All about Dragan Čović

Post Reply
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#2901 Re: All about Dragan Čović

Post by Chmoljo »

Humljanin wrote: 17/06/2022 00:35
Chmoljo wrote: 17/06/2022 00:13
Uoči UZP pa seri nekome o nasilništvu.

Popij otrov ili štaveć i otpepaj.
Bravo to je to :lol:
Napokon si otkrio svoje pravo lice :thumbup:
kako da ne. plačem za zločincima i baštinicima UZP politike. sram me bilo :lol:
User avatar
Droog
Posts: 1666
Joined: 09/01/2009 04:13
Location: Small Town Underground

#2902 Re: All about Dragan Čović

Post by Droog »

guruguru95 wrote: 17/06/2022 00:25 Kako je naporan ovaj Humljanin braćo draga :-)

Svakome odgovara sa nekakvim referatima i prosipa neke nebuloze.

Kako vam ba nije jasno? Stvar je jednostavna da ne može biti jednostavnija. Nije bitan Željko Komšić, peti, deseti. Bitno je da kriminogeni smrad Čović i njegova velikohrvatska mafijaška prćija HDZ sa ovakvom politikom koju promovišu (pardon, promiču) više nikad ne uđu u Predsjedništvo, da im se nikad više ne pruži prilika da sa pajdašem Dodikom nastave razjebavati ovu jadnu državu do besvijesti.
Mafijanje I kriminal HDZ se nekako da istrpiti.
Udaranje na državu feat. SNSD...eh tu ste se zajebali.
mo-town
Posts: 1573
Joined: 30/12/2021 05:11

#2903 Re: All about Dragan Čović

Post by mo-town »

Humljanin wrote: 16/06/2022 23:28
mo-town wrote: 16/06/2022 23:20
Niko ovdje nista ne prejudicira.
Ko god da je porusio spomenike (a nije prvi put), policija ga je duzna pronaci i predati sudstvu da s takvima postupa po pozitivnim pravnim normama (a bilo bi prvi put da se tako nesto desi barem sto se Mostara i Partizanskog groblja tice).
Ne mozes ti polupati za noc 700 spomen ploca a da se makar nesto o tome ne zna. U danasnje doba gdje su kamere na svakom koraku.
Kako ne prejudicira kada od jutros po medijima a evo i ovdje na forumu orgijaju optužujući Hrvate. Likovi otvoreno povezuju hrvatski korpus sa nacistima.
Eno jutros onaj krpelj iz SABNOR-a optuži Čovića i Koridića da su oni ovo uradili. To je ko biva sve rezultat što Čović traži izmjene izbornog zakona :-)
Kriv gradonacelnik Kordic, a svaki ce ti mostarac bez obzira na naciju reci da je Mostar prodisao i krenuo naprijed orkako je izabrana nova vlast u gradu.
I naravno da ovo ne izgleda kao spontano djelo narkomana nego kao proračunat čin.
Ali dosta jw više bilo etiketiranja svih Hrvata.
Ima li već jednom naći i procesuirati te fantomske pocinitelje?
Ali jok...ovo je ovako zgodno ovima koji su danas digli glave i bljuvali na Hrvate.
Ako se otkrije tko je onda ima ime i prezime, ovako se lagano godinama mogu ovakve stvari prišivati svim Hrvatima.
U vecini izjava niko Hrvate ne spominje (pogledaj Dnevnik 2 FTV). Na temelju pojedinih izjava ne treba generalizirati.
Nego ko ono rukovodi policijom na terenu gdje se opetovano desavaju slicni incidenti? Kako je moguce za jednu noc polupati 700 kamenih ploca a da policija nema nikakvih saznanja? Je li ovo prvi put?
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#2904 Re: All about Dragan Čović

Post by Chmoljo »

Humljanin wrote: 17/06/2022 00:35
Chmoljo wrote: 17/06/2022 00:13
Uoči UZP pa seri nekome o nasilništvu.

