Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#4426 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by bingov buraz »

don vito wrote:Anketa na TV1:
Kad bi sada bili izbori Stranka za BiH dobila bi 30 posto glasova !!!
Kazem starom na pocetku emisije ovu anketu uzima ZagraBiH a on me gleda ko ludjaka :mrgreen: jbg. srusio sam mu iluziju o Senadu kao postenom novinaru
User avatar
don vito
Posts: 2093
Joined: 19/01/2008 11:58

#4427 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by don vito »

Ne trebaju nam Dodik i Covic da stvaraju haos pod parolom "sto gore, to bolje".
To isto pred nasim ocima rade Silajdzic i njegovi medijski eskadroni, podmazani oglasima i "sponzorisanim tekstovima i prilozima" Elektroprivrede i Ministarstva energetike i rudarstva FBiH.
Dokle vise Silajdzicu, Heco, Jerlagicu, Djapo ????
User avatar
prljavi Hare
Posts: 10553
Joined: 28/02/2011 09:14
Location: Šta se ono u Njujorku plavi,Donaldovi prameni na glavi

#4428 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by prljavi Hare »

Sve te TV kanale o kojima pricate smatram izdajnickim i odavno sam ih izbrisao iz memorije TV-a!!!
Sta treba da gledam,onoga supka Hadzifejzovica koji bi da moze sam sebe zguzio koliko je samozaljublje
User avatar
clav
Posts: 848
Joined: 12/07/2008 23:38

#4429 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by clav »

ne vjerujem da je ova elvira kupljena i da je stvarno bila zabrinuta o ''ustavnosti'', vec je ovo uradila iz ciste mrznje prema sda, ne obaziruci se na dnz i na dogovor dnz s platformistima.
a o stranci za bih? dovoljno je samo napisati 100%, aprilski paket i reforma policije.
leo johnson
Posts: 132
Joined: 04/12/2010 21:41

#4430 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by leo johnson »

prljavi Hare wrote:Sve te TV kanale o kojima pricate smatram izdajnickim i odavno sam ih izbrisao iz memorije TV-a!!!
Sta treba da gledam,onoga supka Hadzifejzovica koji bi da moze sam sebe zguzio koliko je samozaljublje

ja sam samo nesretnim slucajem veceras kliknuo na njihovu televiziju i prvo sto mi je upalo u oci je to da je senad hadzifejzovic stone. za one koji ne znaju, stone je saanje izazvano dejstvom nekog opijata, heroina, morfija ili heptanona. ima li jos iko ko je to zapazio?
User avatar
prljavi Hare
Posts: 10553
Joined: 28/02/2011 09:14
Location: Šta se ono u Njujorku plavi,Donaldovi prameni na glavi

#4431 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by prljavi Hare »

leo johnson wrote:
prljavi Hare wrote:Sve te TV kanale o kojima pricate smatram izdajnickim i odavno sam ih izbrisao iz memorije TV-a!!!
Sta treba da gledam,onoga supka Hadzifejzovica koji bi da moze sam sebe zguzio koliko je samozaljublje

ja sam samo nesretnim slucajem veceras kliknuo na njihovu televiziju i prvo sto mi je upalo u oci je to da je senad hadzifejzovic stone. za one koji ne znaju, stone je saanje izazvano dejstvom nekog opijata, heroina, morfija ili heptanona. ima li jos iko ko je to zapazio?
Mislim da se otprije za njega zna da je na necemu ali ne pratim lik i djelo narcisa pa me i ne zanima!!!
Doci ce na red i domaci izdajnici,i ovaj pakas,i Fahro-pakleni toranj i svi ostali!!!! :thumbup:
SVE CEMO IH MAJORIZIRATI!!!!!
:bih: :bih: :bih:
Nass
Posts: 1795
Joined: 20/05/2010 16:17

#4432 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Nass »

Covicnjak pise o nekim mogucim potezima HDZ-a.... Povecanje autonomije kantona, savez kantona i opcina sa hrvatskom vecinom i definiranje njihovog odnosa prema Sarajevu (tj. treci entitet). Eto, iz ovoga je ocito da se sve ovo radi zbog predstojecih ustavnih promjena,

Naravno, mislim da im ovo nista nece proci, ali se Vlada FBiH mora pripremiti.

