Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
tulio
Posts: 269
Joined: 27/01/2011 19:15

#4501 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tulio »

Cyrax wrote:Onda de ti nama,posteno prije svega, reci sta je najbolja alternativa za hrvatski narod i BiH. Znaci SDP-HSP-Lijan je najgora stvar koja je mogla zadesiti ovu drzavu, osim mozda nuklearnog napada mada su tu negdje blizu, ako oni ne valjaju ostaje nam...(ti nastavi)
Ne mislim to takvom katastrofom koliko smatram njihov izbor Vlade katastrofom. Kužiš? Lijanović je svakako nepopravljiv, ali bez njega SDP nije mogao. HSP je tu višak. Na stranu hrvatski predstavnici, izbor bošnjačkih i srpskih je također katastrofalan. Kako već rekoh, jadni mi ako su ovo "najbolji od najboljih".
tulio
Posts: 269
Joined: 27/01/2011 19:15

#4502 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by tulio »

1gorstak wrote:Zato sto se ignorise razlog za ovakav nacin formiranja vlasti. Mi smo usli u vaninstitucionalnu dimenziju onog trenutka kada je HDZ odlucio ucjenjivati citavu drzavu, ili ce se prihvatiti ultimatum istog ili nece biti imenovanja delegata iz svih kantona. HDZ moze divljati bez ogranicenja a kada drugi odluce povlaciti jednostrane poteze, kuku lele.
Ako je HDZ kršio ustav blokiranjem, a vjerojatno jeste, trebalo je podnijeti krivičnu prijavu i poslati na ocjenu ustavnosti (ili kako već ide procedura), a ne kontrirati opet kršenjem ustava. Ti razbojnika ne smiješ upucati ako on nenaoružan krade iz trgovine. Postoje institucije koje rade na kažnjavanju i tumačenju zakona i ustava, u protivnom je to anarhija, i to u negativnom smislu.
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#4503 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Co0l »

Alfons Kauders wrote:
Co0l wrote: A sto Niko Lozancic ne ide na (hrvatsko) more? :D
ide na jablanicko... s muslimanskim ratnim zlocincima... :-)
Tamo mu je i mjesto,ipak su imali istog protivnika jer je HVO i ranio Lozancica u ratu,ko dezertera.Da bi ovaj na osnovu tog ranjavanja izganjo penziju u Hrvatskoj zbog koje sad ne smije u istu tu Hrvatsku.
Koja smijurija majko draga :lol: :lol:
Kad covjek malo bolje razmisli,grehota je sto odose HDZ-ovi u opoziciju jer bi,poput Dodika,najbolje sami sebe a i onaj ekstremni dio hrvatskog naroda u BiH sahranili,ko sto drzavnik radi u PC-iju.
User avatar
Boom71
Posts: 948
Joined: 26/08/2008 10:34
Location: Kovacici

#4504 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Boom71 »

tulio wrote:Čovjek pita "Zar zaista SDP nije imao bolji kadar", a vi o Šćepi. Ljudi moji daj odgovorite na pitanje "Da li je ovo najbolje što je SDP mogao ponuditi?". Ako jeste, onda treba seliti iz ove države.
Licno mislim da SPD ima bolji i kvalitetniji kadar,ali u ovom momentu je ta "strucnost" u drugom planu.
U prvom palnu je bila odbrana necega za sto je glasalo 300 000 ljudi.

E sad,ne bude li Vlada znala odgovoriti na ocekivanja siguran sam da ce dobiti po usima.Ovi ljudi su tu da nam osiguraju bolji zivot,a ne neke snove o kojima neki sanjaju.

Bice vremena za kritika,sad ih treba pustiti da nas uvjere da su sposobni.
User avatar
yugi
Posts: 660
Joined: 09/02/2008 19:54
Location: Bosna I Hercegovina

#4505 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by yugi »

1gorstak wrote:
yugi wrote:malo mi je zaista degutantno da neki od diskutanata apriori dočekuju "Na nož" mišljenja nekih intelektualaca ili stručnjaka iz oblasti prava koji dovode pod znak pitanja formiranje vlasti !
Zato sto se ignorise razlog za ovakav nacin formiranja vlasti. Mi smo usli u vaninstitucionalnu dimenziju onog trenutka kada je HDZ odlucio ucjenjivati citavu drzavu, ili ce se prihvatiti ultimatum istog ili nece biti imenovanja delegata iz svih kantona. HDZ moze divljati bez ogranicenja a kada drugi odluce povlaciti jednostrane poteze, kuku lele.

Ali eto, Covic je shvatio da se prevario, Hrvatska je samo blago zabrinuta, Dodik pere ruke od svega, Amerikanci zatvaraju kantu za smece u koju se HDZ uvalio. I sada ce (konacno) ipak imenovati delegate iz tih kantona. Ako Ustavni sud odluci da (pro forme) treba ponovo imenovati vlast, to ce se uraditi za par sati i gotova stvar.
Sta onda ?