Popij otrov ili štaveć i otpepaj.
Bravo to je to :lol:
Napokon si otkrio svoje pravo lice :thumbup:

Edit: meščini da bi i ti trebao biti upućen da se u normalnim zemljama kojima težimo ovakve stvari koje pišeš sankcioniraju ;-) ali da se ne zavaravamo, nisi ti taj nivo pa se i ne očekuje od tebe ništa drugo.
Laka noc :thumbup:
aha naknadna pamet, pa se mijenjaju postovi.

sankcioniše se bolikurac za ratnim zločincima i njihovim apologetama? :lol:

kako se u normalnim zemljama sankcioniše separatizam, blokiranje države političkim ucjenama i fašistički simboli?

laku noć :kiss:

Image
User avatar
eltroxin
Posts: 2059
Joined: 30/08/2009 23:35

#2905 Re: All about Dragan Čović

Post by eltroxin »

Humljanin wrote: 16/06/2022 23:16 Kakvi portali? Ako je suditi po govoru mržnje po portalima, prema svim dosadašnjima dostupnin podacima klix prednjači debelo.
Znaci, ipak, Hrvati najgori od sve djece :lol:
Project Lucian
Posts: 590
Joined: 28/04/2022 09:03

#2906 Re: All about Dragan Čović

Post by Project Lucian »

metal wrote: 16/06/2022 22:01
guruguru95 wrote: 16/06/2022 21:44 Ne želim uvrijediti osjećanja ugroženih "legitimnih" kolega forumaša, ali srbofilsko-rusofilski papak koji je ushićeno uskliknuo: "Čuvajte republiku srpsku", usred fašističkog brloga u dijelu države gdje je izvršeno etničko čišćenje nad njegovim narodom, nikad više neće ući u Predsjedništvo Bosne i Hercegovine :thumbup: :bih:
Nemam ništa bolje mišljenje o Čoviću od tebe.

Ali je problem što se ovdje sve Hrvate gleda kroz Čovića, a istovremeno ih se tjera pod Čovićevu šapu agresivnom politikom tzv. probosanskih stranaka.
Ma ja mislim da to ovi zeleni mundiri rade.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#2907 Re: All about Dragan Čović

Post by Chmoljo »

eltroxin wrote: 17/06/2022 01:05
Humljanin wrote: 16/06/2022 23:16 Kakvi portali? Ako je suditi po govoru mržnje po portalima, prema svim dosadašnjima dostupnin podacima klix prednjači debelo.
Znaci, ipak, Hrvati najgori od sve djece :lol:
:lol:

ništa oni tamo opskurni forumčići gdje se još ratuje :D gdje još teritorije nisu zaokružene i tako to.

al zato kad nekome upakuješ da ne bježi od pitanja i odgovornosti teatralnošću kao pokojnik Praljak, e onda širiš govor mržnje.

:lol:

da ne znam ko sam, još bih pomislio da sam Ranković :lol:
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18326
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#2908 Re: All about Dragan Čović

Post by GandalfSivi »

Humljanin wrote: 16/06/2022 23:07

Tokiko prava imaju da se redovito po tim kantonima prave kantonalne vlade protuzakonito bez ijednog predstavnika Hrvata. Koliko Hrvata su direktori nekih javnih ustanova i poduzeća u tim gradovima?
Šta to danas imaju Hrvazi u tim gradovima osim šikaniranja?
Da ne idemo dalje, ovdje si u tri recenice napisao vise gluposti nego sto se moze i odgovoriti…

Samo cu ti reci da kada vi budete marsirali za Vedrana Puljica kao sto smo mi za Denisa Mrnjavca, onda se mozes izvuci ispod kamena i pricati o “sikaniranju”….

Mali edit: Upravo skontah da odgovaram budali koja prosipa pricu da je partizansko groblje “false flag”. Zaboravi majstore, mejne mi ti nista odgovarati svega ti…
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#2909 Re: All about Dragan Čović

Post by Humljanin »

Chmoljo wrote: 17/06/2022 01:01
Humljanin wrote: 17/06/2022 00:35

Bravo to je to :lol:
Napokon si otkrio svoje pravo lice :thumbup:

Edit: meščini da bi i ti trebao biti upućen da se u normalnim zemljama kojima težimo ovakve stvari koje pišeš sankcioniraju ;-) ali da se ne zavaravamo, nisi ti taj nivo pa se i ne očekuje od tebe ništa drugo.
Laka noc :thumbup:
aha naknadna pamet, pa se mijenjaju postovi.

sankcioniše se bolikurac za ratnim zločincima i njihovim apologetama? :lol:

kako se u normalnim zemljama sankcioniše separatizam, blokiranje države političkim ucjenama i fašistički simboli?

laku noć :kiss:
Praviš se glup. Nisi ti rekao da te boli kurac za ratnim zločincima nego si meni u nemogućnosti argumentiranog odgovora rekao da popijem otrov.
Na stranu što je to retardiran način rasprave, to je koliko znam u zapadnim zemljama kažnjivo.
I u čemu je problem što sam naknadno nadodao tekst? Nisam ništa izbrisao.

