Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#38376 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Kolinda »

Škobo Habu wrote: 27/02/2020 15:13 Što se gložite oko IZ?

Biće on donesen, samo što neće njime biti zadovoljan ni Komšo, a ni Čovke.
Imaš li ideju kako bi izgledao taj mix da su svi nezadovoljni ?
User avatar
Sanjarko
Posts: 23276
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#38377 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Sanjarko »

Škobo Habu wrote: 27/02/2020 15:13 Što se gložite oko IZ?

Biće on donesen, samo što neće njime biti zadovoljan ni Komšo, a ni Čovke.
Ma kakvi, ne glodzemo se, barem ne ja. Ovaj moj bi mislim bio OK. Svi bi mislim nesto dobili, i obrnuto i itd. Svi bi bili zadovoljni, i obrnuto i itd.

Po meni mislim da ce MZ mijenjati zakon. Samo kako i na koji nacin, ne znam.

Uglavnom se svi slazemo da Dejtonski IZ nije dobar. Nije ni Dejtonski ustav ni uredzenje da se ne lazemo.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#38378 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

Škobo Habu wrote: 27/02/2020 15:13 Što se gložite oko IZ?

Biće on donesen, samo što neće njime biti zadovoljan ni Komšo, a ni Čovke.
Nije mi jasno na koji način i čime Komšić može utjecati u procesu donošenja novog ili izmjene postojećeg izbornog zakona.
Ne vjerujem da će ga itko išta i pitati. Sve se bez njega i one njegove kokošarske strančice može jednostavno riješiti.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#38379 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

Sanjarko wrote: 27/02/2020 15:40 [
Po meni mislim da ce MZ mijenjati zakon. Samo kako i na koji nacin, ne znam.
Ma jok, nema ništa od toga. Pustit će nas kao i do sada da ''domaći lideri pronađu dogovor.'' Rahat patnja do groba.
DonieBrasco
Posts: 15514
Joined: 31/08/2016 16:09

#38380 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by DonieBrasco »

Vrlo vjerovatno da ce izborni zakon donjeti tj. nametnuti stranci i da ce on biti takav da njime nece biti zadovoljni Dodik, Covic.

Stranci teze ka građanskoj drzavi BiH, bez obzira na to valjda je po zdravoj logici da bude izborni zakon "jedan covijek jedan glas, da svako ima pravo birati i biti biran".

A ne logika nasih ima u Mostaru, Sirokom Brijegu, nema nasih u Tuzli, Posavini ko ih yebe, nas glas vrijedi dvostruko, u tom i tome kantonu tako i tako. Drugim rijecima daj nama ovo sto nam odgovara sto ne odgovara odbaci, malo ste se proracunali jos ne daj Boze da se elektronski glasa i da neutralni ljudi budu posmatraci, pa cak i stranci.
Last edited by DonieBrasco on 27/02/2020 16:36, edited 1 time in total.
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#38381 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Kolinda »

DonieBrasco wrote: 27/02/2020 16:31 Vrlo vjerovatno da ce izborni zakon donjeti tj. nametnuti stranci i da ce on biti takav da njime nece biti zadovoljni Dodik, Covic.

Stranci teze ka građanskoj drzavi BiH, bez obzira na to valjda je po zdravoj logici da bude izborni zakon "jedan covijek jedan glas, da svako ima pravo birati i biti biran".

A ne naka logika nasih ima u Mostaru, Sirokom Brijegu, nema nasih u Tuzli, Posavini ko ih yebe, nas glas vrijedi dvostruko, u tom i tome kantonu tako i tako. Drugim rijecima daj nama ovo sto nam odgovara sto ne odgovara odbaci.
:lol:
Kako se lupa Bože moj..
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#38382 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

Uvijek se priča o Hrvatima iz Tuzle, Sarajeva, Posavine a nitko živ ne haje za Bošnjake iz Gacka,Trebinja, Nevesinja i dr. To nije u redu.
I ovdje smo povlašteni i stavljeni u prvi plan čim postoji tolika briga za njihova prava od tamošnje većine.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#38383 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

