Cim povuku malo brlje odmah proradi onaj iskonski 'ajduk i coban u njima.
A sto se tice ova dva blecka, preporucio bi im da sljedeci put kada se odluce stavljati glavu na panj ne vode djecu sa sobom. :x
User avatar
vee-jay
Posts: 8645
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#12656 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by vee-jay »

seln wrote:
andromeda101 wrote:Ovo isto slijedi Dodiku posto je poceo imitirati Tadica, "salonskog cetnika".

Sad ce radikali a i drugi poceti ovo da eksploatisu protiv Tadica i Dacica i ostale "politicke ofanzive u Bruxellesu". Nebi me iznenadilo. Ako nisu zauzeti svadjama izmedju sebe.
Za BiH bi bilo najbolje da u Srbiji pobijede radikali. Odhebali bi Dodika, a izgubili podrsku EU.
Za BiH bi bilo najbolje kad bi u Srbiji pobijedio Cedo ili njemu neko slican. Ali posto to trenutno nije moguce, onda bi za BiH nazalost bilo bolje, kad bi pobijedili radikali...
User avatar
andromeda101
Posts: 2539
Joined: 21/04/2011 03:47
Location: Milky Way

#12657 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by andromeda101 »

vee-jay wrote:
seln wrote:
andromeda101 wrote:Ovo isto slijedi Dodiku posto je poceo imitirati Tadica, "salonskog cetnika".

Sad ce radikali a i drugi poceti ovo da eksploatisu protiv Tadica i Dacica i ostale "politicke ofanzive u Bruxellesu". Nebi me iznenadilo. Ako nisu zauzeti svadjama izmedju sebe.
Za BiH bi bilo najbolje da u Srbiji pobijede radikali. Odhebali bi Dodika, a izgubili podrsku EU.
Za BiH bi bilo najbolje kad bi u Srbiji pobijedio Cedo ili njemu neko slican. Ali posto to trenutno nije moguce, onda bi za BiH nazalost bilo bolje, kad bi pobijedili radikali...
:thumbup:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#12658 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Banksy »



NOĆAS SPALJUJEMO ILUZIJE

MRTVA TRKA ZA PREMIJERA BOSNE I HERCEGOVINE

Kandidiranjem Borjane Krišto i Slave Kukića za predsjedavajućeg Vijeća ministara BiH HDZ-ovi i SDP BiH pokazuju koliko im (ni)je stalo do digniteta države!


Jedva čekam da se u narednih dva-tri dana Predsjedništvo Bosne i Hercegovine očituje, te da u redovnoj proceduri Parlamentu BiH proslijedi, iskristalizira prijedlog za budućeg predsjedavajućeg Vijeća ministara BiH, dužnost koja se u normalnim, uređenim demokratskim državama atribuira kao „premijer države“. Nije mnogo prošlo od općih i lokalnih izbora, svega osam mjeseci, sitnica, a parlamentarne su se pobjedničke stranke konačno prošle nedjelje uspjele dogovoriti da bi šef državne vlade trebao biti iz „reda hrvatskog naroda“. Koliko se može golim okom vidjeti, u budućem Vijeću ministara samo je jedna nepoznanica: hoće li ministar vanjskih poslova biti iz reda srpskog naroda (strašan je to, nenadmašan red, rad, discpilina! ) ili će se morati prvi diplomata BiH tražiti unutar reda Zlatka Lagumdžije, SDP-a, prevejanog diplomate (čini mi se od rođenja).

Eto, barem je taj princip usuglašen, bratsko- džentlmenski dogovoren, da predsjedavajući buduće državne vlade bude Hrvat. Prije više ne znam ni koliko vremena, dok su osokoljeni SDP-ovci „bez obzira na boju i naciju“ pikirali na čelnu izvršnu funkciju u državnoj vlasti, diskretno sam podsjetio da je od Daytona do danas na čelu Vijeća ministara Hrvat bio ukupno pola godine (Martin Raguž) ako ne računamo onih nekoliko mjeseci u kojima se Zlatko Lagumdžija poigravao sa „ekspertom“ iz svoje stranke Božidarom Matićem, pa mu zbog „konceptualnog neslaganja“ preuzeo premijersku stolicu. I da to, u najmanju ruku, upozoravao sam, krši principe političke pristojnosti i „običaja neratovanja“

Tri su kandidata nominirana za budućeg predsjedavajućeg Vijeća ministara: koalicija dva HDZ-a predložila je Borjanu Krišto, SDP i pridruženi stranački sateliti isturili su profesora Slavu Kukića, a neko, ne zna se ko (sumnja se na starog Lijana, lokalnog mudraca, mesno-prerađivačkog šereta i švercerskog vizionara iz Širokog Brijega) predložio Mladena Ivankovića Lijanovića...