Nelegalna Vlada može se srušiti tužbom i građanskim bojkotom
Pravni i politički prostor omogućava ukidanje nezakonite vlasti u Federaciji BiH

Piše: Zdenko Jurilj

“Hrvatska samouprava bila je neuspjelo sredstvo da se riješi hrvatsko pitanje u BiH. Uspostavljena je 3. ožujka 2001. godine, a prestala je postojati 6. listopada 2001. godine”, rečenica je koja stoji ispod naziva ‘Hrvatska samouprava, kad po knjigama, internetu tragate za tim terminom. Kako se deset godina poslije povijest ne bi ponavljala, kao i u uvodu spomenuti zaključci, hrvatsko političko tijelo predvođeno HDZ-om BiH i HDZ-om 1990, poslije nezakonitog preuzimanja institucija vlasti u FBiH od četveročlane koalicije prevođene SDP-om, u novu političku bitku za ustavnu ravnopravnost mora ući s jasnom strategijom, a ne stihijskom politikom na kratke staze koja će Hrvatima u BiH stvoriti veću financijsku i političku štetu od one koja se dogodila 2001. godine.

Mogućnosti za borbu

Za razliku od prije deset godina, hrvatska politika u BiH ima snažne saveznike u ostvarenju svojih ciljeva. To su Ustav FBiH, Izborni zakon, čije su temelje prema svim tumačenjima stručnjaka za ustavno pravo, neovisnih političkih analitičara povrijedile stranke iz SDP-ove koalicije. Inzistiranje na poštivanju Ustava i Izbornog zakona, pa i po cijenu angažiranja Europskog suda za ljudska prava u Strasbourgu, temeljna je okosnica na kojoj politički predstavnici vlasti s najviše dobivenih hrvatskih glasova moraju u sljedećem razdoblju operirati. Inzistiranja na poštivanju Ustavom zajamčenih prava i Izbornog zakona, paralelno će pratiti opstrukcija svih pokušaja formiranja državne vlasti u BiH, sve dok se politička kriza u FBiH na zakonit način ne okonča. Županije s hrvatskom većinom pred Ustavnim sudom FBiH mogu, (a za takve poteze imaju velik pravni manevar) tražiti veću autonomnost od entitetskih institucija i vraćanja ovlasti koje su im proteklih desetak i više godina sustavno oduzimane. Stvaranje međužupanijskog i međuopćinskih vijeća između županija i općina s hrvatskom većinom, radi utvrđivanja odnosa s FBiH i vlasti u Sarajevu, jedna je od zakonskih mogućnosti koje dopušta Ustav Federacije BiH.

Građanski neposluh

Poziv na građanski neposlušnost, u kojem će Hrvati zajedno s pripadajućim raznima vlasti ignorirati sve odluke neustavno novoformirane federalne Vlade, također je jedna od mogućnosti da se pasivnoj međunarodnoj zajednici sugerira na snop problema s kojima se najmanji konstitutivni narod u BiH svih ovih godina suočava. Traženje novih izbora, ali pod uvjetom da se promijeni postojeći Izborni zakon u kojem Hrvati neće biti preglasavani od brojnijeg bošnjačkog i srpskog biračkog tijela, spada u kategoriju legitimnih, ali ipak dugoročnih sredstva za ustavnu ravnopravnost bh. Hrvata. Poziv na masovne prosvjede, blokada prometnica, graničnih prijelaza, najnepopularnija je, ali ujedno najučinkovitija metoda kojom se u kratkom razdoblju može skrenuti pozornost domaće i međunarodne javnosti da jedna ili više stranaka ne mogu preko noći negirati izbornu volju jednog naroda, bez obzira jesu li oni glasovali za dva HDZ-a ili neku drugu opciju. Nezadovoljni rješenjem mogu se povući iz svih pregovora, pa čak i pregovora oko formiranja novog ustavnog okvira u BiH, što je najriskantnije.

vecernji.ba
samoyu
Posts: 370
Joined: 22/06/2010 21:19
Location: Rep.Sunčana-Palata PreCednika

#4433 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by samoyu »

Krišto očekuje od SIP-a da zaštiti ustavnost i ustavni poredak
Posljednja predsjednica nekadašnje Federacije BiH Borjana Krišto izrazila je očekivanje da će Središnje izborno povjerenstvo BiH na izvanrednoj sjednici zakazanoj za ponedjeljak zaštiti ustavnost i ustavni poredak FBiH.

