Ako je tačno onda je žalosno

Post Reply
User avatar
Gandalf
Posts: 10936
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#101 Re: Udruge HVO i Peticija

Post by Gandalf »

MrMaliJoe wrote:
Gandalf wrote:
MrMaliJoe wrote:Ja sam zbunjen, moze li mi neko objasniti sta je minorizacija a sta je majorizacija.
To znaju samo lupači pojmova iz HDZ-a, mada se i oni gube u silnim budaleštinama koje su posijali u posljednje vrijeme - čini mi se da je HDZ skont'o da Hrvati uopće nisu ugroženi pa se sada bori protiv majorizacije Hrvata ( pretpostavljam da je majorizacija neka vrsta superiornosti )nad ostala dva naroda nad kojima HDZ provodi minorizaciju ( dobri stari Stolac ) - u svakom slučaju sada će poskoci nama objasniti nakon konsultacija sa kosorkom, vlajkijem i čovom kako arogantni Zlaya provodi genocid nad ugroženim narodima.
Oni misle na nadglasavanje, ali ko je nadglasao Ljubica kada je covjek doslovnoodbio svoju programsku platformu na kojoj je dobio glasove.
Eh tu onda adeze prosipa priče o pripadnicima i predstavnicima, legalnostima i legalitetima, pa tako da uz upotrebu milion fraza niko od njih ne može dobiti konkretan odgovor - na konkretno pitanje adezeu dobijaš novi pojam zaodjenut u ruho ugroženosti i tako do sljedećih izbora.
User avatar
MrMaliJoe
Posts: 909
Joined: 14/05/2010 14:13
Location: Ispred monitora

#102 Re: Udruge HVO i Peticija

Post by MrMaliJoe »

Gandalf wrote: Eh tu onda adeze prosipa priče o pripadnicima i predstavnicima, legalnostima i legalitetima, pa tako da uz upotrebu milion fraza niko od njih ne može dobiti konkretan odgovor - na konkretno pitanje adezeu dobijaš novi pojam zaodjenut u ruho ugroženosti i tako do sljedećih izbora.
E pa to je to. Zamisli samo da nema "ugrozenih", dodo mafiozo, cova jugosloven bi ostali bez politickog programa.
elSaik
Posts: 11895
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#103 Re: Udruge HVO i Peticija

Post by elSaik »

User avatar
MrMaliJoe
Posts: 909
Joined: 14/05/2010 14:13
Location: Ispred monitora

#104 Re: Udruge HVO i Peticija

Post by MrMaliJoe »

(lat. maior veæi) nadglasati,nadglasavati, nadvladati veæinom glasova, npr. protivnièku stranku
Ali kako je Ljubic majoriziran kada je covjek odbio svoju platformu na kojoj je zaradio taj legitimitet.
User avatar
Gandalf
Posts: 10936
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#105 Re: Udruge HVO i Peticija

Post by Gandalf »

MrMaliJoe wrote:
(lat. maior veæi) nadglasati,nadglasavati, nadvladati veæinom glasova, npr. protivnièku stranku
Ali kako je Ljubic majoriziran kada je covjek odbio svoju platformu na kojoj je zaradio taj legitimitet.
Mystery :mrgreen:
hecimnadri
Posts: 331
Joined: 23/01/2011 06:09

#106 Ako je tačno onda je žalosno

Post by hecimnadri »

