Ide li Republika Srpska putem Republike Kosovo?

Locked
User avatar
Sezam
Posts: 3412
Joined: 03/08/2006 20:30

#226 Re: Ide li Republika Srpska putem Republike Kosovo?

Post by Sezam »

Toto wrote:
Sezam wrote:Ovo sad najozbiljnije.

Najpametnija stvar koju Bosnjaci mogu uraditi je reci i Hrvatima i Srbima: izvolite, otcijepite se. Pripajajte se SRbiji i Hrvatskoj, samo nam se gonite vise sa ociju :lol:

Nema hajra od drzave u kojoj se takmicimo koga ima vise - njegova se mora slusati. Nema hajra.

Isto tako, pametniji popusta.

Tek onda ce i jedni i drugi shvatiti da:

a) trava nije zelenija tamo preko
b) oni u stvari nemaju gdje, nemaju kome da se odcjepe ;-)

Trenutnim stavom Bosnjaka (samo probajte pa cemo mi istog momenta praviti Oluju) nista se pametno ne postize, samo se stvara kontraefekat.

kakav kontra efekat
mislis nece se odcijepiti iz inata :D :D

E to :D

Ma jasno je da je barem 75% Dodikove spike zasnovano na tome sto zna kakvu ce rekciju izazvati kod Bosnjaka. Zato je najpametnije biti hladne glave na sve price koje ce u narednih nekoliko hefti dolaziti i PC o pravima i mogucnosti otcjepljenja, te samo smekerski odgovoriti: izvolite, otcijepite se, boli na vise qurac za vama i vasim otcjepljenjem, imamo mi i svojih problema :D takvim stavom samo prebacis lopticu na njihovu polovinu terena ;-)

Jer tek tad ce postati jasno i Srbima u PC i Hrvatima u tzv HB da ih Srbija i Hrvatska u stvari ne zele.
iasar
Posts: 18
Joined: 21/07/2010 17:33

#227 Re: Ide li Republika Srpska putem Republike Kosovo?

Post by iasar »

Strateski odnos snaga 1991:

Image


Strateski odnos snaga 2011:

Image


Strateski odnos snaga 1991 i 2011 usporedba:

Image


Iz ove perspektive se jos bolje vidi Strateski odnos snaga 1991 i 2011 usporedba::

Image[/quote]


ali kakve to veze ima kad su bosnjaci okruzeni srbijom i hrvatskom i kad im niko iz svijeta nece pomoci jer svi muslimane smatraju teroristima?[/quote]

Ali kakve veze ima sto su Bosnjaci okruzeni Srbijom i Hrvatskom, kada su Srbija i Hrvatska okruzeni B-R-I-G-A-M-A:

B - Bugarska
R - Rumunija
I - Italija
G - Grcka
A - Austrija
M - Madjarska
A - Albanija

Znaci, neka Srbi i Hrvati ne bjeze nama u Bosnu kao 1941.-1945., poslije 1991.-1995. nisu dobrodosli.

:lol:

+Zaboravih reci, glede islamskog terorizma, najveci USA saveznici danas:

Turkey
Saudi Arabia
UAE
Kuwait
Qatar
Egypt
Pakistan
Indonesia
Malaysia

a odnedavno

Iraq fiiiifti-fiiiifti
Avganistan fiiiifti-fiiiifti

Ostaje jos samo:

Iran

:D[/quote]

to su diktatorski rezimi gdje postoji instalirana vlast. populacija tih zemalja je antiamericki nastrojena.

a koliko je turska "najveci" saveznik vidimo sve dok se ne zakace sa izraelom. i onda su prepusteni sami sebi.
User avatar
1gorstak
Posts: 4549
Joined: 27/01/2008 22:00

#228 Re: Ide li Republika Srpska putem Republike Kosovo?

