Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#51876 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by General War »

MUNAFIK wrote: 13/10/2021 00:47
General War wrote: 12/10/2021 18:12
Ja zelim reci da je ovo ocigledan primjer primjene dvostrukih standarada...I evo po istom kriterijum i Bosnjaci u svojoj basci rade kako njima odgovara po istom principu ko i imenTovana dva naroda, tj u njihovim torovima.
Ne moze biti nesto sto nije ni priblizno isto DUPLI STANDARD... Dupli standard bi bio kada bi mi pocinili genicid, to sve negirali m dok u isto vrijeme srbima koji su pocinili genocid to sve na nos nabijali...

Da je caco bio srbin i u vojsci cetnika i agresora on bi radi ovih zlocina bio postovan, opjevan u pjesmama, zasticen od svih sudova, dobio bi neki trg sa svojim imenom, mozda skolu i ulicu itd...

Cuj dupli standardi, pa dobri moj za to mora situacija bar minimalno licit jedna na drugu...
Nidje veze sa ama bas nidje veze....lakse napisat ubili se sami nego ovu demagogiju citat
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#51877 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by MUNAFIK »

General War wrote: 13/10/2021 08:48
MUNAFIK wrote: 13/10/2021 00:47

Ne moze biti nesto sto nije ni priblizno isto DUPLI STANDARD... Dupli standard bi bio kada bi mi pocinili genicid, to sve negirali m dok u isto vrijeme srbima koji su pocinili genocid to sve na nos nabijali...

Da je caco bio srbin i u vojsci cetnika i agresora on bi radi ovih zlocina bio postovan, opjevan u pjesmama, zasticen od svih sudova, dobio bi neki trg sa svojim imenom, mozda skolu i ulicu itd...

Cuj dupli standardi, pa dobri moj za to mora situacija bar minimalno licit jedna na drugu...
Nidje veze sa ama bas nidje veze....lakse napisat ubili se sami nego ovu demagogiju citat
Nisu se ubili sami, zna se tacno ko ih je ubio i taj ko ih je ubio je kaznjem nakon toga.

Ta ubistva nisu imala nista ni sa politickim ni vojnim djelovanjem ARBiH... Naša armija je branila BIH i sve njene stanovnike, a ovi pojedinacni slucajevi zlocina su samo dokaz za to, i sto je najvaznijen pocinioc je kaznjen.

Sve ostalo je demagogija.
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#51878 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Ja ne znam zasto tako grcevito branite ljude koji su nam okaljali obraz.
Ja sam borac ARBiH. Ja bih prvi da se napiše da su ljude pobili odmetnuti zločinci, pripadnici 10. bbr. koji su u akciji 1993. ubijeni ili pohapšeni, prilikom čega su izginuli i hrabri vojni policajci.

Jel sta fali ovom tekstu?

Čist nam obraz, ne može biti čišći. Ja ni za koga neću svoj obraz da dajem.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#51879 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by General War »

MUNAFIK wrote: 13/10/2021 09:08
General War wrote: 13/10/2021 08:48
Nidje veze sa ama bas nidje veze....lakse napisat ubili se sami nego ovu demagogiju citat
Nisu se ubili sami, zna se tacno ko ih je ubio i taj ko ih je ubio je kaznjem nakon toga.

Ta ubistva nisu imala nista ni sa politickim ni vojnim djelovanjem ARBiH... Naša armija je branila BIH i sve njene stanovnike, a ovi pojedinacni slucajevi zlocina su samo dokaz za to, i sto je najvaznijen pocinioc je kaznjen.