Jedan od današnjih naslova u Večernjem listu"Bošnjaci podržali peticiju kojom se Hrvati bore protiv majorizacije"
U tekstu dalje piše kako je više od 50 bošnjaka jučer u Sarajevu potpisalo peticiju.
Neznam dali je ovo tačno ali ako i jeste ,nebi me nimalo začudilo da se radi o članovima SBB stranke.
Žalosno je da i jedan bošnjak potpiše takvo nešto jer i u Hrvatskom korpusu ima ljudi koji nisu potpisali tu peticiju.
Kako reče uvaženi g-din fra Luka Markešić Hrvati možda jesu majorizirani u Sarajevu ,ali isto tako su dva naroda majorizirana u Stocu,Širokom,Grudama,Čapljini.......,da dalje ne nabrajam znači u svim gradovima gdje su Hrvati većina.Znate li kad bi iz Širokog neko potpisao Ovakvu peticiju da su je raspisali Bošnjaci.
O legalitetu i lgitimitetu Bošnjaka nemogu da govorim jer svaki je pripadnik bošnjačkog naroda ima i legalitet i legitimitet u svom narodu .
Nemože niko ,pa čak ni islamski poglavari određivati ko je legalan i legitiman bošnjak , a ko nije.Jer svak za sebe ima određenu dozu legitimiteta čim je pripadnik tog naroda.
Izgleda da su neki zaboravili šta se ovdje uopšte desilo .malo ću vas podsjetiti na period od 91-95.
Armija BiH je iznikla iz naroda ,neopremljena ,goloruka...
U sastavu Armije BiH bili su pripadnici svih naroda (Bošnjaka ,Srba,Hrvata,Roma,i ostali)
Međutim za Paljanski režim svi oni Srbi koji su nosili uniformu Armije BiH i koji su stali u odbranu naroda nisu bili legitimni Srbi ,čak su ih nazivali i balijama
Nije to nikakvo čudo jer i sada SNSD-eovci govore kako Mladen Ivanić nije legitiman predstavnik Srpskog naroda,iako je isti na predsjeničkim izborima pokraden a opet osvojio dosta glasova.
Danas dva HDZ-ea govore o legitimitetu pripadnika Hrvatskog naroda.Prema onom što se može zaključiti svi oni koji nisu u službi neću reći dva HDZ-ea već njihovih predsjednika Čovića i Ljubića nisu legitimni predstavnici Hrvata(jer dosta članova HDZ 1990 se isključilo iz stranke).
Na kraju boli briga Čovića ko je Hrvat a ko nije jer ni on sam nezna šta je (Hrvat,Jugosloven..)
Pisao bi se on svakako kad bi mogao da radi ono što je radio .Nije on samo oduzimao od bošnjaka (Hotel Stela,Zenit,,rzna odmarališta: FDS ,Feroelektro...)Ovo nabrojano je iz grada Neuma.
Oduzimo je on i od Hrvata(Soko Mostar,Žitopromet Mostar,HT Mostar...)
Danas se voza u blindiranom vozilu koji troši toliko da 30-etak Hrvatskih porodica može dnevno da kupi po jedan KRUH ili ti HLJEB.
Eto koliko je gospodi Čoviću stalo do Hrvatstva.

Trbalo bi pokrenuti peticiju jesu li narodi u BiH gladni(a zna se da jesu),i kad se vidi koliko je potpisnika te peticije onda bi svi oni legitimni prestavnici i svi drugi koji su se okoristili od narod(Uključujućiu i ove iz stranke SBB-jer nisu ni oni od juče.Pogledajte njihovu imovinu) i doveli ih u to stanje završili na nekom "golom otoku"
Na kraju nije važno kako će se on zvat, dali KRUH ili HLJEB ,važno je da ga dovoljno ima svaka porodica.
Mnogo je gladnih ,a ovdje siti raspravljaju o legitimitetu.

NARODE ma koje nacionalnosti bio PROBUDI SE.
Last edited by hecimnadri on 13/02/2011 10:51, edited 3 times in total.
User avatar
therrarrius
Posts: 1472
Joined: 25/01/2009 18:31
Location: Odovud do tamo

#107 Re: Ako je tačno onda je žalosno

Post by therrarrius »

hecimnadri wrote:više od 50 bošnjaka jučer u Sarajevu potpisalo peticiju.
Strašno!!!
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#108 Re: Ako je tačno onda je žalosno

Post by nellington »

therrarrius wrote:
hecimnadri wrote:više od 50 bošnjaka jučer u Sarajevu potpisalo peticiju.
Strašno!!!
Više Bošnjaka nego Hrvata potpisalo, majorizacija, opet se Bošnjaci petljaju u hrvatsku stvar :lol:
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#109 Re: Ako je tačno onda je žalosno

Post by cyprus »

hecimnadri wrote:...Žalosno je da i jedan bošnjak potpiše takvo nešto jer i u Hrvatskom korpusu ima ljudi koji nisu potpisali tu peticiju...
Mene jedino i tješi to da postoje Hrvati koji ne žele to potpisat, i Bošnjaci koji žele...
User avatar
SiSaJuMe
Posts: 983
Joined: 27/10/2005 12:24

#110 Re: Ako je tačno onda je žalosno

Post by SiSaJuMe »