Al hajd...kažem nisam ništa drugačije ni očekivao.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#2910 Re: All about Dragan Čović

Post by Chmoljo »

Humljanin wrote: 17/06/2022 08:01
Chmoljo wrote: 17/06/2022 01:01

aha naknadna pamet, pa se mijenjaju postovi.

sankcioniše se bolikurac za ratnim zločincima i njihovim apologetama? :lol:

kako se u normalnim zemljama sankcioniše separatizam, blokiranje države političkim ucjenama i fašistički simboli?

laku noć :kiss:
Praviš se glup. Nisi ti rekao da te boli kurac za ratnim zločincima nego si meni u nemogućnosti argumentiranog odgovora rekao da popijem otrov.
Na stranu što je to retardiran način rasprave, to je koliko znam u zapadnim zemljama kažnjivo.
I u čemu je problem što sam naknadno nadodao tekst? Nisam ništa izbrisao.

Al hajd...kažem nisam ništa drugačije ni očekivao.
čuj pravim se glup, a pojasnio sam da sam baš to rekao. :D i šta je bolan, kažnjivo? jest možda ako radiš na suicide helpline, pa zajebavaš lika koji sjedi na ogradi mosta.

srce drago...
Novak20
Posts: 13969
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#2911 Re: All about Dragan Čović

Post by Novak20 »

Humljanin wrote: 17/06/2022 00:35
Chmoljo wrote: 17/06/2022 00:13
Uoči UZP pa seri nekome o nasilništvu.

Popij otrov ili štaveć i otpepaj.
Bravo to je to :lol:
Napokon si otkrio svoje pravo lice :thumbup:

Edit: meščini da bi i ti trebao biti upućen da se u normalnim zemljama kojima težimo ovakve stvari koje pišeš sankcioniraju ;-) ali da se ne zavaravamo, nisi ti taj nivo pa se i ne očekuje od tebe ništa drugo.
Laka noc :thumbup:
Što reći, koju poruku poslati ?
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#2912 Re: All about Dragan Čović

Post by Humljanin »

GandalfSivi wrote: 17/06/2022 03:12
Humljanin wrote: 16/06/2022 23:07

Tokiko prava imaju da se redovito po tim kantonima prave kantonalne vlade protuzakonito bez ijednog predstavnika Hrvata. Koliko Hrvata su direktori nekih javnih ustanova i poduzeća u tim gradovima?
Šta to danas imaju Hrvazi u tim gradovima osim šikaniranja?
Da ne idemo dalje, ovdje si u tri recenice napisao vise gluposti nego sto se moze i odgovoriti…

Samo cu ti reci da kada vi budete marsirali za Vedrana Puljica kao sto smo mi za Denisa Mrnjavca, onda se mozes izvuci ispod kamena i pricati o “sikaniranju”….

Mali edit: Upravo skontah da odgovaram budali koja prosipa pricu da je partizansko groblje “false flag”. Zaboravi majstore, mejne mi ti nista odgovarati svega ti…
Dok se ne otkriju i ne sankcioniraju počinitelji ovih redovitih incidenata na Partizanskom, kao što su za sarajevske medije počinitelji Hrvati (bez ikakva dokaza), za mene je ovo još jedan u nizu false flag operacija.
Imam pravo imati svoje mišljenje, pogotovo poučen dosadašnjim iskustvom.

Kad ne znaš tko je počinitelj, samo gledaj kome koristi.
Hrvati apsolutno nikakve ni najmanje koristi ne mogu imati od ovih provokacija. Očito je tko to koristi za obračun sa Hrvatima.

I ponavljam još jednom za one u zadnjim redovima, na tisuće je NOB-ovih spomenika diljem bivše Yuge (a tako i BiH) devastirano, uništeno, zapušteno, oskvrnuto...
Često su dvorištima ovih koji plaču nad Mostarom, ali ih nekako ne uočavaju i ne zgražavaju se.
Kada počnu plakati i davati zapaljive izjave za ostale devastiranr NOB-ove spomenike, onda ću im možzda vjerovati da ovo nije false flag da bi se Hrvate prikazalo kao naciste.
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#2913 Re: All about Dragan Čović

Post by Humljanin »

Novak20 wrote: 17/06/2022 08:19
Humljanin wrote: 17/06/2022 00:35

Bravo to je to :lol:
Napokon si otkrio svoje pravo lice :thumbup:

Edit: meščini da bi i ti trebao biti upućen da se u normalnim zemljama kojima težimo ovakve stvari koje pišeš sankcioniraju ;-) ali da se ne zavaravamo, nisi ti taj nivo pa se i ne očekuje od tebe ništa drugo.
Laka noc :thumbup:
Što reći, koju poruku poslati ?
Ma niđe veze, lik ovdje supermoderator a svako malo mu ovakva priča.
Samo vergla uzp, ustaše, kockoglavi, lopovi, katolibani, itd..
Ne zna napisati smislena komentara ni uljuđeno razgovarati.