Gdje je ta destabilizacija kojom su nam prijetili i Covic i njegovi advokati po Sarajevu ? Nema je. Neprijateljski raspolozenom HDZ-u se pokazalo srednji prst, medjunarodna zajednica je (kao i uvijek) krenula linijom manjeg otpora i podrzala one koji su se pokazali odlucnijim a HDZ ce bez krvi otici u opoziciju. A nije morao, dovoljno je bilo da se izvuce iz velikosrpskog tabora i niko ne bi dovodio u pitanje mogucnost da HDZ kontrolise tih pet ministarstava. Neka se sada Covic zali Dodiku.
Ma suština problema i jeste u tome "šta ako Ustavni sud donese odluku da je ovo bilo neustavno"!!!Pa zar ne misliš da je jadna ona zemlja u kojoj Ustavni sud donosi odluku na osnovu koje će se "pro forme" kako ti reče ponovo izabrati vlast!!!Bojim se da se ovakvim načinom razmišljanja otvara put za nešto što se zove anarhija!Pa ako oni koje smo birali da donose i štite Zakone BiH rade na kršenju istih šta onda očekivati od nas "običnih smrtnika"!?
Gdje je destabilizacija kojom prijeti Čović?Pa svakako da niko normalan nije očekivao da se ta destabilizacija manifestira nekim neredima ili da recimo Čović i ta njegova svita preko noći donese nekakvu odluku o formiranju trećeg entiteta već će se tu prije svega raditi na suptilnoj opstrukciji ili hinjskoj kako mi to kolokvijalno ili narodski volimo reći!!!
Ne zaboravi druže da nas čeka formiranje vlasti na državnom nivou i plašim se da će tek tu Čović;Dodik i sva ona bulumenta koja radi na disoluciji BiH učiniti sve da pokažu kako je funkcionisanje BiH naprosto nemoguće!!!
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#4506 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by arzuhal »

Stvar se odvija veoma dobro. Destabilizacija? Mrš, bre!
Otkako je odbijen ''Aprilski paket'', Dodik je zajah'o talas koji ga je podigao veoma visoko. Stvari se počinju mijenjat i Dodik paniči. Počinju priče o hapšenjima Divjaka i Ganića, o islamističkim grupama po Sarajevu...panika i vika, na stolu dvije skupe pepeljare i telegrami sućuti...
Čović i Ljubić u čudu. Neko ih od..b'o, sasvim lagano.
Naspram Dodikove želje da uređuje vlast u RS-u, pa onda i u FBiH, pa onda i BiH - uz čvrst savez sa stožernom strankom bez koje, jel, nema vlasti nigdje - pojaviše se ljudi koji mogu biti dovoljno drski, bezobrazni i spremni da se nekome navale na kosti da može još samo jecati.
Čovič sinoć lamentira kako su SDP i SDA napravili Platformu bez njih, pa ih onda, naknadno, zvali da se pridruže. Ali sebe samog zaboravio...
Oni Haretovi maksimalistički zahtjevi oko ''Aprilskog paketa'' i reforme policije, koji nisu davali SVE, ali su nudili DOSTA, pa ih Hare odbio (i onda smo dobili rotkvicu od reformi), napravili su taj talas kojeg je zajahao Milorad. Sada se dešava, konačno, obrnuta stvar. Zato je Čović u čudu, zato Dodik paniči.
Došli ljudi koji su rekli:''Hajmo vako..ne'š? Ne moraš!''
Čova odbio nešta, sad neće dobit ništa. Dodik neće ići u vlast na državnom nivou sa SDP-om? Tamam! Dakle, volio bih da platformaši budu čvrsti u odluci o formiranju vlasti na nivou BiH. Pa nek' oni prvi reknu Dodiku:''Nećemo, eto, ni mi!'' Pa nek' onda Dodik smjenuje Džombića i stotinu vlada u RS, kada mu narod počne zapomagat pod prozorom.
User avatar
Gandalf
Posts: 10936
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#4507 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Gandalf »

Ja predlažem da svu vlast u Federaciji vrši baš HDZ i samo HDZ - razloga ima više :

1. pametni i pošteni, ne bi ih narod džaba 20 godina birao;

2. jedina stranka koja ima legitimitet, legalitet, konstitutivnost;

3. jedina stranka koja je napravila ekonomski prosperitet gdje god vlada suvereno ( doduše uletila koja milijarda od pokojnog prCjednika )

4. Cik miran i ovce na broju
5. sa HDZ jednakopravnost svima zagarantovana svugdje ( brojna bošnjačka djeca u Stocu pričaju samo o dobroti čika iz HDZ-a )

I dao bih im da vladaju koliko hoće - takvim gigantima ne treba ograničavati mandat - opoziciju bih ukinuo - kako se samo usuđuju pričati protiv stolarne ( valjda većina članova ima stolarsku radionicu ) stranke - svaki protest protiv HDZ-a bih proglasio nelegitimnim i neustavnim i naravno majorizatorskim - ukratko HDZ zauvijek :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Last edited by Gandalf on 20/03/2011 14:03, edited 1 time in total.
User avatar
1gorstak
Posts: 4549
Joined: 27/01/2008 22:00

#4508 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by 1gorstak »

tulio wrote:Ljudi moji daj odgovorite na pitanje "Da li je ovo najbolje što je SDP mogao ponuditi?". Ako jeste, onda treba seliti iz ove države.
http://www.youtube.com/watch?v=70HlBb4cZO4

