SDP na državnom nivou

Šta da SDP uradi na državom nivou ukoliko SNSD i HDZ budu neizbježni?

Neka SDP uđe u vlast pod uslovom da se vlada napravi od nestranačkih eksperata
36
24%
Neka SDP ostane u opoziciji na državnom nivou
34
22%
Neka SDP uđe u tu vlast i spašava šta može
58
38%
Neka SDP onemogući stvaranje vlasti sve do zadovoljenja svojih zahtijeva
24
16%

Total votes: 152

Bosnolog

#26 Re: SDP na državnom nivou

Post by Bosnolog » 29/10/2010 20:49

Tihic je poslijeratni Fikret Abdic,jad bez ikakvog karaktera,ljudske casti i morala,......On je personifikacija SDA uhljupluka i jada koji dvije decenije unistava Bosnu i Bosnjake,....Scepo je tajkun i uspjesni mafijas ali mnogo manje ljigav od ovog dvonogog vanzemljskog izdajnickog cudovista koji je ljudski talog beskarakternosti i hinjaluka.Kako ga je ogavno gledati na televiziji bez ikakvog samopostovanja.Mozda treba razgovarat i sa Scepom kao i sa onim sto je ostalo od SBiH stranke jer su po meni manje zlo i bolja opcija za koalicionu vlast od SDA,upravo zbog Tihica i njegove izdajnicko podilazece politike i podlosti kojom ce da nastavi raditi protiv interesa BiH i SDP stranke,.......

Vise puta se zapitam kako ga u stranci SDA(Stranka Dugorocne Agonije) izabrase i trpe sve ove godine zombijskog klimanja glavom.Grobar i izdajnik BiH je gurnuo babinog princa i Sajinog havera ocekujuci da ga Silajdzic politicki sahrani.BH patriote glasase za SDP i promkjene kao i za Komsica ali ruralni politicki nepismeni glasaci i budzetski sisavci jos jednom glasase za svoj SDA marak u kome zive sve ove godine,......Ovaj izdajnik i rak prezivje,nakon sto zombije dovede da ga reizaberu treci put na posljednjek kongresu sekte propasti,......

SDP kao uslov koalicije mora ultimativno zatraziti od Tihica podrsku revizije sve posljeratne privatizacije,sudsko procesuranje i oduzimanje nelegano stecene imovine i uklanjanje krimosa iz stranke u protivom ce platiti cijenu na nadolazeci izborima zbog koaliranja sa ovim SDA izdajnickim gnjidama,.....

Ukoliko odbiju taj uslov SDP treba icu u koaliciju sa Scepom i onim sto je ostalo od SBiH stranke i drugih stranaka ukljucujuci Lijanovicev Radom za Boljitak kao i sa HDZ-1990 i HSP-om,......Biti ce ogavno gledati izdajnickog ljigavca Tihica kako naredne cetiri godine potkopava prevashodno SDP i zabija noz u leda Lagundziji u sprezi sa Dodikom i Covicem koje Tihic zeli uvuci u vlast na svim nivoima sto sve otvorenije zagovara,.........

voajer

#27 Re: SDP na državnom nivou

Post by voajer » 29/10/2010 20:52

Nije se glasalo za njih da sjede u opoziciji.

I slazem se da najvishe moraju paziti na to sta SDA radi.

NightSkyWalker

#28 Re: SDP na državnom nivou

Post by NightSkyWalker » 29/10/2010 20:53

"Bolje je dijeliti vlast nego dijeliti drzavu"

NightSkyWalker

#29 Re: SDP na državnom nivou

Post by NightSkyWalker » 29/10/2010 20:57

Ako je SDP pobjednik i nebeska sila, sto se onda toliko brinete sta ce SDA i Tihic uraditi? :)

"Očekujemo da dvije pobjedničke stranke, SNSD i SDP organizuju sastanak na koji bili pozvani predstavnici SDA, određenih hrvatskih stranaka, bloka koji se pravi u RS-a i da zajedno razgovaramo o ovim problemima",
rekao je Tihić.
Last edited by NightSkyWalker on 29/10/2010 20:59, edited 1 time in total.

