Čedomir Jovanović humanista i demokrata

kost_u_grlu
Posts: 364
Joined: 20/01/2010 14:18

#76 Re: Čedomir Jovanović humanista i demokrata

Post by kost_u_grlu »

kamen spoticanja wrote:

i sta je onda ono sto ti zamjeras cedi...taj neki dzip :-) ili to sto je trazio genocid u deklaraciji? ili to sto prica istinu...jebi ga znam da vam je istina uglavnom strana("lazimo kreativno,bla,bla...")
dakle sta je tvoja kritika...dzip more bit'...
kako rece onaj iz "obraza" pred gay paradu u beogradu...sve je ovo cionisticko maslo...cedu i natasu na banderu :-)
i onda se cudis sto te "ismejavam"...nego nisi mi odgovorio konkretno...gdje je ratko...i zasto ga ne izrucite haagu?
pa cemo vas mozda poceti shvatat ozbiljno ;-)
Vrati se par strana unazad pa procitaj sta sam napisao o njemu kao politicaru...nemam volje da pisem iste stvari dvaput...

A ako hoces da normalno diskutujemo onda moras pristojnije da se obracas, ovaj ulicarski fazon ostavi za svoju ekipu iz kvarta...
kost_u_grlu
Posts: 364
Joined: 20/01/2010 14:18

#77 Re: Čedomir Jovanović humanista i demokrata

Post by kost_u_grlu »

Rodio sam se par meseci posto je Joska odapnuo, njega se ne secam, ali secam se malo Juge u fazi raspada, a dobro se secam 90-ih...

Sto ja moram da budem savremenik da bi pisao o Titu :) Nisam bio lenj pa sam procitao i pogledao svasta iz tog perioda, dovoljno da formiram neku sliku o njemu...

Stambolica se secam iz 2000 kad je pricao o Slobodanu kao svojoj najvecoj gresci, bio je intervju na radiju B92 gde on podrobno analizira osmu sednicu i sve sto je predhodilo tome, i sam priznaje svoju gresku, da je znao kakav monstrum mu je kum sprecio bi ga u startu. Imao je svu vlast, dozvolio je da ga Milosevic nasanka uz podrsku generala Ljubicica i Mitevica...i onda vise nije bilo spasa.
Last edited by kost_u_grlu on 08/04/2010 23:13, edited 1 time in total.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#78 Re: Čedomir Jovanović humanista i demokrata

Post by kamen spoticanja »

kost_u_grlu wrote:
kamen spoticanja wrote:

i sta je onda ono sto ti zamjeras cedi...taj neki dzip :-) ili to sto je trazio genocid u deklaraciji? ili to sto prica istinu...jebi ga znam da vam je istina uglavnom strana("lazimo kreativno,bla,bla...")
dakle sta je tvoja kritika...dzip more bit'...
kako rece onaj iz "obraza" pred gay paradu u beogradu...sve je ovo cionisticko maslo...cedu i natasu na banderu :-)
i onda se cudis sto te "ismejavam"...nego nisi mi odgovorio konkretno...gdje je ratko...i zasto ga ne izrucite haagu?
pa cemo vas mozda poceti shvatat ozbiljno ;-)
Vrati se par strana unazad pa procitaj sta sam napisao o njemu kao politicaru...nemam volje da pisem iste stvari dvaput...

A ako hoces da normalno diskutujemo onda moras pristojnije da se obracas, ovaj ulicarski fazon ostavi za svoju ekipu iz kvarta...
:-) mislim da je sljedeci post o gramatici :-)
nego evo izazivam te ponovi mi opet tvoje stavove o ovome gore navedenom...ali konkretno...ne ove gluposti tipa ceda narkoman,ima crni dzip,sponzor mu fabrika gnojiva...
i onda opet necemo normalno diskutovat jer mi volimo humaniste i demokrate...vama su ,kako onaj rece malo prije," treba ih na ulici pljunut u facu", tipovi
morel' :D
kost_u_grlu
Posts: 364
Joined: 20/01/2010 14:18

