Josip Pejaković odlazi iz Sarajeva

Locked
Kenan-sa
Posts: 461
Joined: 11/05/2009 16:56

#551 Re: Josip Pejaković odlazi iz Sarajeva

Post by Kenan-sa »

Pejakovic ode za parama,namiriso ih je kod druga Dodika i fasiste Kuste..treba razumjeti covjeka,od patriotizma se ne zivi..a svi bi s emi borili za svoju zenu da onako ostane bez posla..bar im je zagarantovana jedna od glavnih uloga u nekom od Kustinih filmova,jer on voli one koji blebetaju protiv grada koji mu je dao ime!..
aleDP
Posts: 55
Joined: 17/11/2010 11:32

#552 Re: Josip Pejaković odlazi iz Sarajeva

Post by aleDP »

Jel otišao Jopa?


Hajd molim vas javite kad ode, da selim i ja. Neće biti isto više bez sunca, bez čistog zraka, bez ovog rahatluka. Neću to više moći izdržati. Kad ode Jopa, moramo i svi mi, ovdje više života neće biti. Neće biti više Bosne, neće biti ničega. Samo pustoš.

Kad ode Jopa, ostat će samo pustinja. Područje na kojem su nekad živjeli ljudi.
juventus
Posts: 1098
Joined: 26/05/2008 03:03

#553 Re: Josip Pejaković odlazi iz Sarajeva

Post by juventus »

a jeste više dosadni s ovim Pejakovićem...nek idew vala ko ga je*e...šta ćemo izgubiti njegovim odlaskom...ništa...laprdatr će on i iz Zagreba, kao što i sada laprda...nećemo se mi smrada tako lako riješiti...idi smrdo i ne vraćaj se!
hadžialagić
Posts: 371
Joined: 22/06/2010 19:37

#554 Re: Josip Pejaković odlazi iz Sarajeva

Post by hadžialagić »

Da i to doživimo - da je loše visokom predstavniku, makar on bio i alternativni. :D :run:
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#555 Re: Josip Pejaković odlazi iz Sarajeva

Post by Fair Life »

Poslije januara 1990. godine sam postao veoma osjetljiv na ovo "odmahivanje rukom", u smislu... ko ga jebe, neka ide. U januaru 1990. na 14. Kongresu SKJ nesto slicno je rekao i Slobodan Milosevic. Ne bas ko vas jebe, ali sa istim smislom. Poslije napustanja slovenske i hrvatske delegacije rekao je... "Koga nema bez njega se moze!"

U pamet se narode...
User avatar
piupiu
Posts: 16640
Joined: 05/01/2008 05:08

#556 Re: Josip Pejaković odlazi iz Sarajeva

Post by piupiu »

Kenan-sa wrote:Za izbacivanje Josipove zene s posla kriv je mason Dino Mustafic,i zasto njega nije okarakterisao kao nekoga ko ne misli dobro ovom gradu,a ne citavo Sarajevo staviti na streljanu i to ni manje ni vise nego u Beogradu i Zagrebu,i Sirokom Brijegu,e nasao je gradove gdje ce se izivljavati na Sarajevu,svaka mu cast..Pejakovic je covjek koji je pukao i koji iz svojih licnih interesa radi protiv drzave BIH i Dodika naziva svojim sefom a Kusturicu svojim omiljenim likom! Josipe ajd ti razguli odavde,a Bosne ce biti,a vala i Hercegovine,jer nisu svi izdajnici poput tebe koji su se prodali za saku Dodikovih dinara ! jos jedna stvar Josip ce vjerovatno glumiti u prvom narednom filmu Fasiste Kuste,eto nek povbede i zenu sa sobom!
Jao, jao. Dino u zavjeri protiv autohtonog bosanskog kulturnog prostora. :cry: Josip izdajnik i fasista. Jaoooo. :cry:
chupacabra
Posts: 930
Joined: 17/09/2010 22:39

#557 Re: Josip Pejaković odlazi iz Sarajeva

Post by chupacabra »