Post by 1gorstak »

iasar wrote:bilo bi danasnja rs a bosnjacima brcko stolac, neum, drvar i grahovo (niujednom nisu bili apsolutna vecina prije rata). hrvatima ostatak plus zapadni mostar i moraju da znaju da su dobili etnicki cist knin, jer regija se rjesava u paketu. to je manje vise kompromis za sve i mislim samo da su fasisti protiv ovakve podjele.
Moguce je da bi Bosnjaci pristali na etnicku podjelu po kojoj u njihov entitet ulaze ti gradovi koje si nabrojao, ali kako bi ti uvjerio HDZ-ovce da prihvate tako nesto ?
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45479
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#229 Re: Ide li Republika Srpska putem Republike Kosovo?

Post by Chmoljo »

Arjan_Robben wrote:
Eh vidis. Ako dijaspora malo podrzava familije u BiH sa novcem; salje im pare kada je to potrebno, time se ti ljudi tamo zadrzavaju. Koliko Bosnjaka dobiva iz Svedske, Amerike, Nizozemske, Francuske po 100, 200 evrica mjesecno na ziroracnun? Zar nije to podupiranje demografske superiornosti?
nema nama hajra sve dok je upravo tako.

osim toga, nijedna država nije nastala prirodno, nego je sve i jedna vještačka tvorevina. ti ovdje sad pričaš šbbkbb, da nema Bošnjaka u Sarajevu :-) pa ima ih, normalno da ih ima.

ništa nam demografija neće značiti ako ne budemo znali šta ćemo sa njom. :-)
User avatar
bihpatriot
Posts: 304
Joined: 13/01/2008 18:09

#230 Re: Ide li Republika Srpska putem Republike Kosovo?

Post by bihpatriot »

iasar wrote:ne znam da crtam, ali bosnjaci na tu podjelu ne pristaju ni u nacelu. bilo bi danasnja rs a bosnjacima brcko stolac, neum, drvar i grahovo (niujednom nisu bili apsolutna vecina prije rata). hrvatima ostatak plus zapadni mostar i moraju da znaju da su dobili etnicki cist knin, jer regija se rjesava u paketu. to je manje vise kompromis za sve i mislim samo da su fasisti protiv ovakve podjele.
Regija zapadno od Drine, prema odnosima stanovnistva i teritorija 1991., je u Daytonu rjesavana na slj. nacin:

Hrvati: +RSK -HRHB = RH, teritorij 56000km2, stanovnistvo 4,7mil
Srbi: +IB - RSK = RS, teritorij 25000km2, stanovnistvo 2mil
Bosnjaci: +HRHB - IB = FBIH, teritorij 26000km2, stanovnistvo 2mil

Da bi Hrvati dobili treci entitet u BiH, zamjena bi morala ici u kontra smjeru, tj. Bosnjaci bi trebali dobiti IB, a Srbi bi trebali dobiti RSK. :lol:
iasar
Posts: 18
Joined: 21/07/2010 17:33

#231 Re: Ide li Republika Srpska putem Republike Kosovo?

Post by iasar »

1gorstak wrote:
iasar wrote:bilo bi danasnja rs a bosnjacima brcko stolac, neum, drvar i grahovo (niujednom nisu bili apsolutna vecina prije rata). hrvatima ostatak plus zapadni mostar i moraju da znaju da su dobili etnicki cist knin, jer regija se rjesava u paketu. to je manje vise kompromis za sve i mislim samo da su fasisti protiv ovakve podjele.
Moguce je da bi Bosnjaci pristali na etnicku podjelu po kojoj u njihov entitet ulaze ti gradovi koje si nabrojao, ali kako bi ti uvjerio HDZ-ovce da prihvate tako nesto ?
pa moraju se neceg odreci za veliki bonus koji dobijaju - mostar i treci entitet. to sve ogromne teritorije za tako malo populacije, za cirka 200 000 ljudi. pa to po glavi stanovnika nema ni rusija.
User avatar
vee-jay
Posts: 8727
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#232 Re: Ide li Republika Srpska putem Republike Kosovo?

Post by vee-jay »

ne ide...
User avatar
1gorstak
Posts: 4549
Joined: 27/01/2008 22:00

#233 Re: Ide li Republika Srpska putem Republike Kosovo?