"Imajući u vidu sve ovo što se događa u BiH i kako se neki oglašavaju u javnosti, mogu reći samo da mi je žao što oni ne poznaju prilike i odnose u zemlji ili ih možda najmanje zanima izgradnja sistema u FBiH", rekla je Krišto, podsjetivši da je obveza svih institucija kako na nivou FBiH, tako i BiH da se ponašaju odgovorno i u skladu sa svojim ovlaštenjima.

Govoreći o neustavnoj odluci Parlamenta FBiH da u naredne četiri godine funkciju predsjednika obavlja Živko Budimir, Krišto je ponovila da ona nema pravo predati dužnost, jer se cijelo vrijeme svog mandata zalagala za poštivanje ustavnosti i zakonitosti.

"Ja se moram pridržavati toga sve do momenta primopredaje, uključujići i sam čin primopredaje. Nemam pravo nekome predati dužnost sve dok osjećam da postoji nezakonitost, a u ovom slučaju je bilo 'silovanje' ustavnosti i zakonitosti", rekla je Krišto.

Ona je podsjetila da je jučer ujutro uputila nadležnim institucijama kaznenu prijavu protiv predsjedajućeg Doma naroda Parlamenta FBiH Stjepana Krešića. "To nije urađeno ishitreno, jer sam vidjela da ima elemenata za prijavu i na to sam obavezna kao čovjek koji se ponaša odgovorno"

zena se pogubila pa nije SIP ILI CIK tumac ustava FBIH nego izbornog zakona sta ljudi nece sve reci borjana borjana :bih:
User avatar
prljavi Hare
Posts: 10553
Joined: 28/02/2011 09:14
Location: Šta se ono u Njujorku plavi,Donaldovi prameni na glavi

#4434 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by prljavi Hare »

samoyu wrote:Krišto očekuje od SIP-a da zaštiti ustavnost i ustavni poredak
Posljednja predsjednica nekadašnje Federacije BiH Borjana Krišto izrazila je očekivanje da će Središnje izborno povjerenstvo BiH na izvanrednoj sjednici zakazanoj za ponedjeljak zaštiti ustavnost i ustavni poredak FBiH.

"Imajući u vidu sve ovo što se događa u BiH i kako se neki oglašavaju u javnosti, mogu reći samo da mi je žao što oni ne poznaju prilike i odnose u zemlji ili ih možda najmanje zanima izgradnja sistema u FBiH", rekla je Krišto, podsjetivši da je obveza svih institucija kako na nivou FBiH, tako i BiH da se ponašaju odgovorno i u skladu sa svojim ovlaštenjima.

Govoreći o neustavnoj odluci Parlamenta FBiH da u naredne četiri godine funkciju predsjednika obavlja Živko Budimir, Krišto je ponovila da ona nema pravo predati dužnost, jer se cijelo vrijeme svog mandata zalagala za poštivanje ustavnosti i zakonitosti.

"Ja se moram pridržavati toga sve do momenta primopredaje, uključujići i sam čin primopredaje. Nemam pravo nekome predati dužnost sve dok osjećam da postoji nezakonitost, a u ovom slučaju je bilo 'silovanje' ustavnosti i zakonitosti", rekla je Krišto.

Ona je podsjetila da je jučer ujutro uputila nadležnim institucijama kaznenu prijavu protiv predsjedajućeg Doma naroda Parlamenta FBiH Stjepana Krešića. "To nije urađeno ishitreno, jer sam vidjela da ima elemenata za prijavu i na to sam obavezna kao čovjek koji se ponaša odgovorno"

zena se pogubila pa nije SIP ILI CIK tumac ustava FBIH nego izbornog zakona sta ljudi nece sve reci borjana borjana :bih:
Zivko!!!Fino joj udji,nemoj na silu!!!Samo njezno!!!! :lol: :lol: :lol:
User avatar
zemomak
Posts: 1686
Joined: 30/08/2008 14:47

#4435 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by zemomak »

Čović: "Sa SDA i SDP nećemo koalirati na državnom nivou"
19. 03. 2011. • 23:01 S. B.


