Bakir Izetbegovic Predsjednik

Post Reply
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#2776 Re: Bakir Izetbegovic Predsjednik

Post by Alfons Kauders »

saale wrote:Telecom je trebalo prodati prije par godina kad m je cjena bila oko 2 mlrd, ali tadasnji strucnjaci rekose NE ni za zivu glavu zasto pa zato da oni mogu zaposljavatzi u taj isti telecom,,najaci mi je SDP dizu bune i bunice protiv prodaje a dok su drzali vlast zaposlili na desetine i stotine uhljeba pa ko je ovdje lud, prodati uzet MLRD i zvarsit jebeni autoput ETO!
ovdje puno strucbnjaka kojima nevalčja niko a mrsko im dignut guzice i glasati,,poslje seru kako selajci glasaju,,Ajnadjic uzme mjesto nacelnika u opstini centar krivi seljaci,,pa gdje ste urbani?

Sve dok mi kao narod,gradjani ne postanemo odgovorni za svoju ulicu,mahalu,opstinu,,nista se nece promijeniti ali mi to nemamo u glavama i nemamo takav odnos prema zajednic,,zato ko nas jebe i nezasluzujemo bolje :D !
Nije imao ni blizu tu vrijednost za vrijeme mandata SDP... Mozda je bio vrijedniji, ali ne toliko.

Taman i da su mogli uzeti milijardu i kusur, to nije neka cifra, gledajuci dobit u tim godinama (kada je SDP dosao na vlast, dobit je oko 140m godisnje, a sad se haman prepolovila).

A milijarda nije dovoljna da se zavrsi autoput, ni blizu.
saale
Posts: 1398
Joined: 08/07/2008 13:39

#2777 Re: Bakir Izetbegovic Predsjednik

Post by saale »

Alfons Kauders wrote:
saale wrote:Telecom je trebalo prodati prije par godina kad m je cjena bila oko 2 mlrd, ali tadasnji strucnjaci rekose NE ni za zivu glavu zasto pa zato da oni mogu zaposljavatzi u taj isti telecom,,najaci mi je SDP dizu bune i bunice protiv prodaje a dok su drzali vlast zaposlili na desetine i stotine uhljeba pa ko je ovdje lud, prodati uzet MLRD i zvarsit jebeni autoput ETO!
ovdje puno strucbnjaka kojima nevalčja niko a mrsko im dignut guzice i glasati,,poslje seru kako selajci glasaju,,Ajnadjic uzme mjesto nacelnika u opstini centar krivi seljaci,,pa gdje ste urbani?

Sve dok mi kao narod,gradjani ne postanemo odgovorni za svoju ulicu,mahalu,opstinu,,nista se nece promijeniti ali mi to nemamo u glavama i nemamo takav odnos prema zajednic,,zato ko nas jebe i nezasluzujemo bolje :D !
Nije imao ni blizu tu vrijednost za vrijeme mandata SDP... Mozda je bio vrijedniji, ali ne toliko.

Taman i da su mogli uzeti milijardu i kusur, to nije neka cifra, gledajuci dobit u tim godinama (kada je SDP dosao na vlast, dobit je oko 140m godisnje, a sad se haman prepolovila).

A milijarda nije dovoljna da se zavrsi autoput, ni blizu.
Ma nije vazno,,ja ti govorim kako se ovdje sve ispolitizira do te mjere da ga na kraju popusimo,umjesto da se oko ovih stvari pita struka koja treba donjeti odluku ali jok,,pa vidis li ti bolan apurda trenutno je nacionalizam glavni adut SDP,BAJROVICA DF :lol: :lol: :lol: ZNACI SAMO DA SE DODJE NA VLAST!
elcaliente
Posts: 4575
Joined: 13/06/2012 15:52

#2778 Re: Bakir Izetbegovic Predsjednik

Post by elcaliente »

ultima_palabra wrote:
elcaliente wrote:Ja imam osjecaj da samo Hrvate u BiH zanima ekonomija, Bosnje su zauzete vjerom a Srbi srpstvom, tako da im je svejedno zive li od 300 maraka mjescno jer vazno je biti Bosnjak ili ti Srbin. Dok Hrvati bilo sta sto zasmeta njihovoj ekonomiju odmah uklanjaju i jos bolje i govono da upakuju u ljepu ambalazu prodali bi u svojim trznim centrima Bosnjama i Srbima.
Pa da, zato imamo ekonomska čuda tipa Livanjski kanton, preporodili se ljudi otkad je HDZ-a...
Hebiga naspram Bosnjaka i Srba su oni izmislili ekonomiju. I prodaju nam al prodaju sve moguce a mi ludi bez njihovih proizvoda.
Qoom
Posts: 1690
Joined: 17/10/2012 12:36