ultima_palabra

#30 Re: SDP na državnom nivou

Post by ultima_palabra » 29/10/2010 20:57

Ma pustite Tihića ljudi, čovjek se dogovara :-D To što se nikad ništa ne dogovori, a i da se dogovori to nikoga ne obavezuje, to nije bitno... neka ga, neka cirkusa dok može, stranci ga smatraju "kooperativnim" :lol:

Ono gdje je on opasan su unutarstranačke i unutarbošnjačke spletke... za opstanak BiH on nema nikakvu ulogu, ni dobru, ni lošu... ko da popiješ čašu Torabijeve vode ili staviš dva kestena u džep đe te boli :mrgreen:

edinbug

#31 Re: SDP na državnom nivou

Post by edinbug » 29/10/2010 21:33

Dodik je vec sredio sa Covicem i Tihicem da uzme jedno ministarsko mjesto u Fedeaciji, a zauzvrat obecava Tihicu i Covicu po jedno ministarsko mjesto u RS, a gdje je tu SDP koji je dobio vise glasova u RS nego SDA i HDZ zajedno.
Mislim da SDP i Zlaja trebaju odjebati Dodika na nivou Federacije.

Bosnolog

#32 Re: SDP na državnom nivou

Post by Bosnolog » 29/10/2010 21:38

NightSkyWalker wrote:Ako je SDP pobjednik i nebeska sila, sto se onda toliko brinete sta ce SDA i Tihic uraditi? :)

"Očekujemo da dvije pobjedničke stranke, SNSD i SDP organizuju sastanak na koji bili pozvani predstavnici SDA, određenih hrvatskih stranaka, bloka koji se pravi u RS-a i da zajedno razgovaramo o ovim problemima",
rekao je Tihić.
Zato sto znamo odlicno da u toj sekti ima struja koja bi dijelila i izdala Bosnu od kada su zasjeli na svoje sektaske mindere 1990 godine,....Ti si jedan od promotora iste te propast stranke ili si slijep pa nikako da progledas sta rade..Da su doveli ovog Torabija sto prodaje ublehe masama kvazi ozracenom vodom u Zetri opet bi ubijedili mase vec nekoliko puta osisanih SDA ovaca da glasaju za njih i da je spas u njima kao sto je u bioenerginiziranoj vodi.

SDA je predugo magijskoutopijsko nesposobna stranka manipulatora,krimokorumpiranih nemoralista koji su svoju nesposbnost i kriminala krili uz pomoc duhovnog zastitnika Cerica koji ih je napustio i presao kod Scepe jer mu je Scepo dao lovu za BIjele dvore.Bojom se da bi takvi presli i kod Dodika i Karadzica za slicne dvore pa makar u njima bili i dvorske slugarske lude unistene i prodane Bosne......

Srecom pa imamo sve vecu i siru masu BH rodoljuba i glasaca koji su prepoznali pokret Socijaldemokratske pravde koja nece stavljati stranacki i licnomaterijalni interes ispred drzavnog i nacionalnog. SDP mora biti svijesna unutrasnjih neprijatelja i izdajnika koji su mnogo opasniji od onih iz Banjaluke,Sirokog Brijega ili Beograda,......Izdajnicka politika i noz u leda BiH radi licnostranackih interesa je najopasnija cinjenica koju cini Tihic i SDA sekta svh ovih godina,......

Tihic vise nema mogucnost da proda i izda BiH zagovarajuci nove prudove ali da bi ponovo pokusao podijeliti i izdati BiH u to ne treba sumnjati,......On se ponasa kao nedorasli ublehas i retardirani cirkusant dodvoravajuci se otvorenim neprijeteljima BiH a koji nema karaktera niti samorespekta. Vama koji podrzavate ovakve secijaske minder debile cesto bih postavio pitanje da li ste svijesni svoje nesvijesti,...Tunjo akademik je cirkusant kao i Avdo rakijas,samopopisana Nemanjina sluga koji ne znaju da li su dosli ili posli,.....Nevjerovatno je koliko imamo kvazi akademskih mozgova sa ogranicenom memorijom pamcenja,...Politickim prevrtljivcima treba uskratiti medijski prostor zbog politicke prasine i gluposti koju dignu koja digo traje u kojoj se guse i oni koji ne bi zeljeli,......

mirash

#33 Re: SDP na državnom nivou

Post by mirash » 29/10/2010 22:17

sta treba da znaci ova promjena tona kod sbb-ovih profesionalnih forumasa?