Da je to običan komentator, pa hajd, ni po' jada...
Šta onda očekivati od nekog prosječnog komentatora kad je ovako zadojen netko tko vedri i oblači na forumu.
Novak20
Posts: 13969
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#2914 Re: All about Dragan Čović

Post by Novak20 »

Humljanin wrote: 17/06/2022 08:29
Novak20 wrote: 17/06/2022 08:19

Što reći, koju poruku poslati ?
Ma niđe veze, lik ovdje supermoderator a svako malo mu ovakva priča.
Samo vergla uzp, ustaše, kockoglavi, lopovi, katolibani, itd..
Ne zna napisati smislena komentara ni uljuđeno razgovarati.

Da je to običan komentator, pa hajd, ni po' jada...
Šta onda očekivati od nekog prosječnog komentatora kad je ovako zadojen netko tko vedri i oblači na forumu.
Stvarno sam neugodno iznenađen ali dobro je kada shvatiš s kime imaš posla.
Što kažeš kad su "napredni" ovakvi, kakvi li su oni nazadni.

Ja se od slučaja Adis Pokvić ne bih oglašavao povodom uništavanja spomenika i škrabanja grafita.

Počinioce treba uhvatiti pa onda pisati i pričati.
Last edited by Novak20 on 17/06/2022 08:47, edited 2 times in total.
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#2915 Re: All about Dragan Čović

Post by Humljanin »

Chmoljo wrote: 17/06/2022 08:05
Humljanin wrote: 17/06/2022 08:01

Praviš se glup. Nisi ti rekao da te boli kurac za ratnim zločincima nego si meni u nemogućnosti argumentiranog odgovora rekao da popijem otrov.
Na stranu što je to retardiran način rasprave, to je koliko znam u zapadnim zemljama kažnjivo.
I u čemu je problem što sam naknadno nadodao tekst? Nisam ništa izbrisao.

Al hajd...kažem nisam ništa drugačije ni očekivao.
čuj pravim se glup, a pojasnio sam da sam baš to rekao. :D i šta je bolan, kažnjivo? jest možda ako radiš na suicide helpline, pa zajebavaš lika koji sjedi na ogradi mosta.

srce drago...
Veći je problem što ne znaš normalno i civilizirano raspravljati nego se svađaš, huškaš i verglaš stalno istu propagandu šireći mržnju. Čak i po zakonima BiH da se provode, pola novinara i komentatora bi imalo problema za ovo huškanje i širenje međunacionalne mržnje. Ali to su čari života u BiH.

To za helpline pokušaj uraditi na zapadnim društvenim mrežama pa vidi kako ćeš proći.
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 19525
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#2916 Re: All about Dragan Čović

Post by teskeredzic_22 »

Humljanin wrote: 17/06/2022 08:27

Dok se ne otkriju i ne sankcioniraju počinitelji ovih redovitih incidenata na Partizanskom, kao što su za sarajevske medije počinitelji Hrvati (bez ikakva dokaza), za mene je ovo još jedan u nizu false flag operacija.
Imam pravo imati svoje mišljenje, pogotovo poučen dosadašnjim iskustvom.

Očito je da partizansko groblje nisu devastirali Hrvati nego ustaše.

Prave , moderne , suvremene (vjerojatno mlade) ustaše kojima je ova zemlja od 1992 do danas , kao prava suvremena demokracija dozvolila da se nesmetano rastu i razvijaju te da šire ustaški duh diljem Bosne i Hercegovine gdje je to mogućno.

Naprđivati o devastiranim spomenicima NOB-a u Bosni i Hercegovini , u kojoj čak i u četničkim leglima nesmetano stoje i Mrakovica i Tjentište iz regije koja ponosno nosi ulice Francetića i Budaka (a to je ova zemlja , Bosna i Hercegovina , dozvolila) iziskuje novi vid reakcije.

Uz sav prezir prema političkom liku i djelu koji je formiran tijekom njegovog aktivnog bavljenja politikom , jedini istinski legalni pencilin kojeg ćemo uvijek izglasovati je Željko Komšić.

