3 000 terorista u BiH, stvarnost ili iluzija

Samke76

#1 3 000 terorista u BiH, stvarnost ili iluzija

Post by Samke76 » 15/07/2010 13:29

Ne znam da li je bila tema na forumu o tome, ali evo sta nadlezni organi kazu i sa cime izlaze u javnost:

"U BiH vreba opasnost od oko 3.000 potencijalnih terorista! Od toga je samo tri do četiri posto stranaca. Ostali su državljani BiH. Izuzetno su dobro opremljeni. Mnogo bolje nego bh. policija.

Većina njih već nekoliko godina je u policijskim registrima. Ali, policija im ne može ništa dok ne počine teroristički akt kao u Bugojnu ili neko drugo djelo slične težine. Sve dok političari ne donesu adekvatne zakone. Ili ne promijene postojeće.

Prići selefijama

Ovako bi ukratko izgledali zaključci direktora Obavještajno-sigurnosne agencije (OSA) BiH Almira Džuve izneseni na jučerašnjoj sjednici Zajedničke komisije za odbranu i sigurnost BiH u vezi s napadom na Policijsku stanicu u Bugojnu. S tim su se složili i ostali rukovodioci nadležnih institucija.

- Vidim potencijalnu opasnost od 3.000 osoba koje u svakom momentu mogu prevrnuti, da li zbog psihičkog ili nekog drugog stanja, i napraviti teroristički akt koji će imati mnogo veće posljedice od ovoga - iskreno je rekao Džuvo, držeći u ruci spisak osoba za koje OSA ima informacije da bi mogle biti teroristička prijetnja u BiH.

Od bh. političara zatražio je adekvatne zakone i obećao da u tom slučaju ovih ljudi za tri mjeseca više neće biti na slobodi. Naveo je i da je krajnje vrijeme da svi priznamo da se radi o radikalizmu te da radikalno treba biti izdvojeno iz vjere.

Prije nego što je uzeo riječ, direktor Federalne uprave policije (FUP) Zlatko Miletić rekao je da se mnogima neće svidjeti ono što će će reći. Tako nije izostavio da kaže da policija radi svoj dio posla, ali da za ostatak nema političke volje. Ocijenio je i da je došlo vrijeme da na konferenciju o borbi protiv terorizma budu pozvani i pripadnici selefijskog pokreta, te da se "proba prići tim ljudima". Potcrtao je i da se u ovoj zemlji ne zna ko je za šta odgovoran.

Analiza FUP-a

- Nama nije cilj da razvijamo islamofobiju, a iz međunarodne zajednice ima ljudi koji upravo to hoće - rekao je Miletić.

Istakao je i potrebu donošenja izmjena zakona o unutrašnjim poslovima i policijskim službenicima, kako bi se i kantonalna policija mogla baviti ovim problemom.

Hitno mijenjati zakone

Osim Džuve i Miletića, sjednici su prisustvovali i glavni državni tužilac Milorad Barašin, ministar sigurnosti BiH Sadik Ahmetović, ministar unutrašnjih poslova FBiH Muhidin Alić, te direktor SIPA-e Mirko Lujić.
Sve ove institucije dostavile su prijedlog mjera kako bi se ubuduće spriječili teroristički napadi. Usaglasile su se da je neophodno donijeti nove i izmijeniti postojeće zakone, kao što su zakoni o borbi protiv terorizma, o oružju, o zaštiti tajnih podataka, o sprečavanju pranja novca...

Barašin: Selefije ne priznaju bh. institucije

Glavni državni tužilac Milorad Barašin kazao je da pripadnici selefijskog pokreta ne priznaju institucije BiH, voze bez vozačkih dozvola, ne žele bh. lične karte...

- Tužilaštvo djeluje kada nastupi posljedica, jer nam zakoni ne dozvoljavaju da bilo šta ranije učinimo. To se mora promijeniti - kazao je Barašin."
Meni nesto smrdi u svemu ovome. Kako to da je tih 3000 opremljeno bolje od policije, a ne hapsi ih se. Ili?

Samke76

#2 Re: 3 000 terorista u BiH, stvarnost ili iluzija

Post by Samke76 » 15/07/2010 14:06

Ja bih opet da naglasim, ako policijske sluzbe tvrde da je 3 000 ljudi, ma ko oni bili i kako se zvali, bolje opremljeno od policije, zar se takvi nebi trebali odmah pohapsiti.

