Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

erosbosanceros
Posts: 63
Joined: 04/06/2021 18:47

#39751 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by erosbosanceros »

Vrijedjas me i stavljas rijeci u usta, cemu?

Moras prihvatiti da je bih nasa zajednicka drzava. Tvorac islamske deklaracije u kojoj se navodi da je zivot muslimana s nemuslimanima nekompatibilan osim ako muslimani ne vladaju nad nemuslimanima se u kasnijim godinama svog zivota ocito predomislio i potpisao 30% vlasti nad 100% drzave, a ne obrarno.

Sta je o da Turkovic ako ne strani placenik kad 3 puta isti zahtjev salje na vijece ministara iako zna da ce biti odbijen? U ozljnim drzavama to se ne radi tako. Odluke se usuglase iza zatvorenih vrata, a onda se formalno provedu,a ne kak kod nas gdje se 3 puta moraju javno odbiti zahtjevi za ukidanje viza jer u interesu je Turkovic, tj onih koji je placaju destabilizirati i stvoriti nemir u bih
User avatar
Droog
Posts: 1666
Joined: 09/01/2009 04:13
Location: Small Town Underground

#39752 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Droog »

Project Ashe wrote: 24/06/2021 15:53
erosbosanceros wrote: 24/06/2021 15:50 Prisilno zaustavljanje rata bez ociglednog pobjednika je dovelo do goreg ishoda. Mucno mi je vidjeti da se na Hrvate gleda kao na Srbe ili gore. Do tog ne bi doslo da HV nije spasavala zapadnu bosnu. Vise bi ljudi bilo pobijeno, ali ne bi danas bili u situaciji gdje postoji plodno tlo za politicki ekstremizam. Ironicno, ali Dodik sa svojim neostvarivim prijetnjama o odcjepljenju drzi bosnu u balansu. Da nije stalnih "prijetnji" iz republike srpske, odavno bi bliskoistocni placenici poput Turkovic odveli ovu zemlju na bliski istok, a nebom bi patrolirali americki dronovi.

Sve dok se drzi paranoja o tzv velikosrpskoj prijetnji, bosanski politicari ne pomisljajj da se odvajaju od amerike i europe ni metra
Kako suptilno reče da su Bošnjaci ustvari teroristi, mamu vam ustaško četničku pomenem.
Bas ono hinjski, smerljarski. E moj ero
User avatar
Droog
Posts: 1666
Joined: 09/01/2009 04:13
Location: Small Town Underground

#39753 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Droog »

erosbosanceros wrote: 24/06/2021 16:03 Vrijedjas me i stavljas rijeci u usta, cemu?

Moras prihvatiti da je bih nasa zajednicka drzava. Tvorac islamske deklaracije u kojoj se navodi da je zivot muslimana s nemuslimanima nekompatibilan osim ako muslimani ne vladaju nad nemuslimanima se u kasnijim godinama svog zivota ocito predomislio i potpisao 30% vlasti nad 100% drzave, a ne obrarno.

Sta je o da Turkovic ako ne strani placenik kad 3 puta isti zahtjev salje na vijece ministara iako zna da ce biti odbijen? U ozljnim drzavama to se ne radi tako. Odluke se usuglase iza zatvorenih vrata, a onda se formalno provedu,a ne kak kod nas gdje se 3 puta moraju javno odbiti zahtjevi za ukidanje viza jer u interesu je Turkovic, tj onih koji je placaju destabilizirati i stvoriti nemir u bih
Tebe treba samo ignorisati. Sta si zapjenio
DonieBrasco
Posts: 15481
Joined: 31/08/2016 16:09

#39754 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by DonieBrasco »

erosbosanceros wrote: 24/06/2021 16:03 .
Kad ce treci znas li mozda ?
User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#39755 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by @mba »

Škobo Habu wrote: 24/06/2021 14:54
Milenkov buraz wrote: 24/06/2021 14:45

Uložili su svoj maksimum za lobiranje, nema na koja vrata nisu pokucali, vukli ljude za rukav, galamili po NATO savezu...ma nema šta nisu radili. Hrvati trebaju da se pitaju da možda promijene ljude koji se bore za njih ili da mijenjaju politiku iz temelja.
Možda to neko ne vidi tako, ali ovakvo ignorisanje članice EU po pitanju njenih interesa je krajnje poražavajuće.

