Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
kluz franjo
Posts: 6089
Joined: 26/06/2009 01:37

#53576 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

Hakiz wrote: 25/09/2022 17:15
kluz franjo wrote: 25/09/2022 17:14
Kod mene ne prolaze te sda-ovske siledžijske fore i ucjene.
Ne možeš "kroz mene", zaobiđi me.
:lol: :thumbup:
:thumbup:
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#53577 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

dale cooper wrote: 25/09/2022 17:14
Hakiz wrote: 25/09/2022 17:10

Kako pokriva jednako? Meni draga osoba je obavila nezgodnu dijagnostičku proceduru kod privatnika zato što su i obavljanje procedure i ljudski odnos medicinskog osoblja bolji nego u "državnoj" bolnici i nije joj odobrena refundacija. A osigurana je u ZZO.
Pa i ja sam napisao svoj lični slučaj, vezano baš za srce, gdje jeste odobrena refundacija u privatnoj ustanovi. I šta sad?
Ti imaš jedno iskustvo, ja drugo.

Šta je sa sistemom, sistem je kako se kome zalomi ili kako se ko snađe?
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#53578 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

kluz franjo wrote: 25/09/2022 17:16
Hakiz wrote: 25/09/2022 17:15

:lol: :thumbup:
:thumbup:
E neka si i ti nečim zadovoljan :lol:
no_sikiriki
Posts: 16543
Joined: 11/12/2012 13:21

#53579 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by no_sikiriki »

Ateista, upravo tako.
User avatar
dale cooper
Posts: 28394
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#53580 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by dale cooper »

konoplja wrote: 25/09/2022 17:11
dale cooper wrote: 25/09/2022 17:07

Ja nisam njihov glasač, ali me opet živcira ovo komentarisanje jedne šture informacije bez poznavanja ikakvog konteksta.
Otkud uopšte znamo koja je priroda Peđinih srčanih problema.
Ima i ovo drugo sto je Bata objasnio. Da mozda aludira na Fortu i Tursku.
Napisaono je "Peda i ekipa", "vani se lijece"
Znam, ali povod za pokretanje rasprave je ova najnovija vijest o Peđi.

Druga stvar je što ljudi misle da se truhlost sistema javnih zdravstvenih ustanova može preko noći promjeniti.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10873
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#53581 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Prpa.ba »

Apelujem na kolege da se suzdrze od necega sto bi ih moglo uputiti ka Elzini, valja nam zajedno propratiti rezultate izbora. :mrgreen:
User avatar
dale cooper
Posts: 28394
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#53582 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by dale cooper »

Hakiz wrote: 25/09/2022 17:17
dale cooper wrote: 25/09/2022 17:14

Pa i ja sam napisao svoj lični slučaj, vezano baš za srce, gdje jeste odobrena refundacija u privatnoj ustanovi. I šta sad?
Ti imaš jedno iskustvo, ja drugo.

Šta je sa sistemom, sistem je kako se kome zalomi ili kako se ko snađe?
Sistem je truho, a to se ne može promjeniti u dvije godine vladavine ili koliko već traje u prosjeku vlada kantona u Federaciji.
U TK se u poslednje 3-4 godine izmjenilo isto toliko direktora na čelu UKC Tuzla. I je li se šta izmjenilo u kvalitetu usluge i povjerenja
građana prema istima? Jeste, ali u kurcu.
kluz franjo
Posts: 6089
Joined: 26/06/2009 01:37

#53583 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

Prpa.ba wrote: 25/09/2022 17:20 Apelujem na kolege da se suzdrze od necega sto bi ih moglo uputiti ka Elzini, valja nam zajedno propratiti rezultate izbora. :mrgreen:
:mrgreen:
Perspektiva sa Elzinom je katastrofa, a još je gora ova sa "sda-juncima".
Nadam se da takve za 8 dana neće morati urgentno primati u medicinske ustanove.
Ako se pak to i desi. Od srca im želim neku privatnu.
Normalno, mogu i leći pod Sebijine malina-respiratore, ukoliko im to njihov moral i etika nalaže.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#53584 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Bloo »

kluzfranjo
Hakiz
1 dana
Odmor jedan dan
Stavite se na foe, nesto
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#53585 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Bloo »

dječak sa šibicama wrote: 25/09/2022 16:26 Prijatelju, 90% gradjana je osudjeno na KCUS, i 100% njih ce u ovom ili onom trenutku imati potrebu za lijecenjem.