E moj Josipe, spao si na jadikovanje po Beogradu i diskutovanje po Sa-X forumu. Dalji komentar je suvisan.
User avatar
bosan
Posts: 1581
Joined: 15/05/2005 21:34

#558 Re: Josip Pejaković odlazi iz Sarajeva

Post by bosan »

Kenan-sa wrote:Pejakovic ode za parama,namiriso ih je kod druga Dodika i fasiste Kuste..treba razumjeti covjeka,od patriotizma se ne zivi..a svi bi s emi borili za svoju zenu da onako ostane bez posla..bar im je zagarantovana jedna od glavnih uloga u nekom od Kustinih filmova,jer on voli one koji blebetaju protiv grada koji mu je dao ime!..
Drago dijete daj popusti malo.Bolje bi bilo da se potrudis da i tebi taj grad da ime.
drenmajster
Posts: 482
Joined: 10/12/2009 07:55

#559 Re: Josip Pejaković odlazi iz Sarajeva

Post by drenmajster »

Banksy wrote:
MokeQc wrote:
I samo da jos jednom spomenem, bar meni, NIJE PROBLEM INTERVJU U 'POLITICI'. I jos manje je problem u kritici.
Problem je u tome sto citira Dodika, po meni trenutno najveceg neprijatelja BiH, covjeka koji navija za BiH samo kada ova igra protiv Turske. On podrzava i produbljuje Dodikovo zlobno i u uvrijedljivo poredjenje SA sa Teheranom.

Odobravanje Dodikovih uvreda i BH patriotizam ne mogu u istu recenicu. Ono cuveno 'on meni nema Bosne' kao da je pisano za odgovor Dodiku i njemu slicnima, a ovo danas je razocarenje, jednostavno....
Aко постоји храброст као ријеч, онда се она зове Милорад Додик.
Josip Pejaković


Sve je jasno k'o dan ...
ultima_palabra wrote:
I sve to nakon što je promijenio 3-4 političke stranke, izmuzao stotine hiljada KM od javnog servisa za nebulozni serijal, glumio alternativnog visokog predstavnika za potrebe mesara Lijanovića, izražavao ljubav prema Dodiku u jeku njegovih fašističkih orgija... pa da je Mak Dizdar, a ne Pejaković, previše je...

Objektivno čovjek više nema ništa novo za ponuditi kao umjetnik, i izgleda da pokušava nešto zaraditi i u Srbiji na konto stare slave... ali pošto ljudima tamo odzvanja u glavi ta laž da je bio ratni zločinac, on odlučuje dati intervju istim novinama koje ga optužiše za to, ne bi li saprao svoj imidž :-)
Covjece-zeno-neutralni rode UPOTREBLJAVAJ NORMALNO PISMO-ove hijeroglife koji su za Shampoliona necu da citam(znam jer su me u skoli tjerali-ali sada necu-ni cirilicu niti arapska slova)
drenmajster
Posts: 482
Joined: 10/12/2009 07:55

#560 Re: Josip Pejaković odlazi iz Sarajeva

Post by drenmajster »