Zalosno to sto je samo 50 Bosnjaka potpisalo!
Urlanje dozvoljeno
Posts: 177
Joined: 06/11/2006 22:48
Location: Brno/Brünn, u haremu

#111 Re: Ako je tačno onda je žalosno

Post by Urlanje dozvoljeno »

samo jedno pitanje... otkud vi znate da su ti koji su potpisali zapravo bosnjaci? :lol:

jel im pise na celu "ja sam bosnjak" :roll:

neki forumasi zaista ispadaju smjesni :-)

i to je zalosno... :(
Hadzi Lojo
Posts: 1538
Joined: 19/10/2010 19:51

#112 Re: Ako je tačno onda je žalosno

Post by Hadzi Lojo »

Ma to su ti oni sto su dali glas junioru na zadnjim izborima i lokalni sljokeri sto bi mater prodali za 100 maraka.
Hadzi Lojo
Posts: 1538
Joined: 19/10/2010 19:51

#113 Re: Ako je tačno onda je žalosno

Post by Hadzi Lojo »

Ma ja vjerujem da je pola potpisnika Bosnjaci, odu ba tamo blizu Jagomira pa one tek pustene hvataju da im potpisu, kao jel vam los smjestaj i hrana bili, a ovi i ne citajuci o cemu se radi potpisu iz inata.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66775
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#114 Re: Ako je tačno onda je žalosno

Post by plain vanilla »

Kakva se kampanja vodi, pogledajte Slobodnu Bosnu, TV1, Avaz o majorizaciji Hrvata, da ne spominjem hrvatske medije ili srpske, tako da 50 potpisa ne znaci nista.
Prvi Suljo prica o tome, pa FahrA, elem sve bosnjacki lideri se brinu o toj majorizaciji.

Sto neko rece, dobro je da ima Hrvata koji to nece potpisati, ali i Bosnjaka koji hoce, mada ne znam sta pise u toj peticiji pa je glupo donositi ikakav sud.
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#115 Re: Ako je tačno onda je žalosno

Post by Truba »

možda su potpisali bošnjaci katoličke vere :mrgreen:
User avatar
laker
Posts: 99
Joined: 28/04/2010 00:30
Location: iz neke zabi ti

#116 Re: Ako je tačno onda je žalosno

Post by laker »

Urlanje dozvoljeno wrote:samo jedno pitanje... otkud vi znate da su ti koji su potpisali zapravo bosnjaci? :lol:

jel im pise na celu "ja sam bosnjak" :roll:

neki forumasi zaista ispadaju smjesni :-)

i to je zalosno... :(
Ima i toga sto ti kazes,ali sjeti se raznih Bosnjaka,Emira Kusturice,pa onoga Dodikovog Dzerearda Selmana,pa
se sjeti bosnjaka koji su bili pripadnici VRS(doduse vecina je tamo bila da spasi glavu i porodice,ali bilo je
onih iz ubjedjenja,nekog),cak su neki ubijali i po Srebrenici.
Posto sam se kod bosnjaka svasta nagledao(i sam pripadnik istog naroda,bosnjackog),ovo me uopste ne cudi,
ali je teska SRAMOTA!!! :-x :-x :-x :?
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#117 Re: Ako je tačno onda je žalosno

Post by cyprus »

Ma samo nek je heterogeno... homogenizacija je najveći neprijatelj BiH :bih: Gori bi belaj bio da ne potpiše nije Bošnjak, a potpišu svi Hrvati :evil:
uroborus
Posts: 465
Joined: 08/04/2008 20:24
Location: Balvan-grad

#118 Re: Ako je tačno onda je žalosno

Post by uroborus »

Pa može li proći itijedna "hrvatska stvar", a da se u nju ne petljaju Bošnjaci? :roll:
ragib
Posts: 2246
Joined: 03/05/2002 00:00
Contact:

#119 Re: Ako je tačno onda je žalosno

Post by ragib »

Urlanje dozvoljeno wrote:samo jedno pitanje... otkud vi znate da su ti koji su potpisali zapravo bosnjaci? :lol:

jel im pise na celu "ja sam bosnjak" :roll:

neki forumasi zaista ispadaju smjesni :-)

i to je zalosno... :(
pa po prezimenu Bošnjak
:-D
uroborus
Posts: 465
Joined: 08/04/2008 20:24
Location: Balvan-grad

#120 Re: Ako je tačno onda je žalosno

Post by uroborus »

plain vanilla wrote:Kakva se kampanja vodi, pogledajte Slobodnu Bosnu, TV1, Avaz o majorizaciji Hrvata, da ne spominjem hrvatske medije ili srpske, tako da 50 potpisa ne znaci nista.
Prvi Suljo prica o tome, pa FahrA, elem sve bosnjacki lideri se brinu o toj majorizaciji.

