Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#39701 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by mO k3 »

Point. wrote: 19/06/2021 09:08 Ne može tako gmaze, odluči se. Domovina je jedna.

Al zadnja rečenica je za :lol:

"Mi smo ponosni da imamo Hrvatsku kao svoju domovinu, ali isto tako nećemo se odreći BiH kao naše domovine. Nas je 15 posto u BiH, ali smo kao najmalobrojniji i najvrjedniji. Mi smo predvodnici svih pozitivnih integracijskih procesa u BiH", izjavio je Čović.
Bog i Hrvati ?

Hajde covicu odvadi istrošeni kurtonu …..
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#39702 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Milenkov buraz »

Al' ne kontam tu priču, imamo svoju domovinu ali eto hoćemo i ovu. Pa ja da imam drugu domovinu i da je smatram boljom od ove ja bih sutra spakovao stvari i otišao ne bih se okrenuo, bio bih barem principijelan.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#39703 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by SaraFina »

Point. wrote: 19/06/2021 09:08 Ne može tako gmaze, odluči se. Domovina je jedna.

Al zadnja rečenica je za :lol:

"Mi smo ponosni da imamo Hrvatsku kao svoju domovinu, ali isto tako nećemo se odreći BiH kao naše domovine. Nas je 15 posto u BiH, ali smo kao najmalobrojniji i najvrjedniji. Mi smo predvodnici svih pozitivnih integracijskih procesa u BiH", izjavio je Čović.
Lik do prve polovine devedesetih nije znao da je Hrvat. U jednom danu se krstio, krizmao, vjenčao u crkvi i učlanio u HDZ. (dobro ne nuzno tim redoslijedom) 🤭
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#39704 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by mO k3 »

SaraFina wrote: 19/06/2021 14:05
Point. wrote: 19/06/2021 09:08 Ne može tako gmaze, odluči se. Domovina je jedna.

Al zadnja rečenica je za :lol:

"Mi smo ponosni da imamo Hrvatsku kao svoju domovinu, ali isto tako nećemo se odreći BiH kao naše domovine. Nas je 15 posto u BiH, ali smo kao najmalobrojniji i najvrjedniji. Mi smo predvodnici svih pozitivnih integracijskih procesa u BiH", izjavio je Čović.
Lik do prve polovine devedesetih nije znao da je Hrvat. U jednom danu se krstio, krizmao, vjenčao u crkvi i učlanio u HDZ. (dobro ne nuzno tim redoslijedom) 🤭
Toliko o njegovom karakteru
User avatar
Login77777
Posts: 8541
Joined: 18/05/2021 09:11

#39705 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Login77777 »

Milenkov buraz wrote: 19/06/2021 14:00 Al' ne kontam tu priču, imamo svoju domovinu ali eto hoćemo i ovu. Pa ja da imam drugu domovinu i da je smatram boljom od ove ja bih sutra spakovao stvari i otišao ne bih se okrenuo, bio bih barem principijelan.
Pa ovdje kupi pare na prici o „ugrozenom hrvatu“ a u HR s tim ne bi prosao. A sumnjam da bi neko njemu u HR dao glas.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#39706 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by mO k3 »

Milenkov buraz wrote: 19/06/2021 14:00 Al' ne kontam tu priču, imamo svoju domovinu ali eto hoćemo i ovu. Pa ja da imam drugu domovinu i da je smatram boljom od ove ja bih sutra spakovao stvari i otišao ne bih se okrenuo, bio bih barem principijelan.
Pa vidi primjer Mamic

Kod Covica da dojde do neke promjena na balkanu on bi rekao da je ima tri domovine hrvatska, srbija i Bosna i Hercegovina samo supku treba da bude jasno samo je jedna najljepsa :bih:
User avatar
doox
Posts: 885
Joined: 30/04/2010 08:35

#39707 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by doox »