Niko od članica EU, barem većinski, nije imao interesa da podrži zahtjeve hrvatskih parlamentaraca, što na najbolji mogući način oslikava položaj same Hrvatske unutar EU. Nije riječ samo o slomu iluzija Milanovića, Plenkovića i opskurnih desničara, već kompletne hrvatske politike.

U suštini, više u EU parlamentu ima prijatelja BiH, nego li Hrvatska. Na hrvatskim političkim čimbenicima je da se zapitaju zašto?


znaci otresli su ih ko slinju, ponizavajuce da su u principu niko i nista u eu!
erosbosanceros
Posts: 63
Joined: 04/06/2021 18:47

#39756 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by erosbosanceros »

Jao meni, kolika kolicina mrznje, projekcije i etiketiranja.

Ovo nije misljenje nego cinjenica, bih je resursima (tocnije naftom) siromasna drzava i kao takva potpuno nebitna Americi. Nas odnos s Amerikom, jedinim garantom mira je posljedica straha izazvanim "prijatenjama"iz Republike Srpske. U slucaju da se RS "smiri" nastao bi vakum utjecaja u koji bi naravno usli Saudijci jer nikom drugom izvana ova drzava nije interesantna.

Meni je vec neugodno sto dijelim zrak s ekipom poput elvedina pezica i njegovih stotinjak tisuca istomisljenika. Ne zelim ni zamisliti sta bi se dogodilo da se sutra ukine RS, pa da ekipa poput Turkovic dobije 100% izvrsnu vlast.
User avatar
parappa
Posts: 3311
Joined: 02/09/2014 21:43
Grijem se na: struju
Vozim: Lotus Esprit TurboSE

#39757 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by parappa »

da se sutra ukine rs, turkovic i ekipa ne bi dobijali vise od 10% glasova na izborima!
User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#39758 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by @mba »

erosbosanceros wrote: 24/06/2021 16:19 Jao meni, kolika kolicina mrznje, projekcije i etiketiranja.

Ovo nije misljenje nego cinjenica, bih je resursima (tocnije naftom) siromasna drzava i kao takva potpuno nebitna Americi. Nas odnos s Amerikom, jedinim garantom mira je posljedica straha izazvanim "prijatenjama"iz Republike Srpske. U slucaju da se RS "smiri" nastao bi vakum utjecaja u koji bi naravno usli Saudijci jer nikom drugom izvana ova drzava nije interesantna.

Meni je vec neugodno sto dijelim zrak s ekipom poput elvedina pezica i njegovih stotinjak tisuca istomisljenika. Ne zelim ni zamisliti sta bi se dogodilo da se sutra ukine RS, pa da ekipa poput Turkovic dobije 100% izvrsnu vlast.

pa sto se ne iselis iz bosne ako ti tako smeta vecinski narod bosne?

jer i sam znas da vas je iz godine u godinu sve manje na tim prostorima!
erosbosanceros
Posts: 63
Joined: 04/06/2021 18:47

#39759 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by erosbosanceros »

DonieBrasco wrote: 24/06/2021 16:11
erosbosanceros wrote: 24/06/2021 16:03 .
Kad ce treci znas li mozda ?
S obzirom da je nas Hrvata najmanje, treci entitet unutar bih bi bio "downgrade". Imali bi slicnu sudbinu poput Istre u Hrvatskoj, tj bili bi prisiljeni financirati slabije razvijenu RS. Hrvati vec pjno gube sto je federacija prikljena financirati RS, treci entitet bi bio financijski nepodnosljiv
Novak20
Posts: 13961
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#39760 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Novak20 »

Milenkov buraz wrote: 24/06/2021 15:23
Novak20 wrote: 24/06/2021 14:49
Milenkov buraz wrote: 24/06/2021 14:45

Uložili su svoj maksimum za lobiranje, nema na koja vrata nisu pokucali, vukli ljude za rukav, galamili po NATO savezu...ma nema šta nisu radili. Hrvati trebaju da se pitaju da možda promijene ljude koji se bore za njih ili da mijenjaju politiku iz temelja.
Ma ne. Ništa se neće mijenjati.

Dovoljno je vidjeti da su sve političke opcije u Hrvata jedinstvene po pitanju položaja Hrvata u BiH i to je to.
A da je bilo obratno mislim da bi na sav glas "pjevao" kako je ovo dokaz da je HDZ u pravu, kako ste ugnjetavani od zlih Bošnjaka, kako ćemo sada najebati...itd. Poznata škola, stara mantra.

