All about Dragan Čović

Post Reply
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#2551 Re: All about Dragan Čović

Post by sehohari »

Zna li neko uopšte koliko godina imaju te djevojke?
Razlika je da li je neko tek punoljetan ili već korača prema 30-toj.

Po slikama na netu ne bih rekao da iko od njih ima više od 25 godina.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45447
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#2552 Re: All about Dragan Čović

Post by Chmoljo »

Humljanin wrote: 21/05/2022 01:57
Chmoljo wrote: 21/05/2022 01:39

pa kad je kontekst hrvatske politike devedesetih bio borba protiv islamskog fundamentalizma onda da. fetva je riječ koja se vrlo lako može iskoristiti u vrlo ružnom kontekstu, kao što si ti to i uradio.

na stranu banaliziranje u ovom postu. znao si vrlo dobro šta pišeš. i nema šta, uspio si. :thumbup:
Lijepo.
Znači opet je krivica jednostrana.
Kao i u slučaju ovih cura, Hrvati općenito bi trebali nositi neki teret krivnje i na prstima hodati da ne bi možda nekom riječju uvrijedili koga.
Fin (su)život nema šta.
Haj osim nabijanja krivnje meni, ima li šta da bi Bosnjaci trebali izbjegavati?

Vidim i tebi smiješan onaj meltdown od Bloo. :lol:

Samo me zanima koliko bi bilo svima smiješno da je neki nebošnjak napisao ono o islamu i imamima. :thumbup:

Kako no vi kažete: uljudba i europske vrijednosti na djelu :)
pa tvoj je problem što selektivno čitaš. ko da si u Ahmićima devedesetih pa biraš kuću koju ćeš zapaliti.

a naravno, na istu praksu u Hrvatskoj ni slova da napišeš.

licemjer.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45447
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#2553 Re: All about Dragan Čović

Post by Chmoljo »

dale cooper wrote: 21/05/2022 02:01
Humljanin wrote: 21/05/2022 01:42

Fala Bogu, Allahu, Krišni, Šivi i kome li već pa neko napokon večeras razumije šta se piše.
Fala kurcu.

O tome i pričam :kiss:

Proizvodu mladih djevojaka je svjesno i namjerno data izrazito negativna konotacija na koju te cure nikako ne mogu utjecati i tu njihova poslovna prica u BiH završava.
Nije to bio lapsus. Nisu cure ništa svjesno pogrijesile. Ali je neko svjesno išao iskoristiti krvno srodstvo da im biznisu stavi katanac.
I to je to.

Ja ponavaljam, koliko je moralno uništavati mlade ljude koji nista nisu sagriješili zbog grijeha predaka ili rodbine. To je sve.
Cure očigledno nemaju grijeha pred zakonom ali za njih je priča u BiH najvjerojatnije završena.
Ne njihovom krivnjom.
Pa trebale su biti dovoljno pametne ili imati nekoga dovoljno pametnog u svom timu koji bi im ukazao da ne trebaju da potenciraju
a posebno ne da se slikaju sa čovjekom koji je osuđen za ratne zločine pa taman da im je rođeni otac u pitanju. Sa grijesima
predaka se isto tako treba suočiti i prihvatiti službene osude istih. U svom instagram postu nakon sve ove frke su se nemuštu i posve
generalno ogradile od svih zločina i povezanosti sa njima. Što je glupo, naravno da one lično nisu povezane, ali trebale su posve jasno reći
da osuđuju i ograđuju se od zločina za koje je pravomoćno u Hagu osuđen njihov stric Dario Kordić. To je jedino zrelo i jedino ispravno bilo
u ovakvoj delikatnoj situaciji. Time bi napravili i sasvim solidan damage control samom svom brendu.
i bile popularnije.

ali kao što rekoh, iskreno, ne žalim ih. sve što u životu radim, radim da mi se dijete sutra ne stidi. to što je neko mislio državu praviti preko ubijanja djece u kolijevkama...

i sad je ovo problem...

al mudro šuti o čokolindi. :lol: valjda tamo nema fetve, pa nije isto.
User avatar
piupiu
Posts: 16589
Joined: 05/01/2008 05:08