Postoji i Opca bolnica, gdje nije Sebijina strahovlada, ali opcenito kakve su ovo poruke obicnim gradjanima. Oni na privatne klinike a vi gradjani ko vas jebe.
Al Tawilova cekaonica puna i to ne samo fensi politricara, ista situacija i na drugim poliklinikama.
Prolab pun, rade kao na pokretnoj traci. Da bih dobila nalaze koji mi trebaju prvo moram nazvati svoju porodicnu ambulantu, pa cekati da se jave sto ponekad bude poslije 56 poziva, pa dobiti termin, pa onda dobiti uputnicu, pa onda otici dobiti termin na Klinickom ili Vrazovoj.
OGTT sa inzulinemijama je misao imenica u javnom zdravstvu.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10464
Joined: 27/04/2021 22:52

#53586 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by tramvajtrojka »

Bloo wrote: 25/09/2022 18:41
dječak sa šibicama wrote: 25/09/2022 16:26 Prijatelju, 90% gradjana je osudjeno na KCUS, i 100% njih ce u ovom ili onom trenutku imati potrebu za lijecenjem.

Postoji i Opca bolnica, gdje nije Sebijina strahovlada, ali opcenito kakve su ovo poruke obicnim gradjanima. Oni na privatne klinike a vi gradjani ko vas jebe.
Al Tawilova cekaonica puna i to ne samo fensi politricara, ista situacija i na drugim poliklinikama.
Prolab pun, rade kao na pokretnoj traci. Da bih dobila nalaze koji mi trebaju prvo moram nazvati svoju porodicnu ambulantu, pa cekati da se jave sto ponekad bude poslije 56 poziva, pa dobiti termin, pa onda dobiti uputnicu, pa onda otici dobiti termin na Klinickom ili Vrazovoj.
OGTT sa inzulinemijama je misao imenica u javnom zdravstvu.
oduvijek bilo i zadugo ce ostati , nažalost te promjene u nasem zdravstvenom sustavu ce zahtijevati duboke i bolne rezove kad tad , a nema političke opcije ja mislim koja se smije usuditi za to


meni u maju hitno trebao ultrazvuk abdomena i u dz me naruce sredinom oktobra, da nisam otisao privatniku , ne bih otkrio problem na vrijeme i bog zna gdje bi dns bio , a narucivanje internisti je kao gatanje , pijem betablokatore i sa narucivanjem u dz nikad ne bih otisao na kontrolu na vrijeme i onda laganini nekoliko stoja nabilu sjedne u dzep :run:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40317
Joined: 29/06/2011 23:39

#53587 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by dječak sa šibicama »

Sad jos uracunajte u te kombinacije cinjenicu da masa gradjana nema novac za privatne klinike i pretrage.

Ili ce uskoro ici tvrdnja da imaju, svi. Ona prica da smo mi bogati samo eto statistika laze, siva ekonomija i ostale gluposti.
User avatar
Ateista
Posts: 46329
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#53588 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Ateista »

Hakiz wrote: 25/09/2022 16:23
no_sikiriki wrote: 25/09/2022 15:59

Zar stvarno očekuješ da neko ugrožava svoje zdravlje da bi bolje "ispao" za "sitnu buraniju"?
Znači, političari hoće naše glasove, ali im ispod časti da se liječe u bolnici koju su za nas "napravili"?

To postavlja pitanje, ako vode bolnicu u kojoj ne žele da se liječe, možemo li očekivati da sa državom urade isto?

A to znači da, stvarno očekujem da neko ugrožava svoje zdravlje da bi bolje "ispao" za "sitnu buraniju". Jer im ta "sitna buranija" daje glasove. Niko ih ne tjera da se upuštaju u politiku i borbu za glasove.

U stvari, ne očekujem da ugrožavaju svoje zdravlje. Ali, ako mojim parama (mi plaćamo doprinose i poreze od kojih oni finansiraju rad bolnice) vode bolnicu u kojoj ne žele da se liječe jer im nije dobra, a ja moram, onda to znači da ugrožavaju moje. A hoće moj glas :shock:
Daj ba, nemoj me zezati, jeli pedja napravio ili osnovao vojnu bolnicu?
Jeli stvarno mislis da je jedan nepuni i prekinuti mandat dovoljan da se dovede u red sve sto je bagra unistila prije toga?
Da se razumijemo, nikog ne idealizujem, pa ni NS, ali treba biti realan - to se ne moze tako brzo rijesiti, toliko je uhljebljenih od strane sda na raznim pozicijama, ne mozes nikom dati otkaz, mislis da se moze tek tako promjenom vlasti rijesiti problem zdravstva?
demagog
Posts: 544
Joined: 26/11/2003 00:00

#53589 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by demagog »

Ne vidim problem u tome da se neko lijeci privatno ili u inostranstvu a ne u klinici pod vlastitom ingerencijom. Ne bih vidio problem ni kad bi npr. Sebija otisla da se lijeci u inostranstvo.