Sve ostalo je demagogija.
I hajd Ok, sta je onda problem po tim kriterijumima " hvalite me usta moja" da druga dva naroda stite svoje zlocince tako da sami iznose sud ko je sta i karkter zlocina?
Sramotno je ovako pisati, ako imas prozor u internet da mozes sve dobiti informacije.
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#51880 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by BHCluster »

joint union wrote: 12/10/2021 20:08
General War wrote: 12/10/2021 20:00
Sta god da je on odlucio...sta je sa glasovima koje je dobio? Ako neces da radis nesto zasto si izabran svugdje u dunjaluku podneses ostavku a ne da delegiras nekoga...ali ovdje je to problem izgleda za shvatiti. Jer recimo ljudi su htjeli Abdica, Abdic podnese ostavku, ljudi izaberu opet nekog drugog jer se "vecini" koja je glasala za prvoplasiranog ne svidja drugoplasirani...ovo bi trebalo lako za shvatiti.
Pa je li se bunio taj narod, pravio demonstracije, palio zgrade? Izvrces činjenice kao da je Abdić tada bio DNZ, a Alija iz SDA, pa oni ljuti protivnici bili, što veze sa vezom nema, obojica SDA. Objasnio sam ti gore da je nesto slicno i danas legalan proces, ako hoćeš da ti nacrtam, nije problem.
Tom njegovom logikom ispada da su oni koje su Srbi izabrali radili ono za sta su bili izabrani?
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#51881 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by cyprus »

MUNAFIK wrote: 13/10/2021 09:08Nisu se ubili sami, zna se tacno ko ih je ubio i taj ko ih je ubio je kaznjem nakon toga.
Zna se... Narod zna...

Image

metal
Posts: 266
Joined: 09/06/2013 19:13

#51882 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by metal »

cyprus wrote: 13/10/2021 11:09
MUNAFIK wrote: 13/10/2021 09:08Nisu se ubili sami, zna se tacno ko ih je ubio i taj ko ih je ubio je kaznjem nakon toga.
Zna se... Narod zna...

Image

Sad ce uslijediti objašnjenja kako su se ljudi iz ove mase gnušali Cacinog lika i djela, pa su na dženazu došli da se uvjere da je stvarno mrtav.
breuer
Posts: 7190
Joined: 06/07/2009 15:44

#51883 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by breuer »

kako li je bilo porodicama onih koji su ubijeni na putu da smire ovu životinju :(

a tek onih koji su zvjerski pobijeni bez ikakvog razloga :-)


sramota
Nierika
Posts: 4115
Joined: 17/03/2020 00:41

#51884 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Nierika »

drug_profi wrote: 13/10/2021 09:49 Ja ne znam zasto tako grcevito branite ljude koji su nam okaljali obraz.
Ja sam borac ARBiH. Ja bih prvi da se napiše da su ljude pobili odmetnuti zločinci, pripadnici 10. bbr. koji su u akciji 1993. ubijeni ili pohapšeni, prilikom čega su izginuli i hrabri vojni policajci.
Zar se znaju imena svih odmetnutih zločinaca (osim Cace)?


Ovo sa dženazom mi uopšte nije jasno, koja je motivacija za dolazak bila svim tim ljudima? Ranija Cacina djela?
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#51885 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by BHCluster »

Kad na Vijecnici moze tabla sa srBskim zlocincima moze i na Kazane sa bosanskohercegovackim zlocincima.
Patton44
Posts: 2495
Joined: 26/11/2019 19:14

#51886 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Patton44 »

cyprus wrote: 13/10/2021 11:09
MUNAFIK wrote: 13/10/2021 09:08Nisu se ubili sami, zna se tacno ko ih je ubio i taj ko ih je ubio je kaznjem nakon toga.
Zna se... Narod zna...

Image
Inat dzenaza,uz prkos vlastima.
Uhapsen, a onda bez sudjenja ubijen,i tajno zakopan bez bilo kakve oznake na mezaru.
Za zlocine koje je ucinio na kazanima i u toku hapsenja,trebali su mu sudit i osudit na smrt.
Da su dozvolili porodici poslije ubistva da ga ukopa,niko ga nebi kasnije prenosio na Kovace.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8509
Joined: 15/04/2015 11:26

#51887 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Thorgerson »

BHCluster wrote: 13/10/2021 12:16 Kad na Vijecnici moze tabla sa srBskim zlocincima moze i na Kazane sa bosanskohercegovackim zlocincima.
Dvije neuporedive stvari.

Zlocin jeste zlocin, ali prema pravu nije tako. Jer inace bi za ubistvo jednog covjeka odgovao kao za ubistvo sistematsko klanje 1000 osoba. A znamo da nije tako.