Ovi HDZ-ejci izgleda imaju namjeru sprovoditi segregaciju, tj. onemogućiti Edima Fejzića i slične edime da biraju i budu birani. E neće moći, pa makar se nikada zakon ne promijenio, pa tko osta - osta.
DonieBrasco
Posts: 15514
Joined: 31/08/2016 16:09

#38384 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by DonieBrasco »

Kolinda wrote: 27/02/2020 16:36
DonieBrasco wrote: 27/02/2020 16:31 Vrlo vjerovatno da ce izborni zakon donjeti tj. nametnuti stranci i da ce on biti takav da njime nece biti zadovoljni Dodik, Covic.
:lol:
Kako se lupa Bože moj..
Ne lupa se nego vas upravo boli ovo napisano, na kraju krajeva ne moraju donjeti ili nametnuti zakon stranci.

Kako god okrenes zakon ce biti po mjeri covjeka sto vi vasi rekli u sklandu sa europskim vrijednostima, jedan covjek jedan glas - svako da bira i ima mogucnost da bude biran.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23276
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#38385 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Sanjarko »

Hafis wrote: 27/02/2020 16:16
Sanjarko wrote: 27/02/2020 15:40
Po meni mislim da ce MZ mijenjati zakon. Samo kako i na koji nacin, ne znam.
Ma jok, nema ništa od toga. Pustit će nas kao i do sada da ''domaći lideri pronađu dogovor.'' Rahat patnja do groba.
Cisto sumnjam da nece. Nego to ce raditi polako kao i do sad. Nesto kroz US, nesto odlukama VK itd.

Mozda nesto i kroz parlament. Nikome ne odgovara "rahat patnja do groba".
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#38386 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

Ja bih podigao broj zastupnika u klubovima u Domu naroda i uvažio rezultate zadnjeg popisa. Npr. po 30 zastupnika. Sve bi se s tim riješilo. Pa nek' bude minimalno po jedan iz svake županije. Tu i tamo bi se provukao pokoji Edim i Zlatko, ali ne bi bitno utjecalo na ukupni sastav klubova.
Škobo Habu
Posts: 9033
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#38387 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Škobo Habu »

Kolinda wrote: 27/02/2020 15:24
Imaš li ideju kako bi izgledao taj mix da su svi nezadovoljni ?
Komunistički revolucionari su imali parolu : Tamo gdje nema riješenja buknuće revolucija.

Kod nas je specifična situacija: Tamo gdje nema konsenzusa - interveniraće međunarodna zajednica.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#38388 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by spreca »

Hafis wrote: 27/02/2020 17:40 Ja bih podigao broj zastupnika u klubovima u Domu naroda i uvažio rezultate zadnjeg popisa. Npr. po 30 zastupnika. Sve bi se s tim riješilo. Pa nek' bude minimalno po jedan iz svake županije. Tu i tamo bi se provukao pokoji Edim i Zlatko, ali ne bi bitno utjecalo na ukupni sastav klubova.
Pa imali vas toliko :lol: i onako ih ih placaju drugi ,hocetel izdrzari po dva posla i po tri :mrgreen:....znamo i mi racunati Afize
Novak20
Posts: 13969
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#38389 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Novak20 »

spreca wrote: 27/02/2020 18:05
Hafis wrote: 27/02/2020 17:40 Ja bih podigao broj zastupnika u klubovima u Domu naroda i uvažio rezultate zadnjeg popisa. Npr. po 30 zastupnika. Sve bi se s tim riješilo. Pa nek' bude minimalno po jedan iz svake županije. Tu i tamo bi se provukao pokoji Edim i Zlatko, ali ne bi bitno utjecalo na ukupni sastav klubova.
Pa imali vas toliko :lol: i onako ih ih placaju drugi ,hocetel izdrzari po dva posla i po tri :mrgreen:....znamo i mi racunati Afize
Kompromis: Neka ih ima 30 i neka rade bez honorara. :D
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#38390 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by spreca »