Bosnolog

#34 Re: SDP na državnom nivou

Post by Bosnolog » 29/10/2010 22:31

Ne rado se o nikavim profesionalnim forumasima necije stranke,sto znaci da niko nije nezamjenjiv,.....Treba sa svima razgovarati i pregovarati,samo se ne smije praviti kompromis kada je u pitanju interes drzave i njene buducnosti a straneke kao mi smo prolazni,......

mirash

#35 Re: SDP na državnom nivou

Post by mirash » 29/10/2010 22:34

Bosnolog wrote:Znaci da niko nije nezamjenjiv,.....Treba sa svima razgovarati i pregovarati,samo se ne smije praviti kompromis kada je u pitanju interes drzave i njene buducnosti a straneke kao mi smo prolazni,......

Nece ni SDA ni SDP sa vama u koaliciju.

kako vas nije stid. potkopavate i destabilizujete sopstevnu drzavu za racun srbina iz crne gore. izdajnici!

plain vanilla
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#36 Re: SDP na državnom nivou

Post by plain vanilla » 29/10/2010 23:31

Hodidid wrote: Pa nema nigdje u demokratskoj Evropi apsolutnih pobjednika parlamentarnih izbora. Na stranu sad sto bi se o demokraticnosti stranaka u BiH moglo diskutirati nadugo i nasiroko ali cinjenica jeste da je SDP pobjednik izbora a sad sto ce morati formirati koalicionu vladu boze moj. Nije ni prvi ni posljednji put. Lagumdzija je dobio mandat da formira vladu a oni koji su za njega glasali ocekuju da ta vlada pokrene zemlju prema naprijed, dakle euroatlantskim integracijama i jacoj funkcionalnoj drzavi. To je proces koji zahtjeva mukotrpan rad sa onim strankama koje budu na istom putu. Ako ih ne bude u SNSD i HDZ-u bice vec kod nekog drugog. Nema vise stagniranja i opstruiranja na drzavnom nivou.

USA i EU su to lijepo saopcili i Zlaji i Miletu i Draganu. Pa na volju im. Po meni je najbitniji trenutno ulazak u Nato a on ce i imati pravo prvenstva nad EU. Hoce li Zlaja to odraditi sa Ljubicem i Bosicem ili Covicem i Dodikom je potpuno irelevantno.
Bitni su rezultati koji jacaju drzavu. Njene i civilne i vojne komponente.
Pa nema apsolutnih pobjednika, ali SDP s jedne je strane, a sve ove stranke s kojima ce koalirati su s druge strane, programom, politikom, ljudima..dva svijeta, bar to ja tako vidim
Bojim se da zrtve ne budu prevelike, a rezultat mali.

mirash

#37 Re: SDP na državnom nivou

Post by mirash » 29/10/2010 23:35

pa sta predlazes?

da nas ovi dosadasnji raskupusaju do kraja, ili na "oruzje" protiv mora bjeda se dici i borbom im uciti kraj?

plain vanilla

#38 Re: SDP na državnom nivou

Post by plain vanilla » 29/10/2010 23:54

Eh, da sam ja tako pametna, pa da imam rjesenje za ovakav problem, ne bih bila ovdje gdje jesam :roll:

Samo kazem da , nazalost, SDP nema pravog koalicionog partnera. Nije dobro ni da neko ima apsolutnu vlast, i to je mac s dvije ostrice, ali ovdje ce sada biti toliko sabiranja i oduzimanja, natezanja, trgovanja.. Nadam se da ce se zavrsiti dobro po nas.
Ja nisam u dijaspori pa da samo navijam, svaki njihov potez direktno utice na mene (sorry dijasporo :D )

Bosnolog

#39 Re: SDP na državnom nivou

Post by Bosnolog » 29/10/2010 23:59

mirash wrote:
Bosnolog wrote:Znaci da niko nije nezamjenjiv,.....Treba sa svima razgovarati i pregovarati,samo se ne smije praviti kompromis kada je u pitanju interes drzave i njene buducnosti a straneke kao mi smo prolazni,......