Dok god bude Francetića i Budaka biće i Željka Komšića.

Više nas je a i kod nas je također demokracija.
I civilizacija.
Last edited by teskeredzic_22 on 17/06/2022 08:52, edited 1 time in total.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#2917 Re: All about Dragan Čović

Post by Chmoljo »

Humljanin wrote: 17/06/2022 08:29
Novak20 wrote: 17/06/2022 08:19

Što reći, koju poruku poslati ?
Ma niđe veze, lik ovdje supermoderator a svako malo mu ovakva priča.
Samo vergla uzp, ustaše, kockoglavi, lopovi, katolibani, itd..
Ne zna napisati smislena komentara ni uljuđeno razgovarati.

Da je to običan komentator, pa hajd, ni po' jada...
Šta onda očekivati od nekog prosječnog komentatora kad je ovako zadojen netko tko vedri i oblači na forumu.
a uvreda je reći UZP? kako? nije dokazana i presuđena činjenica?

ustaše su vanzemaljci, i na Thompsonovim koncertima je u stvari samo nečija tuđa ikonografija? ulice po Mostaru nose imena prvoboraca iz NOB-a, a to što ima po ustaškim prvacima, to je garant isto false flag.

kockoglavi, molim da mi prezentuješ kada sam to napisao, jer je riječ o tupavoj stigmatizaciji, u suprotnom si lažov. (smijem valjda reći to? nećeš se hjteti ubiti zbog pa da idem u zatvor i za to?)

lopovi? to nisu lopovi?

katolibani aposlutno nikada nisam upotrijebio u kontekstu bosanskih Hrvata. vjerovatno u kontekstu Hrvatske i pitanjima abortusa i slično. tako da opet lažeš i nadodaješ.


to što se ti osjećaš prozvanim i uvrijeđenim ne znači da to nije i istina. čovjek kad pročita šta napišeš rekao bi i ja sam da sam stvarno zadojen. međutim, tebi je očito zadojen svako ko ne želi pišanje po svojoj državi. shvatam ja tu percepciju. znam i neke koji rade u mrskoj Federaciji, pa se ne mogu načuditi muslimanskom fanatizmu jer poste po suncu i avgustu. kažu fundamentalisti. šta ćeš... biti predziđe kršćanstva ne da je puno prostora za otvaranje prema drugom.

tako i ovdje. jel ukažeš na sranja, zadojen si.

tako npr. ja sam zadojen jer bih bojkotovao sve one koji imaju veze sa Dariom Kordićem. dakle, ne kupovao njihove proizvode. ali se uvijek uredno ignorisalo protupitanje o ekscesu vezanim za Kolindu i srbijanske čokoladice, gdje se, da nacrtam ako nekome nije jasno - anatemizira cijela industrija druge države, pa ako hoćete i narod, dok na drugoj strani ja sam zadojen i stavljam metu na čelo familiji presuđenog ratnog zločinca.

valjda je gore reći da je ratni zločinac nego činjenica da je kriv za stotine brutalno ubijenih ljudi. ljudi će ga mrziti zbog toga što je neko pisao po forumu, a neće zbog onoga što je uradio :lol: kakva logika.

čitajući postove, tačno se priupitam, gdje se održavaju ti sastanci Bošnjaka gdje se dogovara opresija nad Hrvatima, pa imam osjećaj da mi prijatelji i kolege neke stvari prešućuju. imam nekoliko kolega Hrvata, pa ne bih da se osjećaju ignorisano ili drugačijim od ostalih, da fino mogu vršiti opresiju i nad njima i uzimati im prava svaki dan. naljutiće se ljudi bezveze. reći će: šta je, jesmo li to mi šugavi pa nećete da nas diskriminišete?

ne bih im u oči mogao pogledati.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13654
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#2918 Re: All about Dragan Čović

Post by JohnnyS »

Treba biti iskren pa reći da SDA blokira promjenu imena Budakove i Francetićeve ulice.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#2919 Re: All about Dragan Čović

Post by Chmoljo »

Humljanin wrote: 17/06/2022 08:35
Chmoljo wrote: 17/06/2022 08:05

čuj pravim se glup, a pojasnio sam da sam baš to rekao. :D i šta je bolan, kažnjivo? jest možda ako radiš na suicide helpline, pa zajebavaš lika koji sjedi na ogradi mosta.

srce drago...
Veći je problem što ne znaš normalno i civilizirano raspravljati nego se svađaš, huškaš i verglaš stalno istu propagandu šireći mržnju. Čak i po zakonima BiH da se provode, pola novinara i komentatora bi imalo problema za ovo huškanje i širenje međunacionalne mržnje. Ali to su čari života u BiH.