Ako upravljas direktno ili indirektno nekom bolnicom ( cak odlicno upravljas), ipak si svjestan da postoje bolnice koje su bolje od tvoje. Metaforicki, vlasnik Binga vjerovatno vise voli da kupuje u luksuznom soping centru u Parizu nego u Bingu, a direktor nekog lokalnog fudbalskog kluba vjerovatno vise voli da gleda utakmice Bayerna ili Manchestera nego utamice svog tima.

Medjutim….logika je jedno, a politicka drugo.
Obozavatelji SDA zamjeraju Kojovicu dok ga pristalice opozicije (po mom misljenju s pravom) brane. Ako sutra Bakir ode na lijecenje u privatnu ustanovu, ne treba sumnjati da ce se uloge obrnuti i da ce opozicionari u tome vidjeti dokaz da Sebija nema pojma dok ce SDA pristalice (po mom misljenju s pravom) nalaziti opravdanja.
:skoljka:
convict
Posts: 2946
Joined: 10/02/2008 01:20

#53590 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by convict »

a i da je otisao u drzavnu bolnicu, isla bi prica kako ide preko reda. botovska posla.

Pedji brz oporavak, dobro zdravlje i puno uspjeha na izborima!
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#53591 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by ultima_palabra »

demagog wrote: 26/09/2022 00:11 Ne vidim problem u tome da se neko lijeci privatno ili u inostranstvu a ne u klinici pod vlastitom ingerencijom. Ne bih vidio problem ni kad bi npr. Sebija otisla da se lijeci u inostranstvo.

Ako upravljas direktno ili indirektno nekom bolnicom ( cak odlicno upravljas), ipak si svjestan da postoje bolnice koje su bolje od tvoje. Metaforicki, vlasnik Binga vjerovatno vise voli da kupuje u luksuznom soping centru u Parizu nego u Bingu, a direktor nekog lokalnog fudbalskog kluba vjerovatno vise voli da gleda utakmice Bayerna ili Manchestera nego utamice svog tima.

Medjutim….logika je jedno, a politicka drugo.
Obozavatelji SDA zamjeraju Kojovicu dok ga pristalice opozicije (po mom misljenju s pravom) brane. Ako sutra Bakir ode na lijecenje u privatnu ustanovu, ne treba sumnjati da ce se uloge obrnuti i da ce opozicionari u tome vidjeti dokaz da Sebija nema pojma dok ce SDA pristalice (po mom misljenju s pravom) nalaziti opravdanja.
:skoljka:
Bakir je vec operisao oko u Zagrebu prije par godina, Sebija je i tad bila direktorica.
User avatar
Ateista
Posts: 46329
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#53592 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Ateista »

demagog wrote: 26/09/2022 00:11 Ne vidim problem u tome da se neko lijeci privatno ili u inostranstvu a ne u klinici pod vlastitom ingerencijom. Ne bih vidio problem ni kad bi npr. Sebija otisla da se lijeci u inostranstvo.

Ako upravljas direktno ili indirektno nekom bolnicom ( cak odlicno upravljas), ipak si svjestan da postoje bolnice koje su bolje od tvoje. Metaforicki, vlasnik Binga vjerovatno vise voli da kupuje u luksuznom soping centru u Parizu nego u Bingu, a direktor nekog lokalnog fudbalskog kluba vjerovatno vise voli da gleda utakmice Bayerna ili Manchestera nego utamice svog tima.

Medjutim….logika je jedno, a politicka drugo.
Obozavatelji SDA zamjeraju Kojovicu dok ga pristalice opozicije (po mom misljenju s pravom) brane. Ako sutra Bakir ode na lijecenje u privatnu ustanovu, ne treba sumnjati da ce se uloge obrnuti i da ce opozicionari u tome vidjeti dokaz da Sebija nema pojma dok ce SDA pristalice (po mom misljenju s pravom) nalaziti opravdanja.
:skoljka:
:thumbup:

Samo bih dodao da iako svako ima pravo da se lijeci gdje hoce, razumijem ovo kad neko kaze kakvu to poruku salje obicnim ljudima, bar za stvari koje nase bolnice rade. To se opet konkretno odnosi na pojedince iz stranaka koje su mogle nesto uraditi. Ako pedjina stranka bude na vlasti i narednih 10-15 godina i opet poslije toga ode privatno ili vani na lijecenje, tada cu razumneti ove komentare. I tad ce imati pravo na to kao i svi, ali u tom slucaju to stvarno nije dobra poruka svojim glasacina.
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#53593 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Otisao covjek u bolnicu u kojoj svako od nas sa knjizicom moze otici. Jel tako?

