Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#10251 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plain vanilla »

Donedavni tajnik uskopaljskog HDZ-a 1990 i vijećnik u Općinskom vijeću Gornji Vakuf - Uskoplje Ivica Škoro obavijestio je javnost putem priopćenja za javnost da je izašao iz HDZ-a 1990 te se priključio HSP-u BiH.

"Ne mogu dopustit da moje političko djelovanje izgubi svaku svrhu i da moji etički principi budu izbrisani zbog nemoralnih odluka mojih donedavnih šefova. Odlučio sam, stoga, ostati dosljedan onome u što vjerujem, ostati dosljedan programu Hrvatske koalicije, te nastaviti provoditi taj program kroz stranku koja nikada nije izdala birače Hrvatske koalicije i koja je uvijek bila uz svoj naroda i na časnom putu, a to je HSP BiH", navodi se u priopćenju kojeg potpisuje Ivica Škoro.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#10252 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Alfons Kauders »

plain vanilla wrote:
Donedavni tajnik uskopaljskog HDZ-a 1990 i vijećnik u Općinskom vijeću Gornji Vakuf - Uskoplje Ivica Škoro obavijestio je javnost putem priopćenja za javnost da je izašao iz HDZ-a 1990 te se priključio HSP-u BiH.

"Ne mogu dopustit da moje političko djelovanje izgubi svaku svrhu i da moji etički principi budu izbrisani zbog nemoralnih odluka mojih donedavnih šefova. Odlučio sam, stoga, ostati dosljedan onome u što vjerujem, ostati dosljedan programu Hrvatske koalicije, te nastaviti provoditi taj program kroz stranku koja nikada nije izdala birače Hrvatske koalicije i koja je uvijek bila uz svoj naroda i na časnom putu, a to je HSP BiH", navodi se u priopćenju kojeg potpisuje Ivica Škoro.
osipanje se nastavlja... :thumbup:

e pitanje je samo... ima li sad Skoro legitimitet? :-)
Last edited by Alfons Kauders on 21/04/2011 18:26, edited 1 time in total.
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4824
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#10253 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by duh_sa_sjekirom »

plain vanilla wrote:
Donedavni tajnik uskopaljskog HDZ-a 1990 i vijećnik u Općinskom vijeću Gornji Vakuf - Uskoplje Ivica Škoro obavijestio je javnost putem priopćenja za javnost da je izašao iz HDZ-a 1990 te se priključio HSP-u BiH.

"Ne mogu dopustit da moje političko djelovanje izgubi svaku svrhu i da moji etički principi budu izbrisani zbog nemoralnih odluka mojih donedavnih šefova. Odlučio sam, stoga, ostati dosljedan onome u što vjerujem, ostati dosljedan programu Hrvatske koalicije, te nastaviti provoditi taj program kroz stranku koja nikada nije izdala birače Hrvatske koalicije i koja je uvijek bila uz svoj naroda i na časnom putu, a to je HSP BiH", navodi se u priopćenju kojeg potpisuje Ivica Škoro.
Očekivano, a za očekivati je i još napuštanja...HDZ 1990 je postala stranka bez identiteta...
User avatar
heckler
Posts: 3763
Joined: 24/01/2010 03:14

#10254 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by heckler »

Nass wrote:Evo ga, Livno je gotovo:
Izabrani delegati u Dom naroda Perlamenta FBiH
Skupština Livanjskog kantona izabrala je danas delegate u Dom naroda Parlamenta FBiH iz ovog kantona.