Ja da sam bosanski katolik, uvreda bi mi bila da me nazivaju hrvatskom dijasporom. njegov pra pra prađed je rođen ovdje, i nikakve veze nema s Hrvatskom, tek mu ćaća prvu put otosao u Hrvatsku do Metkovića da proda trešnje. Ovo je rodna zemlja bih katolika, a sad ih politicki odvajaju od rodne grude i vežu za neke prostore s kojim nemaju veze osim da budu politički kusur na izborima. Hrvati, BiH je vaša zemlja, vi ste odavde, bez obzira što vas je samo 8%, kad ovo bude građanska zemlja to neće biti ni važno.
User avatar
Truba
Posts: 81179
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#39708 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Truba »

Ako si katolik znas da u evandjelju pise ako vas peglaju u jednom gradu predjite u drugi
I nigdje ne pise da ce crkva vrhbosanska i metropolija docekati posljednja vremena
User avatar
Truba
Posts: 81179
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#39709 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Truba »

Pardon nisi
Oprosti
Ostalo stoji ave sto sam napisao
User avatar
Point.
Posts: 27555
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#39711 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Point. »

SaraFina wrote: 19/06/2021 14:05
Point. wrote: 19/06/2021 09:08 Ne može tako gmaze, odluči se. Domovina je jedna.

Al zadnja rečenica je za :lol:

"Mi smo ponosni da imamo Hrvatsku kao svoju domovinu, ali isto tako nećemo se odreći BiH kao naše domovine. Nas je 15 posto u BiH, ali smo kao najmalobrojniji i najvrjedniji. Mi smo predvodnici svih pozitivnih integracijskih procesa u BiH", izjavio je Čović.
Lik do prve polovine devedesetih nije znao da je Hrvat. U jednom danu se krstio, krizmao, vjenčao u crkvi i učlanio u HDZ. (dobro ne nuzno tim redoslijedom) 🤭
I zaboravio da je bio vatreni Rođeni i postao još vatreniji Plemić, navijač Zrinjskog. Karakter gnjida.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#39712 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by SaraFina »

Point. wrote: 20/06/2021 01:54
SaraFina wrote: 19/06/2021 14:05
Point. wrote: 19/06/2021 09:08 Ne može tako gmaze, odluči se. Domovina je jedna.

Al zadnja rečenica je za :lol:


Lik do prve polovine devedesetih nije znao da je Hrvat. U jednom danu se krstio, krizmao, vjenčao u crkvi i učlanio u HDZ. (dobro ne nuzno tim redoslijedom) 🤭
I zaboravio da je bio vatreni Rođeni i postao još vatreniji Plemić, navijač Zrinjskog. Karakter gnjida.
Treba Bakiru samo pritisak praviti, da ne potpisuje slučajno nikakve dogovore. Izvolite Pa blokirajte drugovi HDZ-ovci. Nije prvi put da se vlada bez vas pravi. I samo se voditi time.
Bossona
Posts: 5138
Joined: 21/12/2020 03:28

#39713 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Bossona »

DODIK I ČOVIĆ RAZBIJAJU BiH; MESIĆ ISPRIČAO INTERESANTNU SITUACIJU SA MILORADOM: "Jednom je krenuo prema meni, rekao sam da ga zaustave"
...jer ja nemam običaj razgovarati s onima koji veličaju ratne zločince.
"


"Milorad Dodik ne samo da veliča ratne zločince, već s Draganom Čovićem razbija BiH. Christian Schmidt trebao bi učiniti isto što i Paddy Ashdown - da onaj ko ne priznaje cjelovitu BiH, ne može biti ni na jednoj funkciji u politici", poručio je ovo između ostalog u intervjuu za list "Nacional" bivši predsjednik Hrvatske Stipe Mesić.

Na pitanje kako komentariše reakcije koje dolaze iz RS-a i Srbije na presudu kojom je ratni zločinac Ratko Mladić pravomoćno osuđen na doživotni zatvor, te kada će doći trenutak da se suoče s vlastitom istorijom i izvinu se za genocid, Mesić kaže kako je bilo puno zločinaca na svijetu, dosta ih je bilo i na našem prostoru, ali da je Mladić jedan od većih.