#79 Re: Čedomir Jovanović humanista i demokrata

Post by kost_u_grlu »

kamen spoticanja wrote: :-) mislim da je sljedeci post o gramatici :-)
nego evo izazivam te ponovi mi opet tvoje stavove o ovome gore navedenom...ali konkretno...ne ove gluposti tipa ceda narkoman,ima crni dzip,sponzor mu fabrika gnojiva...
i onda opet necemo normalno diskutovat jer mi volimo humaniste i demokrate...vama su ,kako onaj rece malo prije," treba ih na ulici pljunut u facu", tipovi
morel' :D
Opet lazes, rekao sam da nije dzanki, i to sto je verovatno duvao sa svojom ekipom u studentskim danima je vec klasika te generacije. Dzipove i kurcenje mu zameram jer covek sa takvim stavovima mora biti cist ko suza, a ne da dozvoli da zbog takvih stvari ga razvlace po javnosti, nije uopste vredno toga, diskredituje ideje za koje se bori...

Dosta njegovih stavova podrzavam, neke ne, nije uopste problem u njegovim politickim smernicama nego o strategiji kako doci do pozicije gde ces moci da menjas Srbiju...on se tu nije snasao, nije dovoljno ubedio ljude u svoje ideje, nema snazno izgradjenu stranku operativaca gde bi ljudi koji su glasali za njega stvarno verovali da on ima svu politicku infrastrukturu da bi mogao da pokrene stvari...Djindjic je iza sebe imao jaku stranku sa dubokim korenima, trebao je ostane u DS-u, i tu je imao dobru podrsku i da pokusa da preuzme kormilo stranke na nekim narednim izborima...

LDP je vise pokret nego stranka, ljude vezuje ideja o modernoj Srbiji, ali osim toga malo sta preostaje, sve se svodi na grupu individualnih ljudi koji tu i tamo iznose svoje stavove bez ikakve mogucnosti da menjaju stvari. Tu je problem, mora da se menja strategija da bi se okupilo jos vise ljudi, inace ce uvek biti na margini...
User avatar
CSKA
Posts: 3627
Joined: 20/02/2008 16:28

#80 Re: Čedomir Jovanović humanista i demokrata

Post by CSKA »

Ceda se mnogo promijenio od onda kada je bio na vlasti.Tada je jos bio neizivljeni klinac.Svi se sjecaju "cedine zebre" i kako se ponasao u nekim slucajevima bahato...i svi su ga usporedjivali sa Slobinim bludnim sinom Markom...sva sreca pa je odrastao sada.
Politika mu je realna i dobra,i udara u samu kost,to je ono sto je potrebno srpskom drustvu.
Da ima neka bosanska verzija Cede,taj se ne bi dobro proveo u to sam siguran.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#81 Re: Čedomir Jovanović humanista i demokrata

Post by kamen spoticanja »

kost_u_grlu wrote:
kamen spoticanja wrote: :-) mislim da je sljedeci post o gramatici :-)
nego evo izazivam te ponovi mi opet tvoje stavove o ovome gore navedenom...ali konkretno...ne ove gluposti tipa ceda narkoman,ima crni dzip,sponzor mu fabrika gnojiva...
i onda opet necemo normalno diskutovat jer mi volimo humaniste i demokrate...vama su ,kako onaj rece malo prije," treba ih na ulici pljunut u facu", tipovi
morel' :D
Opet lazes, rekao sam da nije dzanki, i to sto je verovatno duvao sa svojom ekipom u studentskim danima je vec klasika te generacije. Dzipove i kurcenje mu zameram jer covek sa takvim stavovima mora biti cist ko suza, a ne da dozvoli da zbog takvih stvari ga razvlace po javnosti, nije uopste vredno toga, diskredituje ideje za koje se bori...