exliberal wrote:
Kenan-sa wrote:Josip Pejakovic je razocarao sve sarajlije,koji su zajedno s njim patili u opkoljenom gradu od agresora iz Srbije,i sad on ide u Srbiju i prica kako sarajlije ne valjaju,paradoks! da ga covjek ne poznaje dovoljno pomislio bi da je primio debele pare da ovako blebeta protiv ovog herojskog grada! Zakon je isti za sve,i ako je on uselio u stan koji nije njegov onda tu nema price,delozacija i to je to! ako mu je zena zasluzeno dobila otkaz,nema se tu sta vise pricati,svi gradjani trebaju biti jednaki po zakonu,pa i Kusta Fasista i nekadasnji heroj grada Sarajeva Josip Pejakovic! na kraju krajeva Josip je na ovim izborima katastrofalno prosao,i sad on krivi svoje sugradjane sto ga nisu izabrali-sto u njemu nisu vidili perspektivnog politicara,jer da jesu onda ih ne bi blatio kao najveci primitivac po Beogradu i Zagrebu!
Znaci da zakljucimo posto je Sarajevo (mislim stanovnike grada ) prezivilo ratnu opsadu to mu daje beskonacni kredit?
To po automatizmu znaci da niko nema pravo da kritikuje Sarajevo, njegove stanovnike niti politiku koja se kroji u Sarajevu, cak ni njegovi gradjani? Ako Kusturica nema prava da to radi zasto to nesmije Pejakovic koji je bio cijeli rat ovdje?
Staljingrad je prezivio pakao kraci nego Sarajevo ali mnogo gori, i London je bio razoren,Drezden poravnan....Hirosima sravnjena ....jeli to znaci da se ti gradovi nesmiju kritikovat.....
Kazes ako je nezakonito uselio mora da iseli ako mu je zena zasluzno dobila otkaz to je ok....sta ako se dokaze da je sve sto je on rekao istina?....on je direktno prozvao ljude koji su mu istjerali zenu, ja necuh da je to iko demantirao.
Ako Pejakovic kaze da on nepoznaje sadasnje Sarajevo, ako kaze da nemoze da pozna Bosnu koju novonastali patrioti zele jel to problem? Dali se vi nalazite u tim novim patriotama koji poznaju samo jednu Bosnu?
Nije vazno dali ce Pejakovic ostat u Sarajevu ili ne, ja ga licno nepodnosim.....vazno je da Sarajevo definitivno gubi stari kadar a da novog koji bi trebao popunit tu prazninu nema ni na vidiku.
Pa nemoj tako -liberalizam je sirok pojam koji ljudima daje pravo da rade sta hoce :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
DiplomataSaSela
Posts: 1044
Joined: 20/10/2004 23:51

#561 Re: Josip Pejaković odlazi iz Sarajeva

Post by DiplomataSaSela »

Sretan mu put...
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#562 Re: Josip Pejaković odlazi iz Sarajeva

Post by PipiDugaDevetka »

drenmajster wrote: Covjece-zeno-neutralni rode UPOTREBLJAVAJ NORMALNO PISMO-ove hijeroglife koji su za Shampoliona necu da citam(znam jer su me u skoli tjerali-ali sada necu-ni cirilicu niti arapska slova)
Internet je čudo, svako se na kraju razotkrije, do tahte,...!
realna do boli
Posts: 1674
Joined: 08/06/2006 13:04
Location: na mjestu ...

#563 Re: Josip Pejaković odlazi iz Sarajeva

Post by realna do boli »

Nepismenost uma je cudo. Sada nam je i jedno ili oba od nacina pisanja za nesto krivo, e moj Pejakovicu, svasta nesto izadje na vidjelo sa tvojim "odlaskom"....valjda to sve ima veze s kulturom.
drenmajster
Posts: 482
Joined: 10/12/2009 07:55

#564 Re: Josip Pejaković odlazi iz Sarajeva

Post by drenmajster »

[quote="jedaneska"]Razumijem Josipa, jer nema ništa ljepše od povratka svojoj kući :thumbup:[/quote
Rece funkcioner NSDAP-baklje ba stadioni-borba poslije utakmice protiv mrskih klupskih neprijatelja-ali u slucaju rata-gace u sake i bjezzzzzz :D :D :D :D :D
feral.tribune
Posts: 864
Joined: 29/01/2008 17:23
Location: u uvali moga djetinjstva

#565 Re: Josip Pejaković odlazi iz Sarajeva

Post by feral.tribune »

felipe kajetano wrote:@feral.tribun

List "Politika" traje 106 godina, nadzivjela je Kraljevinu Srbiju, Kraljevinu SHS, Kraljevinu Jugoslaviju, SFRJ, SRJ, SCiG, evo je sad u Republici Srbiji....malo proguglaj ko su bili osnivaci lista i uopste njegov istorijat..Ribnikari su zanimljiva familija :wink: ......u tih 106 godina je bilo i teskih momenata, posebno u periodu kad je list dosao pod kontrolu Dragana Hadzi-Antica i Mirjane Markovic....al' eto proslo je i to, idemo dalje :) ....