#2554 Re: All about Dragan Čović

Post by piupiu »

dale cooper wrote: 21/05/2022 02:01 Što je glupo, naravno da one lično nisu povezane, ali trebale su posve jasno reći
da osuđuju i ograđuju se od zločina za koje je pravomoćno u Hagu osuđen njihov stric Dario Kordić. To je jedino zrelo i jedino ispravno bilo
u ovakvoj delikatnoj situaciji. Time bi napravili i sasvim solidan damage control samom svom brendu.
Po koliko godina imaju te cure? 20-ak? Žive kod mame i tate? Čijeg brata treba da se javno odreknu da bi im bilo dozvoljeno da se nečim bave? Inače torbice neće moći jer djeca od 20-ak godina prvo treba da se izjasne o zločinima svojih ujaka i stričeva, prije nego počnu bilo šta? Ne znam, majke mi. O ovome bi se sad mogao esej napisati.
User avatar
piupiu
Posts: 16589
Joined: 05/01/2008 05:08

#2555 Re: All about Dragan Čović

Post by piupiu »

sehohari wrote: 21/05/2022 02:03 Zna li neko uopšte koliko godina imaju te djevojke?
Razlika je da li je neko tek punoljetan ili već korača prema 30-toj.

Po slikama na netu ne bih rekao da iko od njih ima više od 25 godina.
I ja upravo o tome pišem.
User avatar
dale cooper
Posts: 28459
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2556 Re: All about Dragan Čović

Post by dale cooper »

piupiu wrote: 21/05/2022 02:15
dale cooper wrote: 21/05/2022 02:01 Što je glupo, naravno da one lično nisu povezane, ali trebale su posve jasno reći
da osuđuju i ograđuju se od zločina za koje je pravomoćno u Hagu osuđen njihov stric Dario Kordić. To je jedino zrelo i jedino ispravno bilo
u ovakvoj delikatnoj situaciji. Time bi napravili i sasvim solidan damage control samom svom brendu.
Po koliko godina imaju te cure? 20-ak? Žive kod mame i tate? Čijeg brata treba da se javno odreknu da bi im bilo dozvoljeno da se nečim bave? Inače torbice neće moći jer djeca od 20-ak godina prvo treba da se izjasne o zločinima svojih ujaka i stričeva, prije nego počnu bilo šta? Ne znam, majke mi. O ovome bi se sad mogao esej napisati.
Da, ali nemoj se brate ni ponosno slikati po instagramu sa stricem za kojeg znaš da je osuđeni ratni zločinac. Istog onog instagrama po kojem
reklamiraš svoje proizvode potencijalnim klijentima. Koliko god godina da imaju ne mogu vjerovati da ne znaju da su ljudi osjetljivi
na teme ratnih zločina. :roll:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55596
Joined: 15/12/2008 16:53

#2557 Re: All about Dragan Čović

Post by ultima_palabra »

piupiu wrote: 21/05/2022 02:15
dale cooper wrote: 21/05/2022 02:01 Što je glupo, naravno da one lično nisu povezane, ali trebale su posve jasno reći
da osuđuju i ograđuju se od zločina za koje je pravomoćno u Hagu osuđen njihov stric Dario Kordić. To je jedino zrelo i jedino ispravno bilo
u ovakvoj delikatnoj situaciji. Time bi napravili i sasvim solidan damage control samom svom brendu.
Po koliko godina imaju te cure? 20-ak? Žive kod mame i tate? Čijeg brata treba da se javno odreknu da bi im bilo dozvoljeno da se nečim bave? Inače torbice neće moći jer djeca od 20-ak godina prvo treba da se izjasne o zločinima svojih ujaka i stričeva, prije nego počnu bilo šta? Ne znam, majke mi. O ovome bi se sad mogao esej napisati.
Dozvoljeno im je da se bave cime hoce, kao sto je i drugima dozvoljeno da ne kupuju njihove proizvode i da pozivaju druge da ih ne kupuju.
User avatar
piupiu
Posts: 16589
Joined: 05/01/2008 05:08

#2558 Re: All about Dragan Čović

Post by piupiu »