Novak20 wrote: 27/02/2020 18:12
spreca wrote: 27/02/2020 18:05
Hafis wrote: 27/02/2020 17:40 Ja bih podigao broj zastupnika u klubovima u Domu naroda i uvažio rezultate zadnjeg popisa. Npr. po 30 zastupnika. Sve bi se s tim riješilo. Pa nek' bude minimalno po jedan iz svake županije. Tu i tamo bi se provukao pokoji Edim i Zlatko, ali ne bi bitno utjecalo na ukupni sastav klubova.
Pa imali vas toliko :lol: i onako ih ih placaju drugi ,hocetel izdrzari po dva posla i po tri :mrgreen:....znamo i mi racunati Afize
Kompromis: Neka ih ima 30 i neka rade bez honorara. :D
Nemoj skrtariti....ko radi treba i da zaradi,ovi sto bojkotuju na svim mogucim nivoima se niko ne odrice plate iako nista ne rade osim da uruse i entitet i drzavu,djon obraz
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#38391 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Point. »

Šta fali evropskom principu jedan čovjek jedan glas i da svako, bez obzira kako se zvao i kako se osjećao, može birati i može biti biran?
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#38392 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Kolinda »

Point. wrote: 27/02/2020 18:22 Šta fali evropskom principu jedan čovjek jedan glas i da svako, bez obzira kako se zvao i kako se osjećao, može birati i može biti biran?
Pitaj ove svoje u Mostaru zašto ne pristaju na takav izborni zakon…...
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#38393 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by spreca »

Kolinda wrote: 27/02/2020 18:45
Point. wrote: 27/02/2020 18:22 Šta fali evropskom principu jedan čovjek jedan glas i da svako, bez obzira kako se zvao i kako se osjećao, može birati i može biti biran?
Pitaj ove svoje u Mostaru zašto ne pristaju na takav izborni zakon…...
A oni vasi bi htjeli, jedan chova jedan glas, samo gdje ste vecina a tamo gdje niste bi htjeli 50:50 ili 30:30:30
User avatar
Sanjarko
Posts: 23276
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#38394 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Sanjarko »

Kolinda wrote: 27/02/2020 18:45
Point. wrote: 27/02/2020 18:22 Šta fali evropskom principu jedan čovjek jedan glas i da svako, bez obzira kako se zvao i kako se osjećao, može birati i može biti biran?
Pitaj ove svoje u Mostaru zašto ne pristaju na takav izborni zakon…...
Znas dobro sto ne pristaju. Na drzavnom nivou i nivou entiteta nece HDZ, SNSD itd., taj zakon ali u Mostaru bi. Kazem ja polako ce se ovo sve putem US, VK itd., rjesavati vremenom. Nazalost nemamo toliko vremena. Odkucava nam sat.

Steta sto nemam zapisan u kompjuter ovaj moj zakon tj., nekakvu ideju i smjernicu kako da izgleda IZ zakon pa da ga postavim. Imam za predsjednistvo ali nemoze se to bez ovoga postaviti. Jer u vezi predsjednistva je nadopuna i nastavak ovoga sto sam pisao negdje kako da bude IZ zakon novi u Bosni.

Ali opet nesto sumnjam da bi ga HDZ, SNSD itd., prihvatili iako je i pod 1 i pod 2. Kako sam vec pisao, etnicki zakon, nekakve TJ nove, fakticki 3 entiteta itd.

Slazem se i sa *Hafizom*. Mozda bude "rahat patnja do groba", ali bi ja prije rekao do posljednjeg roba.

PS. Rob je sleng rijec za covjeka ovdje u ZE.
Last edited by Sanjarko on 27/02/2020 18:58, edited 1 time in total.
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#38395 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Kolinda »

spreca, who is currently on your ignore list, made this post.
Display this post.