Svaki od ova tri prijedloga, koja su stigla iz federalnog političkog kruga (Milorad Dodik se tu nije petljao, niti je namjeravao), svjedoče o istoj stvari, reflektiraju isti patološki politički standard: nikome od aktera na federalnoj političkoj sceni

(jer izbor je na tu razinu adresiran) nije stalo do kvalificirane, kompetentne vlasti na državnoj razini. Dakle, i jednima i drugima, i navodnim rušiteljima i navodnim braniteljima BiH, izbor državnog premijera je posljednja rupa na svirali.

Kada Dragan Čović (podržan mudrim doktorom Božom Ljubićem, čovjekom nepopustljivog kontinuiteta) predloži za premijera/premijerku napirlitanu, ustreptalu „Tajči“ iz Kantona deset, Tomislavgrad- Livno, Borjanu Krišto, to prosječnom građaninu izgleda kao sočna, uvjerljiva zajebancija, a istovremeno i uvreda. Nema nijednog privatizacijskog skandala, od agonije autobusko-transportnog sektora u Livnu do raznih privatizacijskih svinjarija u Tomislavgradu, a da Čovićeva poluhercegovačka sponzoruša Borjana Krišto nije duboko i široko uplela svoje brižljivo njegovane prste. Bila je ljupka plavuša Borjana solidan broj godina i ministrica pravde u Vladi Federacije, ostala je upamćena po jezivo skupoj porudžbini automobila sa specijalnim efektima, koji je, ako se dobro sjećam, koštao prerko dvjesto hiljada maraka. Budžeti/proračuni, od županijskih do federalnih, milione su maraka investirali- prosuli u Borjanu Krišto od Daytona do danas, a ne vidim baš da se to pokazalo racionalnom, samoodrživom investicijom.

Hoću reći da onaj ko predloži Borjanu Krišto za državnu premijerku šalje jasnu poruku o svom viđenju smisla i perspektive države- beznadežan slučaj, „raspad sistema“.

Kakve, međutim, širi poruke onaj drugi politički tabor koji je delegirao profesora socioloških znanosti iz Posušja Slavu Kukića za premijera Bosne i Hercegovine? Još gore i još beznadežnije. Smio bih se kladiti, da je, kojim slučajem, premijer morao biti Bošnjak, Lagumdžijina kadrovska kombinatorika bi umjesto Kukića izbacila onoga kockastoga prijatelja, medijskog teroristu Adila Kulenovića! To je, ugrubo, isti politički krug i interektualni obzor!

Ako bi, a to uopće nije isključeno, sociolog širokog spektra afinitita i širokih ambicija Slavo Kukić bio izabran za predsjedavajućeg Vijeća ministara BiH, država bi izgledala kao Federalna televizija čiji je je on uređivački, kadrovski i idejni ravnatelj-guru skoro punu deceniju - pseudostaljinistički kazamat poluotvorenog tipa, čvrsto umrežen korupcijskom armaturom..

Mladena Lijanovića kao obiteljskog favorita (jedini ima nekakav, kakav-takav završen fakultet, brat mu Jerko, ministar u Vladi Federacije, ima niži suhomesnati zanat završen) za premijera BiH neću ovom prigodom zahvatati. Oprostit ću mu sve uvozno smeće koje sam pojeo u njegovim delikatesnim mesnim prerađevinama, „uzorcima“, a on carinski liberalno nabavljao i tržišno podsticajno plasirao.

Problem je, ipak, dosta kompleksniji: iz kandidata i kandidatura za predsjedavajućeg Vijeća ministara BiH iščitavamo šta i kako pojedina stranka, ili koalicija misli o budućnosti, eventualnim perspektivama države Bosne i Hercegovine. Onaj ko na čelu izvršne državne vlasti želi vidjeti višestruko nepotvrđenu livanjsku pravnicu Borjanu Krišto, ovoj zemlji ne misli ništa gore od onih koji su na to mjesto planirali postaviti nestranačkog sociologa iz Posušja Slavu Kukića.