Ima nesto vjecnije i od "Avaza" :wink: .....to je nick prikladan za tebe..cuj Feral Tribune :-)
Avaz nikad nisam drzao u ruci niti sam otvorio elektronsko izdanje . nikad ni slova nisam procitao iz novina koje drzi meni odvratni i mrski hohstapler i gangster koji nam je prihajao iz Crne Gore . Takodje je vazno napomenuti da vi tamo u Srbi i ovdje u okupiranom dijelu BiH imate na stotine i stotine Avaza koji se zovu Glas Srpske , Duga , Srpaka Rec , Politika Expres itd . Sto se tice tvog favorita ,, Politike ,, ja cu reci da cijeli zivot citam Oslobodjenje i da tvoja Politika , cak i kad je ,, dobra ,, bila ne moze ni cipele ocistiti Oslobodjenju . Oslobodjenje je 92 proglaseno najboljom novinom na svijetu a daj nam ovdje sta tih godina pisala Politika . Tada je Politika ostrila cetnicku kamu za bosanske vratove i podmazivala topovske cijevi za bosanske gradove .Ako su ,, teski ,, momenti tvoje Politike prosli zajedno sa Mirjanom Markovic i S. Milosevicem mozes li nam onda ovdje lijepo prostrati sta je ta tvoja Politika koja je nadzivjela ---zamisli ----Kraljevinu SHS , SFRJ , SCiG ----valjda su te tri drzave bile Turske kolonije pa ih je ,, Politika ,, nadzivjela ,, dakle mozes li nam postaviti ovdje sta je ,, Politika ,, koja se oslobodila utega MM i SM napisala u vezi sa genocidom i brutalnom agresijom koju je sam generirala i poticala . Sta je tvoja Politika napisala poslije Slobinog vakta o 400 konc logora i 500 masovnih grobnica . Sta je Politika napisala o tome kao je srpski snajper pogodio bebu u majcinom narucuju u Sarajevu . Sta Politika napisa o braci Lukic iz Visegrada koji su nagurali 60 svojih komsija u kucu i zapalili je . Sta napisa Politika o Srbinu iz Zvornika koji je nabio Bosanca na kolac . Sata napisa Politika o 100 tinjak hiljada Bosanaca Bosanaca kojima je teren za smrt pripremila ,, Politika ,, Olovna slova su bila podloga i uvod za olovne kursume kojima slavna srpska vojska napuni bosanska tijela . Sa ,, Politikom ,, ispod ,, hrabre ,, znojne srpske miske . I danas Srbi u Srebrenici citaju Politiku koja traje106 hrabrih godina . Do Bosanskih usiju ,,nazalost ,,vise ne stizu mudre reci politikinih novinara . U usima im glina i crna bosanska zemlja zahvaljujuci vecnoj 100 godsnjoj dami zvanoj ,, Politika ,, Mozes ti meni prisivati Avaz ili bilo sta , ali moje ime je covjek . A tvoje beogradska Politika .
Last edited by feral.tribune on 04/12/2010 11:51, edited 1 time in total.
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#566 Re: Josip Pejaković odlazi iz Sarajeva

Post by PipiDugaDevetka »

exliberal wrote:Znaci da zakljucimo posto je Sarajevo (mislim stanovnike grada ) prezivilo ratnu opsadu to mu daje beskonacni kredit?
Cijela Bosna i Hercegovina, a ne samo Sarajevo, zaslužuje poseban tretman nakon strahota koje su dolazile i još uvijek dolaze iz Beograda i Zagreba.

Pošto je moje mišljenje da će se pod pritiskom MZ formirati taj neki oblik zajednice, za sada nazvane Jugosfera, a sve po Pejakovićevoj želji izrečenoj u intervjuu za CD#2008, ima da glavni grad te Jugosfere ima da bude Sarajevo! Evropa da otvori svoje pristupne fondove za BiH PREKOREDA i mimo svojih pravila jer je suodgovorna za sva dešavanja početkom devedesetih.
Članice Jugosfere ima da ulažu u razvoj svog glavnog grada.