Humljanin wrote: 21/05/2022 01:57 Vidim i tebi smiješan onaj meltdown od Bloo. :lol:

Samo me zanima koliko bi bilo svima smiješno da je neki nebošnjak napisao ono o islamu i imamima. :thumbup:

Kako no vi kažete: uljudba i europske vrijednosti na djelu :)
Da pratiš Bloo, i tebi bi bio smiješan. Bloo je izuzetno duhovita i široka feministička ikona u Star Wars kostimu. :D

Doduše - tu nije bila ni smiješna, ni široka, nego empatična prema djeci koju katolički kler zlostavlja širom planete, pa tako i 'u nas'. Svako ko se u odnosu sa Bogom zalaže za kler, zapravo i nema neki odnos s Bogom - on se bavi politikom, kao ti ovdje.

Niti su svi svećenici Hrvati, niti su svi svećenici pedofili... ali Crkva u zadnjih 30-ak godina pati od ozibljnog gubitka reputacije otkako su izašle sve prestrašne priče o zlostavljanjima po internatima, zlostavljanju authotonog stanovništva po dalekim kolonijama, zlostavljanjima po religijskim školama (posebno onima koje su samo za dječake), itd. Fenomen je globalan, pa osim ako i sam nisi svećenik i vojnik Crkve, ne vidim zašto bi se u tom smislu osjećao nacionalno ili bilo kako uvrijedjen.

Čak se i Papa izvinio na dotičnu temu, traže se crkvene reforme, tralala... i zašto to svako od nas ne bi mogao komentarisati? To su društvene teme, a mi smo gradjani, ne živimo u ranom feudalizmu. :D
Last edited by piupiu on 21/05/2022 02:32, edited 1 time in total.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45447
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#2559 Re: All about Dragan Čović

Post by Chmoljo »

piupiu wrote: 21/05/2022 02:15
dale cooper wrote: 21/05/2022 02:01 Što je glupo, naravno da one lično nisu povezane, ali trebale su posve jasno reći
da osuđuju i ograđuju se od zločina za koje je pravomoćno u Hagu osuđen njihov stric Dario Kordić. To je jedino zrelo i jedino ispravno bilo
u ovakvoj delikatnoj situaciji. Time bi napravili i sasvim solidan damage control samom svom brendu.
Po koliko godina imaju te cure? 20-ak? Žive kod mame i tate? Čijeg brata treba da se javno odreknu da bi im bilo dozvoljeno da se nečim bave? Inače torbice neće moći jer djeca od 20-ak godina prvo treba da se izjasne o zločinima svojih ujaka i stričeva, prije nego počnu bilo šta? Ne znam, majke mi. O ovome bi se sad mogao esej napisati.
vrlo je patetično o ovome naglabati.

mislim, sirijusli, hoćemo li sada kolektivno sjesti i plakati zbog uništenih snova dvije djevojke? jako mnogo mrzim zatašakavanja, lažiranje i prenabregavanje zločina, kao i konteksta rata.

ali ovdje se razvezala priča da se ovo dešava "samo jer su Hrvatice". i još se nadoda da će "neko zijaniti ako pronosa njihovu torbicu" :lol: a da, i meta im je na čelu. teška patetika. uz naravno tupave dodatne primjere i nerazlikovanja kolektivne i individualne krivice. i to nakon jednog članka.

onda dolazimo u situaciju da kada se vrti biznis da je u pitanju egzistencija i tu su ful ozbiljne, a kada je određivanje o nečemu vrlo bitnom, a jeste bitno jer posljedice živimo trideset godina, onda su mlade i curice.

nije ujko bio neki regurutovani tip, nije bio vojnik, slušao naređenja, čučo u rovu, pa ako je nekoga i ubio, jebiga, bio je rat, pucaš ti, puca on, pa ko koga. govorimo o ideologu i provoditelju. liku koji je imao zadatak da posije zlo sjeme da nikad ne uvene. i nikad se pokajao nije, nego uživa u plodovima svog predanog rada.

