Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

User avatar
escobar__
Posts: 8881
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#39301 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by escobar__ »

ovo_malo_duse wrote: 24/01/2021 20:56
escobar__ wrote: 24/01/2021 20:50 Jebene su ustaše iz Hercegovine, to je takav jedan zatucan mentalni sklop da se svakodnevno ibretim kakve gadarije pišu i o čemu razmišljaju. Na Tviteru sam čak znao posvjedočit tome da konzervativci iz Hrvatske (dakle ljudi kojima ni ideja Hrvatske do Drine nije strana) pozivaju na saradnju s Bošnjacima jer je obostrani interes onemogućit velikosrpsko onanisanje zapadno od Drine, a onda se na to nakače ove nakaze s juga da objasne kako su u krivu i kako nikakva saradnja s Bošnjacima ne dolazi u obzir, pa i po cijenu nestanka s ovih prostora.

Čime ih tamo indoktriniraju Bog sami zna...
Fakat supak bukvalno kaze Hrvat u Sarajevu nije Hrvat ako nije clan HDZ. Odnisno moze se takav nazivat Hrvatom ali je za njega Sejdo Bajramovic. Koji fasista moras biti. Imam dosta prijatelja Hrvata i na neki nacin mi je zao sto sve ide u tom pravcu ali nema drugog rjesenja. Samo u celo..
Ma preko puta mene u Tuzli živi uglavnom katolička, hrvatska populacija. Ima ih HDZ-ovaca (nisu svi) ali nemam dojam da su baš toliko desno da kažu da slave "oslobođenje Srebrenice" (aludirajući na genocid), a što sam imao prilike pročitat od ovih s juga.

Također, valja napomenuti i to da se dobar dio bosanskih Hrvata borio za domovinu u Armiji RBiH, pa iz nekog respekta prema takvim ljudima ne mogu ih stavit u isti ravan s ovim južnim bolesnim nakotom, jednostavno ne ide. Ono što me zaista rastužuje je koliko škutorski Hrvati zapravo mrze ovu zemlju i slave svaki njen neuspjeh, ta mržnja nekad čak i nadilazi sve ono šta velikosrbi rade.
User avatar
escobar__
Posts: 8881
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#39302 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by escobar__ »

Novak20 wrote: 24/01/2021 21:03
escobar__ wrote: 24/01/2021 20:50 Jebene su ustaše iz Hercegovine, to je takav jedan zatucan mentalni sklop da se svakodnevno ibretim kakve gadarije pišu i o čemu razmišljaju. Na Tviteru sam čak znao posvjedočit tome da konzervativci iz Hrvatske (dakle ljudi kojima ni ideja Hrvatske do Drine nije strana) pozivaju na saradnju s Bošnjacima jer je obostrani interes onemogućit velikosrpsko onanisanje zapadno od Drine, a onda se na to nakače ove nakaze s juga da objasne kako su u krivu i kako nikakva saradnja s Bošnjacima ne dolazi u obzir, pa i po cijenu nestanka s ovih prostora.

Čime ih tamo indoktriniraju Bog sami zna...
:lol:

Čuj, Hrvatska do Drine i suradnja sa Bošnjacima. Logika 0 bodova. Valjda jedno isključuje drugo ?

Hrvatima sukob sa Srbima više nije interes. Pogotovo ne u korist bošnjačke nacionalne države sa Hrvatima bez političkih prava.
Hrvatima nema šta bit interes, Srbi vas ni 90tih nisu pitali je li vam to interes ili nije već su preorali pola Hrvatske. Sada su, doduše, neke druge okolnosti ali i okolnosti se mijenjaju pa se ja baš i ne bih smijao tako slatko kao ti.
Novak20
Posts: 13969
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#39303 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Novak20 »

escobar__ wrote: 24/01/2021 21:06
Novak20 wrote: 24/01/2021 21:03
escobar__ wrote: 24/01/2021 20:50 Jebene su ustaše iz Hercegovine, to je takav jedan zatucan mentalni sklop da se svakodnevno ibretim kakve gadarije pišu i o čemu razmišljaju. Na Tviteru sam čak znao posvjedočit tome da konzervativci iz Hrvatske (dakle ljudi kojima ni ideja Hrvatske do Drine nije strana) pozivaju na saradnju s Bošnjacima jer je obostrani interes onemogućit velikosrpsko onanisanje zapadno od Drine, a onda se na to nakače ove nakaze s juga da objasne kako su u krivu i kako nikakva saradnja s Bošnjacima ne dolazi u obzir, pa i po cijenu nestanka s ovih prostora.

Čime ih tamo indoktriniraju Bog sami zna...
:lol:

Čuj, Hrvatska do Drine i suradnja sa Bošnjacima. Logika 0 bodova. Valjda jedno isključuje drugo ?

Hrvatima sukob sa Srbima više nije interes. Pogotovo ne u korist bošnjačke nacionalne države sa Hrvatima bez političkih prava.
Hrvatima nema šta bit interes, Srbi vas ni 90tih nisu pitali je li vam to interes ili nije već su preorali pola Hrvatske. Sada su, doduše, neke druge okolnosti ali i okolnosti se mijenjaju pa se ja baš i ne bih smijao tako slatko kao ti.
Nisu pitali ni Bošnjaci kad je poravnato Ravno. Osnovali su svoj Savjet nacionalne obrane bez Hrvata dva mjeseca prije osnivanja HVO.

Nego to je bilo pa prošlo.

Malo tko u hrvatskoj politici danas ima iluziju da se sa bošnjačkom politikom može dogovoriti neko fer rješenje. Još manje ih ima potrebu da radi protiv Srba u korist bošnjačke politike i daljeg političkog obespravljivanja vlastitog konstitutivnog naroda u BiH.
User avatar
BHCluster
Posts: 23419
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#39304 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by BHCluster »

Poravnali Ravno a oni sa tim istim ponovo, a to ludilo ide do te mjere da cak slave neustavni dan tzv "rs-a", naravno za sve krivi Bosnjaci. :lol:
Cassius Longinus
Posts: 402
Joined: 08/11/2014 14:28

#39305 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Cassius Longinus »

BHCluster wrote: 24/01/2021 20:52
Cassius Longinus wrote: 24/01/2021 20:32
Point. wrote: 24/01/2021 19:29

A šta je to Boga ti nepravedno i ucjena? Je li nepravedno to što 15% stanovništva ima 33% vlasti? Što jedna stranka (HDZ) može blokirati pola države kako im kurcu čejf kad im ne prija izborni rezultat? Da na teritoriji koju kontrolišu ne možeš naći nigdje državne zastave, da tu istu državu psuju i vrijeđaju kad god stignu, je li nepravedno da Hrvati u BiH mogu imati dvojno državljanstvo sa Hrvatskom, koju obiđu jednom godišnje kad je godišnji odmor, je li nepravedno da ucjenama pokušavaju dobiti promjene IZ koji bi samo njima pasao, je li nepravedno da HDZ kroz HNS odlučuje ko je "legitimni" Hrvat a ko ne, je li nepravedno da se druga država (Hrvatska) konstantno miješa u unutrašnje stvari BiH i koja joj nanosi ugled svojim počesto lažnim tvrdnjama? Po nivou kmečanja reko bi čovjek da BH Hrvati imaju status crnaca u Južnoj Africi za vrijeme aparthejda ili nešto slično.

Čović želi da ukine OHR i da se stranci ne miješaju, važi li to i za Hrvatsku i Srbiju?
Nepravedno je da se kuka oko onog što je potpisano, to prvo. Rat je istina bio i ni jedna strana svoje ciljeve nije ostvarila i svatko je tu bio manje više pod prisilom. Kao alternativu tome nitko nije ponudio nikakvo rješenje koje bi pomirilo Bošnjake i Hrvate po principu nađimo se na pola puta. A dobar dio Hrvata iz BiH i Hrvatska bi bili za kompromis.

Kao ultimativna pravda nudi se Hrvatima da umjesto 33%(što je načeo Komšić al nebitno sad) koliko su potpisali uzmu 0% i još da se ispričaju pravedničkom narodu i da ih zamole smiju li ostati u njihovoj državi. Karikiram ali tako je.

Što se tiče legitimnosti, nju ne određuje HDZ nego bi je trebali odlučivati birači, ako Hrvati izaberu Bakira, sve ok, izabrali su ga, Kalesija da 3000 glasova za člana iz reda hr naroda, neka, pozlatilo vam se. Rupa u zakonu, okej. Čović može blokirati FBiH, jebiga. Možda se sada može instalirati još više malih Komšića, vidjet ćemo. Ja mislim da to nikome ne odgovara.

Dvojno državljanstvo-zaista ne znam zašto bi te to smetalo. Mnogi Bošnjaci imaju i BH i Hr papire, Srbi isto tako. Zašto bi to išlo ikome na živce u pm? Neke zemlje to dozvoljavaju neke ne. Ima kriminalaca koji to zlorabe ali to nije ova priča. Ovo oko zastava ne znam ali Čović ima zastavu BiH u uredu. Dodik je vjerojatno druga priča.
Hrvat Hrvatu nije i ne može biti stranac, i nije mi jasno kako to ne možeš shvatiti, kao što Bošnjak iz Sandžaka Bošnjaku iz BiH ne može biti stranac.
Slab pokusaj spina, poenta je da ako Hrvati iz Bosne i Hercegovine imaju pravo glasa u dvije drzave zasto je problem da gradjani Bosne i Hercegovine glasaju za clana predsjednistva Bosne i Hercegovine prema vazecem Izbornom zakonu?
Nemoj se ljutiti ali to nema nikakve veze jedno s drugim. Hrvati sa prebivalištem u BiH(i druga dijaspora) ne mogu glasati kao građani sa prebivalištem u Hr, nego glasaju za dijasporsku izbornu jedinicu (XI) na parlamentarnim izborima koja je skresana na 3 mandata(regularna ima 14) tamo negdje oko 2000.
Ako se odjave iz BiH i prebace u Hr onda imaju kao i svi drugi građani. Ali ubij me ali ne shvaćam kako bi to moglo kačiti nekoga tko nema hr papire.
Bossona
Posts: 5276
Joined: 21/12/2020 03:28

#39306 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Bossona »

Novak20 wrote: 24/01/2021 21:03
escobar__ wrote: 24/01/2021 20:50 Jebene su ustaše iz Hercegovine, to je takav jedan zatucan mentalni sklop da se svakodnevno ibretim kakve gadarije pišu i o čemu razmišljaju. Na Tviteru sam čak znao posvjedočit tome da konzervativci iz Hrvatske (dakle ljudi kojima ni ideja Hrvatske do Drine nije strana) pozivaju na saradnju s Bošnjacima jer je obostrani interes onemogućit velikosrpsko onanisanje zapadno od Drine, a onda se na to nakače ove nakaze s juga da objasne kako su u krivu i kako nikakva saradnja s Bošnjacima ne dolazi u obzir, pa i po cijenu nestanka s ovih prostora.

Čime ih tamo indoktriniraju Bog sami zna...
:lol:

Čuj, Hrvatska do Drine i suradnja sa Bošnjacima. Logika 0 bodova. Valjda jedno isključuje drugo ?

Hrvatima sukob sa Srbima više nije interes. Pogotovo ne u korist bošnjačke nacionalne države sa Hrvatima bez političkih prava.
:thumbup: Znamo to odlično, car je go to je jasno svima da nema ništa od dodrinaške Pavelićeve a ni doneretvanske Tuđmanove NDH samo BiH!
Image
User avatar
BHCluster
Posts: 23419
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#39307 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by BHCluster »

Cassius Longinus wrote: 24/01/2021 21:42
BHCluster wrote: 24/01/2021 20:52
Cassius Longinus wrote: 24/01/2021 20:32

Nepravedno je da se kuka oko onog što je potpisano, to prvo. Rat je istina bio i ni jedna strana svoje ciljeve nije ostvarila i svatko je tu bio manje više pod prisilom. Kao alternativu tome nitko nije ponudio nikakvo rješenje koje bi pomirilo Bošnjake i Hrvate po principu nađimo se na pola puta. A dobar dio Hrvata iz BiH i Hrvatska bi bili za kompromis.

Kao ultimativna pravda nudi se Hrvatima da umjesto 33%(što je načeo Komšić al nebitno sad) koliko su potpisali uzmu 0% i još da se ispričaju pravedničkom narodu i da ih zamole smiju li ostati u njihovoj državi. Karikiram ali tako je.

Što se tiče legitimnosti, nju ne određuje HDZ nego bi je trebali odlučivati birači, ako Hrvati izaberu Bakira, sve ok, izabrali su ga, Kalesija da 3000 glasova za člana iz reda hr naroda, neka, pozlatilo vam se. Rupa u zakonu, okej. Čović može blokirati FBiH, jebiga. Možda se sada može instalirati još više malih Komšića, vidjet ćemo. Ja mislim da to nikome ne odgovara.