#2779 Re: Bakir Izetbegovic Predsjednik

Post by Qoom »

Image
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55687
Joined: 15/12/2008 16:53

#2780 Re: Bakir Izetbegovic Predsjednik

Post by ultima_palabra »

elcaliente wrote:
ultima_palabra wrote:
elcaliente wrote:Ja imam osjecaj da samo Hrvate u BiH zanima ekonomija, Bosnje su zauzete vjerom a Srbi srpstvom, tako da im je svejedno zive li od 300 maraka mjescno jer vazno je biti Bosnjak ili ti Srbin. Dok Hrvati bilo sta sto zasmeta njihovoj ekonomiju odmah uklanjaju i jos bolje i govono da upakuju u ljepu ambalazu prodali bi u svojim trznim centrima Bosnjama i Srbima.
Pa da, zato imamo ekonomska čuda tipa Livanjski kanton, preporodili se ljudi otkad je HDZ-a...
Hebiga naspram Bosnjaka i Srba su oni izmislili ekonomiju. I prodaju nam al prodaju sve moguce a mi ludi bez njihovih proizvoda.
Ako gledaš ekonomiju kroz prizmu Konzuma, onda ok. Ali činjenica da je Hrvata u BiH danas dvaput manje nego prije 20-25 godina govori da je ta računica manjkava.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#2781 Re: Bakir Izetbegovic Predsjednik

Post by Banksy »

ultima_palabra wrote:
Potreban je potpuni restart sistema, a on se radi na ulici... ali za to treba doći iz guzice u glavu. Do tad, gledati svoja posla.
Brz, brutalan, efikasan restart. :thumbup:
The BEN10
Posts: 7577
Joined: 19/09/2011 09:03

#2782 Re: Bakir Izetbegovic Predsjednik

Post by The BEN10 »

Banksy wrote:
ultima_palabra wrote: Potreban je potpuni restart sistema, a on se radi na ulici... ali za to treba doći iz guzice u glavu. Do tad, gledati svoja posla.
Brz, brutalan, efikasan restart. :thumbup:
Apsolutno, samo, s kim početi? Šta je alternativa?
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#2783 Re: Bakir Izetbegovic Predsjednik

Post by Chmoljo »

pitaćemo Senada.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#2784 Re: Bakir Izetbegovic Predsjednik

Post by Chmoljo »

ultima_palabra wrote: Ako gledaš ekonomiju kroz prizmu Konzuma, onda ok. Ali činjenica da je Hrvata u BiH danas dvaput manje nego prije 20-25 godina govori da je ta računica manjkava.
i da se ta bajna privredna umješnost zasniva na pukoj trgovini, uvezi jeftinije, prodaj skuplje.

i Violeti.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#2785 Re: Bakir Izetbegovic Predsjednik

Post by JThomas »

dobro, ljestvica je nisko postavljena, a u pogledu tog smanjenja brojnosti se ne može zanemariti da je njima mnogo lakše ispaliti se u EU. i ovako odlaze i jedni i drugi i treći, a zamisli da svima daš pasoše EU.
artime
Posts: 1331
Joined: 08/01/2013 19:36

#2786 Re: Bakir Izetbegovic Predsjednik

Post by artime »

Pa valjda zato se gradi drzava. Slazem se sa onim kome je uopste u interesu bolja bih za nju ce se boriti. Ali ja to danas ne vidim. Svi bi svoj komad teritorije da svoju moc sire.
User avatar
kamberovica polje
Posts: 3269
Joined: 28/01/2012 11:38

#2787 Re: Bakir Izetbegovic Predsjednik

Post by kamberovica polje »

The BEN10 wrote:
Banksy wrote:
ultima_palabra wrote: Potreban je potpuni restart sistema, a on se radi na ulici... ali za to treba doći iz guzice u glavu. Do tad, gledati svoja posla.
Brz, brutalan, efikasan restart. :thumbup:
Apsolutno, samo, s kim početi? Šta je alternativa?
Da, upravo je ovo problem...oni koji krenu protiv "svojih" boje se da ih previše ne oslabe i da će ova druga dva to iskoristit a ove guzonje to znaju i lagano održavaju to stanje. Nema za njih zime, da su mogli napraviti gluplje ovce kojima će vladat ne bi im ovako dobro ispale.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#2788 Re: Bakir Izetbegovic Predsjednik

Post by VjecitiStudent »