Dosta njegovih stavova podrzavam, neke ne, nije uopste problem u njegovim politickim smernicama nego o strategiji kako doci do pozicije gde ces moci da menjas Srbiju...on se tu nije snasao, nije dovoljno ubedio ljude u svoje ideje, nema snazno izgradjenu stranku operativaca gde bi ljudi koji su glasali za njega stvarno verovali da on ima svu politicku infrastrukturu da bi mogao da pokrene stvari...Djindjic je iza sebe imao jaku stranku sa dubokim korenima, trebao je ostane u DS-u, i tu je imao dobru podrsku i da pokusa da preuzme kormilo stranke na nekim narednim izborima...

LDP je vise pokret nego stranka, ljude vezuje ideja o modernoj Srbiji, ali osim toga malo sta preostaje, sve se svodi na grupu individualnih ljudi koji tu i tamo iznose svoje stavove bez ikakve mogucnosti da menjaju stvari. Tu je problem, mora da se menja strategija da bi se okupilo jos vise ljudi, inace ce uvek biti na margini...
uglavnom da skratimo humanista je i demokrata i ne moze valjat...jos k tome ima dzip i mrke cuvare...to opet nikako...jos kad na to dodamo da je narkoman a vjerovatno i homoseksualac i da ga placaju cionisti dzubretari...jok bre...ovo je srbija...bulevar ratka mladica...obraz..1389...
oni imaju infrastrukturu i uopste nisu pokret...oni su mainstream :x
i onda se cudis sto s ove strane drine ni takovo keks vise ne uzimaju za ozbiljno... :-)
cedo jovanovic :thumbup: mozda je na cca 8% ali ipak nada postoji...koliko god dallton bio kategorican da ni nade nema...
slusajte malo cedu vi u srbiji...pa mastajte o katarzi ...bar stidljivo ;-)
User avatar
kiky
Posts: 4725
Joined: 13/02/2008 13:20

#82 Re: Čedomir Jovanović humanista i demokrata

Post by kiky »

znači kosko, brale, formirao si svoju sliku o titu čitajuči knjige & ostalo ...
na osnvu toga tvrdiš da je tito bio ovaj ili onaj...
stambolića si slušao te je i on ovakav ili onakav ... ( nemaš pojma kakva je juga bila za njegova vakta )...
em ti patka, vi u srbiji baš imate tu super literaturu u kojoj je skupljena sva mudrost i samo suha istina i nikad falsifikat
baš vam zavidim na toj silnoj masi mudrosti i istine, a za koju smo mi, obični smrtnici u drugim jugoslavenskim državama uglavnom uskračeni ...
mi smo prinuđeni tu istoriju da učimo ili preživljavamo onakvom kakva je bila ...
nismo imali kad da je smišljamo ...
nije ni čudo što čeda ili takvi ljudi kao čeda čine običnu statističku grešku u srbiji i nema šanse da opcije i ideali koje čeda ( barem ) zastupa u srbiji ikad postanu makar uvažavane i akceptirane ...
sama činjenica da ga mi u bosni hvalimo, vama u srbiji je znak da čovjek nije "pravi" srbin nego, et, obični đanki ...
nažalost nas ili i budučih pokoljenja ...
:D
kost_u_grlu
Posts: 364
Joined: 20/01/2010 14:18

#83 Re: Čedomir Jovanović humanista i demokrata

Post by kost_u_grlu »

