Lagumdžija zgazio Radončića

edinbug

#376 Re: Lagumdžija zgazio Radončića

Post by edinbug » 01/10/2010 09:55

tabloid wrote:
Vernes_AMG wrote:usutise se kad je Zlatko rekao gdje zavrsi njegova poslanicka plata , i koliko je dosad dao u dobrotvorne svrhe :)
Ma netreba se brinuti za faraona Lagumdziju.Navukao je on sebi novaca od Zulfikarpašića i njegove imovine,lahko je onda davati poslanicke plate u dobrotvorne svrhe.Zbog toga ga je tuzila rodbina od Zulfikarpasica,afera Testament.

Hoces li se izvinuti Z.L. ako se dokaze da je iovo iz raznih kuhinja ala Avaz, SDA ...

Zana.

#377 Re: Lagumdžija zgazio Radončića

Post by Zana. » 01/10/2010 09:57

romulirem wrote:Gdje moze seljober protiv Profesora,kulturno iznalacki :dance:
Zlatko je kulturan čovjek, na stranu sve, meni je gigant. Odmjeren, pametan, bilo mi je uživanje slušati ga na predavanjima na faxu!

hadžialagić

#378 Re: Lagumdžija zgazio Radončića

Post by hadžialagić » 01/10/2010 09:57

milaa wrote:Lagumdzije su stara sarajevska porodica, uvijek imali, i uvijek ce imati.
Sto se epiteta tice, samo on zna zasto i kome ih je davao.
A ne zaboravite i da je Lagumdzija u ratu bio tesko ranjen, jedva je ostao ziv..pa ipak nije otisao iz ovog grada.
Sto se Radoncica tice, pomalo mi je muka kada kaze"mi Bosanci, ili, mi Bosnjaci"..
On nikad nije bio Bosanac!!
O njegovom srbijanskom porijeklu svi vec znamo sve.
Nemoj se provaljivati o starim sarajevskim porodicama...

Salko Lagumdžija

Image

Gradonačelnik Sarajeva (1965. - 1967.)

Rođen 1921. u Vlasenici, umro 1973. godine. Završio Srednju ekonomsku školu i studirao na Ekonomskom fakultetu u Sarajevu. Učesnik je NOB-a od 1943. godine. Nakon oslobođenja zemlje radi u Ministarstvu industrije i rudarstva Bosne i Hercegovine, gdje obavlja odgovorne dužnosti. Glavni je direktor Glavne direkcije metalne industrije BiH, direktor Tvornice žica i eksera - Ali-pašin Most, te direktor Fabrike željezničkih vozila "Vaso Miskin Crni". Biran je za predsjednika Općine Centar i gradonačelnika Sarajeva. Bio je i poslanik Republičke skupštine te veoma angažiran u društvenom, privrednom i političkom životu Sarajeva.

riko-ga

#379 Re: Lagumdžija zgazio Radončića

Post by riko-ga » 01/10/2010 09:59

Zana. wrote:
Zlatko je kulturan čovjek, na stranu sve, meni je gigant. Odmjeren, pametan, bilo mi je uživanje slušati ga na predavanjima na faxu!

Ti si jedan od rijetki njegovi studenata koi je imao tu cast da ga upozna.Dosta njih to nije mogla :mrgreen: :mrgreen:

tabloid

#380 Re: Lagumdžija zgazio Radončića

Post by tabloid » 01/10/2010 10:09

edinbug wrote:
tabloid wrote:
Vernes_AMG wrote:usutise se kad je Zlatko rekao gdje zavrsi njegova poslanicka plata , i koliko je dosad dao u dobrotvorne svrhe :)
Ma netreba se brinuti za faraona Lagumdziju.Navukao je on sebi novaca od Zulfikarpašića i njegove imovine,lahko je onda davati poslanicke plate u dobrotvorne svrhe.Zbog toga ga je tuzila rodbina od Zulfikarpasica,afera Testament.

Hoces li se izvinuti Z.L. ako se dokaze da je iovo iz raznih kuhinja ala Avaz, SDA ...
Portparol državnog Tužilaštva Boris Grubešić je dao saopstenje za FTV.Je li on u SDA?

SDP SLOGAN:DRZAVA ZA COVJEKA,ALI TOTALITARNA.

milaa

#381 Re: Lagumdžija zgazio Radončića

Post by milaa » 01/10/2010 10:13

.
Last edited by milaa on 12/03/2012 13:44, edited 1 time in total.

emigrazione

#382 Re: Lagumdžija zgazio Radončića

Post by emigrazione » 01/10/2010 10:31

milaa wrote:, uvijek imali, i uvijek ce imati.
odlicno razmisljanje svaka cast, bas onako socijademokraCki, a nas ostale ko jebe

black

#383 Re: Lagumdžija zgazio Radončića

Post by black » 01/10/2010 10:33

podero ga jeste ali sve je to samo shminka :mrgreen: a ova naka @milaa je presmjesna :lol:

hadžialagić

#384 Re: Lagumdžija zgazio Radončića

Post by hadžialagić » 01/10/2010 10:34

milaa wrote:@hadžialagić
Bas lijepo sto ste nas prosvijetlili sa biografijom rahmetli oca profesora Lagumdzije.
A jeste li mozda pomislili na zensku stranu porodice?!
Sami sebe demantirate svojim postom(konkretno sto se "provaljivanja"tice).
Vas post samo jos vise govori o velicini i uspjesnosti Lagumdzija u ovom gradu.
Trebamo li zbog vaseg prefiksa Hadzi, pomisliti da ste vi stara sarajevska porodica?!