Btw sto se mene tice, moze se komotno i to prepraviti i staviti cinjenice na Vijecnicu. Da su je granatirali i zapalili VRS potpomognuta sa JNA i paravojskama iz Srbije.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#51888 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by General War »

Thorgerson wrote: 13/10/2021 12:20
BHCluster wrote: 13/10/2021 12:16 Kad na Vijecnici moze tabla sa srBskim zlocincima moze i na Kazane sa bosanskohercegovackim zlocincima.
Dvije neuporedive stvari.

Zlocin jeste zlocin, ali prema pravu nije tako. Jer inace bi za ubistvo jednog covjeka odgovao kao za ubistvo sistematsko klanje 1000 osoba. A znamo da nije tako.

Btw sto se mene tice, moze se komotno i to prepraviti i staviti cinjenice na Vijecnicu. Da su je granatirali i zapalili VRS potpomognuta sa JNA i paravojskama iz Srbije.
Jedno je pravna- sudska odredba koja je vrsta- kvalifikacije zlocina a sasvim drugo je spomenik, to je odavanja pocasti, pijetetu prema nekome...mjesas nespojivo a kamo li sada d se odredjuje koliko treba ba bude nekoga da bi bilo zlocin....A interesantno da niko u PC patriJota se ne buni za ovo...sto li...oni uzivaju u ovim pravnim vratolomijama....jos da se neko iz SDA dosjeti nezavisne komisije da utvrdi sve cinjenice ovog nemilog dogadjaja, pa da ispadne da su mrtvi srbi sa Pala donoseni i bacani u jamu, samo da predstavi totalno neukaljanu NOB u losem svijetlu...i tako kopiraju vec vidjeno od koalicionih partnera.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#51889 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by ultima_palabra »

Patton44 wrote: 13/10/2021 12:17
cyprus wrote: 13/10/2021 11:09

Zna se... Narod zna...

Image
Inat dzenaza,uz prkos vlastima.
Uhapsen, a onda bez sudjenja ubijen,i tajno zakopan bez bilo kakve oznake na mezaru.
Za zlocine koje je ucinio na kazanima i u toku hapsenja,trebali su mu sudit i osudit na smrt.
Da su dozvolili porodici poslije ubistva da ga ukopa,niko ga nebi kasnije prenosio na Kovace.
Usprkos vlastima, a Bakir na dzenazi bio.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#51890 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by ultima_palabra »

MUNAFIK wrote: 13/10/2021 09:08
General War wrote: 13/10/2021 08:48
Nidje veze sa ama bas nidje veze....lakse napisat ubili se sami nego ovu demagogiju citat
Nisu se ubili sami, zna se tacno ko ih je ubio i taj ko ih je ubio je kaznjem nakon toga.

Ta ubistva nisu imala nista ni sa politickim ni vojnim djelovanjem ARBiH... Naša armija je branila BIH i sve njene stanovnike, a ovi pojedinacni slucajevi zlocina su samo dokaz za to, i sto je najvaznijen pocinioc je kaznjen.

Sve ostalo je demagogija.
Nije kaznjen nego je ubijen da ne bi pricao svasta. I nije pala odluka da ga se skloni zbog ovoga nego sto je poceo da dira guzonje i njihove sinove.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#51891 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Bloo »

OK, mislim da se dosta tabirilo o Caci (kao i ranije), povratak na temu - Nasa stranka.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#51892 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by General War »

Bloo wrote: 13/10/2021 19:05 OK, mislim da se dosta tabirilo o Caci (kao i ranije), povratak na temu - Nasa stranka.
Image
:D
Patton44
Posts: 2495
Joined: 26/11/2019 19:14

#51893 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Patton44 »

General War wrote: 13/10/2021 19:55
Bloo wrote: 13/10/2021 19:05 OK, mislim da se dosta tabirilo o Caci (kao i ranije), povratak na temu - Nasa stranka.
Image
:D
ti meni jelah u krajini
:pisnuo: :pisnuo: :pisnuo:
putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#51894 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by putokaz1 »