i sad trebamo klepiti ušima i reć: pa jebiga, nisu one ništa krive, one vole svog ujku. pa nek vole, ali ima i onih koji ga, jebiga, ne vole. pa nek izaberu. ali im niko neće glavu skidati zbog tog izbora. samo će imati malo manju zaradu.

i to je uzrok kuknjave.

patetično.
User avatar
piupiu
Posts: 16589
Joined: 05/01/2008 05:08

#2560 Re: All about Dragan Čović

Post by piupiu »

ultima_palabra wrote: 21/05/2022 02:26
piupiu wrote: 21/05/2022 02:15

Po koliko godina imaju te cure? 20-ak? Žive kod mame i tate? Čijeg brata treba da se javno odreknu da bi im bilo dozvoljeno da se nečim bave? Inače torbice neće moći jer djeca od 20-ak godina prvo treba da se izjasne o zločinima svojih ujaka i stričeva, prije nego počnu bilo šta? Ne znam, majke mi. O ovome bi se sad mogao esej napisati.
Dozvoljeno im je da se bave cime hoce, kao sto je i drugima dozvoljeno da ne kupuju njihove proizvode i da pozivaju druge da ih ne kupuju.
Ne slažem se s tobom. One su djeca, rodjena u neki kontekst koji nisu mogle izabrati. Bojkovati njih da bi ih se kaznilo zbog zločina starijeg člana šire porodice je za mene ludilo. Vodi tačno ovome što Bosna sada jeste. A svi imaju pravo na sve. To je tačno. I obaveze. Da misle.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45447
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#2561 Re: All about Dragan Čović

Post by Chmoljo »

piupiu wrote: 21/05/2022 02:30
ultima_palabra wrote: 21/05/2022 02:26
Dozvoljeno im je da se bave cime hoce, kao sto je i drugima dozvoljeno da ne kupuju njihove proizvode i da pozivaju druge da ih ne kupuju.
Ne slažem se s tobom. One su djeca, rodjena u neki kontekst koji nisu mogle izabrati. Bojkovati njih da bi ih se kaznilo zbog zločina starijeg člana šire porodice je za mene ludilo. Vodi tačno ovome što Bosna sada jeste.
al o kakvoj kazni govorimo? de ba piu, ne cvrkući idealizme, i ne pravi te djevojke glupima. ono što je uradio član porodice, i ono što one "trpe" toliko je nesrazmjerno da je bespredmetno porediti.

ali ono što je bitno, da se stvara neki stav. neka kauzalnost. ako nešto radiš, budi spreman i da trpiš. ti, tvoje dijete, tvoje unuče, tvoj neko. zar je ružno čuti da je nekom potomku žao što mu je djed bio nacista i ubica?

a baška što o svemu pričaju slikovi sa postovima sa kojih kipi nacizam.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55596
Joined: 15/12/2008 16:53

#2562 Re: All about Dragan Čović

Post by ultima_palabra »

piupiu wrote: 21/05/2022 02:30
ultima_palabra wrote: 21/05/2022 02:26
Dozvoljeno im je da se bave cime hoce, kao sto je i drugima dozvoljeno da ne kupuju njihove proizvode i da pozivaju druge da ih ne kupuju.
Ne slažem se s tobom. One su djeca, rodjena u neki kontekst koji nisu mogle izabrati. Bojkovati njih da bi ih se kaznilo zbog zločina starijeg člana šire porodice je za mene ludilo. Vodi tačno ovome što Bosna sada jeste. A svi imaju pravo na sve. To je tačno. I obaveze. Da misle.
Nije to nikakvo kaznjavanje, jednostavno svako vodi racuna o tome gdje njegov dinar ide.

I Lana Prlic je dijete bila kad se odredila prema liku svog strica. Nju niko ne bojkotuje.
User avatar
dale cooper
Posts: 28459
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2563 Re: All about Dragan Čović

Post by dale cooper »

ultima_palabra wrote: 21/05/2022 02:38
piupiu wrote: 21/05/2022 02:30

Ne slažem se s tobom. One su djeca, rodjena u neki kontekst koji nisu mogle izabrati. Bojkovati njih da bi ih se kaznilo zbog zločina starijeg člana šire porodice je za mene ludilo. Vodi tačno ovome što Bosna sada jeste. A svi imaju pravo na sve. To je tačno. I obaveze. Da misle.
Nije to nikakvo kaznjavanje, jednostavno svako vodi racuna o tome gdje njegov dinar ide.