A mene mozete oslovljavati sa Vi.
Toliko od mene na ovoj temi.
Stare značajnije sarajevske porodice su uglavnom ili po Turskoj, ili su izumrle. To je bio samo pokušaj da se kaže kako ljude ne treba kvalifikovati prema tome gdje su rođeni, jer na to ne utiču - nego na ono što su postigli.
Ako si gledala Nadrealiste, znala bi otkud nick.
Hadži se u prezime dobijalo svojevremeno odlaskom na Hadž kada je to putovanje trajalo i preko godinu dana.
Pojam Lagumdžija ima svoje značenje - lagumar, miner, palitelj mina u rudniku. Ima i drugih tumačenja - o kojima ne bih.
Nisam znao da se 2 puta ženio. Što ti je mahalanje.
Oprostite Vi. Baš sam nepristojan. Nisam Vas prepoznao.

bosanski

#385 Re: Lagumdžija zgazio Radončića

Post by bosanski » 01/10/2010 10:34

Zana. wrote:
imaš li kakav link sa njegovih predavanja. ja sam imao čast da budem njegov student ali nikada nisam imao priliku čuti ga kako predaje :(

Better Man

#386 Re: Lagumdžija zgazio Radončića

Post by Better Man » 01/10/2010 10:38

Lagumdžija je bio briljantan u 60 minuta! Radončić se sam navukao na tanak led. Radončić je pričao o objektu kojeg treba da gradi u Tuzli i papirologiji (a prije toga je mahao presudom koja je donešena u njegovu korist, a vezano za tužbu protiv Sana ako se ne varam) i spomenuo je Jasmina Imamovića i neku proceduru i kako on kao domaći graditelj puno teže dolazi do dozvola i ostale papirologije za gradnju, od stranaca i onda mu je Lagumdžija na kulturan način rekao neke stvari kako stoje, naveo da ima vjerodostojne i to napismeno papire koje Radončiću garant za novac i pokazao je dobivene tužbe protiv njega. Kao što napisah sam se Radončić navukao na tanak led i Zlatko je iskoristio pruženu šansu. Da nije Radončić spomenuo Jasmina Imamovića i šta je sve morao da uradi kako bi dobio građevinsku odzvolu i kupio zemljište za gradnju, ništa od rečenog ne bi bilo, tj. Zlatko mu ne bi ništa od onog rekao.

za_sada_bez_dobrog_nicka

#387 Re: Lagumdžija zgazio Radončića

Post by za_sada_bez_dobrog_nicka » 01/10/2010 10:40

Corto Maltese wrote:Smanji doživljaj. Lagumdžija mu je to rekao barem osam puta do sada, o čemu svjedoče i brojne tužbe kojima je mahao u emisiji. Slobodna Bosna, Dani, Oslobođenje, su prodavali primjerke svojih izdanja koji su se bavili Radončičevim mutnim deal-ovima i ničim više. Odavno nije junak onaj ko Radončiću kaže da je lopov, junak će biti onaj ko Radončića strpa u zatvor.
Dobra, dobra... :thumbup:

emigrazione

#388 Re: Lagumdžija zgazio Radončića

Post by emigrazione » 01/10/2010 10:40

Ma ublehas klasicni, gdje taj dodje tu trava vise ne raste. Iskreno bolja je i ova situacija sad kakva je takva je, nego da mi ovaj dodje. Mogu misliti na sta bi licili mediji kad bi ih ovaj poklopio.

sijedi

#389 Re: Lagumdžija zgazio Radončića

Post by sijedi » 01/10/2010 10:41

Čitam ovu, malo, štampu, dane, slobodnu bosnu,i slično i gledam ove komentare o zlatku i fahri i vidim da ih je zlaja sve naguzio .
A bio je na dobrom putu da naguzi i mene ,ali eto nije...

black

#390 Re: Lagumdžija zgazio Radončića

Post by black » 01/10/2010 10:42

kamen spoticanja wrote:
zoom66 wrote:sad slijedi i haretov udar po fahri :D see tv1 :thumbup: :D
kad to pominjes...danas mi u ruke dosao primjerak "avaza"....dakle isti format,isti color i dizajn....zove se bosanska stvarnost...plete se po fahri najvise...SDA uradak :D
ovo je zavera bree...vatikan :D
evo i meni jutros dodje u ruke

