Koje je Vase politicko opredjeljenje?

Post Reply

Vase politicko odredjeljenje?

Ljevica
70
80%
Desnica
17
20%
 
Total votes: 87

User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#76 Re: Koje je Vase politicko opredjeljenje?

Post by mrtva kokoš »

centar koji naginje ka komunizmu, moze li ovo :mrgreen:
Last edited by mrtva kokoš on 27/01/2011 09:47, edited 1 time in total.
User avatar
muha_sa
Posts: 128601
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#77 Re: Koje je Vase politicko opredjeljenje?

Post by muha_sa »

glasam samo za svoje :D još ako su naociti-mašala. :D
User avatar
felipe kajetano
Posts: 4084
Joined: 21/09/2009 19:32
Location: Nachtwerk

#78 Re: Koje je Vase politicko opredjeljenje?

Post by felipe kajetano »

Dodoizam :D
User avatar
karanana
Posts: 47203
Joined: 26/02/2004 00:00

#79 Re: Koje je Vase politicko opredjeljenje?

Post by karanana »

nekad ljevica a nekad desnica, u zavisnosti gledam li na tv-u ili surfam preko interneta pa mi je u desnoj mis. e onda ide ljevica.
User avatar
dale cooper
Posts: 28457
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#80 Re: Koje je Vase politicko opredjeljenje?

Post by dale cooper »

karanana wrote:nekad ljevica a nekad desnica, u zavisnosti gledam li na tv-u ili surfam preko interneta pa mi je u desnoj mis. e onda ide ljevica.
Ili si profulao temu, ili je političko prostituiranje u pitanju. :lol:
User avatar
Vragolan
Posts: 1268
Joined: 05/11/2009 09:26
Location: Portir na Dzehenemskoj kapiji

#81 Re: Koje je Vase politicko opredjeljenje?

Post by Vragolan »

kad koristim ljevicu dodje mi isto tudja ruka pa mi nekako bude extra, ali je ne koristim cesto da se ne naviknem, nego se ponekad iznenadim ili pocastim ljevicom

ups ovdje se prica o politickoj orjentaciji
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#82 Re: Koje je Vase politicko opredjeljenje?

Post by mO k3 »

karanana wrote:nekad ljevica a nekad desnica, u zavisnosti gledam li na tv-u ili surfam preko interneta pa mi je u desnoj mis. e onda ide ljevica.
Takodje ;) :thumbup:
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#83 Re: Koje je Vase politicko opredjeljenje?

Post by fixer »

NightSkyWalker wrote:Kada sam u drustvu nacionalista postanem zadrti komunjara. Kada sam u drustvu komunjara postanem nacionalista. Jednostavno ne podnosim pretjerivanje ni u jednom smijeru. A kad sam sam sa sobom, mislim da sam desni centar.
Brate, deseti post na ovoj temi u kojem se identifikujes. Hoces se napokon odluciti?
User avatar
Vragolan
Posts: 1268
Joined: 05/11/2009 09:26
Location: Portir na Dzehenemskoj kapiji

#84 Re: Koje je Vase politicko opredjeljenje?

Post by Vragolan »

fixer wrote:
NightSkyWalker wrote:Kada sam u drustvu nacionalista postanem zadrti komunjara. Kada sam u drustvu komunjara postanem nacionalista. Jednostavno ne podnosim pretjerivanje ni u jednom smijeru. A kad sam sam sa sobom, mislim da sam desni centar.
Brate, deseti post na ovoj temi u kojem se identifikujes. Hoces se napokon odluciti?
on je gej koji jos nije izasao iz ormara
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#85 Re: Koje je Vase politicko opredjeljenje?