Bice da je po srijedi neka foluska.

realna do boli

#3 Re: 3 000 terorista u BiH, stvarnost ili iluzija

Post by realna do boli » 15/07/2010 14:58

Ja vise ne znam kako iznijeti svoje misljenje a da ne ispadnes nacionalista, fasista, ceznikusa, ustasica, islamofobil..ili sta vec bilo.
Mi, jednostavno nismo spremni pocistiti ispred svojih vrata i grcevito branimo "svoje" na bilo kojoj strani i svakog onog ko se drzne napisati onako kako vecini ne odgovara proglase "izdajicom".
Primijetila sam da u posljednje vrijeme samo klimam glavom i ne iznosim svoje misljenje. Nije to strah, jednostavno vise nemam snage upirati prstom u ono sto mi zasmeta jer ce se uvijek naci neko ko ce povikati ...drzi izdajicu ...
A sto se tice teme....
Samo me zanima kako djeca vehabija ne moraju ici u drzavne skole ...po zakonu..ili je donesen zakon da svako moze ici gdje zeli ili uopce ne ici. Vecina te djece ne ide u bosanske skole i nemaju dodira sa "ostalom" djecom.
Znam i licno poznajem covjeka koji ima cetvoro djece koja ne pohadjaju bosanke skole, raspust provode u kampu u Blgaju ( to je druga prica)
I kada ja iznesem svoju teoriju ( zavjere) ..poklope me odmah i postanem najljuci neprijatelj bosnjaka...( u ovom slucaju)
Pa se pitam..komentarisati bilo sta i gdje ili sutiti jer se rijetko moze razviti normalan dijalog.

ljudozder

#4 Re: 3 000 terorista u BiH, stvarnost ili iluzija

Post by ljudozder » 15/07/2010 15:07

ima i više garant, kad se saberu bradonje (i vehabije i četnici) i ustaše i ostali :D

sinus

#5 Re: 3 000 terorista u BiH, stvarnost ili iluzija

Post by sinus » 15/07/2010 15:33

Glavni državni tužilac Milorad Barašin kazao je da pripadnici selefijskog pokreta ne priznaju institucije BiH, voze bez vozačkih dozvola, ne žele bh. lične karte...
Znam ja još neke iz jednog dijela BiH koji ovo ništa ne priznaju, a isto tako znam još neke iz jednog dijela BiH koji slave klanja nevinih ljudi i koji su isto tako dobro naoružani i samo čekaju kad će ponovo, a niko ih ne naziva teroristima niti potencijalnom prijetnjom.

Da se razumijemo, sve ekstremiste treba pohapsiti i oduzeti im naoružanje i eksplozivna sredstva. Jer ne bih volio da se parkiram autom negdje i da kada izađem iz auta pored mene bomba eksplodira...Ali svi ovi "Teroristi" kako ih vlasti nazivaju su samo posljedica svih onih događaja koji su počeli 92' i koji traju do dana današnjeg.

Jednom davno u jednom selu mještani su imali problema sa zmijama koje su im lovile kokoši, zečeve i sitnu perad. Nakon dugo vremena i silnih problema neko se sjeti da nabave mungose koji će potamaniti zmije i pomoću kojih će se riješiti problema koje su iste pravile. Nabavili su mungose i stvarno kako je vrijeme odmicalo zmija je bilo sve manje i manje, mungosi su lovili zmije i razmnožavali se, a seljani su bili sretni, presretni što su napokon mogli da ne brinu da li će im sitne domaće životinje biti pobijene. ALI nakon određenog vremena kada su mungosi istrijebili sve zmije i kada nisu više imali šta da jedu, počeli su isto kao i zmije da ubijaju kokoši, zečeve i svu ostalu sitnu perad.

high_volume

#6 Re: 3 000 terorista u BiH, stvarnost ili iluzija

Post by high_volume » 15/07/2010 16:15

realna do boli wrote:...A sto se tice teme....
Samo me zanima kako djeca vehabija ne moraju ici u drzavne skole ...po zakonu..ili je donesen zakon da svako moze ici gdje zeli ili uopce ne ici. Vecina te djece ne ide u bosanske skole i nemaju dodira sa "ostalom" djecom.
Znam i licno poznajem covjeka koji ima cetvoro djece koja ne pohadjaju bosanke skole, raspust provode u kampu u Blgaju ( to je druga prica)
Jesi li taj slučaj ignorisanja zakona prijavila nadležnim službama, ili si samo slegla ramenima i došla ovdje da se pohvališ da znaš...