kiky wrote:znači kosko, brale, formirao si svoju sliku o titu čitajuči knjige & ostalo ...
na osnvu toga tvrdiš da je tito bio ovaj ili onaj...
stambolića si slušao te je i on ovakav ili onakav ... ( nemaš pojma kakva je juga bila za njegova vakta )...
em ti patka, vi u srbiji baš imate tu super literaturu u kojoj je skupljena sva mudrost i samo suha istina i nikad falsifikat
baš vam zavidim na toj silnoj masi mudrosti i istine, a za koju smo mi, obični smrtnici u drugim jugoslavenskim državama uglavnom uskračeni ...
mi smo prinuđeni tu istoriju da učimo ili preživljavamo onakvom kakva je bila ...
nismo imali kad da je smišljamo ...
nije ni čudo što čeda ili takvi ljudi kao čeda čine običnu statističku grešku u srbiji i nema šanse da opcije i ideali koje čeda ( barem ) zastupa u srbiji ikad postanu makar uvažavane i akceptirane ...
sama činjenica da ga mi u bosni hvalimo, vama u srbiji je znak da čovjek nije "pravi" srbin nego, et, obični đanki ...
nažalost nas ili i budučih pokoljenja ...
:D
Kiky lafe, pruzas otpor kad neko ima drugacije misljenje, zamisli kakav bi svet bio kad bi svi mislili ko ti, to bi bio raj na zemlji :)

Ukini onda istorijsku nauku, cemu ona, da neki mrsomudi danas pisu o vremenima kojih se ni njihove cukundede ne secaju, tu se uvek nesto slaze, folira, ulepsava...ma to je zabava za dokone ;-)

Ocigledno ne uspevas da uspostavis vezu izmedju relativno lagodnog zivota za vreme Tita i ambisa u koji smo upali posle, nije ti jasno da sve blagodeti Titovog komunizma su bile na staklenim nogama, da se vise trosilo nego sto se zaradjivalo, da se mnogo zaduzivalo i da kad je on umro je sve to moralo da se vraca, da je generator krize krajem 80-ih bila, izmedju ostalog, i prazna kasa, pa kad fali love uvek se pojavi neki nacionalisticki demagog koji prodaje maglu.

Ne treba velika mudrost pa shvatiti to, ali ti to pojednostavljas, kao, ziveli smo bogovski za vreme Tileta a onda se pojavio neki Milosevic i upropastio sve...kad bi to bilo tako jednostavno...

Takav sistem je doziveo krah u svakoj drzavi sa ove strane gvozdene zavese, propast je bila neminovna jer takav sistem nigde nije pokazao rezultate, ti mozes to da velicas jer si uzivao u labudovoj pesmi titove Juge, ali moja generacija je platila sve ono sto ste vi trosili, ni kriva ni duzna...
karljos
Posts: 107
Joined: 27/01/2010 09:16

#84 Re: Čedomir Jovanović humanista i demokrata

Post by karljos »

pojava nacionalistickog demagoga u uslovima krize je cesta ali nije pravilo. sto u srbiji nije isplivala neka reformska struja umjesto nacionalno demgoske? pa makar silom.
kost_u_grlu
Posts: 364
Joined: 20/01/2010 14:18

#85 Re: Čedomir Jovanović humanista i demokrata

Post by kost_u_grlu »

karljos wrote:pojava nacionalistickog demagoga u uslovima krize je cesta ali nije pravilo. sto u srbiji nije isplivala neka reformska struja umjesto nacionalno demgoske? pa makar silom.
Zato sto je bilo i suvise ekonomskim i politickih problema da bi prevagnuo razum, brojni su primeri i velikih zemalja da su u kriznim vremenima birali jos gore vodje, ne treba se tome uopste cuditi...
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#86 Re: Čedomir Jovanović humanista i demokrata

Post by kamen spoticanja »

kost_u_grlu wrote:
karljos wrote:pojava nacionalistickog demagoga u uslovima krize je cesta ali nije pravilo. sto u srbiji nije isplivala neka reformska struja umjesto nacionalno demgoske? pa makar silom.
Zato sto je bilo i suvise ekonomskim i politickih problema da bi prevagnuo razum, brojni su primeri i velikih zemalja da su u kriznim vremenima birali jos gore vodje, ne treba se tome uopste cuditi...
u srbiji izgleda kriza od kosovskog boja...onog prvog...mitskog :D :dance:
nikad izaci na pravu granu...zato su humanisti i demokrate devijacija u toj divnoj,postenoj zemlji :-)
kost_u_grlu
Posts: 364
Joined: 20/01/2010 14:18