Ako je to tako i ako ste jedinstveni eto pa implementirajte to što zagovarate bez Bošnjaka, zajedno sa negatorima genocida Dodikom i njegovim pajdašima. Svaka čast
Care, ne znaš što piše u izvješću, ne znaš ni što se htjelo hrvatskim prijedlozima, a onda misliš da znaš da bih ja pjevao da su usvojeni.

Ne pravi se pametan kad nisi.
erosbosanceros
Posts: 63
Joined: 04/06/2021 18:47

#39761 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by erosbosanceros »

@mba wrote: 24/06/2021 16:25
erosbosanceros wrote: 24/06/2021 16:19 Jao...

pa sto se ne iselis iz bosne ako ti tako smeta vecinski narod bosne?

jer i sam znas da vas je iz godine u godinu sve manje na tim prostorima!
Meni samo smeta kad me netko omalovazava na temelju moje vjerske i nacionalne pripadnosti. Ne pada mi ni na kraj pameti da govorim nekom s kim se ne slazem da seli odavde jer tko sam ja da mu namecem svoje vidjenje, za razliku od tebe.
Bossona
Posts: 5256
Joined: 21/12/2020 03:28

#39762 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Bossona »

erosbosanceros wrote: 24/06/2021 15:15 Tuđman je poslao vojsku u bih da razbucaju Srbe iz pragmaticnih razloga. Nije zelio veliku kopnenu granicu sa Srbijom jer bi to bio faktor nestabilnosti s obzirom na izuzetno dugu hrvatsku granicu sa relativno jako malom povrsinom.

To shvacam, ali kad vidim kako se muslimani odnose prema nama svega 20 godina kasnije, ne mogu da se ne zapitam Franjo sta ti je to trebalo? Da je bilo vise pameti, pa pustiti Srbe da ubijaju dok se humani Amerikanci ne sjete da bi mogli napraviti intervenciju po principu pustinjske oluje, danas bi bili u dobrim odnosima. Pomozi sirotu na svoju sramotu
U Hrvatskoj se borilo preko 25.000 Bošnjaka. Ukupan broj poginulih branitelja je je bio manji od 10.000 h, a od toga 1.200 njih bilo bošnjačke marodnosti, što ukupno iznosi više od 12%. Uzmemo li u obzir da je u to vrijeme u Hrvatskoj živjelo samo 2% Bošnjaka ispada da su Bošnjaci 20 puta imali veći broj poginulih branilaca i procentualno više učestovali u odbrani Hrvatske od samih Hrvata u dobrovoljačke postrojbe ZNG-a i MUP-a HR i HV-a... Da smo prihvatili sporazum sa Srbima 1991. godine, pitanje je da li bi Hrvatska uopšte postojala. Hrvatska duguje Bošnjacima svoje postojanje. Oluja i Maestral nije dovoljan izgovor i pomoć budući da se je odnosila samo na zaokruživanje hrvatskog teritorija, a ne pomoć Bošnjacma i vraćanja dobra dobrim za sve ono što su bošnjaci uradili za Republiku Hrvatsku. Zahvalnica za odbranu Hrvatske je bila Tuđmanova i Miloševićeva podjela RBiH i združena agresije, konc logori i UZP nakon oslobađanja zapadne Hercegovine od okupatorske JNA i Karadžićevih SDS četnika. Taj združeni rat protiv Bosne i Bošnjaka i danas traje iz Zagreba i Čovićevih HDZ-UZP ovaca.