Post by 1gorstak »

iasar wrote:
1gorstak wrote:
iasar wrote:bilo bi danasnja rs a bosnjacima brcko stolac, neum, drvar i grahovo (niujednom nisu bili apsolutna vecina prije rata). hrvatima ostatak plus zapadni mostar i moraju da znaju da su dobili etnicki cist knin, jer regija se rjesava u paketu. to je manje vise kompromis za sve i mislim samo da su fasisti protiv ovakve podjele.
Moguce je da bi Bosnjaci pristali na etnicku podjelu po kojoj u njihov entitet ulaze ti gradovi koje si nabrojao, ali kako bi ti uvjerio HDZ-ovce da prihvate tako nesto ?
pa moraju se neceg odreci za veliki bonus koji dobijaju - mostar i treci entitet. to sve ogromne teritorije za tako malo populacije, za cirka 200 000 ljudi. pa to po glavi stanovnika nema ni rusija.
Pa eto, nadji Covicev email i tako mu objasni. Ako to on prihvati, mislim da ce i Sarajevo, Dodik bi vjerovatno malo brljavio ali bi pristao na pripajanje Distrikta bosnjackom entitetu u zamjenu za prestanak daljeg mrcvarenja kroz borbu za nadleznosti i to bi bila ta famozna etnicka podjela koja bi kao dovela do stabilizacije.

Fol je u tom sto ja ne vjerujem da bi Covic pristao na to .... no eto ti si optimista pa mu ti i salji email.
_majevica_
Posts: 917
Joined: 19/05/2009 16:36

#234 Re: Ide li Republika Srpska putem Republike Kosovo?

Post by _majevica_ »

Ide li Republika Srpska putem Republike Kosovo?

:lol:
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#235 Re: Ide li Republika Srpska putem Republike Kosovo?

Post by The 51st State »

jasare,

nema regionalnog paketa, srbija je out zbog kurcenja nato-u tako da od njih mozete ocekivati samo kojekakve pticurine, hrvatska je u nato-u i nema sansi da se umjesa u bosanski buckuris, turizam je ipak najpreci, a koliko je odrziva pozicija rs-a u ogranicenom konfliktu smjesno je uopste govoriti, kako verziraniji forumasi rekose rahat patnja jos par desetina godina, a dotad ce rs- biti mrtvo slovo na papiru...
Arjan_Robben
Posts: 112
Joined: 04/07/2010 20:30

#236 Re: Ide li Republika Srpska putem Republike Kosovo?

Post by Arjan_Robben »

Evo po meni bi ovakvi entitet bili prihavtljivi ako vec zelite tri blentiteta:


http://img835.imageshack.us/img835/4269/deni1.png
User avatar
ahmed_dv
Posts: 290
Joined: 04/07/2004 18:37

#237 Re: Ide li Republika Srpska putem Republike Kosovo?

Post by ahmed_dv »

Mnogi spominju Bosnjake kao glavni faktor sto cuva cjelovitu BiH i sprijecava odvajanje RS. Ja mislim da je taj faktor daleko manji, skoro nepostojeci u odnosu na geopoliticki (tj. nemogucnost odvajanja RS zbog nepovezanosti teritorije) i volju medjunarodne zajednice na celu sa Amerikom da ocuvaju cjelovitu BiH, ma koji razlog imali za to.

Kad bi se sutra RS odvojila ja mislim da bi Bosnjaci samo sjedili i gledali, kao sto smo kroz cijelu nasu istoriju samo cjedili i gledali sta se oko nas desava dok su drugi ganjali svoje razne interese (nacionalne, teritorijalne itd.)

Jedini put u istoriji Bosnjaka kad smo se u nesto angazovali je u periodu izmedju 1992-1995. Ali i u ovom slucaju mislim da se nismo angazovali zato sto smo htjeli nego sto smo jednostavno imali izbor izmedju borbe i totalnog unistenja pa smo izabrali borbu.

Ja ne znam odakle tolika pasivnost i apatija, kad i zasto smo postali takvi ali je cinjenica da smo bili takvi od pamtivijeka.