Ministri su produzene ruke stranaka, da su umjesto bilo kojeg "lika" postavili plast sijena, ne bi bilo velike razlike i ako koalicija ima rjesenja, nebitno je koje ce ih ime i prezime realizovati. Volio bih da ministri preuzmu inicijativu (pogotovo ovi mladji) i da pokazu kako se isplati raditi po 15 sati dnevno ... da nas pozitivno iznenade, ali u najgorem slucaju, radice ono sto koalicioni partneri zakljuce da treba uraditi. Odnosno, skoro je pa svejedno ko je na celu kojeg ministarstva.
User avatar
1gorstak
Posts: 4549
Joined: 27/01/2008 22:00

#4509 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by 1gorstak »

yugi wrote:
1gorstak wrote:
yugi wrote:malo mi je zaista degutantno da neki od diskutanata apriori dočekuju "Na nož" mišljenja nekih intelektualaca ili stručnjaka iz oblasti prava koji dovode pod znak pitanja formiranje vlasti !
Zato sto se ignorise razlog za ovakav nacin formiranja vlasti. Mi smo usli u vaninstitucionalnu dimenziju onog trenutka kada je HDZ odlucio ucjenjivati citavu drzavu, ili ce se prihvatiti ultimatum istog ili nece biti imenovanja delegata iz svih kantona. HDZ moze divljati bez ogranicenja a kada drugi odluce povlaciti jednostrane poteze, kuku lele.

Ali eto, Covic je shvatio da se prevario, Hrvatska je samo blago zabrinuta, Dodik pere ruke od svega, Amerikanci zatvaraju kantu za smece u koju se HDZ uvalio. I sada ce (konacno) ipak imenovati delegate iz tih kantona. Ako Ustavni sud odluci da (pro forme) treba ponovo imenovati vlast, to ce se uraditi za par sati i gotova stvar.
Sta onda ?

Gdje je ta destabilizacija kojom su nam prijetili i Covic i njegovi advokati po Sarajevu ? Nema je. Neprijateljski raspolozenom HDZ-u se pokazalo srednji prst, medjunarodna zajednica je (kao i uvijek) krenula linijom manjeg otpora i podrzala one koji su se pokazali odlucnijim a HDZ ce bez krvi otici u opoziciju. A nije morao, dovoljno je bilo da se izvuce iz velikosrpskog tabora i niko ne bi dovodio u pitanje mogucnost da HDZ kontrolise tih pet ministarstava. Neka se sada Covic zali Dodiku.
Ma suština problema i jeste u tome "šta ako Ustavni sud donese odluku da je ovo bilo neustavno"!!!Pa zar ne misliš da je jadna ona zemlja u kojoj Ustavni sud donosi odluku na osnovu koje će se "pro forme" kako ti reče ponovo izabrati vlast!!!Bojim se da se ovakvim načinom razmišljanja otvara put za nešto što se zove anarhija!
Ja se ne bojim. Ovim se buldozer-forsiranjem vlasti isposlovalo imenovanje kandidata iz preostalih kantona, i ako ista, pokazalo se sta se moze desiti ako se velikosrpski neprijatelj odluci na bunu. Jer ovo je u sustini lekcija i Dodiku ; "Pavijane jedan, ako se odlucis dovesti u pitanje nadleznost Suda BiH na podrucju citave drzave, iskrivicemo pravila kojim se regulise djelovanje SIPA-e i OS BiH i razbicemo te k'o zvecku."

Tu se poruku moralo poslati.
Gdje je destabilizacija kojom prijeti Čović ? Pa svakako da niko normalan nije očekivao da se ta destabilizacija manifestira nekim neredima ili da recimo Čović i ta njegova svita preko noći donese nekakvu odluku o formiranju trećeg entiteta već će se tu prije svega raditi na suptilnoj opstrukciji ili hinjskoj kako mi to kolokvijalno ili narodski volimo reći!!!
Ocigledno nismo citali iste prognoze.
http://www.nezavisne.com/komentari/kolu ... 81988.html

A ni pojedinci u Sarajevu nisu bili nista tisi. U odbrani HDZ-a vec unaprijed kriveci "Lagumdzijinu zelju za foteljom" za navodno neizbjezno jacanje separatizma.
Ne zaboravi druže da nas čeka formiranje vlasti na državnom nivou i plašim se da će tek tu Čović;Dodik i sva ona bulumenta koja radi na disoluciji BiH učiniti sve da pokažu kako je funkcionisanje BiH naprosto nemoguće!!!
Njih dvojica se dugo vremena trude pokazati da drzava BiH ne moze funkcionisati. Sada je HDZ (samovoljno) otisao u opoziciju i front prema velikosrpskom faktoru je prilicno jedinstven. Dodik u predstojecim pregovorima vise nece imati saveznika u FBiH ... nek' se sad izvadi ako moze.
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20487
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#4510 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Bullet Tooth Tony »

Poslije nas potop- politička scena BiH

"Et sic Bosna ut, antea neuregiena sine lege vagatur et vagabitur forte do sudgnega danka." - I tako Bosna kao i do sada neuređena, luta i lutaće do sudnjeg dana.

U BiH, odnosno u jednom od njena dva entiteta Federaciji Bosne i Hercegovine juče je nakon petomjesečne blokade konstituisana vlast. Na taj način je završena farsa, započeta izborima u oktobru 2010. godine. Završena djelomično, jer još uvijek nemamo vlast na državnom nivou, a po svemu sudeći nećemo je zadugo imati.

