All about Dragan Čović

Post Reply
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#1001 Re: All about Dragan Čović

Post by BHCluster »

Image
Image
Haje ba, barem ima podrsku Ruske Federacije.
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#1002 Re: All about Dragan Čović

Post by BHCluster »

Ona je u pismu podsjetila Čovića na podršku ratnim zločinima, borbi za sopstveni interes preko leđa hrvatskog naroda.

Njeno pismo prenosimo u cijelosti:

“Dugo ste na čelu HDZ-a i neformalni “vođa” hrvatskog korpusa u BiH. ijCeli taj period vas krasi borba za sopstveni interes (ni slučajno interes hrvatskog naroda), nepoštivanje presuda haškog tribunala, podrška presuđenim ratnim zločincima i nejasne fraze oko jednakopravnosti hrvatskog naroda u FBiH.

Vi godinama postavljate maksimalističke zahtjeve, za koje je i glupanima jasno da neće biti prihvaćeni, da bi imali “pokriće” za permanentno blokiranje i kočenje izvršne, zakonodavne i sudske vlasti u BiH.

Pri tome ni vaš, hrvatski narod nema puno informacija o tome šta vi tražite i šta vam je cilj. To je, valjda, isključivo pitanje na koje odgovor zna HDZ, a vjerovatnije je da ga znaju samo pojedinci od vašeg povjerenja.

Mene zanima, ali ko sam ja da meni odgovarate, kako su to Hrvati neravnopravni u BiH?

Neutralna sam, ne pripadam niti jednom bitnom narodu u BiH, nisam ni u jednoj stranci, državljanin sam BiH i Hrvatske kao i vi i imam ista prava kao vi. Mnogi me smatraju objektivnom osobom...

Kako god posmatram, ne shvatam vaše tvrdnje a ni sve stupidnije izjave vaših “mentora” iz Zagreba.

Hajdemo redom.

Po popisu iz 2013-te procentualni odnos naroda u BiH je bio: 50,11% Bošnjaka, 30,78% Srba, 15,43% Hrvata. Nećemo ovdje upetljati “ostale” koji su žrtve i taoci vaše politike.

Danas je situacija još nepovoljnija jer su deseci hiljada Hrvata napustili BiH zbog vaših katastrofalnih poteza i uništavanja svega što vrijedi u Hercegovini. Držaćemo se popisa od 2013-te.

Voljela bih da vi sami, zbog sebe, napravite sličnu analizu. Recimo, ovako u procentima (na ukupan broj Hrvata u FBiH) :
- Koliko Hrvati imaju ministarskih mjesta i visokih državnih funkcija u FBiH?
-Koliko je Hrvata u nadzornim i inim odborima u državnim firmama i institucijama FBiH?
-Koliko je Hrvata profesora na sarajevskim univerzitetima i drugim obrazovnim ustanovama?
-Koliko je Hrvata ljekara na sarajevskim klinikama?
-Koliko je Hrvata zaposleno u državnoj upravi?
-Koliko je Hrvata zaposleno u lokaklnoj upravi?.....
-Koliko je Hrvata zaposleno u javnim medijima?....
-Koliko “hrvatskih” firmi radi u Sarajevu a porez plaća u tzv. Herceg Bosni?...

Ovakvih pitanje ima bezbroj, ali da ja ovdje ne nabrajam.

Ovakvu analizu, sa nekoliko desetina stavki može vaš tim napraviti vrlo lako. Pokušajte biti pošteni pa uporedite ove rezultate sa zastupljenošću nehrvata u tzv. Herceg Bosni. Ako ne pocrvenite od stida, rodili ste se bez obraza. Da vam pomognem samo jednim primjerom koji slučajno znam, U Čapljini u opštini radi samo jedan Bošnjak na više od 200 Hrvata.

Ako se varam, javno ću se izvinuti vama lično i hrvatskom narodu.

Opet su skori izbori i vi “briljirate” svojim ucjenama i “europejskom uljudbom”. Meni je muka od toga jer ste HDZ i vi lično najgora opcija za normalne Hrvate, željne posla, reda i zakona u svojim gradovima i mira u BiH. Vi ne nudite ništa od toga. Samo napetost, ucjene, nacionalističke floskule i konflikte sa “bošnjačkim nacionalistima”.