#87 Re: Čedomir Jovanović humanista i demokrata

Post by kost_u_grlu »

kamen spoticanja wrote: u srbiji izgleda kriza od kosovskog boja...onog prvog...mitskog :D :dance:
nikad izaci na pravu granu...zato su humanisti i demokrate devijacija u toj divnoj,postenoj zemlji :-)
Prvi je bio stvaran, posle su bili mitski :wink:

Kamenko, pravi si humanista :D
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#88 Re: Čedomir Jovanović humanista i demokrata

Post by kamen spoticanja »

kost_u_grlu wrote:
kamen spoticanja wrote: u srbiji izgleda kriza od kosovskog boja...onog prvog...mitskog :D :dance:
nikad izaci na pravu granu...zato su humanisti i demokrate devijacija u toj divnoj,postenoj zemlji :-)
Prvi je bio stvaran, posle su bili mitski :wink:

Kamenko, pravi si humanista :D
jasta nego stvaran...kazu citabi osmanske imperije,ona dva pasusa sta govore o toj "cuvenoj" samarijadi...dodjosmo,pobjedismo,ostadosmo par stoljeca...i malo nam sultan zaginu :D a onda je masina proradila...ona mitmaker :D
nego sta se dpgovorsimo na kraju...jer ceda dobar ili nije dobar...mislim ovakav kakav je humanista i demokrata...hoce li kad popit vode te osobine...sad kad konacno izadjete iz krize :D :dance:
kost_u_grlu
Posts: 364
Joined: 20/01/2010 14:18

#89 Re: Čedomir Jovanović humanista i demokrata

Post by kost_u_grlu »

kamen spoticanja wrote: jasta nego stvaran...kazu citabi osmanske imperije,ona dva pasusa sta govore o toj "cuvenoj" samarijadi...dodjosmo,pobjedismo,ostadosmo par stoljeca...i malo nam sultan zaginu :D a onda je masina proradila...ona mitmaker :D
nego sta se dpgovorsimo na kraju...jer ceda dobar ili nije dobar...mislim ovakav kakav je humanista i demokrata...hoce li kad popit vode te osobine...sad kad konacno izadjete iz krize :D :dance:
Nema ozbiljnog naroda bez mita, ako si u redu za istinu ovu bi valjda trebao znati...

Bas neozbiljna bitka u kojoj je poginuo sultan tada jedne od najnaprednijih armija na svetu, pa su tek posle 50 godina pokorili Srbiju. Pitaj Vlatka Vukovica iz Bosne koliko je to bila neozbilna bitka...ako je jos ziv 8-)

Ceda je humanista, ali ti si veci :)
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#90 Re: Čedomir Jovanović humanista i demokrata

Post by kamen spoticanja »

kost_u_grlu wrote:
kamen spoticanja wrote: jasta nego stvaran...kazu citabi osmanske imperije,ona dva pasusa sta govore o toj "cuvenoj" samarijadi...dodjosmo,pobjedismo,ostadosmo par stoljeca...i malo nam sultan zaginu :D a onda je masina proradila...ona mitmaker :D
nego sta se dpgovorsimo na kraju...jer ceda dobar ili nije dobar...mislim ovakav kakav je humanista i demokrata...hoce li kad popit vode te osobine...sad kad konacno izadjete iz krize :D :dance:
Nema ozbiljnog naroda bez mita, ako si u redu za istinu ovu bi valjda trebao znati...