Danas, imamo jednu sliku Bosne i Hercegovine kakva ona u stvarnosti i jeste. Nesređena i vođena pogrešnim politikama....

Nastavak ...
luckypot
Posts: 2195
Joined: 04/09/2010 23:19

#4511 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by luckypot »

Ako ova novosagradjena koalicija u pederaciji bude imala iole pameti i volje za rad, prvo što će uraditi je da se (konačno) razmile iz sarajevskih kafića i napuste radno vrijeme od 10 i 45 do 14 i 20 (s pauzom za ručak), i počnu hodati po cjeloj pederaciji, uključujući svako selo i zaselak, pogotovo hrvatski, a zatim i po pc-u. i tamo pričati o konkretnim problemima, a ne o ustavnim reformama ili "jedinstvu bih" ili "tekovinama nob-a" jer je to lijepo, ali se od toga ne živi.

Prijetnja nemasovnim dešavanjima hrvata je pokazala koliko se ADz preforsirao, a slično vrijedi i za dodine pulene kao i za "servsku" opoziciju. novotkriveno političko srpsko-hrvatsko bratstvo se precjenilo - nema se resursa ni kuveta ni japije ni entuzijazma ni za šta :D njihov novi moto POSTADOSMO NACIONALISTI IZGUBISMO NAROD a novi moto proBih bi trebao da bude i Dejton i Disolucija
User avatar
Cyrax
Posts: 2533
Joined: 13/06/2009 19:47
Location: Najveći bludnik grada Cikaga.

#4512 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Cyrax »

tulio wrote:
Cyrax wrote:Onda de ti nama,posteno prije svega, reci sta je najbolja alternativa za hrvatski narod i BiH. Znaci SDP-HSP-Lijan je najgora stvar koja je mogla zadesiti ovu drzavu, osim mozda nuklearnog napada mada su tu negdje blizu, ako oni ne valjaju ostaje nam...(ti nastavi)
Ne mislim to takvom katastrofom koliko smatram njihov izbor Vlade katastrofom. Kužiš? Lijanović je svakako nepopravljiv, ali bez njega SDP nije mogao. HSP je tu višak. Na stranu hrvatski predstavnici, izbor bošnjačkih i srpskih je također katastrofalan. Kako već rekoh, jadni mi ako su ovo "najbolji od najboljih".
Alternativa? Kuzis?A-l-t-e-r-n-a-t-i-v-a. Nema "ne valja niko". Eto da pojednostavimo izmedju dva zla koje je manje?
User avatar
1gorstak
Posts: 4549
Joined: 27/01/2008 22:00

#4513 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by 1gorstak »

luckypot wrote:Ako ova novosagradjena koalicija u pederaciji bude imala iole pameti i volje za rad, prvo što će uraditi je da se (konačno) razmile iz sarajevskih kafića i napuste radno vrijeme od 10 i 45 do 14 i 20 (s pauzom za ručak), i počnu hodati po cjeloj pederaciji, uključujući svako selo i zaselak, pogotovo hrvatski, a zatim i po pc-u. i tamo pričati o konkretnim problemima ....
Upravo tako. Ako SDP ne iskoristi ovu sansu da pokaze konkretnim djelima za kakvu se BiH zalaze, ko zna kada ce ponovo dobiti sansu da vodi vladajucu koaliciju. Mora se ici medju narod, poprilican broj simpatizera SDP-a boluje od elitizma, ali SDP kadrovi to moraju prevazici ....
Nezbilj
Posts: 706
Joined: 16/08/2009 00:23

#4514 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Nezbilj »

Hipatija wrote: @"Nezbilj", tvoja reakcija me inicirala da temeljitije razmotrim moj tekst (koji citiraš) i "naknadna pamet" mi sugeriše pomisao da sam "nasjeo" tvojoj iskrivljenoj inerpretaciji riječi Š. Filandre (pogledati cijeli intervju u Avazu: http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/interv ... -geto.html)
Dakle nasjeo sam i reagovao i površno i brzopleto. Mislim da Šaćir Filandra nije po volji "etno-nacionalistima" u SDA, SBB i SZBiH, te otud ciljano i osmišljeno "farbanje" riječi Š. Filandre.
Mislim da Š. Filandra nije "džamijski intelektualac", a nisam siguran ni da u potpunosti razumijem njegovo korištenje pojma "bošnjačka politika" (mislim da takva politika ne postoji).
----
ŠAĆIR FILANDRA: "Nikada ne bih nijednog člana najbliže porodice uveo u svoj kabinet; bio bih spreman živjeti kao asketa u materijalnom smislu; ne bih se nikada bojao ljudi pametnijih od sebe; ne bih nikada od prijatelja pravio neprijatelje. A šta bih uradio? Plaćao bih javni parking, išao bih javnim prevozom na posao, pretvorio bih se u uho i koristio tuđu pamet za svoje dobro i time se kitio. Sasvim dovoljno."
---
Link sam postavio više zbog ostalih sadržaja na njemu, a manje zbog samog Š. Filandre.
Edit: Nezbilj, pa nisu "avazovi novinari" iskrivili tekst iz intervjua Š. Filandre, već TI! :mrgreen:
Sviđa mi se način na koji si mi odgovorio. Međutim ja i dalje ne vidim smisao tvoje odbrane Filandrinog intervijua.