Rasturili ste sa svojim kadrovima Aluminij i najveći gigant u Hercegovini je spao na desetak radnika. Dok jedete probrane morske delicije, zapne li vam pokatkad u grlu pri pomisli da pola bivših radnika Aluminija nije danas ručalo, da su oni iz Sokola davno poumirali od vaše brige o njima, da ste uništili Hepok i Razvitak pa danas u Hercegovini kupujemo makedonsku i albansku hranu, da je propalo sve gdje je vaša noga kročila...

Zapeli ste za promjenu izbornog zakona kad ste izgubili izbore u Hercegovini. Nije vas porazio Ž.K. Vas su porazili vaši birači. Sada želite izborni zakon na kojem će biti vasa slika i pouka da niko nije pravi Hrvat ako ne glasa za vas. I da ga promijenite opet ćete izgubiti jer su Hrvati siti vaše bahatosti.

Neće vam pomoći prijetnje i uništavanje plastenika ljudima koji su bliski sa vašom opozicijom.

Daleko ste se udaljili od normalnog naroda. Vrijeme je da se povučete i prepustite kormilo mlađim i sposobnijim, kojima će na prvom mjestu biti čovjek, posao, sigurnost i perspektiva. Idite, odmarajte, čuvajte zdravlje....

Radobolja mirno žubori kraj vaše hacijende i nije je briga što ste je malo svrnuli sa vjekovnog puta. Narod nije ni nalik Radobolji. Može i da podivlja kad mu prekipi”, zaključila je u pismu Margit Tomik-Levy.
Hemsworth30
Posts: 566
Joined: 29/09/2020 02:33

#1003 Re: All about Dragan Čović

Post by Hemsworth30 »

- Koliko Hrvati imaju ministarskih mjesta i visokih državnih funkcija u FBiH?
-Koliko je Hrvata u nadzornim i inim odborima u državnim firmama i institucijama FBiH?
-Koliko je Hrvata profesora na sarajevskim univerzitetima i drugim obrazovnim ustanovama?
-Koliko je Hrvata ljekara na sarajevskim klinikama?
-Koliko je Hrvata zaposleno u državnoj upravi?
-Koliko je Hrvata zaposleno u lokaklnoj upravi?.....
-Koliko je Hrvata zaposleno u javnim medijima?....
-Koliko “hrvatskih” firmi radi u Sarajevu a porez plaća u tzv. Herceg Bosni?...
The most crucial questions :thumbup:

Odgovor - mnogo. Naviše po gl. st.
mishic
Posts: 6091
Joined: 28/04/2011 16:29

#1004 Re: All about Dragan Čović

Post by mishic »

Još jedna statistika bi bila jako dragocjena. Može li neko napraviti popis fabrika koje je Čović sahranio? I to kojih i kakvih fabrika?!!
I da ih je makar samo sahranio to bi bilo još i dobro. Ljudi bi ostali bez posla, kapital koji su oni stvarali neko bi stavio u svoje džepove i sve to neka, samo da nije savremene i moderne mašine za proizvodnju ekploziva i raketnog goriva izvezao u Srbiju kao staro željezo!!!

Vrištali su uposlenici "Vitezita", pisali o tome, sastančili, tuživali, plakali za dobro plačenim radnim mjestima, a onda su mic po mic, pritisak, prijetnje, ucjene i sl. metode bratije iz HDZ-a poduzete tako da ne samo da su halalili fabriku nego i glas daju onome ko ih je ojadio.

A jeftine, kvalitetne i moderne mašine iz "Vitezita" danas opskrbljuju namjensku industriju Srbije. O tome se više i ne govori, to je bilo i prošlo, zaboravljeno kao i "SOKO", "ALUMINIJ", "HEPOK", "RAZVITAK"...