To za helpline pokušaj uraditi na zapadnim društvenim mrežama pa vidi kako ćeš proći.
cherry pickanje odgovora te samo čini kukavicom.

ako imaš potrebu da se osjećaš moralno superioran, ha čuj, de. i Čović se osjeća zaštitnikom Dejtona, pa ga nešto ne ide.
Novak20
Posts: 13969
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#2920 Re: All about Dragan Čović

Post by Novak20 »

JohnnyS wrote: 17/06/2022 08:50 Treba biti iskren pa reći da SDA blokira promjenu imena Budakove i Francetićeve ulice.
Ipak, da sam na mjestu gradonačelnika, dekretom bih promijenio te nazive pa neka me tuže.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#2921 Re: All about Dragan Čović

Post by Chmoljo »

JohnnyS wrote: 17/06/2022 08:50 Treba biti iskren pa reći da SDA blokira promjenu imena Budakove i Francetićeve ulice.
SDA je vreća govana i apsolutno ti to vjerujem što govoriš. znam, a znaš i ti kakve su nazive po Sarajevu davali, i to je poražavajuće. iako Busuladžić nije ratni zločinac u smislu da je bio koljač, iako je Đozo rehabilitovan od strane onog režima, opet je loše.

ali se bar otvoreno o tome priča. dole ne vidim takvu, neću reći masu, ali bar neku grupu ljudi koji će nabiti nogom ta sranja. možda i ima, ali taj glas se slabo čuje. ako ga ima, treba ga promovisati.

ne znam u čemu je problem priznati neke stvari. meni lično npr. nikako nije sjelo postavljanje ploče na Kazanima. dobro je što se to uradilo, ali odmah sam rekao da nije ok da ne piše ko je te ljude pobio. zadovoljila se forma, a suština je, naravno, izostala. jebo to.

za početak bi obilasci tih mjesta stradanja uveliko relaksiralo odnose, ali se ne želi. želi se ubijediti da je zajednički život nemoguć. i ključna stvar ovdje je stvar povjerenje. odnosno nepostojanje istog.
Project Lucian
Posts: 590
Joined: 28/04/2022 09:03

#2922 Re: All about Dragan Čović

Post by Project Lucian »

Humljanin wrote: 17/06/2022 08:27
GandalfSivi wrote: 17/06/2022 03:12

Da ne idemo dalje, ovdje si u tri recenice napisao vise gluposti nego sto se moze i odgovoriti…

Samo cu ti reci da kada vi budete marsirali za Vedrana Puljica kao sto smo mi za Denisa Mrnjavca, onda se mozes izvuci ispod kamena i pricati o “sikaniranju”….

Mali edit: Upravo skontah da odgovaram budali koja prosipa pricu da je partizansko groblje “false flag”. Zaboravi majstore, mejne mi ti nista odgovarati svega ti…
Dok se ne otkriju i ne sankcioniraju počinitelji ovih redovitih incidenata na Partizanskom, kao što su za sarajevske medije počinitelji Hrvati (bez ikakva dokaza), za mene je ovo još jedan u nizu false flag operacija.
Imam pravo imati svoje mišljenje, pogotovo poučen dosadašnjim iskustvom.

Kad ne znaš tko je počinitelj, samo gledaj kome koristi.
Hrvati apsolutno nikakve ni najmanje koristi ne mogu imati od ovih provokacija. Očito je tko to koristi za obračun sa Hrvatima.

I ponavljam još jednom za one u zadnjim redovima, na tisuće je NOB-ovih spomenika diljem bivše Yuge (a tako i BiH) devastirano, uništeno, zapušteno, oskvrnuto...
Često su dvorištima ovih koji plaču nad Mostarom, ali ih nekako ne uočavaju i ne zgražavaju se.
Kada počnu plakati i davati zapaljive izjave za ostale devastiranr NOB-ove spomenike, onda ću im možzda vjerovati da ovo nije false flag da bi se Hrvate prikazalo kao naciste.
Moram priznati da i meni često naumpadne onaj lik što je šarao po autu i kući ako se ne varam u Vakufu. Ne bi me čudilo da zeleni mundiri nemaju svoje prste u ovome, mislim kao i HDZ-u i njima su partizani bili okupatori a ne antifašisti. Sve je moguće. Činjenica da se toliko puta ovako nešto dešava i da nikada niko nije otkriven je malo je reć čudno. Ni jedni ni drugi u stvari ne žele da se otkrije počinioc a ne bi se iznenadio ni da su zajedno učestvovali zeleni mundiri i kockasti uzpovci. Kako god sramota.
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#2923 Re: All about Dragan Čović