Posto danas u RS skoro i nema Bosnjaka pa nema ko ni da bude ugrozen, mislim da bi proglasenje nezavisne RS, kad bi to dozvolio geopolitici i medjunarodni faktor proslo sa gotovo nikakvom reakcijom bosnjaka.
Jedno vrijeme bi se cule razne glasine, osudjivanja, kupovanje politicki poena od strane politicara ali na kraju krajeva sve bi proslo gotovo neprimjeceno.

Prokletsvo Bosnjaka je sto za razliku od Srba i Hrvata, mi stojimo ispod drveta i cekamo da voce samo padne, dok drugi i treci se protezu da uberu voce.

Eto toliko od mene, opet se bez veze razocara i iznervira na samog sebe i na sviju nas. Al sta bi, valjda jedino to preostaje...
s_bjelava
Posts: 285
Joined: 27/07/2008 17:40

#238 Re: Ide li Republika Srpska putem Republike Kosovo?

Post by s_bjelava »

Vidim, bogami, pun nam forum Tudjmana i Milosevica - crtaju nejke mape i dijele ono sto se podijeliti ne da.
Ovaj put umjesto papirne salvete, stola u Karadjordjevu ili notesa u Daytonu imamo vrlo softificirani nacin da se mape iscrtaju - photoshop ili neki drugi genijalni izum pametnih ljudi.
Koji vam je qrc, vi bi sada djelili a laktaskog grmalja samo sto hitna ne voza zbog njegove brace na Kosovu, toliko se, jadan, nesekirao?
Ja ne kazem, to sam i ranije u svojim postovima naglasavao, da jedan dio Bosnjacke elite ne bi pristao na etnicku podjelu BiH, da i mi dobijemo "svoju" drzavu i teritoriju, dosta su nas handrili.
Neko pomenu mogucnost izdaje od strane Bosnjaka - toga se treba cuvati, KOS i DB jos imaju svoje ljude u Bosni i oni zarade novac koji im je placen.
Ipak, mislim da postoji kriticna masa Bosanaca koji osiguravaju opstanak BiH u ovim granicama.
:bih:
zavrzlama
Posts: 10305
Joined: 15/01/2006 18:35

#239 Re: Ide li Republika Srpska putem Republike Kosovo?

Post by zavrzlama »

ja cirkusa i ovih salonaca na forumu :D ...do juce su sutjeli i kontali da je secesija tu negdje i da dodik odradjue stvari kao treba i da o secesiji ne treba puno pricat,da se oni onamo ne dosjete :D ..sad kad je dobiven veliki samar od medjunarodnog suda pravde u vezi legalnosti Kosova,i kad su salonci skontali da srbija nema nikog u MZ koji podrzavaju njene ciljeve,iz frustracije se ponovo pocinje prica o podjeli BIH i mogucim kombinacijama te podjele...
nema podjele BIH,veliksrbima su zubi slomljeni i pokvareni...valja se u rahatluku patiti i nazor krepavati,jer kad MZ (dejton)prekrsi sva ovozemaljska prava i dodijeli cetnicima drzavu u drzavi tad se niko od ovih salonaca na forumu nije sjetio da kaze"pogazeno je pravo i moral" sad kad je srbija sjebana do balcaka"svi u glas ovo je nepravda i svjetska zavjera"(sejo kalac npr. :D )

pa gospodo igrali ste se zavjera,sad zavjera jebe vase interese...zavjere su prosle,ko hoce da nastavi daljnje ubijanje BIH i secesiju,e vala se mora uhvatiti puske a i drugi puske imaju i jos ih je vise..krepavat velikosrbima nazor je jedino preostalo :D :wink:

ja sam hiljadu puta napisao "srbi niti mogu niti im dozvoljavaju njihovi crkveni,politicki i intelektualni prvaci da prebole moralni,ideoloski i strateski poraz"...u kakva ce jos stradanja srbe i druge koji zive s njima uvuci velikosrbi ,ce pokazati bliska buducnost..
Last edited by zavrzlama on 23/07/2010 21:48, edited 1 time in total.
User avatar
1gorstak
Posts: 4549
Joined: 27/01/2008 22:00

#240 Re: Ide li Republika Srpska putem Republike Kosovo?