Iz reda hrvatskog naroda izabrani su Stipo Pelivan (HDZ BiH) i Josip Perić (HSP BiH), iz reda srpskog naroda Drago Puzigaća (SNSD) i iz reda bošnjačkog naroda Jasenko Tufekčić (SDA).
Platforma je dobila 6. delegata. Sada je DN pun.....
A sad adio, a sad adio, i ko zna kad, i ko zna gdje...
hercegovac_pravi
Posts: 6672
Joined: 14/03/2009 22:59
Location: Klinika za maDŽorizaciju

#10255 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by hercegovac_pravi »

duh_sa_sjekirom wrote:
ultima_palabra wrote: Game over ;-)
Hmm, ovaj Josip Perić, koliko je pouzdan?
Da ga nisu hdz-ovci potkupili, pa da se ne desi "iznenađenje" kod glasovanja? :D
Kojeg glasanja? Novog glasanja o formiranju Federalne vlade po svemu sudeći neće, biti tako da sa te strane ovaj dodatni i poželjni glas nije toliko važan.
Ukoliko Perić ostane dosljedan (a po svemu sudeći hoće), ovo će samo ubrzati proces donošenja neophodnih odluka i zakona na nivou Federacije jer instrument vitalnog nacionalnog interesa će biti oduzet iz ruku HDZ-a.
hercegovac_pravi
Posts: 6672
Joined: 14/03/2009 22:59
Location: Klinika za maDŽorizaciju

#10256 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by hercegovac_pravi »

Alfons Kauders wrote:
plain vanilla wrote:
Donedavni tajnik uskopaljskog HDZ-a 1990 i vijećnik u Općinskom vijeću Gornji Vakuf - Uskoplje Ivica Škoro obavijestio je javnost putem priopćenja za javnost da je izašao iz HDZ-a 1990 te se priključio HSP-u BiH.

"Ne mogu dopustit da moje političko djelovanje izgubi svaku svrhu i da moji etički principi budu izbrisani zbog nemoralnih odluka mojih donedavnih šefova. Odlučio sam, stoga, ostati dosljedan onome u što vjerujem, ostati dosljedan programu Hrvatske koalicije, te nastaviti provoditi taj program kroz stranku koja nikada nije izdala birače Hrvatske koalicije i koja je uvijek bila uz svoj naroda i na časnom putu, a to je HSP BiH", navodi se u priopćenju kojeg potpisuje Ivica Škoro.
osipanje se nastavlja... :thumbup:

e pitanje je samo... ima li sad Skoro legitimitet? :-)
Nema...nije više u HDZ-u... :mrgreen:
User avatar
Gandalf
Posts: 10936
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#10257 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Gandalf »

Majorizacija se nastavlja :mrgreen:
Nass
Posts: 1795
Joined: 20/05/2010 16:17

#10258 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Nass »

:D :thumbup:
Radetić (OHR): "Rukovodstvo RS-a ima još malo vremena da razmisli je li plan koji su izabrali u interesu građana"

BANJA LUKA - Zaključci koje je 13. aprila usvojila Narodna skupština Republike Srpske predstavljaju direktan napad na temelje Dejtonskog mirovnog sporazuma, Ustav i institucije Bosne i Hercegovine, ponovila je u izjavi Feni glasnogovornica OHR-a Ljiljana Radetić, ali i dodala da OHR po pravilu ne spekulira o budućim mjerama visokog predstavnika Valentina Inzka.

“Međunarodna zajednica smatra da su sve granice pređene. Ustav RS-a omogućava referendum samo o pitanjima koja spadaju u njenu nadležnost. Legitimnost državnih institucija nije takvo pitanje”, precizirala je Radetić.

Ona je još dodala da je međunarodna zajednica nedvosmisleno stavila na znanje tokom proteklih dana da neće dozvoliti da državne nadležnosti poput Suda i Tužilaštva BiH budu poništene ili na drugi način ograničene od bilo kojeg bh. entiteta.