realna do boli

#7 Re: 3 000 terorista u BiH, stvarnost ili iluzija

Post by realna do boli » 15/07/2010 21:40

I ja bih na ovo trebala odgovoriti....da, dosla sam se pohvaliti da vise na ovim prostorima ne postoji normalan dijalog.

osa

#8 Re: 3 000 terorista u BiH, stvarnost ili iluzija

Post by osa » 15/07/2010 22:48

sinus wrote:
Znam ja još neke iz jednog dijela BiH koji ovo ništa ne priznaju, a isto tako znam još neke iz jednog dijela BiH koji slave klanja nevinih ljudi i koji su isto tako dobro naoružani i samo čekaju kad će ponovo, a niko ih ne naziva teroristima niti potencijalnom prijetnjom.

Da se razumijemo, sve ekstremiste treba pohapsiti i oduzeti im naoružanje i eksplozivna sredstva. Jer ne bih volio da se parkiram autom negdje i da kada izađem iz auta pored mene bomba eksplodira...Ali svi ovi "Teroristi" kako ih vlasti nazivaju su samo posljedica svih onih događaja koji su počeli 92' i koji traju do dana današnjeg.

Jednom davno u jednom selu mještani su imali problema sa zmijama koje su im lovile kokoši, zečeve i sitnu perad. Nakon dugo vremena i silnih problema neko se sjeti da nabave mungose koji će potamaniti zmije i pomoću kojih će se riješiti problema koje su iste pravile. Nabavili su mungose i stvarno kako je vrijeme odmicalo zmija je bilo sve manje i manje, mungosi su lovili zmije i razmnožavali se, a seljani su bili sretni, presretni što su napokon mogli da ne brinu da li će im sitne domaće životinje biti pobijene. ALI nakon određenog vremena kada su mungosi istrijebili sve zmije i kada nisu više imali šta da jedu, počeli su isto kao i zmije da ubijaju kokoši, zečeve i svu ostalu sitnu perad.[/quote]

nije to jedno selo sinus, nego otok brač, čini mi se....

vivaldi

#9 Re: 3 000 terorista u BiH, stvarnost ili iluzija

Post by vivaldi » 15/07/2010 22:59

Samke76 wrote:Ja bih opet da naglasim, ako policijske sluzbe tvrde da je 3 000 ljudi, ma ko oni bili i kako se zvali, bolje opremljeno od policije, zar se takvi nebi trebali odmah pohapsiti.

Bice da je po srijedi neka foluska.
Mislim da se ne radi o 3 hiljade terorista vec o 3 hiljade "bezbjedonosno interesantnih" lica. To u prevodu znaci da ako imas saznanja. informacije..o nekom istinskom "kolekcionaru" minsko-explozivnih sredstava ili nekome ko to pokusava da bude, onda nije samo on predmet opservacije vec i krug njemu bliskih ljudi sa kojima se intenzivno druzi. Nema tu mudrosti. To ne znaci da su svi teroristi, ali moraju biti pod prismotrom jer se nista ne smije prepustati slucaju. Bar nebi trebalo.

osa

#10 Re: 3 000 terorista u BiH, stvarnost ili iluzija

Post by osa » 15/07/2010 23:02

ako policija zna za njih, to nisu nikakvi teroristi, pogotovo policije kakve imamo u našim krajevima...

vivaldi

#11 Re: 3 000 terorista u BiH, stvarnost ili iluzija

Post by vivaldi » 15/07/2010 23:09

osa wrote:ako policija zna za njih, to nisu nikakvi teroristi, pogotovo policije kakve imamo u našim krajevima...
Ne mora znaciti. Tu treba razlikovati dvije stvari. Potencijalni terorista moze biti osoba na koju te usmjerava nekoliko nezavisnih tragova, ali ne mozes nista dokazati. Samo zbog sumnje, tesko je nekoga i pritvoriti, a kamoli osuditi.