Pored hacijende najmanje još pet onakvi je na bankama a ovi što su bez radnih mjesta neka se malo strpe možda dočekaju da ovaj ing. počne otvarati nove svoje fabrike. Ako ne dočekaju oni možda hoće njihovi unuci. I nemora to biti u Hercegovini i Srednjoj Bosni, može u RS-u, Srbiji, Hrvatskoj...
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#1005 Re: All about Dragan Čović

Post by BHCluster »



Izgleda Krišto ispala iz igre sada se kreshe Zovko. :izet:
džakailibu
Posts: 614
Joined: 08/05/2013 11:37

#1006 Re: All about Dragan Čović

Post by džakailibu »

zena platu u tisucama eura a obuce ovo na sebe.
Tacno mi nema napretka cijeli dan kad je vidim a i cujem.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#1007 Re: All about Dragan Čović

Post by spreca »

džakailibu wrote: 10/10/2020 20:36 zena platu u tisucama eura a obuce ovo na sebe.
Tacno mi nema napretka cijeli dan kad je vidim a i cujem.
Seljanchura teska,sta ocekivati od nje
User avatar
Point.
Posts: 27562
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#1008 Re: All about Dragan Čović

Post by Point. »

Obukla kamenje na sebe, prava uljudbena kamenjarka. Ono našlo razgovarati o Evropi :lol:
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15468
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#1009 Re: All about Dragan Čović

Post by problemnatravunu »

Image
mishic
Posts: 6091
Joined: 28/04/2011 16:29

#1010 Re: All about Dragan Čović

Post by mishic »

Kada bi danas Hrvati u BiH birali svoga najistaknutijeg predstavnika u bilo koje tijelo u BiH siguran sam da to ni slučajno nebi bio Dragan Čović.

Međutim, kako su i Hrvati kao i ostali građani u BiH razočarani izbornim inžinjeringom pa s toga i ne izlaze na izbore Čović je uhodao HDZ mašinu koja mu redovno donosi solidan broj glasova zbog koji se on osjeća kao jedini legitimni predstavnik ovoga naroda.

Kada se tome doda da je veliki broj podguznih muha u najužem timu tog Čovićeva HDZ-a koje zuje istu kajdu, slave, veličaju i u horu zbore propisane note, onda taj utisak da su Hrvati monolitni, svi za velikog bossa, da ga slave i velićaju, sasvim razumljiv.

Čović je čak svjestan svega ovoga i baš zbog toga toliko insistira da se HNS i HDZ nametnu kao jedine legitimne institucije da govore u ime Hrvata.
To su zapravo te ključne poluge njegove moči koja daleko večoj večini Hrvata u BiH niti šta znači niti šta pomaže.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#1011 Re: All about Dragan Čović

Post by spreca »

Covic me podsjea na premijera Armenije Pasinjana
mishic
Posts: 6091
Joined: 28/04/2011 16:29

#1012 Re: All about Dragan Čović

Post by mishic »

Mostarske "kockaste glave", nekadašnje perjanice HDZ-a, počele su se i međusobno rokati. Mnogi će reči baš dobro, dva ratna zločinca, jedan roknut drugi će u čuzu i to je to.

Površno gledano to je tako. Međutim... Kada se kao građani, porodični ljudi, roditelji čija djeca odrastaju i treba da žive na ovim prostorima upitamo šta nam je sve otkrio ovaj obračun dvojice ratnih zločinaca onda se moramo dobro zamisliti o sigurnosti ambijenta u kome živimo. Moramo se upitati gdje je tu Država koja nam treba obezbijediti sigurnost, gdje je policija, gdje tužilaštvo i pravosuđe?!!

Postaje li nam imalo jasnije kuda vode ove nacionalističke politike koje stoje iza partijskih zločinaca, mafijaša, tajkuna i institucija koje su podređene tim politikama? Postaje li nam jasno do koje mjere se neko može poigravati i dvojnim državljanstvom, i policijom, i sudom i oružjem?!!

Strahote ratnih zločina koje su počinili ovi monstrumi lede krv u žilama. Procesuiranje tih zločina je farsa nad farsama. Kada pogledate ko je sve upleo prste u tu farsu onda vam postaje jasno da partije imaju svoje ministre, svoju policiju, svoje sudije... Ratni zločinci i tajkuni, partijski pioniri, finansiraju svoje partije, one se grčevito bore za vlast da tim finansijerima kroz vlast mogu da se oduže, da pokriju njihove zločine, da omoguće nesmetanu pljačku i kriminal, da umjesto prava i pravne države, zaštite građana, njihovih života, imovine i prava, štite one koji ubijaju, pljačkaju, otimaju i dovode nas do očaja.