I Lana Prlic je dijete bila kad se odredila prema liku svog strica. Nju niko ne bojkotuje.
Sjajan primjer. Ona se nije odrekla Jadranka kao člana porodice. Ali je jasno osudila njegove zločine, prihvatila sudske odluke i izrazila
žal prema žrtvama. To je jednostavno nešto što je ispravno i moralno.
User avatar
piupiu
Posts: 16589
Joined: 05/01/2008 05:08

#2564 Re: All about Dragan Čović

Post by piupiu »

dale cooper wrote: 21/05/2022 02:42
ultima_palabra wrote: 21/05/2022 02:38
Nije to nikakvo kaznjavanje, jednostavno svako vodi racuna o tome gdje njegov dinar ide.

I Lana Prlic je dijete bila kad se odredila prema liku svog strica. Nju niko ne bojkotuje.
Sjajan primjer. Ona se nije odrekla Jadranka kao člana porodice. Ali je jasno osudila njegove zločine, prihvatila sudske odluke i izrazila
žal prema žrtvama. To je jednostavno nešto što je ispravno i moralno.
Slažem se da je to lijep gest. Isto tako ću vas napomenuti da je rodbinska odgovornost princip koji je prva usvojila nacistička Njemačka.
User avatar
piupiu
Posts: 16589
Joined: 05/01/2008 05:08

#2565 Re: All about Dragan Čović

Post by piupiu »

Chmoljo wrote: 21/05/2022 02:27 i sad trebamo klepiti ušima i reć: pa jebiga, nisu one ništa krive, one vole svog ujku. pa nek vole, ali ima i onih koji ga, jebiga, ne vole. pa nek izaberu. ali im niko neće glavu skidati zbog tog izbora. samo će imati malo manju zaradu.

i to je uzrok kuknjave.

patetično.
Za njih taj ujak vjerovatno i ima prvenstveno porodičnu dimenziju. Za nas ima drugu. I kuknjava s jedne i dreka sa druge strane su nepotrebna politizacija relativno mladih života 4 cure koje su se našle izmedju dva uragana--jedne jer prave, a druge jer promovišu torbice.
Za mene je to potpuno pogrešno iz hiljadu i jednog razloga. Ne znam ni odakle bih počela.
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#2566 Re: All about Dragan Čović

Post by Humljanin »

piupiu wrote: 21/05/2022 02:27
Humljanin wrote: 21/05/2022 01:57 Vidim i tebi smiješan onaj meltdown od Bloo. :lol:

Samo me zanima koliko bi bilo svima smiješno da je neki nebošnjak napisao ono o islamu i imamima. :thumbup:

Kako no vi kažete: uljudba i europske vrijednosti na djelu :)
Da pratiš Bloo, i tebi bi bio smiješan. Bloo je izuzetno duhovita i široka feministička ikona u Star Wars kostimu. :D

Doduše - tu nije bila ni smiješna, ni široka, nego empatična prema djeci koju katolički kler zlostavlja širom planete, pa tako i 'u nas'. Svako ko se u odnosu sa Bogom zalaže za kler, zapravo i nema neki odnos s Bogom - on se bavi politikom, kao ti ovdje.

Niti su svi svećenici Hrvati, niti su svi svećenici pedofili... ali Crkva u zadnjih 30-ak godina pati od ozibljnog gubitka reputacije otkako su izašle sve prestrašne priče o zlostavljanjima po internatima, zlostavljanju authotonog stanovništva po dalekim kolonijama, zlostavljanjima po religijskim školama (posebno onima koje su samo za dječake), itd. Fenomen je globalan, pa osim ako i sam nisi svećenik i vojnik Crkve, ne vidim zašto bi se u tom smislu osjećao nacionalno ili bilo kako uvrijedjen.