"Mogao bi se mjeriti s najvećim zločincima u povijesti. On nije okrvavio samo svoje ruke, već i ruke svojih vojnika koji su ubijali tisuće nevinih ljudi. Milorad Dodik to ne priznaje niti je ikada priznavao genocid u Srebrenici, on i dalje insistira na mitu da su Mladić i Karadžić srpski heroji.



Zato ga ja nikada i nisam primio - jednom je došlo do nekog nesporazuma i on je čak krenuo prema meni, a čim sam dobio tu informaciju, rekao sam da ga odmah zaustave jer ja nemam običaj razgovarati s onima koji veličaju ratne zločince.

On je taj koji ne samo da ih veliča, već s Draganom Čovićem razbija BiH. A isprika sa srpske strane zbog tih zločina jednom će se morati dogoditi. No, Srbija još uvijek nije doživjela katarzu i oni i dalje ne optužuju Miloševića zato što je krenuo u rat, već zato što ga je izgubio", kaže Mesić.

Prema njegovim riječima, što se tiče Dodika - on je još uvjeren da sporazum Tuđman-Milošević iz Karađorđeva i Tikveša o podjeli BiH može biti realiziran.

"Međunarodna zajednica tu mora jasno reći svoje, osobito novi visoki povjerenik, Nijemac Christian Schmidt, koji bi za to trebao imati podršku i svoje vlade, i SAD-a i EU. On bi trebao napraviti ono što je napravio Paddy Ashdown, koji je odredio da onaj ko ne priznaje cjelovitu BiH, ne može biti ni na jednoj funkciji u politici", dodao je između ostalog Mesić u intervjuu za Nacional.
https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/20 ... 82BxCf4ToA
User avatar
BHCluster
Posts: 23301
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#39714 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by BHCluster »

Image

Opa i Mađari bi da se shire?!

Image
User avatar
parappa
Posts: 3283
Joined: 02/09/2014 21:43
Grijem se na: struju
Vozim: Lotus Esprit TurboSE

#39715 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by parappa »

BHCluster wrote: 24/06/2021 10:08 Image

Opa i Mađari bi da se shire?!

Image
Ma ovo je staro... oni nikad nisu prebolili Trianon https://en.wikipedia.org/wiki/Treaty_of_Trianon
Mogu samo sanjati... i paziti da im se zemlja ne smanji jos vise
Bossona
Posts: 5138
Joined: 21/12/2020 03:28

#39716 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Bossona »

BHCluster wrote: 24/06/2021 10:08 Image

Opa i Mađari bi da se shire?!

Image
Hoće da vrate izlaz na more, Orban je mađarski Šešelj. Ima i italijanskih Orbana koji bi da vrate Istru a Šešelji i slični njemu u Srbiji podržavaju razne hegemoniste i šoviniste poput Orbana. Balkanziacija Evrope je put u katastrofu.
Mađarska

Orban na Facebooku objavio kartu 'velike Mađarske' koja obuhvaća Hrvatsku, političari bez reakcije

Image

Orban promovirao kartu ‘velike Mađarske’
Orban je otkrio ploču na kojoj piše "Fiume - tengerre magyar", što znači "Rijeka - Mađarska do mora" (EPA)


Na spomeniku koji je povodom stogodišnjice potpisivanja Trijanonskog sporazuma otvorio mađarski premijer Viktor Orban nalazi se i natpis koji govori o tome da Rijeka pripada Mađarskoj, prenosi Tanjug pisanje portal Index.

Kako navodi portal, Orban je spomenik otvorio 4. juna 2020 na granici Mađarske i Slovačke, a među spomen-pločama, uz mapu “velike Mađarske”, nalazi se i ploča na kojoj piše “Fiume – tengerre magyar”, što znači “Rijeka – Mađarska do mora”.