Od Filandre nikada nisam čuo ništa osim definisanja problema koji su svima dobro poznati, dopadljiva kritika svega i svačega bez ikakvih konkretnih rješenja ili konstruktivnih ideja. I u ovom posljednjem intervijuu ponovo pominje neophodnost konsocijacijaskog modela čime podcrtava domet svog razmišljanja. Iz cijelog tog njegovog bla, bla, bla, ja izvajam ključne stvari koje ostaju kao njegova poruka - poruka jednog istaknutog bošnjačkog intelektualca u ovom prilično politički važnom trenutku. Vrhunac njegovog izlaganja jeste stav da on nikada ne bi formirao vlast bez HDZ-a. Šta to znači? To znači da bi da se njega pitalo HDZ-u dao sve što su tražili??? Izvini molim te ali takav beskičmenjački politički stav i povlačenje pred megalomanskim zahtjevima kriminalaca i secesionista nisu način kako se vodi država. Glasači SDP-a nisu im dali mandat da se povlače pred političkim izazovima već da se bore za politiku koju zastupaju.

Naravno da je šteta što je moralo doći do ovakvog raspleta i zatezanja političkih odnosa ali ta šteta je puno manja od one koja bi nastala kada bi se potpuno ustuknulo pred HDZ-SNSD koalicijom u ime nekakvih šatro finih odnosa i ne zakuhavanja. Činjenica je da su srpska i hrvatska politika u BiH tako uspješne je upravo u tome što su do sada uvijek mogli računati da će prijetnjama i ucjenama uvijek postići bolju pregovaračku poziciju. Međutim ovog puta su ga popušili i uopšte im se ne treba zbog toga izvinjavati niti se predomišljati oko nekakvih potencijalnih posljedica. Oni koji mrze Sarajevo neće ga ništa manje niti više mrziti ni poslije ovoga. Pitanje je samo da li bi nas nešto više volili kada bi im dali sve što im padne na pamet. Mislim da ne bi.

Međutim možda i jeste pozitivno da se bošnjački ideolozi i intelektualci solidarišu sa svojim kolegama u Širokom Brijegu i Laktašima. Ovoj zemlji međutim potrebna je nova snaga i drugačiji pristup. Siguran sam da će vlada na čelu sa SDP-om više učiniti za Hrvate nego što je to ikada činio HDZ a sa druge strane vlada bez HDZ-a biće u svakom pogledu efikasnija i funkcionalnija za sve građane. Glasači HDZ-a imaće vremena u naredne 4 godine da lijepo razmisle o svojim političkim idejama i stavovima. Niko im nije kriv što su pogrešno procijenili i dali povjerenje liderima koji nisu bili u stanju artikulisati konstruktivne političke ciljeve kojima će zastupati svoje glasače.
luckypot
Posts: 2195
Joined: 04/09/2010 23:19

#4515 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by luckypot »

Što se tiče ove situacije, i malo neočekivanog izleta i izjava podrške tolikih novinara, tvkuća, intelektualaca, adz-ovima, pa čak i dodiku - to je koristan proces, bit će smrdljiv ali koristan :D generalno, moraju se razbiti iluzije bošnjacima da se kao adzovi i dodini servi bore protiv normalne bih, a kao bošnjačke stranke za normalnu bih...sad se pokazuje da se svi bore za istu stvar...

filandrine izjave su smiješne "bošnjaci se zatvaraju u geto" - to je klasični bošnjački propagandni trik, "geto je pred nama, ako ne izaberemo..." (dodati po želji). Rješenje koje on predlaže je idiotsko - hajd da probamo nešto što imamo 20 godina, tj "konsocijaciju" radi ...(dodati po želji) jer će nam to osigurati "stabilnost" (koje nema). i to je bošnjačka ala avaz propaganda - "konsocijacije mora biti inače nema bih blablabla" - u stvari znači ako nema konsocijacije, nas (ovi ala filandra itd) niko neće ni doživljavati.
User avatar
Boom71
Posts: 948
Joined: 26/08/2008 10:34
Location: Kovacici

#4516 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Boom71 »

1gorstak wrote:
luckypot wrote:Ako ova novosagradjena koalicija u pederaciji bude imala iole pameti i volje za rad, prvo što će uraditi je da se (konačno) razmile iz sarajevskih kafića i napuste radno vrijeme od 10 i 45 do 14 i 20 (s pauzom za ručak), i počnu hodati po cjeloj pederaciji, uključujući svako selo i zaselak, pogotovo hrvatski, a zatim i po pc-u. i tamo pričati o konkretnim problemima ....
Upravo tako. Ako SDP ne iskoristi ovu sansu da pokaze konkretnim djelima za kakvu se BiH zalaze, ko zna kada ce ponovo dobiti sansu da vodi vladajucu koaliciju. Mora se ici medju narod, poprilican broj simpatizera SDP-a boluje od elitizma, ali SDP kadrovi to moraju prevazici ....
Vise me sramota citirati,ali ovo je veoma bitno.
Licno radim na ovim stvarima.Dobar dio godine zivim u RS-u i gdje god mogu pricam ovu pricu.
User avatar
ReD aka Socijalista
Posts: 2187
Joined: 22/08/2010 00:23
Location: U Daytonu General major