Image
"Tuđmanova salveta" - Velikohrvatski i velikosrpski živući projekat protiv RBiH.
U cilju strateškog rješavanja hrvatskog nacionalnog pitanja u Jugoslaviji kroz uništenje i podjelu RBiH, Predsjednik Hrvatske Franjo Tuđman slijedeći dogoovr iz Karađorđeva 1991 godine sa Slobodanom Miloševičem je 8.1.1992. u Zagrebu primio izaslanstvo iz BiH predvođeno Radovanom Karadžićem i Nikolom Koljevićem, kojom prigodom u ime Republike Hrvatske podržava prijedlog proglašenja 'Republike srpske' u BiH. U zamjenu za hrvatsko priznanje, gosti sa Pala obećavaju da neće pomagati pobunjenim Srbima u Republici srpskoj Krajini. Dan nakon priznanja u Zagrebu, 'Republika srpska' je na Palama i proglašena.
Uspostavljeno je i srpsko-hrvatsko međudržavno povjerenstvo zaduženo za iscrtavanje nove karte podijeljene BiH. Hrvatima je tu na čelu bio prvo Josip Šentija, pa liberal Zvonko Lerotić, a zatim član Račanove Socijaldemokratske partije (SDP) Dušan Bilandžić. Predstojnik Ureda predsjednika RH, Hrvoje Šarinić, počinje posjećivati Miloševića u Beogradu, a Miloševićeva savjetnica Smilja Avramov posjećivala je Tuđmana u Zagrebu.
Neki primjeri primjena odluka RH u RBiH:
12.11.1991. hrvatski lideri u BiH potpisuju izjavu o hrvatskoj državi.
18.11.1991. proglašena 'Hrvatska Republika Herceg-Bosna'.
april 1992. Anto Valenta u Vitezu naređuje Muslimanima da prihvate 'Herceg-Bosnu'.
10.4.1992. Mate Boban proglašava TO RBiH nelegalnom na teritoriji 'Herceg-Bosne'
21.4.1992. Krizni štab HDZ preuzeo vlast u Kiseljaku po uzoru na SDS.
6.5.1992. Dogovor u Gracu, Boban-Karadžić; konkretni koraci u podjeli BiH i ¨ratu protiv Muslimana¨.
10.5.1992. HVO naredio Muslimanima u Kiseljaku da predaju oružje.
11.5.1992. Tihomir Blaškić proglasio TO RBiH ilegalnom u Kiseljaku.
22.5.1992. HVO ukida institucije RBiH u Busovači.
juni 1992. HVO preuzeo kontrolu nad opštinskim vijećem u Vitezu.
15.6.1992. Hrvatski krizni stožer uvodi hrvatski dinar kao platežno sredstvo u Kiseljaku.
18.6.1992. HVO-ov ultimatum TO RBiH u Novom Travniku: ¨Predajte oružje, potčinite se Herceg-Bosni!¨
19.6.1992. HVO napao Novi Travnik odn. Muslimane Novog Travnika.
15-20.6.1992. Prve jedinice iz Republike Hrvatske, Garavi i Frankopani, stigle kod Gornjeg Vakufa.
20.6.1992. HV i HVO pokušavaju zauzeti Gornji Vakuf.
1.7.1992. HVO zabranio postojanje TO RBiH na teritoriji Vareša.
august 1992. HVO napao sela Duhri, Potkraj, Radanovići i Topole kod Kiseljaka.
9.8.1992. HVO izvršio atentat na generala Armije RBiH Blaža Kraljevića i njegov štab.
5.9.1992. HDZ iz Travnika saopćio da ne prihvata vlast RBiH, nego samo 'Herceg-Bosne'.
19.10.1992. HVO preuzeo kontrolu u Prozoru.
19-26.10.1992. Drugi napad HVO, pokušaj zauzimanja Novog Travnika.
20.10.1992. Prvi napad na Ahmiće.
22.10.1992. HVO napao selo Paljike kod Prozora još uvijek pod kontrolom RBiH.
24.10.1992. komandant HVO iz Prozora proglasio Prozor "očišćenim od Muslimana".
24-25.10.1992. Drugi pokušaj zauzimanja Gornjeg Vakufa.

smijesni_ste
Posts: 5976
Joined: 09/10/2009 16:46

#39763 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by smijesni_ste »

erosbosanceros wrote: 24/06/2021 16:36
Meni samo smeta kad me netko omalovazava na temelju moje vjerske i nacionalne pripadnosti. Ne pada mi ni na kraj pameti da govorim nekom s kim se ne slazem da seli odavde jer tko sam ja da mu namecem svoje vidjenje, za razliku od tebe.
Taj kojeg si citirao je vani odavno, jedan od mnogih koji se raduju smanjenju broja Srba/Hrvata u BiH, ali sa sigurne distance :lol: :lol:

Znam, znam, paradoks :D
madridista15
Posts: 286
Joined: 08/11/2018 07:00

#39764 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by madridista15 »

Od Željane Zovko danas:
Međutim, da bi se osigurala većina glasova za izvješće, dogovoren je kompromis koji prevladava u korist onih koji favoriziraju samo koncept vladavine većine. Pod jakim pritiskom lijevog spektra Europskog parlamenta, izvješće uopće ne spominje pojam konstitutivnih naroda. Ovo se događa prvi put u više od 6 godina i u stvari krši duh odluka Europskog parlamenta koje je postavio Andrej Plenković, a formulirala Doris Pack.
Idemo dalje što bi rek'o Srđan Mandić :D
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#39765 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by bingov buraz »

Tugy plaky
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#39766 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Milenkov buraz »

Novak20 wrote: 24/06/2021 16:31
Milenkov buraz wrote: 24/06/2021 15:23
Novak20 wrote: 24/06/2021 14:49

Ma ne. Ništa se neće mijenjati.