Iš,iš šta je se ovo prislonilo uz svaki moj upis, iš iš...
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#38396 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Kolinda »

Sanjarko wrote: 27/02/2020 18:56
Kolinda wrote: 27/02/2020 18:45
Point. wrote: 27/02/2020 18:22 Šta fali evropskom principu jedan čovjek jedan glas i da svako, bez obzira kako se zvao i kako se osjećao, može birati i može biti biran?
Pitaj ove svoje u Mostaru zašto ne pristaju na takav izborni zakon…...
Znas dobro sto ne pristaju. Na drzavnom nivou i nivou entiteta nece HDZ, SNSD itd., taj zakon ali u Mostaru bi. Kazem ja polako ce se ovo sve putem US, VK itd., rjesavati vremenom. Nazalost nemamo toliko vremena. Odkucava nam sat.

Steta sto nemam zapisan u kompjuter ovaj moj zakon tj., nekakvu ideju i smjernicu kako da izgleda IZ zakon pa da ga postavim. Imam za predsjednistvo ali nemoze se to bez ovoga postaviti. Jer u vezi predsjednistva je nadopuna i nastavak ovoga sto sam pisao negdje kako da bude IZ zakon novi u Bosni.

Ali opet nesto sumnjam da bi ga HDZ, SNSD itd., prihvatili iako je i pod 1 i pod 2. Kako sam vec pisao, etnicki zakon, nekakve TJ nove nekakve, fakticki 3 entiteta itd.

Slazem se i sa *Hafizom*. Mozda bude "rahat patnja do groba", ali bi ja prije rekao do posljednjeg roba.

PS. Rob je sleng rijec za covjeka ovdje u ZE.
A deder mi pojasni zašto je u Mostaru drugačije nego u drugim gradovima u državi, npr Travniku ???
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#38397 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by spreca »

Kolinda wrote: 27/02/2020 18:57 spreca, who is currently on your ignore list, made this post.
Display this post.

Iš,iš šta je se ovo prislonilo uz svaki moj upis, iš iš...
Sta j3 stim izbornim makar ako nem treceg.....kad je dernek ? :mrgreen:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23276
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#38398 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Sanjarko »

Kolinda wrote: 27/02/2020 18:58
Sanjarko wrote: 27/02/2020 18:56
Kolinda wrote: 27/02/2020 18:45

Pitaj ove svoje u Mostaru zašto ne pristaju na takav izborni zakon…...
Znas dobro sto ne pristaju. Na drzavnom nivou i nivou entiteta nece HDZ, SNSD itd., taj zakon ali u Mostaru bi. Kazem ja polako ce se ovo sve putem US, VK itd., rjesavati vremenom. Nazalost nemamo toliko vremena. Odkucava nam sat.

Steta sto nemam zapisan u kompjuter ovaj moj zakon tj., nekakvu ideju i smjernicu kako da izgleda IZ zakon pa da ga postavim. Imam za predsjednistvo ali nemoze se to bez ovoga postaviti. Jer u vezi predsjednistva je nadopuna i nastavak ovoga sto sam pisao negdje kako da bude IZ zakon novi u Bosni.

Ali opet nesto sumnjam da bi ga HDZ, SNSD itd., prihvatili iako je i pod 1 i pod 2. Kako sam vec pisao, etnicki zakon, nekakve TJ nove nekakve, fakticki 3 entiteta itd.

Slazem se i sa *Hafizom*. Mozda bude "rahat patnja do groba", ali bi ja prije rekao do posljednjeg roba.

PS. Rob je sleng rijec za covjeka ovdje u ZE.
A deder mi pojasni zašto je u Mostaru drugačije nego u drugim gradovima u državi, npr Travniku ???
Ne bi trebalo da bude drugacije ali ovo je Bosna kazem to cesto a Bosna se slaze veoma dobro sa rijecju Basna. Pa nije ni cudo neke razne nelogicnosti. Ako ne ide s vrha sve, izmjene itd., nemogu one da idu samo s dna i da na dnu diraju samo.