Post by Humljanin »

Chmoljo wrote: 17/06/2022 08:49
Humljanin wrote: 17/06/2022 08:29

Ma niđe veze, lik ovdje supermoderator a svako malo mu ovakva priča.
Samo vergla uzp, ustaše, kockoglavi, lopovi, katolibani, itd..
Ne zna napisati smislena komentara ni uljuđeno razgovarati.

Da je to običan komentator, pa hajd, ni po' jada...
Šta onda očekivati od nekog prosječnog komentatora kad je ovako zadojen netko tko vedri i oblači na forumu.
a uvreda je reći UZP? kako? nije dokazana i presuđena činjenica?

ustaše su vanzemaljci, i na Thompsonovim koncertima je u stvari samo nečija tuđa ikonografija? ulice po Mostaru nose imena prvoboraca iz NOB-a, a to što ima po ustaškim prvacima, to je garant isto false flag.

kockoglavi, molim da mi prezentuješ kada sam to napisao, jer je riječ o tupavoj stigmatizaciji, u suprotnom si lažov. (smijem valjda reći to? nećeš se hjteti ubiti zbog pa da idem u zatvor i za to?)

lopovi? to nisu lopovi?

katolibani aposlutno nikada nisam upotrijebio u kontekstu bosanskih Hrvata. vjerovatno u kontekstu Hrvatske i pitanjima abortusa i slično. tako da opet lažeš i nadodaješ.


to što se ti osjećaš prozvanim i uvrijeđenim ne znači da to nije i istina. čovjek kad pročita šta napišeš rekao bi i ja sam da sam stvarno zadojen. međutim, tebi je očito zadojen svako ko ne želi pišanje po svojoj državi. shvatam ja tu percepciju. znam i neke koji rade u mrskoj Federaciji, pa se ne mogu načuditi muslimanskom fanatizmu jer poste po suncu i avgustu. kažu fundamentalisti. šta ćeš... biti predziđe kršćanstva ne da je puno prostora za otvaranje prema drugom.

tako i ovdje. jel ukažeš na sranja, zadojen si.

tako npr. ja sam zadojen jer bih bojkotovao sve one koji imaju veze sa Dariom Kordićem. dakle, ne kupovao njihove proizvode. ali se uvijek uredno ignorisalo protupitanje o ekscesu vezanim za Kolindu i srbijanske čokoladice, gdje se, da nacrtam ako nekome nije jasno - anatemizira cijela industrija druge države, pa ako hoćete i narod, dok na drugoj strani ja sam zadojen i stavljam metu na čelo familiji presuđenog ratnog zločinca.

valjda je gore reći da je ratni zločinac nego činjenica da je kriv za stotine brutalno ubijenih ljudi. ljudi će ga mrziti zbog toga što je neko pisao po forumu, a neće zbog onoga što je uradio :lol: kakva logika.

čitajući postove, tačno se priupitam, gdje se održavaju ti sastanci Bošnjaka gdje se dogovara opresija nad Hrvatima, pa imam osjećaj da mi prijatelji i kolege neke stvari prešućuju. imam nekoliko kolega Hrvata, pa ne bih da se osjećaju ignorisano ili drugačijim od ostalih, da fino mogu vršiti opresiju i nad njima i uzimati im prava svaki dan. naljutiće se ljudi bezveze. reći će: šta je, jesmo li to mi šugavi pa nećete da nas diskriminišete?

ne bih im u oči mogao pogledati.
Pa čovječe opet ti o ramazanskom postu i predziđu kršćanstva, o torbicama Kordićevih nećakinja i Thompsonu.
Impliciraš nekakvu islamofobiju jer ti se navodno netko čudio kako musliman može ispostiti čitav dan u sred ljeta.
I to dokazuje da je taj tvoj sugovornik fašist?
Kakve ja veze imam sa time i gdje sam ja to spominjao?

Ako hoćeš raspravljati o religijama, možemo se prebaciti na drugi podforum, ovdje uopce o tome ne raspravljam.