General War wrote: 13/10/2021 19:55
Bloo wrote: 13/10/2021 19:05 OK, mislim da se dosta tabirilo o Caci (kao i ranije), povratak na temu - Nasa stranka.
Image
:D
Ovaj je idealan kandidat da ga Naša Stranka Podrži za Predsjedništvo
Kako ono bi
Bizon Pajser Eso ili... :?:
User avatar
Tanqueray
Posts: 706
Joined: 06/08/2020 16:57

#51895 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Tanqueray »

Nasa stranka je dala konacni prijedlog za natpis na spomen ploci na Kazanima.

Na ovom mjestu su, po naređenju Mušana Topalovića Cace, komandanta 10. brdske brigade Armije RBiH, tokom 1992 i 1993 ubijeni građani i građanke Sarajeva. Za zločine je osuđeno 14 pripadnika brigade.

Ova cijela prica je totalno kalkulisanje da se nekome ne zamjeri, tako da su tu zrtve koje su otisle u strasnu smrt najmanje bitne.
Sve je to nekako lazno, neiskreno i licemjerno.
User avatar
Ludzak
Posts: 5373
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#51896 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Ludzak »

Jedini sarajevski ratnici koji su vrijedni postovanja su Vikic, Divjak, i Šucur. Ostali su bili obični sarajevski šibicari, i profiteri. Da nije bilo istočnjaka, i Sandzaklija, ne vjerujem da su ćaćo i Prazina bili sposobni odbraniti grad.
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#51897 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by drug_profi »

Ludzak wrote: 22/10/2021 18:34 Jedini sarajevski ratnici koji su vrijedni postovanja su Vikic, Divjak, i Šucur. Ostali su bili obični sarajevski šibicari, i profiteri. Da nije bilo istočnjaka, i Sandzaklija, ne vjerujem da su ćaćo i Prazina bili sposobni odbraniti grad.
Ajde? :-)
putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#51898 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by putokaz1 »

drug_profi wrote: 22/10/2021 21:37
Ludzak wrote: 22/10/2021 18:34 Jedini sarajevski ratnici koji su vrijedni postovanja su Vikic, Divjak, i Šucur. Ostali su bili obični sarajevski šibicari, i profiteri. Da nije bilo istočnjaka, i Sandzaklija, ne vjerujem da su ćaćo i Prazina bili sposobni odbraniti grad.
Ajde? :-)
Slavisa Sucur?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65588
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#51899 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by _BataZiv_0809 »

Po tebi bi najbolje bilo da kakav Stonehenge napravimo gore
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#51900 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by cyprus »

Počitastel ovo što napisa Arnaut petokolonaš? :-) Sad se najbolje vidi da je branio Ganića samo kako bi dobio priliku da Sarajlijama i Armiji sad zabije nož u leđa...
U noći 25./26. oktobra 1993. u naš stan na Bistriku provalio je Mušan Topalović-Caco. Stavio je mom ocu cijev pištolja u usta i rekao „znao si za ovo“. Govorio je o akciji koja je u tom trenutku bila u toku, i u kojoj će par sati kasnije živote izgubiti devet specijalaca MUP-a RBiH, poslanih da se nakon godinu i pol terora obračunaju sa Cacom i njegovom bandom iz 10. Brdske brigade Armije RBiH. Tijela tih momaka sada leže u Velikom parku. Neki od njih su u smrt bačeni s prozora naše dnevne sobe, u kojoj je Caco tog dana držao preko 50 talaca.

Jedini razlog što je tijelo mog oca spušteno u porodičnu raku na Barama tek 25 godina kasnije leži u činjenici da se pribrao i rekao „da sam znao, zar bih bio u pidžami?!“. Caco ga je pogledao i pomjerio pištolj, omogućivši mu da kraj rata dočeka sa zvaničnih 1.080 dana ratnog staža. Ukupno 1.080 dana više od Bakira Izetbegovića. Provjerite obojicu na https://registri.fmbi.gov.ba/ .