*** SPAM *** - Predsjednik HDZ-a BiH Dragan Čović izjavio je večeras da se osjeća žalosnim nakon posljednjih pet-šest dana i svega što se dešavalo tokom formiranja vlasti.

On je u emisiji "HadžiFace to Face" kazao da želi sreću novim vlastima i neka rade sve što misle da mogu. HDZ BiH će, prema njegovim riječima, nastaviti da se ponaša odgovorno prema građanima BiH i svojim glasačima.

Komentarišući reakcije iz Hrvatske od strane Josipovića i Kosorove na formiranje vlasti u FBiH, Čović je kazao da se ne osjeća izdanim, ali da Hrvatska treba imati jasniji stav prema budućnosti BiH, kao zemlji prema kojoj ima obavezu prem Dejtonskom sporazumu.

"Kada imate ustavno-pravnu anarhiju trebali bi biti zabrinuti", kazao je Čović tokom gostovanja na "FACE TV".

Upitan šta će HDZ BiH dalje raditi nakon posljednjih dešvanja, on je kazao da imaju jasan plan i da namjravaju oformiti vlast u kantonima sa hrvatskom većinom, ispunjavajući tako obavezu prema hrvatskom narodu koji je glasao za njih.

"Vlast koja je formirana u ponedjeljak ova stranka neće priznati, radi se o svojevrsnom državnom udaru i prema njoj neće imati nikakve obaveze", kazao je Čović, što će biti i upustvo svima onima koji su izbornim rezultatima vezani za HDZ.

"Razočavarajući je odgovor OHR-a koji je morao intervenisati u ovakvoj situaciji", kazao je predsjednik HDZ-a BiH.

Čović je naveo da neće koalirati sa ovim strankama na državnom nivou jer nema smisla razgovarati sa njima nakon svega, a ako se stvari ne budu mogle riješiti na državnom nivou, onda nema izlaza osim novih izbora.

"Ova dešavanja ne shvatam kao majorizaciju Hrvata od strane Bošnjaka već politiku SDP-a i njegovog predsjednika Zlatka Lagumdžije, koga ne doživljavam kao predsjednika stranke, nego Bošnjačkog instituta", zaključio je Čović.

(24sata.info)

Izvor vijesti: http://www.24sata.info/vijesti/bosna-i- ... z1H5RRxxs3
zemo_online
Posts: 3497
Joined: 13/05/2007 12:00

#4436 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by zemo_online »

ima li gde za pogledat danasnji face to face?? hvala.
samoyu
Posts: 370
Joined: 22/06/2010 21:19
Location: Rep.Sunčana-Palata PreCednika

#4437 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by samoyu »

zemomak wrote:Čović: "Sa SDA i SDP nećemo koalirati na državnom nivou"
19. 03. 2011. • 23:01 S. B.


*** SPAM *** - Predsjednik HDZ-a BiH Dragan Čović izjavio je večeras da se osjeća žalosnim nakon posljednjih pet-šest dana i svega što se dešavalo tokom formiranja vlasti.

On je u emisiji "HadžiFace to Face" kazao da želi sreću novim vlastima i neka rade sve što misle da mogu. HDZ BiH će, prema njegovim riječima, nastaviti da se ponaša odgovorno prema građanima BiH i svojim glasačima.

Komentarišući reakcije iz Hrvatske od strane Josipovića i Kosorove na formiranje vlasti u FBiH, Čović je kazao da se ne osjeća izdanim, ali da Hrvatska treba imati jasniji stav prema budućnosti BiH, kao zemlji prema kojoj ima obavezu prem Dejtonskom sporazumu.

"Kada imate ustavno-pravnu anarhiju trebali bi biti zabrinuti", kazao je Čović tokom gostovanja na "FACE TV".

Upitan šta će HDZ BiH dalje raditi nakon posljednjih dešvanja, on je kazao da imaju jasan plan i da namjravaju oformiti vlast u kantonima sa hrvatskom većinom, ispunjavajući tako obavezu prema hrvatskom narodu koji je glasao za njih.