kako vas nije stid. potkopavate i destabilizujete sopstevnu drzavu za racun srbina iz crne gore. izdajnici!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

O cemu ti zboris ????? Kao da si se prepao za gubitak minderaskih beneficija,.....Naucite T'ica da se uspravi i ne kleca pred Dodikom dok cisti cipele od njega i da stavi interes drzave ispred stranke i da ne lobira za dokazane BH dusmane koje zeli uvuci u koaliciju.SDA ima stranacku infrastrukturi kao i izborne rezultate za stabilniju koaliciju ali ce morati pristati na ono sto od nje bude trazila pobjednicka SDP stranka,u cemu je problem,.....????

Scepo je nuzno zlo kao i izdajnik Tihic samo treba vidjeti ko je manje zlo po BiH a SDA je svoje izdajnicko nesposobno lice i vladanje pokazala dovoljno da ih srazlogom prezirem,....Ko got bude u koaliciji,SDP nece dozvoliti nove prudske izdaje i podvale,....Ti si ponasas kao neki stranacko budzetski uhljebovic koji je zagrizao socnu kost dvije decenije pa je ne zeli pustiti dok takao panicno reagujes i napadas sve koji prozovu vec dokazanog velikosrpskog segrta i izdajnika Tihica zbog njegove dvolicnosti i politickog kurvanaja sa Dodikom i Covicem,....... :mrgreen:

plain vanilla

#40 Re: SDP na državnom nivou

Post by plain vanilla » 30/10/2010 00:10

Bogme, nema dileme, izmedju Radoncica i Tihica.
Tihic je za Radoncica kralj.

mirash

#41 Re: SDP na državnom nivou

Post by mirash » 30/10/2010 00:15

Bosnolog wrote:
mirash wrote:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

O cemu ti zboris ????? Kao da si se prepao za gubitak minderaskih beneficija,.....Naucite T'ica da se uspravi i ne kleca pred Dodikom dok cisti cipele od njega i da stavi interes drzave ispred stranke i da ne lobira za dokazane BH dusmane koje zeli uvuci u koaliciju.SDA ima stranacku infrastrukturi kao i izborne rezultate za stabilniju koaliciju ali ce morati pristati na ono sto od nje bude trazila pobjednicka SDP stranka,u cemu je problem,.....????

Scepo je nuzno zlo kao i izdajnik Tihic samo treba vidjeti ko je manje zlo po BiH a SDA je svoje izdajnicko nesposobno lice i vladanje pokazala dovoljno da ih srazlogom prezirem,....Ko got bude u koaliciji,SDP nece dozvoliti nove prudske izdaje i podvale,....Ti si ponasas kao neki stranacko budzetski uhljebovic koji je zagrizao socnu kost dvije decenije pa je ne zeli pustiti dok takao panicno reagujes i napadas sve koji prozovu vec dokazanog velikosrpskog segrta i izdajnika Tihica zbog njegove dvolicnosti i politickog kurvanaja sa Dodikom i Covicem,....... :mrgreen:

autore pamfleta, sni sda ni sdp nece sa vama ni u isti autobus, a kamoli u koaliciju.

sto se tice saradnje, saradnik udbe, kodno ime ščepo medju svojim poznat kao fahra, nepoznatog obrazovanja i kreditnih dugovanja, saradnik je srbijasngog tajkuna miskovica, kojeg je na mala vrata preko prezident nekretnina pokusao uvesti u bosnu da velikosrbi parama nastave agresiju na bosnu i hercegovinu.