Čak se i Papa izvinio na dotičnu temu, traže se crkvene reforme, tralala... i zašto to svako od nas ne bi mogao komentarisati? To su društvene teme, a mi smo gradjani, ne živimo u ranom feudalizmu. :D
Može Bloo biti i anacionalna i ateistkinja i neznam šta... Ali koliko sam dosad mogao vidjeti nitko nikada nije na ovom forumu napisao nešto slicno o islamu, pa ni ona.
Par puta sam škicnuo po nekim drugim temama i ona jako dobro pazi šta smije napisati vezano za islamske teme a šta ne smije (ili ne želi).

Ovakvo pisanje opravdavati - :shock: bez teksta sam.

Vezano za skandale u katoličnoj crkvi... Da nažalost svega ružnoga je bilo. Nažalost. Ali to, po nekim procjenama, među katoličkim klerom procentualno ne odstupa od opće populacije. Čak po statistikama koje sam čitao, puno su veći procenti pedofilije među nastavnim osobljem.

Kada kažeš da je bilo toga i u nas, stječem dojam kao da hoćeš reći da je to široko rasprostranjena pojava i u katolickoj crkvi u BiH? Volio bi da me uputiš jer ja znam samo za jedan slučaj nekog starog fratra iz Hercegovine koji je osumnjičen (ne pravno nego među narodom) da je seksualno dodirivao djevojčice i to u nekoj ustanovi za djecu sa posebnim potrebama. Bolesno. Ali samo jedan slučaj za kojeg ja znam u BiH.
Vezano za Kanadske rezidencijalne škole koje su bile predmet fokusa u zadnjih dvije-tri godine kao još jedan skandal katoličke crkve, moram te informirati da je nakon silne hajke koja se proširila vezano za navodno tisuće grobova indijanske djece, do dana današnjeg otkriveno ukupno - nula grobova i nula skeletnih ostataka.
To ne znači da ih nema. Možda će se nekada nešto od toga otkriti.
Ali baš sam prije koji mjesec odlučio malo potražiti šta je bilo sa time i dublje sam kopao tražeći informacije da bih pronašao da do danas apsolutno nijedan dokaz za onakve tvrdnje nije bilo.
Sve se temeljilo na istraživanju neke mlade arheologinje koja je snimala nekakavim aparatima voćnjak u blizini te jedne škole i uočila nepravilnosti u strukturi zemlje. Apsolutno ništa nije pronađeno.
Slobodno provjeri sama.
Sve što ćeš naći na internetu površnim pretraživanjem je "estimated number of graves" i slično. Dokaz niti za jedan još nije nađen.
Da sada ne idem dalje u povijest i nabrajanje svih mogućih krimena koji se stavljaju na leđa kstoličkoj crkvi, ali eto informacije ta dva koja su aktualna u naše vrijeme zadnjih par godina.

Ne kažem da nije bilo sranja koje su pravili pripadnici KC, ali daleko je prava slika od onoga što se jeftino predstavlja po medijima.

Ti kažeš da ako ja nisam svecenik da ne bi trebao biti uvrijeđen... :)
Ja nisam svecenik, ali poznajem nemalen broj svecenika i nisam jos upoznao niti jednoga koji bi odgovarao profilu kako ga je uvažena komentatorica Bloo prikazala.

Ne kažem da su svi svetci, ima tu ljudi svakakvih profila i karaktera kao i svugdje naravno, ali baš je ogavno citati takve uopćene kvalifikacije.

Nije ona kao što ti kažeš "komentirala". Ono nije komentar.
Pročitaj još jednom ako ti nije jasno šta je napisala.
Pa hajde sada zamisli da je to napisala za islam općenito i sve imame, hodže, šejhove, uleme i kako se već zovu islamski službenici...

A nije da nije bilo i takvih slučajeva. Ja znam isto kao i za KC u BiH ravno jedan slučaj kad je nemi imams negdje iz Gluhe Bukovice (kako li se vec zvalo mjesto) seksualno zlostavljao djevojcice.

Moze se komentirati i na malo civiliziraniji način a ne onako. Ono je odvratna generalizacija da su svi svecenici pedofili i da djeca nisu sigurna blizu njih.
Ja znam njih nebrojeno koji su čitva svoj život dali za druge. Sve što imaju i znaju dali sirotinji i bolesnima.