Post by fixer »

Vragolan wrote:
fixer wrote:
NightSkyWalker wrote:Kada sam u drustvu nacionalista postanem zadrti komunjara. Kada sam u drustvu komunjara postanem nacionalista. Jednostavno ne podnosim pretjerivanje ni u jednom smijeru. A kad sam sam sa sobom, mislim da sam desni centar.
Brate, deseti post na ovoj temi u kojem se identifikujes. Hoces se napokon odluciti?
on je gej koji jos nije izasao iz ormara
Tema je postala ring u kojem se doticni bori sam protiv sebe. Kako ne biti na ocigled radikalan, a zadrzati dio svog identiteta. Jedostavno - dodas rijec "umjereni, centralni, liberalni".
User avatar
Vragolan
Posts: 1268
Joined: 05/11/2009 09:26
Location: Portir na Dzehenemskoj kapiji

#86 Re: Koje je Vase politicko opredjeljenje?

Post by Vragolan »

fixer wrote: on je gej koji jos nije izasao iz ormara
Tema je postala ring u kojem se doticni bori sam protiv sebe. Kako ne biti na ocigled radikalan, a zadrzati dio svog identiteta. Jedostavno - dodas rijec "umjereni, centralni, liberalni".[/quote]

pa ok onda cemo reci da je ujmereni gej :? , moze li ovako
ili da ga odvedemo kavom hodzi da mu zapise ili da mu skine sihire
User avatar
Boom71
Posts: 948
Joined: 26/08/2008 10:34
Location: Kovacici

#87 Re: Koje je Vase politicko opredjeljenje?

Post by Boom71 »

Kod nas je politicki zivot i djelovanje drugacije nego u razvijenim drustvima,pa je i poimanje desno-lijevo na nekom nakaradnom i zaostalom nivou.

Ipak,meni je mozak bazdaren da baca u lijevo.

:-D
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#88 Re: Koje je Vase politicko opredjeljenje?

Post by KatarinaKosaca »

Na BiH prostoru je ovo pitanje, skoro pa besmisleno. Lijevica i desnica se u savremenoj kapitalističkoj državi razlikuju po tome kako se zalažu za raspodjelu proračuna i način punjenja istog. U tom smislu je uvijek lijevica po logici bolja sa niži i srednji sloj stanovništva. Ovdje se radi da svi kradu koliko imaju mogućnosti. Kad su opozicija imaju manje mogućnosti, ali na razinama gdje obnašaju vlast srazmjerno kradu. Pri tome se doda i nacionalni element (koji se na ovim prostorima decenijama vrlo uspješno u prljavom smislu koristi), tako da se naš izbor svodi na saznanja o korupciji. KO manje ko više.
User avatar
Vragolan
Posts: 1268
Joined: 05/11/2009 09:26
Location: Portir na Dzehenemskoj kapiji

#89 Re: Koje je Vase politicko opredjeljenje?

Post by Vragolan »

ja kada vidim nik katarinakosaca odma kliknem na temu da vidim sta je katarina napisala
i dok citam njen post ja se sexualno uzbudim, ona to tako erotski pise da je to cudo, jednostavno zraci nekom perverznom erotikom
katarina mislim da bi ti pisanje erotike islo bolje nego ova politika
User avatar
Socijalista
Posts: 2304
Joined: 19/01/2009 23:04
Location: U Daytonu...

#90 Re: Koje je Vase politicko opredjeljenje?

Post by Socijalista »

Image
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#91 Re: Koje je Vase politicko opredjeljenje?

Post by KatarinaKosaca »

Vragolan wrote:ja kada vidim nik katarinakosaca odma kliknem na temu da vidim sta je katarina napisala
i dok citam njen post ja se sexualno uzbudim, ona to tako erotski pise da je to cudo, jednostavno zraci nekom perverznom erotikom
katarina mislim da bi ti pisanje erotike islo bolje nego ova politika

Pokušavam da shvatim šta je duhovito ili pametno napisano u tvom postu :?
User avatar
Vragolan
Posts: 1268
Joined: 05/11/2009 09:26
Location: Portir na Dzehenemskoj kapiji

#92 Re: Koje je Vase politicko opredjeljenje?