Dvojno državljanstvo-zaista ne znam zašto bi te to smetalo. Mnogi Bošnjaci imaju i BH i Hr papire, Srbi isto tako. Zašto bi to išlo ikome na živce u pm? Neke zemlje to dozvoljavaju neke ne. Ima kriminalaca koji to zlorabe ali to nije ova priča. Ovo oko zastava ne znam ali Čović ima zastavu BiH u uredu. Dodik je vjerojatno druga priča.
Hrvat Hrvatu nije i ne može biti stranac, i nije mi jasno kako to ne možeš shvatiti, kao što Bošnjak iz Sandžaka Bošnjaku iz BiH ne može biti stranac.
Slab pokusaj spina, poenta je da ako Hrvati iz Bosne i Hercegovine imaju pravo glasa u dvije drzave zasto je problem da gradjani Bosne i Hercegovine glasaju za clana predsjednistva Bosne i Hercegovine prema vazecem Izbornom zakonu?
Nemoj se ljutiti ali to nema nikakve veze jedno s drugim. Hrvati sa prebivalištem u BiH(i druga dijaspora) ne mogu glasati kao građani sa prebivalištem u Hr, nego glasaju za dijasporsku izbornu jedinicu (XI) na parlamentarnim izborima koja je skresana na 3 mandata(regularna ima 14) tamo negdje oko 2000.
Ako se odjave iz BiH i prebace u Hr onda imaju kao i svi drugi građani. Ali ubij me ali ne shvaćam kako bi to moglo kačiti nekoga tko nema hr papire.
Zasto onda glasati na izborima u dvije drzave?
Novak20
Posts: 13969
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#39308 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Novak20 »

BHCluster wrote: 24/01/2021 21:31 Poravnali Ravno a oni sa tim istim ponovo, a to ludilo ide do te mjere da cak slave neustavni dan tzv "rs-a", naravno za sve krivi Bosnjaci. :lol:
Ne, nisu krivi Bošnjaci. Nego njihova politika.
User avatar
BHCluster
Posts: 23419
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#39309 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by BHCluster »

Novak20 wrote: 24/01/2021 21:48
BHCluster wrote: 24/01/2021 21:31 Poravnali Ravno a oni sa tim istim ponovo, a to ludilo ide do te mjere da cak slave neustavni dan tzv "rs-a", naravno za sve krivi Bosnjaci. :lol:
Ne, nisu krivi Bošnjaci. Nego njihova politika.
Naravno da Bosnjaci nisu krivi, sto nije sprijecilo politicki i vojni vrh Hrvatske da preko svoga antidrzavnog projekta tzv "hzhb kasnije hzhr" pocine tolike zlocine prema Bosnjacima naravno uz sadestvo sa velikosrpskim agresorom. A da za sve je kriva bosnjacka politika. Bravo! Asta drugo ocekivati od osobe koja zlocine pravda zlocinima.
Novak20
Posts: 13969
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#39310 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Novak20 »

BHCluster wrote: 24/01/2021 22:05
Novak20 wrote: 24/01/2021 21:48
BHCluster wrote: 24/01/2021 21:31 Poravnali Ravno a oni sa tim istim ponovo, a to ludilo ide do te mjere da cak slave neustavni dan tzv "rs-a", naravno za sve krivi Bosnjaci. :lol:
Ne, nisu krivi Bošnjaci. Nego njihova politika.
Naravno da Bosnjaci nisu krivi, sto nije sprijecilo politicki i vojni vrh Hrvatske da preko svoga antidrzavnog projekta tzv "hzhb kasnije hzhr" pocine tolike zlocine prema Bosnjacima naravno uz sadestvo sa velikosrpskim agresorom. A da za sve je kriva bosnjacka politika. Bravo! Asta drugo ocekivati od osobe koja zlocine pravda zlocinima.
Što tek očekivati od osobe koja neumorno gusla o ratu trudeći se da na taj način i iz pozicije žrtve bude svakom loncu poklopac ? Kako danas, tako i sutra.

Jesam li slučajno rekao da je za sve kriva bošnjačka politika ? Čini mi se da nisam.

Ako se ne varam, ni Sud u Hagu nije utvrdio "sadejstvo" ili zajedničko planiranje i organizirano zajedničko djelovanje hrvatskih i srpskih vojnih jedinica protiv Bošnjaka i ARBiH. Što ti treba da podmečeš ono što nije bilo ? HVO je branio prvo sebe i svoje pa i tvoj kraj BiH da bi ti danas tvrdio da su bili u sadejstvu sa velikosrpskim agresorom. Fuj.

Jedino "sadejstvo" je bilo između HV, HVO i A RBiH protiv srpskih oružanih jedinica. A to se izgleda davno zaboravilo.
Bossona
Posts: 5276
Joined: 21/12/2020 03:28

#39311 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Bossona »

Novak20 wrote: 24/01/2021 22:47
BHCluster wrote: 24/01/2021 22:05
Novak20 wrote: 24/01/2021 21:48

Ne, nisu krivi Bošnjaci. Nego njihova politika.
Naravno da Bosnjaci nisu krivi, sto nije sprijecilo politicki i vojni vrh Hrvatske da preko svoga antidrzavnog projekta tzv "hzhb kasnije hzhr" pocine tolike zlocine prema Bosnjacima naravno uz sadestvo sa velikosrpskim agresorom. A da za sve je kriva bosnjacka politika. Bravo! Asta drugo ocekivati od osobe koja zlocine pravda zlocinima.
Što tek očekivati od osobe koja neumorno gusla o ratu trudeći se da na taj način i iz pozicije žrtve bude svakom loncu poklopac ? Kako danas, tako i sutra.

Jesam li slučajno rekao da je za sve kriva bošnjačka politika ? Čini mi se da nisam.

Ako se ne varam, ni Sud u Hagu nije utvrdio "sadejstvo" ili zajedničko planiranje i organizirano zajedničko djelovanje hrvatskih i srpskih vojnih jedinica protiv Bošnjaka i ARBiH. Što ti treba da podmečeš ono što nije bilo ? HVO je branio prvo sebe i svoje pa i tvoj kraj BiH da bi ti danas tvrdio da su bili u sadejstvu sa velikosrpskim agresorom. Fuj.

Jedino "sadejstvo" je bilo između HV, HVO i A RBiH protiv srpskih oružanih jedinica. A to se izgleda davno zaboravilo.
Image

SPROVOĐENJE PLANA IZ KARAĐORĐEVA DVOSTRUKOM AGRESIJOM SRBIJE I HRVATSKE NA RBIH I POSDAYTONSKIM SAVEZNIŠTVOM ISTE IDEOLGIJE.
"Tuđmanova salveta podjeljene Bosne"
- Velikohrvatski i velikosrpski živući projekat protiv RBiH.
U cilju strateškog rješavanja hrvatskog nacionalnog pitanja u Jugoslaviji kroz uništenje i podjelu RBiH, Predsjednik Hrvatske Franjo Tuđman slijedeći dogoovr iz Karađorđeva 1991 godine sa Slobodanom Miloševičem je 8.1.1992. u Zagrebu primio četničko izaslanstvo iz BiH predvođeno Radovanom Karadžićem i Nikolom Koljevićem, kojom prigodom u ime Republike Hrvatske podržava prijedlog proglašenja 'Republike srpske' u BiH. U zamjenu za hrvatsko priznanje, gosti sa Pala obećavaju da neće pomagati pobunjenim Srbima u Republici srpskoj Krajini. Dan nakon priznanja u Zagrebu, 'Republika srpska' je na Palama i proglašena.
Uspostavljeno je i srpsko-hrvatsko međudržavno povjerenstvo zaduženo za iscrtavanje nove karte podijeljene BiH. Hrvatima je tu na čelu bio prvo Josip Šentija, pa liberal Zvonko Lerotić, a zatim član Račanove Socijaldemokratske partije (SDP) Dušan Bilandžić. Predstojnik Ureda predsjednika RH, Hrvoje Šarinić, počinje posjećivati Miloševića u Beogradu, a Miloševićeva savjetnica Smilja Avramov posjećivala je Tuđmana u Zagrebu.
Neki primjeri primjena odluka RH u RBiH:
12.11.1991. hrvatski lideri u BiH potpisuju izjavu o hrvatskoj državi.
18.11.1991. proglašena 'Hrvatska Republika Herceg-Bosna'.
april 1992. Anto Valenta u Vitezu naređuje Muslimanima da prihvate 'Herceg-Bosnu'.
10.4.1992. Mate Boban proglašava TO RBiH nelegalnom na teritoriji 'Herceg-Bosne'
21.4.1992. Krizni štab HDZ preuzeo vlast u Kiseljaku po uzoru na SDS.
6.5.1992. Dogovor u Gracu, Boban-Karadžić; konkretni koraci u podjeli BiH i ¨ratu protiv Muslimana¨.
10.5.1992. HVO naredio Muslimanima u Kiseljaku da predaju oružje.
11.5.1992. Tihomir Blaškić proglasio TO RBiH ilegalnom u Kiseljaku.
22.5.1992. HVO ukida institucije RBiH u Busovači.
juni 1992. HVO preuzeo kontrolu nad opštinskim vijećem u Vitezu.
15.6.1992. Hrvatski krizni stožer uvodi hrvatski dinar kao platežno sredstvo u Kiseljaku.
18.6.1992. HVO-ov ultimatum TO RBiH u Novom Travniku: ¨Predajte oružje, potčinite se Herceg-Bosni!¨
19.6.1992. HVO napao Novi Travnik odn. Muslimane Novog Travnika.
15-20.6.1992. Prve jedinice iz Republike Hrvatske, Garavi i Frankopani, stigle kod Gornjeg Vakufa.
20.6.1992. HV i HVO pokušavaju zauzeti Gornji Vakuf.
1.7.1992. HVO zabranio postojanje TO RBiH na teritoriji Vareša.
august 1992. HVO napao sela Duhri, Potkraj, Radanovići i Topole kod Kiseljaka.
9.8.1992. HVO izvršio atentat na generala Armije RBiH Blaža Kraljevića i njegov štab.
5.9.1992. HDZ iz Travnika saopćio da ne prihvata vlast RBiH, nego samo 'Herceg-Bosne'.
19.10.1992. HVO preuzeo kontrolu u Prozoru.
19-26.10.1992. Drugi napad HVO, pokušaj zauzimanja Novog Travnika.
20.10.1992. Prvi napad na Ahmiće.
22.10.1992. HVO napao selo Paljike kod Prozora još uvijek pod kontrolom RBiH.
24.10.1992. komandant HVO iz Prozora proglasio Prozor "očišćenim od Muslimana".
24-25.10.1992. Drugi pokušaj zauzimanja Gornjeg Vakufa.

Republika Hrvatska je odgovorna za agresiju na Bosnu i Hercegovinu tijekom koje je počinjen zločin u Ahmićima
U travnju 1993. došlo je do napada snaga HVO-a na selo Ahmići u općini Vitez u srednjoj Bosni prilikom čega je ubijeno preko sto civila bosanskih muslimana, uključujući 32 žene i jedanaestero djece.

Ovi zločini počinjeni su u okviru međunarodnog sukoba koji je vođen između Republike Hrvatske i Republike Bosne i Hercegovine 1993. i 1994, a u kojem je Republika Hrvatska imala sveobuhvatnu kontrolu nad jedinicama HVO-a, kao što je potvrđeno u presudama MKSJ-a.

Iz ovog razloga najviši dužnosnici Republike Hrvatske imaju odgovornost ispričati se žrtvama u Ahmićima te osuditi i distancirati se od zločinačke politike političkog vrha Hrvatske u devedesetima koji je izvršio agresiju na Bosnu i Hercegovinu 1993.-1994. te doprinio počinjenju zločina.

Za pokolj u Ahmićima pred MKSJ-om su za zločine koji uključuju teška kršenja Ženevskih konvencija, zločine protiv čovječnosti i kršenje zakona i običaja ratovanja. Dario Kordić, Mario Čerkez, Miroslav Bralo, Anto Furundžija, Drago Josipović i Vladimir Šantić, a pred Sudom BiH osuđen je još i Paško Ljubičić.

U predmetima Aleksovski (IT-95-14/1), Blaškić (IT-95-14), Bralo (IT-95-17), Kordić i Čerkez (IT-95-14/2), Naletilić i Martinović (IT-98-34), Rajić (IT-95-12) i Prlić i drugi (IT-04-74) sudska vijeća MKSJ-a utvrdila su da je tijekom razdoblja od siječnja 1993. do travnja 1994. postojao smišljeni progon bosanskih Muslimana s teritorija HZ(R) HB i njihovo podjarmljivanje. Taj progon je poprimao najekstremnije oblike koji su uključivali bezobzirne napade na gradove i sela uz istovremeno razaranje, pljačku, zlostavljanja, silovanja, ranjavanja i protupravna zatočavanja koja su izvodili pripadnici HVO-a.

U navedenim predmetima sudska vijeća su utvrdila da su zločini u ovim predmetima počinjeni u kontekstu oružanog sukoba između bosanskih Muslimana i Hrvata, ali prije svega u okviru međunarodnog oružanog sukoba. U paragrafu 28b, presude Raspravnog vijeća u predmetu Blaškić, donesenu 3. ožujka 2003. godine, Sud se izjasnio da se Republika Hrvatska nije zadovoljila samo s ulogom promatrača, niti da ostvari zaštitu svojih granica, štoviše ona je intervenirala u sukob između bosanskih Muslimana i Hrvata. Snage Hrvatske vojske borile su se zajedno s pripadnicima HVO-a protiv Armije BiH, a MKSJ je utvrdio da je politika HZ(R) HB, koja je uključivala i počinjenje zločina, vođena uz podršku Republike Hrvatske, planiranu iz Zagreba te kako je Republika Hrvatska imala sveobuhvatnu kontrolu nad snagama HVO-a te je pomagala u vođenju i koordinaciji ovih jedinica te da su se jedinice HVO-a borile za ciljeve Republike Hrvatske.

Presuda Raspravnog vijeća u predmetu Rajić (IT-95-12), optuženi se potvrdno izjasnio o krivnji (p 66.)