mirash

#42 Re: SDP na državnom nivou

Post by mirash » 30/10/2010 00:17

plain vanilla wrote:Bogme, nema dileme, izmedju Radoncica i Tihica.
udaj se za mene :D

plain vanilla

#43 Re: SDP na državnom nivou

Post by plain vanilla » 30/10/2010 00:20

mirash wrote:
:lol: pazi, mozda i pristanem :D

Da se razumijemo, ne volEm ja Tihica nimalo, ali u zadnje vrijeme se pokazao kao veliki politicar, diplomata i domoljub, i svidja mi se sto je SDA promijenila smjer, a mislim da je to i njegova zasluga.
Tako da je Tihic sigurno manje zlo od Radoncica, o kojem ne bih ni da pisem :D

mirash

#44 Re: SDP na državnom nivou

Post by mirash » 30/10/2010 00:27

plain vanilla wrote:
mirash wrote:
:lol: pazi, mozda i pristanem :D

Da se razumijemo, ne volEm ja Tihica nimalo, ali u zadnje vrijeme se pokazao kao veliki politicar, diplomata i domoljub, i svidja mi se sto je SDA promijenila smjer, a mislim da je to i njegova zasluga.
Tako da je Tihic sigurno manje zlo od Radoncica, o kojem ne bih ni da pisem :D

da, da. svaka ti je na mjestu. pravi si patriota.

a vi avazove mace, naucite nesto od ove casne djevojke....

plain vanilla

#45 Re: SDP na državnom nivou

Post by plain vanilla » 30/10/2010 00:29

pa naravno da jesam, ja sam tuzlanka :D
kod nas fahro ne jede hljeba :oops:

Bosnolog

#46 Re: SDP na državnom nivou

Post by Bosnolog » 30/10/2010 00:53

mirash wrote:

autore pamfleta, sni sda ni sdp nece sa vama ni u isti autobus, a kamoli u koaliciju.

sto se tice saradnje, saradnik udbe, kodno ime ščepo medju svojim poznat kao fahra, nepoznatog obrazovanja i kreditnih dugovanja, saradnik je srbijasngog tajkuna miskovica, kojeg je na mala vrata preko prezident nekretnina pokusao uvesti u bosnu da velikosrbi parama nastave agresiju na bosnu i hercegovinu.
Slazem se u vezi Scepe i njegovim nakanama,ali svi odlicno znamo da je SDA iznjedrila danasnjeg Scepu,koji je doveo Miskovica uz aminovanje SDA sekte da finansijer Miloseviceve agresije na BiH otetim i krvavim novcem kupuje poslovne prostore po Ferhadiji nekadasnjoj Vase Miskina ulici samo nekoliko metara od lokacije gdje su Karadzicevi divljaci masakrirali granatama sarajevske civile u maju 1992 godine u redu za hljeb.Bio je to prvi kasakr nad sarajlijama.SDA je pokazala tada da je bez ikakvog morala i respekta prema sarajevskim zrtvama i svega sto je finasirao Miskovic,.......Ne pokusavaj me prestaviti kao pobornika Scepe kojeg je iznjedrila SDA klika,ista je to nesreca samo trebamo vidjeti ko je manje zlo od te dvije stranke.Najsretniji bi bio da je SDP osvojio nadpolovicnu vecinu i da sam moze forimirati vlast ali znamo da ne moze i da ce morati s nekim u koaliciju,....

Danas vidjeh Tihica u Banjaluci na pres konferenciji kako fakin nema dostojanstva pred fasistom kojeg ismijava a on mu se smije kao posljednji beskicmenjak i jado,.....SDA je takode zasluzila da zavrsi na smetljistu skupa sa Bahticem,Melihom,Halilovicem i Hecom jer su takode zasluzili mjesto pored njih,......Scepo je kukavicjie jaje i SDA klonirani ogranak kojeg podrzava babin princ i princova SDA struja u tajnosti,.......

Ocekivao sam da ce ubleha Suljo nauciti nesto iz svojih dosadasnjih gresaka ali nazalost nije i bojim se da ne bude sutra radio protiv SDP-a kao koalicini partner kao sto su radili protiv potonule SBiH a Tiihic nudio Silajdzicevu glavu Dodiku svaki put kada je trebalo pomoci istom,.....U tome je pointa onog sto zelim poruciti,......

Bojim se da ne bude poslije kasno kada Tihic bude zdruzeno sa Covicem i Dodikom lajao protiv Lagundzije i SDP -a sa kojima bi trebao kao koalicini partner da radi u interesu gradana i drzave koji su mu dali povjerenje da im budu servis i usluga a sto su trazili na izborima,.......