#4517 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by ReD aka Socijalista »

luckypot wrote:Što se tiče ove situacije, i malo neočekivanog izleta i izjava podrške tolikih novinara, tvkuća, intelektualaca, adz-ovima, pa čak i dodiku - to je koristan proces, bit će smrdljiv ali koristan :D generalno, moraju se razbiti iluzije bošnjacima da se kao adzovi i dodini servi bore protiv normalne bih, a kao bošnjačke stranke za normalnu bih...sad se pokazuje da se svi bore za istu stvar...

filandrine izjave su smiješne "bošnjaci se zatvaraju u geto" - to je klasični bošnjački propagandni trik, "geto je pred nama, ako ne izaberemo..." (dodati po želji). Rješenje koje on predlaže je idiotsko - hajd da probamo nešto što imamo 20 godina, tj "konsocijaciju" radi ...(dodati po želji) jer će nam to osigurati "stabilnost" (koje nema). i to je bošnjačka ala avaz propaganda - "konsocijacije mora biti inače nema bih blablabla" - u stvari znači ako nema konsocijacije, nas (ovi ala filandra itd) niko neće ni doživljavati.
Sta li ce da bude facit ovoga svega :-D
User avatar
Boom71
Posts: 948
Joined: 26/08/2008 10:34
Location: Kovacici

#4518 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Boom71 »

1gorstak wrote:
Upravo tako. Ako SDP ne iskoristi ovu sansu da pokaze konkretnim djelima za kakvu se BiH zalaze, ko zna kada ce ponovo dobiti sansu da vodi vladajucu koaliciju. Mora se ici medju narod, poprilican broj simpatizera SDP-a boluje od elitizma, ali SDP kadrovi to moraju prevazici ....
Iz razloga ne zainteresovanosti za moj prijedlog(gore naveden) da se radi na terenu,ja sam izgubio interes za Nasu Stranku...
luckypot
Posts: 2195
Joined: 04/09/2010 23:19

#4519 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by luckypot »

Boom71 wrote:
1gorstak wrote:
luckypot wrote:Ako ova novosagradjena koalicija u pederaciji bude imala iole pameti i volje za rad, prvo što će uraditi je da se (konačno) razmile iz sarajevskih kafića i napuste radno vrijeme od 10 i 45 do 14 i 20 (s pauzom za ručak), i počnu hodati po cjeloj pederaciji, uključujući svako selo i zaselak, pogotovo hrvatski, a zatim i po pc-u. i tamo pričati o konkretnim problemima ....
Upravo tako. Ako SDP ne iskoristi ovu sansu da pokaze konkretnim djelima za kakvu se BiH zalaze, ko zna kada ce ponovo dobiti sansu da vodi vladajucu koaliciju. Mora se ici medju narod, poprilican broj simpatizera SDP-a boluje od elitizma, ali SDP kadrovi to moraju prevazici ....
Vise me sramota citirati,ali ovo je veoma bitno.
Licno radim na ovim stvarima.Dobar dio godine zivim u RS-u i gdje god mogu pricam ovu pricu.
@gorstak nisu oni elitisti (takvo nešto u bih ne postoji, kao što ne postoji ni "multikulturalizam" - pošto nema nikakve kulture, ne može ni biti multi :D ), već poprilični neradnici i "sačekajmo bolja vremena kroz ismijavanje" :D
kad već tvrde da nastavljaju nob-e i sve ostalo, mogli su od komunista naučiti osnove organizacije politike od vrha do dna...

hebote, onakvi elitisti u americi pa im nije mrsko da svako malo provedu mjesec u autobusu šetajući po svakom kukuruznom polju srednjeg zapada i pričajući s osobama za koje je prosječni bošnjo albert ajnštajn da pokupe glasove - a ovima mrsko otići na pola sata do mjesne zajednice, i to kad ih šofer odveze :D
palermo
Posts: 22290
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#4520 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by palermo »

luckypot wrote: @gorstak nisu oni elitisti (takvo nešto u bih ne postoji, kao što ne postoji ni "multikulturalizam" - pošto nema nikakve kulture, ne može ni biti multi :D ), već poprilični neradnici i "sačekajmo bolja vremena kroz ismijavanje" :D
kad već tvrde da nastavljaju nob-e i sve ostalo, mogli su od komunista naučiti osnove organizacije politike od vrha do dna...

hebote, onakvi elitisti u americi pa im nije mrsko da svako malo provedu mjesec u autobusu šetajući po svakom kukuruznom polju srednjeg zapada i pričajući s osobama za koje je prosječni bošnjo albert ajnštajn da pokupe glasove - a ovima mrsko otići na pola sata do mjesne zajednice, i to kad ih šofer odveze :D
Vole da sebi laskaju sa tim elitizmom. Što bi rekla oldplaque, onaj 12 % SDP je pravi SDP :D .