Država, Bosna i Hercegovina, podsjetimo, nema svojih izvornih prihoda - njenu budžetsku sudbinu u rukama drže entiteti, pa je kao takva u osnovi neatraktivna, neprimamljiva. Važno je bilo, nakon izbora, vidjelo se to, brzo, užurbano, možda i neustavno i nezakonito, staviti šapu na entitetske finansijske i druge resurse. (Ni ovo se ne odnosi na Dodika koji je za svoju kleptokratsku pohlepu dobio natpolovičnu izbornu legitimaciju).

Šta će Lagumdžiji, Tihiću država ako joj je kasa prazna: novac je negdje drugdje - u javnim preduzećima, kantonalnim, federalnim... Recimo, budžet za javno zdravstvo u Federaciji BiH nije mnogo manji od budžeta Vijeća ministara BiH; „Elektroprivreda BiH“ godišnje vrti više novca od svih državnih institucija zajedno. Pa nije Lagumdžija budala da svoga vjernog asistenta

(po)stavi u Vijeće ministara BiH, a ne u „Elektroprivredu BiH“! Da je Dragan Čović u prilici, a eto nije, đavla bi svoju livanjsku mezimicu Borjanu Krišto rukama i nogama gurao za državnu premijerku - drmala bi u nekim drugim i drugačijim okolnostima Borjana „Eronetom“, ili, barem, „Eelektropivredom Herceg Bosne“. Milorad Dodik je još uvijek aktuelnog bh. premijera Nikolu Špirića prije četiri-pet godina deložirao u Sarajevo, samo da mu ovo drvarsko zekeralo ne smeta i ne mota mu se oko nogu dok on završava krupne i nepovratne poslove u Banjoj Luci...

Ko će, dakle, biti premijer, predsjedavajući Vijeća ministara Bosne i Hercegovine, potpuno je irelevantno, retoričko pitanje- biti će onaj do kojeg je njegovoj matičnoj stranci najmanje stalo!
S. Bosna

User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#12659 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Banksy »


Braća po hajci

FEDERALNI PREMIJER NERMIN NIKŠIĆ ODUSTAO OD NAMJERE DA SVOGA BRATA MIRSADA INSTALIRA U EPBIH

Najprije je federalni ministar poljoprivrede Jerko Ivanković Lijanović instalirao svoga zeta Ivana Šakotu za predsjednika Nadzornog odbora Razvojne banke FBiH.

Potom je čelnik HSP-a Zvonko Jurišić odlučio pripaziti svoga šuraka Zvonka Šušnjara, koga je progurao u Nadzorni odbor Naftnih terminala Ploče.

Stopama Lijanovića i Jurišića namjeravao je krenuti i federalni premijer Nermin Nikšić, koji je navodno svoga brata Mirsada Nikšića htio instalirati u novu upravu Elektroprivrede BiH.

No, premijer Nikšić će najvjerovatnije odustati od ove ideje, budući da su novinari u međuvremenu „raskopali“ nepotizam Lijanovića i Jurišića, koji kompromitira cijelu federalnu vlast platformaša.

Nikšić je s imenovanjem zakasnio svega nekoliko dana...




SKANDAL NEDJELJE

Privatno-javno partnerstvo SDP-a i „Revicona“

„REVICON“ MARINA IVANIŠEVIĆA ORGANIZIRAO SKUPI STRUČNI TEFERIČ U NEUMU NA KOME SU GLAVNI PREDAVAČI BILI IZ VRHA SDP-A


Brojna svita SDP-ovih funckionera sa svih razina vlasti, garnirana s ponekim pripadnikom iz ostalih stranaka Platforme, sjatila se proteklog vikenda u Neum, na simpozijski vašar koji je o državnom trošku za privatni interes organizirala revizorska kuća Revicon. Da, riječ je upravo o „onom Reviconu“ čiji se vlasnik Marin Ivanišević spominjao u poznatoj aferi „Reket“. Nismo posve sigurni kakvu je ulogu imao Ivanišević u sudski neraščićenoj aferi „Reket“, no njegova organizacija simpozija u Neumu za SDP-ove aktiviste ima sve atribute organiziranog reketa.

Naravno da Revicon nikoga nije niti je mogao prisiliti da sudjeluje na stručnom simpoziju u Neumu, ali u vrijeme masovnih kadrovskih čistki koje provodi SDP, sumnjamo da je bilo puno odvažnih državnih službenika koji su se usudili odbiti poziv Reviciona. Tim prije što su moderatori nekih tema bili sve sami prvaci SDP-a: Željko Komšić, Nermin Nikšić, Mirza Kušljugić, Hamdija Lipovača, Sead Čaušević, Fikret Musić...

