Prvi put ću izaći na izbore i glasat ću za...

Post Reply
alter.ego.

#1 Prvi put ću izaći na izbore i glasat ću za...

Post by alter.ego. » 27/06/2010 14:36

...raja, mladi, politički aktivni, odazovite se!
U glavi imam mali milion pitanja... Naime, imam 21 godinu i želim izaći na izbore.. Hoću glasati iz mnogo razloga (zbog svijesti, dužnosti, obaveze, promjena, svega..itd..).. Da li mi je kasno ili rano da sad odlučim za koga ću glasati? U dilemi sam... Ne znam tačno za koga da glasam, ali znam za koga nikad ne bih.. Pomozite!
Šta mislite ko zaslužuje da dobije glas na sljedećim izborima i možete li navesti bar jedan argumenat zašto za tu stranku glasati? Što se mene tiče, 100% neću glasati za nacionalne stranke (tipa SDA, HDZ, SNSD, SzBIH..itd) i neću glasati za aktuelnu vlast...
Koje multietničke stranke imamo u BiH???

Better Man

#2 Re: ..Prvi put ću izaći na izbore i glasat ću za...

Post by Better Man » 27/06/2010 14:41

alter.ego. wrote:...raja, mladi, politički aktivni, odazovite se!
U glavi imam mali milion pitanja... Naime, imam 21 godinu i želim izaći na izbore.. Hoću glasati iz mnogo razloga (zbog svijesti, dužnosti, obaveze, promjena, svega..itd..).. Da li mi je kasno ili rano da sad odlučim za koga ću glasati? U dilemi sam... Ne znam tačno za koga da glasam, ali znam za koga nikad ne bih.. Pomozite!
Šta mislite ko zaslužuje da dobije glas na sljedećim izborima i možete li navesti bar jedan argumenat zašto za tu stranku glasati? Što se mene tiče, 100% neću glasati za nacionalne stranke (tipa SDA, HDZ, SNSD, SzBIH..itd) i neću glasati za aktuelnu vlast...
Imas SDP kao najacu opozicionu partiju, imas Nasu stranku. To su ti narelevantnije multietnicke stranke/partije i koje mogu napraviti dobar rezultat. Liberali, Gradjanska stranka su nazalost sitna buranija. Jos da spomenem Lijanovice i njihovu NSRZB koja se takodje deklarise kao multietnicka stranka.
Last edited by Better Man on 27/06/2010 14:47, edited 1 time in total.

reddevil89

#3 Re: ..Prvi put ću izaći na izbore i glasat ću za...

Post by reddevil89 » 27/06/2010 14:41

Eh, pa ni ja ne bih glasao i NEĆU glasati za te stranke koje si nabrojao... Kod nas u ovoj državi lakše odlučiti za koga ne glasati, heheheh... 8-)

alter.ego.

#4 Re: ..Prvi put ću izaći na izbore i glasat ću za...

Post by alter.ego. » 27/06/2010 14:46

Better Man wrote:
Imas SDP kao najacu opozicionu partiju, imas Nasu stranku. To su ti narelevantnije multietnicke stranke/partije i koje mogu napraviti dobar rezultat. Liberali, Gradjanska stranka su nazalost sitna buranija.
Hvala! A da li provjereno znaš koliko multietničkih partija ima u našoj državi? Koji je oficijalni broj multietničkih stranaka u BiH? :bih:

iz dna duše

#5 Re: ..Prvi put ću izaći na izbore i glasat ću za...

Post by iz dna duše » 27/06/2010 14:49

Tako i treba, Vi koji ne glasate ste ti koji mogu donijeti neke promjene-svojim izlaskom na glasanje.
Od durenja nema ništa, u duhu "nemam za koga da glasam" Na taj način stvaraš prednost za one koji su te doveli u to stanje nepovjerenja da se bilo šta može promijeniti. A može se, ako sve progresivne snage u ovoj zemlji ustanu i daju svoj glas protiv ovih na vlasti, bit će promjena. Ovako, ponovit će se ono što se ponavlja 20 godina.
Last edited by iz dna duše on 27/06/2010 14:51, edited 1 time in total.

Better Man

#6 Re: ..Prvi put ću izaći na izbore i glasat ću za...

Post by Better Man » 27/06/2010 14:50

alter.ego. wrote:
Better Man wrote:
Imas SDP kao najacu opozicionu partiju, imas Nasu stranku. To su ti narelevantnije multietnicke stranke/partije i koje mogu napraviti dobar rezultat. Liberali, Gradjanska stranka su nazalost sitna buranija.
Hvala! A da li provjereno znaš koliko multietničkih partija ima u našoj državi? Koji je oficijalni broj multietničkih stranaka u BiH? :bih:
Ne znam tacno, ali ima jos stranaka koje se deklarisu kao multietnicke pored nabrojanih, a to su BPS, BOSS, NSRZB, pa i Fahrina bi trebala biti multietnicka, barem im je sastav, odnosno clanstvo takvo.

jasmin.king

#7 Re: ..Prvi put ću izaći na izbore i glasat ću za...