Trijanonski sporazum potpisan je nedugo nakon Prvog svjetskog rata u palati Trijanon u Versaju, a njegovim odredbama je nakon raspada Austro-Ugarske znatno smanjena mađarska teritorija.

Orban se pčetkom maja našao na meti oštrih kritika u regionu, nakon što je objavio mapu “velike Mađarske”, koja obuhvata hrvatske teritorije sve do Rijeke i Dalmacije, ali i dijelove Srbije i Rumunije.

Rijeka je postala dio Mađarske 1868. godine sporazumom pod nazivom Riječka krpica.

Na kraju govora, u kojem je naveo da su veliki dijelovi mađarske teritorije “nasilno otcepljeni”, Orban je rekao da je sretan što će sa Slovacima, Hrvatima, Srbima i Slovencima graditi zajedničku budućnost.


Orban je poznat po zagovaraju politike suverenizma, koja je u suprotnosti sa vrijednostima na kojima počiva Evropska unija.

https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/o ... o-20200506
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#39717 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by spreca »

E vala da i mi malo izmjenim susjede po granici :mrgreen:
User avatar
Truba
Posts: 81179
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#39718 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Truba »

moju su zemlju i carstvo uništili 1918.

predivna mapa jednog dijela tog casrtva jel tak?
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#39719 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Milenkov buraz »

Motaj kablove...potpuni debakl hrvatskih lobiranja.
U EU parlamentu odbijeni svi amandmani hrvatskih zastupnika na Prijedlog izvještaja o BiH
User avatar
Truba
Posts: 81179
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#39720 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Truba »

U bosni vijest traje ne 3 dana nego 3 sata
Sutra je neka nova blokada
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#39721 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Milenkov buraz »

Black swan wrote: 24/06/2021 14:24 U bosni vijest traje ne 3 dana nego 3 sata
Sutra je neka nova blokada
Blokada po blokada pa deblokada. Ovo ima malo drugačije reperkusije.
User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#39722 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by @mba »

zar hrvatska bas misli da se nest pita u eu parlamentu?
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#39723 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Milenkov buraz »

@mba wrote: 24/06/2021 14:36 zar hrvatska bas misli da se nest pita u eu parlamentu?
Uložili su svoj maksimum za lobiranje, nema na koja vrata nisu pokucali, vukli ljude za rukav, galamili po NATO savezu...ma nema šta nisu radili. Hrvati trebaju da se pitaju da možda promijene ljude koji se bore za njih ili da mijenjaju politiku iz temelja.
Novak20
Posts: 13929
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#39724 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Novak20 »

Milenkov buraz wrote: 24/06/2021 14:45
@mba wrote: 24/06/2021 14:36 zar hrvatska bas misli da se nest pita u eu parlamentu?
Uložili su svoj maksimum za lobiranje, nema na koja vrata nisu pokucali, vukli ljude za rukav, galamili po NATO savezu...ma nema šta nisu radili. Hrvati trebaju da se pitaju da možda promijene ljude koji se bore za njih ili da mijenjaju politiku iz temelja.
Ma ne. Ništa se neće mijenjati.

Dovoljno je vidjeti da su sve političke opcije u Hrvata jedinstvene po pitanju položaja Hrvata u BiH i to je to.
User avatar
BHCluster
Posts: 23301
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#39725 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by BHCluster »

Milenkov buraz wrote: 24/06/2021 14:45
@mba wrote: 24/06/2021 14:36 zar hrvatska bas misli da se nest pita u eu parlamentu?
Uložili su svoj maksimum za lobiranje, nema na koja vrata nisu pokucali, vukli ljude za rukav, galamili po NATO savezu...ma nema šta nisu radili. Hrvati trebaju da se pitaju da možda promijene ljude koji se bore za njih ili da mijenjaju politiku iz temelja.

Sto pa Hrvatskoj je vazno da svoju demografsku rupu popuni svojim iseljenistvom iz Bosne i Hercegovine pa to je se moze vidjeti iz njihovog "jedinstva" po pitanju istih u Bosni i Hercegovini.
Post Reply