Druga vrlo bitna stvar je politicko pokroviteljstvo da ne kazem sponzorstvo. Sta je ciji interes..hm..to se nikad ne zna.

pemanapemani

#12 Re: 3 000 terorista u BiH, stvarnost ili iluzija

Post by pemanapemani » 15/07/2010 23:16

Nije Brač, nego Mljet.

osa

#13 Re: 3 000 terorista u BiH, stvarnost ili iluzija

Post by osa » 15/07/2010 23:20

vivaldi wrote:
osa wrote:ako policija zna za njih, to nisu nikakvi teroristi, pogotovo policije kakve imamo u našim krajevima...
Ne mora znaciti. Tu treba razlikovati dvije stvari. Potencijalni terorista moze biti osoba na koju te usmjerava nekoliko nezavisnih tragova, ali ne mozes nista dokazati. Samo zbog sumnje, tesko je nekoga i pritvoriti, a kamoli osuditi.

Druga vrlo bitna stvar je politicko pokroviteljstvo da ne kazem sponzorstvo. Sta je ciji interes..hm..to se nikad ne zna.

imam s takvim stvarima nešto iskustva, nakon one bombe u rijeci malo smo u hrvatskoj pojačano radili na upoznavanju takvih pojava, na jednom od seminara jedan predavač je zaključio"nek nam je bog na pomoći, ako se ovakva ili slična ekipa namjeri na nas", proučavali smo tada gama islamiju, za koju se sumnja da je organizirala auto bombu u rijeci, nemaju naše policije niti znanja, niti iskustva a bogami niti sredstava da se nose s pravim terorističkim organizacijama, bez pomoći velikih igrača na tom polju mi smo nemoćni, problem je to što ti veliki igrači vrlo često imaju interese koji se baš i ne poklapaju s našima....

osa

#14 Re: 3 000 terorista u BiH, stvarnost ili iluzija

Post by osa » 15/07/2010 23:20

pemanapemani wrote:Nije Brač, nego Mljet.
moguće, zato i napisah , čini mi se, zbog nesigurnosti, hvala na ispravci....

sinus

#15 Re: 3 000 terorista u BiH, stvarnost ili iluzija

Post by sinus » 16/07/2010 00:15

osa wrote:
sinus wrote:

Jednom davno u jednom selu mještani su imali problema sa zmijama koje su im lovile kokoši, zečeve i sitnu perad. Nakon dugo vremena i silnih problema neko se sjeti da nabave mungose koji će potamaniti zmije i pomoću kojih će se riješiti problema koje su iste pravile. Nabavili su mungose i stvarno kako je vrijeme odmicalo zmija je bilo sve manje i manje, mungosi su lovili zmije i razmnožavali se, a seljani su bili sretni, presretni što su napokon mogli da ne brinu da li će im sitne domaće životinje biti pobijene. ALI nakon određenog vremena kada su mungosi istrijebili sve zmije i kada nisu više imali šta da jedu, počeli su isto kao i zmije da ubijaju kokoši, zečeve i svu ostalu sitnu perad.[/quote]

nije to jedno selo sinus, nego otok brač, čini mi se....
Bitna je poenta, naravno ko je shvatio. A da li je jedno ili drugo mjesto vrlo malo je bitno. Na kraju krajeva ja čuo ovu priču davno, davno od učitelja u školi još prije rata. Pošto kupio po to prodao.

P.S.
Evo baš sam googlao i stvarno se radi o Mljetu. Ali kako rekoh nije to bitno za poentu priče.

vivaldi

#16 Re: 3 000 terorista u BiH, stvarnost ili iluzija

Post by vivaldi » 16/07/2010 00:50

osa wrote:imam s takvim stvarima nešto iskustva, nakon one bombe u rijeci malo smo u hrvatskoj pojačano radili na upoznavanju takvih pojava, na jednom od seminara jedan predavač je zaključio"nek nam je bog na pomoći, ako se ovakva ili slična ekipa namjeri na nas", proučavali smo tada gama islamiju, za koju se sumnja da je organizirala auto bombu u rijeci, nemaju naše policije niti znanja, niti iskustva a bogami niti sredstava da se nose s pravim terorističkim organizacijama, bez pomoći velikih igrača na tom polju mi smo nemoćni, problem je to što ti veliki igrači vrlo često imaju interese koji se baš i ne poklapaju s našima....
Bio si policajac, logicno je da imas iskustva, ali se ne slazem s tobom. Mislim da je policija i u BiH i u HR i u SRB najkvalitenija i najosposobljenija drzavna institucija, ali je problem sudstvo i naravno politika.

Nema sanse da se bilo kakva organizovana celija sa teroristickim aspiracijama u ovim drzavama razvije bez znanja policije/obavjestajaca, ali neki manji incident je moguc.