I sta je sad tu problem?
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8550
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#53594 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pitar sa Kariba »

Crven iznutra, bordo s' vana.... :D

Image
breuer
Posts: 7190
Joined: 06/07/2009 15:44

#53595 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by breuer »

Pitar sa Kariba wrote: 26/09/2022 13:28 Crven iznutra, bordo s' vana.... :D

Image
džaba kad je sve okolo plavo :D

p.s. i meni je isto, samo po 83% za obdje stranke...
User avatar
Javier Pena
Posts: 545
Joined: 09/11/2020 21:50

#53596 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Javier Pena »

Nakon Sencija pogledah sad Fortu i na TVSA. Baš baš odličan potez što su ga izabrali za predsjednika NS-a. Mislim da ga građani mnogo lakše kapiraju od Kojovića. Djeluje nekako narodskije. Bez uvrede Peđi, ali baš je tanak govornik, a ovaj se popravlja iz mjeseca u mjesec.
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#53597 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Na ovom glasometru meni Nezavisni blok pa NS, pa SBB, pa SDP..... :lol:
sve u 3 procenta.

Jedino sto taj glasometar ne moze reci koja od stranaka misli ozbiljno sa svojim programom, a koja ga daje samo da se svidi ljudima.
E tu smo onda mi da ocjenimo.
Jer i SDA je za pravnu drzavu i razvoj ekonomije. :lol:
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#53598 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

Arnaut prije koji minut kod Emele na N1: Kategorički nećemo sarađivati sa SDA. Pita Emela, a sa HDZ? Kaže Arnaut: Ne znam, možda ćemo morati.

Forumska mantra je samo da je srušiti SDA, tronožac pada. Izgleda da Arnaut ne misli tako. I da je HDZ prihvatljiv.

Opravdanje mu je: Ne mislite valjda da ćemo osvojiti vlast pa otići u opoziciju?

Pita Emela, pa onda može i SDA? Kaže Arnaut, kategorički ne SDA, a HDZ ćemo vidjeti.

:thumbup:
Anquilla
Posts: 2390
Joined: 25/04/2016 19:31

#53599 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Anquilla »

Hakiz wrote: 27/09/2022 17:52 Arnaut prije koji minut kod Emele na N1: Kategorički nećemo sarađivati sa SDA. Pita Emela, a sa HDZ? Kaže Arnaut: Ne znam, možda ćemo morati.

Forumska mantra je samo da je srušiti SDA, tronožac pada. Izgleda da Arnaut ne misli tako. I da je HDZ prihvatljiv.

Opravdanje mu je: Ne mislite valjda da ćemo osvojiti vlast pa otići u opoziciju?

Pita Emela, pa onda može i SDA? Kaže Arnaut, kategorički ne SDA, a HDZ ćemo vidjeti.

:thumbup:
Covjek joj normalno rekao, moguce da ce matematika biti takva da su nezaobilazni.
Da ga je pustila da zavrsi recenicu, bez da 100 puta pita da li ce za HDZ reci ono sto je receno za SDA, je da bi i sa HDZ-om bila programska koalicija.
Dakle, NS sigurno nece sa SDA, sa ostalim je moguce da hoce, ali u programskoj, ne matematickoj koaliciji.
kluz franjo
Posts: 6089
Joined: 26/06/2009 01:37

#53600 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

Anquilla wrote: 27/09/2022 18:51
Covjek joj normalno rekao, moguce da ce matematika biti takva da su nezaobilazni.
Da ga je pustila da zavrsi recenicu, bez da 100 puta pita da li ce za HDZ reci ono sto je receno za SDA, je da bi i sa HDZ-om bila programska koalicija.
Dakle, NS sigurno nece sa SDA, sa ostalim je moguce da hoce, ali u programskoj, ne matematickoj koaliciji.
Sve to već barem 10 puta u zadnjih mjesec dana isto odgovorili i Forto i Čudić i Kojović iz NS, kao i Nikšić, Konaković i drugi iz Trojke.
Ukratko, nema trgovanja "ti meni fotelju za ženu, ja tebi Dom naroda".
A Trojka (i posebno NS) su svakako, pa i u tom pogledu puno kredibilniji od družine SDA/DF.
Locked