Izgleda da je stranacki mineder primarni za takve poput tebe od onog sto i kako Tihic i njegova SDA rade,dok je interes drzave i drustva sekundarnpg znacaja.....

mirash

#47 Re: SDP na državnom nivou

Post by mirash » 30/10/2010 00:57

.

mirash

#48 Re: SDP na državnom nivou

Post by mirash » 30/10/2010 00:59

Diogen_iz_Sinope wrote:
kiky wrote:
Bosnolog wrote:Onaj Tihic je jad i fakin kakvog bosanska zemlja nije do sada iznjedrila,.....Jednom otirac vazda otirac.Krkan iz Laktasa opet danas ocisti cipele o njega na press konferenciji u Banjaluci i ismija debislkog kretena u vezi Pruda koji je bio period politickog spasavanja krkana od strane velikosrpske dvorske lude Tihica,.....

Sreca pa SDA vise nije najveca BH stranka koja bi nastavila prudsku izdaju i podijelu BiH,.....SDP nema mnogo izbora stranaka s kim ce prviti koalicionu vlast,stoga mora biti jako oprezna sa SDA i Tihicem jer ovaj velikosrpsko cipovani maloumnik i beskarakterni uhonja nema nikakve dostojnisti niti vizije.Tihic ce da nastavi rovariti i odmetati SDP-u kao sto je to radio Silajdzicevoj stranci sa kojom je SDA bila u koaliciju a sve projekte ljubomorno blokirala i radila protiv nje optuzujuci ih za sve ,....Tihicu ne treba vjerovati jer radi da uvice i Covica u vlast kako bi sa Dodikom i Covicem SDA optuzila SDP za buduce blokade drzave zbog odbijanja losih rijesenja po buducnost BiH,.....Koalicija na drzavnom nivou koju gura MZ sa Dodikom i Covicem nam nece donijeti nikakve promjene cak je bolje da ostanemo u tehnickom mandatu ili uci u vlast i blokirati sve sto nije dobro za BiH a na federalnom nivou uci u vlast bez covicevog HDZ-a i raditi projekte a nivou kantona i Federacije od gradnje puteva do elektorenergetskih projekata,.....Na nivou drzave svakako ne treba ocekivati promjene,vec nastavak rahat patnje a Milokradu ce biti sve potebniji krediti jer se trose poslednje zalihe od rasprodaje onog sto imali rasprodati,.....Bice vesele dreke i urlikanja Dodija kako se budu trosile poslednje zalihe novca,.....
tihić je dno dna ...
sda je politička kaljuža i drek ...
umjesto da puše lagumđiji u leđa, tihić lešinari okolo i u smradu zone sumraka pokušava da iskamči najbolju poziciju za sebe, lično ...
zna da je bolestan i da ga rakonja lagano mezi i da ga narod nevoli pa ko veli 'ebeš državu gledaj kako još da se nahapa ...
što je sda lošije pozicionirana, tihić je spremniji na sve prljavije igre i udarce vlastitoj zemlji ...
Tihic uporno podrzava SDPov prijedlog za premijera VM i odbija price o Covicevom 3. entitetu, prema tome ne treba ga proglasavati "dnom dna" i ne znam jos cime.

Zasto ljudi uporno traze i isticu samo ono najgore u drugima???
:D :D :D :D

zato sto rade u avazu

mirash

#49 Re: SDP na državnom nivou

Post by mirash » 30/10/2010 01:01

Bosnolog wrote:
mirash wrote:

Slazem se u vezi Scepe i njegovim nakanama,ali svi odlicno znamo da je SDA iznjedrila danasnjeg Scepu,koji je doveo Miskovica uz aminovanje SDA sekte da finansijer Miloseviceve agresije na BiH otetim i krvavim novcem kupuje poslovne prostore po Ferhadiji nekadasnjoj Vase Miskina ulici samo nekoliko metara od lokacije gdje su Karadzicevi divljaci masakrirali granatama sarajevske civile u maju 1992 godine u redu za hljeb.Bio je to prvi kasakr nad sarajlijama.SDA je pokazala tada da je bez ikakvog morala i respekta prema sarajevskim zrtvama i svega sto je finasirao Miskovic,.......Ne pokusavaj me prestaviti kao pobornika Scepe kojeg je iznjedrila SDA klika,ista je to nesreca samo trebamo vidjeti ko je manje zlo od te dvije stranke.Najsretniji bi bio da je SDP osvojio nadpolovicnu vecinu i da sam moze forimirati vlast ali znamo da ne moze i da ce morati s nekim u koaliciju,....