Post by 1gorstak »

s_bjelava wrote:Vidim, bogami, pun nam forum Tudjmana i Milosevica - crtaju nejke mape i dijele ono sto se podijeliti ne da.
Ovaj put umjesto papirne salvete, stola u Karadjordjevu ili notesa u Daytonu imamo vrlo softificirani nacin da se mape iscrtaju - photoshop ili neki drugi genijalni izum pametnih ljudi
Kada bi malo detaljnije citao prijatelju vidio bi da se spominjanjem Photoshopa zatvara usta onim koji forsiraju podjelu. Evo @iasar je dosao na forum da prica kako treba dijeliti BiH i sada polako shvata da podjela nije moguca jer ne moze doci do dogovora o podjeli teritorije.
sonor
Posts: 117
Joined: 21/06/2010 20:10

#241 Re: Ide li Republika Srpska putem Republike Kosovo?

Post by sonor »

najbolje rijesenje bi bilo da smo svi 1991-2 izmjenili avnojevske granice hrvatske, BiH, Srbije i crne gore
nesto bi dali, nesto bi dobili .... i rata nebi bilo ..

Bosnjaka I hrvata u RS-u danas skoro da nema niti se aktelna hrvatsko bosnjacka politika trudi da ih tamo bude...
bosnjaci nemaju sta izgubiti u RS-u .... al im u slucaju secesije Srebrenicu ne mozemo prepustiti

A ove koji spominju rat... pa predlozio bi im da izvrse mobilizaciju po dijaspori, tuzli i vogosci ... srebrenicasna bratuncana zepljaka pa bujrum neka idu u rat
User avatar
1gorstak
Posts: 4549
Joined: 27/01/2008 22:00

#242 Re: Ide li Republika Srpska putem Republike Kosovo?

Post by 1gorstak »

ahmed_dv wrote:Eto toliko od mene, opet se bez veze razocara i iznervira na samog sebe i na sviju nas. Al sta bi, valjda jedino to preostaje...
Netacno. Preostaje ti da nabavis lovacki karabin sa dobrom optikom, da kroz lov, planinarenje i izlete upoznas teren oko Srebrenice i Distrikta, tu je Google Earth pa imas i satelitske snimke na raspolaganju. onda da ostavis po strani lovu za dobre gojzerice, IC uredjaj itd itd

Sve je to u skladu sa zakonom i sve to pomaze da eventualni pokusaj secesije docekas spreman.
User avatar
bihpatriot
Posts: 304
Joined: 13/01/2008 18:09

#243 Re: Ide li Republika Srpska putem Republike Kosovo?

Post by bihpatriot »

ahmed_dv wrote:Mnogi spominju Bosnjake kao glavni faktor sto cuva cjelovitu BiH i sprijecava odvajanje RS. Ja mislim da je taj faktor daleko manji, skoro nepostojeci u odnosu na geopoliticki (tj. nemogucnost odvajanja RS zbog nepovezanosti teritorije) i volju medjunarodne zajednice na celu sa Amerikom da ocuvaju cjelovitu BiH, ma koji razlog imali za to.

Kad bi se sutra RS odvojila ja mislim da bi Bosnjaci samo sjedili i gledali, kao sto smo kroz cijelu nasu istoriju samo cjedili i gledali sta se oko nas desava dok su drugi ganjali svoje razne interese (nacionalne, teritorijalne itd.)

Jedini put u istoriji Bosnjaka kad smo se u nesto angazovali je u periodu izmedju 1992-1995. Ali i u ovom slucaju mislim da se nismo angazovali zato sto smo htjeli nego sto smo jednostavno imali izbor izmedju borbe i totalnog unistenja pa smo izabrali borbu.

Ja ne znam odakle tolika pasivnost i apatija, kad i zasto smo postali takvi ali je cinjenica da smo bili takvi od pamtivijeka.

Posto danas u RS skoro i nema Bosnjaka pa nema ko ni da bude ugrozen, mislim da bi proglasenje nezavisne RS, kad bi to dozvolio geopolitici i medjunarodni faktor proslo sa gotovo nikakvom reakcijom bosnjaka.
Jedno vrijeme bi se cule razne glasine, osudjivanja, kupovanje politicki poena od strane politicara ali na kraju krajeva sve bi proslo gotovo neprimjeceno.