Sto neko rece, dobro je da ima Hrvata koji to nece potpisati, ali i Bosnjaka koji hoce, mada ne znam sta pise u toj peticiji pa je glupo donositi ikakav sud.
Kad smo već kod majorizacije, sestro, reci ti meni akako bi se ti osjećala da su tebi Hrvati izabrali u presjedništvo Elviru Abdić? :-)
User avatar
ima´l_zime_Marinko
Posts: 116
Joined: 28/05/2010 13:28
Location: Sarajevo

#121 Re: Ako je tačno onda je žalosno

Post by ima´l_zime_Marinko »

Urlanje dozvoljeno wrote:samo jedno pitanje... otkud vi znate da su ti koji su potpisali zapravo bosnjaci? :lol:

jel im pise na celu "ja sam bosnjak" :roll:

neki forumasi zaista ispadaju smjesni :-)

i to je zalosno... :(
Tako ti je ovdje na forumu! Nisam bosnjak, nisam hrvat, nisam srbin, nisam eskim, nisam iz mijesanog braka niti imam krizu identiteta :D kao sto to neki plemenski narodi vole prisiti ovim drugima ! A to sto po mom imenu koje pise na mojoj licnoj misle da me mogu svrstati u to neko pleme, zajebali su se pa tako ni ti hecime koji mislis (valjda prepoznao po imenu :D ) da je to cak 50 bosnjaka potpisalo ! jos sam neku noc, kad mi je onaj Amerikanac poslije svog pametovanja rekao PRIJATNO :D , odlucio da necu vise biti aktivan na forum al et :D !
User avatar
plain vanilla
Posts: 66775
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#122 Re: Ako je tačno onda je žalosno

Post by plain vanilla »

uroborus wrote:
plain vanilla wrote:Kakva se kampanja vodi, pogledajte Slobodnu Bosnu, TV1, Avaz o majorizaciji Hrvata, da ne spominjem hrvatske medije ili srpske, tako da 50 potpisa ne znaci nista.
Prvi Suljo prica o tome, pa FahrA, elem sve bosnjacki lideri se brinu o toj majorizaciji.

Sto neko rece, dobro je da ima Hrvata koji to nece potpisati, ali i Bosnjaka koji hoce, mada ne znam sta pise u toj peticiji pa je glupo donositi ikakav sud.
Kad smo već kod majorizacije, sestro, reci ti meni akako bi se ti osjećala da su tebi Hrvati izabrali u presjedništvo Elviru Abdić? :-)
Prvo, ja ti nisam sestra :oops:
drugo, probem izbora hrvatskog clana predsjednistva se ne rjesava potpisivanjem peticije nego izmjenama zakona
trece, sumnjam da bi Abdicka bila ista gora od Bakira Izetbegovica
cetvrto, ja nisam glasala za Zeljka Komsica, tj uopste za clana predsjednistva, ali Komsica smatram za svog predstavnika u predsjednistvu :bih: :bih:

i peto, ne i manje vazno, dabogda i ostala dva clana bili kao Komsic, ma kako se zvali i iz koje stranke dolazili
Dingos
Posts: 55
Joined: 31/10/2003 00:00

#123 Re: Ako je tačno onda je žalosno

Post by Dingos »

Ja sam isto za potpis podrske....Pozdrav!!
User avatar
therrarrius
Posts: 1472
Joined: 25/01/2009 18:31
Location: Odovud do tamo

#124 Re: Ako je tačno onda je žalosno

Post by therrarrius »

Dingos wrote:Ja sam isto za potpis podrske....Pozdrav!!
:lol: :lol:
User avatar
plain vanilla
Posts: 66775
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#125 Re: Ako je tačno onda je žalosno

Post by plain vanilla »

Dingos wrote:Ja sam isto za potpis podrske....Pozdrav!!
pa potpisi onda, to su cari demokratije

imaju standove od ljubljane do sirokog, pa bujrum
trebao je neko okaciti tekst te peticije, pa da znamo o cemu trunimo :D
Post Reply