Post by Vragolan »

KatarinaKosaca wrote:
Vragolan wrote:ja kada vidim nik katarinakosaca odma kliknem na temu da vidim sta je katarina napisala
i dok citam njen post ja se sexualno uzbudim, ona to tako erotski pise da je to cudo, jednostavno zraci nekom perverznom erotikom
katarina mislim da bi ti pisanje erotike islo bolje nego ova politika

Pokušavam da shvatim šta je duhovito ili pametno napisano u tvom postu :?
nista ti ne moras shvatiti, a i ne mozes sva i da hoces
shvati me kao obozavatelja tvog forumskog lika i djela u perverzno erotskom smislu
latex i bondage
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#93 Re: Koje je Vase politicko opredjeljenje?

Post by fixer »

KatarinaKosaca wrote:Na BiH prostoru je ovo pitanje, skoro pa besmisleno. Lijevica i desnica se u savremenoj kapitalističkoj državi razlikuju po tome kako se zalažu za raspodjelu proračuna i način punjenja istog. U tom smislu je uvijek lijevica po logici bolja sa niži i srednji sloj stanovništva. Ovdje se radi da svi kradu koliko imaju mogućnosti. Kad su opozicija imaju manje mogućnosti, ali na razinama gdje obnašaju vlast srazmjerno kradu. Pri tome se doda i nacionalni element (koji se na ovim prostorima decenijama vrlo uspješno u prljavom smislu koristi), tako da se naš izbor svodi na saznanja o korupciji. KO manje ko više.
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#94 Re: Koje je Vase politicko opredjeljenje?

Post by -LIBERO- »

Zasto odmah trazite poredjenja u nekim nasim strankama??

Mislim da je pitanje bazirano na tome kako se vi licno osjecatek,koji su vasi politicki stavovi. Glupo je uopste povezivati se sa nekom strankom,automatski,jer si kao desnicar ili ljevicar.

Automatizmom ljevica=SDP,desnica=SDA i slicno. :-)

Covjek kao individua se moze osjecati i zastupati stavove desnice a da se apsolutno ne slaze sa recimo tom SDA,a i dalje je desnicar. nije samo desnicar ili ljevicar ako podrzava neku od tih stranaka..to treba razluciti definitivno.


Ja sebe dozivljavam i u vecini stavova se smatram nekim miksom anarho-ljevice uz dobru dozu liberalnih ideja. Miks dosta neobican,rekao bih utopijski :D ,ali to sam ja sta da si radim.
User avatar
Chisum
Posts: 4685
Joined: 12/02/2009 13:25
Location: SARAJEVO

#95 Re: Koje je Vase politicko opredjeljenje?

Post by Chisum »

-LIBERO- wrote:Zasto odmah trazite poredjenja u nekim nasim strankama??

Mislim da je pitanje bazirano na tome kako se vi licno osjecatek,koji su vasi politicki stavovi. Glupo je uopste povezivati se sa nekom strankom,automatski,jer si kao desnicar ili ljevicar.

Automatizmom ljevica=SDP,desnica=SDA i slicno. :-)

Covjek kao individua se moze osjecati i zastupati stavove desnice a da se apsolutno ne slaze sa recimo tom SDA,a i dalje je desnicar. nije samo desnicar ili ljevicar ako podrzava neku od tih stranaka..to treba razluciti definitivno.


Ja sebe dozivljavam i u vecini stavova se smatram nekim miksom anarho-ljevice uz dobru dozu liberalnih ideja. Miks dosta neobican,rekao bih utopijski :D ,ali to sam ja sta da si radim.
Kloniraj se u nekih 100-200 primjeraka.
User avatar
Vragolan
Posts: 1268
Joined: 05/11/2009 09:26
Location: Portir na Dzehenemskoj kapiji

#96 Re: Koje je Vase politicko opredjeljenje?

Post by Vragolan »

-LIBERO- wrote:Zasto odmah trazite poredjenja u nekim nasim strankama??

Mislim da je pitanje bazirano na tome kako se vi licno osjecatek,koji su vasi politicki stavovi. Glupo je uopste povezivati se sa nekom strankom,automatski,jer si kao desnicar ili ljevicar.