”Sve vrijeme na koje se odnosi izmijenjena optužnica, u Bosni i Hercegovini je postojalo stanje međunarodnog oružanog sukoba, pri čemu je Republika Hrvatska, kao nezavisna država, sa svojom vladom, oružanim snagama i predstavnicima sudjelovala u oružanom sukobu protiv bosanskih Muslimana na teritoriji Bosne i Hercegovine kao nezavisne države. Zločini navedeni u izmijenjenoj optužnici bili su počinjeni u kontekstu tog sukoba i bili su povezani s njim.”

Raspravno vijeće u odluci u predmetu Blaškić također je utvrdilo da su jedinice Hrvatske vojske (HV) viđane na mnogim mjestima na teritoriju Bosne i Hercegovine uključujući i dolinu rijeke Lašve gdje je počinjen najveći broj ratnih zločina u ovom sukobu. Dokumenti pokazuju da su mnogobrojni vojnici HV-a služili u HVO-u, a zapovjeđeno im je da skinu oznake HV-a i da ih zamijene oznakama HVO-a. Većina časnika HVO-a su ustvari bili časnici HV-a.

Primjer manipuliranja interpretacije karaktera oružanog sukoba u BiH

Premijer RH Andrej Plenković izjavio je 7. lipnja 2017. godine u Hrvatskom saboru da su “pripadnici HVO-a sudjelovali u obrambenom ratu i da im možemo biti zahvalni za ‘čuvanje leđa’’. O ratu za obranu BiH ni RH od strane HVO-a ne može se govoriti u razdoblju od siječnja 1993. do travnja 1994. MKSJ je u šest predmeta utvrdio kako je političko vodstvo Republike Hrvatske u tom razdoblju imalo ukupnu kontrolu nad snagama HVO-a i pomagalo u vođenju i koordinaciji ovih jedinica te je jasno utvrdio kako je između Republike Hrvatske i Bosne i Hercegovine postojao međunarodni sukob tako da se ne može govoriti o obrambenom karakteru rata. S obzirom na to da se sukob vodio na teritoriju BiH, djelovanje jedinica HVO-a koje su u tom razdoblju bile u sukobu s Armijom BiH ne predstavlja obranu već osvajačke tendencije tadašnjeg političkog vodstva RH i ugrozu teritorijalnog integriteta Bosne i Hercegovine. Osim toga jedinice HVO-a pod efektivnom kontrolom RH su provodile ubijanja, mučenja, silovanja, zlostavljanja civila i ratnih zarobljenika čime su bili instrumentalizirani u sukobu koji se nikako ne može okarakterizirati kao obrambeni rat.

Također, zbog utvrđivanja karaktera oružanog sukoba kao međunarodnog sudska vijeća su u donesenim presudama primijenila relevantne članke ženevskih konvencija u definiranju statusa zaštićenih osoba.

Presuda Žalbenog vijeća u predmetu Kordić i Čerkez (p.376 i 377.)

”Žalbeno vijeće konstatira da je razuman zaključak Raspravnog vijeća da je sukob između HVO-a i ABiH bio međunarodnog karaktera zbog toga što je Hrvatska imala sveukupnu kontrolu nad HVO-om. Hrvatska i Bosna i Hercegovina su se stoga mogle smatrati stranama u sukobu u smislu člana 4(2) Ženevske konvencije IV. Samim time one, dakle, nisu bile ratne strane-saveznice u smislu člana 4(2) kada su u pitanju kaznena djela proistekla iz sukoba u Srednjoj Bosni.


Raspravno vijeće, dakle, nije pogriješilo kada je konstatiralo da su bosanski Muslimani bili zaštićene osobe u smislu člana 4 Ženevske konvencije IV.” http://yihr.hr/hr/republika-hrvatska-je ... -ahmicima/
User avatar
BHCluster
Posts: 23419
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#39312 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by BHCluster »

Novak20 wrote: 24/01/2021 22:47
BHCluster wrote: 24/01/2021 22:05
Novak20 wrote: 24/01/2021 21:48

Ne, nisu krivi Bošnjaci. Nego njihova politika.
Naravno da Bosnjaci nisu krivi, sto nije sprijecilo politicki i vojni vrh Hrvatske da preko svoga antidrzavnog projekta tzv "hzhb kasnije hzhr" pocine tolike zlocine prema Bosnjacima naravno uz sadestvo sa velikosrpskim agresorom. A da za sve je kriva bosnjacka politika. Bravo! Asta drugo ocekivati od osobe koja zlocine pravda zlocinima.
Što tek očekivati od osobe koja neumorno gusla o ratu trudeći se da na taj način i iz pozicije žrtve bude svakom loncu poklopac ? Kako danas, tako i sutra.

Jesam li slučajno rekao da je za sve kriva bošnjačka politika ? Čini mi se da nisam.

Ako se ne varam, ni Sud u Hagu nije utvrdio "sadejstvo" ili zajedničko planiranje i organizirano zajedničko djelovanje hrvatskih i srpskih vojnih jedinica protiv Bošnjaka i ARBiH. Što ti treba da podmečeš ono što nije bilo ? HVO je branio prvo sebe i svoje pa i tvoj kraj BiH da bi ti danas tvrdio da su bili u sadejstvu sa velikosrpskim agresorom. Fuj.

Jedino "sadejstvo" je bilo između HV, HVO i A RBiH protiv srpskih oružanih jedinica. A to se izgleda davno zaboravilo.
Da li smo zaboravili sta se desilo u Karađorđevo tj Grazu pa madjarskom Pecuhu i u Njivicama u Crnoj Gori, neki bi da se zaboravi samo nece moci! Naravno da se varas, suradnja izmedju velikosrpske/hrvatske strane su veoma dobro dokumentovani u Hagu od juga pa do sjevera kadu su i Posavinu izdali radi tzv "hb" interesa i dogovora iz vec navedeniH sastanaka pogotovo kada je u pitanju Kiseljak i Zepce da ne navodim dalje. Sto se tice HVO-a oni su radili sto im je iz Hrvatske naredjeno sto ukljucuje is saradnju sa cetnicima sad sto se tebi to ne svidja je drugi par opanaka. Od stvaranja paradrzavne tvorevine na koju su se i cetnici ugledali pa stvorili istu. A to "sadejstvo" se dogodili samo zato sto se Hrvatska nasla pred medjunarodnim sankcijama radi svog ucesca "međunarodni sukob" protiv Republike Bosne i Hercegovine a to se spominje u predmentima:

U prvoj presudi u kojoj je ICTY donio zaključke o umiješanosti Hrvatske - u presudi "Kupreškić i ostali" za zločine u Lašvanskoj dolini vijeće je u siječnju 2000. prvi puta utvrdilo vezu Hrvatske i stvaranja etnički čistih hrvatskih područja u BiH i to tek jednom rečenicom. "Radilo se o dijelu opće kampanje u dolini rijeke Lašve, čija je namjera bila da se kroz sustavni i rasprostranjeni napad postigne 'etničko čišćenje', što je bio preduvjet za neograničenu dominaciju Hrvata na tom području, koju su poticali ili bar odobravali HVO i vojna policija, te, još uopćenije, vodstvo Hrvatske", zaključilo je to vijeće.

U predmetu protiv bivšeg upravitelja zatvora u Kaoniku Zlatka Aleksovskog prvostupnjasko vijeće ICTY-ija u svibnju 1999. zaključilo je da se radilo o oružanom sukobu HVO-a i Armije BiH, a ne o međunarodnom sukobu u koji je umiješana Hrvatska; u pravomoćnoj presudi 24. ožujka 2000. žalbeno je vijeće zaključilo kako je prvostupanjska presuda pogrešno utvrdila da se nije radilo o međunarodnom oružanom sukobu, odnosno o umiješanosti Hrvatske, ali je svejedno odlučilo u tom dijelu ne preinačiti presudu. U presudi bivšem zapovjedniku Operativne zone Središnja Bosna Tihomiru Blaškiću haški suci nešto prije toga 3. ožujka 2000. utvrdili su prvi puta kako je oružani sukob u Srednjoj Bosni imao međunarodni karakter na temelju aktivnog sudjelovanja HV-a u BiH, koji je zajedno s HVO-om bio angažiran u borbi protiv ABiH te na temelju opće kontrole koju je Hrvatska imala nad HVO-om i Herceg-Bosnom.

Tada je prvi puta vijeće utvrdilo kao činjenicu teritorijalne aspiracije Hrvatske, a u presudi Blaškiću prvi puta pojavljuje se i ideja bivšeg hrvatskog predsjednika Franje Tuđmana o obnovi Banovine u granicama iz 1939., razgovori s bivšim jugoslavenskim predsjednikom Slobodanom Miloševićem o podjeli Bosne u Karađorđevu u ožujku 1991. te poznata "Ashdownova salveta". Svi ti elementi ponavljaju se i u presudama u predmetu "Kordić i Čerkez" u kojoj se aspiracije prvi puta stavljaju u kontekst stvaranja "velike Hrvatske" te u predmetu "Naletilić i Martinović". "Predsjednik Tuđman imao je aspiracije prema podjeli te susjedne zemlje", navodi vijeće u predmetu Blaškić u kojem je svjedočio britanski političar Paddy Ashdown koji je opisao kako je 1995. Tuđman na jednoj večeri na poleđini jelovnika ugrubo nacrtao kartu bivše Jugoslavije koja je prikazivala situaciju za deset godina.

Tuđman je objasnio Ashdownu da će jedan dio Bosne pripasti Hrvatskoj, a drugi Srbiji. Vijeće je tada utvrdilo i da stavovi koje je predsjednik Tuđman iznosio nisu bili samo njegovi osobni stavovi jer je Tuđman "do te mjere dominirao hrvatskom vladom da su njegovi osobni stavovi u stvari bili službeni". "Vijeće zaključuje da je predsjednik Tuđman gajio teritorijalne pretenzije prema Bosni i Hercegovini, koje su bile dio njegova sna o Velikoj Hrvatskoj koja bi uključivala zapadnu Hercegovinu i Srednju Bosnu", zaključilo je vijeće u predmetu "Kordić i Čerkez". "Vijeće podsjeća na riječi samog predsjednika Tuđmana na sastanku održanom 22. listopada 1993: Ja sam pred par mjeseci izložio situaciju, dao zadaću ministru obrane Šušku i generalu Bobetku, naša pomoć i naše angažiranje u Herceg-Bosni, jer se tamo rješava - rekao sam im da se tamo rješava pitanje budućih granica hrvatske države", citiralo je vijeće u predmetu "Naletilić i Maritonović" transkripte iz Ureda predsjednika.

Kao dokaz umiješanosti Hrvatske Haaški je sud u te tri zadnje presude koristio i činjenicu da je general Janko Bobetko imenovan zapovjednikom južnog bojišta i da su njegove dužnosti obuhvaćale zapovijedanje jedinicama HV-a i HVO-a u Hrvatskoj i u BiH te da su visoki vojni i civilni dužnosnici RH generali Milivoj Petković i Slobodan Praljak imenovani načelnicima Glavnog stožera HVO-a. "Te odluke o imenovanjima donijela je hrvatska vlada, a odnosile su se na vojsku koja je u načelu pripadala jednoj drugoj suverenoj državi", ocijenilo je Blaškićevo vijeće. U predmetu "Kordić i Čerkez" vijeće je zapisalo da se "uvjerilo da su aktivnosti generala Bobetka ilustracija nadzorne uloge koju je Hrvatska imala nad HVO-om tijekom sukoba između bosanskih muslimana i bosanskih Hrvata".

Osim toga, u presudama se kao dokaz utjecaja koristilo i to što je Tuđman naredio smjene u HDZ-u BiH poput tadašnjeg predsjednika Stjepana Kljujića te imenovanje Mate Bobana za predsjednika Herceg-Bosne. "Vođe bosanskih Hrvata slijedile su smjernice koje im je davao Zagreb ili su, u najmanju ruku, usuglašavale svoje odluke s hrvatskom vladom", zapisalo je Blaškićevo vijeće koje je utvrdilo da je HVO imao iste ciljeve kao i Hrvatska - pripajanje dijelova BiH Republici Hrvatskoj i da je Hrvatska HVO-u pružala financijsku i logističku podršku, a te su zaljučke potvrdili suci i u kasnijim presudama "Kordić i Čerkez" i "Naletilić i Martinović". Već je u predmetu Blaškić sud utvrdio da je prisustvo zapovjednika, vojnika ili jedinica HV-a u Bosni i Hercegovini iscrpno dokazano, bilo putem svjedoka koji su ih vidjeli bilo putem naredbi za uklanjanje oznaka HV-a radi prikrivanja njihova prisustva, kao i putem službenih dokumenata Vlade BiH ili UN-a.

Primjerice - 1993. vlada BiH tražila je od Hrvatske da "odmah i bezuvjetno obustavi napade" te "povuče jedinice države Hrvatske s teritorija BiH"; Vijeće sigurnosti rezolucijama je zahtijevalo da jedinice HV-a poštuju teritorijalni integritet BiH i da se povuku iz BiH, a glavni tajnik UN-a u izvještajima Vijeću sigurnosti govorio je o 3.000 do 5.000 pripadnika HV-a u BiH. Na istim dokazima suci su i u predmetima "Kordić i Čerkez" i "Naletilić i Martinović" utvrdili da je Hrvatska svojim snagama bila izravno umiješana u rat i BiH. Teze o umiješanosti vodstva RH i Hrvatske vojske u rat u BiH potvrđene su i presudom protiv Ivice Rajića 8. svibnja 2006. godine.
Da su svu tu snagu koju posvetili odbrani a ne unistenju svoje domovine danas bi bili heroji a ne osudjenici medunarodnih krivicnih sudova tj ratni zlocinci.
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#39313 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Point. »

Cassius Longinus wrote: 24/01/2021 20:32
Point. wrote: 24/01/2021 19:29
Cassius Longinus wrote: 24/01/2021 11:15

-Srbima je nuđen Z4 a još prije autonomija po izmjenama Ustava RH iz 92.(ako me sjećanje služi), ništa od toga nisu ni uzeli u razmatranje. Htjeli su samo svoju državu koju im je nelegalno(bez dozvole Predsjedništva SFRJ) iscrtala JNA.