Nego par postova (1gorštaka, nezbilja, luckuya) koje mogu samo da potpišem :thumbup:
User avatar
madner
Posts: 56753
Joined: 09/08/2004 16:35

#4521 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by madner »

arzuhal wrote:Stvar se odvija veoma dobro. Destabilizacija? Mrš, bre!
Otkako je odbijen ''Aprilski paket'', Dodik je zajah'o talas koji ga je podigao veoma visoko. Stvari se počinju mijenjat i Dodik paniči. Počinju priče o hapšenjima Divjaka i Ganića, o islamističkim grupama po Sarajevu...panika i vika, na stolu dvije skupe pepeljare i telegrami sućuti...
Čović i Ljubić u čudu. Neko ih od..b'o, sasvim lagano.
Naspram Dodikove želje da uređuje vlast u RS-u, pa onda i u FBiH, pa onda i BiH - uz čvrst savez sa stožernom strankom bez koje, jel, nema vlasti nigdje - pojaviše se ljudi koji mogu biti dovoljno drski, bezobrazni i spremni da se nekome navale na kosti da može još samo jecati.
Čovič sinoć lamentira kako su SDP i SDA napravili Platformu bez njih, pa ih onda, naknadno, zvali da se pridruže. Ali sebe samog zaboravio...
Oni Haretovi maksimalistički zahtjevi oko ''Aprilskog paketa'' i reforme policije, koji nisu davali SVE, ali su nudili DOSTA, pa ih Hare odbio (i onda smo dobili rotkvicu od reformi), napravili su taj talas kojeg je zajahao Milorad. Sada se dešava, konačno, obrnuta stvar. Zato je Čović u čudu, zato Dodik paniči.
Došli ljudi koji su rekli:''Hajmo vako..ne'š? Ne moraš!''
Čova odbio nešta, sad neće dobit ništa. Dodik neće ići u vlast na državnom nivou sa SDP-om? Tamam! Dakle, volio bih da platformaši budu čvrsti u odluci o formiranju vlasti na nivou BiH. Pa nek' oni prvi reknu Dodiku:''Nećemo, eto, ni mi!'' Pa nek' onda Dodik smjenuje Džombića i stotinu vlada u RS, kada mu narod počne zapomagat pod prozorom.
To je Zlajin plan. Hladno ce traziti ustupke (reforme) kako bi formirao drzavnu vlast.

Inace gledati Vasica kako kuka da SDP rusi BiH (a njemu jel krivo) = neprocjenjivo.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66775
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#4522 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plain vanilla »

DNZ pokrenuo postupak protiv Elvire Abdić-Jelenović

U subotu je u Velikoj Kladuši održana vanredna sjednica Predsjedništva DNZ BiH sa tačkom dnevnoga reda: Informacija o kršenju stranačke discipline Elvire Abdić-Jelenović i prijedlog za pokretanje stegovnog postupka.

Razlog za sazivanje vanredne sjednice sa ovom tačkom dnevnoga reda bila je činjenica da Elvira Abdić-Jelenović, kao delegat DNZ BiH iz reda Hrvata u Domu naroda Parlamenta Federacije BiH nije izvršila usaglašenu Odluku Predsjedništva DNZ BiH o davanju podrške strankama potpisnicama Platforme (SDP, SDA, HSP i NSRZB) i njihovim kandidatima za predsjednika i potpredsjednike Federacije BiH, navodi se u saopštenju DNZ-a.

Iz tog razloga je Predsjedništvo stranke, nakon iscrpne rasprave, jednoglasno donijelo odluku o pokretanju stegovnog postupka protiv Elvire Abdić-Jelenović zbog kršenja stranačke discipline i ugrožavanja interesa stranke.

Predsjedništvo je na ovoj sjednici, također jednoglasno, smijenilo Elviru Abdić-Jelenović sa funkcije predsjednice Kluba poslanika DNZ BiH u Skupštini Unsko-sanskog kantona.

Predsjedništvo DNZ BiH je, razmatrajući dešavanja u vezi sa formiranjem vlasti u Federaciji BiH, usvojilo i zaključak kojim se suodgovornim za ovakav razvoj događaja u vezi sa podrškom strankama platformske većine smatraju i stranke potpisnice Platforme koje su se ponašale kalkulantski sve do konačnog neuspjeha pregovora sa dva HDZ-a, te su propustile da na vrijeme obave proceduralne obaveze koje prethode zvaničnom pristupanju DNZ BiH platformskoj većini, iako su na to više puta usmeno i na kraju i pismeno upozorene.

Naime, zbog zakašnjelog očitovanja stranaka platformske većine po pismenom zahtjevu za očitovanje o prihvatanju DNZ-a kao ravnopravne članice Platforme, sukladno tački 2. Platforme, DNZ BiH, odnosno njeno rukovodstvo, nije bilo u mogućnosti provesti statutarnu proceduru usvajanja potrebnih odluka koje su proistekle iz naknadnog prihvatanja DNZ BiH kao članice Platforme.

Ipak, uprkos tome što je službeno očitovanje stranaka potpisnica Platforme stiglo u "pet do dvanaest", odnosno nakon prve pauze u zasjedanju Doma naroda, Predsjednik DNZ BiH je koristeći se ovlastima u skladu sa Statutom DNZ BiH i uz pojedinačne konsultacije sa članovima Predsjedništva stranke, donio odluku da DNZ BiH, odnosno delegat Elvira Abdić-Jelenović podrži prijedloge stranaka platformske većine, vodeći se logikom da konstituiranje Doma naroda i imenovanje izvršne vlasti u ovakvom krnjem sastavu Doma naroda ipak predstavlja manje zlo naspram bezvlašća, političkog, ekonomskog i svakog drugog kolapsa koji je bio jedina alternativa ovako formiranoj vlasti.