Image

emigrazione

#391 Re: Lagumdžija zgazio Radončića

Post by emigrazione » 01/10/2010 10:43

sijedi wrote:Čitam ovu, malo, štampu, dane, slobodnu bosnu,i slično i gledam ove komentare o zlatku i fahri i vidim da ih je zlaja sve naguzio .
A bio je na dobrom putu da naguzi i mene ,ali eto nije...
Naguzio me je prije deset godina jednom i ja ne bih vise. Dajte nam nove ljude, kakva mi je Lagumdzija promjena :roll:

za_sada_bez_dobrog_nicka

#392 Re: Lagumdžija zgazio Radončića

Post by za_sada_bez_dobrog_nicka » 01/10/2010 10:44

emigrazione wrote:Ma ublehas klasicni, gdje taj dodje tu trava vise ne raste. Iskreno bolja je i ova situacija sad kakva je takva je, nego da mi ovaj dodje. Mogu misliti na sta bi licili mediji kad bi ih ovaj poklopio.
Само погледај у осталих 49% Босне и имаш одговор, на шта би личио медијски простор кад би га Фахро поклопио...

karanana

#393 Re: Lagumdžija zgazio Radončića

Post by karanana » 01/10/2010 10:45

a jeste li primjetili kako se fahri odmah ukljuci odbrambeni mehanizam cim neko spomene tajkune, ratne profitere, zgrade, dvorove....iako se u nekim slucajevima ni ne misli direktno na njega.
na primjer jucer jurisic poce pricati kako treba ispitati porijeko kapitala kojim se grade zgrade, ocigledno misleci na novu zgradu i sjediste hdz-a u mostaru, jer jurisicu nije cilj niti ima interesa zakuhvati sa bilo kojim bosnjakom a ponajmanje fahrom. a fahro nije skontao na sta je jurisic ciljao, odmah se poce braniti i spominjati avazove zgrade.

emigrazione

#394 Re: Lagumdžija zgazio Radončića

Post by emigrazione » 01/10/2010 10:46

za_sada_bez_dobrog_nicka wrote:
emigrazione wrote:Ma ublehas klasicni, gdje taj dodje tu trava vise ne raste. Iskreno bolja je i ova situacija sad kakva je takva je, nego da mi ovaj dodje. Mogu misliti na sta bi licili mediji kad bi ih ovaj poklopio.
Само погледај у осталих 49% Босне и имаш одговор, на шта би личио медијски простор кад би га Фахро поклопио...
Nisam mislio na fahru nego na ovog drugog, o fahri nemam nikakvo misljenje previse mi je gadan i neozbiljan da mozgam o njemu

veljaca

#395 Re: Lagumdžija zgazio Radončića

Post by veljaca » 01/10/2010 10:48

bosanski wrote:
Zana. wrote:
imaš li kakav link sa njegovih predavanja. ja sam imao čast da budem njegov student ali nikada nisam imao priliku čuti ga kako predaje :(
Nisi jedini .....

Zalosno je da neko ko je profesor - da ga studenti ne vide na predavanjima ..... Ili mozda nije ...

Ali i to je shvatljivo - moraju se takvi baviti politikom ....

Po meni - svi oni ( iz bilo koje stranke ) se trebaju odluciti : ili politika ili edukacija ....

Been

#396 Re: Lagumdžija zgazio Radončića

Post by Been » 01/10/2010 10:53

Nego, kad smo već kod fakulteta, od početka predizborne kampanje tražim odgovor na pitanje : Gdje je i kad Radončić završio likovnu akademiju ?

Bombona ko bude znao ! :D :D

HAVANA

#397 Re: Lagumdžija zgazio Radončića

Post by HAVANA » 01/10/2010 10:54

Dobro jutro. :D

hare116

#398 Re: Lagumdžija zgazio Radončića

Post by hare116 » 01/10/2010 10:58

Been wrote:Nego, kad smo već kod fakulteta, od početka predizborne kampanje tražim odgovor na pitanje : Gdje je i kad Radončić završio likovnu akademiju ?

Bombona ko bude znao ! :D :D
daj gdje to pise da je zavrsio L.A.? :P :-D

emigrazione

#399 Re: Lagumdžija zgazio Radončića

Post by emigrazione » 01/10/2010 11:00

Ma nema to veze ko je sta zavrsio i libo me racku bas. Iskreno drazi mi je onaj bracika iz kozluka koji vjerovatno nema ni osnovnu i od ovog slikara i od lagumdzije koji je ''bog za kompjutere''...nema postena insana nigdje da ga jebes i to mene najvise boli

bosanski

#400 Re: Lagumdžija zgazio Radončića

Post by bosanski » 01/10/2010 11:03

veljaca wrote:
bosanski wrote:
Zana. wrote: imaš li kakav link sa njegovih predavanja. ja sam imao čast da budem njegov student ali nikada nisam imao priliku čuti ga kako predaje :(
Nisi jedini .....

Zalosno je da neko ko je profesor - da ga studenti ne vide na predavanjima ..... Ili mozda nije ...

Ali i to je shvatljivo - moraju se takvi baviti politikom ....

Po meni - svi oni ( iz bilo koje stranke ) se trebaju odluciti : ili politika ili edukacija ....
ma za utjehu mi je ostala ona knjiga informatike od tadašnjih 50 KM :D

Post Reply