-Srbi prethodno nisu imali poseban status u Hr (SAP Krajina), Hrvati imaju ono što je POTPISANO u Daytonu i što je sad "nepravedno" i "ucjena". Famozna "konstitutivnost" Srba nije ničim bila razrađena, kao npr konstitutivnost Hrvata u BiH ili SAP Kosovo/Vojvodina.

Imaš srpske literature koliko oćeš o tome, po njihovom priznanju, napravili su ogromnu grešku što nisu tražili autonomiju Srba u Hr 70-tih.

Sad ti vidi jel ti ovo šta znači. Dakle Srbima je NUĐENO.
Srbi nisu imali POTPISANO, kao Hrvati u BiH. Usprkos tome, Srbi su ustrajavali samo na maksimalističkom rješenju RSK unutar međ.priznate RH. Hrvati NE INZISTIRAJU na odvajanju od BiH.
A šta je to Boga ti nepravedno i ucjena? Je li nepravedno to što 15% stanovništva ima 33% vlasti? Što jedna stranka (HDZ) može blokirati pola države kako im kurcu čejf kad im ne prija izborni rezultat? Da na teritoriji koju kontrolišu ne možeš naći nigdje državne zastave, da tu istu državu psuju i vrijeđaju kad god stignu, je li nepravedno da Hrvati u BiH mogu imati dvojno državljanstvo sa Hrvatskom, koju obiđu jednom godišnje kad je godišnji odmor, je li nepravedno da ucjenama pokušavaju dobiti promjene IZ koji bi samo njima pasao, je li nepravedno da HDZ kroz HNS odlučuje ko je "legitimni" Hrvat a ko ne, je li nepravedno da se druga država (Hrvatska) konstantno miješa u unutrašnje stvari BiH i koja joj nanosi ugled svojim počesto lažnim tvrdnjama? Po nivou kmečanja reko bi čovjek da BH Hrvati imaju status crnaca u Južnoj Africi za vrijeme aparthejda ili nešto slično.

Čović želi da ukine OHR i da se stranci ne miješaju, važi li to i za Hrvatsku i Srbiju?
Nepravedno je da se kuka oko onog što je potpisano, to prvo. Rat je istina bio i ni jedna strana svoje ciljeve nije ostvarila i svatko je tu bio manje više pod prisilom. Kao alternativu tome nitko nije ponudio nikakvo rješenje koje bi pomirilo Bošnjake i Hrvate po principu nađimo se na pola puta. A dobar dio Hrvata iz BiH i Hrvatska bi bili za kompromis.

Kao ultimativna pravda nudi se Hrvatima da umjesto 33%(što je načeo Komšić al nebitno sad) koliko su potpisali uzmu 0% i još da se ispričaju pravedničkom narodu i da ih zamole smiju li ostati u njihovoj državi. Karikiram ali tako je.

Što se tiče legitimnosti, nju ne određuje HDZ nego bi je trebali odlučivati birači, ako Hrvati izaberu Bakira, sve ok, izabrali su ga, Kalesija da 3000 glasova za člana iz reda hr naroda, neka, pozlatilo vam se. Rupa u zakonu, okej. Čović može blokirati FBiH, jebiga. Možda se sada može instalirati još više malih Komšića, vidjet ćemo. Ja mislim da to nikome ne odgovara.

Dvojno državljanstvo-zaista ne znam zašto bi te to smetalo. Mnogi Bošnjaci imaju i BH i Hr papire, Srbi isto tako. Zašto bi to išlo ikome na živce u pm? Neke zemlje to dozvoljavaju neke ne. Ima kriminalaca koji to zlorabe ali to nije ova priča. Ovo oko zastava ne znam ali Čović ima zastavu BiH u uredu. Dodik je vjerojatno druga priča.
Hrvat Hrvatu nije i ne može biti stranac, i nije mi jasno kako to ne možeš shvatiti, kao što Bošnjak iz Sandžaka Bošnjaku iz BiH ne može biti stranac.
Opet nisi odgovorio gdje se to Hrvati u BiH tretiraju kao građani ne drugog, nego trećeg reda, na koji način je njima život u BiH toliko loš zbog Bošnjaka, na koji način su Hrvati u BiH ugnjetavani od Bošnjaka, gdje to oni ne mogu ispoljavati svoju religiju, da im se uskraćuju bilo kakva prava? Zar to Hrvatska nema svojih problema pa preko Kolinde, Milovanovića i Željane Zovko nastavljaju u Evropskom parlamentu da blate BiH i da se konstantno miješaju u unutrašnje stvari BiH? Ta ista Željana je godinama obnašala različite funkcije u BiH a sada u Hrvatskoj. Kakav absurd.

Čović možda ima zastavu BiH u svom uredu, al to je većinom radi slikanja. Taj isti Čović kad god mu se ukaže prilika na sebe obuće dres druge države, pušta himnu druge države na stranačkim skupovima, na područjima gdje živi HDZ glasači i birači nećeš naći nigdje državne zastave (i ako ima to je pod moranje) ali ćeš zato naći državne zastave Hrvatske na svaka 3 metra. Je li o toj majorizaciji pričaš?

Potpisan je važeći IZ, sve tri strane su ga dobrovoljno potpisale i usvojile. Deal with it.
Cassius Longinus
Posts: 402
Joined: 08/11/2014 14:28

#39314 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Cassius Longinus »

Point. wrote: 25/01/2021 09:03
Cassius Longinus wrote: 24/01/2021 20:32
Point. wrote: 24/01/2021 19:29

A šta je to Boga ti nepravedno i ucjena? Je li nepravedno to što 15% stanovništva ima 33% vlasti? Što jedna stranka (HDZ) može blokirati pola države kako im kurcu čejf kad im ne prija izborni rezultat? Da na teritoriji koju kontrolišu ne možeš naći nigdje državne zastave, da tu istu državu psuju i vrijeđaju kad god stignu, je li nepravedno da Hrvati u BiH mogu imati dvojno državljanstvo sa Hrvatskom, koju obiđu jednom godišnje kad je godišnji odmor, je li nepravedno da ucjenama pokušavaju dobiti promjene IZ koji bi samo njima pasao, je li nepravedno da HDZ kroz HNS odlučuje ko je "legitimni" Hrvat a ko ne, je li nepravedno da se druga država (Hrvatska) konstantno miješa u unutrašnje stvari BiH i koja joj nanosi ugled svojim počesto lažnim tvrdnjama? Po nivou kmečanja reko bi čovjek da BH Hrvati imaju status crnaca u Južnoj Africi za vrijeme aparthejda ili nešto slično.

Čović želi da ukine OHR i da se stranci ne miješaju, važi li to i za Hrvatsku i Srbiju?
Nepravedno je da se kuka oko onog što je potpisano, to prvo. Rat je istina bio i ni jedna strana svoje ciljeve nije ostvarila i svatko je tu bio manje više pod prisilom. Kao alternativu tome nitko nije ponudio nikakvo rješenje koje bi pomirilo Bošnjake i Hrvate po principu nađimo se na pola puta. A dobar dio Hrvata iz BiH i Hrvatska bi bili za kompromis.

Kao ultimativna pravda nudi se Hrvatima da umjesto 33%(što je načeo Komšić al nebitno sad) koliko su potpisali uzmu 0% i još da se ispričaju pravedničkom narodu i da ih zamole smiju li ostati u njihovoj državi. Karikiram ali tako je.

Što se tiče legitimnosti, nju ne određuje HDZ nego bi je trebali odlučivati birači, ako Hrvati izaberu Bakira, sve ok, izabrali su ga, Kalesija da 3000 glasova za člana iz reda hr naroda, neka, pozlatilo vam se. Rupa u zakonu, okej. Čović može blokirati FBiH, jebiga. Možda se sada može instalirati još više malih Komšića, vidjet ćemo. Ja mislim da to nikome ne odgovara.

Dvojno državljanstvo-zaista ne znam zašto bi te to smetalo. Mnogi Bošnjaci imaju i BH i Hr papire, Srbi isto tako. Zašto bi to išlo ikome na živce u pm? Neke zemlje to dozvoljavaju neke ne. Ima kriminalaca koji to zlorabe ali to nije ova priča. Ovo oko zastava ne znam ali Čović ima zastavu BiH u uredu. Dodik je vjerojatno druga priča.
Hrvat Hrvatu nije i ne može biti stranac, i nije mi jasno kako to ne možeš shvatiti, kao što Bošnjak iz Sandžaka Bošnjaku iz BiH ne može biti stranac.
Opet nisi odgovorio gdje se to Hrvati u BiH tretiraju kao građani ne drugog, nego trećeg reda, na koji način je njima život u BiH toliko loš zbog Bošnjaka, na koji način su Hrvati u BiH ugnjetavani od Bošnjaka, gdje to oni ne mogu ispoljavati svoju religiju, da im se uskraćuju bilo kakva prava? Zar to Hrvatska nema svojih problema pa preko Kolinde, Milovanovića i Željane Zovko nastavljaju u Evropskom parlamentu da blate BiH i da se konstantno miješaju u unutrašnje stvari BiH? Ta ista Željana je godinama obnašala različite funkcije u BiH a sada u Hrvatskoj. Kakav absurd.

Čović možda ima zastavu BiH u svom uredu, al to je većinom radi slikanja. Taj isti Čović kad god mu se ukaže prilika na sebe obuće dres druge države, pušta himnu druge države na stranačkim skupovima, na područjima gdje živi HDZ glasači i birači nećeš naći nigdje državne zastave (i ako ima to je pod moranje) ali ćeš zato naći državne zastave Hrvatske na svaka 3 metra. Je li o toj majorizaciji pričaš?

Potpisan je važeći IZ, sve tri strane su ga dobrovoljno potpisale i usvojile. Deal with it.
Rekao sam odmah na početku posta, važeći IZ, u redu, Komšić 3x-ok. Pozlatilo vam se. Presuda US BiH se ne provodi, to mi je već blago nepojmljivo ali valjda može sve. Kažem ti, sve ok. Udri, navali. Kalesija, Bihać, birajte člana "iz redova" hr naroda. Dobili ste neprijatelja na 2/3 svojih granica a za profit-nikakav. Možda će čiča Bajden sada pokloniti Bošnjacima sve šta hoće. Oće, da.

Hrvatima se u perspektivi nudi daljnja majorizacija i marginalizacija, kuka se oko Daytona i kako je "nepravedan" i kako je moguće da 51% ima 33% vlasti.
S obzirom da se na RS ne može, ostalo je da se prvo demonizira ex saveznike Hrvate i onda da se namiri preko njih. Najmanji su, ha ja. Perspektiva Hrvata je da im se u Dom Naroda instalira još malih Komšića i onda će Bošnjaci zlurado hihotati kako smo smjestili ustašama, uz nadu da država što više propadne pa da Hrvati odu u Europu uz krasnu perspektivu za vlastiti narod i novi blok termoelektrane na ćumur u 2021.

Oko tih postotaka, to je općenito sr.anje. Bošnjaci su povijesnim okolnostima naseljeni u najveće gradove, tamo je većina industrije/ekonomije/predstavništva/fakulteti i sl. Ne može se gledati goli teritorij, Hrvati bi autonomiju tamo gdje su većina što je normalno i prirodno jer su se Bošnjaci pokazali kao nikakav saveznik. Bošnjaci hoće da se Hrvati naprosto politički samoukinu jer ovako "nije pravedno" navodeći pri tom 93. i tumačeći presudu šestorci na način "ajmo sada dogotoviti Hrvate". Što bi se reklo laičko tumačenje presude. Što onda opet rađa kontrareakciju i tako u krug(dokad). Atmosfera zavrtanja ruku i podmetanja.

Hrvatska se nije mješala u BiH za vrijeme Mesića i Josipovića, ja sam glasao za drugoga, simpatizirao ovog prvoga, pa je to rezultiralo gotovo uništenjem njihovih prava. Ne brini, imaju Hrvati iskustva u tome koliko hoćeš. Mađarima je tako trebalo ciglih 5 godina da 1873. krenu sabotirati Nagodbu iz 1868. instalirajući svoje ljude, Srbima je trebalo malo duže, ali opet su počeli instalirati svoje ljude u Predsjedništvo SFRJ na šta su im Slovenija i Hr uručile odjeb. Evo sad nam Bošnjaci instaliraju svoje ljude na pozicije, trebalo im je 11 godina (95-06) da se domunđaju te prastare ideje i sad se čude kako je Čoviću došlo iz dupeta u glavu da bi mogao blokirati sastavljanje Vlade.

Vezano za prava, ti mješaš politička prava konst.naroda i osobna prava pojedinca(religijska sloboda) pazi bogati još da neko nekome brani da ide u bogomolju(koju god).