“To bi predstavljalo direktno ugrožavanje Dejtonskog mirovnog sporazuma, te samim tim i države Bosne i Hercegovine. Međutim, rukovodstvu RS-a je ostalo još vrlo malo vremena da razmotri da li je plan djelovanja koji su odabrali zaista u interesu građana koje predstavljaju. U međuvremenu, mi u pravilu ne spekuliramo o budućim mjerama visokog predstavnika”, zaključila je Radetić.
hercegovac_pravi
Posts: 6672
Joined: 14/03/2009 22:59
Location: Klinika za maDŽorizaciju

#10259 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by hercegovac_pravi »

Nass wrote::D :thumbup:
Radetić (OHR): "Rukovodstvo RS-a ima još malo vremena da razmisli je li plan koji su izabrali u interesu građana"

BANJA LUKA - Zaključci koje je 13. aprila usvojila Narodna skupština Republike Srpske predstavljaju direktan napad na temelje Dejtonskog mirovnog sporazuma, Ustav i institucije Bosne i Hercegovine, ponovila je u izjavi Feni glasnogovornica OHR-a Ljiljana Radetić, ali i dodala da OHR po pravilu ne spekulira o budućim mjerama visokog predstavnika Valentina Inzka.

“Međunarodna zajednica smatra da su sve granice pređene. Ustav RS-a omogućava referendum samo o pitanjima koja spadaju u njenu nadležnost. Legitimnost državnih institucija nije takvo pitanje”, precizirala je Radetić.

Ona je još dodala da je međunarodna zajednica nedvosmisleno stavila na znanje tokom proteklih dana da neće dozvoliti da državne nadležnosti poput Suda i Tužilaštva BiH budu poništene ili na drugi način ograničene od bilo kojeg bh. entiteta.

“To bi predstavljalo direktno ugrožavanje Dejtonskog mirovnog sporazuma, te samim tim i države Bosne i Hercegovine. Međutim, rukovodstvu RS-a je ostalo još vrlo malo vremena da razmotri da li je plan djelovanja koji su odabrali zaista u interesu građana koje predstavljaju. U međuvremenu, mi u pravilu ne spekuliramo o budućim mjerama visokog predstavnika”, zaključila je Radetić.
Ma ne ruše Srbi Dayton...kako to pobogu da ruše dokument koji im toliko odgovara i predstavlja "pobedu" ? :lol:

OHR mora pustitit Dodika da ovaj referendum sprovede u djelo.
kv99
Posts: 2637
Joined: 09/01/2008 21:08

#10260 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by kv99 »

Nass wrote::D :thumbup:
Radetić (OHR): "Rukovodstvo RS-a ima još malo vremena da razmisli je li plan koji su izabrali u interesu građana"

BANJA LUKA - Zaključci koje je 13. aprila usvojila Narodna skupština Republike Srpske predstavljaju direktan napad na temelje Dejtonskog mirovnog sporazuma, Ustav i institucije Bosne i Hercegovine, ponovila je u izjavi Feni glasnogovornica OHR-a Ljiljana Radetić, ali i dodala da OHR po pravilu ne spekulira o budućim mjerama visokog predstavnika Valentina Inzka.

“Međunarodna zajednica smatra da su sve granice pređene. Ustav RS-a omogućava referendum samo o pitanjima koja spadaju u njenu nadležnost. Legitimnost državnih institucija nije takvo pitanje”, precizirala je Radetić.

Ona je još dodala da je međunarodna zajednica nedvosmisleno stavila na znanje tokom proteklih dana da neće dozvoliti da državne nadležnosti poput Suda i Tužilaštva BiH budu poništene ili na drugi način ograničene od bilo kojeg bh. entiteta.

“To bi predstavljalo direktno ugrožavanje Dejtonskog mirovnog sporazuma, te samim tim i države Bosne i Hercegovine. Međutim, rukovodstvu RS-a je ostalo još vrlo malo vremena da razmotri da li je plan djelovanja koji su odabrali zaista u interesu građana koje predstavljaju. U međuvremenu, mi u pravilu ne spekuliramo o budućim mjerama visokog predstavnika”, zaključila je Radetić.
Upozorenja OHR po rednom broju .....? Vec 2006 je bilo jasno da OHR ima snage da nesto konstruktivno poduzme kao i stara cuna bez vijagre, nemere se dici i da hoce. Sta danas moze da uradi OHR a da nije verbalna opomena ? Da posalje oruzane snage koje ima na raspolaganju kao npr 2000 ? Toga vise nema . Da uvede ekonomske sankcije ? Bez odobrenja Rusa ni to ne moze. Dodiku je OHR danas relevantan kao i Unprofor Karadzicu 1993, tu su da sebi umire savjest bez ikakve snage i zelje da nesto konkretno urade. Uzdaj se u se i u svoje kljuse a od izjava i rezolucija nema odavno fajde.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55625
Joined: 15/12/2008 16:53