To fakticki govori i ova informacija. Ove 3 hiljade nisu prebrojane u zadnjih 5 dana sasvim sigurno. To je uteftereno u notes ko zna kada, ali evidentno nema zelenog svijetla, medjutim to nije do policije.

Zna policija/obavjestajci u HR gdje su topnicki dnevnici, ali politicari znaju sta tamo pise i da bi moglo biti raznih neugodnosti.

Zna policija/obavjestajci u SRB gdje je Ratko Mladic, ali politicari znaju sta bi on mogao reci i da bi moglo biti raznih neugodnosti.

Zna policija/obavjestajci u BiH gdje su, sta su i ko su vehabije, ali politicari znaju koliko su pokrali Saudijskih miliona pa bi moglo biti raznih neugodnosti.

CrNoGgOrCa

#17 Re: 3 000 terorista u BiH, stvarnost ili iluzija

Post by CrNoGgOrCa » 16/07/2010 01:16

Naslov bi ispravniji bio da je riječ o potencijalnim teroristima. Vehabizam ima veoma jak potencijal da postane militantan jer je ideološki gledano veoma netolerantan i agreesivan prema neistomišljanjacima. Stoga bih rekao da u BiH pa i na cijelom balkanu postoji sigurno mnogo više od 3000 potencijalnih terorista.

sodom

#18 Re: 3 000 terorista u BiH, stvarnost ili iluzija

Post by sodom » 16/07/2010 06:55

dodajte i onih 10 palijaša šerijatske poilicije koji biju mlade jebce u mostaru :D

simpozijum delirijum

#19 Re: 3 000 terorista u BiH, stvarnost ili iluzija

Post by simpozijum delirijum » 16/07/2010 07:17

ako cemo oko brojki ? a sta sa oko 2000 ratnih zlocinaca koji jos nisu uhapseni sa Ratkom Mladicem na celu
smatraju li se i oni teroristima ili je to samo rezervirano za Muslimane ?
ili ultradesnicarske organizacije iz Srbije i Hrvatske, ima ih malo vise od 2000 to je sigurno a ni njima agresivnosti i pjesadijskoga oruzja ne manjka
jeftina predizborna nebuloza je ova tema ...

Delboy.Trotter

#20 Re: 3 000 terorista u BiH, stvarnost ili iluzija

Post by Delboy.Trotter » 16/07/2010 07:55

Odvadi malo.
Otkuda 2000. Uostalom trećina je vjerovatno već pod zemljom, trećina u penziji i trećina se brani šutnjom.
Nego te ultradesničarske organizacije u Hrvatskoj i Srbiji. Znaš li ijednu po imenu?
Da nisi mislio na vehabije u Sandžaku ili ravnogorski pokret? U Hrvatskoj... mislim da ne znam ni za jednu.
A tema jeste jeftina i predizborna, ali i dobronamjerna. Ne glasajmo za vehabije (i za njihove mentore).

sammo

#21 Re: 3 000 terorista u BiH, stvarnost ili iluzija

Post by sammo » 16/07/2010 08:45

To je posao za policiju i tuzilastvo, neka rade svoj posao. Nadam se da nije to dio predizborne kampanje...u tom slucaju vize nece biti ukinute jos dugo. Za pokretaca teme: da li je bomba u Bugojnu bila iluzija?

Nekako s proljeća

#22 Re: 3 000 terorista u BiH, stvarnost ili iluzija

Post by Nekako s proljeća » 16/07/2010 08:55

Njih će biti sve dok im dolazi novac iz Britanije i Austrije...dakle, stara priča o ''centrima izvan BiH. I u ratu su nam dolazili preko susjeda.Bilo onih lijevo ili desno...

foucault

#23 Re: 3 000 terorista u BiH, stvarnost ili iluzija

Post by foucault » 16/07/2010 09:04

O čemu god se pričalo Miletić uvijek naglasi kako policija radi svoj dio posla. Džuvo je rijedak parmak: da li je iko čuo za šefa obavještajne službe koji daje preporuke vjerskim zajednicama?