Post by jasmin.king » 27/06/2010 14:53

Image

Multietnička stranka za koju ću ja glsati: Narodna stranka Radom za boljitak! <3

alter.ego.

#8 Re: ..Prvi put ću izaći na izbore i glasat ću za...

Post by alter.ego. » 27/06/2010 14:57

Okay, hvala ti Better Man, provjerit ću o svakoj stranci pojedinačno što si napisao.. A nadam se da će doći do znatnih promjena ove godine na Izborima...

alter.ego.

#9 Re: ..Prvi put ću izaći na izbore i glasat ću za...

Post by alter.ego. » 27/06/2010 14:58

jasmin.king wrote:Image

Multietnička stranka za koju ću ja glsati: Narodna stranka Radom za boljitak! <3
Hvala Jasmine! A ima li NSRZB svoju službenu web stranicu?

iz dna duše

#10 Re: ..Prvi put ću izaći na izbore i glasat ću za...

Post by iz dna duše » 27/06/2010 14:59

alter.ego. wrote:Okay, hvala ti Better Man, provjerit ću o svakoj stranci pojedinačno što si napisao.. A nadam se da će doći do znatnih promjena ove godine na Izborima...
Samo otvori četvere oči, skoro sve partije se deklarišu kao "demokratske i multietične" :wink:

jasmin.king

#11 Re: ..Prvi put ću izaći na izbore i glasat ću za...

Post by jasmin.king » 27/06/2010 15:02

Da, naravno da ima! Pogledaj ... (ako dozvole link na ovom portalu)..

NSRZB je fakat multietnička stranka, možeš se i sam uvjeriti ! :thumbup: :bih:
Last edited by Chmoljo on 05/07/2010 01:14, edited 1 time in total.
Reason: nema reklamiranja, gugl je njegov prijatelj

alter.ego.

#12 Re: ..Prvi put ću izaći na izbore i glasat ću za...

Post by alter.ego. » 27/06/2010 15:09

iz dna duše wrote:
alter.ego. wrote:Okay, hvala ti Better Man, provjerit ću o svakoj stranci pojedinačno što si napisao.. A nadam se da će doći do znatnih promjena ove godine na Izborima...
Samo otvori četvere oči, skoro sve partije se deklarišu kao "demokratske i multietične" :wink:
Znam, to je i logično da će same sebe deklarisati kao "demokratske i multietične".. Ali mislim da treba obratiti pažnju na dvije stvari: strukturu članstva te stranke i njihov angažman za konstitutivne narode u Bosni i Hercegovini (tj. da li je taj angažman jednak ili približno jednak za sva tri naroda)... I naravno treba obratiti pažnju na kandidate koje stranka/partija nudi na svim nivoima vlasti..

w.rooney

#13 Re: ..Prvi put ću izaći na izbore i glasat ću za...

Post by w.rooney » 27/06/2010 15:22

Image

..I support NSRZB!!! :bih: :thumbup:

..I support England today!!!

..I support Rooney today, heheh!!! :x

..I support SA-x!!! :sax:
alter.ego. 8
jasmin.king 2
reddevil89 1
blue.eyes.killer 1
Rauber
Trajni na sve nickove i ip.
Kloniranje je zabranjeno na ovom forumu

alter.ego.

#14 Re: ..Prvi put ću izaći na izbore i glasat ću za...

Post by alter.ego. » 27/06/2010 15:23

w.rooney wrote:Image

hehehe, cool!

blue.eyes.killer

#15 Re: ..Prvi put ću izaći na izbore i glasat ću za...

Post by blue.eyes.killer » 27/06/2010 15:27

reddevil89 wrote:Eh, pa ni ja ne bih glasao i NEĆU glasati za te stranke koje si nabrojao... Kod nas u ovoj državi lakše odlučiti za koga ne glasati, heheheh... 8-)

I MENI NE PADA NA PAMET DA GLASAM ZA LOPOVE I NACIONALISTE!!! :x

iz dna duše

#16 Re: ..Prvi put ću izaći na izbore i glasat ću za...

Post by iz dna duše » 27/06/2010 15:30

blue.eyes.killer wrote:
reddevil89 wrote:Eh, pa ni ja ne bih glasao i NEĆU glasati za te stranke koje si nabrojao... Kod nas u ovoj državi lakše odlučiti za koga ne glasati, heheheh... 8-)

Zato će pristalice lopova i nacionalista da izađu masovno na izbore i zato nam i jeste ovako...

blue.eyes.killer

#17 Re: ..Prvi put ću izaći na izbore i glasat ću za...