#10261 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by ultima_palabra »

plain vanilla wrote:
Donedavni tajnik uskopaljskog HDZ-a 1990 i vijećnik u Općinskom vijeću Gornji Vakuf - Uskoplje Ivica Škoro obavijestio je javnost putem priopćenja za javnost da je izašao iz HDZ-a 1990 te se priključio HSP-u BiH.

"Ne mogu dopustit da moje političko djelovanje izgubi svaku svrhu i da moji etički principi budu izbrisani zbog nemoralnih odluka mojih donedavnih šefova. Odlučio sam, stoga, ostati dosljedan onome u što vjerujem, ostati dosljedan programu Hrvatske koalicije, te nastaviti provoditi taj program kroz stranku koja nikada nije izdala birače Hrvatske koalicije i koja je uvijek bila uz svoj naroda i na časnom putu, a to je HSP BiH", navodi se u priopćenju kojeg potpisuje Ivica Škoro.
Pa eto, na "povijesnom" Saboru je bilo manje od 500 ljudi, a pozvali su 620... i to su zvali samo HDZ-ovce jedne i druge, bez HSP i Lijanovića.
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#10262 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hemel »

Nass wrote::D :thumbup:
Radetić (OHR): "Rukovodstvo RS-a ima još malo vremena da razmisli je li plan koji su izabrali u interesu građana"

BANJA LUKA - Zaključci koje je 13. aprila usvojila Narodna skupština Republike Srpske predstavljaju direktan napad na temelje Dejtonskog mirovnog sporazuma, Ustav i institucije Bosne i Hercegovine, ponovila je u izjavi Feni glasnogovornica OHR-a Ljiljana Radetić, ali i dodala da OHR po pravilu ne spekulira o budućim mjerama visokog predstavnika Valentina Inzka.

“Međunarodna zajednica smatra da su sve granice pređene. Ustav RS-a omogućava referendum samo o pitanjima koja spadaju u njenu nadležnost. Legitimnost državnih institucija nije takvo pitanje”, precizirala je Radetić.

Ona je još dodala da je međunarodna zajednica nedvosmisleno stavila na znanje tokom proteklih dana da neće dozvoliti da državne nadležnosti poput Suda i Tužilaštva BiH budu poništene ili na drugi način ograničene od bilo kojeg bh. entiteta.

“To bi predstavljalo direktno ugrožavanje Dejtonskog mirovnog sporazuma, te samim tim i države Bosne i Hercegovine. Međutim, rukovodstvu RS-a je ostalo još vrlo malo vremena da razmotri da li je plan djelovanja koji su odabrali zaista u interesu građana koje predstavljaju. U međuvremenu, mi u pravilu ne spekuliramo o budućim mjerama visokog predstavnika”, zaključila je Radetić.
Klub Bosnjaka u Vijecu naroda NSRS a i ostali klubovi zele da se to sprovede cim prije. :D

Treba napomenuti da, budući da nijedan klub u Vijeću naroda RS-a nije stavio veto ova odluka time može zvanično da stupi na snagu danom objavljivanja u “Službenom glasniku RS”.