Dovoljno je vidjeti da su sve političke opcije u Hrvata jedinstvene po pitanju položaja Hrvata u BiH i to je to.
A da je bilo obratno mislim da bi na sav glas "pjevao" kako je ovo dokaz da je HDZ u pravu, kako ste ugnjetavani od zlih Bošnjaka, kako ćemo sada najebati...itd. Poznata škola, stara mantra.

Ako je to tako i ako ste jedinstveni eto pa implementirajte to što zagovarate bez Bošnjaka, zajedno sa negatorima genocida Dodikom i njegovim pajdašima. Svaka čast
Care, ne znaš što piše u izvješću, ne znaš ni što se htjelo hrvatskim prijedlozima, a onda misliš da znaš da bih ja pjevao da su usvojeni.

Ne pravi se pametan kad nisi.
Znaš ti care vrlo dobro, evo ti i Bundestag vam je maloprije poslao poruku o granicama BH, znaš ti vrlo dobro već kada ti ne ide na ruku praviš se vrlo naivan.
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#39767 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by ako te pitaju »

Ja ne znam zašto netko misli da Hrvati u BiH žele mijenjati granice.
PA sve ove rezolucije, zapravo samo dokazuju da je BiH nakaradna država.
Mislimo da će EU riješiti problem BiH?
Dok se nije pojavio Komšić, spominjala se EU...sada.......hm......sve mi djeluje da se spašava ideja o BiH kao mogućoj državi.

Narod masovno seli.... Uskoro neće imati tko puniti proračun.
Nitko ne priča o radnim mjestima više

BiH.... Lagano klizi ka svom biološkom nestanku,zajedno sa konstitutivnim i građanima........
Athletic Bilbao
Posts: 82
Joined: 06/05/2021 21:16

#39768 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Athletic Bilbao »

...
Last edited by Athletic Bilbao on 02/07/2021 07:14, edited 1 time in total.
88Sioux
Posts: 1876
Joined: 21/05/2020 08:15

#39769 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by 88Sioux »

Zovko za Radio Srpske: Zeleni rade protiv Dejtonskog sporazuma

Evropski parlament nije danas prihvatio amandmane hrvatskih parlamentaraca koji su insistirali da se u tekst Rezolucije na Izvještaj o napretku BiH u 2019. i 2020. godini uvrsti konstitutivnost naroda u BiH.
Hrvatski evroparlamentarac Željana Zovko izrazila je zabrinutost zbog pritiska lijevo orijentisanih parlamentaraca koje predvode Zeleni, a koji, kako je rekla, rade protiv Dejtonskog mirovnog sporazuma u BiH.

- U ovom trenutku sam izuzetno zabrinuta zato što se Evropskom parlamentu, pod pritiskom lijevih snaga predvođeni zelenom grupacijom, nameće jedan novi pogled na BiH koji je katastrofalan i ide protiv Dejtonskog mirovnog sporazuma - rekla je Zovko za Radio Republike Srpske.

Ona je istakla da se isključivanjem pojma konstitutivnosti direktno ide na novi koncept zemlje koji apsolutno ne može zaživjeti u BiH.

- Јa sam ukazala da je činjenica da se na taj način nekom narodu ukida njegov prefiks i to je jedna situacija koja je prije 30 godina rezultirala tragedijom, a u ovom trenutku rezultira rezignacijom mladih ljudi koji napuštaju BiH jer ne vide budućnost u ovom neshvatanju realnosti - zaključila je Zovko.
Jel zna gđa Zovko neki specijalitet da spremi?
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#39770 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by ako te pitaju »

Athletic Bilbao wrote: 24/06/2021 18:00
ako te pitaju wrote: 24/06/2021 17:53 Ja ne znam zašto netko misli da Hrvati u BiH žele mijenjati granice.
PA sve ove rezolucije, zapravo samo dokazuju da je BiH nakaradna država.
Mislimo da će EU riješiti problem BiH?
Dok se nije pojavio Komšić, spominjala se EU...sada.......hm......sve mi djeluje da se spašava ideja o BiH kao mogućoj državi.