Bas neozbiljna bitka u kojoj je poginuo sultan tada jedne od najnaprednijih armija na svetu, pa su tek posle 50 godina pokorili Srbiju. Pitaj Vlatka Vukovica iz Bosne koliko je to bila neozbilna bitka...ako je jos ziv 8-)

Ceda je humanista, ali ti si veci :)
jasta,sve mitski narodi i jos uzgred ozbiljni...nije dzaba dobrica otac nacije :-) lazimo kretivno bla bla... :D
nego se turci nesto ne slazu da je na kosovu bilo sta ozbiljno... :D
al opet mi ne odgovori...sta cemo s cedom...jel dobar ili nije dobar :D
kost_u_grlu
Posts: 364
Joined: 20/01/2010 14:18

#91 Re: Čedomir Jovanović humanista i demokrata

Post by kost_u_grlu »

kamen spoticanja wrote: jasta,sve mitski narodi i jos uzgred ozbiljni...nije dzaba dobrica otac nacije :-) lazimo kretivno bla bla... :D
nego se turci nesto ne slazu da je na kosovu bilo sta ozbiljno... :D
al opet mi ne odgovori...sta cemo s cedom...jel dobar ili nije dobar :D
Turci kriju bruku, polomili su zube na Gazimestanu, a i zaljubili se, sultan Bajazit je ozenio srpsku princezu, sta ce, morao je nekako da pobedi...

Ceda...dobricina, na leb da ga mazes.

Posto si gulio krompir na Topcideru imas osnove da trazis drzavljanstvo, eto ti prilike da ga na izborima dovedes na vlast :thumbup:

p.s Toto je gulio krompir, sorry, ti ipak ne mozes glasati :wink:
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#92 Re: Čedomir Jovanović humanista i demokrata

Post by kamen spoticanja »

kost_u_grlu wrote:
kamen spoticanja wrote: jasta,sve mitski narodi i jos uzgred ozbiljni...nije dzaba dobrica otac nacije :-) lazimo kretivno bla bla... :D
nego se turci nesto ne slazu da je na kosovu bilo sta ozbiljno... :D
al opet mi ne odgovori...sta cemo s cedom...jel dobar ili nije dobar :D
Turci kriju bruku, polomili su zube na Gazimestanu, a i zaljubili se, sultan Bajazit je ozenio srpsku princezu, sta ce, morao je nekako da pobedi...

Ceda...dobricina, na leb da ga mazes.

Posto si gulio krompir na Topcideru imas osnove da trazis drzavljanstvo, eto ti prilike da ga na izborima dovedes na vlast :thumbup:

p.s Toto je gulio krompir, sorry, ti ipak ne mozes glasati :wink:
kako ono bi "nema ozbiljnog naroda bez mitologije"...zato ste vi ustvari i pobjedili na kosovu...mislim niste ali ste dali princezu pa ste tako pobjedili...mislim niste ni tako,nego su oni uzeli princezu samo da vas pobjede...mislim...sta je vise istina :-)
a i vala turci se provalili...naletili na nebeski narod...i izgubili...ili su pobjedili...ili sta je vec bilo...srbija usla u istanbul...nije cekaj...turci 500 godina vladali srbijom...ili nije...sve je ovo cionisticko maslo...ili nije elton john je kriv za sve...ma jok bre...srbi su poderali turke na kosovu...ili nisu...cekaj....nije ceda humanista i dobar covjek...on je narkic i garant peder...nije ba cekaj...kosovo je srbija...nije ba kosovo za adidas...nedamo te generale...nije ba on je vec u haagu...ma jok bre nije ... :-) jos samo izet fazlinovic fali
nego cekat cemo mi vas da izabarete cedu...kad ga dobro ispljujete na ulici...kad izadje iz dzipa,crnog nabrijanog...
e dobrice sva ti cast...dobar si posao napravio :-)
User avatar
Toto
Posts: 8107
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#93 Re: Čedomir Jovanović humanista i demokrata

Post by Toto »

kost_u_grlu wrote:
kamen spoticanja wrote: jasta,sve mitski narodi i jos uzgred ozbiljni...nije dzaba dobrica otac nacije :-) lazimo kretivno bla bla... :D
nego se turci nesto ne slazu da je na kosovu bilo sta ozbiljno... :D
al opet mi ne odgovori...sta cemo s cedom...jel dobar ili nije dobar :D
Turci kriju bruku, polomili su zube na Gazimestanu, a i zaljubili se, sultan Bajazit je ozenio srpsku princezu, sta ce, morao je nekako da pobedi...