Da završim, ono nema adekvatne riječi kojima bi se na uljudan način opisalo šta je Bloo u izljevu mržnje prema katolicima napisala.

Ako smatraš da je normalno, izazivam te da nadjes gdje je onakvo nesto napisala o islamu i muslimanima.
Jednako materijala ima.
User avatar
dale cooper
Posts: 28459
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2567 Re: All about Dragan Čović

Post by dale cooper »

piupiu wrote: 21/05/2022 03:02
dale cooper wrote: 21/05/2022 02:42

Sjajan primjer. Ona se nije odrekla Jadranka kao člana porodice. Ali je jasno osudila njegove zločine, prihvatila sudske odluke i izrazila
žal prema žrtvama. To je jednostavno nešto što je ispravno i moralno.
Slažem se da je to lijep gest. Isto tako ću vas napomenuti da je rodbinska odgovornost princip koji je prva usvojila nacistička Njemačka.
A ko sugeriše rodbinsku odgovornost? Ali ne možeš ni očekivati od ljudi da ne budu emocionalni po pitanju ratnih zločina Kordića
i želje da ne kupuju proizvode od nekoga ko nije jasno određen po ovom pitanju.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55596
Joined: 15/12/2008 16:53

#2568 Re: All about Dragan Čović

Post by ultima_palabra »

piupiu wrote: 21/05/2022 03:02
dale cooper wrote: 21/05/2022 02:42

Sjajan primjer. Ona se nije odrekla Jadranka kao člana porodice. Ali je jasno osudila njegove zločine, prihvatila sudske odluke i izrazila
žal prema žrtvama. To je jednostavno nešto što je ispravno i moralno.
Slažem se da je to lijep gest. Isto tako ću vas napomenuti da je rodbinska odgovornost princip koji je prva usvojila nacistička Njemačka.
Fulas i loptu i stadion. Ne postoji nikakva odgovornost ovdje. Ne poziva se na zatvaranje niti oduzimanje gradjanskih prava. Na zapadu ljudi bojkotuju kompanije iz 500x banalnijih razloga nego sto je srodstvo sa ubicom djece.
User avatar
piupiu
Posts: 16589
Joined: 05/01/2008 05:08

#2569 Re: All about Dragan Čović

Post by piupiu »

ultima_palabra wrote: 21/05/2022 03:26
piupiu wrote: 21/05/2022 03:02

Slažem se da je to lijep gest. Isto tako ću vas napomenuti da je rodbinska odgovornost princip koji je prva usvojila nacistička Njemačka.
Fulas i loptu i stadion. Ne postoji nikakva odgovornost ovdje. Ne poziva se na zatvaranje niti oduzimanje gradjanskih prava. Na zapadu ljudi bojkotuju kompanije iz 500x banalnijih razloga nego sto je srodstvo sa ubicom djece.
Ne fulam uopšte. Pravim paralelu. Ta rodbinska odgovornost nije samo pravna stvar, nego i kulturološka. Sve hajke ovog tipa imaju istu svrhu, samo što se ona ovdje dešava na neformalan način. Naše društvo zadnjih 20 godina je društvo hajki i javnog linča, iz raznih razloga. Jedan od razloga za to je tranziciona nepravda, a druga jedno totalno haotično društvo.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23205
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#2570 Re: All about Dragan Čović

Post by Sanjarko »

o cemu vi? jeste se upecali, a s teme skrenuli, ovaj ce rat izazvat mozda, s svojim pajdasem Dodikom
User avatar
piupiu
Posts: 16589
Joined: 05/01/2008 05:08