Sudjelovanje na simpoziju nije bilo obavezno, ali oni koji su sudjelovali bili su obavezni uplatiti kotizaciju na žiro-račun Ivaniševićeve privatne tvrtke Revicon. Sudionici su razvrstani u tri grupe: za redovne pretplatnike Reviconovih izdanja kotizacija je bila 270 KM, a za one koji to nisu - 290 KM. Svi ostali posjetioci, koji su samo slušali predavanja ali nisu pokazivali interes za Reviconova izdanja, kotizacija je iznosila 240 KM.

Troškove trodnevnog boravka u hotelu Neum i troškove prevoza snosili su sudionici simpozija, odnosno organizacije koje su ih poslale u Neum na „stručno usavršavanje“. Gdje su se naprimjer mogli upoznati s „računovodstvenim standardima finansijskog izvještavanja za mala i srednja preduzeća“ ili pak s „revizorovom procjenom vremenske neograničenosti poslovanja subjekta“, ali i s „modifikacijama mišljenja u izvještajima eksternog revizora“- da spomenemo samo neke od tema koje su najviše zaokupljale pažnju sudionika simpozija.


Ivanišević se postarao da se sudionici simpozija opuste i razonode nakon iscrpljujućeg rada: moderator večernjih tema bio je folk-pjevač Miroslav Ilić!

User avatar
torcida
Posts: 784
Joined: 26/08/2009 13:10
Location: gens una sumus

#12660 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by torcida »

Na spomeniku u Počitelju izvješene bh. i turska zastava
Ma.B.
Petak, 10. lipnja 2011. 11:42
Bljesak.info

Image


Na sahat-kuli u povijesnoj jezgri Počitelja izvješena je zastava Republike Turske. Mnogi turisti i prolaznici magistralnom cestom M-17 ostaju, kako su rekli novinarima Večernjeg lista, potpuno zbunjeni kada vide da je na počiteljskoj kuli, uz zastavu BiH, izvješena zastava Turske.

Za razliku od zbunjenih turista, ovaj postupak je dosta uznemirio ovdašnje Hrvate, a osobito branitelje i obitelji poginulih branitelja iz akcije ‘Lipanjske zore’ koja se upravo ovih dana i obilježava u Počitelju i drugim dijelovima čapljinske općine.

Stoga se ovo doživljava kao provokacija jer su obitelji poginulih branitelja uvjerene da je turska zastava postavljena baš u vrijeme obilježavanja 19. obljetnice oslobodilačke akcije u kojoj su združene hrvatske snage od JNA oslobodile ne samo Počitelj, već i ogroman prostor na lijevoj obali Neretve, od Mostara preko Čapljine do Stoca.

Da stvar bude još čudnija, počiteljska sahat-kula je proglašena nacionalnim spomenikom BiH. Oštećenje, uništenje ili prisvajanje spomenika, kao i nedopušteno obavljanje istraživanja i drugih radova na spomeniku predstavlja kazneno djelo - stoji, uz ostalo, u ploči pokraj kule koju je postavilo Povjerenstvo za očuvanje nacionalnih spomenika BiH.

Ista situacija bila je prije nekoliko godina u Stocu kada su Hrvati ovoga grada na stolačkoj tvrđavi Križevac izvjesili zastavu hrvatskoga naroda u BiH.

No, tada se na noge podigla cijela BiH, bilo je dosta incidenata jer su stolački Bošnjaci nasilno skidali te zastave, a Hrvati vraćali, a na kraju je reagiralo i navedeno povjerenstvo tvrdeći da se na nekom nacionalnom spomeniku BiH ne smiju nalaziti nikakva druga obilježja od obilježja države BiH. A, evo, sada u slučaju Počitelja je posve ista situacija, ali nema nikakve reakcije zbog postavljanja zastave druge države, u ovom slučaju Republike Turske.
User avatar
vee-jay
Posts: 8645
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#12661 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by vee-jay »

torcida wrote:Na spomeniku u Počitelju izvješene bh. i turska zastava
mission accomplished.
User avatar
torcida
Posts: 784
Joined: 26/08/2009 13:10
Location: gens una sumus

#12662 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by torcida »

vee-jay wrote:
torcida wrote:Na spomeniku u Počitelju izvješene bh. i turska zastava
mission accomplished.
prije bih rekao da... will be continued
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#12663 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by PipiDugaDevetka »

Image
Piknulo me u oko to što nema sahata, a vidi se i rupa od granate na sahat-kuli.