Pročitaste li imena vrlih mecena ovih zločinaca, vidjeste li kako se igraju igre sa dvojnim državljanstvima, kako se pravi cirkus od sudova, zatvora, policije... Sjeća li se još neko kakva drama se odvijala u "Liska parku" kada je pomenuti dvojac pucao u masu od desetina i desetina ljudi, kada je moglo da padne desetine mrtvih glava i kada je taj incident mogao da preraste u žestok međunacionalni oružani sukob? Jeli ikome za oko zapeo cirkus koji se dugi niz godina oko ovoga slučaja pravio u sudnici mostarskog suda tako da ni dan danas ovaj slučaj nije dobio svoj epilog? Pita li se iko kako je tako malo osuđen ubica svoga punca i u kakvom je to zatvoru izdržavao kaznu da se opet kao iz zabave vraća u taj zatvor? Kako ratni zločinci, poratne ubice i zatvorenici imaju oružje?!! Kojim se to i čijim novcem namiruje i partija, i tužioci, i sudovi i policija?!! Ko su te baje iznad prava, pravde i države? Ko stoji iza njih, ko ih štiti, ko finansira institucije koje ne rade svoj posao? Kakva je to policija pored koje ratni zločinci, ubice i krminalci komotno nosaju oružje i pucaju po gradu među stotinama i stotinama ljudi?

Bezbroj je ovakvih pitanja sa kojima su povezana i ona gdje su nam fabrike, šta je sa našim radnim mjestima, za koga mi to radimo kada ne možemo sastaviti kraj sa krajem, kava je budučnost i sudbina naše djece u ovakvom ambijentu i okruženju?!! Znamo li kakvi su imovinski kartoni onih koji stoje iza ovih zločinaca, ubica i kriminalaca? Jeli nam jasno gdje završavaju novci koje mi zaradimo a ovako nakaradan sistem ih proguta, potroši, opljačka nas i ostavi na milost i nemilost ove bagre zbog koje i mi i naša djeca ni glavu na ramenu sačuvati ne možemo a kamo li zaštiti svoju imovinu, svoja prava, dostojanstvo i normalan ljudski život.

Ako za ovakvo naše suicidno ponašanje i možemo naći opravdanja u nekoj svojoj emociji onda za svoje postupke djecoubica sigurno ne možemo!!!
mishic
Posts: 6091
Joined: 28/04/2011 16:29

#1013 Re: All about Dragan Čović

Post by mishic »

Nakon što je HDZ bratija uz Čovićev blagoslov i učešće opljačkala "Princip" u Vitezu a najsavremenije mašine za raketna goriva završile u Srbiji, i tako veliki privredni gigant sahranjen a hiljade radnih mjesta ukinuto, Čoviću sada smeta oživljavanje namjenske industrije u Bugojnu.

Ali Čović ide i korak dalje. Kada ga već nikako niko ne pita šta bi sa "Principom" on lopticu prebacuje na drugu stranu i opet pominje radikalizaciju.
I u pravu je, opet. Pošto nikada niko da se ozbiljno pozabavi mjestom i ulogom mudžahedina u BiH te ulogom HDZ-a, Hrvatske i hrvatskih tajnih službi u svemu tome, Čović samo nastavlja spin i ono što još od Tuđmana do danas koriste kao paravan za agresiju, UZP, zločine, pljačku i drugo što su činili protiv Bošnjaka, ponovo poteže kao oprobani recept.

Time je zapravo jasno poručio da dok god se i "Princip" ( i desetine drugih fabrika) ne raščiste pred sudovima, dok problem mudžahedina i radikalizacije ne dobije svoju naučno utemeljenu studiju i ne dopre do domaće i svjetske javnosti, da će sve dotle to biti "argumenti" u čovićevim rukama.