Automatizmom ljevica=SDP,desnica=SDA i slicno. :-)

Covjek kao individua se moze osjecati i zastupati stavove desnice a da se apsolutno ne slaze sa recimo tom SDA,a i dalje je desnicar. nije samo desnicar ili ljevicar ako podrzava neku od tih stranaka..to treba razluciti definitivno.


Ja sebe dozivljavam i u vecini stavova se smatram nekim miksom anarho-ljevice uz dobru dozu liberalnih ideja. Miks dosta neobican,rekao bih utopijski :D ,ali to sam ja sta da si radim.
pa zato sto je vecini forumasa vrh politckog obrazovanja, poznavanje drzavnih uredjenja i sistema nivo BiH
kada im kazes socijaldemokratija njima se ukaze zlaja, ili pomisle na komunizam i titu
kada im kazes nacionalizam pomisle na njofru ili milosevica a ne pomisle na svoje nacionaliste ovo vazi za sve tri nacije
kada im kazes liberalizam njimas eukaze prof. lamija tanovic
kada im kazes demokratija pomisle na korupciju, nepotizam itd itd itd
mogao bi ovako do ujutro

nepismenost moj libero, nepismenost je galvni uzrok svih nasih problema
User avatar
dimitrix
Posts: 132
Joined: 28/12/2008 18:49

#97 Re: Koje je Vase politicko opredjeljenje?

Post by dimitrix »

NightSkyWalker wrote:
letacina wrote:
cyprus wrote:Preferiram desnicu, ali kad me zaboli, onda može malo uskočit ljevica ko zamjena :oops: :D

Ozbiljno: smatram se umjerenim ljevičarom. Mada nisam ja toliko ljevičar po uvjerenju, koliko prezirem nacionalizam odnosno desnicu... :oops:

Nije svaka desnica nacionalistička, niti nacionalizam nužno mora biti vezan za desnicu :oops:
SDA, uz sve svoje mane, ne pripada nacionalistickom taboru. Ta stranka jeste desnica, ali umjerena i ne militantna.Pod kontrolom te desnice se nisu desavali zlocini i niko nije ostecen zbog svoje vjere i nacije.
I upravo zato SDA je zdrava/umjerena desnica.
:lol: :lol: :lol:
User avatar
dimitrix
Posts: 132
Joined: 28/12/2008 18:49

#98 Re: Koje je Vase politicko opredjeljenje?

Post by dimitrix »

ja sam ljevica ali prava ona SOCIALNA ne KOMUNISTICKA.Samo sto toga nema kod nas.
User avatar
Dr.Mr.Fr.
Posts: 1235
Joined: 29/12/2010 12:41

#99 Re: Koje je Vase politicko opredjeljenje?

Post by Dr.Mr.Fr. »

Ja koliko sam u predizbornoj cuo u SDA su govorili, tj. Tihic je govorio da su oni stranka Demokratskog Centra :D
User avatar
black
Posts: 17147
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#100 Re: Koje je Vase politicko opredjeljenje?

Post by black »

Vragolan wrote: pa zato sto je vecini forumasa vrh politckog obrazovanja, poznavanje drzavnih uredjenja i sistema nivo BiH
kada im kazes socijaldemokratija njima se ukaze zlaja, ili pomisle na komunizam i titu
kada im kazes nacionalizam pomisle na njofru ili milosevica a ne pomisle na svoje nacionaliste ovo vazi za sve tri nacije
kada im kazes liberalizam njimas eukaze prof. lamija tanovic
kada im kazes demokratija pomisle na korupciju, nepotizam itd itd itd
mogao bi ovako do ujutro

nepismenost moj libero, nepismenost je galvni uzrok svih nasih problema
bravo :thumbup:
a najvise me ljute te krajnosti, socijaldemokratija kao komunizam ili onaj ko ne naginje socijaldemokratiji po automatizmu je odmah nacionalista :mrgreen:
Post Reply