Pejakoviću, ne odlazi, bićeš u centru zbivanja, u glavnom gradu Jugosfere! Tržište za tvoje izvanredne glumačke sposobnosti će se naglo povećati na nešto više od 20 miliona ljudi. Moći ćeš raspirivati novo bratstvo i jedinstvo, pod nazivom suživot i tolerancija.

Nenadmašan si u raspirivanju svega dobrog i pozitivnog u tim nekim međuetničkim relacijama.
Simon Kir
Posts: 39
Joined: 05/10/2010 23:31

#567 Re: Josip Pejaković odlazi iz Sarajeva

Post by Simon Kir »

Е да резимирамо, и да се тема затвори!

Додик је убио Лору Палмер, али се јавио свједок да то није био он него Јосип.

Наставак у следећој 23456787 епизоди.

За лика који неће да чита ћирилицу. Немој.
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#568 Re: Josip Pejaković odlazi iz Sarajeva

Post by popajic »

@pipi,
Vecina nas ima gorcinu u sebi zbog svega sto se izdesavalo na ovim " i bogu i ljudima teskim" prostorima, ali ti to nekako okreces na pogresne ljude.Ne valja !
Ogroman broj je napustio drzavu ne svojom voljom...cista borba za opstanak.Josip ipak ostao...zbog bosanstva u sebi, a protiv onih koji zazeljese da Bosne nema.
Danas se ne vidi u njoj jer je bosanstvo ustuknulo pred hrvatsvom, srpstvom i bosnjastvom.
Otuda ovoliki zluradi "ispracaj" cak i na najobicnijem forumu.Sve same patriJote !
feral.tribune
Posts: 864
Joined: 29/01/2008 17:23
Location: u uvali moga djetinjstva

#569 Re: Josip Pejaković odlazi iz Sarajeva

Post by feral.tribune »

popajic wrote:@pipi,
Vecina nas ima gorcinu u sebi zbog svega sto se izdesavalo na ovim " i bogu i ljudima teskim" prostorima, ali ti to nekako okreces na pogresne ljude.Ne valja !
Ogroman broj je napustio drzavu ne svojom voljom...cista borba za opstanak.Josip ipak ostao...zbog bosanstva u sebi, a protiv onih koji zazeljese da Bosne nema.
Danas se ne vidi u njoj jer je bosanstvo ustuknulo pred hrvatsvom, srpstvom i bosnjastvom.
Otuda ovoliki zluradi "ispracaj" cak i na najobicnijem forumu.Sve same patriJote !
Budi korektan do kraja i reci da mu vecina forumasa zamjera sto Dodika proglasi prijateljem i nakiti ga takvim epitetitema superlativima vrlinama i vrijednostima da bi mu pozadivio Papa kada na Bozic prica o Isusu Kristu .
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#570 Re: Josip Pejaković odlazi iz Sarajeva

Post by popajic »

feral.tribune wrote:
popajic wrote:@pipi,
Vecina nas ima gorcinu u sebi zbog svega sto se izdesavalo na ovim " i bogu i ljudima teskim" prostorima, ali ti to nekako okreces na pogresne ljude.Ne valja !
Ogroman broj je napustio drzavu ne svojom voljom...cista borba za opstanak.Josip ipak ostao...zbog bosanstva u sebi, a protiv onih koji zazeljese da Bosne nema.
Danas se ne vidi u njoj jer je bosanstvo ustuknulo pred hrvatsvom, srpstvom i bosnjastvom.
Otuda ovoliki zluradi "ispracaj" cak i na najobicnijem forumu.Sve same patriJote !
Budi korektan do kraja i reci da mu vecina forumasa zamjera sto Dodika proglasi prijateljem i nakiti ga takvim epitetitema superlativima vrlinama i vrijednostima da bi mu pozadivio Papa kada na Bozic prica o Isusu Kristu .
Da budem korektan do kraja :D
Bi li bio cool da je hvalio nekog od "nasih" ?
Nije hvalio Josip nacin nastajanja RS-a , nije hvalio Dodikovu politiku, nije hvalio ni agresiju ( valjda ti je poznat njegov stav o istoj ?), nije hvalio nikad i nikog ko je na bilo koji nacin radio Bosni o glavi. A nacina je bilo raznih.Ociglednih i kamufliranih.Cilj isti, samo sredstva drugacija.
Sve ostalo je njegova privatna stvar.
User avatar
felipe kajetano
Posts: 4084
Joined: 21/09/2009 19:32
Location: Nachtwerk

#571 Re: Josip Pejaković odlazi iz Sarajeva

Post by felipe kajetano »

feral.t

Ocigledno nisi shvatio bit mog pisanja o "Politici", moje su oci uperene u sutra ne na juce :) ...ti ces kad tad morati izaci iz proslosti i malo pogledati sta nosi taj sutrasnji dan.