Prokletsvo Bosnjaka je sto za razliku od Srba i Hrvata, mi stojimo ispod drveta i cekamo da voce samo padne, dok drugi i treci se protezu da uberu voce.

Eto toliko od mene, opet se bez veze razocara i iznervira na samog sebe i na sviju nas. Al sta bi, valjda jedino to preostaje...
Sta's se ti nasekir'o? :mrgreen:

Ipak, gornja konstatacija o Bosnjacima koji "stoje ispod drveta i cekaju da voce samo padne", nije tacna. Cak nasuprot (zahvaljujuci reisu :mrgreen: ):

Image
Arjan_Robben
Posts: 112
Joined: 04/07/2010 20:30

#244 Re: Ide li Republika Srpska putem Republike Kosovo?

Post by Arjan_Robben »

Slazem sa sa ovim Ahmedom iz Donjeg Vakufa. Bosnjaci nebi nista poduzeli ukoliko bi se RS odcjepila. Ali RS se nemoze odcjepiti. Ne zato sto bi im Bosnjaci stali na put; vec zbog toga sto je RS nepovezana.

Bosnjaci jos uvijek nisu formirana nacija; to je prvo sto treba shvatiti. Bosnjaci su jedan skup "slavonofonih muslimana" koji svojidentitet vezu za "Osmansko carstvo" i "nametnuti mit o Bogomilima" koji imaju jednu stvar zajednicku a to je: Vjera Islam. Oni znaci nemaju neki kolektivni "sveti cilj" oko kojeg bi se svi ujedinili ukoliko taj cilj bude ugrozen i pod kojim se generacije odgajaju. Recimo dok jedan stari Srbin uzme svog unuka na krilo i prica mu o slavnim bitkama i herojima sa "Kosova polja"; o Milosu Obilicu, Lazaru itd. Stari Bosnjak svome djetetu ce reci da je on Musliman i pricat ce mu o bratu Muslimanu Aliji. A o tome da je Kulin Ban drzao istocnu Bosnu jos 1180. i integrisao istu u Bosansku drzavu; o tome taj djed nema pojma niti se on identifikuje sa tim a niti njegov unuk. Cak sam siguran da taj djed nema pojma ni ko je Kulin Ban. To je kardinalna razlika. Ne postoji sve "Bosanska ideologija" i narodna i nacionalna Bosnjacka tradicija koja Bosnjake moze da spoji i da; u najgorem slucaju, i mobilise.

Image
sonor
Posts: 117
Joined: 21/06/2010 20:10

#245 Re: Ide li Republika Srpska putem Republike Kosovo?

Post by sonor »

Arjan_Robben wrote:Slazem sa sa ovim Ahmedom iz Donjeg Vakufa. Bosnjaci nebi nista poduzeli ukoliko bi se RS odcjepila. Ali RS se nemoze odcjepiti. Ne zato sto bi im Bosnjaci stali na put; vec zbog toga sto je RS nepovezana.

Bosnjaci jos uvijek nisu formirana nacija; to je prvo sto treba shvatiti. Bosnjaci su jedan skup "slavonofonih muslimana" koji svojidentitet vezu za "Osmansko carstvo" i "nametnuti mit o Bogomilima" koji imaju jednu stvar zajednicku a to je: Vjera Islam. Oni znaci nemaju neki kolektivni "sveti cilj" oko kojeg bi se svi ujedinili ukoliko taj cilj bude ugrozen i pod kojim se generacije odgajaju. Recimo dok jedan stari Srbin uzme svog unuka na krilo i prica mu o slavnim bitkama i herojima sa "Kosova polja"; o Milosu Obilicu, Lazaru itd. Stari Bosnjak svome djetetu ce reci da je on Musliman i pricat ce mu o bratu Muslimanu Aliji. A o tome da je Kulin Ban drzao istocnu Bosnu jos 1180. i integrisao istu u Bosansku drzavu; o tome taj djed nema pojma niti se on identifikuje sa tim a niti njegov unuk. Cak sam siguran da taj djed nema pojma ni ko je Kulin Ban. To je kardinalna razlika. Ne postoji sve "Bosanska ideologija" i narodna i nacionalna Bosnjacka tradicija koja Bosnjake moze da spoji i da; u najgorem slucaju, i mobilise.