A ovo za zastavu ti je čisto bez veze. Sad Čović drži zastavu za kozmetiku a drugdje je nema dovoljno, najbolje da oformimš komisiju za motive držanja zastave- to nije neki argument.
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#39315 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Point. »

Cassius Longinus wrote: 25/01/2021 12:43 Rekao sam odmah na početku posta, važeći IZ, u redu, Komšić 3x-ok. Pozlatilo vam se. Presuda US BiH se ne provodi, to mi je već blago nepojmljivo ali valjda može sve. Kažem ti, sve ok. Udri, navali. Kalesija, Bihać, birajte člana "iz redova" hr naroda. Dobili ste neprijatelja na 2/3 svojih granica a za profit-nikakav. Možda će čiča Bajden sada pokloniti Bošnjacima sve šta hoće. Oće, da.
Kako vam ne dosadi vise to prosipanje patetike? Hrvatska , odnosno HDZ, je sam sebe napravio neprijateljem Bosnjaka, a pocelo je crtanjem karti na salvetama Velikog Oca Lijepe, nastavilo osnivanjem separatisticke HRHB, pa se desio Stupni Do, Ahmici, rusenje Mostara, stolni grad blabla, izdaja i prodaja Bosanske Posavine, pa se nastavilo sa Jelavicom i pokusaja uspostave hrvatske samouprave, negiranja presude Haskog Suda za UZP i doslo se do otvorenog koketiranja sa cetnicima u RS, odlazci na parade 9 Januara, negiranje genocida u Srebrenici. I sad mislis zaista da je Komsic i njegov sasvim legalan i legitiman izbor katalizator neprijateljstva?
Cassius Longinus wrote: 25/01/2021 12:43 Hrvatima se u perspektivi nudi daljnja majorizacija i marginalizacija, kuka se oko Daytona i kako je "nepravedan" i kako je moguće da 51% ima 33% vlasti.
S obzirom da se na RS ne može, ostalo je da se prvo demonizira ex saveznike Hrvate i onda da se namiri preko njih. Najmanji su, ha ja. Perspektiva Hrvata je da im se u Dom Naroda instalira još malih Komšića i onda će Bošnjaci zlurado hihotati kako smo smjestili ustašama, uz nadu da država što više propadne pa da Hrvati odu u Europu uz krasnu perspektivu za vlastiti narod i novi blok termoelektrane na ćumur u 2021.
Koja daljnja majorizacija i marginalizacija? Ne moze biti daljna, ako je nema ni sada. Ni jednim primjerom nisi dao kako se obican gradjanin Hrvat, majorizira i marginalizuje u BiH?
Na koji nacin demoniziraju Bosnjaci ex saveznike Hrvate? Jesu li Bosnjaci ili Hrvati otisli Dodiku u zagrljaj, koketiraju sa ruskim medvjedom ili Bosnjaci u Evropskom Parlamentu demoniziraju Hrvate kao vjerske ekstremiste, da zele serijatsko uredjenu drzavu, 10.000 do zuba naoruzanih povratnika iz Sirije i tako dalje i tako sire? Objasni mi, susjed, na koji nacin to Bosnjaci satanizuju jadne, prepostene Hrvate?

Cassius Longinus wrote: 25/01/2021 12:43 Oko tih postotaka, to je općenito sr.anje. Bošnjaci su povijesnim okolnostima naseljeni u najveće gradove, tamo je većina industrije/ekonomije/predstavništva/fakulteti i sl. Ne može se gledati goli teritorij, Hrvati bi autonomiju tamo gdje su većina što je normalno i prirodno jer su se Bošnjaci pokazali kao nikakav saveznik. Bošnjaci hoće da se Hrvati naprosto politički samoukinu jer ovako "nije pravedno" navodeći pri tom 93. i tumačeći presudu šestorci na način "ajmo sada dogotoviti Hrvate". Što bi se reklo laičko tumačenje presude. Što onda opet rađa kontrareakciju i tako u krug(dokad). Atmosfera zavrtanja ruku i podmetanja.
Bosnjaci su se, s obzirom sta im se priredilo u kuhinji kuhara Franje Tudmana, Suska, Darija Kordic, Blaskica, Tute, Praljka, Mate Bobana i ostalih uznika i promicitelja evropskih vrijednosti, pokazali kao odlicni saveznici. Al nekad se mora reci ne. Ako Hrvatska, zbog licnih interesa bivseg do 1991 komuniste, cirilicara i navijaca Veleza a danas prvi u Hrvata, Isus pa on eto koliki je katolik i evropski covjek iako trazi moderni aparthejd, zeli i dalje da gura prst u oko Bosnjacima, onda fine.

Cassius Longinus wrote: 25/01/2021 12:43 Hrvatska se nije mješala u BiH za vrijeme Mesića i Josipovića, ja sam glasao za drugoga, simpatizirao ovog prvoga, pa je to rezultiralo gotovo uništenjem njihovih prava. Ne brini, imaju Hrvati iskustva u tome koliko hoćeš. Mađarima je tako trebalo ciglih 5 godina da 1873. krenu sabotirati Nagodbu iz 1868. instalirajući svoje ljude, Srbima je trebalo malo duže, ali opet su počeli instalirati svoje ljude u Predsjedništvo SFRJ na šta su im Slovenija i Hr uručile odjeb. Evo sad nam Bošnjaci instaliraju svoje ljude na pozicije, trebalo im je 11 godina (95-06) da se domunđaju te prastare ideje i sad se čude kako je Čoviću došlo iz dupeta u glavu da bi mogao blokirati sastavljanje Vlade.
Koja su to gotovo unistena prava? Ponavljam, neko sa strane da cita ovo pomislio bi da pricamo o Navajo indijancima u USA anno 1886 godina, ili o crncima u Pritoriji 1989 godine a ne o manjinskom narodu koji ima sva prava zagarantovana Ustavom. Sve ostalo su licne frustracije Dragana Covica. Ako zbog tog politickog prevarantskog gmaza koji mijenja politicka uvjerenja i boje kako vjetar puse zelite od BiH da pravite opet neprijatelja, imate pravo na taj izbor.

Jadni Hrvati prvo se Madjari nameracili na njih, pa Srbi a vidi i Bosnjaci bi da nastave. Ajme. :sad:

Zapadna verzija istocne price.
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2802
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#39316 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by ovo_malo_duse »

Cassius Longinus wrote: 25/01/2021 12:43
Point. wrote: 25/01/2021 09:03
Cassius Longinus wrote: 24/01/2021 20:32

Nepravedno je da se kuka oko onog što je potpisano, to prvo. Rat je istina bio i ni jedna strana svoje ciljeve nije ostvarila i svatko je tu bio manje više pod prisilom. Kao alternativu tome nitko nije ponudio nikakvo rješenje koje bi pomirilo Bošnjake i Hrvate po principu nađimo se na pola puta. A dobar dio Hrvata iz BiH i Hrvatska bi bili za kompromis.

Kao ultimativna pravda nudi se Hrvatima da umjesto 33%(što je načeo Komšić al nebitno sad) koliko su potpisali uzmu 0% i još da se ispričaju pravedničkom narodu i da ih zamole smiju li ostati u njihovoj državi. Karikiram ali tako je.

Što se tiče legitimnosti, nju ne određuje HDZ nego bi je trebali odlučivati birači, ako Hrvati izaberu Bakira, sve ok, izabrali su ga, Kalesija da 3000 glasova za člana iz reda hr naroda, neka, pozlatilo vam se. Rupa u zakonu, okej. Čović može blokirati FBiH, jebiga. Možda se sada može instalirati još više malih Komšića, vidjet ćemo. Ja mislim da to nikome ne odgovara.

Dvojno državljanstvo-zaista ne znam zašto bi te to smetalo. Mnogi Bošnjaci imaju i BH i Hr papire, Srbi isto tako. Zašto bi to išlo ikome na živce u pm? Neke zemlje to dozvoljavaju neke ne. Ima kriminalaca koji to zlorabe ali to nije ova priča. Ovo oko zastava ne znam ali Čović ima zastavu BiH u uredu. Dodik je vjerojatno druga priča.
Hrvat Hrvatu nije i ne može biti stranac, i nije mi jasno kako to ne možeš shvatiti, kao što Bošnjak iz Sandžaka Bošnjaku iz BiH ne može biti stranac.
Opet nisi odgovorio gdje se to Hrvati u BiH tretiraju kao građani ne drugog, nego trećeg reda, na koji način je njima život u BiH toliko loš zbog Bošnjaka, na koji način su Hrvati u BiH ugnjetavani od Bošnjaka, gdje to oni ne mogu ispoljavati svoju religiju, da im se uskraćuju bilo kakva prava? Zar to Hrvatska nema svojih problema pa preko Kolinde, Milovanovića i Željane Zovko nastavljaju u Evropskom parlamentu da blate BiH i da se konstantno miješaju u unutrašnje stvari BiH? Ta ista Željana je godinama obnašala različite funkcije u BiH a sada u Hrvatskoj. Kakav absurd.

Čović možda ima zastavu BiH u svom uredu, al to je većinom radi slikanja. Taj isti Čović kad god mu se ukaže prilika na sebe obuće dres druge države, pušta himnu druge države na stranačkim skupovima, na područjima gdje živi HDZ glasači i birači nećeš naći nigdje državne zastave (i ako ima to je pod moranje) ali ćeš zato naći državne zastave Hrvatske na svaka 3 metra. Je li o toj majorizaciji pričaš?

Potpisan je važeći IZ, sve tri strane su ga dobrovoljno potpisale i usvojile. Deal with it.
Rekao sam odmah na početku posta, važeći IZ, u redu, Komšić 3x-ok. Pozlatilo vam se. Presuda US BiH se ne provodi, to mi je već blago nepojmljivo ali valjda može sve. Kažem ti, sve ok. Udri, navali. Kalesija, Bihać, birajte člana "iz redova" hr naroda. Dobili ste neprijatelja na 2/3 svojih granica a za profit-nikakav. Možda će čiča Bajden sada pokloniti Bošnjacima sve šta hoće. Oće, da.

Hrvatima se u perspektivi nudi daljnja majorizacija i marginalizacija, kuka se oko Daytona i kako je "nepravedan" i kako je moguće da 51% ima 33% vlasti.
S obzirom da se na RS ne može, ostalo je da se prvo demonizira ex saveznike Hrvate i onda da se namiri preko njih. Najmanji su, ha ja. Perspektiva Hrvata je da im se u Dom Naroda instalira još malih Komšića i onda će Bošnjaci zlurado hihotati kako smo smjestili ustašama, uz nadu da država što više propadne pa da Hrvati odu u Europu uz krasnu perspektivu za vlastiti narod i novi blok termoelektrane na ćumur u 2021.

Oko tih postotaka, to je općenito sr.anje. Bošnjaci su povijesnim okolnostima naseljeni u najveće gradove, tamo je većina industrije/ekonomije/predstavništva/fakulteti i sl. Ne može se gledati goli teritorij, Hrvati bi autonomiju tamo gdje su većina što je normalno i prirodno jer su se Bošnjaci pokazali kao nikakav saveznik. Bošnjaci hoće da se Hrvati naprosto politički samoukinu jer ovako "nije pravedno" navodeći pri tom 93. i tumačeći presudu šestorci na način "ajmo sada dogotoviti Hrvate". Što bi se reklo laičko tumačenje presude. Što onda opet rađa kontrareakciju i tako u krug(dokad). Atmosfera zavrtanja ruku i podmetanja.

Hrvatska se nije mješala u BiH za vrijeme Mesića i Josipovića, ja sam glasao za drugoga, simpatizirao ovog prvoga, pa je to rezultiralo gotovo uništenjem njihovih prava. Ne brini, imaju Hrvati iskustva u tome koliko hoćeš. Mađarima je tako trebalo ciglih 5 godina da 1873. krenu sabotirati Nagodbu iz 1868. instalirajući svoje ljude, Srbima je trebalo malo duže, ali opet su počeli instalirati svoje ljude u Predsjedništvo SFRJ na šta su im Slovenija i Hr uručile odjeb. Evo sad nam Bošnjaci instaliraju svoje ljude na pozicije, trebalo im je 11 godina (95-06) da se domunđaju te prastare ideje i sad se čude kako je Čoviću došlo iz dupeta u glavu da bi mogao blokirati sastavljanje Vlade.

Vezano za prava, ti mješaš politička prava konst.naroda i osobna prava pojedinca(religijska sloboda) pazi bogati još da neko nekome brani da ide u bogomolju(koju god).

A ovo za zastavu ti je čisto bez veze. Sad Čović drži zastavu za kozmetiku a drugdje je nema dovoljno, najbolje da oformimš komisiju za motive držanja zastave- to nije neki argument.
De procitaj jos jednom sta si napisao pa cemo onda malo o STOCU, CAPLJINI, LIVNU, PROZORU (ILI TI RAMI) itd gdje god HDZ ima apsolutnu vlast.
Gdje drugih i drugacijih nema i ni u promilima vlasti i policije i svega ostalog, da ne govorimo o krstovima i zapisavanju teritorije, ulicama koljaca i fasista.
A i ostatak texta ti je taman ko i ovo recimo da zmjenimo malo rijeci :
S obzirom da se na RS ne može, ostalo je da se prvo demonizira ex saveznike BOSNJAKE i onda da se namiri preko njih. Nejaki su, ha ja. Perspektiva Bosnjaka je da im se u Dom Naroda instalira dovoljno HDZ poslusnika koji ce kociti sve i svasta, krasti drzavu i obesmisliti je na svakom koraku i onda će Hrvati zlurado hihotati kako smo smjestili balijama i njihovom trokutistanu..E pa nece da moze...
Nisu Bosnjaci izgubili saveznika 2018 nego 1993 nego su kontali da se opametio pa probali ponovo sa vama. A vi jednako ne vadite noz iz ledja. Cirilicar sinoc u emisiji mrtav hladan kaze Bosnjaci slijede islamsku deklaraciju . HOW YES NO tako sto izabrase HDZ nacelika u Bosnjacko vecinskoj sredini.