Da je Caco tada povukao obarač, ja danas ne bih bio zadovoljan natpisom koji bi takvo ubistvo predstavio tekstom poput onih koji komemoriraju saobraćajne udese pokraj cesta širom Bosne i Hercegovine. Stoga imam posebnu obavezu prema Cacinim žrtvama da zagovaram primjereniji natpis na Kazanima od onog koji je ponudila gradonačelnica Karić.

Drugi razlog je što je tako lakše braniti stvarne heroje Bosne i Hercegovine. Poput člana Predsjedništva RBiH Ganića, za čije je oslobađanje, prema priznanju Vladimira Vukčevića, autora montirane optužnice, presudna bila moja SMS prepiska sa srbijanskim zvaničnicima. Kroz tu prepisku sam pred sudom u Londonu dokazao političku motivaciju beogradskog režima da izjednači agresora i žrtvu. Londonsku presudu sam koristio u oslobađanju generala Divjaka u Beču, a ista je bila od ključnog značaja za oslobađanje Ilije Jurišića.

Ako Cacu, njegovu bandu i njihove zločine koji su trajali preko godinu dana precizno i institucionalno ne identificiramo, onda proizlazi da sve koji su se borili na našoj strani branimo isključivo na toj osnovi, a ne na osnovu zakona i činjenica.

Pravne kvalifikacije vezane za 2. i 3. maj 1992. su jasne: Borbe prvog dana su bile međunarodni oružani sukob između Bosne i Hercegovine i Savezne Republike Jugoslavije. Srbija je to sama priznala svojim podneskom tokom londonskog postupka. Što se tiče 3. maja, kolona JNA u Dobrovoljačkoj je, prema nalazima i haškog tužilaštva i londonskog suda, bila „legitiman vojni cilj“, po kom su djelovale snage Armije RBiH.

Pravne dileme nema ni oko Kazana: Tokom 1992. i 1993. pripadnici 10. Brdske brigade Armije RBiH su, po naredbi njihovog komandanta Mušana Topalovića-Cace, nezakonito hapsili, maltretirali, mučili i ubili brojne civile, većinom srpske nacionalnosti, te mnoga njihova tijela bacili u jamu na Kazanima. Potvrđeno je to i pravosnažnim presudama sarajevskog suda. Ta zlodjela zaustavljena su tek u oktobru 1993., iako su zadokumentovana u izvještajima CSB Sarajevo još u decembru 1992., te iako je na iste ukazao upravo general Divjak u maju 1993.

U oba slučaja učestovali su pripadnici Armije RBiH. U prvom su oslobođeni, pred evropskim sudovima, a u drugom su osuđeni, pred našim. Evropski sudovi su svoje presude donijeli lako, neopterećeni bojaznima kako će se to odraziti na baštinu bilo koje strane u sukobu. Čast Armije RBiH, na koju se gradonačelnica poziva, spašena je, stoga, kroz presudu našeg suda, jer osuditi „svoje“ je najteže. Čast Armije RBiH se štiti potenciranjem, a ne skrivanjem, detalja te presude na samom spomeniku.

I tu leži treći razlog. Baš zbog činjenice da je borba multietničke Armije RBiH bila časna, imamo moralni autoritet zahtijevati da mjesta zločina širom Bosne i Hercegovine budu obilježena na primjeren način. S obzirom na doslovno desetine hiljada žrtava na tim stratištima, imamo i obavezu potencirati to suočavanje sa činjenicama, kako se historija ne bi opet ponovila. Ta strateška nastojanja će biti lakše ostvariti ako zauzmemo nedvosmislen stav o zločinima i zločincima u našim redovima, uključujući događaje od 25./26. oktobra i iz godine koja im je prethodila.

Usput, radi onih koji bi i ovo pitanje politizirali, upravo zbog ovakvih rasprava programske prirode, čiji je cilj doći do najboljih rješenja za građane, Trojka je jaka kao beton. Zahvaljujući takvom pristupu će samo dodatno jačati. Snaga ne leži u zajedničkom guranju stvari pod tepih, već u transparetnom zagovaranju i sučeljavanju stavova.

S poštovanjem,
Damir Arnaut
Locked