"Vlast koja je formirana u ponedjeljak ova stranka neće priznati, radi se o svojevrsnom državnom udaru i prema njoj neće imati nikakve obaveze", kazao je Čović, što će biti i upustvo svima onima koji su izbornim rezultatima vezani za HDZ.

"Razočavarajući je odgovor OHR-a koji je morao intervenisati u ovakvoj situaciji", kazao je predsjednik HDZ-a BiH.

Čović je naveo da neće koalirati sa ovim strankama na državnom nivou jer nema smisla razgovarati sa njima nakon svega, a ako se stvari ne budu mogle riješiti na državnom nivou, onda nema izlaza osim novih izbora.

"Ova dešavanja ne shvatam kao majorizaciju Hrvata od strane Bošnjaka već politiku SDP-a i njegovog predsjednika Zlatka Lagumdžije, koga ne doživljavam kao predsjednika stranke, nego Bošnjačkog instituta", zaključio je Čović.

(--- SPAM ---)

Izvor vijesti: *** SPAM ***/bosna-i-hercegovina/58964-VIDEO-Covic-SDA-SDP-necemo-koalirati-drzavnom-nivou.html#ixzz1H5RRxxs3
covic najveci patriota BIH HEHEHEHEHEHE :bih:
User avatar
Gandalf
Posts: 10936
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#4438 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Gandalf »

Misli li Senad i o čoviću da je baš onako državnik ili to misli samo o svom jaranu dodiku :mrgreen:
zemo_online
Posts: 3497
Joined: 13/05/2007 12:00

#4439 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by zemo_online »

ja na ovom linku ne mogu pogledati intervju sa covicem . dali vi mozete? pise access denied.



http://www.24sata.info/vijesti/bosna-i- ... -nivou.htm





hvala za odgovor.http://www.24sata.info/vijesti/bosna-i- ... nivou.html
zemo_online
Posts: 3497
Joined: 13/05/2007 12:00

#4440 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by zemo_online »

http://www.facetv.ba/cd-emisije.html



ovde isto. dali je i kod vas????????
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#4441 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plain vanilla »

Gandalf wrote:Misli li Senad i o čoviću da je baš onako državnik ili to misli samo o svom jaranu dodiku :mrgreen:
To cemo vidjeti kad bude pravio s njim intervju u stolnom gradu :D
zemo_online
Posts: 3497
Joined: 13/05/2007 12:00

#4442 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by zemo_online »

bem ti bosansku telewviziju tv1. na pocetnoj stranici tv1 uvijek mi blokira internet pa ga moram restartovati,a ostalo na tv1 ne mogu da gledam uopce.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#4443 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by mO k3 »

zemomak wrote:Čović: "Sa SDA i SDP nećemo koalirati na državnom nivou"
19. 03. 2011. • 23:01 S. B.


*** SPAM *** - Predsjednik HDZ-a BiH Dragan Čović izjavio je večeras da se osjeća žalosnim nakon posljednjih pet-šest dana i svega što se dešavalo tokom formiranja vlasti.

On je u emisiji "HadžiFace to Face" kazao da želi sreću novim vlastima i neka rade sve što misle da mogu. HDZ BiH će, prema njegovim riječima, nastaviti da se ponaša odgovorno prema građanima BiH i svojim glasačima.

Komentarišući reakcije iz Hrvatske od strane Josipovića i Kosorove na formiranje vlasti u FBiH, Čović je kazao da se ne osjeća izdanim, ali da Hrvatska treba imati jasniji stav prema budućnosti BiH, kao zemlji prema kojoj ima obavezu prem Dejtonskom sporazumu.

"Kada imate ustavno-pravnu anarhiju trebali bi biti zabrinuti", kazao je Čović tokom gostovanja na "FACE TV".

Upitan šta će HDZ BiH dalje raditi nakon posljednjih dešvanja, on je kazao da imaju jasan plan i da namjravaju oformiti vlast u kantonima sa hrvatskom većinom, ispunjavajući tako obavezu prema hrvatskom narodu koji je glasao za njih.

"Vlast koja je formirana u ponedjeljak ova stranka neće priznati, radi se o svojevrsnom državnom udaru i prema njoj neće imati nikakve obaveze", kazao je Čović, što će biti i upustvo svima onima koji su izbornim rezultatima vezani za HDZ.