The BEN10 wrote:
Banksy wrote:
ultima_palabra wrote: Potreban je potpuni restart sistema, a on se radi na ulici... ali za to treba doći iz guzice u glavu. Do tad, gledati svoja posla.
Brz, brutalan, efikasan restart. :thumbup:
Apsolutno, samo, s kim početi? Šta je alternativa?
Lakše je napraviti listu onih koji nisu alternativa.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#2789 Re: Bakir Izetbegovic Predsjednik

Post by Banksy »

VjecitiStudent wrote:
The BEN10 wrote:
Banksy wrote: Brz, brutalan, efikasan restart. :thumbup:
Apsolutno, samo, s kim početi? Šta je alternativa?
Lakše je napraviti listu onih koji nisu alternativa.
I to je neki početak... :mrgreen:
Zgoljo
Posts: 1208
Joined: 26/12/2015 22:22

#2790 Re: Bakir Izetbegovic Predsjednik

Post by Zgoljo »

Najozbiljniji test u svojoj vladavini Bake ce imati ovih dana,reviziju tuzbe protiv Srbije za agresiju i genocid.
Ako bude podnesena ponovna tuzba ima lijepe sanse da jos fin period bude "prvi u Bosnjaka",obzirom na mizernu konkurenciju,ako se pak tuzba ne obnovi Bake je zavrsio sa svojom politickom karijerom.
To bi bila mec lopta i SDP-u i ostalima koji bi ga samo na osnovu toga politicki sahranili.I neka bi,i ja bih.

Ipak,mislim da ce se revizija tuzbe pokrenuti,mozda i najvise iz ovog gore razloga a manje zbog cinjenice da niko nema pravo da se igra niti trguje sa kostima zrtava te agresije i genocida.
PM72
Posts: 17796
Joined: 30/04/2012 16:54

#2791 Re: Bakir Izetbegovic Predsjednik

Post by PM72 »

Tužbu može podnjeti Predsjedništvo ili parlament BiH.Pošto nema saglasnosti - nema ni tužbe.Bakir samo zamajava svoje stado.
Zgoljo
Posts: 1208
Joined: 26/12/2015 22:22

#2792 Re: Bakir Izetbegovic Predsjednik

Post by Zgoljo »

Nemoj se ti samo uzrujavati puskomitraljez.Za reviziju tuzbe ne treba Predsjednistvo,dovoljan je Sakib Softic.
Dakle ima finih sansi da ti se majcica Srbija ipak ne izvuce nekaznjeno.

Vjerujem da nam je gdja Hartman osigurala one Miloseviceve transkripte koje je Karla sakrila.
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#2793 Re: Bakir Izetbegovic Predsjednik

Post by GeeTnT »

Da je Sebija advokat do sad bi i odstetu naplatili....
Zgoljo
Posts: 1208
Joined: 26/12/2015 22:22

#2794 Re: Bakir Izetbegovic Predsjednik

Post by Zgoljo »

Hajmo mi napravit mini anketu,ko je za reviziju tuzbe i zasto a ko je protiv revizije i zasto.Moze? :mrgreen:
User avatar
SkyLimit
Posts: 5193
Joined: 10/10/2012 15:49

#2795 Re: Bakir Izetbegovic Predsjednik

Post by SkyLimit »

Ne volim teorije zavjere a ni "vidi mu glave" procjenjivanja ali meni sve djeluje da postoji dogovor između Međunarodne zajednice, Bošnjaka i Srbije da ne dođe do presude da Srbija bude ozvaničena kao agresor na BiH(što je nesumnjivo bila).

Sjećam se prvog procesa, Sakib je djelovao mutavo, zbunjeno i izgubljeno u sudnici, srbijanski pravnici obrisali pod sa njim. Da je našima zaista stalo do ovoga, ne bi Sakiba isturili na izuzetno zahtjevnu poziciju " agenta Bosne i Hercegovine pred Međunarodnim sudom pravde".
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#2796 Re: Bakir Izetbegovic Predsjednik

Post by GeeTnT »

SkyLimit wrote:Ne volim teorije zavjere a ni "vidi mu glave" procjenjivanja ali meni sve djeluje da postoji dogovor između Međunarodne zajednice, Bošnjaka i Srbije da ne dođe do presude da Srbija bude ozvaničena kao agresor na BiH(što je nesumnjivo bila).