De ba dosta vas je 10% nigdje u svijetu nije = 51% osim u Juznoafrickom aprthejdu. Dobicete sve poluge zastite u novom ustavu i bit ce vam uzmi ili ostavi..A Cirilicar ce se na kraju kad se jednom uspostavi pravna drzava, uhvatit noge u Lijepu vasu ko i ostali kriminalci i ubice...
User avatar
BHCluster
Posts: 23419
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#39317 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by BHCluster »

Iskustvo hrvatske politike u Bosni i Hercegovini:

1. Tzv "hzhb".
2. Tzv "hrhb"
3. Sporazum sa velikosrpskim agresorom o podjeli Bosne i Hercegovine i vojnoj suradnji
4. Tzv. "Međužupanijskog-međuopćinskog vijeća yj. Samouprava"
5. Ponovno surovanje sa velikosrpskom politikom
itd...

Ono sto je zapoceto u ratu nastavljeno je u politickoj areni dok im vrhuška odavno robija za pomenuto.
Cassius Longinus
Posts: 402
Joined: 08/11/2014 14:28

#39318 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Cassius Longinus »

Point. wrote: 25/01/2021 13:48
Cassius Longinus wrote: 25/01/2021 12:43 Rekao sam odmah na početku posta, važeći IZ, u redu, Komšić 3x-ok. Pozlatilo vam se. Presuda US BiH se ne provodi, to mi je već blago nepojmljivo ali valjda može sve. Kažem ti, sve ok. Udri, navali. Kalesija, Bihać, birajte člana "iz redova" hr naroda. Dobili ste neprijatelja na 2/3 svojih granica a za profit-nikakav. Možda će čiča Bajden sada pokloniti Bošnjacima sve šta hoće. Oće, da.
Kako vam ne dosadi vise to prosipanje patetike? Hrvatska , odnosno HDZ, je sam sebe napravio neprijateljem Bosnjaka, a pocelo je crtanjem karti na salvetama Velikog Oca Lijepe, nastavilo osnivanjem separatisticke HRHB, pa se desio Stupni Do, Ahmici, rusenje Mostara, stolni grad blabla, izdaja i prodaja Bosanske Posavine, pa se nastavilo sa Jelavicom i pokusaja uspostave hrvatske samouprave, negiranja presude Haskog Suda za UZP i doslo se do otvorenog koketiranja sa cetnicima u RS, odlazci na parade 9 Januara, negiranje genocida u Srebrenici. I sad mislis zaista da je Komsic i njegov sasvim legalan i legitiman izbor katalizator neprijateljstva?
Cassius Longinus wrote: 25/01/2021 12:43 Hrvatima se u perspektivi nudi daljnja majorizacija i marginalizacija, kuka se oko Daytona i kako je "nepravedan" i kako je moguće da 51% ima 33% vlasti.
S obzirom da se na RS ne može, ostalo je da se prvo demonizira ex saveznike Hrvate i onda da se namiri preko njih. Najmanji su, ha ja. Perspektiva Hrvata je da im se u Dom Naroda instalira još malih Komšića i onda će Bošnjaci zlurado hihotati kako smo smjestili ustašama, uz nadu da država što više propadne pa da Hrvati odu u Europu uz krasnu perspektivu za vlastiti narod i novi blok termoelektrane na ćumur u 2021.
Koja daljnja majorizacija i marginalizacija? Ne moze biti daljna, ako je nema ni sada. Ni jednim primjerom nisi dao kako se obican gradjanin Hrvat, majorizira i marginalizuje u BiH?
Na koji nacin demoniziraju Bosnjaci ex saveznike Hrvate? Jesu li Bosnjaci ili Hrvati otisli Dodiku u zagrljaj, koketiraju sa ruskim medvjedom ili Bosnjaci u Evropskom Parlamentu demoniziraju Hrvate kao vjerske ekstremiste, da zele serijatsko uredjenu drzavu, 10.000 do zuba naoruzanih povratnika iz Sirije i tako dalje i tako sire? Objasni mi, susjed, na koji nacin to Bosnjaci satanizuju jadne, prepostene Hrvate?

Cassius Longinus wrote: 25/01/2021 12:43 Oko tih postotaka, to je općenito sr.anje. Bošnjaci su povijesnim okolnostima naseljeni u najveće gradove, tamo je većina industrije/ekonomije/predstavništva/fakulteti i sl. Ne može se gledati goli teritorij, Hrvati bi autonomiju tamo gdje su većina što je normalno i prirodno jer su se Bošnjaci pokazali kao nikakav saveznik. Bošnjaci hoće da se Hrvati naprosto politički samoukinu jer ovako "nije pravedno" navodeći pri tom 93. i tumačeći presudu šestorci na način "ajmo sada dogotoviti Hrvate". Što bi se reklo laičko tumačenje presude. Što onda opet rađa kontrareakciju i tako u krug(dokad). Atmosfera zavrtanja ruku i podmetanja.
Bosnjaci su se, s obzirom sta im se priredilo u kuhinji kuhara Franje Tudmana, Suska, Darija Kordic, Blaskica, Tute, Praljka, Mate Bobana i ostalih uznika i promicitelja evropskih vrijednosti, pokazali kao odlicni saveznici. Al nekad se mora reci ne. Ako Hrvatska, zbog licnih interesa bivseg do 1991 komuniste, cirilicara i navijaca Veleza a danas prvi u Hrvata, Isus pa on eto koliki je katolik i evropski covjek iako trazi moderni aparthejd, zeli i dalje da gura prst u oko Bosnjacima, onda fine.

Cassius Longinus wrote: 25/01/2021 12:43 Hrvatska se nije mješala u BiH za vrijeme Mesića i Josipovića, ja sam glasao za drugoga, simpatizirao ovog prvoga, pa je to rezultiralo gotovo uništenjem njihovih prava. Ne brini, imaju Hrvati iskustva u tome koliko hoćeš. Mađarima je tako trebalo ciglih 5 godina da 1873. krenu sabotirati Nagodbu iz 1868. instalirajući svoje ljude, Srbima je trebalo malo duže, ali opet su počeli instalirati svoje ljude u Predsjedništvo SFRJ na šta su im Slovenija i Hr uručile odjeb. Evo sad nam Bošnjaci instaliraju svoje ljude na pozicije, trebalo im je 11 godina (95-06) da se domunđaju te prastare ideje i sad se čude kako je Čoviću došlo iz dupeta u glavu da bi mogao blokirati sastavljanje Vlade.
Koja su to gotovo unistena prava? Ponavljam, neko sa strane da cita ovo pomislio bi da pricamo o Navajo indijancima u USA anno 1886 godina, ili o crncima u Pritoriji 1989 godine a ne o manjinskom narodu koji ima sva prava zagarantovana Ustavom. Sve ostalo su licne frustracije Dragana Covica. Ako zbog tog politickog prevarantskog gmaza koji mijenja politicka uvjerenja i boje kako vjetar puse zelite od BiH da pravite opet neprijatelja, imate pravo na taj izbor.

Jadni Hrvati prvo se Madjari nameracili na njih, pa Srbi a vidi i Bosnjaci bi da nastave. Ajme. :sad:

Zapadna verzija istocne price.
Neda mi se ulaziti u neke rasprave oko zločina i nabrajati stratišta, rat je gotov 1995, rat je grozna stvar. Deal with it što bi ti rekao. Zločinci neka se osude, narod neka živi. Haaški sud ne sudi ni narodima ni državama, niti se eksplicitno bavio Hrvatskom ni njenim rukovodstvom (po njegovom vlastitom priopćenju 2016.), uostalom, ne možeš mrtve ljude osuditi kao što ne možeš osuditi nikoga bez da si mu dao mogućnost da se brani. To je valjda NESPORNO?

Vrlo jednostavno glede Hrvata i njihovih prava;
-Komšić nije od jučer nego od 2006, od tad 500 000 Hrvata BiH mogu biti preglasani i gotovo redovno su preglasani, za koji k. postoji TROČLANO Predsjedništvo?Ja ne mogu shvatiti ni jedan razuman razlog , jel možeš ti?

-Ono što Hrvate zasad štiti je Dom Naroda, ta trećina(5 od 17!?!!!?!!)će se vjerojatno namaknuti iz virtualnih Hrvata za jednokratnu upotrebu koji nemaju nikakav legitimitet među (gle čuda) Hrvatima, to se već jednom dogodilo ako se ne varam 2010. Dakle, tim činom Hrvati će se moći zaobići i u Parlamentu. To je ponešto kompliciranije nego spačka sa Komšićem pa duže traje operacionalizacija.

-Kao zadnja institucija ostaje Ustavni Sud, ali ono šta on kaže se ionako ne doživljava 2%. Nikom ništa.

Zasad su institucije 1. i 3. uništene ili se ignoriraju, još čekamo instituciju 2. da se slika kompletira. Tvoje proglašenje Hrvata "manjinskim narodom" kojem su Ustavom "zaštićena sva prava" ću preskočiti, naprosto neda mi se ulaziti u neke vrijednosne sudove. Govorim o političkim pravima Hrvata kao konstitutivnog naroda BiH a slijedom toga i svakom građaninu BiH hrvatske nacionalnosti. U cinizmu si vrlo jak.
User avatar
BHCluster
Posts: 23419
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#39319 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by BHCluster »

Dakle...

U predmetu "Kordić i Čerkez"

"Vijeće zaključuje da je predsjednik Tuđman gajio teritorijalne pretenzije prema Bosni i Hercegovini, koje su bile dio njegova sna o Velikoj Hrvatskoj koja bi uključivala zapadnu Hercegovinu i Srednju Bosnu".

Kao dokaz umiješanosti Hrvatske Haaški je sud u te tri zadnje presude koristio i činjenicu da je general Janko Bobetko imenovan zapovjednikom južnog bojišta i da su njegove dužnosti obuhvaćale zapovijedanje jedinicama HV-a i HVO-a u Hrvatskoj i u BiH te da su visoki vojni i civilni dužnosnici RH generali Milivoj Petković i Slobodan Praljak imenovani načelnicima Glavnog stožera HVO-a. "Te odluke o imenovanjima donijela je hrvatska vlada, a odnosile su se na vojsku koja je u načelu pripadala jednoj drugoj suverenoj državi", ocijenilo je Blaškićevo vijeće.

vijeće je zapisalo da se "uvjerilo da su aktivnosti generala Bobetka ilustracija nadzorne uloge koju je Hrvatska imala nad HVO-om tijekom sukoba između bosanskih muslimana i bosanskih Hrvata".

U predmetu "Naletilić i Maritonović" transkripte iz Ureda predsjednika

"Vijeće podsjeća na riječi samog predsjednika Tuđmana na sastanku održanom 22. listopada 1993: Ja sam pred par mjeseci izložio situaciju, dao zadaću ministru obrane Šušku i generalu Bobetku, naša pomoć i naše angažiranje u Herceg-Bosni, jer se tamo rješava - rekao sam im da se tamo rješava pitanje budućih granica hrvatske države"

U predmetu Blaškić

Sud utvrdio da je prisustvo zapovjednika, vojnika ili jedinica HV-a u Bosni i Hercegovini iscrpno dokazano, bilo putem svjedoka koji su ih vidjeli bilo putem naredbi za uklanjanje oznaka HV-a radi prikrivanja njihova prisustva, kao i putem službenih dokumenata Vlade BiH ili UN-a.

1993. vlada BiH tražila je od Hrvatske da "odmah i bezuvjetno obustavi napade" te "povuče jedinice države Hrvatske s teritorija BiH"; Vijeće sigurnosti rezolucijama je zahtijevalo da jedinice HV-a poštuju teritorijalni integritet BiH i da se povuku iz BiH, a glavni tajnik UN-a u izvještajima Vijeću sigurnosti govorio je o 3.000 do 5.000 pripadnika HV-a u BiH. Na istim dokazima suci su i u predmetima "Kordić i Čerkez" i "Naletilić i Martinović" utvrdili da je Hrvatska svojim snagama bila izravno umiješana u rat i BiH.