Iz RS-a nece da se dira, jer smatraju da se dira RS. HDZ bi Mostar da se dira a ne RS i FBiH. Boli ih briga za RS jer tamo skoro da ni nema Hrvatskog zivlja po njihovoj logici nekoj. Nece FBiH da se dira jer bi izgubili pozicije mnoge koje sad imaju i koje su i prije imali.

Tako da od mijenjanja IZ zakona samo u Mostaru nema nista. Nece to ni Bosnjaci. Strah ih od preglasavanja u Mostaru. A nece jer niko nece ni da dira vrh. IZ BiH-a, kao i RS i FBiH, pa cak kantone.

Ne znam, tesko je sto se tice dosta stvari biti pametan, i uopste je tesko biti pametan, kao i fin.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#38399 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by Hafis »

Kolinda wrote: 27/02/2020 18:57 spreca, who is currently on your ignore list, made this post.
Display this post.
Iš,iš šta je se ovo prislonilo uz svaki moj upis, iš iš...
Mene već pomalo strah da ga ne ugazim. Stalno se mota oko nogu :D
detroit-mercy
Posts: 16088
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#38400 Re: Velikosrpska kuhinja sa HDZ-ovim specijalitetima

Post by detroit-mercy »

Sanjarko wrote: 27/02/2020 19:10
Kolinda wrote: 27/02/2020 18:58
Sanjarko wrote: 27/02/2020 18:56

Znas dobro sto ne pristaju. Na drzavnom nivou i nivou entiteta nece HDZ, SNSD itd., taj zakon ali u Mostaru bi. Kazem ja polako ce se ovo sve putem US, VK itd., rjesavati vremenom. Nazalost nemamo toliko vremena. Odkucava nam sat.

Steta sto nemam zapisan u kompjuter ovaj moj zakon tj., nekakvu ideju i smjernicu kako da izgleda IZ zakon pa da ga postavim. Imam za predsjednistvo ali nemoze se to bez ovoga postaviti. Jer u vezi predsjednistva je nadopuna i nastavak ovoga sto sam pisao negdje kako da bude IZ zakon novi u Bosni.

Ali opet nesto sumnjam da bi ga HDZ, SNSD itd., prihvatili iako je i pod 1 i pod 2. Kako sam vec pisao, etnicki zakon, nekakve TJ nove nekakve, fakticki 3 entiteta itd.

Slazem se i sa *Hafizom*. Mozda bude "rahat patnja do groba", ali bi ja prije rekao do posljednjeg roba.

PS. Rob je sleng rijec za covjeka ovdje u ZE.
A deder mi pojasni zašto je u Mostaru drugačije nego u drugim gradovima u državi, npr Travniku ???
Ne bi trebalo da bude drugacije ali ovo je Bosna kazem to cesto a Bosna se slaze veoma dobro sa rijecju Basna. Pa nije ni cudo neke razne nelogicnosti. Ako ne ide s vrha sve, izmjene itd., nemogu one da idu samo s dna i da na dnu diraju samo.

Iz RS-a nece da se dira, jer smatraju da se dira RS. HDZ bi Mostar da se dira a ne RS i FBiH. Boli ih briga za RS jer tamo skoro da ni nema Hrvatskog zivlja po njihovoj logici nekoj. Nece FBiH da se dira jer bi izgubili pozicije mnoge koje sad imaju i koje su i prije imali.

Tako da od mijenjanja IZ zakona samo u Mostaru nema nista. Nece to ni Bosnjaci. Strah ih od preglasavanja u Mostaru. A nece jer niko nece ni da dira vrh. IZ BiH-a, kao i RS i FBiH, pa cak kantone.

Ne znam, tesko je sto se tice dosta stvari biti pametan, i uopste je tesko biti pametan, kao i fin.
Ma koje jebeno preglasavanje, pa Mostar ti je tu negdje, lapo-lapo. Mostar se samo koristi za politicke igre i podjebavanja. Postojim more nacina da sprijece te neke nakaradne situacije u ovakvim slucajevima ali nikme nije u interesu, nije u interesu SDA niti je u interesu HDZu :skoljka: .
Post Reply