"Razočavarajući je odgovor OHR-a koji je morao intervenisati u ovakvoj situaciji", kazao je predsjednik HDZ-a BiH.

Čović je naveo da neće koalirati sa ovim strankama na državnom nivou jer nema smisla razgovarati sa njima nakon svega, a ako se stvari ne budu mogle riješiti na državnom nivou, onda nema izlaza osim novih izbora.

"Ova dešavanja ne shvatam kao majorizaciju Hrvata od strane Bošnjaka već politiku SDP-a i njegovog predsjednika Zlatka Lagumdžije, koga ne doživljavam kao predsjednika stranke, nego Bošnjačkog instituta", zaključio je Čović.

(--- SPAM ---)

Izvor vijesti: *** SPAM ***/bosna-i-hercegovina/58964-VIDEO-Covic-SDA-SDP-necemo-koalirati-drzavnom-nivou.html#ixzz1H5RRxxs3
Za cvoku jedan video ... i puno srdacnih poz

zemo_online
Posts: 3497
Joined: 13/05/2007 12:00

#4444 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by zemo_online »

plain vanilla wrote:
Gandalf wrote:Misli li Senad i o čoviću da je baš onako državnik ili to misli samo o svom jaranu dodiku :mrgreen:
To cemo vidjeti kad bude pravio s njim intervju u stolnom gradu :D

zdravo jarance kako si mi?
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#4445 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plain vanilla »

test01 wrote:
plain vanilla wrote:
Gandalf wrote:Misli li Senad i o čoviću da je baš onako državnik ili to misli samo o svom jaranu dodiku :mrgreen:
To cemo vidjeti kad bude pravio s njim intervju u stolnom gradu :D

zdravo jarance kako si mi?
Opet ti dosao po porciju? :D :D
Sta ces gledati intervju bolan, eto procitaj najvaznije i to je to..Kao da imaju sta novo reci od jucer
zemo_online
Posts: 3497
Joined: 13/05/2007 12:00

#4446 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by zemo_online »

kasim trnka je pametan i posten covjek i pikam ono sto on kaze. zato. i veliki strusnjak za ustavno pravo.

inace ne mogu da gledam.

inace o kojoj to prociji ti pises??
Nezbilj
Posts: 706
Joined: 16/08/2009 00:23

#4447 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Nezbilj »

Hipatija wrote:
Nezbilj wrote:FILANDRA: Bošnjačka politika je antidržavna. Ne smije se dovoditi u pitanje dostojanstvo hrvatskog naroda
Ne smije se dovoditi u pitanje dostojanstvo bilo kojeg naroda ili čovjeka u BiH.
On je rekao da ne bi nikada formirao vlast u Federaciji BiH bez dva HDZ-a, istaknuvši da strategijski to nije opredjeljenje nijedne dobre politike.
Prof Filandra se ovdje sa riječju NIKADA malo "istrčao", jer mislim da da shvata vremensko značenje tog pojma ( nikad ne formirati vlast - znači nikad je i ne imati). U konkretnom slučaju - nikad - znači i realizaciju volje onih koji i žele da to bude - NIKAD!
Filandra je naveo da bošnjačka politička praksa nakon rata nije bila "državotvorna, politika ravnopravnosti građana naroda i građana, već više etnička, čisto bošnjačka politika".
Ko je kreirao tu "bošnjačku politiku": SDA, SZBiH, Krug "Bošnjačkih inelektualaca"?! SDP je u prilici da prekine sa tom i takvom "bošnjačkom politikom" i u tome mu je potreban svaki Bosanac i Hecegovac, bez obzira kojoj stranci, vjeri ili narodu pripada.
Govoreći o Republici Srpskoj i njenom predsjedniku Miloradu Dodiku, Filandra je ocijenio da je Dodik politički najizraslija figura trenutno u BiH.