Narod masovno seli.... Uskoro neće imati tko puniti proračun.
Nitko ne priča o radnim mjestima više

BiH.... Lagano klizi ka svom biološkom nestanku,zajedno sa konstitutivnim i građanima........
Vi ste UZP-om dokazali da želite mijenjati granice, kraj priče. I ne klizi Bosna ka svom biološkom nestanku već oni koji je mrze, prvo ćete vi. Adio
30 godina ista priča....... "prvo će te vi"..... A onda misliš mi....... Volim BiH ali ne volim Republiku Srpsku... I obrnuto.......


Dakle..... Svi ćemo..... Tj. Naša djeca će biti perači guza po Njemačkoj.......... A Albanija će nam biti pojam.

Al.... Bitno je "tko će prvi"...... Mentalni sklop ti je čudo..... Eto ja ću i "moji" prvi.... Pa bi ja trebao uživat kad ti i tvoji dođu na red.....

Uglavnom.... I nove godine ti ne gine Boračko jezero..... A more..... Gleda na TV-u..... Za drugi nisi
Athletic Bilbao
Posts: 82
Joined: 06/05/2021 21:16

#39771 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Athletic Bilbao »

...
Last edited by Athletic Bilbao on 02/07/2021 07:13, edited 1 time in total.
El_comadante
Posts: 7936
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#39772 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by El_comadante »

nažalost Hrvatska glumi silu samo nad BiH jer to mogu, dobili su šamar od EU što je dobro za državu. idemo dalje.
El_comadante
Posts: 7936
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#39773 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by El_comadante »

erosbosanceros wrote: 24/06/2021 16:19 Jao meni, kolika kolicina mrznje, projekcije i etiketiranja.

Ovo nije misljenje nego cinjenica, bih je resursima (tocnije naftom) siromasna drzava i kao takva potpuno nebitna Americi. Nas odnos s Amerikom, jedinim garantom mira je posljedica straha izazvanim "prijatenjama"iz Republike Srpske. U slucaju da se RS "smiri" nastao bi vakum utjecaja u koji bi naravno usli Saudijci jer nikom drugom izvana ova drzava nije interesantna.

Meni je vec neugodno sto dijelim zrak s ekipom poput elvedina pezica i njegovih stotinjak tisuca istomisljenika. Ne zelim ni zamisliti sta bi se dogodilo da se sutra ukine RS, pa da ekipa poput Turkovic dobije 100% izvrsnu vlast.
koja količina mrženje, projekcije i ekitrianja prema Saudijcima. zašto Arapi nebi mogli biti ovde u BiH kao turisti? zašto je Turković nečiji plačenik ako gleda ekonomski interes BiH? i zašto Arapi i muslimani nužo zlo, teroristi a nemogu biti turisti?
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#39774 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by ako te pitaju »

El_comadante wrote: 24/06/2021 18:11 nažalost Hrvatska glumi silu samo nad BiH jer to mogu, dobili su šamar od EU što je dobro za državu. idemo dalje.
Kako sam dobro razumio.... u toj rezoluciji..... Se spominje i Dejtonski sporazum kao i odluka Ustavnog suda u predmetu Ljubić....?
Dakle..........
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#39775 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Milenkov buraz »

ako te pitaju wrote: 24/06/2021 17:53 Ja ne znam zašto netko misli da Hrvati u BiH žele mijenjati granice.
PA sve ove rezolucije, zapravo samo dokazuju da je BiH nakaradna država.
Mislimo da će EU riješiti problem BiH?
Dok se nije pojavio Komšić, spominjala se EU...sada.......hm......sve mi djeluje da se spašava ideja o BiH kao mogućoj državi.

Narod masovno seli.... Uskoro neće imati tko puniti proračun.
Nitko ne priča o radnim mjestima više

BiH.... Lagano klizi ka svom biološkom nestanku,zajedno sa konstitutivnim i građanima........
Je li bilo Komšića kada ste napadali u Mostaru Košnika i pravili samoupravu? Zato molim te ne spominji da je Komšić uzrok, on je samo loš, vrlo loš izgovor. Neka se seli ko god misli da mu je vani bolje, svako ima pravo na to, to nema veze sa ovom pričom. BiH neće nigdje, moguća/nemoguća ima resursa i mogućnosti vidimo da se ona brani svim legalnim i zakonski raspoloživim sredstvima.
Post Reply