Post by blue.eyes.killer » 27/06/2010 15:58

iz dna duše wrote:
blue.eyes.killer wrote:

Zato će pristalice lopova i nacionalista da izađu masovno na izbore i zato nam i jeste ovako...
Kad li će proraditi svijest tih pristalica?! Kad li će se znanjem i mudrošću riješiti svojih predrasuda?!
Kad ćemo postati normalna država? I kad ćemo se riješiti prokletog nacionalizma?

jasmin.king

#18 Re: ..Prvi put ću izaći na izbore i glasat ću za...

Post by jasmin.king » 27/06/2010 16:01

iz dna duše wrote:
blue.eyes.killer wrote:

Došlo vrijeme je da pobjedimo nacionalizam u ovoj državi!!! Ja sam optimista i mislim da ovaj put pristalice nacionalista i lopova neće pobjediti..

MrMaliJoe

#20 Re: ..Prvi put ću izaći na izbore i glasat ću za...

Post by MrMaliJoe » 28/06/2010 07:14

Čime vas Lijan plaća domaćim ili brazilskim mesom !!!

edinbug

#21 Re: ..Prvi put ću izaći na izbore i glasat ću za...

Post by edinbug » 28/06/2010 09:14

alter.ego. wrote:
jasmin.king wrote:Image

Hvala Jasmine! A ima li NSRZB svoju službenu web stranicu?
da da, pa onda kandidat za clana Predsjednistva BiH te iste stranke se povlaci u korist kandidata HDZ-a 1990 Martina Raguza, kao da ne bi pobijedio Zeljko Komsic. :run:

derion

#22 Re: ..Prvi put ću izaći na izbore i glasat ću za...

Post by derion » 28/06/2010 09:40

Kao prvo da ti kažem svaka čast, alter.ego! Iako sam i sam relativno mlad, volim vidjeti kada su ljudi koliko-toliko politički osvješćeni, tj. shvataju da se politika mora shvatiti ozbiljno i da samo učešćem i glasanjem na izborima možemo nešto (barem potencijalno) promijeniti. Jedno je sigurno, neglasanjem definitivno nećemo ništa promjeniti i najgore mi je čuti ljude koji kažu: "Ma, neću glasat', sve su to lopovi, a ja ionako ništa ne mogu promjenit'!".

Što se mene tiče, ja sam često davao svoj glas SDP-u, i sada su mi vrlo bliski, ali je moguće da dam glas i Našoj stranci, jer imaju vrlo jasna stajališta po pitanju uređenja ove države i odnosa među/prema građanima.
Također mi se sviđaju i njihovi politički principi za ustavno uređenje BiH, koji se mogu brzo pročitati ovdje: http://nasastranka.ba/index.php?option= ... &Itemid=77

S obzirom da si čovjek koji želi izaći na izbore i sigurno želiš da razmišljaš svojom glavom, mislim da bi si trebao učiniti tu uslugu i pročitati malo programe neke od stranaka koje osjećaš da su ti politički bliske. Kada već želiš glasati, onda je najbolje da sam odabereš partiju kojoj ćeš dati svoj dragocjeni glas. Sretno!

Socijalista

#23 Re: ..Prvi put ću izaći na izbore i glasat ću za...

Post by Socijalista » 28/06/2010 09:52

Glasaj za SDP da ti glas bezveze ne ode u nista. SDP ima jasan cilj i spreman plan i program za naredne cetiri godine. Posto si mlad trebalo bi ti biti vazno obrazovanje, rad i red. Ostale strankek ce doci s opet istim floskulama. Naravno to je tvoja odluka, ali ti preporucujem da glasas za umjerenu opciju. Bojim se da ako neko glasuje za neku manju stranku njihov glas biti izgubljen. Toliko i svaka cast da se mladi malo aktiviraju.

w.rooney

#24 Re: ..Prvi put ću izaći na izbore i glasat ću za...

Post by w.rooney » 28/06/2010 10:35

MrMaliJoe wrote:

Čime vas Lijan plaća domaćim ili brazilskim mesom !!!

Nisam uopće član te stranke al glasaću za njih!!! Hoće li ikada ijedna politička diskusija proći bez neosnovanih predrasuda!? I nećeš mi uskratiti pravo da kažem svoj stav, ha ya! A što se tiče toga mesa, vegetarijanac sam, a čuo sam od ljudi da je kvalitetno bez obtira da li je domaće ili brazilsko...

black

#25 Re: ..Prvi put ću izaći na izbore i glasat ću za...

Post by black » 28/06/2010 10:38

pored nacionalnih odbacio bi i NS

Post Reply