#2571 Re: All about Dragan Čović

Post by piupiu »

dale cooper wrote: 21/05/2022 03:22
piupiu wrote: 21/05/2022 03:02

Slažem se da je to lijep gest. Isto tako ću vas napomenuti da je rodbinska odgovornost princip koji je prva usvojila nacistička Njemačka.
A ko sugeriše rodbinsku odgovornost? Ali ne možeš ni očekivati od ljudi da ne budu emocionalni po pitanju ratnih zločina Kordića
i želje da ne kupuju proizvode od nekoga ko nije jasno određen po ovom pitanju.
Pa evo, vi ovdje sugrišete da se cure moraju izjasniti o krivici svoga ujaka. Znači, njima se a priori pišu: 1) sumnja u moralnu ispravnost 2) predrasuda na osnovu porijekla 3) posredna rodbinska odgovornost, da ne nabrajam. To rade autoritarna društva i iz toga se ne može roditi nikakav pozitivan ishod.
User avatar
piupiu
Posts: 16589
Joined: 05/01/2008 05:08

#2572 Re: All about Dragan Čović

Post by piupiu »

Sanjarko wrote: 21/05/2022 03:35 o cemu vi? jeste se upecali, a s teme skrenuli, ovaj ce rat izazvat mozda, s svojim pajdasem Dodikom
Ooo, oko toga se nemoj sekirati. :D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55596
Joined: 15/12/2008 16:53

#2573 Re: All about Dragan Čović

Post by ultima_palabra »

piupiu wrote: 21/05/2022 03:32
ultima_palabra wrote: 21/05/2022 03:26

Fulas i loptu i stadion. Ne postoji nikakva odgovornost ovdje. Ne poziva se na zatvaranje niti oduzimanje gradjanskih prava. Na zapadu ljudi bojkotuju kompanije iz 500x banalnijih razloga nego sto je srodstvo sa ubicom djece.
Ne fulam uopšte. Pravim paralelu. Ta rodbinska odgovornost nije samo pravna stvar, nego i kulturološka. Sve hajke ovog tipa imaju istu svrhu, samo što se ona ovdje dešava na neformalan način. Naše društvo zadnjih 20 godina je društvo hajki i javnog linča, iz raznih razloga. Jedan od razloga za to je tranziciona nepravda, a druga jedno totalno haotično društvo.
Fulas i to pokrivas floskulama i opstim mjestima.

U Americi pola ljudi bojkotuje Johnnyja Deppa, a drugo pola Amber Heard... zbog nebitnih stvari koje ih se uopste ne ticu. I to nije haoticno drustvo, a nase je haoticno jer neko nece da finansira familiju ratnog zlocinca?
User avatar
piupiu
Posts: 16589
Joined: 05/01/2008 05:08

#2574 Re: All about Dragan Čović

Post by piupiu »

ultima_palabra wrote: 21/05/2022 03:41
piupiu wrote: 21/05/2022 03:32

Ne fulam uopšte. Pravim paralelu. Ta rodbinska odgovornost nije samo pravna stvar, nego i kulturološka. Sve hajke ovog tipa imaju istu svrhu, samo što se ona ovdje dešava na neformalan način. Naše društvo zadnjih 20 godina je društvo hajki i javnog linča, iz raznih razloga. Jedan od razloga za to je tranziciona nepravda, a druga jedno totalno haotično društvo.
Fulas i to pokrivas floskulama i opstim mjestima.

U Americi pola ljudi bojkotuje Johnnyja Deppa, a drugo pola Amber Heard... zbog nebitnih stvari koje ih se uopste ne ticu. I to nije haoticno drustvo, a nase je haoticno jer neko nece da finansira familiju ratnog zlocinca?
Aha, pa evo sad smo došli do suštine - dakle hajka jeste pokrenuta u svrhu primjene principa rodbinske odgovornsti nad dvije djevojke. Hvala. I rest my case.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23205
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#2575 Re: All about Dragan Čović

Post by Sanjarko »

piupiu wrote: 21/05/2022 03:37
Sanjarko wrote: 21/05/2022 03:35 o cemu vi? jeste se upecali, a s teme skrenuli, ovaj ce rat izazvat mozda, s svojim pajdasem Dodikom
Ooo, oko toga se nemoj sekirati. :D
ne sikiram se nebrini, samo vam kazem realno sta je, trol zabacio udicu, a vi se upecali, i skrenuli s teme, a normala da me brinu ova g*vna, s*ru nam se svima u zivot, i hoce nam ga opet usr*t, da bude rat, ponovo mozda
Post Reply