Zbog čega je to tako i ko na drugoj strani kumuje tome nije mi jasno ali sam siguran i znam da ogroman broj građana i u Srednjoj Bosni i šire precizno zna za veliki broj odgovora na ova pitanja. HDZ se ponaša kao da pojma o tome nema ali građani kojima je sve jasno okreću leđa toj vrsti politike i nacionalne i državne izdaje. Vidjet će se to i u nedjelju na izborima.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#1015 Re: All about Dragan Čović

Post by mO k3 »

to je to sto slavbijo hdz u bih to manje glasova za maticnu stranku
User avatar
muha_sa
Posts: 128500
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#1016 Re: All about Dragan Čović

Post by muha_sa »

User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#1017 Re: All about Dragan Čović

Post by BHCluster »

A Nino sjedi iza k'o posran. :lol:
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15468
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#1018 Re: All about Dragan Čović

Post by problemnatravunu »

Baba se molila u crkvi.

„Bože, daj mi sto maraka, samo da preživim do prvoga“!

Iza nje to čuo Čović, izvadi 50 maraka iz novčanika i dade joj.

Baba se okrenu i reče:

„E, di, po ovom lopovu da mi pošalješ, odmah mi pola uze“!
8)
mishic
Posts: 6091
Joined: 28/04/2011 16:29

#1019 Re: All about Dragan Čović

Post by mishic »

većeg licemjera je teško sresti na kugli zemaljskoj a i u lopovluku visoko kotira
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#1020 Re: All about Dragan Čović

Post by BHCluster »

Image
User avatar
Truba
Posts: 81201
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1021 Re: All about Dragan Čović

Post by Truba »

Baba kaze covicu sine glasovat cu za tebe dok sam ziva

I kad umres baba i kad umres kaze covke
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#1022 Re: All about Dragan Čović

Post by spreca »

:lol:
User avatar
Truba
Posts: 81201
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1023 Re: All about Dragan Čović

Post by Truba »

U mrtvih je kljuc konstitutivnosti naroda
Oni nece nigdje
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#1024 Re: All about Dragan Čović

Post by Hemel »

Black swan wrote: 24/02/2021 14:53 Baba kaze covicu sine glasovat cu za tebe dok sam ziva

I kad umres baba i kad umres kaze covke
haj da me neko i nasmije :lol: :lol:

:thumbup:
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#1025 Re: All about Dragan Čović

Post by BHCluster »

Komisija utvrdila: Čović uplaćivao novac HNS-u čiji je predsjednik

Komisija za odlučivanje o sukobu interesa danas je donijela nekoliko odluka, između ostalog i dvije odluke u predmetu Dragan Čović i dvije odluke u predmetu Nenad Nešić.

Predsjednica Komisije Mira Pekić je nakon sjednice izjavila novinarima da je u predmetu Dragan Čović, on u periodu od 2014. do 2018. godine, odnosno u jednoj godini, 2017. godine, imao finansiranje iz budžeta kao ovlašteno lice Hrvatskog narodnog sabora i to u iznosu većem od 10.000 KM. Konkretno, bilo je finansiranje veće za 6.750 KM, odnosno 16.750 KM.


Time su počinjene zabranjene aktivnosti iz člana 11. Zakona o sukobu interesa u institucijama vlasti BiH.

Za tu povredu Komisija je danas izrekla sankciju, u skladu sa Zakonom, da se izvrši obustava dijela mjesečne neto plaće u iznosu od 10 posto koju Dragan Čović ostvaruje kao delegat u Domu naroda Parlamentarne skupštine BiH, u trajanju od jednog mjeseca.

Pekić je navela da je to sankcija koja je danas izrečena, podsjećajući da to djelo za koje je utvrđen sukob interesa datira iz 2017. godine, te da ga je i Komisija u prošlom sazivu stavljala na dnevni red.

Kazala je da je ova odluka donesena jednoglasno i da su se članovi komisije dogovorili da uglavnom donose, ako je moguće, jednoglasne odluke.

- Zakon predviđa od 10 do 50 posto plaće i najviše 12 mjeseci je period za koji se može vršiti obustava plaće. Komisija je cijenila da je ovo djelo učinjeno u jednoj godini, da se nije ponovilo, da je 2017. godine za 6.750 KM pređen iznos dozvoljenog finansiranja nevladinih udruženja - pojasnila je Pekić.

:run:
Post Reply