Spominješ ulice po fašistima u Mostaru a ne znaš ili namjerno šutiš da je više objekata u Sarajevu nazvano po fašistima nego u Mostaru.
Ali, začudo, svi na balkanu znaju za Mostar i fašističke ulice, ali skoro nitko živ ne zna podatak da ih je više u Sarajevu.
To ti ništa ne govori?

Glede tih ulica, to su nepismene usijane glave radile u ratu i neposredno nakon rata kao nažalost i u drugim gradovima. Nenormalno vrijeme izbaci na površinu nenormalne ljude.
Ali je važno za napomenuti da je dosad HDZ pokretao inicijativu barem 5 puta u gradskom vijeću grada mostara da se te sramotne ulice preimenuju i zamisli čuda, bošnjačke stranke uvijek protiv :lol: baš čudo neviđeno. Da mi je znati razlog zašto žele fašističke nazive ulice i ne žele već 20 godina da se dadnu normalna imena... Totalni misterij.

Što se tiče spomenika evo mostarski spomenik ni u čemu se ne razlikuje od desetina pa i stotina drugih NOB spomenika po BiH, ali je redovito samo taj spomenik u fokusu.

Evo ti par linkova za razmišljanje

https://radiosarajevo.ba/metromahala/te ... ima/459718

https://radiosarajevo.ba/vijesti/bosna- ... asa/390816

https://radiosarajevo.ba/vijesti/bosna- ... ori/437105


Po čemu se ovo razlikuje od Mostara?
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#2924 Re: All about Dragan Čović

Post by Humljanin »

Project Lucian wrote: 17/06/2022 09:10
Humljanin wrote: 17/06/2022 08:27

Dok se ne otkriju i ne sankcioniraju počinitelji ovih redovitih incidenata na Partizanskom, kao što su za sarajevske medije počinitelji Hrvati (bez ikakva dokaza), za mene je ovo još jedan u nizu false flag operacija.
Imam pravo imati svoje mišljenje, pogotovo poučen dosadašnjim iskustvom.

Kad ne znaš tko je počinitelj, samo gledaj kome koristi.
Hrvati apsolutno nikakve ni najmanje koristi ne mogu imati od ovih provokacija. Očito je tko to koristi za obračun sa Hrvatima.

I ponavljam još jednom za one u zadnjim redovima, na tisuće je NOB-ovih spomenika diljem bivše Yuge (a tako i BiH) devastirano, uništeno, zapušteno, oskvrnuto...
Često su dvorištima ovih koji plaču nad Mostarom, ali ih nekako ne uočavaju i ne zgražavaju se.
Kada počnu plakati i davati zapaljive izjave za ostale devastiranr NOB-ove spomenike, onda ću im možzda vjerovati da ovo nije false flag da bi se Hrvate prikazalo kao naciste.
Moram priznati da i meni često naumpadne onaj lik što je šarao po autu i kući ako se ne varam u Vakufu. Ne bi me čudilo da zeleni mundiri nemaju svoje prste u ovome, mislim kao i HDZ-u i njima su partizani bili okupatori a ne antifašisti. Sve je moguće. Činjenica da se toliko puta ovako nešto dešava i da nikada niko nije otkriven je malo je reć čudno. Ni jedni ni drugi u stvari ne žele da se otkrije počinioc a ne bi se iznenadio ni da su zajedno učestvovali zeleni mundiri i kockasti uzpovci. Kako god sramota.
Pa moguće i da zajednički rade, samo znam da nije normalno ovo šta se godinama radi. Pod okriljem noći se rade devastacije i šaraju skandalozne poruke i apsolutno nikada se ne pronađe počinitelj.
Pa nađi ga i kazni jebo mu ja mater taman da mi je najrođeniji.
Ali jok...
Taman ko da se namjerno radi da se mržnja podgrijava i da se ne dopusti da se ide naprijed. Ne može me nitko uvjeriti da ovakve situacije nisu u interesu nekim strukturama. Jednostavno ne žele riješiti te probleme.
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#2925 Re: All about Dragan Čović

Post by Humljanin »

Novak20 wrote: 17/06/2022 08:53
JohnnyS wrote: 17/06/2022 08:50 Treba biti iskren pa reći da SDA blokira promjenu imena Budakove i Francetićeve ulice.
Ipak, da sam na mjestu gradonačelnika, dekretom bih promijenio te nazive pa neka me tuže.
Eh da si ti...ili ja...ili netko normalan...
Ali problem je što nesposobni debili vladaju koji ne znaju ili ne žele rješavati konkretne probleme koji jebu narod.
Post Reply