Ceda...dobricina, na leb da ga mazes.

Posto si gulio krompir na Topcideru imas osnove da trazis drzavljanstvo, eto ti prilike da ga na izborima dovedes na vlast :thumbup:

p.s Toto je gulio krompir, sorry, ti ipak ne mozes glasati :wink:
malko si se zajebucno :D
ja sam na Banjici pravio kahvu i to Miki Stevanovicu jedinom generalu koji je bio aktivni letac na migovima i jedinom aristokrati u vojnoj ergeli
nije bilo sanse da iko osim hercegovca pravi kahvu
ako znas da je Mika zavrsio letacku gimaziju u mojoj mahali ne trebam ti pricat
xyz2007
Posts: 718
Joined: 08/08/2007 02:16
Location: Tu i Tamo.

#94 Re: Čedomir Jovanović humanista i demokrata

Post by xyz2007 »

kost_u_grlu wrote: Kosovo nikad nece biti ozbiljna drzava, ali to je njihov problem...
Zanimljivo jer Srbija je ta koja nosi reputaciju neozbiljne drzave. Jako nepopularna kako na Balkanu tako i u svijetu, a poznata po losim stvarima kao na primjer "ratoborna i problematicna nacija", koja rusi mir na Balkanu i sprecava demokratiju i prava onima koji nisu Srbi. To ne mogu biti osobine "ozbiljne drzave".

S obzirom da se Kosovarima tupio mozak iz godine u godinu i da nisu imali nikakve slobode vec su bili potcjenjivani kao i Romi od strane "superiorne Srpske Nacije" oni su jako dobro uspjeli i to bez genocida i etnickog ciscenja. Srbija je vec zapocela genocid na Kosovu, i da se NATO nije umjesao odmah i zaprijetio vojnom akcijom to bi bio Genocid #2 u zadnjih 16 godina.

Puno Kosovara je izgubilo zivote za slobodu koju uzivaju sada. Sav zlocin za srpske strane se krio kao i zlocini u Srebrenici danas sto se negiraju i kriju cak nakon 16 godina! I ne samo u Srebrenici vec i u cijeloj BH. Cijela BH je bila koncentracioni logor. Ja poznajem zenu sa Kosova kojoj su paljene knjige sa fakulteta kako ne bi mogla da se obrazuje. Srbi nikad nece pricati o zlocinima i nedjelima kao i netoleranciji Kosovara.

Prema Kosovarima se postupalo kao prema nekom manje vrijednom narodu, kao prema stoci neotesanoj i neobrazovanoj koju treba poklat, istrijebiti bas kao i Bosance, njima je trebalo se ipak posebno osvetiti kao revansh Turcima Osmanlijama, a malo i Hrvatima za Jasenovac i Slovencima za bolje plate i tako svakoj ne-Srpskoj Drzavi - samo zato sto nisu Srbi.

Na kraju ispade da su ti svi neotesani, ti oni ...ispadose jaci Narod i Nacija nego sto ce ikad biti Srbija i Srbi/Srbijanci koji biraju na vlast iz godine u godinu one koji nikako da se nauce pameti i da postuju druge ma koliko razlicite od sebe kao jedno civilizovano drustvo! Nakon genocida cisto sumnjam bez priznavanja i prihvatanja odgovornosti da ce se takav respekt ponuditi pod trenutnom postavom :-) i ne tako brzo.

