"NISU SVI ISTI"

Post Reply
slushatelj
Posts: 62
Joined: 20/04/2008 11:49

#1 "NISU SVI ISTI"

Post by slushatelj »

Zanimljiv je članak Marinka Sekulića "Narode ako sad ne napravimo promjene na izborima,bit će kasno",objavljen na
Portalu Sarajevo-x.com.
Uvijek pred izbore pojavljuju se krilatice "istorijski","sad ili biće kasno" i slične.Ali činjenica je da se na listama
nalaze uvijek iste stranke sa gotovo istim licima.Ovo bi trebalo izmijeniti da bi se moglo izglasati nešto drugo,bolje.
Ali kako doći do ovih ponuđenih novih vrijednosti da bi bile alternativa za izbore??
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#2 Re: "NISU SVI ISTI"

Post by kamen spoticanja »

slushatelj wrote:Zanimljiv je članak Marinka Sekulića "Narode ako sad ne napravimo promjene na izborima,bit će kasno",objavljen na
Portalu Sarajevo-x.com.
Uvijek pred izbore pojavljuju se krilatice "istorijski","sad ili biće kasno" i slične.Ali činjenica je da se na listama
nalaze uvijek iste stranke sa gotovo istim licima.Ovo bi trebalo izmijeniti da bi se moglo izglasati nešto drugo,bolje.
Ali kako doći do ovih ponuđenih novih vrijednosti da bi bile alternativa za izbore??
idemo po principu "biraj manje zlo"...nazalost vec godinama...
ili biraj vecu ponudjenu junicu,sporet ili sta se vec bude dijelilo :)
User avatar
peace
Posts: 585
Joined: 15/05/2010 22:08

#3 Re: "NISU SVI ISTI"

Post by peace »

ne opterecujem se previse time,jer znam da nece nista biti ekstremno bolje,sto svi zele samo ne znam kako???
trenutno bitnije mi je kako sebe na licnom planu da obezbjedim,a znam da nece i ne moze biti bolje...
(ne)forumas
Posts: 1681
Joined: 02/12/2009 00:08

#4 Re: "NISU SVI ISTI"

Post by (ne)forumas »

da izbori mogu nesto promijeniti bili bi zabranjeni prema tome nema sta da brines jos cemo dugo da patimo :)
User avatar
peace
Posts: 585
Joined: 15/05/2010 22:08

#5 Re: "NISU SVI ISTI"

Post by peace »

(ne)forumas wrote:da izbori mogu nesto promijeniti bili bi zabranjeni prema tome nema sta da brines jos cemo dugo da patimo :)
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
addem
Posts: 2771
Joined: 13/02/2004 00:00

#6 Re: "NISU SVI ISTI"

Post by addem »

peace wrote:
(ne)forumas wrote:da izbori mogu nesto promijeniti bili bi zabranjeni prema tome nema sta da brines jos cemo dugo da patimo :)
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
Svaka cast. Ovo je poenta svega, ne znam da je ikada iko na ovom forumu nesto bolje rekao. 8-) 8-) 8-)
tempora
Posts: 2798
Joined: 03/07/2002 00:00

#7 Re: "NISU SVI ISTI"

Post by tempora »

A po cemu je to BiH drukcija od ostatka svijeta? Tamo negdje partije nastaju pri svakim izborima, pobjedjuju i cine krupne promjene? :? Mislima da nisam bas shvatila temu....
User avatar
senjor
Posts: 370
Joined: 08/06/2009 21:21
Location: samo zovi

#8 Re: "NISU SVI ISTI"

Post by senjor »

Nisu svi isti... :?
Opaka bolest je politika... :twisted:
Laz
nemoral
i opet laz
laz i samo laz
nepisme zene raznih polupismenih ministara odlucuju o zivotu i smrti
laz i opet laz
sve je laz
sve je laz osim istine o lazi
laz je i istina
i sve je otislo odakle je doslo u neku daleku proslost,
eureka!!!
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#9 Re: "NISU SVI ISTI"

Post by PipiDugaDevetka »

tempora wrote:A po cemu je to BiH drukcija od ostatka svijeta? Tamo negdje partije nastaju pri svakim izborima, pobjedjuju i cine krupne promjene? :? Mislima da nisam bas shvatila temu....
To je maksimalno dostignuće demokratije. Nesavršeno, ali niko nije izmislio ništa bolje od izbora i tajnog glasanja na tim izborima.

Ne mislim se odriacti prava da biram i nije mi teško potrošiti tih petnaestak minuta da prošetam do osnovne škole u nedjelju 3. oktobra/listopada da se nakratko stvarno bavim politikom.

Dop3dilo mi je tipkanje po forumima, sekiracija zvana ''60 minuta'' + ''centralni zatvor''.
Ko se odriče glasanja, ne bavi se politikom, a ''ne baviti se politikom'' i to je neka politika.

Sve je politika, ne izadješ li na glasanje da barem načiniš svoje listiće nevažećim, tvoj glas se pridružuje pobjednicima izbora, pa ti vidi šta ćeš i kako ćeš?

Ako se ne baviš politikom, baviće se ona tobom! Ja ne mogu zamisliti budućeg člana Predsjedništva BiH, a da ne zna barem dva strana jezika da može da nam državu, pa i mene, predstavlja na raznim sastancima i zasjedanjima.

@tempora, jesi li sada shvatila temu?
pshhh
Posts: 446
Joined: 16/01/2010 23:26

#10 Re: "NISU SVI ISTI"

Post by pshhh »

PipiDugaDevetka wrote: Sve je politika, ne izadješ li na glasanje da barem načiniš svoje listiće nevažećim, tvoj glas se pridružuje pobjednicima izbora, pa ti vidi šta ćeš i kako ćeš?
Tako je ... treba glasali ali za koga?

Vlast je ogledalo naroda ...

Pobjedice onaj koga narod bude izabrao a narod uvijek izabere svoju sliku i priliku.

Kao sto pise u hadisu stanje jednog naroda se nece promjeniti dok taj isti narod sam sebe ne promjeni a to je vrlo tesko ...

U oktobru ce se mozda desiti promjena ljudi ali NECE biti promjene u razmisljanju (egoizam i sticanje novca) tako da sve ostaje isto, samo opet ponavljam sa razlicitim imenima.

Dobro je Nazif Gljiva odgovorio na pitanje zasto publika voli Sinana Sakica?
Zato sto su isti kao i on pa se ljudi identifikuju sa njim ...
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#11 Re: "NISU SVI ISTI"

Post by PipiDugaDevetka »

pshhh wrote:
PipiDugaDevetka wrote: Sve je politika, ne izadješ li na glasanje da barem načiniš svoje listiće nevažećim, tvoj glas se pridružuje pobjednicima izbora, pa ti vidi šta ćeš i kako ćeš?
Tako je ... treba glasali ali za koga?
Ja sam se izjasnio za koga ću glasati u oktobru/listopadu.
User avatar
dzeno123
Posts: 1843
Joined: 20/04/2009 20:39
Location: Dreamland

#12 Re: "NISU SVI ISTI"

Post by dzeno123 »

LDS BIH :bih:
Post Reply