Danas vidjeh Tihica u Banjaluci na pres konferenciji kako fakin nema dostojanstva pred fasistom kojeg ismijava a on mu se smije kao posljednji beskicmenjak i jado,.....SDA je takode zasluzila da zavrsi na smetljistu skupa sa Bahticem,Melihom,Halilovicem i Hecom jer su takode zasluzili mjesto pored njih,......Scepo je kukavicjie jaje i SDA klonirani ogranak kojeg podrzava babin princ i princova SDA struja u tajnosti,.......

Ocekivao sam da ce ubleha Suljo nauciti nesto iz svojih dosadasnjih gresaka ali nazalost nije i bojim se da ne bude sutra radio protiv SDP-a kao koalicini partner kao sto su radili protiv potonule SBiH a Tiihic nudio Silajdzicevu glavu Dodiku svaki put kada je trebalo pomoci istom,.....U tome je pointa onog sto zelim poruciti,......

Bojim se da ne bude poslije kasno kada Tihic bude zdruzeno sa Covicem i Dodikom lajao protiv Lagundzije i SDP -a sa kojima bi trebao kao koalicini partner da radi u interesu gradana i drzave koji su mu dali povjerenje da im budu servis i usluga a sto su trazili na izborima,.......

Izgleda da je stranacki mineder primarni za takve poput tebe od onog sto i kako Tihic i njegova SDA rade,dok je interes drzave i drustva sekundarnpg znacaja.....

a?

Haris.ba

#50 Re: SDP na državnom nivou

Post by Haris.ba » 30/10/2010 01:17

Bosnolog wrote:SDP kao uslov koalicije mora ultimativno zatraziti od Tihica podrsku revizije sve posljeratne privatizacije,sudsko procesuranje i oduzimanje nelegano stecene imovine i uklanjanje krimosa iz stranke u protivom ce platiti cijenu na nadolazeci izborima zbog koaliranja sa ovim SDA izdajnickim gnjidama,.....

Ukoliko odbiju taj uslov SDP treba icu u koaliciju sa Scepom i onim sto je ostalo od SBiH stranke i drugih stranaka ukljucujuci Lijanovicev Radom za Boljitak kao i sa HDZ-1990 i HSP-om,....
Šta znači revizija poslijeratne privatizacije? Nema ništa od toga. To je foluška za narod. Revizija privatizacije kao pojam ne postoji.
Oduzimanje nelegalno stečene imovine je moguće i po današnjim zakonima. Kako političari mogu uticati na tužioce ili suce. Ili treba otvoreno reći kakva je situacija. Ko to smije uraditi?

I kako misliš da sbb i szbih idu zajedno u koaliciju? Možeš ti misliti šta god hoćeš o Tihiću, ali on je jedini političar koji je uspio taktičkim potezima postaviti svoju stranku kao nezaobilaznu u formiranju vlasti. Jer koliko god bilo zanimljivo gledati državni nivo i entiteske, sve polazi od kantona. Pa u sarajevskom kantonu će se morati nafatati još jedna manja stranka da statira sda i sdp -u. Jednostavno, bez sda moraju se uključiti mnoge male stranke. A sdp je valjda naučio šta to znači.

Dodik, što je bilo nezamislivo prije 3 mjeseca, sa sds -om priča o zajedničkom nastupanju na državnom nivou. Prepao se čovjek da ne izgubi državni nivo. Odjednom ga zanimaju "zajedničke institucije".

Čović još prije izbora počeo krojiti vlast. Maltene još da počne dubiti na glavi pričajući kako mora biti u vlasti.

A Tihić laganini, jednim bezkompromisnim potezom prema bošnjačkoj stranci, uključi se u podjelu vlasti. Nemam ja iluzija da bi Tihić ušao u koaliciju sa sbb -om kad bi to matematika nalagala(na kraju krajeva sda, szbih i sbb mislim da imaju više glasova od sdp-a - pobjeda socijaldemokratije hau jes nou)

Post Reply