a pijesak tece li tece... :D

Image
Nass
Posts: 1795
Joined: 20/05/2010 16:17

#10263 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Nass »

kv99 wrote:Upozorenja OHR po rednom broju .....? Vec 2006 je bilo jasno da OHR ima snage da nesto konstruktivno poduzme kao i stara cuna bez vijagre, nemere se dici i da hoce. Sta danas moze da uradi OHR a da nije verbalna opomena ? Da posalje oruzane snage koje ima na raspolaganju kao npr 2000 ? Toga vise nema . Da uvede ekonomske sankcije ? Bez odobrenja Rusa ni to ne moze. Dodiku je OHR danas relevantan kao i Unprofor Karadzicu 1993, tu su da sebi umire savjest bez ikakve snage i zelje da nesto konkretno urade. Uzdaj se u se i u svoje kljuse a od izjava i rezolucija nema odavno fajde.
kv99, nezahvalno je prognozirati bilo sto, a posebno ove stvari, ali ja iz svega sto se desava, onoga sto se govori i radi, vidim da ovaj put OHR (MZ) nije samo nijemi promatrac. Tako se meni cini. Posebno se Amerika intenzivnije ukljucila, Moon samo hoda i obilazi vazne institucije i politicare svaki dan. Ja mislim da ce stranci djelovati pravno i politicki protiv Dodika :D

Takodjer, dobra vijest je da ce izgleda pro-BiH blok jacati i prebjegom nezadovoljnika iz HDZ 1990, a mozda nekad kasnije i iz HDZ BiH. I Komarica sada prica o tome da HDZ ignorira Hrvate u Bosni, i opcenito bosanske politicare hrvatske nacionalnosti. Mislim da ce ovakvih glasova biti sve vise kako vrijeme bude prolazilo. Samo je bitno da Platforma nastavi raditi i provoditi ono sto su zacrtali i dogovorili.
kv99
Posts: 2637
Joined: 09/01/2008 21:08

#10264 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by kv99 »

Nass wrote:
kv99 wrote:Upozorenja OHR po rednom broju .....? Vec 2006 je bilo jasno da OHR ima snage da nesto konstruktivno poduzme kao i stara cuna bez vijagre, nemere se dici i da hoce. Sta danas moze da uradi OHR a da nije verbalna opomena ? Da posalje oruzane snage koje ima na raspolaganju kao npr 2000 ? Toga vise nema . Da uvede ekonomske sankcije ? Bez odobrenja Rusa ni to ne moze. Dodiku je OHR danas relevantan kao i Unprofor Karadzicu 1993, tu su da sebi umire savjest bez ikakve snage i zelje da nesto konkretno urade. Uzdaj se u se i u svoje kljuse a od izjava i rezolucija nema odavno fajde.
kv99, nezahvalno je prognozirati bilo sto, a posebno ove stvari, ali ja iz svega sto se desava, onoga sto se govori i radi, vidim da ovaj put OHR (MZ) nije samo nijemi promatrac. Tako se meni cini. Posebno se Amerika intenzivnije ukljucila, Moon samo hoda i obilazi vazne institucije i politicare svaki dan. Ja mislim da ce stranci djelovati pravno i politicki protiv Dodika :D

Takodjer, dobra vijest je da ce izgleda pro-BiH blok jacati i prebjegom nezadovoljnika iz HDZ 1990, a mozda nekad kasnije i iz HDZ BiH. I Komarica sada prica o tome da HDZ ignorira Hrvate u Bosni, i opcenito bosanske politicare hrvatske nacionalnosti. Mislim da ce ovakvih glasova biti sve vise kako vrijeme bude prolazilo. Samo je bitno da Platforma nastavi raditi i provoditi ono sto su zacrtali i dogovorili.
Bitno je da Platforma radi i to je dio onoga na sta mislim uzdaj se u se ...Bilo je na stotine provokacija i stotine sansi da OHR i MZ nesto urade ali nista. Bas su nedavno objavljenje depese sa Vikiliks iz americke ambasade iz Sarajeva kako oni znaju sta krkan radi i da im je rjesenje...da nagovore EU da preuzme svoju odgovornost. To je bilo vec 2008 i kako je proslo ? OHR nije ni tigar od papira vec stara krpa bez ikave moci. Podjeljen je ne samo na Zapad -Istok vec i USA-EU. Rusija cini sve da OHR onesposobi i paralizira, EU je sama podjeljena a USA nema vise one moci koje je imala ranije. MZ zna sta se radi i zna ko je krivac ali nema volje ili moci da uradi nesto konkretno u vezi toga , ista situacija kao i 91-92. Uzdaj se u se i u svoje kljuse , od Platforme pa na dalje.
Nass
Posts: 1795
Joined: 20/05/2010 16:17