Sad nastavi ljutu borbu protiv kvislinga Josipa :)
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#572 Re: Josip Pejaković odlazi iz Sarajeva

Post by sodom »

Simon Kir wrote:Е да резимирамо, и да се тема затвори!

Додик је убио Лору Палмер, али се јавио свједок да то није био он него Јосип.

Наставак у следећој 23456787 епизоди.

За лика који неће да чита ћирилицу. Немој.
Najeo se bunike?
Klodovik
Posts: 2727
Joined: 12/03/2007 00:39

#573 Re: Josip Pejaković odlazi iz Sarajeva

Post by Klodovik »

popajic wrote:
feral.tribune wrote:
popajic wrote:@pipi,
Vecina nas ima gorcinu u sebi zbog svega sto se izdesavalo na ovim " i bogu i ljudima teskim" prostorima, ali ti to nekako okreces na pogresne ljude.Ne valja !
Ogroman broj je napustio drzavu ne svojom voljom...cista borba za opstanak.Josip ipak ostao...zbog bosanstva u sebi, a protiv onih koji zazeljese da Bosne nema.
Danas se ne vidi u njoj jer je bosanstvo ustuknulo pred hrvatsvom, srpstvom i bosnjastvom.
Otuda ovoliki zluradi "ispracaj" cak i na najobicnijem forumu.Sve same patriJote !
Budi korektan do kraja i reci da mu vecina forumasa zamjera sto Dodika proglasi prijateljem i nakiti ga takvim epitetitema superlativima vrlinama i vrijednostima da bi mu pozadivio Papa kada na Bozic prica o Isusu Kristu .
Da budem korektan do kraja :D
Bi li bio cool da je hvalio nekog od "nasih" ?
Nije hvalio Josip nacin nastajanja RS-a , nije hvalio Dodikovu politiku, nije hvalio ni agresiju ( valjda ti je poznat njegov stav o istoj ?), nije hvalio nikad i nikog ko je na bilo koji nacin radio Bosni o glavi. A nacina je bilo raznih.Ociglednih i kamufliranih.Cilj isti, samo sredstva drugacija.
Sve ostalo je njegova privatna stvar.
Ako je sve ostalo njegova privatna stvar, onda neka to zadrži za sebe.
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#574 Re: Josip Pejaković odlazi iz Sarajeva

Post by popajic »

Klodovik wrote:
Ako je sve ostalo njegova privatna stvar, onda neka to zadrži za sebe.
Kao sto mi zadrzavamo za sebe ko je podoban da uz nas blagoslov razguli iz BIH, a koga treba zaliti :-)
feral.tribune
Posts: 864
Joined: 29/01/2008 17:23
Location: u uvali moga djetinjstva

#575 Re: Josip Pejaković odlazi iz Sarajeva

Post by feral.tribune »

felipe kajetano wrote:feral.t

Ocigledno nisi shvatio bit mog pisanja o "Politici", moje su oci uperene u sutra ne na juce :) ...ti ces kad tad morati izaci iz proslosti i malo pogledati sta nosi taj sutrasnji dan.

Sad nastavi ljutu borbu protiv kvislinga Josipa :)
Podmeces , zao si . Niti sam ga nazavo tako niti imam nesto protiv covjeka ...napisao sam da mi je drag i da ga cijenim .
p.s. Nista dobro sutrasnji dan ne donosi dok se rs ne uvazava 11 7 kao spomen na dan genocida . Samo BL i BG u cijeloj Evropi to ne uvazavaju ............
Locked