Teze o umiješanosti vodstva RH i Hrvatske vojske u rat u BiH potvrđene su i presudom protiv Ivice Rajića 8. svibnja 2006. godine.
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#39320 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Point. »

Cassius Longinus wrote: 25/01/2021 14:37
Point. wrote: 25/01/2021 13:48
Cassius Longinus wrote: 25/01/2021 12:43 Rekao sam odmah na početku posta, važeći IZ, u redu, Komšić 3x-ok. Pozlatilo vam se. Presuda US BiH se ne provodi, to mi je već blago nepojmljivo ali valjda može sve. Kažem ti, sve ok. Udri, navali. Kalesija, Bihać, birajte člana "iz redova" hr naroda. Dobili ste neprijatelja na 2/3 svojih granica a za profit-nikakav. Možda će čiča Bajden sada pokloniti Bošnjacima sve šta hoće. Oće, da.
Kako vam ne dosadi vise to prosipanje patetike? Hrvatska , odnosno HDZ, je sam sebe napravio neprijateljem Bosnjaka, a pocelo je crtanjem karti na salvetama Velikog Oca Lijepe, nastavilo osnivanjem separatisticke HRHB, pa se desio Stupni Do, Ahmici, rusenje Mostara, stolni grad blabla, izdaja i prodaja Bosanske Posavine, pa se nastavilo sa Jelavicom i pokusaja uspostave hrvatske samouprave, negiranja presude Haskog Suda za UZP i doslo se do otvorenog koketiranja sa cetnicima u RS, odlazci na parade 9 Januara, negiranje genocida u Srebrenici. I sad mislis zaista da je Komsic i njegov sasvim legalan i legitiman izbor katalizator neprijateljstva?
Cassius Longinus wrote: 25/01/2021 12:43 Hrvatima se u perspektivi nudi daljnja majorizacija i marginalizacija, kuka se oko Daytona i kako je "nepravedan" i kako je moguće da 51% ima 33% vlasti.
S obzirom da se na RS ne može, ostalo je da se prvo demonizira ex saveznike Hrvate i onda da se namiri preko njih. Najmanji su, ha ja. Perspektiva Hrvata je da im se u Dom Naroda instalira još malih Komšića i onda će Bošnjaci zlurado hihotati kako smo smjestili ustašama, uz nadu da država što više propadne pa da Hrvati odu u Europu uz krasnu perspektivu za vlastiti narod i novi blok termoelektrane na ćumur u 2021.
Koja daljnja majorizacija i marginalizacija? Ne moze biti daljna, ako je nema ni sada. Ni jednim primjerom nisi dao kako se obican gradjanin Hrvat, majorizira i marginalizuje u BiH?
Na koji nacin demoniziraju Bosnjaci ex saveznike Hrvate? Jesu li Bosnjaci ili Hrvati otisli Dodiku u zagrljaj, koketiraju sa ruskim medvjedom ili Bosnjaci u Evropskom Parlamentu demoniziraju Hrvate kao vjerske ekstremiste, da zele serijatsko uredjenu drzavu, 10.000 do zuba naoruzanih povratnika iz Sirije i tako dalje i tako sire? Objasni mi, susjed, na koji nacin to Bosnjaci satanizuju jadne, prepostene Hrvate?

Cassius Longinus wrote: 25/01/2021 12:43 Oko tih postotaka, to je općenito sr.anje. Bošnjaci su povijesnim okolnostima naseljeni u najveće gradove, tamo je većina industrije/ekonomije/predstavništva/fakulteti i sl. Ne može se gledati goli teritorij, Hrvati bi autonomiju tamo gdje su većina što je normalno i prirodno jer su se Bošnjaci pokazali kao nikakav saveznik. Bošnjaci hoće da se Hrvati naprosto politički samoukinu jer ovako "nije pravedno" navodeći pri tom 93. i tumačeći presudu šestorci na način "ajmo sada dogotoviti Hrvate". Što bi se reklo laičko tumačenje presude. Što onda opet rađa kontrareakciju i tako u krug(dokad). Atmosfera zavrtanja ruku i podmetanja.
Bosnjaci su se, s obzirom sta im se priredilo u kuhinji kuhara Franje Tudmana, Suska, Darija Kordic, Blaskica, Tute, Praljka, Mate Bobana i ostalih uznika i promicitelja evropskih vrijednosti, pokazali kao odlicni saveznici. Al nekad se mora reci ne. Ako Hrvatska, zbog licnih interesa bivseg do 1991 komuniste, cirilicara i navijaca Veleza a danas prvi u Hrvata, Isus pa on eto koliki je katolik i evropski covjek iako trazi moderni aparthejd, zeli i dalje da gura prst u oko Bosnjacima, onda fine.

Cassius Longinus wrote: 25/01/2021 12:43 Hrvatska se nije mješala u BiH za vrijeme Mesića i Josipovića, ja sam glasao za drugoga, simpatizirao ovog prvoga, pa je to rezultiralo gotovo uništenjem njihovih prava. Ne brini, imaju Hrvati iskustva u tome koliko hoćeš. Mađarima je tako trebalo ciglih 5 godina da 1873. krenu sabotirati Nagodbu iz 1868. instalirajući svoje ljude, Srbima je trebalo malo duže, ali opet su počeli instalirati svoje ljude u Predsjedništvo SFRJ na šta su im Slovenija i Hr uručile odjeb. Evo sad nam Bošnjaci instaliraju svoje ljude na pozicije, trebalo im je 11 godina (95-06) da se domunđaju te prastare ideje i sad se čude kako je Čoviću došlo iz dupeta u glavu da bi mogao blokirati sastavljanje Vlade.
Koja su to gotovo unistena prava? Ponavljam, neko sa strane da cita ovo pomislio bi da pricamo o Navajo indijancima u USA anno 1886 godina, ili o crncima u Pritoriji 1989 godine a ne o manjinskom narodu koji ima sva prava zagarantovana Ustavom. Sve ostalo su licne frustracije Dragana Covica. Ako zbog tog politickog prevarantskog gmaza koji mijenja politicka uvjerenja i boje kako vjetar puse zelite od BiH da pravite opet neprijatelja, imate pravo na taj izbor.

Jadni Hrvati prvo se Madjari nameracili na njih, pa Srbi a vidi i Bosnjaci bi da nastave. Ajme. :sad:

Zapadna verzija istocne price.
Neda mi se ulaziti u neke rasprave oko zločina i nabrajati stratišta, rat je gotov 1995, rat je grozna stvar. Deal with it što bi ti rekao. Zločinci neka se osude, narod neka živi. Haaški sud ne sudi ni narodima ni državama, niti se eksplicitno bavio Hrvatskom ni njenim rukovodstvom (po njegovom vlastitom priopćenju 2016.), uostalom, ne možeš mrtve ljude osuditi kao što ne možeš osuditi nikoga bez da si mu dao mogućnost da se brani. To je valjda NESPORNO?

Vrlo jednostavno glede Hrvata i njihovih prava;
-Komšić nije od jučer nego od 2006, od tad 500 000 Hrvata BiH mogu biti preglasani i gotovo redovno su preglasani, za koji k. postoji TROČLANO Predsjedništvo?Ja ne mogu shvatiti ni jedan razuman razlog , jel možeš ti?

-Ono što Hrvate zasad štiti je Dom Naroda, ta trećina(5 od 17!?!!!?!!)će se vjerojatno namaknuti iz virtualnih Hrvata za jednokratnu upotrebu koji nemaju nikakav legitimitet među (gle čuda) Hrvatima, to se već jednom dogodilo ako se ne varam 2010. Dakle, tim činom Hrvati će se moći zaobići i u Parlamentu. To je ponešto kompliciranije nego spačka sa Komšićem pa duže traje operacionalizacija.

-Kao zadnja institucija ostaje Ustavni Sud, ali ono šta on kaže se ionako ne doživljava 2%. Nikom ništa.

Zasad su institucije 1. i 3. uništene ili se ignoriraju, još čekamo instituciju 2. da se slika kompletira. Tvoje proglašenje Hrvata "manjinskim narodom" kojem su Ustavom "zaštićena sva prava" ću preskočiti, naprosto neda mi se ulaziti u neke vrijednosne sudove. Govorim o političkim pravima Hrvata kao konstitutivnog naroda BiH a slijedom toga i svakom građaninu BiH hrvatske nacionalnosti. U cinizmu si vrlo jak.
Trenutni IZ je potpisan, bez imalo prisile, i od predstavnika hrvatskog naroda u BiH, i sad odjednom ne valja jer Dragan nije dobio mjesto u predsjednistvu kojem je tezio. Jebiga frendu politika uvijek ima politickog pobjednika i pobjednickog gubitnika. Vec se razglabalo X broj puta da ne biraju konstitutivni narodi iskljucivo svog predstavnika nego se bira iz reda tog i tog naroda. Zeljko, Dragan, Bake ili neko cetvrti u Predsjednistvu ne predstavlja iskljucivo svoj narod nego cijelu drzavu iz tog i tog naroda. STvaranje trece, hrvtaske, izborne jedinice samo bi pravilo jos vecu podjelu BiH. A to necemo, zar ne?
Cassius Longinus
Posts: 402
Joined: 08/11/2014 14:28

#39321 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Cassius Longinus »

Point. wrote: 25/01/2021 17:38
Cassius Longinus wrote: 25/01/2021 14:37
Point. wrote: 25/01/2021 13:48
Kako vam ne dosadi vise to prosipanje patetike? Hrvatska , odnosno HDZ, je sam sebe napravio neprijateljem Bosnjaka, a pocelo je crtanjem karti na salvetama Velikog Oca Lijepe, nastavilo osnivanjem separatisticke HRHB, pa se desio Stupni Do, Ahmici, rusenje Mostara, stolni grad blabla, izdaja i prodaja Bosanske Posavine, pa se nastavilo sa Jelavicom i pokusaja uspostave hrvatske samouprave, negiranja presude Haskog Suda za UZP i doslo se do otvorenog koketiranja sa cetnicima u RS, odlazci na parade 9 Januara, negiranje genocida u Srebrenici. I sad mislis zaista da je Komsic i njegov sasvim legalan i legitiman izbor katalizator neprijateljstva?


Koja daljnja majorizacija i marginalizacija? Ne moze biti daljna, ako je nema ni sada. Ni jednim primjerom nisi dao kako se obican gradjanin Hrvat, majorizira i marginalizuje u BiH?
Na koji nacin demoniziraju Bosnjaci ex saveznike Hrvate? Jesu li Bosnjaci ili Hrvati otisli Dodiku u zagrljaj, koketiraju sa ruskim medvjedom ili Bosnjaci u Evropskom Parlamentu demoniziraju Hrvate kao vjerske ekstremiste, da zele serijatsko uredjenu drzavu, 10.000 do zuba naoruzanih povratnika iz Sirije i tako dalje i tako sire? Objasni mi, susjed, na koji nacin to Bosnjaci satanizuju jadne, prepostene Hrvate?



Bosnjaci su se, s obzirom sta im se priredilo u kuhinji kuhara Franje Tudmana, Suska, Darija Kordic, Blaskica, Tute, Praljka, Mate Bobana i ostalih uznika i promicitelja evropskih vrijednosti, pokazali kao odlicni saveznici. Al nekad se mora reci ne. Ako Hrvatska, zbog licnih interesa bivseg do 1991 komuniste, cirilicara i navijaca Veleza a danas prvi u Hrvata, Isus pa on eto koliki je katolik i evropski covjek iako trazi moderni aparthejd, zeli i dalje da gura prst u oko Bosnjacima, onda fine.




Koja su to gotovo unistena prava? Ponavljam, neko sa strane da cita ovo pomislio bi da pricamo o Navajo indijancima u USA anno 1886 godina, ili o crncima u Pritoriji 1989 godine a ne o manjinskom narodu koji ima sva prava zagarantovana Ustavom. Sve ostalo su licne frustracije Dragana Covica. Ako zbog tog politickog prevarantskog gmaza koji mijenja politicka uvjerenja i boje kako vjetar puse zelite od BiH da pravite opet neprijatelja, imate pravo na taj izbor.

Jadni Hrvati prvo se Madjari nameracili na njih, pa Srbi a vidi i Bosnjaci bi da nastave. Ajme. :sad:

Zapadna verzija istocne price.
Neda mi se ulaziti u neke rasprave oko zločina i nabrajati stratišta, rat je gotov 1995, rat je grozna stvar. Deal with it što bi ti rekao. Zločinci neka se osude, narod neka živi. Haaški sud ne sudi ni narodima ni državama, niti se eksplicitno bavio Hrvatskom ni njenim rukovodstvom (po njegovom vlastitom priopćenju 2016.), uostalom, ne možeš mrtve ljude osuditi kao što ne možeš osuditi nikoga bez da si mu dao mogućnost da se brani. To je valjda NESPORNO?

Vrlo jednostavno glede Hrvata i njihovih prava;
-Komšić nije od jučer nego od 2006, od tad 500 000 Hrvata BiH mogu biti preglasani i gotovo redovno su preglasani, za koji k. postoji TROČLANO Predsjedništvo?Ja ne mogu shvatiti ni jedan razuman razlog , jel možeš ti?

-Ono što Hrvate zasad štiti je Dom Naroda, ta trećina(5 od 17!?!!!?!!)će se vjerojatno namaknuti iz virtualnih Hrvata za jednokratnu upotrebu koji nemaju nikakav legitimitet među (gle čuda) Hrvatima, to se već jednom dogodilo ako se ne varam 2010. Dakle, tim činom Hrvati će se moći zaobići i u Parlamentu. To je ponešto kompliciranije nego spačka sa Komšićem pa duže traje operacionalizacija.

-Kao zadnja institucija ostaje Ustavni Sud, ali ono šta on kaže se ionako ne doživljava 2%. Nikom ništa.

Zasad su institucije 1. i 3. uništene ili se ignoriraju, još čekamo instituciju 2. da se slika kompletira. Tvoje proglašenje Hrvata "manjinskim narodom" kojem su Ustavom "zaštićena sva prava" ću preskočiti, naprosto neda mi se ulaziti u neke vrijednosne sudove. Govorim o političkim pravima Hrvata kao konstitutivnog naroda BiH a slijedom toga i svakom građaninu BiH hrvatske nacionalnosti. U cinizmu si vrlo jak.
Trenutni IZ je potpisan, bez imalo prisile, i od predstavnika hrvatskog naroda u BiH, i sad odjednom ne valja jer Dragan nije dobio mjesto u predsjednistvu kojem je tezio. Jebiga frendu politika uvijek ima politickog pobjednika i pobjednickog gubitnika. Vec se razglabalo X broj puta da ne biraju konstitutivni narodi iskljucivo svog predstavnika nego se bira iz reda tog i tog naroda. Zeljko, Dragan, Bake ili neko cetvrti u Predsjednistvu ne predstavlja iskljucivo svoj narod nego cijelu drzavu iz tog i tog naroda. STvaranje trece, hrvtaske, izborne jedinice samo bi pravilo jos vecu podjelu BiH. A to necemo, zar ne?
Yebe me se za Čovića, niti mislim da bi Hrvati iz BiH previše profitirali od hr izborne jedinice za člana predsjedništva. Ne vidim čemu ta opsjednutost Čovićem, i šta se mene tiče vrijeme mu je ionako za penziju. Mene HDZ ne zanima 5%. Bilo bi puno bolje da je zadržan minimum POVJERENJA između Bošnjaka i Hrvata.