#10265 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Nass »

Dobro, mislim da je u odnosu na protekle 4 godine sada doslo do odredjene konsolidacije unutar EU, ali i izmedju EU i USA. Najavljeni dolazak jakog predstavnika EU je zapravo nastojanje da se Rusija izbaci iz igre. Takodje, donesene su i sankcije kako bi mjere EU imale nekog efekta, a ne kao do sada da ostaju samo na deklarativnoj razini. Upravo je pomoc MZ-a bila neophodna i kljucna kako bi se neustavne blokade HDZ-a zaobisle i formirala Vlada Federacije prije 31. marta. Da se to nije desilo, doslo bi do pravnog vakuuma, i trazili bi se novi izbori. Tako da, prema onome sto ja vidim, MZ vise nije toliko pasivna.

No dobro, slazem se s tobom da se PRVO treba pouzdati u vlastite snage, a strance pridobijati za svoje stavove na sve nacine, posebno sada kada djeluju malo aktivniji, kako sam rekla. Vrijeme ce pokazati :)
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#10266 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by vivaldi »

Nass wrote:Tako da, prema onome sto ja vidim, MZ vise nije toliko pasivna.
Mislim da je kv99 ado dosta dobru procjenu. MZ nije jedno bice i jedno tkivo. To je skup razlicitih zemalja sa razlicitim interesima.

Po mom misljenju, Rusija je garant pat pozicije u BiH (nisu jedini garant, a nisu ni prvi, medjutim jesu najzajebaniji), a to Rusi rade iskljucivo zbog svojih interesa koji su po meni ocigledni ako se prati malo ozbiljnije politika.
Nass
Posts: 1795
Joined: 20/05/2010 16:17

#10267 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Nass »

Inace, nesto razmisljam...... nakon danasnjeg pada Kantona 10, mozda se desi i neka promjena u Vladi u Posavskom Kantonu. Ili bih ja barem voljela da se to desi :D
User avatar
gate
Posts: 482
Joined: 20/04/2011 13:41
Location: Br:1

#10268 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by gate »

Hemel wrote:
Nass wrote::D :thumbup:
Radetić (OHR): "Rukovodstvo RS-a ima još malo vremena da razmisli je li plan koji su izabrali u interesu građana"

BANJA LUKA - Zaključci koje je 13. aprila usvojila Narodna skupština Republike Srpske predstavljaju direktan napad na temelje Dejtonskog mirovnog sporazuma, Ustav i institucije Bosne i Hercegovine, ponovila je u izjavi Feni glasnogovornica OHR-a Ljiljana Radetić, ali i dodala da OHR po pravilu ne spekulira o budućim mjerama visokog predstavnika Valentina Inzka.

“Međunarodna zajednica smatra da su sve granice pređene. Ustav RS-a omogućava referendum samo o pitanjima koja spadaju u njenu nadležnost. Legitimnost državnih institucija nije takvo pitanje”, precizirala je Radetić.

Ona je još dodala da je međunarodna zajednica nedvosmisleno stavila na znanje tokom proteklih dana da neće dozvoliti da državne nadležnosti poput Suda i Tužilaštva BiH budu poništene ili na drugi način ograničene od bilo kojeg bh. entiteta.

“To bi predstavljalo direktno ugrožavanje Dejtonskog mirovnog sporazuma, te samim tim i države Bosne i Hercegovine. Međutim, rukovodstvu RS-a je ostalo još vrlo malo vremena da razmotri da li je plan djelovanja koji su odabrali zaista u interesu građana koje predstavljaju. U međuvremenu, mi u pravilu ne spekuliramo o budućim mjerama visokog predstavnika”, zaključila je Radetić.
Klub Bosnjaka u Vijecu naroda NSRS a i ostali klubovi zele da se to sprovede cim prije. :D