Imajući u vidu inteligenciju i sposobnost ovog dinamičnog dua, nisam siguran u podatak od 3000. Možda je 300, a možda i 30000.

vivaldi

#24 Re: 3 000 terorista u BiH, stvarnost ili iluzija

Post by vivaldi » 16/07/2010 09:07

simpozijum delirijum wrote:ako cemo oko brojki ? a sta sa oko 2000 ratnih zlocinaca koji jos nisu uhapseni sa Ratkom Mladicem na celu
smatraju li se i oni teroristima ili je to samo rezervirano za Muslimane ?
ili ultradesnicarske organizacije iz Srbije i Hrvatske, ima ih malo vise od 2000 to je sigurno a ni njima agresivnosti i pjesadijskoga oruzja ne manjka
jeftina predizborna nebuloza je ova tema ...
Amerikanac, izadji malo iz okvira samosazalijevanja i ne ponasaj se ko uvrijedjena mlada. Ratni zlocini, terorizam ili nasilje u porodici su razlicite vrste zlocina.

Kupi karticu za Hayat ili BHT po pogledaj koji put dnevnik. Vidjeces da Hag godinama sudi ovim prvim. Vidjeces da SIPA skoro svake sedmice hapsi nekog takodjer iz ove prve grupe. Prije 3 dana nekog u Bijeljini. Srbina you wouldnt believe :shock: . Takodjer ces vidjeti skoro svaki dan izvjestaj sa sudjenja iz Suda BiH - odjel za ratne zlocine.

Kad bi kupio karticu, vidjeo bi da u Srbiji redovno hapse clanove Obraza i ostale budale. Vodja im je cak zbog "sigurnosti" u Srbiji razgulio za Italiju, ali je isporucen. Za Mladica sam vec naveo vjerovatni razlog.

Na kraju ponovo procitaj ime i prezime ovoga koji je iznio ove podatke. Almir- garant neki srbenda koji slavi Djurdjevdan.

Sa ovoliko izdajica i placenika, ispada da Bosnjaka na popisu nece biti ni 30%.., ali tako je to kad si u delirijumu..

Real Khan

#25 Re: 3 000 terorista u BiH, stvarnost ili iluzija

Post by Real Khan » 16/07/2010 09:43

Evo već par dana pomno čitam razne izvještaje na ovu temu...naravno, ne one medijske nego dosta kvalitetno napisane izvještaje iz Ministarstva sigurnosti koje kuka kako "nema ovlasti da se bavi bilo čime osim da služi kao protočni bojler", Federalne uprave policije koja "radi sve profesionalno, ali nema političke volje oko njih", i Džuvine OSE koja pokazuje zavidan stepen poznavanja islamskih vrijednosti i propisa...ali nigdje nisam pročitao kako bilo ko od ovih tijela operiše podatkom o postojanju 3000 terorista koji su do zuba naoružani i samo čekaju lošu bio-meteorološku prognozu da "prevrnu" i pošalju nas sve u mp3... Naravno, Džuvo je ispalio ovaj podatak usmeno jer i sam zna da bi bilo previše neozbiljno staviti na papir ovako nešto. Mislim, 3000 ljudi popuni jednu tribinu na stadionu, pa vi vidite koliko je to "terorista". Pa da ih je upola toliko davno bi takvi poveli gerilski rat protiv institucija i imali bi velike šanse da uspiju u svojim namjerama. Stoga mislim da je ovo samo pokušaj lagane demagogije iz navedenih institucija, ali s opravdanim razlogom. Mislim da svakoj od ovih agencija sada odgovara ovakva situacija da prošire ovlasti, povećaju budžet, i rukovodioci dobiju na većoj popularnosti (svi razlozi su opravdani i pozdravljam ih jer je terorizam doista gadna stvar sa kojom se jako teško izboriti ukoliko nadležne institucije nemaju dovoljno ovlasti, ne postoji politička volja i ne poznaju uzroke geneze terorističkih grupa...

Međutim, jako je opasno i gađati se nekim odokativnim brojkama "potencijalnih terorista" jer mediji napušu balon više nego što treba pa nas ne treba čuditi ukoliko za godinu ili dvije pročitamo iz pera raznih "stručnjaka za terorizam" kako su svi Bošnjaci potencijalni teroristi sa preporukom kako ih sve treba pohapsiti (za svaki slučaj ukoliko se promijeni bio-meteorološka prognoza za naredni dan).

P.S. @osa, zar ti nisi u penziji (mirovini)? Ako jesi, što te bolan dižu na te seminare da se sekiraš...ljudima u mirovini je potreban zasluženi mir, a ne da se prepadaju nekakvim bradonjama :D

Post Reply