ALI, ja sam onako, kibicerski i autsajderski prešao preko tri stvari koje Hrvate u BiH muče a koje si ti ignorirao; ako ih neće zaštititi član predsjedništva iz "redova HR naroda"(što mislim da mu je zamišljena namjena ali nema veze), ako se hoće preurediti Dom naroda ili alternativno instalirati neke bez izbornog legitimiteta među Hrvatima, i zadnje, ako Ustavni sud BiH ne provodi svoje odluke onda Hrvati ostaju bez IJEDNOG ALATA da zaštite svoj interes, bilo koji interes kao konst. naroda u BiH.

A kolega, to nije potpisano u Daytonu. Niti zamišljeno niti potpisano. Ili?
User avatar
Sveti Ivan Krstitelj
Posts: 100
Joined: 21/12/2020 18:12

#39322 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Sveti Ivan Krstitelj »

Cassius Longinus wrote: 25/01/2021 19:02ALI, ja sam onako, kibicerski i autsajderski prešao preko tri stvari koje Hrvate u BiH muče a koje si ti ignorirao; ako ih neće zaštititi član predsjedništva iz "redova HR naroda"(što mislim da mu je zamišljena namjena ali nema veze), ako se hoće preurediti Dom naroda ili alternativno instalirati neke bez izbornog legitimiteta među Hrvatima, i zadnje, ako Ustavni sud BiH ne provodi svoje odluke onda Hrvati ostaju bez IJEDNOG ALATA da zaštite svoj interes, bilo koji interes kao konst. naroda u BiH.

A kolega, to nije potpisano u Daytonu. Niti zamišljeno niti potpisano. Ili?
Ustavni sud nikada nije donio odluku kojom stavlja van snage izborni zakon.
Jedan njegov dio jeste i ta odluka je provedena.

Nećeš valjda ti odlučivati umjesto Ustavnog suda?
Ne znaš šta znači "legitimitet", a donosio bi odluke...

Izborne jedinice su kantoni, predstavnici unutar kantona dobivaju legitimitet odlukom građana na izborima.
Evenine
Posts: 788
Joined: 30/12/2020 13:22

#39323 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Evenine »

Nikola Testa wrote: 23/01/2021 22:14 Vidljivo je da su prijetnje pojednih hrvatskih igrača sa klupe (Karamatić), pa onda i iz prve postave (Krišto) dopunile prijetnje srpskih kadrova da je Bosna i Hercegovina samo na korak od nestanka ako HDZ izgubi vlast. U autorskom članku Slavko Mitrović (savjetnik Milorada Dodika) napisanom za portal "Nova srpska politička misao", kaže sljedeće: "Kakve poruke stalno šalje Bakir Izetbegović, prijeteći Hrvatima da će uvijek birati parazita Komšića i da će taj recept za ugnjetavanje i ponižavanje Hrvata kao konsitutivnog naroda, primijeniti i na nižim nivoima vlasti. Može još jednom, na izborima 2022. godine i od tog časa BiH neće postojati, osim kao davna istorijska kategorija. " Još jedan Dodikov savjetnik Nenad Kecmanović je juče objavio u beogradskoj "Politici" podrobniji tekst koji potvrđuje spomenuta strahovanja srpskog rukovodstva. Poruke najbližih ljudi Milorada Dodika, a i njega samog, govore da politika koju vodi može doživjet potpun fijasko ako HDZ izgubi poziciju koju uživa još od početka rata u Bosni i Hercegovini.

Zamislimo da se zaista ostvari prijetnja Bakira Izetbegovića da će preuzeti hrvatsku kvotu u Domu naroda, metaforično nazivajući takav plan "razbijanje okova" ili "spuštanje slučaja Komšić na sve nivoe vlasti", šta bi se zapravo suštinski promijenilo? Osim samog izbacivanja HDZ iz vlasti Federacije BiH i Vijeća ministara (ovo bi išlo malo teže, ali svakako je moguće saradnjom sa opozicijom u RSu) probosanska opcija bi ne samo preuzela sve značajnije kompanije u vlasništvu Federacije BiH, koje su bile bastion moći HDZa, već bi se otvorila vrata da u sigurnosnom smislu probosanske stranke preuzmu čak tri hrvatska ministarstva na nivou države. U prevodu to bi značilo da hrvatsku kvotu u Oružanim snagama, graničnoj policiji i SIPI kontrolišu sarajevske stranke, da imenuju najvažnije policijske i vojne kadrove. Omjer moći bi se naglo primjenio u korist probosanske političke opcije, naročito u sigurnosnom smislu. Tako da 1/3 moći koju su dosad uživali naglo bi postalo 2/3. Ne samo da bi HDZ postao marginalna stranka, koja bi morala mijenjati svoju politiku i pristup prema probosanskom glasačkom tijelu već bi došlo do nesrazmjera moći u smislu kako je to zamišljeno Dejtonom i srpska strana bi se našla u potpuno novoj situaciji da ne može više u savezu sa HDZom izolovati Bošnjake i predstavljati ih remetilačkim faktorom. Na primjeru preuzimanja pozicije predsjednika iz reda Hrvata vidjeli smo da je to praktično značilo da umjesto 1/3 diplomatskih kadrova, koliko su birale probosanske stranke ranije, sada su u stanju da kontrolišu 2/3. Sa preuzimanjem hrvatske kvote u Vijeću ministara desilo bi se slično samo u dubljem i politički puno značajnim smislu.

Procjena Dragana Čovića, HDZa, i uopšte hrvatskog političkog faktora kako u državi tako i izvan nje, je da bez promjene IZ ovakva opcija postaje u skorijoj budućnosti potpuno realna. S tim u vezi Čović je bacio mamac srpskoj strani na način da je u njegovoj viziji IZ "ponudio" Srbima da imaju identičnu kontrolu Doma naroda, na način da od 17 članova srpskog kluba Doma naroda većina bude birana sa područja gdje Srbi u pojednim opštinama velika većina (Kanton 10). Da bi se takav plan ostvario naglašeno je da članovi Doma naroda moraju biti birani po popisu iz 2013 i da se član Ustava Federacije BiH koji kaže da, svaki Kanton mora dati po jednog Srbina, Hrvata, Bošnjaka ako je takav izabran u kantonalne skuštine, mora poništiti. Na tome se insistira u nadi da će probosanske stranke izgubiti ne samo mogućnost kontrole hrvatskog kluba u Domu naroda već i srpskog u Federaciji BiH. Time bi defanzivna pozicija na državnom nivou probosanskih stranaka bila spuštena i na nivo Federacije BiH. U prevodu šah - mat za bilo kakva nadanja da će Bošnjaci preživjeti kao politički faktor na Balkanu.

Dodik je upotpunosti svjestan šta bi za politiku koju on predstavlja značilo da Federacija BiH postane politički stabilan entitet, bez blokada, stalnih kriza i vječitog nadurovanja, a isto tako mogućnosti da Bošnjacima zada konačni politički udarac "zaključavanjem" političkih procesa i cementiranjem "etničkog" u Federaciji, promjenom IZ na način kako to želi HDZ. Ovdje je važno naglasit, makar se to ne čini tako ako se dublje uđe u problematiku, da opozicija u Republici Srpskoj nema isti stav kao SNSD po pitanju u kojem smjeru treba voditi srpsku politiku u Bosni. Milorad Dodik ne želi opstanak Bosne i Hercegovine, istu smatra utegom oko vrata Srbima, te iz svakog poteza koji je do sad povlačio čini se da njegova retorika ne odstupa od njegovih stvarnih ciljeva. S druge strane opozicija, iako to ne smije javno reći zbog mogućeg pritiska srpske javnosti, nije spremna da se kocka sa onim što su Srbi politički ostvarili tokom rata, te smatra da je moguće sa probosanskom stranom naći zajednički interes. To se vidjelo prilikom izbacivanja SNSDa iz vlasti na državnom nivou 2014 godine, biranja članova Centralne izborne komisije prošle godinem, jučerašnjom odlukom o poništavanju izbora u Srebrenici i Doboju i odbacivanjem bilo kakve saradnje sa HDZom. Vjerovatno je takvih primjer više, ali spomenuti su očiti. Ovdje treba naglasiti da srpska opozicija nema hrabrosti, a čini mi se ni znanja jasno artikulisat ovakvo shvatanje, te Dodika uvijek napadaju sa pozicije zastupnika najradikalnijih srpskih političkih ciljeva. Po mom mišljenju tu ima jako malo iskrenosti. Ipak Republika Srbija stoji na strani SNSD, tako da srpsku politiku prema Bošnjacima i uopšte pitanju Izbornog zakona možemo tumačiti prvenstveno iz poteza Milorada Dodika, a ne opozicije u RSu.

Cijela ova politička zbrka, odnosno bosanskohercegovački hladni rat, kulminirao je dolaskom ministra vanjskih poslova Rusije Sergeja Lavrova. Protokol MVP Rusije kao da je pisan u Grudama, prvo se sastao sa Dodikom, nakon toga sa Čovićem, gdje je potvrdio sve one principe za koje se zalaže pomenuti dvojac, od toga da u Bosni i Hercegovini postoje samo predstavnici naroda do toga da "legitimno predstavljanje" jeste temelj bosanskohercegovačkog političkog sistema. Pa čak i sam sastanak sa Čovićem, koji nema funkciju koja bi to opravdala, pokazao je da je protokol i sama posjeta inicirana i dogovorena prvo na liniji Mostar - Banja Luka, a onda Zagreb - Beograd. Opstanak snažnog HDZ u Federaciji preduslov je jake Republike Srpske i njene sposobnosti da se u jednom trenutku izdvoji iz Bosne i Hercegovine, iz tog razloga je aktiviran vanjski obruč o kojem sam ranije govorio. Odbijanje Komšića i Đaferovića da se sastanu sa Lavrovom nije bila poruka Rusima, već poruka Sjedinjenim Američkim Država da bosanski/bošnjački politički faktor nema snagu da se odupre ovakvoj ofanzivi susjednih država bez pomoći Zapada. U periodu koji je pred nama riješiće se pitanje da li je bosanski/bošnjački faktor sposoban da se odupre unutrašnjim ali i vanjskim silama koje žele upotpunosti obesmisliti Bosnu i Hercegovinu.

https://brecanin.blogspot.com/2021/01/b ... iciju.html
Odlicno je da si pokrenuo blog.

Drago mi je da si naveo i neke od kljucnih aktera i ideologa. Ljudi ovdje gube vrijeme raspravljajuci o izjavama Dodika i Stanivukovica koji su samo manifestacije vec kreirane politike i strateskih ciljeva. Mene je uvijek zanimalo ko danas tacno stoji iza strategije Hrvata i Srba u BiH.

Ko su kreatori, ideolozi, finansijeri, lobisti i mediji. Koje su to knjige, dokumenti i institucije. Intelektualci, politicari, pravnici, kulturnjaci, novinari, privrednici i diplomate. Koje su to strane drzave pored Srbije i Hrvatske i koja su to imena koja pomazu, finansiraju, savjetuju i kreiraju javno mijenje.

Kada covjek pogleda trenutnu sliku medija po sirini s obje strane granice prosto je nevjerovatno koliko to sinhronizirano djeluje. Jako marljivo namecu pricu koju je neko nimalo naivno osmislio. Izvorni Dejton, Izborni Zakon, suverenitet naroda, Bosnjaci kao glavni krivci, nemoguca drzava.
Bossona
Posts: 5276
Joined: 21/12/2020 03:28

#39324 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Bossona »

Benčić: Primjer kako se HDZ odnosi prema Hrvatima u BiH je Dragan Čović, autentičan predstavnik HDZ-ove politike. Jedan je od prvaka u broju sudskih procesa, bio je direktor firme za koju postoji dokumentacija da su ratni zarobljenici tamo dolazili raditi prisilno i besplatno, što nije demantirao, a pokazivanjem velikog osobnog bogatstva slijedi svoje hrvatske uzore. Tako je na imanju od 2.000 kvadrata u Mostaru sagradio vilu koja je procijenjena na 22 milijuna kuna. To je ono što HDZ daje Hrvatima BiH kao najbolje od sebe.
Cassius Longinus
Posts: 402
Joined: 08/11/2014 14:28

#39325 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Cassius Longinus »

Ovo što je napisao Nikola Testa je iznimno zanimljivo, slojevito i iskreno. Odma sam zapratio i blog.

Međutim da citiram Ivana Stambolića 88' "ako ovako idemo šta će od otadžbine ostati". Bio je sto posto u pravu.

I treba li biti uopće takva atmosfera, zar se ništa neće moći riješiti dogovorom i na povjerenje (minimum) umjesto potpune konfrontacije koja pitanje je odgovara li ikome uopće.
Post Reply