Treba napomenuti da, budući da nijedan klub u Vijeću naroda RS-a nije stavio veto ova odluka time može zvanično da stupi na snagu danom objavljivanja u “Službenom glasniku RS”.

a pijesak tece li tece... :D

Image
Možda taj pješčanik važi za sve nas.Pametan je Mićifor,bolje sad razglabati mlatiti i "trošiti" međunarodnu zajednicu na nešto što je već prenešeno na državni nivo(ovo oko sudstva i tužilaštva) nego li raspravljati o nečemu što bi možda trebalo "prenijeti" u budućnosti.
Seljačka,ali prolazi.Izgleda :run:
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#10269 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hemel »

gate wrote:
Hemel wrote:
Klub Bosnjaka u Vijecu naroda NSRS a i ostali klubovi zele da se to sprovede cim prije. :D

Treba napomenuti da, budući da nijedan klub u Vijeću naroda RS-a nije stavio veto ova odluka time može zvanično da stupi na snagu danom objavljivanja u “Službenom glasniku RS”.

a pijesak tece li tece... :D

Image
Možda taj pješčanik važi za sve nas.Pametan je Mićifor,bolje sad razglabati mlatiti i "trošiti" međunarodnu zajednicu na nešto što je već prenešeno na državni nivo(ovo oko sudstva i tužilaštva) nego li raspravljati o nečemu što bi možda trebalo "prenijeti" u budućnosti.
Seljačka,ali prolazi.Izgleda :run:
ovim on ispituje mz koliko on moze ici daleko pa ako prodje, dobro je a ako ne ostaje da je mz kriva za sve nedace u manjem entitetu.
znam da od udarajuci na vec prenesene nadleznosti zeli poruciti da nece vise dati nadleznosti na drzavni nivo. to je samo gubljenje vremena sto je pokazano (narocito) zadnjih 4-5 god. od kada se krkan nesto pita. da je pristao da se drzava uredi onakvom kakvom je europa zeli, mi bi svi bili daleko, mislim cak i ispred srbije i crne gore.
za sve opstrukcije ima i lijeka samo sto je m.z. mislila da ima covjeka sa kojim se moze graditi i drzava i buducnost ali ko radi taj i grijesi.
harka
Posts: 728
Joined: 18/02/2007 20:32

#10270 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by harka »

Nisam neki politicar a i neki vrsni govornik,tako da me ne kritikujete za moje misljenje a to je ovako.
Ja mislim da je Dodiku svega dosta i da pokusava da se na fin nacin povuce i naravno ponese sa sobom sve sto je pokrao.Kad kazem fin,onda je to da svali krivicu na druge,MZ,Vladu u Sarajevu,Sud itd.U vladu rs je uvukao familiju pa ce on da djeluje malo iz Srbije i dalje zakuhava u BiH.Isto kao sto su pobjegli cetnici nakon II sv.r. djelovali iz Amerike,Canade,Australije na razbijanju SFRJ.Onda sam i misljenja da je za sve ovo sto se sad desava Dodik u dogovoru
za MZ.Sud i tuziteljstvo BiH mislim ima puno dokaza da ga optuzi za kriminal,ali i Dodik vjerovatno zna mnoto toga o
MZ i stranim alijansama o njihovim ucescima u predhodnom ratu,naravno dobio je sve dokaze iz Srbije.Ucjenjuje on njih,oni njega,rijesenje povuci se mi cemo to srediti,a da on nebi ispao izdajnik srpskog naroda u rs.Moje misljenje,ne mora znaciti da je ispravno.
User avatar
prljavi Hare
Posts: 10553
Joined: 28/02/2011 09:14
Location: Šta se ono u Njujorku plavi,Donaldovi prameni na glavi

#10271 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by prljavi Hare »

hajducka travica wrote:
U Parlamentu BiH sporna (srpska) salata
Četvrtak, 21 April 2011 10:11
Čak ni Top lista nadrealista svojevremeno nije mogli otići ovako daleko u svom predviđanju i trivijalnom predstavljanju stvari koje će se dogoditi. U svemu su bili upravu, ali ovakvo nešto jednostavno nije bilo moguće ni naslutiti. Iz menija restorana Parlamenta BiH izbačena je srpska salata, a srpski zastupnici i delegati smatraju da to nije slučajno i da je riječ o osveti i podvali Bošnjaka.