Sjećam se prvog procesa, Sakib je djelovao mutavo, zbunjeno i izgubljeno u sudnici, srbijanski pravnici obrisali pod sa njim. Da je našima zaista stalo do ovoga, ne bi Sakiba isturili na izuzetno zahtjevnu poziciju " agenta Bosne i Hercegovine pred Međunarodnim sudom pravde".
Jeli ti palo na pamet da je "odsteta" ustvari ukidanje RS-a jer sve su prilike da MZ na tome i radi. Posle rezolucije u Briselu moglo bi se desiti da dodje do kojekakvih zavrtanja ruku...
Zgoljo
Posts: 1208
Joined: 26/12/2015 22:22

#2797 Re: Bakir Izetbegovic Predsjednik

Post by Zgoljo »

SkyLimit wrote:Ne volim teorije zavjere a ni "vidi mu glave" procjenjivanja ali meni sve djeluje da postoji dogovor između Međunarodne zajednice, Bošnjaka i Srbije da ne dođe do presude da Srbija bude ozvaničena kao agresor na BiH(što je nesumnjivo bila).

Sjećam se prvog procesa, Sakib je djelovao mutavo, zbunjeno i izgubljeno u sudnici, srbijanski pravnici obrisali pod sa njim. Da je našima zaista stalo do ovoga, ne bi Sakiba isturili na izuzetno zahtjevnu poziciju " agenta Bosne i Hercegovine pred Međunarodnim sudom pravde".
Nisu obrisali pod s njim nego nije dosao do krunskih dokaza,sakriveni su.
Slazem se da je "medjunarodna zajednica" protiv da se Srbija osudi ali mislim da Sud ne bi mogao ignorisati one dokaze koji su bili sakriveni.
Kljucno pitanje je imamo li u rukama te dokaze ili ne.
Mislim takodje da bi i Bakir rado da se to gurne pod tepih i nekako zaboravi ali je svjestan da se ne moze nikako gurnuti pod tepih i zaboraviti bez teskih posljedica po njega i njegovu stranku.

Ovdje su izvedeni na cistinu,nema lazi,nema prevare.Ili jesi,ili nisi.
Last edited by Zgoljo on 24/01/2017 20:01, edited 1 time in total.
PM72
Posts: 17796
Joined: 30/04/2012 16:54

#2798 Re: Bakir Izetbegovic Predsjednik

Post by PM72 »

Zgoljo wrote:Nemoj se ti samo uzrujavati puskomitraljez.Za reviziju tuzbe ne treba Predsjednistvo,dovoljan je Sakib Softic.
Dakle ima finih sansi da ti se majcica Srbija ipak ne izvuce nekaznjeno.

Vjerujem da nam je gdja Hartman osigurala one Miloseviceve transkripte koje je Karla sakrila.
:lol: Grohotom se smijem.Grohotom.Sakib Softić ne bi znao ni sebe odbraniti kad bi ga neko tužio za komunalne predmete a kamoli da BiH s njim dobije tužbu.Žali Bože para i živaca.Srbi i Srbija ima jače stručnjake u svemu,jače pravnike,lobi,novac...oni vladaju na Balkanu već 150 godina a mi ne znamo ni kantonom 20 godina.

Da je stvar samo do Sakiba,dosad bi mu učili fatihu,srbijanske službe bi ga davno odradile.Oni nisu futalji.Predsjedništvo i parlament mogu podići tužbu,kao što su već uradili ali tad nije bilo Srba niti zajedničkih organa.

Sad možemo onoj stvari pjevat'.
User avatar
SkyLimit
Posts: 5193
Joined: 10/10/2012 15:49

#2799 Re: Bakir Izetbegovic Predsjednik

Post by SkyLimit »

Poslije oslobađanja Stanišića i Simatovića jasno je svima da se ide na prebacivanje sve odgovornosti na političke i vojne lidere RS, "iznenadna" smrt Miloševića im je baš stvorila idealne uslove za to.

Samo što ja sumnjam da ćemo mi Bošnjaci išta dobiti u tome, a RS je tu da ostane(ili ode :D ), pa šta god mi mislili o tome.
User avatar
wonkaw
Posts: 505
Joined: 14/07/2015 18:19
Location: daleko od fukare i lopova, jos dalje od hodza i popova
Contact:

#2800 Re: Bakir Izetbegovic Predsjednik

Post by wonkaw »

PM72 wrote:Tužbu može podnjeti Predsjedništvo ili parlament BiH.Pošto nema saglasnosti - nema ni tužbe....
Predsjedavajući Predsjedništva BiH Mladen Ivanić danas je u svojstvu osumnjičenog saslušan u Tužilaštvu BiH...

Prokomentarisao je i reviziju tužbe BiH protiv Srbije.

"Moj stav je da nema nijednog novog dokaza, da je agentu istekao mandat, da bi trebalo imati novu odluku. Još prošle godine o tome sam uputio pismo sudu u Haagu. Ako se to desi opet će stvari vratiti nazad. Ali izbor je na onima koji o tome odlučuju", smatra Ivanić.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/mladen- ... /170124050

Sta kazes za ovo brown nose?
Post Reply