U skladu s ovom odlukom od delegata Elvire Abdić-Jelenović je traženo da podrži izbor predsjednika i potpredsjednika Federacije BiH u skladu sa prijedlozima stranaka Platformske većine, što ona nije učinila, već je postupila po vlastitom nahođenju i ubjeđenju, mimo odluke organa stranke, čime je prekršila stranačku disciplinu i nanijela nesagledivu štetu ugledu i interesima stranke, ozbiljno ugrozivši njen politički kredibilitet, istaknuto je u saopštenju za javnost.
User avatar
ReD aka Socijalista
Posts: 2187
Joined: 22/08/2010 00:23
Location: U Daytonu General major

#4523 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by ReD aka Socijalista »

plain vanilla wrote:
DNZ pokrenuo postupak protiv Elvire Abdić-Jelenović

U subotu je u Velikoj Kladuši održana vanredna sjednica Predsjedništva DNZ BiH sa tačkom dnevnoga reda: Informacija o kršenju stranačke discipline Elvire Abdić-Jelenović i prijedlog za pokretanje stegovnog postupka.

Razlog za sazivanje vanredne sjednice sa ovom tačkom dnevnoga reda bila je činjenica da Elvira Abdić-Jelenović, kao delegat DNZ BiH iz reda Hrvata u Domu naroda Parlamenta Federacije BiH nije izvršila usaglašenu Odluku Predsjedništva DNZ BiH o davanju podrške strankama potpisnicama Platforme (SDP, SDA, HSP i NSRZB) i njihovim kandidatima za predsjednika i potpredsjednike Federacije BiH, navodi se u saopštenju DNZ-a.

Iz tog razloga je Predsjedništvo stranke, nakon iscrpne rasprave, jednoglasno donijelo odluku o pokretanju stegovnog postupka protiv Elvire Abdić-Jelenović zbog kršenja stranačke discipline i ugrožavanja interesa stranke.

Predsjedništvo je na ovoj sjednici, također jednoglasno, smijenilo Elviru Abdić-Jelenović sa funkcije predsjednice Kluba poslanika DNZ BiH u Skupštini Unsko-sanskog kantona.

Predsjedništvo DNZ BiH je, razmatrajući dešavanja u vezi sa formiranjem vlasti u Federaciji BiH, usvojilo i zaključak kojim se suodgovornim za ovakav razvoj događaja u vezi sa podrškom strankama platformske većine smatraju i stranke potpisnice Platforme koje su se ponašale kalkulantski sve do konačnog neuspjeha pregovora sa dva HDZ-a, te su propustile da na vrijeme obave proceduralne obaveze koje prethode zvaničnom pristupanju DNZ BiH platformskoj većini, iako su na to više puta usmeno i na kraju i pismeno upozorene.

Naime, zbog zakašnjelog očitovanja stranaka platformske većine po pismenom zahtjevu za očitovanje o prihvatanju DNZ-a kao ravnopravne članice Platforme, sukladno tački 2. Platforme, DNZ BiH, odnosno njeno rukovodstvo, nije bilo u mogućnosti provesti statutarnu proceduru usvajanja potrebnih odluka koje su proistekle iz naknadnog prihvatanja DNZ BiH kao članice Platforme.

Ipak, uprkos tome što je službeno očitovanje stranaka potpisnica Platforme stiglo u "pet do dvanaest", odnosno nakon prve pauze u zasjedanju Doma naroda, Predsjednik DNZ BiH je koristeći se ovlastima u skladu sa Statutom DNZ BiH i uz pojedinačne konsultacije sa članovima Predsjedništva stranke, donio odluku da DNZ BiH, odnosno delegat Elvira Abdić-Jelenović podrži prijedloge stranaka platformske većine, vodeći se logikom da konstituiranje Doma naroda i imenovanje izvršne vlasti u ovakvom krnjem sastavu Doma naroda ipak predstavlja manje zlo naspram bezvlašća, političkog, ekonomskog i svakog drugog kolapsa koji je bio jedina alternativa ovako formiranoj vlasti.

U skladu s ovom odlukom od delegata Elvire Abdić-Jelenović je traženo da podrži izbor predsjednika i potpredsjednika Federacije BiH u skladu sa prijedlozima stranaka Platformske većine, što ona nije učinila, već je postupila po vlastitom nahođenju i ubjeđenju, mimo odluke organa stranke, čime je prekršila stranačku disciplinu i nanijela nesagledivu štetu ugledu i interesima stranke, ozbiljno ugrozivši njen politički kredibilitet, istaknuto je u saopštenju za javnost.
Smjenjena je sa funkcije predsjedavajuce DNZ-a u USK :oops:
ivannn
Posts: 923
Joined: 14/06/2008 19:25

#4524 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by ivannn »

A Elvire i Rvatice :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
ReD aka Socijalista
Posts: 2187
Joined: 22/08/2010 00:23
Location: U Daytonu General major

#4525 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by ReD aka Socijalista »

ivannn wrote:A Elvire i Rvatice :lol: :lol: :lol: :lol:
Sta bi ti ona kaze tisucu, ha ja :mrgreen:
Locked