Oni smatraju da je to svojevrsna poruka koja im se na prizeman način šalje iz Sarajeva, piše 'Press RS', prenosi Srna.

U tom restoranu godinama nije bilo ni svinjskog mesa, a kad je na insistiranje srpskih poslanika u meni uvrštena svinjetina, Bošnjaci su odmah zatražili da se za njih jela spremaju u posebnom posuđu.

Zastupnik u Predstavničkom domu Parlamenta BiH Drago Kalabić rekao je da je riječ o novoj ujdurmi iz Sarajeva.

"Dok smo se mi borili za svinjetinu, oni su nam napravili novu podvalu i izostavli srpsku salatu - to neće moći", rekao je Kalabić.
radi ova majorizacija..





Ne mogu da vjerujem da su ovo ozbiljne izjave??? :shock:Ako je i od Kalabica i SRNE.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ZAVJERA U PARLAMENTU!!!!EKSKLUZIVNO!!!

Glavi "zavjerenik" izdaje naredbu sta da se radi!!!
Image

Bakirovi poslusnici izvrsavaju naredjenje u tajnosti,van radnog vremena Parlamenta BiH,sprovodeci ovu
ujdurmu protiv srpskih poslanika u djelo!!
Za svaku osudu!!!
Image

Okrutni Bakir ne stedi ni malisane!!!!Covjek bez srca!!!
Image

Ali tu je borac za svinjetinu!!!Tvoja borba nece biti zaboravljena!!!
Image



Na prvom zasjedanju Parlamenta BiH insistirati na originalnom receptu za srpsku salatu koja ce ovdje
biti predstavljena!!!Treba stati u kraj osvetama i podvalama podlih Bosnjaka!!!!!!
I REFERENDUMOM AKO TREBA!!!!!DOSTA JE BILO!!!!!!!!



Srpska salata

4 paradajza
3 zelene paprike
1 krastavac
1 ljuta papricica
2 glavice crnog luka
so
ulje

Pripremanje: Luk ocistite i isecite na tanka rebarca, posolite i malo izgnjecite rukom. Ociscen krastavac isecite na kockice, a opran paradajz i papriku isecite na najsitnije komade. Opranu ljutu papricicu iseckajte sasvim sitno (stavite kolicinu prema ukusu). Sve blago izmesajte u posudi za salatu i prelijte uljem.


U slucaju da se odstupi i za milimetar od originalnog recepta,srpski poslanici sa punim pravom trebaju
napustiti rad Parlamenta BiH!!! :D

ALIJA,ALIJA,GDJE CE TI DUSA ALIJA!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
BiH-x
Posts: 2193
Joined: 18/07/2008 22:09

#10272 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by BiH-x »

Ou maj fakin Gad! :-) :-) :lol: :lol:
hercegovac_pravi
Posts: 6672
Joined: 14/03/2009 22:59
Location: Klinika za maDŽorizaciju

#10273 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by hercegovac_pravi »

Referendumom do salate...

salata zauvjek "pc" dok mora...
:lol:
T4h
Posts: 159
Joined: 02/12/2008 23:20

#10274 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by T4h »

Sramota!!! Dirati temelj srpstva, dirati 4C ( Samo Salata Srbina Spasava). :mrgreen:

Samo dzaba oni nju kamufliraju ona je zelena pa zelena 8-)

E zemljo svasta po tebi hodi.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55625
Joined: 15/12/2008 16:53

#10275 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by ultima_palabra »

Stani ba, jel iko provjerio za ovu salatu, jel to zajebancija ili ozbilja? :shock: Izgleda da stvarnost prestiže maštu :-)

BTW, prvi put čujem za srpsku salatu, otkad to postoji?
Locked