Image

Za sve to potrebna je Bosanska da ne kazem Bosnjacka drzava
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#246 Re: Ide li Republika Srpska putem Republike Kosovo?

Post by vivaldi »

Kako dobro crtate veceras, mogli bi ste trasu koridora VC za 2 minute oznaciti bez ikakvih studija i mjerenja.. :skoljka:

and wrote:mi njih palimo,da za svog vakta tadić,jeremić i dodik obave još jedan dobar posao :dance:
Ova dvojica su vrlo, vrlo zajebani igraci. Oni sasvim sigurno nisu za sprdanje..
User avatar
1gorstak
Posts: 4549
Joined: 27/01/2008 22:00

#247 Re: Ide li Republika Srpska putem Republike Kosovo?

Post by 1gorstak »

sonor wrote:Za sve to potrebna je Bosanska da ne kazem Bosnjacka drzava
BiH je vec sada i bosnjacka ..... to o cemu ti govoris je rezervat.
sonor
Posts: 117
Joined: 21/06/2010 20:10

#248 Re: Ide li Republika Srpska putem Republike Kosovo?

Post by sonor »

1gorstak wrote:
sonor wrote:Za sve to potrebna je Bosanska da ne kazem Bosnjacka drzava
BiH je vec sada i bosnjacka ..... to o cemu ti govoris je rezervat.
jel hrvatska rezervat?Srbija?Kosovo?Slovacka?Ceska?

Zasto su sve ostalo dzrave samo kad bi bosnjaci htjeli svoju nacionalnu drzavu onda je to rezervat?
jel to neki grijeh da bosnjaci imaju svoju vojsku koja ce ih sutra zastiti, policiju?
kazes da je BiH i Bosnjacka .. jeste ali je i Hrvatska i Srpska...

Medjutim ono kako Bosnjaci i probosanski hrvati i srbi vide BiH .. ona je moguca samo tamo gdje su Bosnjaci vecina
User avatar
black
Posts: 17156
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#249 Re: Ide li Republika Srpska putem Republike Kosovo?

Post by black »

sjoo salonaca sto sanjaju :oops: :mrgreen:
User avatar
1gorstak
Posts: 4549
Joined: 27/01/2008 22:00

#250 Re: Ide li Republika Srpska putem Republike Kosovo?

Post by 1gorstak »

sonor wrote:
1gorstak wrote:
sonor wrote:Za sve to potrebna je Bosanska da ne kazem Bosnjacka drzava
BiH je vec sada i bosnjacka ..... to o cemu ti govoris je rezervat.
jel hrvatska rezervat?Srbija?Kosovo?Slovacka?Ceska?

Zasto su sve ostalo dzrave samo kad bi bosnjaci htjeli svoju nacionalnu drzavu onda je to rezervat?
jel to neki grijeh da bosnjaci imaju svoju vojsku koja ce ih sutra zastiti, policiju?
kazes da je BiH i Bosnjacka .. jeste ali je i Hrvatska i Srpska...

Medjutim ono kako Bosnjaci i probosanski hrvati i srbi vide BiH .. ona je moguca samo tamo gdje su Bosnjaci vecina
Pa rezervat je jer drugi odredjuju Bosnjacima koji dio BiH mogu dobiti. Americki Indijanci nisu birali komad zemlje za rezervat, isto se pokusava uraditi i Bosnjacima, istjeralo ih se iz 13 opstina u kojim su bili vecina a onda im se velikodusno za "bosnjacku drzavu" nudi ono odakle ih se ionako nije uspjelo istjerati. Ako im Dodik odredjuje sta mogu smatrati svojim to jeste rezevat, a ti to mozes tumaciti kako zelis.
Locked