"On je za vrlo kratko vrijeme od najvećeg problema BiH, dakle RS, gdje je deviza bošnjačke politike bila da nju treba ukinuti, napravio stabilan i prosperitetan dio države", rekao je Filandra.
Pa od Dodika se ima šta i naučiti: Čvrsto i jasno pokazati da želimo BiH jednakopravnu i pravno uređenu na cijeloj teritoriji DRŽAVE!
Prema njegovim riječima, Dodik je uspio naći saveznike u hrvatskom političkom faktoru, koji rade na njegovim ciljevima, a to je politička destabilizacija BiH pred moguće ustavne promjene. "Ovdje se ne radi o pitanju vlasti, pitanju moći, pa ni novcu, već zauzimanju pozicija za predstojeće ustavne aranžmane", smatra profesor Fakuleteta političkih nauka u Sarajevu.
Naravno da je Dodik uspio naći saveznike za ostvarivanje svojih ciljeva ( a kakvi su to ciljevi kaže nam javno i otvoreno, što je pošetno od njega). Zato je i Dodiku javno i pošteno poručeno: "Možeš kako hoćeš, ali nećeš dokle hoćeš - to što hoćeš!" I to je pošteno ( nije "hinjski" kako to radi D. Čović i B. Ljubić).
Bošnjačka ideologija koju propagiraju džamijski inelektualci tipa Filandre je propast za Bošnjake. Bošnjačka ideologija je impotentna i retrogradna jer pretstavlja isključivo bosanske muslimane i to one koji u tom muslimanstvu pronalaze svoj identitet potiskujući pri tome građansko, sekularno, mješano i drugačije. Ta i takva bošnjačka ideologija štiti i njeguje ustašku i četničku tradiciju, jer upravo kao što i sam naglašavaš ne dovodi u pitanje dostojanstvo separatista, nacionalista, fašista i svih drugih govana koja su se nakotila po ovoj zemlji. Zbog te imbecilne politike, da se svačija pika i poštuje pa i najgoreg četnika i ustaše doveli smo se u situaciju da danas treba da razmišljamo hoće li ova naša domovina uopšte opstati. Suština bošnjače tolerancije je upravo u tome da treba tolerisati sve kako nam niko ne bi mogao prigovoriti zbog tolikih džamija, vehabija, ilahija, džuma, selamanja i svih ostalih sranja koje nam je donijela bošnjačko-muslimanska emancipacija. Upravo zbog toga vrhovni bošnjački ideolozi sada brane zapadnohercegovačke fašiste, separatiste i kriminalce. HDZ je dobio podršku svojih glasača na platformi trećeg entiteta i koalicije sa Dodikom. Zašto bi mi trebali da poštujemo takvu izbornu volju i dostojanstvo onih koji su glasali za takvu politiku? Ako je to ikako moguće takve političare i njihove glasače treba smjestiti u opoziciju kaa već demokratija ne dozvoljava da ih smjestimo u zatvore. Ustav i zakoni ove zemlje su napravljeni tako da daju maksimalnu zastupljenost i prava konstitutivnim narodima i njihovim partijama prema tome ako je moguće u takvom pravnom sistemu istjerati iz vlasti štetočine poput HDZ-a onda je to nešto što svako ko misil dobro ovoj zemlji trebao podržati. Trule kompromise nacionalista, klerikalista, separatista i kriminalaca gledamo već 20 godina i šta je to dobroga donijelo i jednom narodu? Prema tome serem se na dostojanstvo svih onih koji su glasali za 2 škole pod jednim krovom, za nacionalnu segregaciju, konsocijaciju i treći entitet. A naročito se poserem na priču Šaćira Filandre i njegovih mentora iz SBB-a.
convict
Posts: 2988
Joined: 10/02/2008 01:20

#4448 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by convict »

Ko me tjer'o da procitam pred spavanje da HDZ nece u vlast na drzavnom nivou. Necu moci zaspati sad od sekiracije, hoce li propasti BiH ako HDZ ne bude htio na vlast?
User avatar
Komrad
Posts: 3884
Joined: 05/09/2010 21:03
Location: Republika Bosna

#4449 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Komrad »

convict wrote:Ko me tjer'o da procitam pred spavanje da HDZ nece u vlast na drzavnom nivou. Necu moci zaspati sad od sekiracije, hoce li propasti BiH ako HDZ ne bude htio na vlast?
Senad hadzifejzovic kaze da se drzava tako ne pravi ... pa ti vidi
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#4450 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by madner »

Sta Covic uradi za PR Zlaje to je cudo. Mislim da SDP ide na 500 000 glasova glat :D
Locked