Srbija se konstantno smanjuje teritorijalno, i gubi svaki uticaj na Balkanu, a i sire u svijetu. Ne postoji bas ni jedna ex Yu Republika koja gaji neki veliki entuzijazam prema svom okupatoru. Svjetski gledano Srbija odnosno Srbijanci/Srbi nemaju neku reputaciju, osim ono "ratoboran narod koji tlaci druge", "Noz, Zica, Srebrenica", nacionalisti Balkana" i famozno " troublemakers of Balkans!"

Sa takvom reputacijom sanse za uspjeh i neki prosperitet su jako male. Kosovo ce prije biti uspjesno jer svo vrijeme mogu posvetiti ekonomiji i uspjehu drzave dok se Srbija dovoumi hoce li genocid nazvati genocid u deklaraciji ili nekako drugacije. :-) Ostalo vrijeme i novac trose uglavnom za advokate u Hagu i za svoje licne interese. Valja tolike ratne zlocince odbraniti!

Kosovari s druge strane nose moralnu pobjedu. Jako su sposobni i vrijedni ljudi koji bez obzira na sve probleme s kojima su se suocavali godinama nisu odustali od svojih vizija koje su zaradili posteno. Nisu poveli rat, napali Beograd i poklali Srpski Narod po Srbiji. Tudje nece a svoje nedaju. Dokazali su da kad ih neko tlaci godinama, onaj ko bi dole sad je gore a ko gore sad je dole. Zrtva Sprske politike postala je pobjednik, a Srbija se i dalje samo smanjuje. Ovo je realnost.
User avatar
kiky
Posts: 4725
Joined: 13/02/2008 13:20

#95 Re: Čedomir Jovanović humanista i demokrata

Post by kiky »

čedo je fin čovjek ...
nešto poput josipovića u hrvatskoj al to nema šansu u srbiji ...
nažalost ...
:D
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#96 Re: Čedomir Jovanović humanista i demokrata

Post by kamen spoticanja »

kiky wrote:čedo je fin čovjek ...
nešto poput josipovića u hrvatskoj al to nema šansu u srbiji ...
nažalost ...
:D
al zato maline uspjevaju :D
User avatar
kiky
Posts: 4725
Joined: 13/02/2008 13:20

#97 Re: Čedomir Jovanović humanista i demokrata

Post by kiky »

jes, vala, ko nigdje na dunjaluku ....
:D
User avatar
CSKA
Posts: 3627
Joined: 20/02/2008 16:28

#98 Re: Čedomir Jovanović humanista i demokrata

Post by CSKA »

Polako,treba razlikovati uspjeh pojedinca od stranke.Sacekacemo da vidimo kako ce proci SDP u Hrvatskoj na izborima.
Sta vrijedi imati super proevropskog predsjenika,ako vladu te zemlje drze ista stranka iz devedesetih.
User avatar
kiky
Posts: 4725
Joined: 13/02/2008 13:20

#99 Re: Čedomir Jovanović humanista i demokrata

Post by kiky »

ma sve je to balkanska kaljuža i živo blato ...
oni koji probaju da se iskobeljaju ili naprave nešto pozitivno bivaju oma povučeni na dno od strane ogromne večine koja uživa valjajuči se u kaljuži i lažuči se, slave zločine i pljačku, kao herojska i patriotska djela ...
upravo zato što srbija konstruiše svoju istoriju i kulturu na lažima i falsifikatima, skrivajuči zločinačku i genocidnu suštinu svog bivstvovanja, nama iznova događaju ratovi, genocidi, pljačke, zločini, raseljavanja, seobe i slične srbijanske umotvorine od kako su turci otišli sa ovih prostora ...
sve več viđeno i opet ponovo ...
:)
User avatar
dzeno123
Posts: 1843
Joined: 20/04/2009 20:39
Location: Dreamland

#100 Re: Čedomir Jovanović humanista i demokrata

Post by dzeno123 »

Ceda Jovanovic veceras na rts potuko Vuka Jeremica do koljena. Kakav politicki genijalac, slusati ga i diviti mu se...
Post Reply