Nema baš puno sahat-kula u Bosni i Hercegovini.
User avatar
torcida
Posts: 784
Joined: 26/08/2009 13:10
Location: gens una sumus

#12664 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by torcida »

PipiDugaDevetka wrote:Image
Piknulo me u oko to što nema sahata, a vidi se i rupa od granate na sahat-kuli.

Nema baš puno sahat-kula u Bosni i Hercegovini.
ha?? :zoka:
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4799
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#12665 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by duh_sa_sjekirom »

PipiDugaDevetka wrote:Image
Piknulo me u oko to što nema sahata, a vidi se i rupa od granate na sahat-kuli.

Nema baš puno sahat-kula u Bosni i Hercegovini.
Mene baš zanima sa čijih je položaja došla granata? :D
User avatar
torcida
Posts: 784
Joined: 26/08/2009 13:10
Location: gens una sumus

#12666 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by torcida »

duh_sa_sjekirom wrote:
PipiDugaDevetka wrote:Image
Piknulo me u oko to što nema sahata, a vidi se i rupa od granate na sahat-kuli.

Nema baš puno sahat-kula u Bosni i Hercegovini.
Mene baš zanima sa čijih je položaja došla granata? :D
aje zahebanciju na stranu...đe je bola rupa od granate, mojne mi reći da vam se ona rupa od komarca ispod turske zastave učinila kao krater od granate? :-) :D
Hodidid
Posts: 2015
Joined: 27/09/2010 12:09

#12667 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hodidid »

torcida wrote:
duh_sa_sjekirom wrote:
PipiDugaDevetka wrote:Image
Piknulo me u oko to što nema sahata, a vidi se i rupa od granate na sahat-kuli.

Nema baš puno sahat-kula u Bosni i Hercegovini.
Mene baš zanima sa čijih je položaja došla granata? :D
aje zahebanciju na stranu...đe je bola rupa od granate, mojne mi reći da vam se ona rupa od komarca ispod turske zastave učinila kao krater od granate? :-) :D
Vi se radje pozabavite svastikama po zap.Hercegovini. A turska zastava kraj bosanske na sahat kuli u Pocitelju, boze moj bilo je i vecih cuda.
User avatar
torcida
Posts: 784
Joined: 26/08/2009 13:10
Location: gens una sumus

#12668 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by torcida »

Hodidid wrote:
Vi se radje pozabavite svastikama po zap.Hercegovini. A turska zastava kraj bosanske na sahat kuli u Pocitelju, boze moj bilo je i vecih cuda.
zabavit' će se sa njima tko to već treba..... a za izlaganje i jedne kao i druge treba udariti drakonske kazne pa kad je bal nek bude maskembal
klixober
Posts: 5743
Joined: 20/09/2006 14:12

#12669 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by klixober »

torcida wrote:
Hodidid wrote:
Vi se radje pozabavite svastikama po zap.Hercegovini. A turska zastava kraj bosanske na sahat kuli u Pocitelju, boze moj bilo je i vecih cuda.
zabavit' će se sa njima tko to već treba..... a za izlaganje i jedne kao i druge treba udariti drakonske kazne pa kad je bal nek bude maskembal
Šta ćemo sa desetinama hrvatskih zastava po Počitelju, na kablovima iznad magistrale i pored puta?
Hodidid
Posts: 2015
Joined: 27/09/2010 12:09

#12670 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hodidid »

torcida wrote:
Hodidid wrote:
Vi se radje pozabavite svastikama po zap.Hercegovini. A turska zastava kraj bosanske na sahat kuli u Pocitelju, boze moj bilo je i vecih cuda.
zabavit' će se sa njima tko to već treba..... a za izlaganje i jedne kao i druge treba udariti drakonske kazne pa kad je bal nek bude maskembal
Ma hajde bogati! Cuj pozabavice se s njima ko to vec treba. I ti si izgleda jedan od onih koji izjednacavaju zastavu nacisticke Njemacke sa zastavom clanice UN i NATO pakta. Ili ce biti ipak da ti izjednacavas simbole na zastavama svastiku sa polumjesecom i zvijezdom.

Ti ko biva navijas za Hajduk jel? E super pa kreni od ciscenja Poljuda od svastika sljedeci put kad budes na tekmi sa Izraelom u septembru da vam se ne ponovi ono ruglo od prije neki dan sa tekme sa Gruzijom.
User avatar
vee-jay
Posts: 8645
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#12671 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by vee-jay »

komeba wrote:
torcida wrote:
Hodidid wrote:
Vi se radje pozabavite svastikama po zap.Hercegovini. A turska zastava kraj bosanske na sahat kuli u Pocitelju, boze moj bilo je i vecih cuda.
zabavit' će se sa njima tko to već treba..... a za izlaganje i jedne kao i druge treba udariti drakonske kazne pa kad je bal nek bude maskembal
Šta ćemo sa desetinama hrvatskih zastava po Počitelju, na kablovima iznad magistrale i pored puta?
te dvije zastave su postavljene od NEKOGA ko je ocito i upravo imao na umu da drugi na to reaguju. nek se prvo ustanovi TKO je zastave postavio prije nego nam usta pocnu pijeniti... :wink:

btw. upravo radi toga sam gore i napisao mission accomplished...
User avatar
Skijash
Posts: 491
Joined: 12/12/2009 17:51
Location: na slavi kod Mitra

#12672 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Skijash »

PipiDugaDevetka wrote:Image
Piknulo me u oko to što nema sahata, a vidi se i rupa od granate na sahat-kuli.

Nema baš puno sahat-kula u Bosni i Hercegovini.
Turska finansira obnovu objekta ili se ovdje radi o provokaciji ?
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#12673 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by -LIBERO- »

Senatorski rastanak Reisa i Lagumdžije

FOTO: Dnevni avaz.
Reisu-l-ulema Islamske zajednice u BiH Mustafa ef. Cerić podnio je ostavku na članstvo u Senatu Bošnjačkog instituta Adila Zulfikarpašića, jer je predsjednik Senata Zlatko Lagumdžija, lider SDP-a BiH, javlja u četvrtak Dnevni Avaz.

Cerić je za ovaj list potvrdio informaciju, ali nije htio dalje komentirati i govoriti o konkretnim razlozima ovog poteza.

Pored Cerića i Lagumdžija u Senatu su prof. dr. Faris Gavrankapetanović, direktor Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu, dr. Hilmo Neimarlija, profesor Fakulteta islamskih nauka, advokat Bakir Pašić, Fahrudin Rizvanbegović, profesor Filozofskog fakulteta u Sarajevu i Jasmina Bešlagić, dugogodišnja tajnica Adila Zulfikarpašića.

Lagumdžija je navodno kolegama na sjednici pročitao Reisovo pismo, a kao glavni razlog ostavke prvog čovjeka Islamske zajednice navodi se afera oko vjeronauke, odnosno neuspjeli pokušaj ministra obrazovanja i nauke u Kantonu Sarajevu Emira Suljagića (SDP) da ukine uračunavanje vjeronauke u prosjek učenika.

Spominje se također da je jedan od razloga i činjenica da se Senat nije sastajao već šest godina.

Bošnjački institut posljednjih godina obavijaju krimi-afere, jer skupina nasljednika Adila Zulfikarpašića tvrdi da je nestalo njegovo blago, a neki od njih Lagumdžiju sumnjiče za to.



Radiosarajevo.ba
User avatar
plain vanilla
Posts: 66776
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#12674 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plain vanilla »

Skijash wrote:
PipiDugaDevetka wrote:Image
Piknulo me u oko to što nema sahata, a vidi se i rupa od granate na sahat-kuli.

Nema baš puno sahat-kula u Bosni i Hercegovini.
Turska finansira obnovu objekta ili se ovdje radi o provokaciji ?
da opet upitam, jel ti to ozbiljno? :D
User avatar
Skijash
Posts: 491
Joined: 12/12/2009 17:51
Location: na slavi kod Mitra

#12675 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Skijash »

plain vanilla wrote:
Skijash wrote:
PipiDugaDevetka wrote:Image
Piknulo me u oko to što nema sahata, a vidi se i rupa od granate na sahat-kuli.

Nema baš puno sahat-kula u Bosni i Hercegovini.
Turska finansira obnovu objekta ili se ovdje radi o provokaciji ?
da opet upitam, jel ti to ozbiljno? :D
:wink:
Locked